gemeentelijke informatie Rijssen. Reken daar maar op. Donderdag 14 november 2002 HO 8 ZA 6 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Belangrijke mededeling Het gemeentehuis locatie Rijssen en het gemeentehuis locatie Holten zijn beiden gesloten op: woensdagmiddag 20 november in verband met een personeelsbijeenkomst Ook het zwembad is 20 november 2002 vanaf 12.00 uur gesloten in verband met een personeelsbijeenkomst. Vacature De gemeente Rijssen zoekt op dit moment een administratief medewerker (m/v) voor 28 uur per week bij de Front Office van de sector Ruimte. Deze personeelsadvertentie kunt u in deze krant vinden. Voor uitgebreide informatie kunt u kijken op onze website www.rijssen/vacatures.nl of bellen met mevrouw Christenhusz, telefoonnummer 85 47 81. Collectes Er is een vrije periode. Deze week vinden geen collectes plaats. Huisvuilinzameling Op woensdag 20 november 2002 start de buitendienst om 6.00 uur 's ochtends met de huisvuilinzameling; u mag uw container de avond tevoren aan de weg zetten. De werf in de kern Rijssen is gesloten vanaf 12.00 uur Overlegorgaan Nationaal park i.o. Sallandse Heuvelrug De volgende vergadering van het OverlegorgaanNationaal Park i.o. de Sallandse Heuvelrug wordt gehouden op maandag 18 november a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis, locatie Holten. De agenda was bij het opstellen van deze publicatie nog niet bekend.Voor meer informatie belt u met de provincie Overijssel, de heer H.G.A.Reimerink, telefoonnummer 038-425 17 56. Openbare vergaderingen De raad vergadert op vrijdag 15 november 2002 om 9.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. Dit is de agenda: 1Opening 2.Algemene beschouwingen naar aanleiding van de agendapunten 2 tot en met 7 3. Belastingvoorstellen 2003 4.Vaststellen subsidiestaat 2003 5.Vaststellen van de gemeentebegroting 2003, de jaarschijf 2003 van het beleidsplan en de beleidsvisie op de begrotingsjaren 2003 tot en met 2006 inclusief besluitvorming gemeentehuis 6. Wijzigingen van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 2003 De commissie openbare werken vergadert op dinsdag 19 november 2002 om 19.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis locatie Rijssen. Dit is de agenda: 1. Opening 2. Presentatie inzake sanering huishoudelijke lozingen in het buitengebied verzorgd door de heer J. van Engelenhoven van Waterway. taakveld verkeer, aanvang 19.30 uur 3.Verslag van de vergadering van 9 oktober 2002. 4.Verzoek snelheidsremmende maatregelen Prins Frederik Hendrikstraat/lrenelaan Rijssen. 5. Mededelingen verkeer:aanwijzing 3 invalidenparkeerplaatsen. 6. Rondvraag verkeer. taakveld openbare werken 7. Harmonisering rioleringsbeleid. aBRP kernen Holten en Dijkerhoek. b. Harmonisering huishoudelijke lozingen buitengebied. c. Harmonisering rioolfonds. 8. Mededelingen openbare werken. 9. Rondvraag openbare werken. De adviescommissie bezwaar- en beroepschriften algemeen juridische zaken vergadert op woensdag 20 november 2002 om 19.45 uur in kamer I 17 van het gemeentehuis locatie Rijssen. Dit is de agenda: 1Hoorzitting bezwaarschrift van Badmintonclub Rijssen tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 25 september 2002 tot afwijzing van het verzoek voor jeugdledensubsidie 2002, aanvang 19.45 uur (openbaar). 2. Hoorzitting bezwaarschrift van Mg Holten bv tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 23 september 2002 tot afwijzing van het verzoek om schadevergoeding artikel 49 WRO, aanvang 20,15 uur (openbaar) 3. Hoorzitting bezwaarschrift van de heer H.Venenklaas tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 12 september 2002 tot weigering van een bouwvergunning voor het realiseren van een overkapping op het perceel aan de Vijfhuizenweg 5 te Holten, aanvang 20.45 uur (openbaar). Reclamanten en het verwerend orgaan zijn uitgenodigd hun visie over de bestereden besluiten mondeling uiteen te zetten. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het secretariaat van de commissie, telefoonnummer 85 46 21. De stukken voor deze vergaderingen kunt u inzien bij de Stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning kamer 214 van het gemeentehuis locatie Rijssen. U kunt deze afdeling berei ken op telefoonnummer 85 46 25. Referendabele besluiten Op 28 oktober heeft de gemeenteraad van Rijssen, onder intrek king van de bestaande verordeningen, vastgesteld de 'Algemene aanvullende subsidieverordening gemeente Rijssen' en de daarbij behorende deelverordeningen. Referendum Omdat deze verordening is aan te merken als een algemeen ver bindend voorschrift als bedoeld in artikel 8 van de Tijdelijke refe- rendumwet (Trw), hebben burgemeester en wethouders dit raads besluit referendabel verklaard. Dit betekent dat u over dit raads besluit een referendum kan aanvragen. Iedere kiesgerechtigde binnen de gemeente Rijssen kan binnen drie weken na deze bekendmaking (tot en met uiterlijk 5 december 2002) een zoge naamd inleidend verzoek tot het houden van een referendum over dit raadsbesluit indienen. Het verzoek moet door middel van een speciaal daarvoor bestemd formulier persoonlijk worden inge diend bij het taakveld Burgerzaken, locatie Rijssen of Holten. U moet zich daarbij legitimeren aan de hand van een geldig(e) pas poort, rijbewijs of identiteitskaart. Een inleidend verzoek is geldig als 0,7% van het aantal kiesgerech tigden een verzoek indient. Dit komt voor de gemeente Rijssen neer op ongeveer 189 kiesgerechtigden. Beroep Tegen besluit tot het referendabel verklaren van het raadsbesluit tot intrekking van de bestaande verordeningen en de vaststelling van de 'Algemene aanvullende subsidieverordening gemeente Rijssen' en bijbehorende deelverordeningen kan ingevolge artikel I I van de Trw binnen zes dagen na 14 november 2002 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Inwerkingtreding De verordening treedt in beginsel in werking zes weken na de dag van de bekendmaking, tenzij met betrekking tot het raadsbesluit een referendum wordt gehouden. In dat geval neemt de raad een besluit of het de verordening handhaaft. In het bevestigende geval neemt de raad tevens een besluit over een nieuwe datum van inwerkingtreding. Ter inzage De verordening kunt u vanaf maandag 18 november 2002 voor vier weken inzien bij de stafafdeling Bestuurs- en management ondersteuning, kamer 201locatie Rijssen. Voor meer informatie Wilt u inlichtingen over de mogelijkheid tot het houden van een referendum, dan kunt u contact opnemen met de heer G. Spijkerboer (tel. 85 47 01) of de heer J. IJmker (tel. 85 46 21). Verkeersbesluit invalidenparkeerplaats Burgemeester en wethouders hebben besloten een gereserveer de invalidenparkeerplaats aan te wijzen bij de woning Churchillstraat 5 te Holten. Als u bezwaar hebt tegen dit besluit kunt u hiertegen tot uiterlijk 30 december 2002 een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Informatie over bezwaar- en beroepsmogelijkhe den kunt u krijgen bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis in Rijssen, telefoonnummer 85 47 78. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders hebben de volgende verkeersbe sluiten genomen in het kader van Duurzaam Veilig bebouwde kommen Holten en Dijkerhoek: 1. door plaatsing van zoneborden (model Al en A2 van bijlage I van het RVV 1990) de volgende wegen en weggedeelten voorzover gelegen binnen de bebouwde kom van Holten en aan te wijzen als 30 km/u-zone: noordelijke parallelweg Rijssenseweg, Oude Rijssenseweg, Kolweg, Schoutensstraat, Schuttersweg, Hoitingspad, Boerrichterstraat, Schepenerstraat, Lageweg tussen Slachthuisstraat en Kolweg, Buerenpad, Hoffesstraat, Weverstraat, A.J. Goldsteinstraat, Industriestraat tussen Kerkhofsweg en Kolweg, Kerkhofsstraat, H.J. Wansinkstraat, Noordenbergstraat, Waardenborchstraat, Bergmanstraat, Kozakkenstraat, Holterenkstraat, Mr. G. Vixseboxsestraat, Voorboersstraat, Dorpsstraat tussen Noordenbergstraat en Larenseweg-Stationsstraat, Kerkstraat, Smitsbelt, Tuinstraat, Boschkampstraat, Rietmolenstraat, Pastoriestraat, Schoolstraat, Bushofstraat, Rörinkstraat, De Wheeme, A.. Berghof, Denneboomstraat, Keizersweg tussen Dorpsstraat en Mossinkserf, Reilinksweg, Köllingserf, Gaardenstraat, Kosterspad,, Bessinkpasstraat,, Haarstraat, J. Rietbergstraat, Diessenplasstraat, Korte Diessenplasstraat, Vrijheidslaan, Koningin Wilhelminastraat, Churchilstraat, Canadastraat,Verzetsstraat, Houtweg, Klompsteeg, Looikolkstraat, Ab Jansenstraat, Nagelhoutstraat, Kenemansstraat, De Visscher, Het Landeweerd, Van Holtenserf, Kieftenbelt, Helderman, Erve Broekhuis, Erve Lukensveld, Vicarie, Eekelscharen, Erve Wiegmannink, Erve Teeselink, Burgemeester van der Borchstraat, tussen Molenbelterweg en Koninginnelaan, Raalterweg, Koninginnelaan, Sparrenlaan, Molenbelterweg, Steenroddenweg, Enkweg, Oude Diepenveensweg, Oude Deventerweg, Jeurlinksweg, Valkenweg, Markollenweg, Korhoenderweg, Fazantenweg en Buizerdweg; 2. door plaatsing van zoneborden (model Al en A2 van bijlage I van het RVV 1990 de volgende wegen en weggedeelten voorzover gelegen binnen de bebouwde kom van Dijkerhoek en aan te wijzen als 30 km/u-zone: Boerendanssteeg, Maatmansweg, Dijkerhoekseweg en Hakkertsweg; 3. door plaatsing van borden (model B3 en B6 van bijlage I van het RW 1990) alsmede het aanbrengen van haaietanden als bedoeld in artikel 80 van het RW 1990 het kruispunt Tuinstraat-Boschkampstraat aan te wijzen als voorrangs kruising, met dien verstande dat het verkeer op de Boschkampstraat voorrang heeft op dat van de Tuinstraat; 4. door verwijdering van borden (model B3, B4, B5 en D6 van bijlage I van het RW 1990) alsmede door verwijdering van haaietanden als bedoeld in artikel 80 van het RVV 1990 de voorrangsregeling op de hierna vermelde kruispunten binnen de 30 km/u-zones op te heffen: a. kruispunt Oude Rijssenseweg-Dikkesteensweg; b. kruispunt Noordenbergstraat-Waardenborchstraat; c. kruispunt Gaardenstraat-Diessenplasstraat; d. kruispunt Keizersweg-Vrijheidslaan; 5. door verwijdering van borden (BI van bijlage I van het RW 1990 en BI) op de zijwegen, de Raalterweg tussen grens bebouwde kom en de Oude Diepenveenseweg op te heffen als voorrangsweg; 6. door plaatsing van borden (model C7 van bijlage I van het RVV 1990) de Dikkesteensweg en Drostenstraat in beide richtingen gesloten te verklaren voor vrachtauto's; 7. door het aanbrengen van een markering van witte strepen dwars op de wegas, een voetgangersoversteekplaats aan te leggen als bedoeld in artikel 49, lid 2 van het RW 1990 op de: a. Larenseweg te Holten nabij de aansluiting met De Visscher; b. Koningin Wilhelminastraat nabij de Haarschool; 8. door verwijdering van borden (model G5 en G6 van bijlage I van het RW 1990) over te gaan tot opheffing van de erven in de volgende wegen: Köllingserf, Smitsbelt, Kerkstraat, gedeelte Tuinstraat en Boschkampstraat, Het Landeweerd, Van Holtenserf, Kieftenbelt, Erve Broekhuis, Helderman en Erve Joost te Holten. Als u bezwaar hebt tegen dit besluit kunt u hiertegen binnen zes weken na de datum van deze publikatie een bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. Informatie over bezwaar- en beroepsmogelijkheden kunt u krijgen bij de Publieksbalie van de sector ruimte, kamer 201 van het stadhuis in Rijssen, telefoon nummer 85 48 54. Wegafsluitingen In verband met werkzaamheden zijn de volgende wej voor de vermelde perioden voor het verkeer afgesloten weggedeelte Rembrandt van Rijnstraat De Hofstee (Rijssen), gedeelte vanaf het Hogepad tot aan huisnummer 82 periode t/m 15 november 2002 tlm 29 november 2002 Wij wijzen u erop dat een wegafsluiting langer kan duren, als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Minimabeleid De gemeente Rijssen heeft drie regelingen te weten: financiële tegemoetkoming duurzame gebruiksgoederen; financiële ondersteuning schoolgaande kinderen; tegemoetkoming in de kosten maatschappelijke participatie. Adres gemeentehuis: Schild 1,7461 DD Rijssen Smidsbelt 6.7451 BL Holten Postbus 244,7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis is geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. Per regeling vindt u hieronder informatie. Financiële tegemoetkoming duurzame gebruiksgoederen In de gemeente bestaat de mogelijkheid om voor een bijdrage voor duurzame gebruiksgoederen in aanmerking te komen. Bij duurzame goederen kunt u denken aan een wasmachine, koelkast, eethoek, bed en matras, kooktoestel, vloerbedekking, zithoek en vrieskist of vrieskast. De hoogte van de bijdrage is maximaal gesteld op 230,- per gebruiksgoed. De gemeente verstrekt de bijdrage één maal per vijf jaren. Uw aanvraag kunt u gedurende het hele jaar inleveren. Financiële ondersteuning schoolgaande kinderen Jaarlijks verstrekt de gemeente een eenmalige uitkering aan ouders met schoolgaande kinderen. De bijdrage is bedoeld als tegemoetkoming in de kosten die schoolgaande kinderen met zich meebrengen. Denkt u maar aan schoolgeld, ouderbijdrage, boe kengeld enzovoorts. De gemeente controleert niet op welke manier u de bijdrage besteedt. De hoogte van de bijdrage is met ingang van I januari 2002 125,- per kind. Kinderen die een peuterspeelzaal bezoeken, worden als school gaand aangemerkt. Kinderen die dagopvang bezoeken en kinderen die een beroepsbegeleidende leerweg volgen, worden niet als schoolgaand aangemerkt. De aanvraagperiode is van I september 2002 tot I december 2002 Tegemoetkoming in de kosten van maatschappelijke participatie Maatschappelijke participatie is meedoen participeren in de samenleving. Het heeft als doel om sociaal element te voorkomen of te heffen. Jaarlijks verstrekt de gemeente een eenmalige uitke ring aan gezinnen huishoudens als tegemoetkoming in de kosten van maatschappelijke participatie. De bijdrage kunt u bijvoorbeeld besteden aan een lidmaatschap van een vereniging, abonnement op de krant of abonnement op de (kerk) telefoon. Ook bij deze regeling controleert de gemeente niet op welke manier u de bijdrage besteedt. De aanvraagperiode is van I september 2002 tot I december 2002. Meer informatie Voor elke regeling gelden bepaalde voorwaarden.Voor een uitge breide toelichting over deze voorwaarden of het gehele minima beleid kunt een folder aanvragen. U kunt hiervoor contact opne men met het taakveld Sociale Zaken, telefoonnummer 85 47 42. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan) 24 oktober 2002 20021015 Deventerweg 37 te Holten, bouwen woning; 30 oktober 2002 20021004 Molenbelterweg 34 te Holten, vergroten woning; 30 oktober 2002 20021002 Postweg 49 te Holten, vergroten (recreatie)woning; 31 oktober 2002 20021003 Johan van Galenplantsoen 8 te Rijssen, plaatsen duivenhok; Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten: iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeester J.A. H. Lonink, wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder j.J.A ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg. wethouder j. Ligtenberg, wethouder WA J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. De 'raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 8