drastisch oplaag SV Holten speelt gelijk tegen Mariënheem Dualisme en woningbouw In Hotter Politiek Café Schakers uitgeschakeld In tweede ronde SBO «iküijiii li Binnen 24 uur uw woonlasten Benut nu de overwaarde van uw woning! Bel gratis 0800-0223345/ www.hcbgroep.nl www.roetgerink.nl Holtenaren dragen trouw gordel in auto Toneelgroep COC voert kinderstuk op VOOR INFORMATIE: HCB GRO€P °oo, O 'fOjOo lias» rthp- Sjk Nu 35." Profiteer nu! Carbone met kleine schoonheidsfoutjes! Numet€ 20% KORTING! Profiteer nu! Groot assortiment Carbone met kleine schoonheidsfoutjes! Donderdag 14 november 2002 HO ,l vember Voordeel Maand CASUAL SHIRTS Div. dessins. Nu 2 stuks voor 45r RAGS EAGER BEAVER JEANS Nu voor 34.95en €29?5 Enter Dorpsstraat 148 Tel. 0547-381766/383631 Dinsdag gesloten Donderdag koopavond Holten - Na de start op zaterdag 9 november zijn er in Twente in to taal negentien controles uitgevoerd. Bij deze controles werden 1438 bestuurders gecontro leerd en hiervan droe gen er 181 geen gordel (12,5 procent). Opvallende uitkomsten van de controles waren zaterdag in Hengelo op onder meer de Laan van Drieiie, de Lansinkes- weg en de Twekkeler- weg. Hierbij werd een overtredingpercentage gemeten van 25 tot 30 procent. Het hoogste percentage kwam voor op de Prui sische Veldweg in Hen gelo bij een controle op zondag van 18.00 tot 21.30 uur. Hierbij wer den 39 bestuurders be keurd. hetgeen neer kwam op een percenta ge van ruim 35 procent. Dat het ook anders kan, bleek uit controles in onder meer Haaksber gen en Rijssen. Daar werden bij drie contro les drie bestuurders be keurd voor het niet dra gen van de gordel. Vrijwilligers van 3VO verlenen regelmatig as sistentie bij de gordel- controles. Naast het niet dragen van de gordel werden ook andere overtredin gen bekeurd als niet handsfree bellen (twee maal), snelheidsovertre dingen (zevenmaal), rij den door rood licht (tweemaal), niet dragen van een helm en geen 16 jaar als bestuurder van een bromfiets. Zes bestuurder werden gecontroleerd op het ge bruik van alcohol en moesten blazen. Zij ble ven onder de toegestane limiet. De Overijsselse aan dacht voor de gordel zal nog duren tot zaterdag 16 november onder het motto Verkeersveilig Overijssel, daar maken we samen een punt van. Holten - De jeugd van Holten kan woensdag 20 november genieten van de voorstelling Het huis van tante Agaat. Dit spannende toneel stuk speciaal voor kin deren, is de allernieuw ste productie van to neelgroep COC uit Hol ten. De leden van deze groep toneelamateurs hebben zich vol enthou siasme op de rollen ge stort met als resultaat een spannende en grap pige voorstelling. Het ongeveer 45 minu ten durende stuk dat is geschreven door Rob van Vliet, bevat maar liefst tien rollen van pratende schilderijen tot een armoedige zigeuner en van een excentrieke tante tot overbezorgde ouders. Toneelgroep COC Hol ten geeft twee voorstel lingen op 20 november in de Kandelaar. De eerste voorstelling begint om 14.00 uur, de tweede voorstelling om 16.00 uur. De toegang bedraagt 2 euro. vrijdag fietsdag afgesproken werk Benut de overwaarde van uw woning voor een extra aanvulling op uw pensioen en profiteer nu al meteen van extra voordeel waardoor uw maandlasten zo goed als zeker ook nog eens beduidend lager worden! Holten - Na twee echt natte Hollandse herfs- tweekenden, waarin Hol ten niet in actie kwam, mochten de roodzwarten eindelijk weer eens aan treden tegen middenmo ter Mariënheem. De twee grote concurrenten in de vijfde klasse H hadden vorige week tegen elkaar de punten gedeeld, dus Holten kon goede zaken doen bij een eventuele overwinning. Hartverwarmend voetbal was het verzoek van de meegereisde Holtense aanhang, aangezien het kwik niet boven de vijf graden uitkwam en de wind het er ook niet aan genamer op maakte. Dit verzoek werd gedu rende een kleine twintig minuten ingewilligd door de elf van Holten. Dit resulteerde in een paar halve kansen, enkele schoten en een tegenstan der die met zijn rug tegen de muur stond. Na vijftien minuten werd de ban gebroken door Edwin Knapen, na een schitterende actie op links, legde Beldman de bal ook nog eens pan klaar voor spits Knapen. Knapen leek de bal aan vankelijk hard binnen te schieten maar een polle tje zorgde ervoor dat hij de bal heel licht tou cheerde, waardoor het leer tergend langzaam onder de keeper door in het doel rolde. De bezoekers leken toen meteen door te drukken, door op de helft van de tegenstander te blijven voetballen. Uit dit spel kwam dé kans om de wedstrijd al in de eerste helft op slot te doen. Via een scrim mage in de zestien kreeg Brand de bal voor een open doel voor het intik ken, maar doordat de bal opstuitte kwam hij te veel onder de bal, waardoor deze bal op miraculeuze wijze over de dwarslig ger verdween. kwam de thuisploeg van Mariënheem steeds beter in haar spel en moest Koetsier meer en meer optreden bij schoten van de oranjezwarten. Wrang voor de Holtense ploeg was, dat er een handsbal aan de gelijkmaker voor- af ging. Een voorzet in de zestien werd met borst en arm aangenomen en toen klaar gelegd voor een in komende middenvelder, die de bal onhoudbaar achter Koetsier schoot. Hierna werd het hotse- knots voetbal, hetgeen het spelletje van Holten uiteraard niet ten goede kwam. Nadat de thee en koffie de supporters weer opge warmd hadden, ging de tweede helft verder waar het de eerste helft gestopt was. Veel balverlies bij beide ploegen zorgde voor een rommelig aanzicht in het veld. Dit moment bleek later Holten creëerde weinig het breekpunt in de wed- en de tegenstander vond strijd te zijn, want hierna het wel best zo, totdat bij Holten - Het beker- schaakteam van SV Hol ten is afgelopen maandag gestrand in de tweede ronde van de SBO Cup. Tegenstander Eibergen startte in een tactische opstelling waarbij de sterkste tegenstanders aan de lagere borden ope reerden. Aanvankelijk leek Holten hierbij het meeste garen te spinnen en lange tijd leek dit op zijn minst een 21/2-11/2 overwinning op te gaan leveren. Echter in de tijd noodfase ging er voor Holten van alles mis. Jim Klinge kwam vanuit de opening al direct beter te staan, en bij Jim bete kent dit ook 'gewonnen". Ondertussen had Ben van de Griendt, met het oog op de voordelige stand in de andere partijen, een solide remise in de wacht gesleept. Gerrit Luggen- horst stond weliswaar wat minder maar evenals Jim Klinge moest Ton zijn voordelige stelling uit kunnen bouwen tot winst. Volgens Jim stond Ton vanuit de opening zelfs al gewonnen. Zoals gezegd in de tijd noodfase ging van alles mis. Jim wist nog wel de stand op 11/2 - 1/2 te brengen maar daarmee waren ook de laatste pun ten op het scorebord ver schenen. Gerrit Luggenhorst moest praktisch de gehe le partij tegen twee sterke centrumpartijen opbok sen. In de tijdnood liet hij zijn laatste klein kans op remise glippen. Of er een eeuwig schaak in de stel ling heeft gezeten blijft echter twijfelachtig. Op zich was daarmee nog geen paard overboord omdat Ton de winst nog kon veilig stellen. Echter te passief spel deed het voordeel grotendeels te niet. Tot overmaat van ramp had Ton te veel tijd geïnvesteerd om de aan val aan de gang te hou den. In tijdnood kon Ton alleen nog maar hopen op een blunder om ten min ste nog remise in de wacht te siepen. Die blunder kwam ook wel maar Ton verzuimde de ze kans te benutten. Eindstand: 11/2-21/2. Uitslagen Jim Klinge- R. Stevens, 1-0; Ton van Oijen- S. Spanjaard, 0-1; Ben van de Griendt- P. van Nop pen, 1/2-1/2; Gerrit Lug genhorst- D. van Warne- len, 0-1. De overige spelers speel den nog een interne com petitieronde. Uitslagen van deze 9e ronde. Henk van Beek- Cees 01 ij0-1; Erik Bosman- Bas van Beek, 0-1; Di- nant van Beek- Dick van der Knaap, 1-0; Rob Ger- vedinlc Nijhuis- Gerrit Stevens, 0-1; Bertus van Beek- Henk Jongman, 0- 1Alrik Baltus- Roelf de Jonge, 1/2-1/2; Karl Heinz Leisten- Johan Klein Teeselink, 1-0 een bal van de zijkant er verkeerd gedekt werd in de Holtense defensie. Twee man was te laat bij de doorkoppende spits van Mariënheem, waar door zijn collega vrij de bal achter Holtens sluit post kon werken. Hierna ging Holten vol op de aanval spelen, Bert Reijlink werd ingebracht voor Harry Klein Horst man. Ondanks dat Rei jlink dacht dat hij bij de witzwarten mee moest doen werd hij na een kleine metamorfose in een Holtens tricot uitge rust. Eén op één was nu het devies en alles vooruit spelen, kansjes waren er wel en ook Freek Knapen had enkele goede voor zetten, waarbij er nie mand voor het doel was. Erik Reijlink was nog het dichtst bij een treffer, maar zijn vrije trap werd uit de hoek geranseld door de goede goalie. Tien minuten voor tijd was de gelijkmaker er dan toch, Nisander Brand kon na een combinatie met Arno Knapen de bal door de benen van de keeper schuiven. Ruud Egberts kwam nog in het veld voor Beld man, maar kreeg van de arbiter minder speeltijd dan waar hij recht op had, met nog zo'n vijf minuten zuivere speeltijd te gaan floot de beste man af, misschien nog op visite bij zijn schoonmoeder, tot grote woede van alles wat Holten was. Maar als je in 85 minuten deze te pakken tegenstan der er niet oplegt dan moetje eerst naar jezelf kijken en dan naar de, overigens wel onthutsend zwakke, scheidsrechter. Keuntje - De werkgroep Holter Politiek Café (HPC) houdt de openbare najaarsbijeenkomst op woensdag 20 november. Zoals altijd in café 't Keuntje aan de Dorps straat. Aanvang 20.00 uur en een kop koffie gratis. Aan de orde ko men de onderwerpen: Het dualisme dat volgend jaar in de gemeenteraad wordt ingevoerd, de ha perende woningbouw, in formatie over de plannen voor een Kulturhus en het alsmaar voortslepen de probleem van een ei gen honk voor de jeugd. Voormalig wethouder Wim Dalhuisen, die in de voorgaande bijeenkom sten van het Politiek Café zijn absolute onpartijdig heid wel heeft bewezen, zal weer als gesprekslei der optreden. Hij zal de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en de politiek met scherpe vragen bestoken en de bezoekers de gelegenheid geven zelf ook vragen te stellen en hun mening te geven. De werkgroep heeft de burgemeester, wethouders, raadsleden en partijbesturen uitgeno digd. Het dualisme wordt ge leidelijk aan in alle ge meenteraden ingevoerd. Volgend jaar gaat dat ook in de gemeente Rijssen- Holten gebeuren. Om dit voor te bereiden heeft de gemeente als 'kwartier maker' oud-gemeentese cretaris W.J.C. Knopper van de gemeente Hei l en- doorn ingeschakeld. Knopper bekleedt thans de gloednieuwe functie van raadsgriffier in de gemeente Hellendoörn en is als zodanig volledig op de hoogte van het dualis me. Hij zal een overzicht geven van de stand van zaken en uitleggen wat dualisme allemaal in houdt (zoals het feit dat wethouders geen raadslid meer zijn en zelfs van buiten de raad benoemd kunnen worden). In dit verband komt ook ter sprake de enorme werkdruk voor de ge meenteraad. Raadsleden die nog een gewone baan hebben, kunnen het werk bijna niet bijbenen."Het loopt de spuigaten uit", aldus voorzitter drs. P. Bakker van de werkgroep HPC. Het tweede onderwerp betreft wonen en woning bouw.Voor dit onder werp is uitgenodigd D. Meussen van Spectrum Wonen. Aan de orde komt wijk De Haar, waarvoor renovatie is toegezegd, maar waar al lange tijd bijna niets meer over is vernomen. Ook het inmiddels be ruchte 'Gat van Maats' naast het postkantoor wordt onder de loep ge nomen. Hier zou wonen- plus gerealiseerd worden, dat wil zeggen woningen met voorzieningen voor ouderen en gehandicap ten. "Waar wringt de schoen, dat het allemaal zo lang duurt", verzucht de HPC-voorzitter. Hij wil hierbij ook de door stroming annex jongeren- huisvesting, aan de orde stellen. Omdat de betreffende HCB Groep Enschede Hengelosestraat 201 7521 AC Enschede Tel. 053 - 484 85 86 Fax 053 - 431 50 98 ma-vr. 08.30-20.00 uur "^Individueel maatwerk. Informeer naar uw persoonlijke mogelijkheden. HCB Groep Hengelo Enschedesestraat 128 7552 CK Hengelo Tel. 074 - 259 40 50 Fax 074 - 259 40 40 ma-vr. 09.00-20.00 uur deskundige ambtenaar verhinderd is zal het on derwerp Kulturhus in het kort worden belicht door voorzitter Bakker. Het woord klinkt Duits, maar komt uit Skandinavië. Er is sprake van dat zoiets in Holten van de grond zou komen. Het gaat om een soort multi-functioneel gebouw. Het laatste onderwerp is voor straathoekwerker Hendrik Menk, inge huurd door de gemeente. Hij belicht de mogelijk heden voor een eigen honk voor de Holtense jeugd, waarmee de ge meente maar geen voort gang lijkt te maken. Het ligt in de bedoeling dat ook een woordvoerder van de politie zich in de ze discussie mengt. Als voorlopige oplossing denkt de werkgroep HPC onder meer aan de tijde lijke huisvesting van kin deropvang Catalpa aan de Larenseweg. Het ge bouw komt binnen af zienbare tijd ter beschik king. Daar zouden dan overdag ook aktiviteiten voor andere groepen kun nen plaatsvinden. HPC-voorzitter Bakker laat weten dat Anton Bulsink van Radio 350 aanwezig zal zijn om op namen te maken. De eer ste uitzending van dit plaatselijk radiostation zal vermoedelijk eind no vember de lucht in gaan. Bulsink is van plan om bij voorbeeld bestuur ders, die niet naar het po litiek café (kunnen) ko men, te confronteren met uitspraken in het café. Laat u niet gek maken door de zogenaamde goedkoopste aanbiedingen. De laagste rente betekent beslist niet altijd goedkopere maand lasten! Wij bieden u de ideale hypotheekvorm met uiterst lage rente die ook écht resulteert in de laagste maandlasten. Bij vastwerk (praktisch) geen afwijzing. Vraag voor lagere hypotheek- en leen- lasten een offerte aan bij uw hypotheek- en geldspecialist de HCB Groep LUXE DAMES LAMSWOLLEN PULLOVERS 2 modellen, 6 kleuren. Normaal 49,95 per stuk. - Nu 2 stuks voor ©Or DAMES LAMMY COATS Normaal 219,90 Nu met 50." KORTING! DAMES 7/8 REGENMANTELS Normaal 169,95 Nu met 25." KORTING! OVERHEMDEN Div. bekende merken o.a. Arrow, Ledüb en Olymp. Maten 37 t/m 52. Nu 2 stuks voor JLOSs3 JACKS Groot assortiment. Diverse kleuren. Nu met 20.- KORTING! CORDUROY STRETCH PANTALONS Diverse kleuren. *3^195 Nu vanaf VERO MODA RIBCORD JASJES VERO MODA VILA PULLOVERS Diverse kleuren. Nu vanaf I O. Nu sterk in prijs verlaagd. ESPRIT Diverse artikelen.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7