Feestelijke onthulling eerste Twentse abri Infobij eenkomst Dijkerhoek Holterberg Classic: fietsen om zieke kinderen te laten lachen Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten Biljartteam Kally pakt volle winst Dartteam Perron Nul wint van Old Murphy's Blauw Wit naar Enschede Winst eerste handbaldames op Voorwaarts Units voor jongeren Boerderij Soweco 'Diep parkeren te duur in Haar' 'Geen vrijstelling hondenbelasting' Oefening EHBO DONDERDAG 7 NOVEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 Elaarle F1 - Blauw Wit F1 Het team speelde vol zelfvertrouwen en binnen vijf minuten had Leander al twee keer gescoord. Dit leidde tot een afwachtende speelwijze van de Holtenarcn en zo kon nu ook Haarle scoren. In de tweede helft probeerde Haarle door te drukken, maar het was nu Tom die uit de eerste counter de 1-3 op het scorebord zette. Blauw Wit was nu de sterkere en via Robin, Leander en Tom werd de stand opgevoerd tot 1-6. Haarle wist hiema nog één keer te scoren. Het resultaat was een geweldige teamprestatie waar de spelers gezamenlijk hard voor gevochten hebben. Eindstand: 2-6. Rohda Raalte F6 - Blauw Wit F2 De eerste helft was Blauw Wit iets sterker, maar het had duidelijk moeite met het scoren van de doelpunten. Na een sterke solo kwam het bevrijdende doelpunt toch nog via Boudewijn. Door onoplettendheid kon de tegenstander verdiend gelijkmaken. In de tweede helft werden de plaatsen in het veld opnieuw opgevuld. Dit kwam het samenspel niet ten goede, maar gelukkig groeide ie dereen in z'n nieuwe rol. Daniel werd een paar keer in stelling ge bracht en kon niet missen. Eindstand: 4-1. Blauw Wit F3 - De Zweef F6 Het duurde niet lang voordat Blauw Wit haar eerste aanval had opgezet. Dit resulteerde gelijk in een doelpunt van Rudolf. Blauw Wit was duidelijk de betere ploeg en zorgde dan ook steeds voor gevaar. De ruststand was een verdiende 3-0 voorsprong. In de tweede helft zakte de samenwerking toch iets in, wat vooral te wijlen was aan de vermoeidheid bij de spelers. Remon en Youri hadden gelukkig nog genoeg energie over om beiden een keer te scoren. Eindstand: 5-0. Blauw Wit F4 - Terwolde F2 Blauw Wit liet zaterdag haar krachten zien tegen een even sterk Terwolde. Naarmate de wedstrijd vorderde bleek Terwolde toch de sterkere te zijn en Blauw Wit moest toezien hoe Terwolde twee keer in de eerste helft raak kon schieten. Bij Blauw Wit liet Geert een goede partij zien. Hij was zeer sterk in het afstoppen van zijn tegenstander. In de tweede helft nam Timo plaats in het doel. Eindstand: 0-5. Blauw Wit El - Haarle El In het begin leken beide ploegen niet veel voor elkaar onder te doen. Haarle ontpopte zich als een goed spelende combinerende ploeg en wist met 0-2 voor te komen. Blauw Wit zette zich nu schrap voor een eigen offensief en de 1-2 werd binnen geschoten. De jacht was de 2-2 maar het doelpunt viel aan de andere kant. David hield voor Blauw Wit nog enkele kansen van de tegenpartij tegen en zo was de ruststand 1-3. Na rust was Blauw Wit zichzelf kwijt. Er werd te gemakkelijk balverlies geleden en combinaties verliepen niet goed. Haarle wist hierdoor nog een keer te scoren. Eindstand: 1-4. Wilp Dl - Blauw Wit D3 Dc oefenwedstrijd tegen Wilp moest laten zien hoe sterk Blauw Wit is. Helaas was de tegenstander een stuk sterker en deze kon de score geleidelijk uitbouwen. Blauw Wit creëerde nog wel en kele kansen, maar de afronding was te zwak. Komende zaterdag moet het kampioenschap een feit worden. Blauw Wit speelt dan om 10.15 uur tegen Rohda Raalte, waarna tegen half 12 een feest je gevierd kan worden. Eindstand 5-0. Blauw Wit BI - Balkbrug BI De thuisclub begon sterk en nam reeds na vijf minuten een 1-0 voorsprong na een goede aanval over de rechtervleugel. Maar am per vier minuten later was het alweer gelijk toen een diagonale schuiver tegen de touwen ging. Balkbrug bleef goed storen en Blauw Wit creëerde nauwelijks kansen. Hierdoor bleef het tot de rust 1 -1Na de pauze werd Blauw Wit sterker, kreeg diverse goe de kansen maar kwam niet tot scoren. Ook een vertwijfeld slot- offensief had geen succes, waardoor Balkbrug één punt verdiende en Blauw Wit BI er twee verspeelde. Door dit gelijke spel blijft Blauw Wit BI in de middenmoot met 12 uit 8. DETO 7 - Blauw Wit 4 Al snel leek de 0-1 een feit, toen Wouter alleen voor de keeper kwam. Deze werd vervolgens in het strafschopgebied onderuit gehaald en het logische gevolg was een penalty. Jan mistte deze en zo bleef de.brilstand op het scorebord staan. Even later was het aan de andere kant wel raak. Blauw Wit bleef in de overwinning geloven en via Bertram, die de bal bekeken in de kruising schoot, werd het 1 -1In de tweede helft werd Jan-Willem in de spits gezet en ook deze kende de kunst van het scoren.. Eindstand: 1-3. Blauw Wit 2 - S.V.Z.W. 4 Na 20 minuten werd Maarten op deze manier diep gestuurd en on- regelementair afgestopt door de keeper binnen de 16 meter. De bijbehorende penalty werd door Jurrian onberispelijk ingescho ten. Hierna deed zich nog een aantal kansen voor die door de keeper onschadelijk werden gemaakt tot in de 40e minuut John Paul diep werd gestuurd. Alfred maakte beheerst de 2-0. Even was er een moeilijk moment toen Gijsbrecht vlak voor rust binnen de 16 de bal voor de voeten van de tegenstander wegspeelde die vervol gens gewillig ging liggen en werd beloond met een strafschop. Keeper Arno Protzman wist echter met een redding de aansluiting te voorkomen. Na rust eenzelfde spelbeeld. Na 15 minuten han teerde Blauw Wit dc buitenspelval bij een vrije trap. De scheids rechter liet echter doorspelen waardoor drie man van SVZW al leen voor de keeper stonden en eenvoudig konden afronden. Eind stand: 3-1. Blauw Wit 5 - Westervoort 8 Ook nu waren twee mogelijkheden voldoende om bij rust tegen een 0-2 achterstand aan de kijken. In de rust werd een speler van Westervoort onwel en kwam te overlijden. De wedstrijd werd na tuurlijk niet uitgespeeld. Een tragische gebeurtenis op 't Vletgoor. Blauw Wit wenst Westervoort 8 veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies. Blauw Wit E2 - DES E4 Vanaf het begin zocht Blauw Wit de aanval en niet zonder resul taat. Bij de eerste corner was het Jeroen die de bal onhoudbaar in schoot. Na een mooi opgezette aanval was het Kasper die goed doorging en de ruststand op 2-0 bracht. De tweede helft begon Tom ijzersterk in de spits door twee keer achter elkaar te scoren. Topscorer Michel maakte de zeer goede wedstrijd van Blauw Wit op gepaste wijze af met een zuivere hattrick. Eindstand 7-1 Holten Al-Bomerbroek Al3-1 Bomerbroek wist zich in de eerste helft wel een aantal keer voor het roodzwarte doel te begeven maar echt goede kansen bleven uit. Tot de laatste minuut voor rust. Een counter van de spits le verde een één tegen één situatie op met keeper Michiel. Deze be wees dat hij in een betere vorm stak dan de Holterspitsen en wist een doelpunt te voorkomen. Met een 0-0 stand werd dan ook de rust bereikt. In de tweede helft ging Holten op gelijke voet door. Binnen enke le minuten waren er weer drie prima kansen verprutst. Hierna ging Holten nog meer druk zetten, zonder dat dit echt veel kansen opleverde. Uiteindelijk werd Bas in vermeende buitenspelpositie aangespeeld. Hij wist de achterlijn te halen waarna Tim de voor zet liet lopen, die door Emiel werd binnen getikt. Met nog een kwartier te voetballen stond dan eindelijk de gelijkmaker op het bord. Vijf minuten later wist Ruud, uit een vrije trap, Emiel nogmaals in de zestien te bereiken. Zijn schot werd door de keeper nog wel ge pareerd, echter Mark wist bij de tweede paal de rebound binnen te tikken. Hiermee stond vlak voor tijd toch een voorsprong op het bord. In de dying seconds van de wedstrijd wist Bas dan eindelijk zijn doelpunt mee te pikken en maakte daarmee aan alle onzekerheid een eind door de eindstand op 3-1 te bepalen. Twente - In Wierden is deze week de eerste Twentse abri ont huld door burgemeester Kobus van Wierden. De abri was voor de gelegenheid ingepakt door kunstenaar Jan Aanstoot. In het kader van verbetering van de kwaliteit van het openbaar vervoer in de regio Twente zijn er in het Regionaal Vervoerka- der Regio Twente (1997) alsme de in het Regionaal Vcrkeers- en Vervoerplan (RVVP) Twente 2000-2004 een aantal doelstel lingen geformuleerd. Eén van die doelstellingen is het streven om het huidige haltevoorzienin genniveau te behouden en daar waar nodig te verbeteren. Er is, tussen oktober 1999 en no vember 2000. een inventarisatie van het huidige voorzieningen niveau verricht in de gemeenten Haaksbergen, Hellendoorn, Holten - Door de tragische ge beurtenis in de veteranenklasse werd ook de wedstrijd van Blauw Wit 1 tegen Sportlust bij 0-0 Wierden, Tubbergen, Dinkel- land, Losser, Twenterand, Rijs- sen en Hof van Twente. Er zijn 431 halteplaatsen binnen de be bouwde kom aangetroffen, waarvan er 161 waren voorzien van een abri. Deze abri's zijn van diverse makelij (twintig ver schillende typen) en kwaliteit. In het voorjaar van 2001 zijn ge sprekken gevoerd met bovenge noemde gemeenten om te inven tariseren in hoeverre de gemeen ten een verbetering van de halte voorzieningen wensten. Alle ge meenten zagen de noodzaak in en hebben hun medewerking verleend aan een gezamenlijke aanpak van het streekhalteplan Regio Twente.In juni 2001 is een workshop gehouden met de gemeenten en de vervoerders om te bespreken aan welke eisen een abri moet voldoen. Er is een keuze gemaakt voor een transparante abri met een rond dak, voorzien van goede verlichting en een informatie bord met duidelijke actuele in formatie. In diezelfde maand zijn de wethouders van de negen betrokken gemeenten akkoord gegaan om het verbeterproces Een van de nieuwe abri's. ter hand te nemen. In september hebben de wethouders de keuze van de abri, zoals die tijdens de workshop van 13 juni is ge maakt, goedgekeurd. Dit alles heeft geleid tot een bestelling van 256 abri's. Eén abri per 1.000 inwoners. Dit betekent dat het aantal haltevoorzieningen wordt uitgebreid van 161 naar 256 stuks. Afgelopen week zijn de eerste abri's geplaatst in de gemeente Wierden. Het verwij deren van de oude abri's en het plaatsen van de nieuwe abri's verloopt bijna geruisloos. Op dag één wordt de oude abri ver wijderd, op dag twee wordt tus sen 8.00 en 9.00 uur de nieuwe abri geplaatst, waarna de bestra ting weer wordt hersteld. Wanneer de tweede helft ge speeld wordt, is nu nog niet dui delijk. Zaterdag gaat Blauw Wit op bezoek bij Achilles. De ploeg die een jaar eerder promoveerde naar de derde klasse door op 't Vletgoor gelijk te spelen. Blauw Wit was in die wedstrijd veel sterker, maar kwam eerder in dat seizoen in een spannende slotfa se bijzonder goed weg. Ook nu zal blijken dat Achilles een lasti ge tegenstander is. De wedstrijd in Enschede begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter H.H. Rikhof. Vervolg van voorpagina Een viertal dames uit Dijker- hoek stond gezellig rond een ta feltje. „Onze namen mag je wel, als je ze maar niet in de krant schrijft", lachen ze. Zij kwamen hier uit interesse. „Horen wat ze te vertellen hebben." Opmerkin gen waren er wel. „Sommige za ken zijn niet reëel. De honden belasting bijvoorbeeld. Wat doet de gemeente in het buitengebied nu aan hondentoiletten? De meeste mensen in het buitenge bied houden de honden op him eigen terrein. En waarom moe ten alleen honden aangepakt worden, en katten niet. Katten lopen overal los." De Dijkerhoekse vrouwen vin den de bijeenkomst zinvol. „Eens in de twee jaar zo'n bij eenkomst zou goed zijn. Je vraagt hier zoveel makkelijker dan als je naar het gemeentehuis gaat." Aan het eind van het informele gedeelte kon men vanuit de zaal vragen stellen aan het college. Lonink deed, op een vraag van een buitengebied bewoner, zijn best om de plannen voor een nieuw gemeentehuis in het Rijs- sense stadshart aannemelijk te maken. Lonink liet weten toch wel enig zorg te hebben omtrent het nieu we gemeentehuis. „Als op enig moment ergens ruzie ontstaat, dan is het wel over het nieuwe gemeentehuis." Aan de orde kwam ook de schaarse verlich ting op de kruispunten in het buitengebied in verband met de schoolgaande kinderen, die 's winters in het donker de weg naar school gaan. Ligtenberg gaat er naar kijken. De voorzitter van het GLTO sprak namens de buurtschappen zijn dank uit over de wijkavond. „We vinden het fijn dat het col lege ons heeft opgezocht en we willen ook graag na vanavond met de gemeente in gesprek blij- Holten - De Stichting Holterberg Classic houdt zondag 19 januari in samenwerking met de Rotaryclub Hellendoom-Nijverdal e.o. en de Wielervereniging Holten voor de tweede keer een ATB-tocht over de Holterberg. Naast een groot aantal individuele deelnemers zullen ook dit keer teams van bedrijven en instellin gen onder begeleiding van wieler legendes als Rob Harmeling over de berg gaan. Het wordt een eve nement met een bijzondere posi tieve uitstraling, waarbij het finan cieel ondersteunen van de activi teiten van de specialisten van de lach, de CliniClowns, centraal slaat. De individuele rijders starten vanaf het tenniscomplex van Ten nisclub Holten. Deze accommoda tie wordt gratis door de tennisclub beschikbaar gesteld en heeft vol doende kleed- en doucheruimte voor de individuele deelnemers. Men kan starten tussen 9.00 en 11.00 uur voor de afstanden 30 of 50 kilometer. Voor de langste af stand is wel een behoorlijke condi tie en ervaring vereist. Het dragen van een helm is verplicht. Indien men niet over een ATB-fiets of een helm beschikt, kan dit tegen een geringe vergoeding bij de or ganisatie gehuurd worden. Dit dient wel tijdig bij de organisatie gemeld te worden. Deelnemers kunnen zich tot 31 de cember vooraf laten inschrijven. Uiteraard kan men zich ook op 19 januari laten inschrijven. Het inschrijfgeld voor de individu ele deelnemers bedraagt 10 euro. Dit is inclusief een herinnering, een verzekering en consumpties. Naast de individuele rijders kun nen bedrijven teams van maximaal acht deelnemers meedoen. Zij fiet sen, na een introductie onder bege leiding van een bekende (oud- )wielrenner of ervaren toerfietser, door het unieke natuurgebied van De Sallandse Heuvelrug. Voor bedrijven is dit een goede mogelijkheid om belangrijke rela ties, gewaardeerde medewerkers, vrienden of kennissen eens op een niet alledaagse manier te fêteren. De start- en finishlocatie voor de bedrijventeams is op Sportpark Meermanskamp. Door de beperk te capaciteit van de kantine kun nen maximaal zestien teams met elk acht deelnemers deelnemen. De inschrijfprijs bedraagt 1.150 euro. Daarvoor krijgt elk teamlid: deelname aan de Holterberg Clas sic met professionele begeleiding; koffie met gebak voor het vertrek: een prachtig verhaal van een wie- Iercoryfee; consumpties tijdens de rustpauze; consumpties na aan komst; een stamppotbuffet ter af- Holten - Het eerste handbalda mesteam van Holten blijft ook na het vijfde speelweekeinde on geslagen. De uitwedstrijd tegen Voorwaarts leek op papier niet de moeilijkste te worden. Holten startte ook goed en had al vlot een 1-5-voorsprong. Daarna nam Holten het te gemakkelijk op en kwam Voorwaarts beter in de wedstrijd. Holten hield wel de voorsprong vast, maar die was bij rust geslonken tot 7-9. Direct na rust scoorde Voor waarts 8-9 en leek Holten een lastige tweede helft tegemoet te gaan. Holten verhoogde echter Holten - De momenteel in staat van euforie verkerende boys van biljartteam Kally 5 gingen deze week op bezoek bij het altijd ge zellige TD uit Haarle. De enorme grootte van het biljart bracht in eerste instantie nog een shock te weeg bij de boys, maar Mamix het in zijn eerste partij zien dat dit niet hoeft te leiden tot onnodig punt verlies. Op professionele wijze werd de Haarlese koe bij de horens gevat waardoor de eerste winstpunten binnen werden gesleept.(0-2). Ze zeggen altijd goed voorbeeld doet volgen. Dat dit gezegde jam mer genoeg geen betrekking had op de partij van Janus zegt al ge noeg. Oké, er werd gewonnen door hem, maar dat het goed was, nou nee. Maar zoals ze altijd zeg gen bij Kally 5. ut geel om de pun- tcii0-4). De legendarische legende Jopie, die nogal prat gaat op zijn koos naam 100 procent Jopie, mocht als derde zijn verworven naam verde digen. Öok hij won zijn partij. Dat dit alles gepaard ging door maarliefst twee keer met de ver keerde bal te stoten, werd toch zijn laatste winnende carambole. Dooi de biljarters onder luid gejuich ontvangen (0-6). De laatste partij van de avond werd gespeeld door Buffïe. Zijn goed intimiderende werk voor de wedstrijd wierp in de partij zijn vruchten af. Ondanks dat de tegen standers het nodig vonden meer punten te noteren voor hun speler, was het toch Buffie die aan alle spanning een einde maakte door gewoon zijn partij te winnen. De 0-9 was een feit. En voldaan werd de maximale winst meege nomen naar Holten en werd de te genstander achtergelaten in Haarle met een hoop lege glazen en weer een illusie armer. Het is moeilijk bescheiden te blijven, maar het zo genaamde Hcrbsmeisterschaft be gint nu toch wel aan de horizon te sloren. het tempo en bleek daarmee on middellijk het wapen te hebben gevonden om de gastvrouwen uit Twello weg te spelen. In vlot tempo liep Holten uit naar een 10-16-voorsprong. Daarna kon de wedstrijd rustig uitgespeeld worden. Holten won verdiend met 12-16. Scores: Jessica Smit 6: Michelle den Bouwmeester 3; Judith Tiekink, Dörte v. Ooijen 2; Bianca Smit, Margot ter Schure en Paulien Schooien 1. Ook handbaldames 2 bleef het prima doen. Uit tegen DSC2 moest men enkele basisspeel sters door blessure missen. Dit leek voor. Holten vervelende ge volgen te krijgen want bij rust stond men met 8-6 achter. Na rust bleef Holten er voor gaan en wist men als nog de wedstrijd naar zich toe te trekken. Met 11 - 13 hield Holten de punten op nieuw in eigen huis. Komende weekeinde speelt men thuis de topper tegen medekoploper Avanti.Dames Al trof opnieuw een van de betere ploegen uit haar klasse, Wessels/ Heeten. Holten startte goed en had bij rust, wanneer men de strafwor- pen goed benut had, dicht bij Heeten kunnen blijven (7-3). Na de rust liep het nog even goed, maar na onder meer enkele war rige beslissingen van de scheids rechter zakte Holten ver weg. Heeten maakte goed van de kan sen gebruik. Pas in de slotfase kwam Holten weer even terug en in haar spel en scoorde driemaal op rij. Dat was echter veel te weinig, waardoor Holten met 21-9 verloor. Dames A2 speelde pas haar tweede wed strijd in de competitie. DSC bleek een gelijkwaardige tegen stander. Na de rust (6-6) bleef het gelijk op gaan, maar Holten wist toch keurig de winst met een minimale 10-11 voorsprong te winnen! De B jeugd trof in CVO een ster ke tegenstander. Veel break-outs waren het gevolg waar voor de Holtense keepster weinig eer aan te behalen viel. Via een 4- 11 -ruststand werd met 8-19 ver loren. De C-jeugd trof in HHZD een tegenstander die veel gemiddeld in leeftijd veel ouder waren. Holten speelde echter onbevan gen. Na een 3-5-stand bij rust bleef Holten prima doorgaan en kreeg het met de 8-9-eindstand eigenlijk te weinig voor de inzet. De D-jeugd had geen kind aan Swift. Holten was veel sterker. Via een 4-0-stand halverwege werd keurig met 10-2 gewon nen. sluiting: een blijvende herinnering. Deelname aan de bedrijventoer- tocht kan slechts via voorinschrij ving tot 31 december. De netto-opbrengst van dit evene ment gaat geheel naar de Clini Clowns. Deze professionele clowns met een medische of peda gogische achtergrond bieden zieke kinderen een moment van aflei ding en plezier. Zij brengen elke week op vaste dagen bezoekjes aan ziekenhuizen. Dankzij hun im provisatietalent kunnen ze vrijwel ieder kind bereiken en wordt inge speeld op persoonlijke interesses en situaties Voor informatie over de toertocht kan men terecht bij Jan Schermerhorn. Korhoender- weg 13. 7451 HA Holten, telefoon 0548-363943, e-mail: jscherme- @xs4all.nl - Voor informatie over de deelname voor bedrijventeams kan men te recht bij: Ab Brinkman, Vierhui- zenhekstraat 5, 7447 GJ Hellen doorn, telefoon: 0548-654677, e- mail: ah.brinkman@hetnet.nl. Voor informatie over sponsoring kan men terecht bij: André Od- ding, Grotestraat 190, 7443 BS Nijverdal, telefoon: 0548-620100. e-mail: a.odding@al.nl Voor algemene informatie: www.holterbergcIassic.nl. Holten - Dartteam Perron Nul heeft in de laatste thuiswedstrijd van dit jaar de darters uit Deventer in een uitverkocht huis (Bierlokal am Bahnhof) een vernedering toe gebracht die als een mokerslag The Old Murphy's die dachten een overwinning mee te kunnen ne men door de eerste set te winnen van Potmario. werden echter in een recordtempo met de neus op de feiten gedrukt. Was het vorige week nog even wennen aan het nieuwe bord. nu werd er gegooid of hun leven ervan afhing Een ontketende Koolmees (Ri chard) had slechts 4,20 minuten nodig om de tegenstander weer de hand te mogen geven om hem te vertellen dat het de volgende keer misschien nog wel sneller kon. Perron Nul. dat gesteund werd door een grote schare supporters en de complete selectie van Wie Spoort Nie, ging in een hoog tem po door. Dat de eindstand op een 7-2-over- winning uitliep, lag dan ook ge heel aan het feit dat het konings koppel iets te mooi wilden gooien. Daardoor schoten de check outs er even bij in. De opmerking van de tegenstander dat ze bijna langer in de auto hadden gezeten dan er ge speeld is, werd dan ook met een grote glimlach aangenomen. Dat er tussen de teams een goede ver standhouding is, bleek wel uit het feit dat de The Old Murphy's een rondje indeed aan het winnende team. Komende week is Perron Nul door de lange reeks goede wedstrijden vrijgeloot voor de Be ker en volgen er drie uitwedstrij den op rij. Hoe laat de bussen voor de betreffende uitwedstrijden zul len vertrekken kan men zien op het mededelingenbord in het clubhuis, waar uiteraard ook de inschrijflijs ten hangen. Holten - Het college wil units gebruiken als onderkomen voor jongeren in Holten. Dat schrijft wethouder J. Flim- Gerritsen in antwoord op vragen van meerdere fracties. Het gaat om een tijdelijke oplossing. Waar dc units ergens komen te staan wordt pas bekend gemaakt als alle direct betrokken partijen hierover geïnformeerd zijn. Met deze tijdelijke oplossing hoopt de wethouder de ruimte te krij gen om te werken aan een struc turele oplossing. Holten - De gemeente wil de leegstaande Soweco-boerderijen in Holten en Rijssen aanhouden en beschikbaar stellen aan ver enigingen of organisaties die daarvoor in aanmerking komen. Wat Holten betreft gaat het om het gebouw aan de Churchil- lstraat. Voor de boerderij in de kern Holten hebben zich inmid dels gegadigden gemeld. Holten - Wethouder J. Ligten berg vindt het voorstel van een verdiepte aanleg van parkeer plaatsen in De Haar 'verstrek kend'. De PvdA-fractie kwam met het voorstel om motorvoertuigen in deze wijk niet op het maaiveld te laten parkeren maar verdiept op de aanwezige centrale parkeer plaatsen 'zodat tijdens het ver blijven op straat over het blik heen gekeken kan worden'. Ligtenberg benadrukt dat het be schikbare budget niet toereikend is daarvoor. Het plan van de ge meente voorziet in parkeren op maaiveldniveau. Ligtenberg denkt dat uitvoering van de visie van de PvdA op te veel techni sche obstakels, zoals riolering, waterbeheer, zal stuiten, en daardoor te duur wordt. Holten - Burgemeesters en wet houders willen het raadsbesluit van 23 september van dit jaar ten aanzien van de hondenbelas ting niet terugdraaien. De raad besloot toen hondenbe lasting te heffen in de gehele ge meente. De fractie van Gemeen tebelang stelde voor om voor houders van honden buiten de bebouwde kom het nultarief te hanteren. Maar het college stelt dat het hanteren van een nulta rief voor houders van honden in het buitengebied overeen zou komen met een vrijstelling en daartoe is in september door de raad niet besloten. Vervolg van voorpagina Lovende woorden waren er tij dens de nabespreking in de ka zerne ook van brandweercoördi nator Diny Heyda. De brandweer had snel en ade quaat gereageerd op de melding en was direct begonnen met eer ste hulp verlening en het verder overdragen van slachtoffers aan de EHBO zodra het pand vrijge geven was. Tot de taak van de spuitgasten behoorde eveneens het inrichten van een zoge noemd gewondennest dat inder haast gestalte kreeg in het tegen over de werkplaats gelegen café Tonnie Brands. Dat brandweer en EHBO lang zamerhand aardig op elkaar in gespeeld raken bij calamiteiten was duidelijk. De communicatie verliep goed, al wezen enkele EHBO'ers wel op het probleem van vlotte en goede verstaan baarheid bij brandweerlieden die perslucht droegen. Na ruim drie kwartier waren alle gewonden behandeld en afgevoerd. Een compliment in dit verband aan de Lotus-groep van de EHBO. die opnieuw tekende voor prima spel en schmink. Aanleiding van de oefening was een explosie met brand als ge volg. Met het oog op de triathlon van volgend jaar. waren diverse vrijwilligers in het pand bezig met allerhande voorbereidingen. Om een wat aangenamer tempe ratuur te verkrijgen was een monteur boven bezig met de verwarmingsinstallatie. Door een onverwachte explosie ont staat brand met alle denkbare gevolgen vandien. De monteur overleefde het ongeval niet. De verwondingen van de overige slachtoffers liepen uiteen van brandwonden, breuken, slag aderlijke bloedingen, paniek tot benauwdheid door rook.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9