Cross voor Recreanten Anton Stal Eik verloopt drassig Beldsnijder lid verdienste Koersbalgroep Boschkamp weer Overijssels Kampioen Zakelijk Bekeken Agenda Uitslagen De Eendracht Guido Cornells judokampioen Blijf fit voor 50-plussers Bergruitertjes Atletiek DONDERDAG 7 NOVEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD (Foto: Johan Bolink) Holten - Bij manege Stal de Eik werd afgelopen zondag alsnog de cross voor recreanten gehou den, die aanvankelijk voor de zondag daarvóór was gepland. In verband met de zware storm werd toen echter besloten de wedstrijd af te blazen om de deelnemers niet in gevaar te brengen. Ook deze dag waren de weergoden eerst niet gunstig ge stemd. Grote hoeveelheid regen zorgde ervoor dat vooral de dressuur erg drassig verliep. Ge lukkig klaarde het in de loop van de dag steeds meer op en aan het eind van de dag kon iedereen te rugzien op een geslaagde dag. Uitslagen Junioren licht: 1Ester Rovers met Dunja; 2. Maaike Bogter met Misty; 3. Charlotte Schippe- rijn met Olleke; 4. Milou Com- eille met Dunja; 5. Kaylee Jong man met Benlo. Junioren Licht Gevorderden: 1 Rachel Pesiwarissa met Twingo; 2. Larissa Lutgering met Twin go; 3. Natasja Hagens met Olle ke; 4. Lubke Haafkes met Dun ja; 5. Elien Tutert met Twingo. Junioren midden: 1. Lucy v. Donselaar met Orlando: 2. Ma- rijse Wulp met Okkie; 3. Meike Schuiling met Twingo; 3. Roxanne de Leeuw met Jasmijn: 5. Erik Berens met Miep. Junioren zwaar: 1. Nikki Krake met Mr. Douglas; 2. Eva de Ko ning met Flora; 3. Kim Holrhuy- sen met Important; 4. Merel Tui- tert met Liberty; 5. Kyra Kamp huis met Stranger. Achilles El - Blauw Wit 1. 14.30 uur (vertrek 12.45 uur): WHCZ3 - Blauw Wit 2, 12.30 uur (vertrek 11.00 uur); Blauw Wit 3 - Grolse Boys 2. 14.30 uur; Blauw Wit 4 - DES 5. 14.30 uur; Vierhouten '32 4 - Blauw Wit 5, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit Al - Dalfsen Al. 14.30 uur; Wesepe BI - Blauw Wit BI, 14.30 uur (ver trek 13.15 uur): Blauw Wit Cl - Rohda RC4. 12.30 uur: Blauw Wit MB 1 - IJsselstreek MB 1 11.30 uur: Enter V Dl - Blauw Wit Dl. 11.15 uur (vertrek 10.15 uur); Blauw Wit D2 - Broekland Dl, 10.30 uur: Rohda R D7 - Blauw Wit D3. 10.15 uur (ver trek 9.15 uur): Blauw Wit El - ASC '62 E5, 9.30 uur; Raalte E3 - ASC '62 E5, 9.30 uur: Blauw Wit F1 - Rohda R. F5, 9.30 uur; ASC '62 F2 - Blauw Wit F2, 11.00 uur (vertrek 9.45 uur); Den Ham F4 - Blauw Wit F3, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur): Blauw Wit F4 - Kon. UD F7. 9.30 uur. Zaalvoetbal Donderdag 14 no vember Blauw Wit 2 - Colm- schate 2, 22.00 uur. SV Holten Zondag 10 november Marienheem 1 - Holten 1. 14.30 uur (vertrek 12.25 uur): Holten 2 -TVC28 2, 10.00 uur; TVO 2 - Holten 3, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Holten 4 - Broekland 3. 9.30 uur; Achilles 12 5 - Holten 5, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten 6 - Rietmolen 4, 9.00 uur; Holten 7 - Rijssen V 3, 10.45 uur; SOS 7 - Holten 8, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); En ter 5 - Holten 9. 9.00 uur (ver trek 8.00 uur). Zaterdag 9 no vember Excelsior '31 A2 - Hol ten A111.00 uur: De Hoven B1 - Holten BI. 14.30 uur: Holten Cl - Wijhe '92 C2, 14.30 uur: Holten C2 - TVO Cl. 13.00 uur: Holten Dl - Excelsior '31 D2. 11.00 uur: Holten D2 - SVZW D2, 11.00 uur; Holten El - Enter Vooruit El10.00 uur; Excelsior '31 E5 - Holten E2, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur); Excelsior '31 E9 - Holten E3, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Sp Lochem E6 - Holten E4, 1 1.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten F1 - Twenthe G Fl, 11.00 uur; Vervolg op pagina 11. Holten - De uitslagen van de on derlinge schietcompetitie van De Eendracht. Geweer klasse A: J.A. Paalman 169: W. Paalman 164; G.J. v. Aefst 163. Klasse B: M. Aanstoot 154; M. Krikking 147: D. Tickink 134 Klas se C: J. Sluiter 123: E. Hulsman 109. Opgelegd 55+: G. Haverslag 187; G. Schuppert 182: W. Lceftink 181: A. Pekkeriet 172: J Nijendijk 169; E. Struik 155: J. Klooster 153. Pistool: 1. H. Nekkers 169; 2. H. Paalman 145. Vuurbuks: I D. Overmeen 80; R Möring 72; 3. E. Grootentraast 69: 4. H. Bakker 58. Holten - De judoka's van SV Ba- to hebben zaterdag 2 november deelgenomen aan de tweede ron de van het regionale judotoer nooi Oost-Nederland voor jon gens en meisjes. De individuele wedstrijden in sporthal De Reiger in Dclden waren spannend. Op het met ruim 300 judoka's goedbezette toernooi heeft Guido C'omelis na een zeer spannende finale een eerste plaats gehaald. Tweede plaatsen zijn bereikt door Mike Hoogland en Jessica Rose. Als derde in de poule zijn geëindigd Robbert van Riel, Frank Jansen en Nienke Schoolkate. Holten - SV Bato start met Blijf Fit! voor 50-plussers. De cursus heeft een variatie aan oefeningen op muziek, zonder te werken met toestellen. De lessen worden gegeven door Janneke Meerman op woensdag van 19.30 tot 20.30 uur in het gym lokaal aan de Vrijheidslaan. Binnen de groep zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor geïnteres seerden geldt dat vrijblijvend twee lessen kunnen worden bij gewoond. Nadere informatie en opgeven kan bij secretariaat van de SV Bato: Marietje Eggink, te lefoon 0548-366030. Holten - Blauw Wit '66 heeft on langs haar jaarlijkse ledenverga dering in het clubhuis op sport park 't Vletgoor gehouden. De jaarlijkse terugblik en het voor uitzien met het bestuur werd druk bezocht. De laatste jaren weet het bestuur zich gesteund door een groot aantal vaste vrijwilligers. Een si tuatie waar de vereniging blij mee is, maar tevens ook als zorg ziet. Een goed vrijwilligersbe- leid is essentieel, maar de leden moeten daar invulling aangeven. Voorzitter Klein Nagelvoort opende dan ook de vergadering door met klem te wijzen op de vrijwilligers situatie, want ook Blauw Wit kent hierin haar zor gen. De veertien agendapunten wer den vlot doorlopen. De rekening en begroting werden ongewij zigd vastgesteld, terwijl het rap port van de kascontrole commis sie een pluim op de hoed van de penningmeester betekende. In verband met de herindeling krijgt ook Blauw Wit te maken met lastenverzwaringen van de gemeente. 30 procent in vijfjaar zal veel voor de vereniging bete kenen. Echter, wat doet de nieu we gemeente met de zelfwerk zaamheid. Wordt dit net als in voormalig Holten beloond of staat hier geen vergoeding te- Dat Blauw Wit intern de zaak nog meer wil aanpassen bleek wel uit de voorstellen van het bestuur met betrekking tot enke le bouwplannen. Een extra ber ging, een spelerskamer en een verandering van het terrasdeel (vaste overkapping) werden door de ledenraad goedgekeurd. De financiële onderbouwing kreeg ook de goedkeuring van de vergadering. Blauw Wit gaat wat dat betreft een beroep doen op vele vaste vrijwilligers om dit te realiseren. Gelet op de steun uit de ledenvergadering moet dit lukken. Bij de bestuursverkiezing werd Henk. Hulsman als negende be stuurslid gekozen vanuit de Sponsorcommissie, terwijl Paul de Vrijer de nieuwe jeugdvoor- zitter wordt. Hij volgt Jan Klein Nagelvoort op. Bij de Huldiging van jubilarissen moest voorzitter Klein Nagelvoort meedelen dat twee jubilarissen niet aanwezig konden zijn. De wel aanwezigen kregen de speld voor 25-jaar lid zijn opgespeld. Tot slot van de huldiging werd geheel tot zijn eigen verrassing Anton Beid- snijder benoemd tot lid van Ver dienste van de Blauw Wit '66. Voorzitter Wim Klein Nagel- (Foto: Johan Bolink) voort keek met de leden terug op de carrière van Anton bij Blauw Wit. De conclusie dat Anton Beldsnijder een bijzondere vrij williger is binnen de vereniging, waar die vereniging veel aan heeft te danken was alle aanwe zigen duidelijk. Het voert te ver om al die verdiensten op te noe men, maar oud voorzitter Ger- Holten - Leden van PC de Berg ruitertjes hebben de afgelopen tijd prijzen binnengehaald. Enschede - Enkele atleten van de SV Holten deden mee aan In- door Enschede in de Diekman- hal. Onder toezicht van Bert van Eijk van Politie Twente werd de trek king verricht van de SV Holten-verloting. De hoofdprijs werd ge wonnen door de familie Wissink. Op de foto wordt de hoofdprijs, een reischeques ter waarde van 350 euro, uitgereikt door de voor zitter van de jeugdcommissie Wim Mollink aan de winnaar Eg- bert Wissink. De overige prijzen: eerste prijs, lotnr. 2860 Reisburo Globe, reischeques van 350 euro werd gewonnen door E. Wissink, Looker Molen 4, Holten; tweede prijs, lotnr. 3728 cadeaubon van 100 euro werd gewonnen door G. Goorman, Boeren- dansstecg 3, Holten: derde pri js, lotnr. 2691 kadobon van 75 euro werd gewonnen door de familie Beldman, Noordenbergstraat 9. Holten; vierde prijs, lotnr. 2077 cadeaubon van 50 euro werd gewonnen door de familie Gazan, Bushofstraat 5. Holten; vijfde prijs, lotnr. 5088 cadeaubon van 50 euro werd gewonnen door G. van Coeverden, Van Holtenscrf 19. Holten; zesde pri js, lotnr. 1378 cadeaubon van 35 euro werd gewonnen door E. Baltus, Köllingserf 24, Holten: zevende prijs, lotnr. 232 cadeaubon van 35 euro werd gewonnen door TPG Post uit Raalte; acht ste prijs, lotnr. 938 cadeaubon van 35 euro werd gewonnen door M. Jansen, Ca nadastraat 79, Holten; negende prijs, lotnr. 4369 cadeaubon van 35 euro werd ge wonnen door familie Overmeen, Kwinlenweg 1Holten; tiende prijs, lotnr. 6247 cadeaubon van 25 euro werd gewonnen door de familie Van Gcrresheim, Con- slantijnstraat 42, Nijverdal; elfde prijs, lotnr. 2313 cadeaubon van 25 euro werd gewonnen door de familie Van Dijk, Abraham Berghof 38, Holten. hard Kolkman had een gedicht in elkaar gezet die op alle fron ten de juiste snaar raakte. Een mooi einde van een goed verlo pen ledenvergadering. Jose Oolbekkink wist met Bon tje tijdens de Klepperbokaal een eerste prijs te behalen in de kwa lificatiewedstrijd. Ook Beau en Britt Barvelink met Pepsi en Ibor reden hier goed. In de bar rage van de kwalificatie wisten ze echter niet meer te scoren zo dat er geen finaleplaats in zat. Emmalie den Heijer behaalde met Clarissa een eerste prijs in de L2-dressuur. Eva Hoefman wist met Bobbie twee keer een eerste prijs te behalen in Balk brug. Rick Reevoort werd met Mon Amie tweede en vierde in Lochem, Melissa ten Velde be haalde hier een eerste prijs met Marlotte. In Heeten haalde Lau ra Tijhaar met Kadanza een tweede prijs in de LI-dressuur. Jose Oolbekkink werd met Bon tje eerste in de LI-dressuur. Na een afgelasting in verband met de harde wind, vonden bij mane ge Stal de Eik op 3 november toch de crossplaats. Karin Paal man werd met Romadour twee de in de categorie met startkaart. Elsbeth Deijk werd met Delilah achtste en Jeroen Oostervelt be haalde met Nina een negende plaats. Elsbeth scoorde met De lilah ook nog tijdens het M- springen in Haarle. Als enige foutloze deelnemer nam ze de eerste prijs mee naar huis. Jose Oolbekkink werd hier met Bon tje in het L-springen tweede. met dansen, maar zo is het niet. Volgens het boekje is koersbal een binnen- en buitensport en kan deze worden beoefend door jong en oud. Voor binnen heeft men daar een vlakke vloer voor nodig van 10 bij 4 meter, een viltmat van 8 bij 2 meter en een set koersballen. Voor buiten heeft men een speciale sreen no dig. De sport is bijzonder geschikt voor buurthuizen en bejaarden tehuizen. Dat laatste hebben we gezien toen Ben IJspeerd van de koersbalgroep maandagmiddag zijn wekelijkse partij speelde met bewoners van de Diessen- plas. Bijgestaan door vrijwilli ger Henk Finke. Koersbal heeft iets weg van Jeu de Boule. Er wordt een klein balletje op de mat gegooid en vervolgens mag de speler vier koersballen over de mat rollen die zo dicht mogelijk bij het kleine balletje moeten liggen. Komt men achter de witte streep, dan kan men punten ver dubbelen. Lijkt allemaal makke lijk maar d'r zit natuurlijk wel een handicap in het spel. De koersballen zijn namelijk aan een kant verzwaard zodat je de bal nooit rechtuit kunt rollen, want dan draait die de mat af en dat mag natuurlijk ook niet. Je moet dus goed weten hoe het balletje rolt. En blijkbaar weten dc spelers van de Boschkamp dat heel goed want ze behaalden hun kampioenschap met tien punten en eindigden in eerste in stantie op een gedeelde eerste plaats. Maar door hun hoge ge middelde tijdens de wedstrijd mochten de Boschkampers met de beker naar huis. (Foto: Johan Bolink) De koersbalgroep is ooit ont staan vanuit de stichting Beter Bewegen en ze draaien onder tussen al ruim tien jaar. Ze spe len met z'n tienen met een steeds wisselende partner. Voor het kampioenschap had Holten zich gemeld met twee teams. Een voor het recreatieve deel en een voor het prestatiedeel. Bij de pupillen werd een drie kamp afgewerkt. Chantal Pekke riet. pupil B, stootte de kogel naar 4.29 meter. Op de 40 meter sprint was haar tijd 7.8 seconden en bij het hoogspringen behaal de ze een hoogte van 1.05 meter. Silke Nijland en Janneke Paal man, beiden pupil A, stootten de kogel naar 5.55 meter en 5.79 meter (persoonlijk record). De 60 meter ging in 10.7 seconden en 9.6 seconden. En Silke en Janneke sprongen beiden 1.05 meter hoog. Marije Dangremond kwam bij de Junior D op de 60 meter in de halve finale en liep een tijd van 9.1 seconden. Bij de 60 meter horden liep ze een uitstekende tijd van 11.0 seconden, een nieuw clubrecord. Bij het kogel stoten en hoogspringen kwam ze tot 9.16 meter en 1.25 meter. SV Holten C2 kreeg onlangs complete nieuwe outfits aangeboden door Suzan's Haarmode. Suzan had persoonlijk deze middag haar kapperszaak in de steek gelaten om aanwezig te zijn bij de pre sentatie van het nieuwe tenue. Tijdens de officiële overdracht werden sponsor en team toegesproken door de voorzitter van de jeugdcommissie Wim Mollink. Kern van de toespraak was het op een sportieve manier uitdragen van de sponsornaam Suzan's Haarmode in de clubkleuren van SV Holten. Namens het voetbal- bestuur werd Suzan een bos bloemen aangeboden en namens het C2-team door aanvoerder Sander Hietbrink een fles wijn. Op de foto het complete C2-team met leiders Toon Jongman, Ger- rit Soer en sponsor Suzan van Suzan's Haarmode. SV Holten Cl kreeg onlangs nieuwe voetbaltenues aangeboden door I-Ierwi Kunststof- en Metaalbewerking. Sponsor en team werden toegesproken door voorzitter Wim Mollink van de jeugd commissie. Hierbij kwam naar voren dat de sponsor niet uit recla meoverwegingen deze outfit heeft aangeboden maar omdat hij de sportieve jeugd van Holten een warm hart toedraagt. Sponsor Ter Beest bood ook nog een wedstrijdbal aan. Door het bestuur van de afdeling voetbal werd Ter Beest een bos bloemen aangeboden en werd door de aanvoerder, Tim Wissink van het Cl-team een fles wijn overhandigd. Op de foto het complete C-team met sponsor Ter Beest, leiders Gerrit Huisman, Dick Oolbekkink en trainer Richard Egberts. Men is nu naarstig op zoek naar een speciale commissie die daar wel tijd voor vrij wil maken. Er is immers belangstelling genoeg voor koersbal, getuige de grote deelname aan dit toernooi. Maar liefst 72 teams traden aan. Toch is koersbal niet bij iedereen be kend. Een leek zou kunnen den ken dat het iets van doen heeft Holten - Wat hen in 1995 lukte, lukte dit jaar weer. De koersbal - lers van de Boschkamp werden weer Overijssels kampioen. Vo rige week werd het toernooi ge speeld in de Dalfsense sporthal de Trefkoele, voor de tiende keer georganiseerd door de Pro vinciale Sportraad te Zwolle en misschien ook wel de laatste keer want de Sportraad heeft te kennen gegeven dat er teveel werk gaat zitten in de organisa tie van zo'n toernooi. I Voor de handbalwedstrijd tegen Achilles kreeg het dames Al- team van Holten van Alard Markvoort nieuwe truien aangeboden. Groenkreatief Markvoort sponsort dit team met ingang van dit i seizoen voor drie jaar. Op de foto sponsor A. Markvoort (r), de dames Al-selectie met trainer coach Jan Victor Dorlas. genover. Vragen waarop het be stuur de leden geen antwoord kon geven.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7