Vermeulen nieuwe voorzitter club LJR Sportverkiezing in zaal Lucky co Korven voor bladafval Computercursus Windows en Word Ton van Oijen wint le ronde 5 U\ Speelgoedbeurs in dorpshuis Boschkamp Wintertijden VW Holten Voorlichting Waerdenborch Anbo-middag met Lonink Informatie over welzijnssector Diefstal Verkeerscontrole Auto vernield Auto gestolen DONDERDAG 7 NOVEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Cabaret Jeetje Mina Boschkamp - De Haaksbergse cabaretgroep Jeetje Mina heeft af gelopen zaterdag opgetreden in het dorpshuis. Ze kwamen met hun nieuwste programma Knopen. Een avond vol zang en theater waar men soms even stil van werd. (Foto: Johan Bolink) Kindertoneel Boschkamp - De jeugd van Holten kan woensdag 20 november genieten van de voorstelling Hel huis van tante Agaat. Dit toneel stuk. speciaal voor kinderen, is de allernieuwste productie van to neelgroep COC uit Holten. Het ongeveer 45 minuten durende stuk dat is geschreven door Rob van Vliet, bevat maar liefst tien rollen van pratende schilde rijen tot een armoedige zigeuner en van een excentrieke tante tot overbezorgde ouders. Toneelgroep COC Holten geeft twee voorstellingen op 20 novem ber in de Kandelaar. De eerste voorstelling begint om 14.00 uur, de tweede voorstelling om 16.00 uur. De toegang bedraagt 2 euro per persoon. Drempels Oranjestraat Holten - Velen hebben ze over het hoofd gezien. De nieuwe drem pels in de Oranjestraat. Nergens staat ook goed aangegeven: Pas op, drempels. Hierdoor rijden de meeste automobilist zonder zich ervan bewust te zijn, de obstakels tegemoet. Een schrikeffect is liet gevolg, wat niet echt bevorderlijk kan zijn voor de verkeers veiligheid. (Foto: Sander Scheperman) Prijsuitreiking Rabobank Bij Rabobank Holten - Markelo werd van 14 tot en met 18 okto ber de jaarlijkse spaarweek gehouden. Meer dan 450 kinderen in de leeftijd van 0 tot en met 12 jaar hebben hun spaarpot geleegd en een leuk cadeautje ontvangen. Van alle kleurplaten die werden uitgedeeld en waarmee leuke prijzen te winnen waren, zijn er ruim 150 weer bij de bank ingeleverd. Op woensdag 30 oktober hebben alle prijswinnaars hun prijs persoonlijk op de bank in ont vangst genomen. De winnaars in Holten zijn Teun Scholman, Romy Ulfrnan, Car- lien Aanstoot, Remco Jansen, Paul Kuipers, Malou Stam. Maar ten Benschop en Stefan Pekkeriet. HOLTEN - Engels jachthuis, verscholen in het bos, zo wordt restaurant en hotel Hoog Holten omschreven in de brochure. Schitterende omgeving en een prachtig pand, dat mag gezegd worden. Ook binnen is de Engel se sfeer waar te nemen qua bouw en inrichting: comforta- Boschkamp - Er start maandag 4 november een cursus Windows in de Boschkamp. De lessen starten om 13.30 tot 15.30 uur. Op maandag 11 november start er een cursus Tekstverwerken voor beginners. De lessen star ten om 9.30 tot 11.30 uur. Windows is een besturingspro gramma. Voor wie vlot wil leren omgaan met de computer, is de ze cursus een must. Tijdens de vijf lessen wordt geleerd te wer ken met de muis, het openen van programma's via pictogrammen en het maken van mappen om documenten netjes op te bergen. Voor deze cursus zijn nog enke le plaatsen vrij. Met de cursus Tekstverwerking kan worden begonnen als de ba sisvaardigheden van Windows bekend zijn. Er wordt gewerkt met het programma Word. De mogelijkheden van dit tekstver werkingsprogramma worden tij dens de zes lessen stap voor stap aangeleerd. Voor opgave of informatie: Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk, 0548-362755. bel, warm en ongedwongen en alles even correct. Zo oogt de eigenaar. Remco Vermeulen, die al acht jaar dit bedrijf samen met zijn echtgeno te Hanneke drijft. Een man die makkelijk contacten legt en met enthousiasme en gedrevenheid vertelt over zijn bedrijf en het vak. Hij laat de uitbreiding van het hotelgedeelte zien waar de verbouwing net achter de rug is en nieuwe kamers en suites zijn bijgebouwd, in fraaie Engelse stijl ingericht met al even mooie badkamers en in het benedenge deelte een sauna met solarium. In die acht jaar hebben Hanneke en Remco al meerdere aanpass ingen aan het gebouw gedaan en voor de toekomst zijn er nog meer plannen. Maar voorlopig heeft Remco zijn tijd wel nodig voor extra an der werk en dat is het voorzitter schap van Les Jeunes Restaura teurs Nederland waarin 21 be drijven in Nederland zich heb ben verenigd. Het is een jonge club restaurateurs met bedrijven van gelijkwaardig niveau met de doelstelling dat niveau geza menlijk naar buiten te brengen waardoor bekendheid en herken baarheid ontstaat en gasten we ten wat ze in een restaurant/ ho tel kunnen verwachten. Deze vereniging bestaat inmid dels acht jaar en geniet een goe de bekendheid. Er zijn maande lijkse bijeenkomsten en omdat men kan beschikken over een goed budget kan men ook mede dankzij sponsoring extra evene menten organiseren zoals bij- (Foto: Gert Perdon) voorbeeld het Quality of Life- gala in Noordwijk voor kinderen met kanker. De vereniging is weer aangesloten bij de Europe se Les Jeunes Restaurateurs waarvan de likeurfabrikant Grandmamier ooit de grondleg ger was. Bij de Europese club zijn zeven landen aangesloten: Frankrijk, Italië, Spanje, Duits land, Luxemburg, Oostenrijk en Nederland. In Nederland wordt een gids uitgegeven en ook in Europa. De vervaardiging van die gids komt voorlopig ook voor rekening van Nederland wat het land dat de voorzitter van de Europese vereniging le vert maakt ook de gids en die voorzitter is nu Erwin Rozendal, voormalige voorzitter van Ne derland. Dat Remco Vermeulen nu voorzitter is geworden van de Nederlandse afdeling schrijft hij voor zichzelf toe aan het feit dat hij de oudste is (39 jaar) en door zijn ervaringen opgedaan in het buitenland, bij Intel en het werk Holten - De eerste ronde van het Fischerschaak werd afgelopen maandag afgewerkt. In een tur bulente laatste ronde viel de be slissing ten gunste van Ton van Oijen. Koploper Jim Klinge verloor in deze bewuste ronde van Bas van Beek terwijl Ton van' Oijen 'slechts' remise overeenkwam met Dinant van Beek. Toch was dit voldoende voor de eindzege, iets waarmee Ton to taal niet gerekend had. Eindstand na 11 ronden: 1. Ton van Oijen 8, 2. Jim Kling 8," 3. Henk van Beek 8 (Ton wint op SB van Jim, Henk heeft minder WP). 4. Ben van de Griendt 7, 5. Cees Olij, Dick van der Knaap, Ger- rit Luggenhorst en Bas van Beek 6,5, 9. Gerrit Stevens 6, 10. Alrik Baltus 5,5, 1 IDi nant van Beek 5, 12. Henk Jongman 4, 13. Rob Gervedink Nijhuis 3,5, 14. Roelf de Jonge en Karl-Heinz Leisten 3, 16. Bertus van Beek 1 punt. ooit op een cruiseschip. Al zal er veel tijd in gaan zitten toch is Remco blij met deze functie en ziet hij het als een uitdaging. Het samen wef ken en overleggen met andere bedrijven binnen de ver eniging, ook in het buitenland biedt veel perspectieven en werkt zeer verfrissend volgens hem. Ook voor de medewerkers, er kunnen bijvoorbeeld op verzoek van de mensen zelf, banen uitge wisseld worden of men kan er varing op doen in een ander be drijf. zelfs in het buitenland. Les Jeunes Restaurateurs noemt zich een jonge club met passie en talent en wil dat ook uitstra len naar de gasten toe. maar ook zeker naar de medewerkers. Een goede betrokkenheid wordt door Remco dan ook als drijf veer voor het bedrijf gezien. En die is in Hoog Holten zeker aan wezig. Dankzij zijn personele staf kan Remco er nu gemiddeld een dag per week voor uittrek ken om zijn taken binnen het voorzitterschap uit te voeren, en Hanneke, die fulltime meewerkt in het bedrijf, blijft als kapitein aan boord. Holten - De Sport Awards 2002 worden 7 februari 2003 uitge reikt in de zalen van uitgaans centrum Lucky co aan de Morsweg in Rijssen. Het gaat om de eerste gezamenlijke sportverkiezing van Rijssen en Holten. Dat betekent dat de sportverkiezing 2002 niet meer wordt georganiseerd door de sportcommissie Holten en door de Stichting Sportpromoting Rijssen. Voor de organisatie van de verkiezing tekent nu een spe ciale commissie sportverkiezing -Rijssen-Holten, een onderdeel van de Sportraad Rijssen-Hol ten. De sportverkiezing wordt ge houden in Lucky Co aan de Morsweg. Volgens Leppink is gekozen voor een duidelijk on derscheid tussen het sportverkie- zingsdeel en de randactiviteiten. ,,De sportverkiezing duurt tot half tien 's avonds, en daarna volgt een gezellige avond met sporters en sportliefhebbers." Leppink stelt zich daar een 'reü nieachtige sportsfeer' voor. Luc ky zorgt het tweede deel van de avond voor een spetterend pro gramma. Een deel van de nieu we commissie was vorige week aanwezig bij de presentatie van de eerste gezamenlijke sportver kiezing: Johan Westhof en Jan Nikkels uit Holten en Jan Bak ker uit Rijssen, vergezeld door de voorzitter van dè Sportraad Rijssen-Holten Geurt Leppink. Leppink is naar de commissie gedelegeerd vanuit de Sport raad. Verder zitten in de commissie de Rijssenaren Henk Altena, Jan Bakker. Dinant Brinks, Ab Bruggink en Jenny Burgers. Sporters uit zowel Rijssen als Holten kunnen kandidaat wor den gesteld. Er zijn vijf catego rieën: Sportvrouw van het Jaar, Sportman van het Jaar, Sport ploeg van het Jaar, Jeugdig Sportalent van het Jaar (tot en met 18 jaar) en Seniorensporter (50 jaar en ouder). Elke categorie levert een win naar op: in principe is het dus mogelijk dat alle vijf Awards naar dezelfde kern gaan. Voor de sportverenigingen is het Holten - Net als vorig jaar heeft de gemeente bladkorven ge plaatst. Hierin kan bladafval worden gedeponeerd. De gemeente zorgt voor het leeghalen ervan. Omdat het bladafval wordt gerecycled, is het belangrijk dat er geen ander afval in de korven terechtkomt. De bladkorven staan in de Koninginnelaan. Gaardenstraat. Aal- tinksweg, Verzetstraat. Canadastraat, Koningin Wilhelminastraat, Nagelhoutstraat, Larenseweg, Lageweg, Schoutenstraat, Kolweg, Holterenkstraat, Kozakkenstraat en Maatmansweg. (Foto: Sander Scheperman) (Foto: Johan Bolink) zaak hun talenten en succesvolle ploegen te nomineren. Maar ook familieleden of bekenden kun nen een persoon of een team kandidaat stellen. Op de nominatie dient de naam van de genomineerde, de vereni ging, het adres, postcode, woon plaats, telefoon van de genomi neerde, de categorie en de moti vatie genoteerd te worden. Met name de motivatie is heel be langrijk; de prestaties van de kandidaat dienen zo uitvoerig mogelijk toegelicht te worden. Nominaties dienen voor 7 de cember schriftelijk te zijn aange leverd bij J. Burgers. Pelmolen pad 11, 7461 PT Rijssen, of e- mail: jennyburgers@planet.nl Uiteraard moet er, om tot een overwogen keuze te komen, wel genomineerd worden. Daar wor den met name de verenigingen toe op geroepen. „Zet het het he le jaar door op de agenda", advi seert Jan Bakker. „Vaak gebeurt het dat in april prestaties worden geleverd, waarin november al bijna niet meer aan gedacht wordt. Als het doorlopend op de agenda staat, wordt niemand vergeten en wordt de nominatie op tijd in- gestuurd."De jury bestaat uit de Holtenaren André Dekker en Wim Brinks en de Rijssenaren Holten - De peuterspeelzaal houdt zaterdag 9 november van 10.00 tot 12.00 uur een speelgoedbeurs in Dorpshuis de Bosch kamp. Het speelgoed kan vrijdag 8 november, van 18.00 tot 20.00 uur naar het dorpshuis worden gebracht. Al het speelgoed komt hiervoor in aanmerking, mits het compleet, schoon en niet kapot is. Ook voor constructiespeelgoed zoals Lego, Duplo en Nopper bestaat veel belangstelling. Evenals voor spelletjes voor de wat oudere kinderer>. Mocht direct na verkoop blijken dat het speelgoed gebreken vertoond, dan is de inbrenger verplicht het teaig te nemen en het ontvangen geld terug te betalen. Klein speelgoed graag gebundeld inleveren. De inbreng bedraagt 15 eurocent per stuk of bundel. 80 procent van de opbrengst van het verkochte speelgoed is voor de inbren ger en 20 procent voor de peuterspeelzaal. Afhalen van niet verkochte spullen is op zaterdag 9 november van 14.30 tot 15.00 uur. Tevens vindt dan de afrekening plaats. Niet afgehaalde spullen worden daarna aan een goed doel ge schonken. Voor verdere inlichtingen na 18.00 uur Elly Aanstoot 0548-362858, Janneke Dangremond 0548- 363126. Holten - De openingstijden van de VW voor de zaterdag zijn vanaf 1 november veranderd aangepast. Dan is het kantoor van 10.00 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 14.00 uur geo pend. Holten - Scholengemeenschap De Waerdenborch houdt een voorlichtingsbijeenkomst. Ou ders met kinderen in de laatste groepen van de Holtense basis scholen kunnen donderdag 14 november om 20.00 uur in de Haarstraat terecht. Tijdens deze avond zal rector Van Minderhout en conrector onderbouw Van Gemert. uitvoe rig vertellen wat De Waerden borch te bieden heeft. Boschkamp - Anbo Holten houdt donderdag 21 november in De Boschkamp vanaf 15.00 uur een bijeenkomst. Als spreker is burgemeester J.A.H. Lonink uitgenodigd. Lonink vertelt over zijn ambt en speciaal over zijn werk in de ge meente Rijssen-Holten. Ook is er tijdens deze bijeenkomst gele genheid vragen te stellen. Boschkamp - Rematch Simula ties uit Amsterdam houdt twee gratis demonstratiebijeenkom sten in dorpshuis De Bosch kamp. Deze bijeenkomsten over registratie binnen de welzijns sector in de 21ste eeuw vinden plaats op donderdag 7 november om 14.00 uur en vrijdag 8 no vember om 09.30 uur. Aanmel den is niet nodig. Welzijnsinstellingen ontwikke len zich steeds verder tot maat schappelijke ondernemingen in de samenleving. Registratie van de vele deelnemers en het grote aanbod aan activiteiten, met daarbij de goede financiële af handeling is daarom steeds be langrijker. Rematch Simulaties, een bedrijfje dat is voortgeko men uit de praktijk van Volks universiteit en Sociaal Cultureel Werk, heeft speciaal voor de welzijnssector een computerpro gramma ontwikkeld ter onder steuning van de administratieve organisatie van de welzijnsin- stellineen. Gerdie te Lintelo. Gerinda Plui- mers. voorzitter Guus van Dam, Erik Braamhaar en Herman Spekhorst. Holten - Een inwoner van Deventer werd donderdag 31 oktober bij supermarkt Cl000 betrapt toen hij een pakje siga retten had gestolen. Tegenover de politie bekende hij het feit en dat hij dit kortgeleden ook al een keer had gedaan bij dezelfde winkel. De winkeldief is door de politie aangehouden en meegenomen naar het politiebureau. Daar kreeg hij een transactie- voorstel van justitie alsmede, voor het geval hij niet betaalt, een dagvaarding met daarop de datum waarop hij dan moet ver schijnen voor de rechter. Holten - Personeel van het ver- keersteam Twente hield vrijdag 1 november een snelheidscon trole. Men maakte gebruik van de lasergun. In totaal werden 64 bestuurders gecontroleerd op snelheid waar van er zes te hard reden en een bekeuring kregen. De hoogst gemeten snelheid be droeg 104 kilometer per uur waar 80 kilometer per uur gere den mag worden. Holten - Een bewoonster van de Waardenborchstraat deed vrij dag 1 november aangifte van vernieling van haar auto. De auto was al een aantal keren bekrast. Tussen dinsdag 29 ok tober en woensdag 30 oktober stond de auto op de oprit van haar woning en is de auto weer beschadigd. De politie heeft een aangifte opgenomen. Holten - Uit de Verzetstraat is in de nacht van vrijdag 1 op zater dag 2 november een Nissan Pat rol bedrijfsauto gestolen.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5