Praktijk osteopathie in Holten gevestigd 'De zorg staat bovenaan, daar mag niets van af' 1 or m"°-wmm. Wedstrijdverslagen SV Holten Diessenplas Geestelijk reveil Huldiging jubilarissen Prachtige muziek in De Kandelaar PvdA: 'Achterstallig onderhoud in woonwijk De Haar1 Voedselactie Dorcas Hulp Holten Film in De Boschkamp Ledenvergadering van CDA Peuters PvdA wil geld voor wijkbeheer Prijswinnaars Snorrewind DONDERDAG 31 OKTOBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Het optreden van het Kroatisch ensemble afgelopen vrijdag in De Kandelaar was een feest. Niet alleen voor het oor het was ook een feest om naar de schitterende kleding te kijken. Enter V. F1 - Holten F1 Met de enorme harde wind in de rug wist Holten het eigen doel in de eerste helft schoon te houden met licht veldoverwicht. Helaas ontbrak de kracht om het Enter V. echt moeilijk te maken'. In de tweede helft werden een paar persoonlijke foutjes in de verde diging heel attent door Enter V. afgestraft. De bal kwam, met na me door de harde tegenwind, bijna niet meer op de helft van Enter V. De overwinning was verdiend. Eindstand 5-0. Holten F2 - Enter F2 Na 4 weken eindelijk weer een thuiswedstrijd voor F2. Binnen 5 minuten een doelpunt van Remco. Daarna werd Enter ster ker, maar de verdediging zorgde ervoor dat Enter niet veel kansen kreeg. Toch werd het voor rust nog 1 -1. Na rust werden goede aanvallen opgebouwd door Jor- di. Bruno en Frank, met twee doelpunten van Remco 3 -1. Holten F2 dacht de overwinning binnen te hebben maar werden verrast door de spitsen van Enter die nog 4 keer doel troffen. Als we zo doorgaan dan volgen ze ker'nog overwinningen. Eind stand: 3-5 Holten E4- S.V.Z.W. E5 Holten wist het wederom erg spannend te maken. Met de rust 2-0 voor door twee mooie doel punten van Niek. Na de rust kwam S.V.Z.W. goed terug tot 2-2. Het werd in de laatste minu ten een echte triller. Door een wereldredding van keeper Paul in de laatste minuut werd de ze ge veiliggesteld. Eindstand: 3-2 Holten E3 - SVZW E4 Na een zeer goed gespeeld 4 te gen 4 toernooi in Wierden, waar we verdienstelijk tweede werden volgde de competitie tegen SVZW E4. De eerste helft was uitstekend. Holten ging met een verdiende -7-1 voorsprong de rust in. Uiteindelijk werden door doelpunten van Guus, Arno, Rick, Arjan en Nick de eind stand bepaald. Eindstand: 16-1 Flolten E2 - Enter Vooruit E2 Holten E2 had afgelopen zater dag een zware thuiswedstrijd te gen Enter Vooruit E2. Holten begon zeer fanatiek en zette de tegenstander goed onder druk. Het gevolg was een snelle ope ningstreffer uit een 'lucky af standschot' van Jur. Het positie ve resultaat van 9-4 was ver- Holten - 'In woonwijk De Haar is sprake van achterstallig on derhoud, niets minder maar ook niets meer'. Dat schrijft de Pv- dA-fractie aan het college. In haar concept-begroting 2003 geeft het college aan dat mo menteel gewerkt wordt aan plan nen om de openbare ruimte van de wijk De Haar te verbeteren. Burgemeester en wethouders willen de openbare ruimte aan passen en inrichten naar de eisen van deze tijd en kijkt daarbij naar groenvoorzieningen, par- keergelegenheden, verlichting en speelvoorziening. Het college wil daar vanaf 2002 en 2003 een bedrag van 45.400 euro beschik baar voor stellen. De PvdA echter vindt dat eerst het haars inziens achterstallig onderhoud verholpen dient te worden. „Pas nadat het achters tallig onderhoud is verholpen kan ook daadwerkelijk iets wor den gedaan aan de zo noodzake lijke kwalitatieve impuls". Vervolgens vindt de PvdA dat de herinrichting van de openbare ruimte niet aan de eisen van de ze tijd. maar aan de eisen van de toekomstige tijd moet worden aangepast. „Een voorbeeld hier van is om motorvoertuigen niet op het maaiveld te laten parke ren maar verdiept op de aanwe zige centrale parkeerplaatsen zo dat tijdens het verblijven op straat over het blik heen gekeken kan worden." De socialisten be nadrukken dat ook de Houtweg en de Looikolkstraat bij de wijk De Haar horen. Wijkbeheer Burgemeester en wethouders hebben inmiddels een plan op gesteld om de invoering van wijkbeheer voor te bereiden; het college verwacht in 2003 tot 'wijkgericht werken' over te kun nen gaan. Het college stelt een bedrag van 172.000,-- euro extra beschikbaar voor onderhoud van groen en wegen in de wijken. De VVD-fractie denkt dat dit be drag bij lange na niet genoeg is om het door burgers gewenste kwaliteitsniveau te realiseren. De SGP-fractie vraagt zich af hoe de gemeente de bevolking bij het wijkbeheer denkt te be trekken. diend. Eindstand 9-4. SVZW El - Holten El Al in de eerste minuten werd de toon voor de wedstrijd gezet: SVZW wist met snel en krachtig spel Holten flink onder druk te zetten. Maar het was Holten die de score opende. Met Marco in zetbaar op vrijwel alle plekken, wordt het team steeds completer. Een heerlijke wedstrijd om naar te kijken waarin iedereen vocht voor wat ie waard was. Zo moet het! Eindstand: 7-4 V en L - Holten MC 1 Meisjes-C 1 moesten afgelopen zaterdag naar V en L in de Vecht. Het was erg winderig. In het begin was V en L wat sterker maar door goed keeperswerk van Dorian bleef het 0-0. Gelei delijk aan trok Holten de wed strijd naar zich toe en door goed samenspel werd er gescoord door Ilse. Na rust moest Holten van de wind af spelen en begon Holten sterk. Maar V en L sterk aangemoedigd door het thuispu bliek gooide er ook,een schepje bovenop en scoorde uit de kluts de 1 -1Hierna golfde het spel op en neer en kregen beide teams kansen. Het was erg spannend maar de 1-1 bleef op het score bord staan wat uiteindelijk een goede uitslag was. Wanneer het team zo blijft samen spelen zul len er komende wedstrijden ze ker nog meer punten volgen. Eindstand 1-1 Holten Cl - Schalkhaar Cl Holten begon zeer scherp aan deze wedstrijd en creëerde in de beginfase veel kansen. Na een kwartier kreeg aanvoerder Tim de bal en maakte met een kei hard, Koeman schot de ope ningstreffer. Direct daaropvolgend kreeg rechtsbuiten Mike een schitte rende doorloopbal die hij doel treffend kon afronden. Holten ging verdiend met een 2-0 voor sprong de rust in. De 2e helft vertoonde eenzelfde wedstrijd beeld als de eerste helft, een scherp en snel combinerend Holten die de tegenstander de wil oplegde. Holten controleer de de wedstrijd en gunde Schalkhaar enkele kleine kan sen. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd scoorde Thijs uit een afgeslagen corner de laatste goal. Holten won ver diend, man of the match was keeper Barend die niet werd ge passeerd. Eindstand: 3-0 Holten - Sinds maart van dit jaar heeft Erwin ter Laak zijn prak tijk voor Osteopathie aan de Keizersweg 25 in Holten, waar ook zijn collega Rita Beltman zetelt als mesologe, het leggen van een link tussen alternatieve Hoewel deze geneeswijze nog lang niet bij iedereen bekend is, is osteopathie een al zeer oude behandelmethode en staat in de wat oudere woordenboeken om schreven als 'ziekte van de bot ten'. Het was de Amerikaanse geleerde Still die zich wat meer in osteopathie ging verdiepen en anders ging kijken naar gezond heid. Hij nam daarbij als uit gangspunt het onderdel 'bewe ging' van het lichaam. Het leven en het lichaam van de mens bestaat uit bewegen. Lang zamerhand werd er gewerkt aan een behandelmethode waarbij het niet alleen meer ging om een behandelmethode voor 'ziekte van de botten' maar werd het he le plaatje van de mens er bij ge haald met de uiteindelijke, hui dige doelstelling: het onderzoe ken en behandelen van beweeg lijkheid en functie van de sche del, van de interne organen en van het bewegingsapparaat. Hapert er iets om de werking van een van deze drie 'onderde len' dan kunnen er klachten ont staan en misschien wel op een heel ander plek dan men in eer ste instantie zou verwachten. Men kan bijvoorbeeld rugklach ten hebben die worden veroor zaakt door het minder functione ren van een intern orgaan. Een osteopaat onderzoekt daar om de gewrichts- en weefselmo- biliteit binnen het totale kader van de klachten. De osteopaat gebruikt bij de be handelwijze alleen zijn handen en probeert daarmee de verloren gegane bewegingsmogelijkhe den te herstellen en activeren. Daardoor kan ook een goede op name van voeding tot de moge lijkheden behoren, afvoer van afvalstoffen beter bloed- en zuurstofcirculatie, naast het af nemen van pijn of stijfheid. Bij osteopathie gaat men er vanuit dat het zelfgenezend vermogen van het menselijk lichaam zo veel mogelijk moet worden aan gesproken. Of zoals Erwin het zelf zegt: „Een osteopaat is ie mand die alleen de klink van de deur open draait, het menselijk lichaam op de deurfnaar gene zing) dan verder zelf." Een kleine greep uit klachten die mogelijk door een osteopaat be handeld kunnen worden: pijn en/of stijfheid in rug, nek, schouder, heup en ledematen, bekkeninstabiliteit, blessures, verschillende hoofdpijnen, maag- en darmklachten, menst ruatiestoornissen, vermoeid heidsverschijnselen, concentra tie problemen of vage klachten waarbij men te horen heeft ge kregen: daar moet u maar mee leren leven! Ook baby-'s cn kin deren kunnen behandeld wor den, bijvoorbeeld met onregel- ss -s^*neuraaltWapt8 a caseworV Osteopaat Erwin ter Laak: Osteopathie is geen hocus-pocus maar een andere manier van behandelen. matige schedeltjes na een moei zame bevalling, huil baby's, mo torische achterstand of stoornis sen van allerlei aard zoals darm- krampjes enzovoort.. Osteopathie maakt in Nederland eigenlijk pas de laatste 10 a 15 jaar opmars en inmiddels zijn er zo'n 180 geregistreerde praktij ken in den lande. Deze behan delwijze-wordt door de meeste ziekenfondsen en ziektekosten verzekeraars vergoed en een verwijsbrief van de huisarts is niet strikt noodzakelijk. Voor Erwin ter Laak is het van groot belang om een goed con tact te hebben met huisartsen in de regio, verloskundigen, lo gopedisten en fysio- en manueel therapeuten om cliënten zo ge degen mogelijk te kunnen be handelen. Erwin begon zelf een aantal ja ren geleden een praktijk voor fy siotherapie en manuele therapie in Duitsland, via een overstap naar Overdinkel en het oppak ken van de vijfjarige opleidin gen voor osteopathie in Amster dam waarbij zijn kennis van anatomie, anatomische verbin dingen en fysiologie nog veel meer werd verdiept kwam hij in Enschede terecht waar hij zijn praktijk voor Osteopathie open de. Hij woont en werkt daar nog steeds en heeft nu sinds kort dus ook een praktijk in Holten. HOLTEN - „Al zijn de financië le middelen dan nog zo beperkt, zorg staat bovenaan, daar mag niet op beknibbeld worden, dat is het uitgangspunt! "zo stelt Bea Kieskamp, de kersverse locatie manager van woon- en zorgcen trum Diessenplas in Holten. Een gesprek met haar geeft ons, in deze tijd waarin de zorg veelal zelf grote zorgen heeft, een heel positieve kijk op het wonen maar ook het werken in deze in stelling. Ze straalt rust, en een bepaalde nuchterheid uit, Bea Kieskamp, de 35 jarige uit Klein Dochteren (Lochem) afkomstige locatie manager van de Diessenplas. Het was het kleinschalige platte landskarakter dat Bea trok om drie jaar geleden te solliciteren als teamleider van verpleegunit bij de Diessenplas. Dat ze uitein delijk op de post van locatie manager terecht zou komen was toen echt nog niet bij haar opge komen. Ze kwam als verpleegkundige A vanuit het Spittaal in Zutphen waar ze ruim 10 jaar had ge werkt. Dit ziekenhuis had net sa men met het Julianaziekenhuis en het Lucasziekenhuis in Apel doorn het fusietraject achter de rug waardoor voor Bea's gevoel een megabedrijf was ontstaan. Dat sprak haar niet bijzonder aan. Het was sowieso al bijzon der dat Bea in de zorgsector te recht was gekomen bij het verla ten van de Havo twijfelde ze: of kiezen voor de zorg of haar cre atieve kant verder ontwikkelen. Ze koos voor het laatste en volg de de opleiding tot goudsmid in Schoonhoven. Dat bleek niet de juiste keuze te zijn geweest en ze maakte toch de overstap naar de zorg. En daar heeft ze nooit spijt van gehad! Nu ligt dus sinds drie jaar haar werkterrein in Holten waar ze langzamerhand taken overnam van de zorgmanager. Dat was in die tijd Joke Reuzer, Bert Postma was directeur en Ti nto Besten hoofd facilitaire dienst. Deze drie mensen vormden sa men volgens Bea het gezicht van de Diessenplas. Zij hebben alle drie bergen werk verzet om de zeer omvangrijke renovatie van het gebouw en de aanpalende flats met aanleunwoningen van de grond te krijgen. Hierbij wer den de bewoners zoveel moge lijk ontzien. De medewerkers hebben er ge zamenlijk de schouders onder gezet om ook in die woelige tijd zelfs meer dan de nodige zorg te verlenen. Bovendien was er een zeer omvangrijke fusie gaande waardoor de Diessenplas onder deel werd van zorggroep De Leiboom. Een nieuwe organisa tie waarbij huizen uit een wijde regio zich aangesloten: De Hart kamp, Raalte, Sint Jozef, Deven ter, Sparrenheuvel en Park Bra bant, SChalkaar, 't Averbergeen en Sint Willibrord, Olst, Huize Salland. Colmschate en de Dies senplas. Een grote organisatie maar wel met de doelstelling dat elk huis zijn eigen identiteit en Bea Kieskamp voor De Diessenplas, waar ze met veel plezier werkt. cultuur behoudt. Dat die doel stelling is gehaald blijkt wel uit het feit dat bewoners opmerken dat zij er niets van merken dat hun huis onder zo'n grote orga nisatie valt. Elk huis heeft zijn eigen locatiemanager en daarbo ven staat het centraal bestuur met gespecialiseerde diensten. Volgens Bea werkt dat bijzonder prettig omdat je op zo'n wijze gebruik kunt maken van specia listische kennis uit eigen huis. Bea heeft werkelijk alle lof voor haar drie voorgangers, zoals bo ven genoemd, over de manier waarop zij de verbouwing heb ben afgerond maar ook over het zeer correct afhandelen van het totale fusietraject. Na het berei ken van de 60-jarig leeftijd heb ben zowel Bert als Joke een prachtige 'erfenis' achtergelaten: de bewoners in een prachtig ver nieuwde woonomgeving en de medewerkers in een stevig ver nieuwde organisatiestructuur. Of, zoals Bea het noemt: de mensen die zorg ontvangen zorg verlenen. Want ook over de medewerkers is zij zeer positief. Met meer dan honderd procent inzet en betrok kenheid wordt er gewerkt, ge steund door ruim honderd vrij willigers uit de directe omge ving. En niet te vergeten de Stichting Vrienden van de Dies senplas, die zich vooral inzet om eens wat extra's aan te schaffen. Zij sprokkelden onder meer geld bij elkaar voor de aanschaf van een rolstoelbus en voor een ge zellige serre bij de verpleegunit. Door de fusie, de schaalvergro ting, kan de zorgkwaliteit wor den versterkt, meer aandacht worden besteed aan opleiding en het 'bemannen' van arbeidsplaat sen en eventuele uitwisseling van personeel. Met het behoud van de eigen cultuur heeft Bea dan ook niet het gevoel op te gaan in een grote massa. De kleinschaligheid waartoe zij zich zo aangetrokken voelt, is bin nenshuis dan ook gebleven. De Holtense sfeer is er nog steeds, ze kent de mensen en de mede werkers en ze kan bijna even plat praten als sommige Holte naren. Het schept een sfeer van gemoedelijkheid. Met de komst van Bea als loca tiemanager hebben de bewoners en medewerkers ook niet het ge voel gekregen dat er een nieuwe bezem kwam die de boel wel even schoon zou vegen. Door haar ervaring en kijk op de zaak zijn dingen die goed liepen ge woon bij het oude gebleven en alleen vernieuwingen doorge voerd waar nodig en dat zijn hooguit papierzaken. Het prettige van het werk op de Diessenplas vindt Bea dat je op veel zaken heel flexibel kunt in springen. Haar eigen prioriteiten voor de toekomst zijn: het op locatie in vullen van de nieuwe organisa tiestructuur, bijdragen aan zorg vernieuwing en goed werkge versschap. „En bovendien", zegt Bea,, moet je altijd bedenken dat je mekaar allemaal nodig hebt en dat moet je als leidinggeven de uitdragen." Holten - Dorcas Hulp Holten houdt woensdag 6 november een voedselactie voor Oost- Europa. Producten kunnen worden gebracht tussen 14.00 en 16.00 uur bij Gebouw Irene, en de Kandelaar in Holten, Bethanië in Dijkerhoek en het Trefpunt in Espelo. Gevers kunnen de keuze ma ken uit het brengen van de volgende producten: drie pak jes droge soep, een pakje dro ge kruidenmix, een pak Brin- ta, een pak biscuit, een pak vruchtensap, twee plastic fles sen zonnebloemolie, een blik groente, een blik witte of brui ne bonen, een pakje cacao, twee kilo suiker, twee doosjes (fruit)thee, drie pakken maca roni, een kilo jodiumhoudend zout, een pot pindakaas of jam, een pakje kaarsen, twee tandenborstels, een blik vruchten, twee kilo gebroken rijst of een tube tandpasta. Wie liever geld geeft, kan een bijdrage storten op giro 222 van Dorkas Hulp Nederland, onder vermelding van Natio nale Voedselactie. Holten - Een geestelijk reveil en niet alleen het 'oppoetsen van de burgerlijke moraal; dat is wat de SGP-fractie wenst. In haar algemene beschouwin gen wijst de SGP op de landelij ke belangstelling voor het her stel van normen en waarden. 'Vorig jaar. en ook de jaren daar voor. hebben wij. toen het nog niet'in', was hierover in de alge mene beschouwing(en) een hel der geluid laten horen. Wij wil len dit weer onderstrepen en vra gen college en raad mee te wer ken aan een reformatie, een geestelijk reveil. Iets heel anders dan het 'oppoet sen' van de burgerlijke moraal, hoewel dat ook grote waarde heeft.' Holten/Den Ham - De ABVAK ABO FNV afdeling Almelo en omgeving heeft 31 oktober haar jaarlijkse jubilarissenhuldiging gehouden in zaal Harwig in Den Ham. Er werden 44 jubilarissen gehul digd. Twintig personen waren 25 jaar lid van de vakbond, 17 vierden hun 40-jarig lidmaat schap, zes mensen waren 50 jaar lid en.een man 70 jaar. Secretaris van het Bondsbestuur ABVAKABO FNV, Peter Gort zak, sprak jubilarissen en aan wezigen toe. Daarna werden zij gehuldigd met de uitreiking van de FNV speld in zilver, goud en goud met robijn voor respectie velijk 25, 40 en 50 jaar lidmaat schap. De jubilaris die voor zijn 70 jarig lidmaatschap gehuldigd werd, kreeg een bronzen sculp tuur uitgereikt. Lid en penningmeester van het afdelingsbestuur, Sjack van der Schaaf, werd gehuldigd voor zijn 25 jarig lidmaatschap even als Bram Kordes. Hij is lid van de Groep Gepensioneerden en Vutters van ABVAKABO FNV afdeling Almelo en omgeving. Lid van het afdelingsbestuur, Andries Schokker, werd gehul digd voor zijn 40 jarig lidmaat schap. G.J. Beunk uit Holten is 25 jaar lid van de bond en H.A. Bronk- horst uit Holten maakte de 40 jaar vol evenals L. A. Stant. Boschkamp - In dorpshuis De Boschkamp draait donderdag 7 november de film The Straight Story met spelers Richard Fams worth, Sissy Spacek en Harry Dean Stanton. De film begint pm 20.15 uur. David Lynch Lost Highway, Twin Peaks) verraste vriend en vijand met deze alleraardigste speelfilm over een oude koppige man op een ongewoon avontuur. In The Straight Story is geen zweempje mysterie of irrationa liteit te vinden. Wel een oude man die op een grasmaaier door een idyllisch Amerika tuft. Deze film kreeg een Oscar en Golden Globe nominatie. Holten - Het CDA Rijssen Hol ten houdt op dinsdag 12 novem ber haar ledenvergadering. Deze vergadering wordt gehouden in de Blauwe Reiger, Wierdens- estraat 50 Rijssen om 20.00 uur. Drs. Ank Bijleveld-Schouten. burgemeester van de Hof van Twente zal deze avond spreken over Veilig Vitaal Verder, met dit thema gaat het CDA de pro vinciale Statenverkiezingen in. Verder de actuele politieke situ atie in verband met de Tweede Kamerverkiezingen op 22 janu ari 2003. Met daarna discussie. In het eerste gedeelte van de ver gadering worden de gebruikelij ke agendapunten besproken, zo als verslagen en de begroting 2003. Holten - Thuiszorg Zuidwest Overijssel houdt dinsdag 26 no vember in Holten een bijeen komst voor ouders/verzorgers van kinderen tussen 1 en 4 jaar met als thema: peuters lief, soms Opvoeden, het groot brengen van kinderen, is een hele uitda ging. Het heeft veel leuke, pret tige momenten. Maar soms gaat het niet gemakkelijk. Een ouder komt voor momenten te staan waarbij hij zich afvraagt: 'wat moet ik nu doen of zeggen?' Tijdens de bijeenkomst wordt gesproken over: wat is lastig, hoe uit zich dat (niet willen sla pen, niet willen eten, koppig zijn) en hoe hiermee omte gaan. De avond wordt begeleid door een wijkverpleegkundige ouder en kindzorg en wordt gehouden van 20.00 tot 22.00 uur in het Thuiszorggebouw aan de Gaar- denstraat 31 Holten. De kosten zijn 2,50 per persoon. Info en aanmelding Centrale 0570- 686000. Holten - Een goed beheer van de openbare ruimte in dialoog met de wijkbewoners, wil het colle ge. De PvdA-fractie wil dat ook. Wat de socialisten betreft zou in de gemeente geëxperimenteerd kunnen worden met een buurt- of straatgebonden budget, dat naar vrij inzicht door de bewo ners wordt besteed. „Zo kunnen vele kleine onge makken direct worden bestreden en kunnen wensen van bewoners snel worden gerealiseerd, zon der bureaucratische rompslomp. Er zijn geen andere voorwaar den dat de buurt of straat wordt verbeterd en dat meer dan de helft van de bewoners ermee in stemt", schrijft de PvdA in haar beschouwingen en vraagt het college om een voorstel hier over. Markelo/Holten - Het was zon dag 27 oktober echt crossweer! Om gevaar voor de deelnemers en hun paarden te voorkomen werd er versneld gestart, zodat voor de storm om 14.00 uur een ieder zijn of haar cross had gere den. In totaal zijn er 53 deelne mers aan de start verschenen en gefinisht. Winnaars bij de pony's: 1. Mi riam Thomson, 2. Sanne Schuchard, 3.Jaleesa Kulpe, 4. Allysa Voets, 5. Marion Smit, 6. Maurisio Natele. Winnaars bij de wedstrijdcombi naties: 1. Nicole Koebrugge, 2. Hermien Hannink, 3. Suzanne Hart, 4. Rikus Bronsvoort, 5. El len Wildeman. Winnaars bij de paarden: 1Erik Hannink, 2. Philip Stein, 3. Ma- riet Schreuder, 4. Marijn Peters. 5. Erik Tempelman, 6. Benno Vedders.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5