Najaarsvergadering Holtense Handelsvereniging Medical/fe: zorgers Wij zoeken dagbladbezorgers Ja f ik meld mij aan als bezorger (m/v) voor de Twentsche Courant Tubantia Holterberg Diepe Helloop met start in centrum N'dal Resultaten handbalcompetie in Holten Ingrid van der Sluis neemt afscheid van 3VO Mickey Deten Pupil van de Week Hofbar neemt afscheid van Prins Fons-Jan D66 Rijssen-Holten wil raadpleging mijn wereld, mijn krant. Donderdag 31 oktober 2002 HO 11 Holten - D66 Rijssen-Holten wil een raadpleging van de inwoners van Rijssen-Holten over de nieuwbouw van het gemeentehuis. Deze moet volgens D66 plaatsvinden tegen de tijd dat de gemeenteraad het plan krijgt voorge legd om de bouwplannen in laatste instantie goed te keuren. De partij-afdeling schrijft dat in een persbericht, dat dinsdagavond, voor aanvang van de commissievergadering over het nieuwe ge meentehuis, verspreid werd. D66 heeft moeite met de snelheid waarmee het overlegtraject doorlopen wordt. D66 kent de af weging om niet tot vernieuwbouw over te gaan niet, en volgens D66 ontbreekt de onderbouwing om te blijven werken op twee loeaties. HOLTEN - De Holtense Handelsvereniging hield maandagavond haar na jaarsvergadering in het restaurant van Landal Gr een Parks Twenhaars- veld. Misschien was het wel het verfrissende idee van het vergaderen op locatie met bedrijfsbezichtiging dat velen er toe gebracht had op de vergadering present te zijn, want de opkomst was met zo'n veertig tal leden bijzon der hoog te noemen. En verfrissend was het zeker want gastheer Johan van Dam leidde met enthou siasme zijn collega-on dernemers rond in het bungalowpark met vele accommodaties en maak te met zijn gevolg een fikse boswandeling naar de net gereed zijnde nieu we villa's die binnen het uitbreidingsplan van Twenhaarsveld vallen. Met de uitbreiding van 103 vakantiewoningen, van luxe tot zeer luxe en speciale villa's voor ge zinnen, komt het park str aks op een totaal van 280 bungalows. Volgend jaar zal de naam worden ge wijzigd in Landal Twen haarsveld. Dat Holten als dorp ook veel aan toerisme kan hebben en daar zeker ook in moet spelen bleek later in de vergadering toen de recreatiehouders aan het woord kwamen. Grote trekpleister is tot nu toe altijd nog de Holterberg maar ook het dorp zou meer aantrekkingskracht moeten krijgen. Vraag is alleen hoe. Er zou even tueel een extern bureau kunnen worden ingezet om hier onderzoek naar te doen en met plannen te komen. Al jaren kampt Holten met verkeersproblemen en de ondernemers heb ben natuurlijk groot be lang bij een goede be reikbaarheid. Er is een verkeersstructuurplan opgesteld welke de goed keuring kan wegdragen maar de gemeenteraad moet zich hierover nog buigen. Mocht het plan doorgang vinden, dan hoopt men in 2003 aan de uitwerking hiervan te kunnen beginnen. Er is onderzoek geweest naar de horeca-structuur binnen Holten en Rijs- sen; er bleek nogal ver schil te zitten in de regel geving na de samenvoe ging van beide gemeen ten. Een nieuw plan is nog niet door de raad goedgekeurd maar geeft wel suggesties: zo zal er in Holten wel nieuwe ho reca mogen komen in de richting die daar nog niet aanwezig is. Nadruk komt echter te liggen op Rijssen waar nog weinig horeca is, met name op het gebied van daghore- ca. De HHV vergaderde natuurlijk ook over de komende feestmaand de cember. De intocht van Sinterklaas zal plaatsvin den op zaterdag 23 no vember en de december actie gaat lopen van 25 november tot en met 27 december. Spelregels van de nieuwe actie worden bekend gemaakt op de statdag op de achterzijde van de bonnen waarop de ondernemers hun eigen ideeën kwijt kunnen. De ondernemers waren zelfbijzonder enthousiast over de actie en meldden zich gretig aan voor deel name. De Sinterklaas koopavonden zijn ge pland op 3 en 4 december en de koopavond van 5 december wordt ver plaatst naar de zesde- Tot ieders tevredenheid stelde de aftredende be stuursleden Inge Nij- kamp, Bert Wansink en Frank Dogterom weer beschikbaar voor de ko mende vier jaar. Voorzit ter Leferink blikt nog even terug op het afgelo pen half jaar waarin de HHV met andere initia tiefnemers zitting had en nog heeft in de klachten commissie betreffende de huisartsenpost in Deven ter. Het grote verzorgingsge bied dat in de nacht- en weekenddiensten vanuit Deventer moet worden bediend baart ook de HHV grote zorgen. Men pleit ervoor om een geza menlijke huisartsenpost met Rijssen te krijgen. De provincie stelt nader onderzoek in en resultaat wordt aan 't eind van het jaar verwacht. De klach tenlijn is nog steeds open. Een vooruitblik op vol gendjaar maakt duidelijk dat de Holtense handels vereniging op dezelfde voet door wil gaan met haar activiteiten en het organiseren van bijzon derheden. detacheringen Medical Flex detacheringen c.v. is een snel groeiend detacheringsbureau gespecialiseerd in de gezondheidszorg. Voor een aantal zieken-/verzorgingshuizen en geneeskundige diensten in de regio en de rest van Nederland zoeken wij (m/v): ICU/CCU Verpleegkundigen Verpleegkundigen A 3 Ziekenverzorgenden Ambulance chauffeurs/verpleegkundigen (SOHA) Ben je verpleegkundige, ziekenverzorgende of verpleeghulp en ben je op zoek naar een vaste of tijdelijke baan in gezondheidszorg en wil je op vaste of flexibele tijden of dagen werken dan kunnen wij samen met jou de mogelijkheden bekijken die wij hebben. Wij kunnen je een vast dienstverband aanbieden met uitstekende voorwaarden, waaronder een eigen winstdelings- en studiever goedingsregeling. Ook voor herintreders hebben wij diverse mogelijkheden. Meer informatie vindt je op onze website www.medicalflex.com Je kan ons als volgt contact met ons opnemen: Telefonisch onder nummer 0343-511955; per brief: Landgoed Hydepark, Hydeparklaan 8, 3941 ZJ Doorn; per fax. 0343-533258, maar natuurlijk ook per e-mail: personeel@medicalflex.com, t.a.v. Mw. M.E.W. vón Piekartz. Dames 1 wint ook van Schalkhaar Ook de 4e wedstrijd van de zaalcompetitie is door dames 1 van Holten ge wonnen. Alhoewel de uitslag van 17-11 ruim is, had Holten lange tijd veel moeite met de goed spe lende ploeg van trainster Loeki Muntenaar. Holten miste het initiatief in de beginfase en stond lange tijd achter. Pas 10 minu ten voor de rust kwam Holten op voorsprong. Ruststand 8-7. Na rust werd Holten iets sterker en kwam het even met 4 treffers voor. Daarna kwam Schalkhaar terug. Na een onduidelijke rode kaart voor Jessica Smit leek Holten even aange slagen, maar daarna kwam men met attent spel en vooral verdedi gend goed samenspel op nieuw op voorsprong. Even leek Schalkhaar nog terug te komen, maar keepster Wietske Schooi en stopte weer op een cruciaal moment een strafworp. Direct daarop scoorde Holten 2 maal (14-11) achter elkaar uit een prima uitgespeelde break out en was de wed strijd beslist. Slordighe den aan de zijde van Schalkhaar boden Holten de kans in de slotfase de voorsprong te vergroten tot de 17-11 zege. Scores: Dorte Lange 5; Judith Tiekink 3, Jessica Smit, Michelle den Bouwmeester 2; Margot ter Schure, Bianca Smit, Kristel Meerman, Bianca Smit en Paulien Schooi en 1. Door deze zege blijft Holten samen met Wesepe en Achilles on geslagen aan kop in de 2e klasse A. Dames 2 leverde ook een prima prestatie door kop loper Schalkhaar 2 de eerste nederlaag in de competitie te bezorgen. Dames 2 trad aan met 3 jeugdspeelsters die het prima deden. Met veel inzet en strijdlust wist Holten bij rust al een 8-6 voorsprong op te bou wen. Na rust bleef het ge lijk opgaan, maar wist Holten toch de voor sprong tot het einde vast te houden. Eindstand 13- 11.Door deze zege blijft Wil je niet de hele dag in touw zijn en toch een leuke cent verdienen? Wij hebben een ideale baan voor je. Het bezorgen van onze krant kost je hooguit een uurtje per dag. Bel voor informatie: mevr. Bouwhuis Aalpolsweg 6, Holten tel. 0548-36 18 49 Vul onderstaande bon in en stuur deze in een enveloppe (zonder postzegel) naar: De Twentsche Courant Tubantia, t.a.v. Afd. Logistiek Antwoordnummer 97, 7500 VB Enschede Naam: 1 i Adres: i i Postcode/Plaats: Telefoon: i Geb. datum: Ti ibaiitii hlCMflT 11 U'hl UVliWCj ook dames 2 ongeslagen in de 4e klasse B. Scores: Nicole Wijnberg 6; Mir jam Ribbink, Jolien Ban- nink 3; Elke Dorlasl. Ook de heren boekten winst. Uit in Vaassen te gen CVO 2 speelde Hol ten een matige eerste helft. Daarin leidde Hol ten bij rust met 5-6. Na rust speelde Holten stuk ken beter en werd een verdiende zege met 12- 18 geboekt. Jeugd De jeugd was afgelopen weekeinde wat minder op dreef. Dames A 1 speelde tegen de sterke koploper Achilles wel een goede wedstrijd, met soms fraaie doelpunten. Verde digend was men echter niet in staat de Apel- doornse aanval voldoen de af te stoppen. Via een 6-13 ruststand werd uit eindelijk met 15-23 ver loren. dames A 2 miste duidelijk wedstrijdritme. Door een ongelukkige in deling speelde dit team pas haar eerste wedstrijd. Goosen/Wijhe was beter ingespeeld en benutte de kansen goed. Na een 5-8 ruststand liepen de gasten in de 2e helft uit naar een 14-21 overwinning. Meisjes B had de pech dat het 4 basisspeelsters door werk of ziekte moest missen. Met inzet van 2 C speelsters moest men tegen het sterke Dalfsen. Deze lieten deze kans niet onbenut en wonnen na een 13-1 stand bij rust met 21-2. Meisjes C speelde een goede wedstrijd tegen Nw. Heeten maar kwam net iets te kort. Bij de rust was het 3-2. Na rust liep het iets minder en wist Nw. Heeten de voor sprong te vergroten tot 9- 4. De D jeugd won haar- wedstrijd tegen SDOL wel. Holten leidde al snel en bij rust was het 0-4 voor Holten. Ook na rust bleef Holten sterker en werd keurig met 7-3 ge wonnen. Programma: zaterdag 2 november: Meisjes B thuis tegen CVO om 13.30 uur. Meisjes C thuis tegen HHZD om 12.45 uur. Meisjes D thuis tegen Swift '64 om 12.00 uur. zondag 3 november: Dames 1 uit tegen Voor waarts om 12.15 uur.- Vertrek 11.15 uur. Heren 1 vrij. Dames 2 uit tegen DSC 2 om 13.15 uur. Vertrek 12.15 uur. Dames A 1 uit tegen Wessels/Heeten om 14.20 uur. Vertrek 13.20 uur. Dames A 2 uit tegen DSC 1 om 14.20. Vertrek 13.20 uur. Holten - De jeugdcom missie afdeling voetbal heeft het onderdeel Pupil van de Week weer aan haar activiteiten toege voegd om het eerste elftal te ondersteunen in haar klim op de amateurvoet- balladder. Voor de eerste keer sinds jaren was het zover in de thuiswedstrijd tegen SDOL op zondag 13 ok tober dat Mickev Deten mocht aantreden als Pu pil van de Week. Mickey werd opgevan gen door elftalbegeleider Freek Bekkernens en was enthousiast toehoorder bij de wedstrijdvoorbe spreking. Na de nodige elftalfoto's betrad Mic key met de KNVB- scheidsrechter de groene grasmat om de aftrap voor zijn rekening te ne men. Holten - De Holtense 3VO-afdeling heeft vo rige week afscheid ge nomen van haar voor zitter/ secretaris/pen - ningmeester Ingrid van der Sluis. Van der Sluis was sinds maart '94 bestuurslid, en vanaf '96 tijdelijk voorzitter; de laatste ja ren was ze zowel voor zitter als secretaris als penningmeester. Deze functies waren niet meer te combine ren met de huidige werkzaamheden van haar. De Vereniging Verkeers Veiligheids Organisatie afdeling Holten heeft onlangs een dagelijks bestuur gevormd met als voor zitter Ab Waakop Rei- jers, als secretaris Ab Hofhuis en als pen ningmeester Henny Veldman. Voorzitter Waakop Reijers prees de grote betrokkenheid van Ing rid van der Sluis bij de vereniging en vooral bij het organiseren van diverse activiteiten zials de verkeersweek, verkeersquiz en cara vankeuring, en over handigde haar een ca deaubon. In diezelfde vergade ring werd de waarde ring uitgesproken over de goede organisatie van de onlangs gehou den Verkeersweek voor de schooljeugd, die ge organiseerd was door de Verkeersouders Holten. Op dit moment telt 3VO Holten dertien verkeersouders. Het nieuwe dagelijkse be stuur hoopt wat nieuw leven in 3VO Holten te blazen. Vooral in overleg met de locale overheid denkt zij haar bijdrage te kunnen leveren aan een veiliger verkeer. Holten - In een gezamen lijk persbericht van C.V. de Knetterzoepers en Bierlokal am Bahnhof staat het volgende tij dens een knetterend Car navalsbal op zaterdag 2 november zal hofbar Bierlokal am Bahnhof af scheid nemen van Prins Fons-Jan de Bon-Vivant en zijn adjudant Marnix. Initiatiefnemers van deze bonte avond zijn de Knetterzoepers en hof- barhoudster Gerda Brands. ,.We hebben in onze hofbar een geweldig jaar mogen beleven met deze Prins en Adjudant", aldus Gerda, „vandaar dat we dit jubileumjaar op een knallende wijze willen afsluiten. En hoe kan dat beter dan met een groots Carnavalsbal". Medeorganisatoren de Knetterzoepers wijzen erop dat het feest bedoeld is voor iedereen in Keu- nedarp die het carnaval een warm hart toedraagt. Trek een boerenkiel aan of kom op een andere manier verkleed, is het enige dat zij de Holtense feestvierders willen mee geven. Voor de rest zal het een avond zijn zoals Prins Fons-Jan het dit jaar bedoeld heeft: Feest en nog eens feest! Voor Keunedarpers en door Keunedarpers. Lokatie de hofbar zal deze avond zoals gebruikelijk weer tot carnavalstempel wor den omgetoverd. Op za terdag 2 november zal het feest vanaf 20.30 uur van start gaan. „Aan de Prins en Adjudant zal het niet liggen", zo weet Ger da, „want die hebben al tijd zin!" Nijverdal/ Holten - De Diepe Hel Holterberg- loop met haar vele bui tenlandse deelnemers begint en eindigt dit jaar in het centrum van Nij verdal. In de voorbije ja ren startte deze klassie ker op de flanken van de Sallandse Heuvelrug. De wedstrijden op de verschillende afstanden werden dan ook op dit unieke stukje weg be slist. De organisatie ge vormd door de AV Atle- tics uit Nijverdal en de SV Holten koesterden al langer de.,wens op meer sfeer en een groter be langstelling. Op de Nijverdalse Berg weg was dat echter niet mogelijk. Op de eerste plaats ontbreekt het daar aan ruimte voor het pu bliek en aan de andere kant wil de organisatie de natuurlijke omgeving niet extra belasten. Voor dit derde lustrum werden daarom de stou te schoenen maar eetis aangetrokken en werden de Gemeente Hellen- doorn en de winkeliers vereniging Handelsbe langen benadert voor hun medewerking. Deze waren vanaf het begin zeer enthousiast en hebben hun volledige medewerking toege zegd. De start en finish van deze loopwedstrijd zijn op het Keizerserf ter hoogte van het gemeen tehuis. Degenen die nu denken dat met deze verande ring de Diepe Hel Hol- terbergloop is gedegra deerd tot een ordinaire stratenloop komt vol gens de organisatie be drogen uit. De organisa tie heeft eerder het idee dat met de Nijverdalse berg het parcours er eer der zwaarder dan lichter op is geworden. Zater dag 26 november zullen de atleten bewijzen of deze veronderstelling juist is gebleken. Dat de Diepe Hel Hol- terbergloop de atleten aanspreekt blijkt wel uit de drukte op de Nijver dalse Bergweg. Vroeg in de ochtend of wat later in de middag wanneer het verkeer niet meer zo intensief is zie je vele lo pers en loopsters alleen of in hele groepen het parcours verkennen. Soms lijkt het wel of er speciale trainingskam pen worden gehouden om zich voor te bereiden op deze unieke wedstrijd met haar vele natuurlijke facetten. Elk jaar strijden zo'n kleine 1500 atleten el kaar op drie afstanden de 2.5 en de 10 Engelse mijlen. Om 13.00 uur vertrekken de eerste at leten op de vijf Engelse mijlen. Dit is een typi sche wedstrijd voor de jeugdige talenten uit de regio en daarbuiten. Maar ook veel senioren vinden in deze afstand veel van hun gading. De Diepe Hel zal bij deze afstand niet genomen hoeven te worden maar het venijn zit in de schier geringe heuvel tjes. Om 14.30 uur zal het startschot gelost worden voor de dubbele afstand. De loop over 10 Engelse mijlen is opge deeld in een officiële KNAU-wedstrijd en een prestatieloop. Nationaal maar ook internationaal trekt deze afstand veel deelnemers. In de voorbije jaren kwamen de winnaars uit Rusland, Kenia en Et hiopië. Atleten met in ternationaal aanspreken de namen vechten hier om de hoogste eer. In 2000 noteerde de Keni- aan Jackson Koech een nieuw parcoursrecord met een tijd van 47.42 minuten. Het record bij de dames is al sinds 1999 in handen van Wil- ma en Onna met een tijd van 55.07 minuten. Ook dit jaar verwacht de or ganisatie vele toppers, namen zijn op het mo ment van het verschij nen van dit persbericht nog niet bekend. De echte toppers schrijven pas op het laatste mo ment in zodat zij beter in staat zijn hun kanse op succes te berekenen. Ook voor de kleinsten is er de speciale 2 Engelse mijlen. Zij vertrekken om 10.40 uur bij het ge meentehuis. Start en fi nish zijn zoals al eerder opgemerkt bij het ge meentehuis in Nijverdal. Het gehele traject is af gesloten voor alle ver keer. Deelnemers kun nen zich bij voorkeur van tevoren aanmelden via de website www.ho- terbergloop.tmf.nl, maar ook op de dag zelf tot een uur voor de be treffende wedstrijd. Voor aanmelding en na dere informatie kan ge beld worden met B. Broeks telefoon 0548- 615457 of met H. Mark voort, telefoon 0548- 363092.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 11