Spannende motocross op circuit De Zuurberg Wie Spoort Nie maakt Danger in bij NS-station Prijsuitreiking Rietvoorn Fietsen vernield Resultaten Blauw Wit Vrouwen Advies zoekt vrijwilligers uit Holten SportAgenda Blauw Wit tegen Eefde Jeugdteam tafeltennis Uitslagen biljarten Uitslagen schaken PONDERDAG 17 OKTOBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit Fl-Roda F3 Na een goede aanval van Robin die werd afgemaakt door Edwin kwam Blauw Wit afgelopen zaterdag al snel op voorsprong. Het team rook haar kansen en snel daarna maakte Robin zelf ook een doelpunt. Roda kwam er echter een paar keer gevaarlijk uit, maar ge lukkig wist Niels lange tijd een doelpunt te voorkomen. Kort voor rust scoorde Roda dan toch de 2-1Tom bepaalde vervolgens de rust stand op 3-1Na rust veranderde er weinig: Blauw Wit bleef aanval len. Roda counterde. Na een scrimage voor het Rodadoel wist Niels de 4-1 binnen te tikken. Hiermee was de wedstrijd echter nog niet ge wonnen. Roda kwam terug op 4-3, waardoor het nog even heel span nend werd. De verdediging met Jeroen en Tama Floor gaven geluk kig niets meer weg en zo werd er toch gewonnen. Eindstand: 4-3. Blauw Wit F2-DES F2 Blauw Wit liet zich niet wegspelen, maar moest wel vanuit de verde diging te veel terrein overbruggen om de voorhoede te kunnen berei ken. De sterke verdediging bestaande uit Thijs en Boudewijn zorgde voor het opruimen van de ballen die achterin terechtkwamen. Alles dat hierdoor kwam, werd verwerkt door keeper Boaz. Mede door zijn goede uittrappen kwam de bal vaak op de andere helft van het veld. In de tweede helft werd DES sterker en het tegendoelpunt was dan ook te verwachten. Blauw Wit bleef gelukkig samenspelen en zo kwamen de twee ploegen weer op gelijke hoogte toen René de bal in het doel van de tegenstander schoot. Eindstand: 1-1. Blauw Wit F3 - SWNF3 De verdediging van S VVN was zeer moeilijk te passeren evenals het middenveld. Blauw Wit beschikte over een zeer goede verdediging en een al even goed middenveld. Daarnaast weet de Blauw Wit-aan- val het doel altijd gemakkelijk te vinden. Eindstand: 5-1. Blauw Wit F4-ABS F5 Blauw Wit liet het er niet bij zitten tegen ABS en streed zo goed ze kon. Freddy, Leo en Geert hebben hun verdedigende taken zo goed mogelijk uitgevoerd maar helaas konden zij niet alles tegenhouden. Eindstand: 0-7. Blauw Wit El - J.C. Hellendoom E3 Blauw Wit begon te onrustig aan deze wedstrijd. Hierdoor werden makkelijk uit te spelen ballen gewoon 'weggeknald' waar de tegen stander natuurlijk dankbaar gebruik van maakte. Dit leverde veel druk op de verdediging op wat zelfs leidde tot een eigen doelpunt Na enige tijd begon Blauw Wit gelukkig weer te voetballen wat kansen opleverde en uiteindelijk resulteerde in de 2-1. Nog net voorrust wist J.C. Hellendoom te scoren uit een counter en zo werd de ruststand 2- 2. Na rust ontstonden er kansen over en weer waarbij Blauw Wit toch de sterkste was. Eindstand: 4-3. SWN Dl-Blauw Wit Dl De tegenstander werd op eigen terrein vastgezet en er werd uitste kend via de zijkanten naar de opening gezocht. In het eerste kwartier leidde dit echter - ondanks enkele goede kansen - niet tot eert doel punt. Tien minuten voor rust was het eindelijk raak; Jurgen speelde zich goed vrij en schoot beheerst het eerste doelpunt binnen. De rust stand werd na een mooie schuiver door Nick de Bie op 0-2 gezet. Tijdens de tweede helft had voornamelijk de verdediging, die het voor rust onder leiding van Robbert voortreffelijk deed, het een stuk moeilijker. Dit resulteerde in de 1-2 en enkele benauwde momenten achterin. Gelukkig viel kort hierna uit een door Stijn gewonnen hoekschop de 1 -3. De 2-3 viel tijdens de laatste seconden en was dus allen voor de statistieken belangrijk. Eindstand: 2-3. SWN Dl - Blauw Wit '66 Dl Een goedspelende D1 heeft de uitwedstrijd tegen het sterke SWN in N ijverdal met een uitstekend resultaat weten af te sluiten. Vooral ver dedigend zat de ploeg sterk in elkaar, terwijl aanvallend het altijd ge vaarlijk was. Via een vliegend schot van Nick de Bie en een snelle counter via Jurgen, stond Blauw Wit bij rust met 0-2 voor. Na de rust scoorde SWN een snelle tegentreffer, maar via een goed schot van Thijmen werd de marge weer twee, 1-3. Eindstand: 2-3. Blauw Wit D2 - Heino D3 Heino begon sterk aan de wedstrijd en zette Blauw Wit gelijk onder druk. Dit resulteerde in een aantal kansen, maar geen doelpunten. Gaandeweg de wedstrijd kwam Blauw Wit beter in haar spel. Na on geveer twintig minuten leverde dit een goal op. Kay ging goed door op de zijkant, waarna het voor Robert een koud kunstje was, de bal tegen de touwen te jagen. Na dit doelpunt werd Heino weer sterker en scoorde dan ook de gelijkmaker. Dit was tevens de ruststand 1-1 In de tweede helft liet Blauw Wit z'n beste voetbal van deze compe titie tot nu toe zien. Er werden een paar goede kansen gecreëerd, maar deze werden niet benut. Het doelpunt viel echter aan de andere kant. Dit betekende tevens de eindstand (1-2). Eindstand: 1-2. Heino D5-Blauw Wit D3 Met elf spelers moest Blauw Wit aantreden tegen Heino D5, een zeer verdedigend ingestelde ploeg waardoor het moeilijk was om te com bineren. Een snelle voorsprong van 2-0 werd gevolgd door moei zaam voetbal. Toen de zijkanten weer werden opgezocht ontstond er ruimte en kon de ploeg uiteindelijk toch met ruime cijfers winnen. Na afloop werd de spelers een lunch aangeboden door Jan Beverdam van café restaurant Markzicht in Heino als afscheid van zijn leider-/ trainerschap bij Blauw Wit. Over twee weken kan Blauw Wit het kampioenschap veilig stellen in de wedstrijd tegen ASC'62 D3. Eindstand: 0-6. DZSV 2 - Blauw Wit 2 Er moest strijd worden geleverd.voor elke bal en het kostte de ploeg even zich daar op in te stellen. Dit lukte snel, en buiten twee kansjes in de beginfase gaf Blauw Wit niks meer weg. Voorin werd daaren tegen ook maar een paar kansen gecreëerd. In de overtuiging dat er meer te halen viel, werd de tweede helft aangevangen. Al snel was er échter de domper toen na balverlies in de verdediging DZSV de 1 -0 kon scoren. Met nog meer inzet werd er daarna verder gespeeld. Er werd meer risico genomen en diverse goede aanvallen werden opge zet. Met nog een kwartie.r te gaan kwam na een snelle aanval over rechts de voorzet vanaf A lfred. Deze werd door alles en iedereen ge mist, maar Niek bracht de bal vanaf de linkerkant opnieuw hard en laag voor het doel waar Jurrian net voor de tegenstander kon komen om de bal in tc tikken. Blauw Wit wilde meer maar natuurlijk kreeg DZSV hierdoor ook meer ruimte. Over en weer waren er nog kansen maar het bleef uiteindelijk bij een gelijkspel waardoor de lange te rugreis met een goed gevoel kon worden aangevangen. Eindstand 1- Blauw Wit 3 - Na een goed begin wist Wouter al snel de score te openen na een ster ke actie van Rachid. Blauw Wit wilde meer en na nog een actie van Rachid volgde een snelle combinatie met Wouter waardoor Rachid zelf 2-0 mocht aantekenen. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft was er beduidend meer spektakel te zien op het hoofdveld van Blauw Wit. De tegenstander kwam agressief uit de kleedkamer, maar Blauw Wit liet zich niet provoceren. Toch kwam Haaksbergen door een gelukkige treffer op 2-1André vond dit te gevaarlijk en gaf een geniale pass op Richard die hem op zijn beurt goed afmaakte. Eindstand 3-1 Blauw Wit 4 - Oranje Nassau 6 Er werd hard gestreden om in elk geval een punt zeker te stellen. Na een goede assist van Bertram maakte John de stand weer gelijk en zo ging Blauw Wit met een 2-2 stand de rust in. In de tweede helft zette ON een zeer gevaarlijke en zeer bewegelijke speler in die het de Blauw Wit achterhoede zeer moeilijk maakte. Zo moeilijk dat er weer verloren werd. Eindstand 3-7. Blauw Wit '66 5 - Sp. Eefde 5 De koploper had hét duidelijk moeilijk met het verzet van de Holten- se ploeg. Men had niet op zoveel verzet gerekend na de hoge uitslag in de oefenwedstrijd. Blauw Wit kwam zelfs op voorsprong toen de verdediging van Eefde niet resoluut opruimde: 1-0. Het duurde lang voordat de gelijkmaker op het bord kwam. Een snelle aanval leverde de 1-1 op. Na rust moest Blauw Wit twee steunpilaren missen. Toch bleken de vervangers zich goed te weren. Dat de 1-2 en 1-3 toch ge maakt werden was een kwestie van tijd. Eindstand 1-3. Holten - Bij de fietsenstalling van de Nederlandse spoorwegen wer den in de nacht van zaterdag 12 op zondag 13 oktober ongeveer tien fietsen vernield. De fietsen lagen her en der omver gesmeten op de grond met onder andere kromme wielen. Een fiets was op het dak van de fietsenstal ling gegooid en een andere lag zelfs op de rijbaan van de Stations straat. Mogelijk is dit gepleegd door een Rijssen-Holten - De Vrouwen Ad vies Commissie voor de woning bouw is op zoek naar vrijwilligers uit Holten. „Holtense dames die goed op de hoogte zijn van de situatie in Hol ten en die kennis aan ons door kunnen geven. In Holten staat nog al wat te gebeuren de komende ja ren: renovatie van wijken, herin richting van straten, ontwikkelen van nieuwe wijken. We moeten vrouwen hebben waar we de plan nen uit Holten mee kunnen bespre ken, die de problematiek in Holten kennen." Inmiddels heeft de VAC één aspirant-lid uit het Flollense. „We hopen dat ze dit werk interes sant vindt en in de werkgroep blijft", vertellen de VAC-leden Gerda de Jonge en Qlfina Kreijk- es-Pol. Aspirant-leden draaien eerst een half jaar mee om te kij ken of ze het leuk vinden. Belang- Blauw Wit Zaterdag 19 oktober Blauw Wit 1 - Sp Eefde 1, 14.30 uur; DZC'68 5 - Blauw Wit 3. 15.00 uur (vertrek 13.15 uur): SVZW 6 - Blauw Wit 4. 14.30 (vertrek 13.15 uur): Blauw Wit 5 - Gazelle N 4, 14.30 uur: Blauw Wit MB1 - Zutphen MB1, 11.30 uur; Blauw Wit F1 - Blauw Wit E2, 10.30 uur; Blauw Wit F2 - Blauw Wit F3, 10.30 uur. Zaalvoetbal Donderdag 17 oktober Blauw Wit 1 - Helios 3, 22.00 uur; Colmschate 3 - Blauw Wit 2, 22.00 uur (vertrek 21.00 uur). SV Holten Zondag 20 oktober Holten 1 - Rietvogels 1, 14.00 uur; Holten 2 - Enter 2, 10.00 uur; Omhoog 2 - Holten 3, 10.45 uur (vertrek 9:30 uur); MVV 29 7 - Holten 5, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 6 - Markelo 8, 9.00 uur; Dedemsvaart 7 - Hol ten 7, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 8 - De Zweef 8, 10.45 uur; Rietvogels 7 - Holten 9, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Zaterdag 19 oktober Holten Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur. Maandag 21 oktober DES Cl - Holten Cl, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur). Vletgoor - Na een weekje rust moet Blauw Wit het zaterdag thuis opnemen tegen Sp. Eefde. Deze ploeg trof afgelopen zater dag koploper WHcZ. De thuis ploeg profiteerde als eerste van een kleine inzinking bij de kop loper. WHcZ liet twee punten achter in Eefde. Blauw Wit wacht dus een moeilijke thuis wedstrijd. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter J.F. Tanke. aantal jongeren die op zondag 13 oktober omstreeks 06.00 uur uit een taxibusje stapten die bij het station was gestopt. De politie zou graag achter de na men van deze heren willen komen. Ook zal de politie trachten achter de naam van het taxibedrijf te ko men om eventueel op deze wijze te weten te komen wie uit het busje zijn gestapt. De politie neemt de zaak-serieus, temeer omdat het lang rustig is ge weest. stellenden kunnen contact opne men met Olfina Kreijkes-Pol, tele foon (0548) 512734.De Vrouwen Advies Commissie (VAC), afde ling Rijssen, werd in '91 opgericht en werkte jarenlang alleen in Rijs sen. De vrouwen bekijken de teke ningen van onder andere wonin gen, zowel van woningbouwver- neigingen als particuliere bouw. Maar ook bestemmingsplannen, tekeningen van de woonomge ving, tekeningen van renovatie (zowel gebouwen als wijken) ne men ze onder de loep. Zo was de VAC betrokken bij de nieuwe plannen in de Veeneslagen en krijgt ze van de meeste plaatselijke architecten en woningbouwvereni gingen de bouwtekeningen opge stuurd om na te kijken. Ook de ge meente weet de VAC te vinden en dan gaat het vooral om de (herin richting van wijken en over be stemmingsplannen. (Foto: Joh an Bolink) Holten - De prijzen welke di verse leden van hengelsport- vereniging De Rietvoorn het afgelopen seizoen in de wacht hebben gesleept, werden afge lopen maandagavond 14 okto ber uitgereikt in Café De Preu- ter. Op bijgaande foto bijna alle winnaars: Vooraan van links naar rechts: Mark Boode - Ru dy Agterkamp - Mat Olden- menger Achter van links naar rechts A. Ligtenberg - H. Ach terkamp - G. Rouwenhorst - W. Tulier - F. Ekkel - Joh. Eilers. Uitslag wintercompetitie: 1 Joh. Eilers; 2. G. Rouwenhorst; 3. F. Ekkel. Uitslag zomercompetitie jeugd: 1. Mark Boode; 2. Mat Olden- menger; 3. Kevin Kolkman. Uitslag zomercompetitie senio ren: 1. H. Achterkamp; 2. H. Westerink: 3. A. Ligtenberg. Uitslag Ketelmeer: I. W. Tul- ler; 2. G.J.v. Brussel; 3. J.W. Plekkenpol Beste visser over de laatste 5 jaren werd: J.W. Plekkenpol (inzet kleine foto) Bierlokal am Bahnhof - Van links naar rechts Rik Paalman, Marco van Menum, Jan Deijk, Rik Deijk. Voor Bert Paalman en Gerda natuurlijk de sponsor. De ze foto is genomen net voor de vierde wedstrijd van het seizoen van dartclub Wie Spoort Nie. Vol zelfvertrouwen werd er gepo seerd. Wie spoort Nie 1 moest het gaan opnemen tegen Danger 5 uit Hengelo. WSN1 had geen enkel ontzag voor de tegenstander. Dit bleek wel uit de uitslag. De op stelling van de avond is Marco van Menum. Rik Paalman, Jan Deijk, Rik Deijk en de reserve van de avond Bert Paalman. Mar co die zoals gewoonlijk de eerste in rij is om te beginnen, begint iets van zijn oude niveau terug te krijgen en gooide zonder pardon de tegenstander met hoge scores van het bord. Rik Paalman was als tweede aan de beurt. Dit was precies hetzelfde verhaal. Rik had geen enkele moeite met zijn tegenstander die geen enkele ho ge score kon laten noteren. Dit liet Rik natuurlijk niet onbenut en gooide de legs moeiteloos uit. Jan was de derde en de enige die in zijn singel in de problemen kwam. Jan had in de eerste leg wat start problemen. Geen hoge scores en dat deed zijn tegenstander wel. Jan begon nog wel goed te gooi en maar net te laat. De eerste ging verloren. Maar Jan revancheerde zich in de twee sets daaropvol gend. De tegenstander dacht de set wel binnen te kunnen halen maar Jan liet geen spaan van hem heel. De tweede en derde leg won Jan met een voorsprong van meer dan 150 punten. Dit was de enige leg die werd verloren door Wie Spoort Nie. Rik Deijk kon nu niet achterblijven en deed dit dan ook niet. Hij won ook zijn singel met gemak. 4-0 na de singels. In de dubbels zou er geen verandering optreden. Wie Spoort Nie 1 was gewoon te sterk voor Danger 5. De dubbels werden gegooid Marco van Menum, Rik Paalman en Jan De ijk, Rik Deijk. Alle dubbels wer den gewonnen met 2-0. 8-0 na de dubbels en singels. Alleen de bierronde nog. Dit was ook geen probleem voor Wie Spoort Nie 1. Alle krachten werden nog een keer gebonden. Het uitgooien was nog wel even moeilijk en Danger kreeg nog wel een paar kansen om de bierronde te win nen, maar Rik Paalman had zijn zenuwen het best onder controle en haalde het laatste punt van de avond ook binnen. 9-0 voor Wie Spoort Nie 1. Volgende week wordt er gegooid voor de beker in Groenlo. Alle support is wel kom. Holten - Voor het eerst sinds ja ren komt de Tafeltennisvereni ging weer in competitieverband uit met een jeugdteam en wel in de vijfde klasse van de afdeling IJsselstreek. Het team, een zeer talentvolle groep, wordt ge vormd door Maarten Benschop, Manon Potman en Yaron Kolk man. Halverwege de najaarscompeti tie kan de eerste balans worden opgemaakt en die valt zeer gun stig uit. Het team wist tot op he den alle wedstrijden te winnen waarvan er slechts een met moeite. Namelijk de met 6-4 ge wonnen uitwedstrijd tegen Gel- vandria uit Apeldoorn. De vier wedstrijden daarna werden zeer overtuigend gewonnen met drie keer 10-0 en eenmaal 9-1 Met deze overwinningen en een puntentotaal van 45 uit 5 staan Maarten, Manon en Yaron glori eus aan kop. Als we de vorm en concentratie de tweede helft van de competi tie vasthouden moet een serieu ze gooi naar de titel gedaan kun nen worden. Holten - Het biljartteam van Kalfsterman 5 heeft in de race om het kampioenschap goede zaken gedaan door medekam- pioenskandidaat Klepperderk 6 te verslaan met de maximale score van 9-0. De teamcaptain van Kally 5 had speciaal voor deze wedstrijd de op papier vier sterkste spelers opgesteld, wetende uit eerdere ervaringen met deze tegenstan der dat dit misschien wel eens nodig kon zijn. De eerste wedstrijd werd een ge makkelijke overwinning van Kalfsterman 5 eerste man Mar- nix, had de door hem te maken 35 caramboles in 28 beurten voor elkaar. De tweede partij van Theo (Eb be) was een hele lastige, maar door onder meer een geweldige serie van tien caramboles wist ook Theo de wedstrijd naar zich toe te trekken (30 in 24 beurten). Met de tussenstand van 4-0 be gon de zeer gemotiveerde Bert Jan G. (Janus) aan zijn wed strijd. Ondanks dat zijn tegen stander al een vroege voor sprong nam in de wedstrijd was het toch Janus die met verras send constant spel de beste partij van de avond speelde. Hij won zijn partij in maar negentien beurten (dertig in negentien beurten). Geruggensteund door de tussenstand van 6-0 kon onze vierde man Martijn (Jopie) on spannen beginnen aan zijn match. Mede door goed voeten werk en het negeren van het pu bliek sleepte ook Jopie de laatste twee punten binnen (dertig in dertig beurten). Na het optellen van de punten was het duidelijk dat ook het bonuspunt naar de boys van Kally 5 zou gaan. Me de onder toeziend oog van mede Kally 5 lid Buffie werd de 9-0 op het wedstrijdformulier gezet. Holten - De Holtense schakers zijn het seizoen slecht begonnen in de Promotieklasse. In en te gen Oldenzaal werd kansloos verloren. Teamleider Henk Jongman gaf nog wel het goede voorbeeld. Nadat hij eerst een stuk voor twee pionnen kreeg en dit verder wist uit te bouwen tot een toren tegen twee pionnen, was het een kwestie van tijd voordat het eer ste punt genoteerd kon worden. Toen hij de tweede toren ook won, gaf de tegenstander op. Ben van de Griendt liet zich op een vrij eenvoudige manier in twee zetten mat zetten. Henk van Beek haalde vervolgens re mise binnen. Daarna ging het volledig verkeerd. Gerrit Lug- genhorst kreeg een torenoffer met fatale gevolgen om de oren, Dinant van Beek verprutste een pionnen eindspel. Bas van Beek had een minder snelle aanval dan zijn tegenstander aan de an dere kant van het bord. Jim Klinge en Ton van Oijen waren aan de eerste borden het langst actief. In de tijdnoodfase bleef Jim op winst spelen, het geen door zijn tegenstander be nut werd om ook op winst te spelen. Uiteindelijk delfde Jim het on derspit. Ton speelde het grootste deel van de partij met een stuk minder tegen twee pionnen. Hij bleef tot het eind toe vechten voor een remise, maar ook hij moest de strijd staken. Olden zaal won dus met 6,5-1,5. Een aantal spelers kampt met vorm verlies waardoor de nederlaag zo hoog uitviel. Holten - Liefhebbers hebben melijk zaterdag en zondag de start in verschillende klassen, beestjes van vóór 1985 en met hun hart afgelopen weekend Motocross gehouden van MAC zoals 65 cc, 85 cc, 125 cc en zij- een cilinderinhoud van maxi- weer kunnen ophalen op het cir- de Holterberg. Ruim driehon- spannen. Ook was er een klasse maal 1000 cc. cuit de Zuurberg. Daar werd na- derd rijders verschenen aan de viertakt zijspannen met oude (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7