'We zouden gemakkelijk een hele modeshow kunnen geven' Perron nul niet te houden Wie Spoort Me 1 blijft winnen Uitslagen badminton Leren masseren Textielwerkgroep 'n Spieker: September droog, zonnig en warm Borstvoeding in bezemhok Wedstrijden Zaagmolentrofee Uitslagen schaken SV Holten verliest voorlopig aansluiting top in klasse 5H DONDERDAG 10 OKTOBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD BC Holten 1 Het vlaggenschip van BC Holten moest het thuis opnemen tegen BC Doesburg 3. De punten van de singles van de mannen werden eerlijk verdeeld; Harold Konijnenbelt verloor namelijk zijn single, terwijl Bastiaan Konijnenbelt zijn tegenstander maar weinig pun ten gunde. In de enkelspelen van de dames werd door Lidy Kuiper en Gea Stam korte metten gemaakt met de Doesburgse dames, zodat de tussenstand 3-1 was. Het mannendubbel van Rolph Rikkering en Harold werd helaas in drie games verloren, maar Berlinda Michels en Gea schoven hun tegenstandsters met twee keer 11 -3 aan de kant. De gemengde dubbels zouden twee wedstrijdpunten op kun nen leveren, als er een van de twee, of liefst allebei, gewonnen zou worden. Rolph en Lidy speelden een hele spannende partij, maar moesten zich in de tweede game met 10-13 gewonnen geven. Gelukkig wisten Berlinda en Bastiaan hun dubbel wel in winst om te zetten (11-2 en 11 -8), zodat de 5-3 winst alsnog op wedstrijdfor mulier ingevuld kon worden. BC Holten 2 Ook het tweede team speelde een thuiswedstrijd en wel tegen BC IJsselstad 2 uit Deventer. IJsselstad is de fusienaam van de Deven ter verenigingen SAS en BC Deventer. In de enkelspelen was er weinig succes voor het tweede. Herman- na Boode verloor kansloos in twee games, Carola van der Vreede had goede mogelijkheden, maar de dame aan de andere kant van het net trok uiteindelijk in drie games aan het langste eind. De eer ste heer van IJsselstad was een maatje te groot voor Pieter Aarsen, gelukkig won Marcel Dijkman zijn single wel in twee games. Het damesdubbel van Hermanna en Carola werd vervolgens vrij simpel verloren, maar het mannendubbel van Pieter en Marcel was, in drie games weliswaar, een prooi voor Holten. Bij winst van de beide gemengddubbels zou er nog een puntje te verdienen zijn. Helaas verloren zowel Carola/Pieter als Herman- na/Marcel, met als droevig resultaat een 2-6 nederlaag. BC Holten 5 Het vijfde team moest naar Olst, om het daar op te nemen tegen BACÖ 4. Het begon niet zo goed, want Rob Kelder moest in drie games zijn meerdere erkennen in de Olster heer. Maar zoals Bre- dero al zei: "Het kan verkeren". Harrie Menkhorst schoof zijn te genstander in twee games opzij, evenals Alie Bijen. Marie Diepen- broek had drie games nodig, maar won ook. Het mannendubbel van Rob en Harrie was een makkelijke prooi voor BCH 5. Alie en Marie hadden ook weinig medelijden met hun tegenstandsters: winst met 5-11 en 7-11. Het gemengddubbel van Alie en Harrie liep nu weer eens als vanouds, wat resulteerde in een vrij gemak kelijke winst. Mary en Rob hadden het iets moeilijker, maar wisten in drie games de eindstand op een fraaie 1 -7 winst te bepalen. Goor - Intuïtief wrijven wij over een pijnlijke plek of over een ge spannen lichaamsdeel. Een goed uitgevoerde massage is dan ook een weldaad voor lichaam en geest. Behalve dat een massage als prettig wordt ervaren is de waarde ervan dat de stofwisseling in ons lichaam wordt gestimuleerd. Massage houdt het lichaam in goede conditie en kan blessures voorkomen. Deze massagevorm is gericht op ontspanning van huid en spieren. De cursus is bedoeld voor iedereen die op verantwoorde wijze een ontspannende massa ge wil leren geven aan partner, vriend of kennis. Er- wordt, onder begeleiding van een fysiotherapeut, in tweetallen gewerkt; iedere bijeenkomst masseren de cursisten en worden zijzelf gemasseerd. Aan het einde van de cursus is men in staat op verantwoorde wijze een ontspannende massage uit te voeren. Ook beschikt men dan over kennis over de opbouw van een massagebehandeling en men weet wanneer er niet gemasseerd mag worden. De cursussen wor den gegeven in het gebouw van Carint aan de Hengevelderstraat 40 te Goor. Cursustijden zijn voor de eerste groep 19.00 tot 20.30 uur, de tweede groep is van 20.45 tot 22.15 uur. De cursusdata zijn: 30 oktober, 6, 13, 20, 27 november, 4, 11, 18 december, 8 en 15 januari 2002. De cursussen starten alleen bij voldoende deelna me. De kosten bedragen 124,80 euro (inclusief cursusmateriaal). Indien men de cursus niet een partner volgt is er een reductie op de cursusprijs; u betaalt dan 215,55 euro. Leden van de Gezondheid Service krijgen afhankelijk van de duur van het lidmaatschap tot 20 procent korting. Voor meer informatie en aanmelding kan men bellen met het centrale telefoonnummer: 074- 367 71 75. derdag 17 oktober wanneer de verdedigd. Publiek is uiteraard return van de bekerwedstrijd een altijd welkom maar kom op tijd 6-3 voorsprong moet worden want vol is vol. Holten - Het nog telkens onge slagen Perron Nul wist ook vori ge week hun vijfde wedstrijd te winnen. Werd er in de bekerronde bijna een misstap begaan (de tech- nisch-directeur (TD) was ver hinderd waardoor het gezag ont brak en er met de pet naar werd gegooid). Afgelopen Donderdag werd er nadat er eerst een krachtige wed- strijdbespreking was geweest er vol overgave gespeeld. De TD had de volgende vijf spe lers opgeroepen: Gerard, André, Bert, Richard en Henk. Tijdens de warming-up werd André echter weggeroepen en moest er geschoven worden in de opstelling wat echter geen ge volgen voor het spel had. De tegenstander van deze avond waren onze vrienden uit Dieren, Twist Again, die vorig jaar op gelukkige wijze de play-offs van Perron Nul wisten te winnen. Dat deze wedstrijd dan ook een extra spanning met zich mee bracht was dan niet meer dan lo gisch. Was het Richard die op zeer voorzichtige manier begon kwam echter op tijd in goede doen en wist de tegenstander met twee veertien darters met 3- 1 te verschalken. Bert was de volgende speler die ontketent voor het bord stond te gooien (drie maal 180) en maak te korte metten de tegenstander, 3-1. Gerard en Henk hadden totaal geen moeite met hun partijen en wonnen beiden met 3-0. De toen nog koploper in de eer ste divisie Twist Again wist niet wal hen overkwam en werden weggespeeld naar een 7-0.De overwinning en de koppositie was nu veilig gesteld en werd er niet serieus meer gegooid wat er toe leidde dat er 2 partijen wer den weggegeven en de einduit slag een 7-2 overwinning van Perron Nul werd. De eerst volgende thuiswedstrijd in Bierlokal am Bahnhof is Don- Hengelo - Wie Spoort Nie 1 moest afgelopen maandag aan treden in de Kleine Burgemees ter te Hengelo. Na de Rabobank ongeveer vier keer gepasseerd te zijn werd er een voorbijganger aangeschoten om de weg naar het café te vra gen. De weg werd gewezen en we moesten weer langs de bank. Naar enkele minuten onderweg te zijn worden we van achteren aangesproken. De weldoener die ons de eerste keer de weg heeft 'gewezen had ons de verkeerde weg gewezen en was weer terug gefietst om ons in de goede rich ting te dirigeren. Deze keer wel de goede richting. Echter zou dit dan ook wel het spannendste voorval van de hele avond zijn. De opstelling van de avond was Marco van Menuni. Bert Paal man, Jan Deijk, Rik Deijk en Rik Paalman (chauffeur). Marco mocht zoals gewoonlijk weer beginnen. Marco nog niet hele maal op het niveau van vorig jaar had in het begin moeite met zijn tegenstander. Het zou een lang potje gaan worden met niet al te hoge scores. Maar Marco trok uiteindelijk aan het langste eind. 2-1 werd er gewonnen. Bert was de volgende in rij. Dit zou hetzelfde verhaal zijn. Niet constant goed gooien maar toch de dubbel gooien. 2-1 in legs en 2-0 in de wedstrijd. Jan Deijk zou de volgende pun ten binnen gaan halen. Dit liep iets anders. Jan liet de eerste leg gaan, na een voorsprong te heb ben gehad van meer dan 200 Holten - „We zouden makkelijk een hele modeshow kunnen ge ven", bevestigen de dames van de textielwerkgroep van Oud heidkamer Hoolt'n. We hebben net een kijkje geno men in 'n Spieker, de opslag ruimte van de Holtense Oud heidkamer. Daar, helemaal bo venin, bevindt zich de collectie kleding en kledingaccessoires van de oudheidkamer. Een col lectie die er mag zijn. Uit kasten en dozen halen de werkgroeple den Marjan ter Borg (coördina tor en bestuurslid van Oudheid kamer Hoolt'n), Bertha ten Dam, Dinie Koopman, Hillie Warrink en Fenneke ten Velde de meest opmerkelijke en doodgewone kleding die decennia geleden door veelal Holtenaren gedragen werd. En niet alleen kleding, maar ook schoenen, sieraden, mutsen, tasjes, laarzen, kortom alle accessoires die bij die kle ding horen. De kledingstukken variëren van ondergoed tot en met militaire jassen. Zo hangt er een prachtige trouwjurk uit de jaren vijftig met een sluier van tule en van nopba- tisten stof, met bijpassend tasje. Een hele mooie geklede jurk van bijzondere stof en motief uit cir ca 1850, een doodgraversjas („nog gebruikt bij het opnemen van een VPRO-film over begra ven"), doodskleden en doodsla kens. Maar ook befjes, mutsjes, een slaapmuts, kleine en fijne doopmutsjes, een dameshoed van papier. Een bijzonder stuk is de kapothoed: een zwarte hoed, aan de voorkant afgezet met kra len, opgemaakt met tafzijden lint, dan de struisveren en met op de achterkant van de hoed een toef van tafzijde met daarop een speld en kant. Haarlinten, veelal in oranje en zwart. Een jurk gemaakt van parachu testof. Een wollen hemd van een Engelse vliegenier, uniformen van Canadese soldaten. Heel speciaal is het zwarte doopjurk- je, voor een jongetje. „Dat werd gebruikt in 1910. De moeder stierf in het kraambed en de fa milie vond toen dat het kind in het zwart gedoopt moest wor den. Het zijn vaak ook de verha len erbij die een kledingstuk zo bijzonder maken." Met de prachtige afgewerkte zwarte onderrok van katoensa tijn uit begin twintigste eeuw, zou je nu als tikkeltje decadente bovenrok goede sier mee kun- npn maken K'jf' over He rok is punten, over aan de tegenstander die de dubbel wel gooide. De tweede leg was wel voor Jan. Deze ging gelijk op en werd snel uitgegooid door Jan. In de derde en beslissende leg liep de tegen stander snel uit. Jan kon dit niet meer goed maken 1-2 in Legs. En het enige verlies punt van de avond. Rik Deijk was de enige die geen moeite had met zijn tegenstan der in de singel. Rik die goed be gon met hoge scores en snel uit gooien in de eerste leg. Hij hield dit ook goed vast in de tweede leg en won deze ook. 2-0. Naar de singels was het 3-1 voor Wie Spoort Nie 1. In de dubbels ging het niveau aanzienlijk omhoog bij Wie Spoort Nie 1Voor de tegenstan ders was er dan ook geen hou den meer aan. Alle dubbels wer den met overmacht gewonnen. De samengestelde dubbels Mar co, Bert en Jan, Rik lieten de te genstander geen kans en benutte alle kansen op de dubbel. 7-1 naar de singels en de dubbels. Nu was alleen de bierronde nog aan de beurt. Deze werd wederom weer ge checkt door Jan en maakt de ver loren singel daardoor weer goed. 8-1 was de eindstand. Wilt u eens een spetterende wedstrijd bijwonen van Wie spoort Nie dan kan dat, aanko mende maandag wordt er ge gooid bij Bierlokaal am Bahn hof. De wedstrijd zal rond 20.00 uur beginnen. (Foto: Harry Broeze) een fluweelband bevestigd en in de rok zijn allemaal verschillen de stukjes kant verwerkt. Zonde dat je die toen onder de kleding droeg." Bewaard worden ook 'broddel- lapjes', onder meer maaslapjes zoals de meisjes die vroeger op de school maakten, en letterdoe- ken. „Na de lagere school, zo vanaf twaalf jaar, werd vroeger aan de letterdoek gewerkt. De initialen werden er later ingezet, als de naam van de bruidegom bekend was." Gesponnen werd er vroeger in de herfst en winterperiode. „Dan werden de spinnewielen voor de dag gehaald en sponnen de meisjes dan op de ene, dan op de andere boerderij. Dan werd de uitzet van de.meiden gemaakt. De zussen moesten overigens ook de uitzet voor de broers ma ken, en allemaal met de hand." Het opslaan van dit oude materi aal gebeurt met veel zorg, waar bij rekening gehouden wordt met de ouderdom en de broos heid van het materiaal. Voor de hangkasten zitten bijvoorbeeld geen deuren, maar hangen gor dijnen. „De kledingstukken mo gen niet in een kast met deuren ervoor. Voor de-deuren wordt lijn gebruikt, en die is slecht voor het materiaal." Andere kle dingstukken en de accessoires worden opgeborgen in zuurvrije De eerste herfstmaand was een droge en vrij zonnige maand met vaak aangename temperaturen. Met een gemid delde temperatuur in Holten van 15.6 graden, Espelo 15.2 graden en De Bilt 14.6 graden tegen een langjarig van 14.2 graden was de maand aan de warme kant. Een groot dee) van de maand werd het weer bepaald door hogedrukgebie- den waardoor het vaak rustig weer was. Daarbij lagen de temperaturen gedurende de eerste helft van de maand meestal iets boven het langja rig gemiddelde. Op veel plaat sen kwamen in dit tijdvak de maxima nog dagelijks tot 20.0 graden of hoger (wanne dag). Uiteindelijk werden er in Hol ten zeventien warme dagen genoteerd tegen tien normaal. Op 1 dag, 9 september, werd de zomerse grens van 25.0 graden bereikt. Op deze dag werd ook de hoogste tempera tuur gemeten, 27.9 graden in Holten en Espelo 27.6 graden. In de tweede helft van de maand lag de temperatuur rond of iets onder het langjarig gemiddelde. De laagste tem peratuur, 5.2 graden, werd ge registreerd op 24 september in Holten en Espelo kwam 4.0 graden. Door de nabijheid van hogedrukgebieden verliep de maand droog. Gemiddeld over het land viel 39.0 min neer slag. De minste neerslag viel in de zuidoostelijke helft van en motvrije dozen, aangeschaft met onder ander geld van het Prins Bernhardfonds. Alle kle ding die binnenkomt wordt geïn ventariseerd. Bekeken wordt hoe oud het is, wat het is, waar voor het gebruikt of gedragen is, van welk materiaal het gemaakt is. En dan wordt geprobeerd de waarde ervan te bepalen. Soms zit er nog het etiketje in, van de fabrikant of kleermaker. In Hol ten is dat vaak Wonnink, Schup- pert, Beltman. Japonnen werden ook genaaid door thuisnaaisters, maar dan kwam er geen etiketje in. „De stof wordt nauwkeurig be schreven. Je zegt vaak linnen en dan bedoel je linnengoed, maar daar zijn lakens bij van katoen. Dan is er nog raslinnen en half linnen, om maar eens iets te no men. Flanel is ook een stóf die nadere omschrijving behoeft: wollen flanel, katoenen flanel en halfwol flanel. Mensen met reu ma droegen vroegen allemaal wollen flanel, en dan zo op de huid." De dames van de werkgroep verstellen de kleding ook. in stijl. „Dan is het heel mooi datje daar ook oud garen voor hebt. Juist die oude naaiklosjes wor den makkelijk weggegooid. En dat is heel jammer, want we kunnen dat oude naai- en ver- stelmateriaal zo goed gebrui ken". Af en toe krijgt de werk- het land; plaatselijk verliep de maand daar zeer droog. In Holten werd 36.8 mm afge tapt, Beuseberg noteerde 35.0 mm, Dijkerhoek 38.0 mm en Espelo kreeg wat meer neer slag namelijk 44.1 mm tegen normaal 72.0 mm. 10 septem ber was een natte dag met 11.0 mm in Holten, Espelo 11.2 mm, Beuseberg 9.0 mm en Dijkerhoek 10.5 mm. Ook op 22 september viel er regen van betekenis tijdens buien met onweer, Espelo kreeg toen 13.1 mm, Dijkerhoek 11.0 mm, Beuseberg 8.0 mm en Holten maar 6.2 mm. De maand nam afscheid met een uitgesproken zonnige dag met gemiddeld over net land 10 uur zon. 2, 3, 12, 24, en 30 september waren fraaie dagen met gemiddeld over het land 10 uren zonneschijn of meer. In De Bilt scheen de zon 159 uren tegen een langjarig ge middelde 133 uren. Op twee dagen liet de zon zich in Hol ten niet zien. het normale aan tal is drie. Verder kwamen er nog voor; vier onweersdagen, drie mistdagen en 1 hageldag. In het Alpengebied begon de herfst op 23 september met uitgebreide sneeuwval, waar bij de sneeuw grens daalde tot onder de 1000 meter. Op veel plaatsen heeft het in tientallen jaren niet zo vroeg ge sneeuwd. Weerman, Freddie Paalman groep, tot haar vreugde, wel eens een naaidoos met nog van alles er in. Aan de ingebrachte kleding is te zien dat vroeger veel versteld werd. „Dat gebeurde toen: alles werd weer gebruikt. Uit de goe de stukken van een versleten la kens werden kinderhemdjes ge maakt. Er werd niets wegge gooid, het allerlaatste was een poetsdoek." Met een aantal vrijwilligers komt de groep op gezette tijden bij elkaar om nummertjes in de museumstukken te naaien, te strijken en op te mimen. Meermanskamp - Koploper SV Holten moest afgelopen zondag de confrontatie aan gaan met naaste concurrent De Gazelle uit Deventer. Na een redelijke eerste helft, waarin Holten de meeste kan sen en tevens het merendeel van het balbezit had, zakte de rode armada in de tweede helft ver weg. De nederlaag die als logisch gevolg van het slechte spel kwam, kost Hol ten voorlopig de aansluiting met de top in klasse 5H. Een zespunten wedstrijd zo wisten de kenners vooraf te melden, bij winst zou de ploeg uit Holten twee punten losko men van de directe opponent bij verlies zou de Gazelle al vroeg in de race om de titel vier punten boven de Holtena ren komen te staan. Op een veld, dat deed denken aan de erbarmelijk slechte trainings- weide in Holten, wist Holten aanvankelijk via redelijk posi tiespel de tegenstander haar wil op te leggen. Op een fout van Koetsier na, fout uitverde digen waarna een lob van 25 meter een fractie naast het alu minium belandde, kregen de Deventernaren dan ook geen enkele doelrijke kans. De 'boeren' uit Holten, zoals menig Deventerploeg door gaans de roodzwarten liefko zend noemt, daarentegen had den voor de rust het duel kun nen en moeten beslissen. Klein Horstman had, nadat hij zichzelf prachtig had vrijge- speeld, de 0-1 op zijn linker, maar één van de 8456 pollen op het veld deed de bal net op stuiten op het moment van uit halen. Ook Edwin Knapen was dichtbij een treffer, groot ste kans echter was voor Freek Knapen deze pntbeerde de koelbloedigheid oog-in-oog met de doelman van de Gazel le. Met de brilstand aan de thee, maar met het gevoel van "we kunnen ze hebben" zou je ver wachten dat Holten het veld weer zou betreden de tw eede partituur. Niets bleek minder waar. meteen na rust zag je dat de thuisploeg feller uit de startblokken ging en dat de bezoekers uit Holten zich op alle fronten liet afbluffen. Tot Nog steeds kan de groep kle dingstukken en accessoires ge bruiken. Met name kleding uit de vijftiger jaren is zeer welkom, waaronder werkbroeken en an dere werkkleding. „Werkkle ding wordt vaak weggegooid. Maar wij zouden die heel goed kunnen gebruiken voor een ex positie van ambachten". Mensen die nog kledingstukken hebben en deze af willen staan aan de oudheidkamer kunnen bellen met Marjan ter Borg. tele foon (0548) 362356 of Dinv Koopman, telefoon (0548) 518192. een ridicule actie van de links achter van Gazelle, die zonder dat er een bal in de buurt was, Freek Knapen torpedeerde aan de zijlijn. Reactie van zijn twee broers was het gevolg met een hoop duw- en trek- werk laaiden de gemoederen hoog op. Op een gegeven ogenblik stond er zelfs een supporter voor een van de spe lers van Holten om deze non verbaal duidelijk te maken dat hij een niet al te hoge pet op had van "strontboeren", daar bij vergat hij datje ook bij een "strontboer" te ver kunt gaan. De "gazellige" man ging meer vallend dan lopend rechtsom keert weer van het speelterrein af, waarna hij daar door zijn eigen medesupporters ook nog terecht werd gewezen. Een af koelingsperiode van circa vijf minuten betekende al voor de derde week op rij een onder breking tijdens een wedstrijd van de HVC. Helaas werd misdaad in deze wedstrijd wel beloond, na dit opstootje gingen de Devente- naren door alsof er niks ge beurd was, terwijl Holten zich nu op alle fronten het afbluf fen, evenals de arbiter overi gens. De Deventenaren waren feller in de duels en leken als enige nog in een overwinning te geloven. Nadat Bonen- schansker Stam binnen de lij nen had gebracht voor meer fysiek, werd er twee keer in twee minuten gescoord door de Gazelle. Causaal verband of niet, feit was wel dat Holten binnen twee minuten de wed strijd uit handen gaf, waarbij de eerste goal ongelukkig was en het bij de tweede leek of er te laat werd ingegrepen toen spits Maatman een solo onge hinderd kon afronden. Bert Reijlink kwam nog voor aanvoerder Knapen binnen de lijnen, maar verder dan een paar comers kwam de zinken de armada niet meer. Zo fietst de Gazelle dus verder weg van Holten op de ranglijst cn is het aan de armada van kapitein Bonenschansker om volgende week tegen SDOL meer scho ten af te vuren om de Lutten- bergers tot zinken te brengen. Dit gevecht begint om twee uur op eigen vaarwater aan de Valkenweg. Vervolg van voorpagina Men kan zich afvragen of deze ruimte momenteel wel voldoet aan de ARBO-normen. Vrouwe lijke ambtenaren die moeten kolven, dienen eerst een stoel van de stapel te halen voor ze kunnen zitten. „En ze moeten ook een kaarsje meenemen, an ders hebben ze geen licht", stelt een van de commissieleden vast. Om van de kou en de rommelig heid nog maar niet eens te spre ken. „Het zog zou je er spontaan van intrekken", geeft een ander aan. In eerste instantie lacherig en verbaasd 'dat kan toch niet waar zijn', wordt de commissieleden al snel duidelijk gemaakt dat het toch echt zo is; er moet een zoogkamer komen, en daar is dit voor aangewezen. En de leden vinden dat dit niet kan. Als het berghok zoogkamer blijft, dient het ervoor geschikt gemaakt worden, is de teneur van de opmerkingen. „Een kwestie van aanpakken en in richten. Tafels en stoelen kun nen in de kelder opgeslagen worden. De zoogkamer dient wel een fatsoenlijke ruimte te zijn." Dijkerhoek - De zestiende editie om de Zaagmolentrofee begon vorige week vrijdag. Het record aantal deelnemende teams zal worden verpletterd. Dit jaar hebben zich maar liefst 104 teams opgegeven, waardoor bijna alle beschikbare plaatsen zijn bezet. Hieronder zijn twaalf jeugdteams, ook een record. Titelverdediger is Scholenge meenschap De Waerdenborch die de titel al viermaal in de laat ste 5 jaar op zijn naam wist te brengen. De Waerdenborch heeft ook de meeste teams inge schreven (zes). De volgende schietavonden zijn 10, 11, 16, 17, 18, 24 en 25 okto ber. Raalte - Het 26ste Sallandtoer- nooi in Raalte werd afgelopen zaterdag gehouden. Traditioneel doen hieraan zes teams mee, maar Het Witte Paard uit Colm- schate kon geen team samenstel len. Er werd daarom besloten om met vijftallen te spelen zodat de vrijgekomen spelers van elk team samen een combinatieteam vormden. Door steeds verschillende spe lers voor dit team in te zetten werd een gelijkwaardig team ten opzichte van de rest geformeerd. Zoals verwacht werd het een nek en nek race tussen Vrimot (Vrie- zenveen) en Holten, direct ge volgd door ENO uit Nijverdal. In de derde ronde wist Holten van Vrimot te winnen, maar verloor in de laatste ronde van ENO Vrimot won hierdoor het toernooi en ook de tweede plaats werd verspeeld op basis van het onderling resultaat. Beste speler bij Holten was Ben van de Griendt met 5 uit 5. Te leurstellend was het optreden van de beide kopmanen Jim Klinge (1 uit 5) en Ton van Oij- en (2 uit 5). Jim haalde zijn punt uitgerekend ook nog tijdens zijn wedstrijd voor het combinatieteam. De overige Holtenaren speelden ook niet erg sterk, maar haalden tenminste wel punten binnen. Hilarisch was hoe knullig Gerrit Luggenhorst twee pionnen voor sprong zo maar weg gaf. Hij nam maar snel het remiseaanbod van zijn tegenstander aan voor dat hij alles zou weggeven. Eindstand: 1. Vrimot (17,5), 2. ENO (15), 3. Holten (15). 4. Combinatieteam (12). 5. Balk brug (9,5) 6. Raalte (6) In de interne competitie is na vijf ronden Jim Klinge, na een overwinning Alrik Baltus, de eenzame koploper. Naaste con current Dick van der Knaap verloor van Henk van Beek. Verrassend was zeker de neder laag van Bas van Beek tegen Cees Olij. In een pionneneind- spel maakte het grote talent van de vereniging een pijnlijke fout hetgeen hem direct de partij kostte. Gerrit Luggenhorst en Dinant van Beek daarentegen kwam goed weg tegen Erik Bos man en Rob Gervedink Nijhuis. Uitslagen: Jim Klinge - Alrik Bal tus, 1-0; Henk, van Beek - Dick van der Knaap, 1-0; Gerrit Stevens - Ton van Oijen, 0-1: Bas van Beek- Cees Olij, 0-1Erik Bosman - Gerrit Lug genhorst, 0-1; Rob Gervedink Nij huis - Dinant van Beek. 0-1; Bertus van Beek - Karl-Heinz Leisten. 1-0: Johan Klein Teeselink - Roelf de Jonge, 0-1Henk Jongman - Ronald Klein Teeselink, 1-0.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9