Dijkerhoekse kunstenares Tineke Martens beschildert stadsbus 'Paard moet gewoon lekker en zonder hinder kunnen lopen' Expositie Anneke Kraai Gezamenlijke middag ANBO en PCOB Holten Hoefsmid-aan-huis Wouter Raamsman: Proeven aan baDDet Motocrossweekend Cursus Internet voor beginners Klootschieten Playbackshow NBvP Espelo Kindertheater Infoavond nieuwbouw Concert Holtense toneelgroep COC op podium De Boschkamp DONDERDAG 10 OKTOBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Boschkamp - Er start een cursus Internet voor Beginners op don derdag 24 oktober in dorpshuis De Boschkamp. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. Tijdens deze vijf lessen worden de praktische zaken geleerd die nodig zijn om over World Wide Web te surfen. De lessen duren van 19.30 tot 21.30 uur in lokaal drie van het dorpshuis De Boschkamp. De kosten bedragen 68 euro plus 11,35 euro voor het lesboek. Voor opgave of informatie kan men contact opnemen met Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, telefoon: 0548 362755. Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 13 oktober een kloot - schietmiddag. De start is tussen 13.30 en 14.00 uur bij het fiet senhok van de school in Dijker hoek. Bij slecht weer wordt het klootschieten verschoven naar 20 oktober. De prijsuitreiking is na afloop bij het Bonte Paard. Onderweg zal er stop zijn voor een verfris sing. Dijkerhoek - Voor de playback show voor de jeugd op 1 decem ber zijn de eerste aanmeldingen al binnen. Opgeven kan tot en met 15 no vember bij Erik Wechstapel, te lefoon 0548-364034. Evenals voorgaande jaren zijn er drie leeftijdscategorieën. Dit is tot en met acht jaar; negen tot en met twaalf jaar en dertien tot en met zestien jaar. Bij opgave, naast leeftijd, ook vermelden de artiest en het num mer welke wordt gebruikt. Espelo - NBvP Vrouwen van Nu afdeling Espelo heeft op 23 sep tember hun eerste afdelings- avond gehouden van het nieuwe seizoen. Uitgenodigd was Gerrie Veneklaas Slots-Kloosterboer. Zij werkt op de afdeling Neona- talogie van het ziekenhuis Isala in Zwolle. Gerrie vertelde op boeiende wijze met een diaserie en een videoreportage over de ernstige problemen van pasge borenen, die meestal ontstaan bij veel te vroeg geboren kinderen. De volgende bijeenkomst is op 21 oktober. Uitgenodigd voor deze avond is poppenmaakster R. Smit-Logtenberg met verha len van Vrogger en Noe. Holten - Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten houdt zondag 13 oktober een kindertheatervoorstelling. Theatergroep Kijk haar nou zal dan Spook onder je bed ten tone le brengen. Het verhaal gaat over Joris die 's avonds als hij naar bed gaat een echt spook onder zijn bed vindt. Flook het spook. Dat klinkt grie zelig, maar Flook is geen eng spook en daarom is de voorstel ling geschikt voor kinderen van 5 tot 11 jaar. De voorstelling begint om 14.00 uur in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten. Kaartjes kosten 3,50 euro en zijn zowel aan de zaal te koop als te lefonisch te reserveren op num mer 0548-36 27 55. Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek wil een informatiebijeenkomst gaan houden over toekomstige nieuw bouw in Dijkerhoek. Naar aanleiding van vragen over de nieuwbouw in Dijkerhoek hebben enkele bestuursleden van de buurtvereniging een ge sprek gehad met wethouder Ste- geman en gemeenteambtenaar Van Veen. Hierbij is de buurt vereniging gebleken dat er nog diverse open vragen zijn, zoals wat er gebouwd kan worden. Om hier enig inzicht in te krij gen wil de buurtvereniging eind oktober een informatieavond gaan houden. Deze avond is be doeld voor zowel jongere, oude re en ex-Dijkerhoekers die soci aal of economisch gebonden zijn en belangstelling hebben om een woning in het nieuwbouwplan Dijkerhoek te bouwen. Wie deze avond wil bijwonen of nog nadere informatie wil, kan zich wenden tot: Ben Hollegien, telefoon 363569; Gerrit Vene klaas, telefoon 364819; Bertha Boode, telefoon 362139. Dijkerhoek - Wie regelmatig in Enschede vertoeft heeft hem misschien al gezien: de in felle kleuren beschilderde stadsbus van Connexxion. Dat is het werk van de Dijkerhoekse schilderes Tineke Martens die de opdracht kreeg toegewezen aan de hand van een initiatief van de Stich ting Promar om kunst te promo ten bij bedrijven, instanties en misschien ook particulieren in Twente. Kunstenaars mochten dan mis schien wel uitblinken op hun ter rein maar van zakelijk danken hadden ze weinig kaas gegeten, zo redeneerde de overheid een jaar of drie geleden. Het werd hoog tijd dat ze er zelf eens wat meer aan delen hun waar 'aan de man' te brengen. Prima, dacht een aantal Twentse kunstenaars, maar dan wel op een hun waar dige manier. Zij staken de koppen bij elkaar en verzamelden zich in de Stich ting Promar die zichzelf tot doel stelt kunst in de regio Twente te promoten. Beeldhouwer Frans Haan was daar de initiatiefnemer van. Om reclame voor kunst echt duide lijk zichtbaar te maken ontstond het idee om een stadsbus te be schilderen. Connexxion stelde het vervoermiddel beschikbaar en kunstenares Tineke Martens uit Dijkerhoek kreeg de op dracht om de voor- en achter kant te beschilderen en delen van de zijkant. Het voorwerk (schuren en dergelijke) werd door haar collega's gedaan en vijf lange dagen was Tineke be zig de bus van haar kunstwerk te voorzien. Thuis, in haar atelier in de oude mulderi j, zegt Tineke er trots op te zijn dat zij, op haar leeftijd van zestig jaar, de opdracht heeft (Foto: Gert Perdon) gekregen terwijl er toch een aan tal collega's bij zitten die stuk ken jonger zijn dan zij. Tineke werkt eigenlijk niet vol gens een van tevoren vastgesteld plan maar omdat een bus be schilderen wel even wat anders is dan het maken van een schil derij maakte ze vooraf een basis ontwerp waarbij ze zichzelf ruimschoots de mogelijkheid gaf om daarvan af te wijken. Tineke abstract impressionist, gebruikt over het algemeen graag felle kleuren en een combinatie van zeer verschillende materialen. IJzer, zand, lood maar ook ve ren, eendenpootjes en zelfs een droog, dood vogeltje vind je in haar werken in het atelier. Mens en dier, vooral vogels, staan vaak centraal en dat is ook het geval bij de busschildering waarop de combinatie van mens en vogel in vrolijke kleuren naar voren springt. Die keuze is voor Tineke nogal voor de hand liggend want ze is zelf een groot vogelliefhebber en heeft samen met haar man een zeventigtal verschillende soorten vogels in haar tuin. De door haar gemaakte schilde rijen worden door smid Hein van der Vegt uit Okkenbroek voorzien van een ijzeren lijst in roeststij 1 wat een heel rustig ef fect heeft op de felle kleuren en een mooie combinatie vormt met werken waarin natuurlijke kleuren zijn gebruikt. Het busschilderij rijdt dus door Enschede waar u het komend half jaar een kijkje kunt nemen. (Foto: Johan Bolink) Boschkamp - Toneelvereni ging COC gaf zaterdag 5 ok tober in dorpshuis De Bosch kamp het blijspel De binder van het darp op. Het stuk ging over Albert en Jan die samen een boerenbe drijf runnen. Op een dag valt Jan in de binder, de oude oogstmachine van Albert. Vanaf dat moment zal het op de boerderij heel anders toe gaan dan Albert gewend was. Bathmen - In de serie uitgaan de van de Stichting Muziek- kring Bathmen vindt zondag 20 oktober weer een concert plaats in de HH-kerk. Het be treft deze keer instrumentale muziek. Judith Kuipers (fluit) en Laura Bos (piano) zullen voor ons concerteren. Deze beide jonge mensen hebben door het ver werven va laureaten op het Prinses Christina concours be wezen te behoren tot veelbelo vend jeugdig talent. Voor bathmen heeft dit duo fraaie overwegend romantische mu ziek geprogrammeerd Holten - ANBO Holten en PCOB Holten houden donder dag 24 oktober een gezamenlij ke bijeenkomst. Dit wordt ge daan in dorpshuis De Bosch kamp om 14.30 uur. De aandacht gaat deze middag uit naar wonen, welzijn, zorg en vervoer voor vijftigplussers. Hoe vertaalt zich dat in het (ou- deren-)beleid van de gemeente Rijssën - Holten. Aan de uitgenodigde fractiele den van de zes deelnemende po litieke partijen zijn vragen voor gelegd over: leefbaar platteland en plattelandsvernieuwing. Denk hierbij aan allerlei ontwik kelingen zoals het verdwijnen van voorzieningen als postkan toor en de directe eerstelijnszorg in avond, nacht en weekend; Harmonisatie WVG en de voor- en nadelen voor de burger: De realisatie van seniorenwonin gen. Waar en wanneer? Denk hierbij aan de locatie Maats; Loket publiekszaken. Voor welke zaken kan de burger waar en wanneer terecht?; Openbaar vervoer wordt minder of verdwijnt. Wat stelt de poli tiek daar tegenover?; Het nieu we raadhuis. Interne en externe bereikbaarheid. Verder liggen er nog allerlei vra gen en onvervulde wensen die aan de fractieleden worden voorgelegd. Wie als jonge of oudere senior betrokken wil blijven is het van belang ook de eigen wensen naar voren te brengen. Intro ducés zijn van harte welkom. Holten - Een paard moet, net als een mens, gewoon lekker en on gehinderd kunnen lopen. De Holtense combinatie Paul van Aalst/ Harold ten Veen, ook za terdag rijdend onder nummer 64, bezet in de tussenstand om het Uitwisselingskampioenschap een vijfde plaats. Zuurberg - MAC de Holterberg houdt zaterdag 12 en zondag 13 oktober de Motocross op circuit de Zuurberg. Het evenement be gint beide dagen om 12.30 uur en de entree is gratis. Over beide dagen worden ruim driehonderd rijders aan de start verwacht. Voor wat de Uitwisselingscross betreft, met verenigin gen uit Ruurlo, St. Isidorushoeve, Vorden, Borculo, Lochem, Harfsen, Markelo en Holten kunnen, doordat er op twee dagen ge reden wordt, alle klassen aan de start verschijnen. En wel op za terdag de 65 cc, 85 cc, 125 cc A en B en de zijspannen en op zon dag de 250 cc, 500 cc, viertakten A en B en de Kenteken tweetakt en viertakt. Met veel belangstelling wordt er door de organisatie ook uitgekeken naar de klasse viertakt zijspannen welke voor zondag op het programma staat. Deze klasse bestaat uit motoren welke gebouwd zijn vóór 1985 en met een cilinder inhoud van maximaal 1000 cc. De trainingen beginnen op beide dagen om 9.30 uur en de wedstrijden vangen aan om 12.30 uur. man goed in staat om het totale bewegingsmechanisme, het gan- genwerk goed te beoordelen. Hij kan daarom zijn cliënten met raad en daad bijstaan, naast het bekappen en beslaan van paar den. Bijzonderheid in dit verhaal is dat Wouter een zeer trouwe 'bondgenote' heeft gevonden in zijn vriendin, de Zeeuwse Loes Cevaal, die een al even sterke af finiteit met paarden heeft. Ook zij beoefende als ruiter de paar densport maar liegt zich nu toe op instructie en de leverantie van ruitersportartikelen. Met na me in Zeeland maar door het contact met Wouter ook steeds meer in het oosten van het land. Met de verkoop van de ruiter sportartikelen is zij op menig concours en ander paardeneve- nement te vinden. Bovendien kunnen de artikelen ook via Wouter besteld worden. Zo zijn Loes en Wouter steeds meer in staat om een breder dienstenpakket te bieden. Zij zijn bereikbaar op telefoonnum mer: 0548-363022. Holten - Voor alle kinderen vanaf vier jaar bestaat de mogelijk heid mee te doen met de balletlessen van SV Bato. De lessen wor den gegeven door Ine van de Wal op de donderdagmiddag in het gymnastieklokaal aan de Vrijheidslaan. Voor de kinderen van vier jaar tot zes jaar zijn de lessen klassiek ballet-/ dansante-vorming van 16.00 tot 16.45 uur. Voor de jeugd vanaf ongeveer 6 jaar worden de lessen Jazzballet gegeven. Van 16.45 tot 17.30 uur voor de groep van 6'tot 8 jaar, van 17.30 tot 18.30 uur voor de kinderen van 8 tot 10 jaar en van 18.30 tot 19.30 uur voor de kinderen van 10 jaar en ouder. Voor iedereen geldt dat geheel vrijblijvend twee lessen kunnen worden bijgewoond. Als je wilt kun je ook gerust eerst komen kijken. Nadere informatie en opgeven bij secretariaat van de SV Bato; Marietje Eggink, telefoon 0548-366030). Vroeger, toen men nog alle tijd had, ging men daarvoor naar de hoefsmid in het dorp waar de paarden bekapt en beslagen kon den worden. De smid smeedde het hoefijzer in een groot kolen vuur tot ze roodgloeiend waren om ze pasklaar te kunnen maken en plaatste de ijzers, waarna de smidse met een sterke schroei- lucht en het paard weer met pri ma passend schoeisel huiswaarts kon keren. Tegenwoordig hoeft het paard met de baas daarvoor niet meer de deur uit maar komt de hoef smid op verzoek aan huis. Zo'n hoefsmid is Wouter Raamsman uit Holten, zoon van een Haarlese hoefsmid, geboren in een 'nest' met paardenliefheb bers. Het kon haast niet missen dat Wouter later iets met paar den zou gaan doen. Hij toog daarom richting Deume in Bra bant waar hij een opleiding tot ruiter/ instructeur volgde, werk te zo'n vijfjaar als ruiter in gro tere stallen en volgde de tweeja rige opleiding tot hoefsmid. Wouter werkte twee jaar bij zijn vader om flink wat ervaring op te doen en begon toen voor zich zelf. Zijn specialisme ligt bij sportpaarden, dressuur en springpaarden. Inmiddels heeft hij een grote regio als werkge bied, van Dalfsen tot Wilp en van Wierden tot Almen, waaron der een paar grote stallen en ma neges. Hij heeft een rijdende smederij met aan boord allerlei apparatuur en benodigdheden (Foto: Gert Perdon) om zijn werk goed uit te kunnen voeren, waaronder een oven waarin hij de ijzers kan verhitten en warm beslag kan toepassen zodat hij de hoefijzers ter plekke passend kan maken. Volgens Raamsman zit het ijzer daardoor prettiger en kan het paard beter lopen. Als enorm paardenlief hebber is dat ook zijn doel: het paard goed bij de benen en op de voeten laten staan zodat het een betere gang krijgt waardoor zo wel het paard als de ruiter tevre- dën is. Door zijn opleiding en ei gen ervaring als ruiter is Raams- Boschkamp - Op uitnodiging van de missionaire werkgroep van de gereformeerde kerk te Holten exposeert predikants vrouw Anneke Kaai - van Wijn gaarden in de ontmoetingsruim te van dorpshuis de Boschkamp. In de periode van 18 oktober tot 22 november zijn haar kunst werken, die veelal te omschrij ven zijn als semi-abstract, te be zichtigen. Duidelijk is dat de werken van Anneke Kaai geïnspireerd zijn door de bijbel en haar geloofs overtuiging. Ze laat als het ware door een raamwerk zien wat haar bezielt. Deze bezieling is bij haar onlosmakelijk verbon den met het geloof. In haar abs tracties zijn veel christelijke symbolen verwerkt. Dc kunstenares weet op bijzon dere wijze de aandacht te vesti gen op de inhoud van de Psal men en deze dichter bij de kijker te brengen. De schilderijen bevatten allen een schat aan christelijke sym boliek. Zo schilderde Anneke Kaai al series over de schepping, de tien geboden, het credo en het bijbelboek Openbaring. Vrijdagmiddag 18 oktober zal de expositie om 17.00 uur geo pend worden door pastor Bloo, ziekenhuis Pastor te Apeldoorn. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Lucinda Anders on. Geïnteresseerden zijn van harte uitgenodigd hierbij aanwe zig te zijn. De expositie is te bekijken op werkdagen van 9.00 uur tot 17.00 uur. (Uitgezonderd op maandagmiddag. Dan is de ont moetingsruimte bezet.) Inlich tingen over de exposities zijn te verkrijgen bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten. Tuinstraat 2, telefoon: 0548 - 36 27 55,

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5