opent beautysalon van Veen Knaap koploper Besluitvorming over Kol van essentieel belang wegens woningbouwprojecten Van der Resultaten SV Holten Clubkampioenschappen rijvereniging Bergruiters Wie Spoort Nie 1 wint met 8-1 van RIF 2 Auto en wagen gestolen Controles Dubbelportret vrouwenraad Lesboekjes basisschool Start seizoen zwemclub Maken van eigen goastok 1111 DONDERDAG 3 OKTOBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 SV Holten F2 - Rijssen F1 In de eerste helft was niets van het krachtverschil te merken. Hendri, Remco, Leon en Jelte hielden de tegenstanders ver van ons doel. Wanneer Rijssen dan toch richting doel kwam was daar altijd nog weer Rens die vele ballen tegenhield. Rijssen kreeg het soms erg moeilijk bij hun doel als Bruno en Jordi de ballen naar voren schoten waarbij Holten dan ook de nodige kansen kreeg. Het was met rust dan ook nog maar 1-4 door een doelpunt van Hendri die scoorde na goed samenspel met Remco. Helaas werd na de rust het verschil wel duidelijker en werd het ondanks het goede voetbal alsnog 1-10. Eindstand 1-10 Twenthe Goor F1 - Holten F1 Een paar ongelukkige momenten bij het uitverdedigen, leidde al gauw tot een 3-0 achterstand. Hoewel er in de tweede helft ook voor ons wat kansjes waren, kon niet worden voorkomen dat er in die periode nog 2x door Twenthe Goor werd gescoord. Toch zien de nog steeds enthousiaste leiders best wel kansen als wij Twent he Goor straks op het Meermanskamp mogen ontvangen. Zeker als dan ook weer Wouter van de partij is, want hij werd in de ver dediging eigenlijk wel gemist. Eindstand 5-0. Holten E2 - Excelsior E5 De hele wedstrijd had Excelsior het betere van het spel Holten kon niet echt in het spel komen. Echter door de zeer goed keepen de Bart bleef de nul staan en zoals het dan gaat in dit soort wed strijden had Holten in de tweede helft aan één aanval genoeg. Niels ging op volle snelheid op rechts er vandoor en gaf een pass op maat. En ja daar loopt Djemy deze bedacht zich geen moment en schoot keurig in 1-0. Dit was tevens de Eindstand 1-0. Enter Vooruit El - SV Holten El Helaas wist Enter met knalharde schoten onze keeper Thomas kansloos te laten en twee keer te scoren. Gelukkig zorgde Mickey zodra hij erin kwam voor gevaar. Hij passeerde op links z'n direc te man en schoot in de rebound onhoudbaar langs de keeper. Na dat de tegenstander een keer scoorde en op de lat schoot, was het onze eigen Kezman Glenn die de spanning terugbracht in de wed strijd. Glenn was in enkele uitbraken al dicht bij een doelpunt ge weest, maar vlak voor rust wist hij op prachtig wijze de keeper te omzeilen en voor 3-2 te zorgen. Na de rust was het evenwicht in de ploeg wat zoek. Ondanks het feit dat keeper Mark een paar keer mooi uitkwam en Enter Vooruit het scoren belette, was het de tegenstander die kans na kans kreeg. Ook hier kon onze eigen Edgar Davids (Nick) niets aan veranderen. De vele corners en af standschoten van Enter Vooruit zorgden voor veel paniek en he laas ook doelpunten. Het mooiste moment van de 2e helft was een perfect hakje van onze eigen Dennis Bergkamp (Mickey) op Tho mas die mooi vrijliep en daardoor een scoringskans kreeg. Eind stand: 8-2 Holten MCI-V en L MCI De meisjes van V en L hadden al wat langer wedstrijdervaring en de Holtense meisjes lieten zich hierdoor wat verrassen wat resul teerde in een voorsprong voor V en L. Door de grote inzet van de Holtense meisjes werd de druk op V en L opgevoerd. Dorian kon al snel de gelijkmaker scoren, waarna Fanny met een prachtig schot in de kruising de Holtense meisjes op voorsprong zette. De Holtense meisjes kwamen sterk op dreef, in de rust was het al 4 - 1 voor Holten. Maar ook na de rust waren ze goed. De Holtense meisjes maakten nog drie doelpunten door Fanny, Inge en Maike terwijl V en L nog één keer tegen scoorde. Eindstand 7 -2 Holten Dl-DES Dl Het was de Des-spits welke in de le minuut de 0-1 liet'aanteke- nen. Holten pakte de draad toch goed op maar kon niet voorko men dat na wederom een uitbraak van deze spits de stand 0-2 was. Goed doorgaan van Martijn bracht Sjors in de gelegenheid de aansluitingstreffer te scoren. Holten ging steeds beter combineren en hoewel Des op 1-3 kwam was het Daan welke uit een hoek schop koppend de stand op 2-3 bracht. Toen het 2-4 werd dachten de Nijverdallers dat de wedstrijd gelo pen was maar de motivatie en veerkracht van Holten D1 opent perspectieven voor de toekomst. Wederom was het Sjors welke voor de aansluitingstreffer zorgde en toen een DES speler hands maakte binnen de beruchte lijnen mocht aanvoerder Daan laten zien of hij zijn zenuwen de baas kon. Met het verzilveren van de penalty bracht hij de partijen weer op gelijke hoogte en hoewel onze spits in de slotseconde de winnende treffer op zijn schoen had stond de Des -keeper een welverdiende overwinning in de weg. Eindstand 4 -4 Babette van Veen samen met Avital Bakker van schoonheidssalon Astrid, vlak voor de start van de be handeling. Wie Spoort Nie 1 die voor de tweede keer in de competitie thuis moest spelen was op zoek naar revanche voor de verloren wedstrijd van vorige week. Om de start van de competitie toch nog een beetje in te gaan met een goed gevoel moest er maandagavond in Bierlokaal am bahnhof met grote cijfers gewonnen worden. De spelers van de avond waren Marco van Menum, Bert Paal man, Rik Paalman en Jan De- ijk. Er werd ook in deze volg orde gegooid. Marco die de spits mocht afbijten had geen enkele moeite met zijn tegen stander die werd in beide legs met een grote achterstand van het bord gegooid. Bert die als tweede moest gooien had het aanzienlijk moeilijker met zijn tegenstander. Bert die in dè eerste leg die hij zelf mocht beginnen al snel op een grote achterstand kwam kon dit niet meer goed maken. Zijn tegenstander gooide met een pijl zijn dubbel. De tweede leg ging het gelijk op met drie pijlen op een dubbel kon de speler van R.I.F. het niet uit maken. Bert moest nu ook de dubbel gooien. Hij had daar nog wel drie pijlen voor nodig maar de derde pijl zat er wel in. 1-1. Nu moest de derde leg de be slissing gaan brengen. Bert die nu een goed gevoel over had gehouden van het winnen van de tweede leg liet in de derde leg geen spaan meer heel van zijn tegenstander. 2-1 gewon nen. Voor de twee andere sin gels van Rik Paalman en Jan Deijk was dit eigelijk hetzelfde verhaal. 4-0 naar de singels. Dit is een goed begin om veel punten in Holten te houden. Marco en Bert konden nu aan de dubbels beginnen. Marco en Bert die nu een beetje warm begonnen te draaien hadden geen enkele moeite meer met R.I.F. Deze dubbel werd ook gewon nen. Rik en Jan waren aan de beurt in de tweede dubbel. Zij stelde een niveau aan de dag dat R.I.F. met de oren deed klapperen. De een hoge score naar de andere. Maar het be langrijkste is het checken. Dit gebeurde zonder enig pardon binnen 6 pijlen. 6-0 naar de singels en de eerste twee dub bels. Helaas zou het geen volledige score worden voor Wie Spoort Nie 1Marco en Bert lieten een steekje vallen in hun tweede dubbel. Er werden geen hoge scores gegooid zodat de tegen stander uit kon lopen en veel pijlen op de bubbel kon gooien die ze dan ook wel nodig had den. Helaas konden Marco en Bert niet veel uithalen in de eerste leg. De tweede leg werd dan wel op het nippertje gewonnen. De derde leg zou weer de be slissende zijn. R.I.F. begon weer goed maar Marco en Bert konden het goed bij houden. Marco zetten de leg mooi weg op 100 zodat Bert hem goed uit kon gooien. Daar leek het dan ook op met een trippel 20 met de eerste pijl had hij nog twee pijlen over voor tops (dubbel 20) echter lukte dit niet. Maar er bleef een dubbel over voor Marco. Maar die kreeg geen kans meer want R.I.F. gooide de pot uit. R.I.F. haalde het enige en laatste puntje van de avond. Rik en Jan wonnen hun tweede dubbel ook. Nu de bierronde nog. Jan had de eer om deze uit te gooien. De eindstand 8-1 en een biertje van de tegenstander. Holten - Het clubkampioen schap van landelijke rijvereni ging de Bergruiters vond zon dag 29 september plaats op het terrein de Borkeld te Hol ten. Het kampioenschap bestond uit het rijden van twee dres- suurproeven e het rijden van een klassiek springparcours en een parcours direct op tijd. Aan de hand van plaatsings- punten werden de prijswin naars bepaald. Naast de eigen leden van de Bergruiters wordt er ook altijd een kam pioenschap georganiseerd voor recreanten. Recreanten kampioen werd Anneke Koopman. Dressuurkampioen werd dit jaar Jenifer Pasop met haar paard Silver Spot. Met een ho ge score van twee keer 170 stak zij met kop en schouders uit boven de rest. Tweede werd Ida Vincent en een derde plaats was voor Katja Kienzie. Bij het springen was de eerste plaats voor Sabine de Roos met Mayamunde. Door een snelle tijd in het tweede parcours won zij voor Margriet de Ruyter. Derde werd Nicole Koebrugge. Clubkampioen 2002 mag zich noemen Sabine de Roos. De scores lagen dit jaar dicht bij elkaar. Sabine won met 28 punten, de tweede plaats had 25,5 punt en was voor Mar griet de Ruyter. De derde prijs was voor Jennifer Pasop met 24,5 punt. Door het mooie weer werd het een leuk kampioenschap die werd afgesloten met een stamppot-buffet voor alle deelnemers en hun helpers. En zoals traditiegetrouw was er voor de clubkampioen een 'nat pak', helaas was er geen wa terbak en dus geschiedde dit met behulp van emmers. Uitslagenlijst: Dressuurkampioenschap: Proef 1 - Proef 2 iJennifer Pasop 170 - 170; 2. Ida Vincent 161 - 164; Katja Kienzie 159 - 165; 4. Arjen Kraayenzank 161 - 155; 5. Pa tricia Fahner'158 - 162. Springkampioenschap: Klas siek - Jacht 1Sabine de Roos 0 strfpnt. - 79 sec. 2. Margriet de Ruyter 0 - 89; 3. Nicole Koebrugge 3 - 82; 4. Bert Pluimers 0 - 93. Clubkampioenschap: 1. Sabine de Roos 26 pnt.; 2. Margriet de Ruyter 25,5; 3. Jennifer Pasop 24,5: 4. Nicole Koebrugge 24; 5. Ida Vincent 22; 6. Bert Pluimers 21; 7. Pa tricia Fahner 14,5; 8. Renske Deijk 12; 9. Vera Boeve 9. Holten - De herontwikkeling van bedrijventerrein De Kol was al in de voormalige gemeente Holten een speerpunt van beleid. In de nieuwe gemeente hoort het tot één van de strategische pro jecten. In de oude gemeente Holten werd, in samenspraak met de gevestigde bedrijven, een integrale verkenning uitgevoerd naar de herontwikkelingsmoge- lijkheden van het bedrijventer rein. Daarnaast werden enkele strategische aankopen in het ge bied gedaan (NIDO, Vlogtman en Waterloo). In 2001 is het project door onze gemeente Rijssen-Holten ver volgd in de vorm van het uitvoe ren van een haalbaarheidsonder zoek op basis van de in oktober 2001 gesloten intentieovereen komst met de woningstichting Spectrum Wonen. Ook heeft de verplaatsing van de bedrijven vanaf het bedrijventerrein De Kol naar de toekomstige uitbrei ding van het bedrijventerrein Vletgaarsmaten een rol gespeeld bij de bepaling van de omvang van dit laatste terrein. Het haalbaarheidsonderzoek De Kol is inmiddels afgerond. Er is een stedebouwkundig ontwerp gemaakt dat volgens burgemees ter en wethouders goed bij het gebied en het karakter van het doip Holten past en waarbij ook rekening gehouden is met een realistisch woningbouwpro gramma. Er werd gekeken of een en ander economisch haal baar was. In de plannen is het gebied ver deeld in drie fasen. Fase 1 omvat het gebied waarin hoofdzakelijk de al verworven gronden liggen. Fase 2 behelst alle overige gron den (grootste component is Ude- ma), exclusief het gebied Enkco. Fase 3 is het gebied nabij het sla tion waarin Enkco de belangrijk- De Enkco valt onder fase 3. ste factor is. Burgemeester en wethouders concluderen uit het haalbaarheidsonderzoek dat het afzonderlijk realiseren van fase 1 niet verantwoord, om redenen van woonklimaat en milieutech nische aspecten niet verant woord. Het college geeft, Financieel ge zien, de voorkeur aan een gefa seerde herontwikkeling van Dc Kol (fase.l en 2) wanneer zowel de gemeente, Spectrum Wonen en subsidiegevers als het Rijk en provincie bij willen dragen in Holten - Landal Twenhaarsveld aan de Landuwerweg in Holten heeft haar service voor de bun- galowgasten verder uitgebreid door een samenwerkingsver band aan te gaan met Schoon heidssalon Astrid uit Markelo. Samen hebben zij een nieuwe beautysalon ingericht in het hoofdgebouw van Landal Twen haarsveld. Hierdoor is het nu nog beter mogelijk de bunga- lowgasten optimaal in de watten te leggen en wordt een nieuw item toegevoegd aan de, toch al grote productenrange van Land al Twenhaarsveld. Naast het res taurant de Gasterij, de winkel Twenhaarsveld, midgetgolf, bowlingbanen en het overdekte Schaker Dick van der Knaap wist afgelopen maandagavond als enige van de vier koplopers de volle winst te pakken. Ronald Klein Teeselink was ditmaal het slachtoffer. Van de overige koplopers ver loor Ton van Oijen van Jim Klinge en Bas van Beek onder vond dat tegen je vader spelen nog wel eens lastig kan zijn. Al- rik Baltus was niet aanwezig. Overigens is Jim Klinge de eni ge die nog een 100 procent score (3 uit 3) heeft. Binnenkort kunnen we dus het het realiseren van de plannen. „De uitvoering van fase 3 blijft uiteraard in beeld maar hiervoor kunnen op dit moment op basis van de nu voorliggende ramin gen en beschikbare dekkings middelen naar onze mening geen financiële garanties wor den gegeven", aldus het college. De gemeenteraad moet beslissen of de gemeente de ingeschatte Financiële inspanning voor uit voering van de fasen 1 en 2 kan en wil leveren. „Daarna kan met Spectrum en een eventuele der de partij worden onderhandeld zwembad met daarin sauna en solarium banken en de talloze sport en recreatie activiteiten, met onder andere de mogelijk heid om ook kinderfeestjes te or ganiseren, wordt er nu ook de beautysalon geopend. Ook voor bewoners uit de omge ving bestaat de mogelijkheid om van de beautysalon gebruik te maken. Voor reserveringen en informatie kan worden gebeld: 0548-361458. De voormalig Goede Tijden, Slechte Tijden actrice Babette van Veen werd bereid gevonden de beautysalon van Landal Twenhaarsveld te openen. In verband met de repetities voor de musical Alladin waarin zij duel Jim tegen Dick verwachten. Resultaten Jim Klinge- Ton van Oijen, 1-0 Dick van der Knaap- Ronald Klein Teeselink, 1-0 Bas van Beek- Henk van Beek, 0-1 Cees Olij- Johan Klein Teese link, 1-0 Gerrit Stevens- Erik Bosman. 1- 0 Teun' Scheurwater- Gerrit Lug- genhorst, 1/2-1/2 Ben van de Griendt- Bertus van Beek, 1-0 over de hoofdlijnen van samen werking en noodzakelijke Finan ciële bijdragen en zullen de plannen bij subsidiegevers moe ten worden ingediend om con creet zicht te krijgen op subsi diebedragen". Wanneer boven staande positief verloopt wil het college de plannen verder uit werken en optimaliseren en zal een samenwerkingsovereen komst met Spectrum en eventu eel derde partij worden opge steld. „De besluitvorming over Dé Kol is van essentieel belang voor de momenteel de hoofdrol van Prinses Yasmine vertolkt, was zij met de gehele cast van deze musical eind september op het park aanwezig. De opening van de beautysalon op Landal Twenhaarsveld is te vens de start van de gehele uit breiding van de dienstverlening van dit bungalowpark. Vanaf 11 oktober gaan de eerste 26 nieu we bungalows, van een totaal van 103 bungalows in de ver huur. Wanneer de uitbreiding van het gehele park, in mei 2003 geheel gereed is, heeft Landal Twen haarsveld haar aanbod uitge breid naar een totaal aantal van 280 vakantiewoningen. Dinant van Beek- Henk Jong man, 1/2-1/2 Roelf de Jonge- Rob Gervedink Nijhuis, 1/2-1/2 Aanstaande zaterdag wordt we derom het toernooi om de Sal- land Zeskamp gespeeld in Raal- te. Vorig jaar wist Holten dit presti gieuze op haar naam te brengen. Dit seizoen zal de schaakvereni ging wederom een sterke afvaar diging naar het noorden sturen teneinde dit succes te prolonge ren. realisering van nieuwe woning bouwprojecten in de kern Hol ten. Onze verwachting is dat bij een positief besluit over De Kol niet veel eerder dan in 2006/2007 kan worden gestart met woningbouw ter plekke. Het is naar onze mening dan ook noodzakelijk dat op korte ter mijn in ieder geval wordt gestart met een beperkte ontwikkeling van De Liezen. De ontwikkeling van De Liezen is daarmee ge koppeld aan de bouwmogelijk heden en het tempo van uitvoe ring op De Kol". Van een erf aan de Markelose- weg werd van donderdag 26 op vrijdag 27 september, vermoe delijk rond de klok van 02.00 uur, een personenauto met aan hangwagen (veewagen) wegge nomen. Door een oplettende veehande laar werd deze 's morgens aan getroffen op de Heideweg te Holten. De auto en aanhangwa gen hadden enige schade en uit de auto waren ook een aantal ei gendommen weggenomen. De eigenaar had de auto zelf op gehaald waarna de politie in kennis wérd gesteld. Op zich is daar niets mis mee zij het dat het dan nagenoeg onmogelijk is ge worden om nog sporen van de dader(s) uit de auto te halen. De politie adviseert om in dergelij ke gevallen direct in kennis te worden gesteld. Er kunnen dan bijvoorbeeld geurdoekjes op be paalde plaatsen worden aange bracht. Aan de hand van geur- proeven, sorteerproef genaamd, kan de speurhond bijdragen in de bewijsvoering tegen een eventuele aangehouden dader. De politie heeft, tijdens diverse verkeerscontroles, de afgelopen week een zevental verkeersdeel nemers bekeurd. Zes bekeuringen vielen tijdens een rood licht controle op de Oranjestraat. Opvallend was dat volwassen verkeersdeelnemers niet bepaald het goede voor beeld geven aan de jeugd. Op de Raalterweg werd een alcohol controle gehouden. Er werden in totaal 83 bestuurders gecontro leerd die allen in orde bleken te zijn. Wel werd een bestuurder bekeurd die een aanhangwagen voortbewoog waarvoor een E rijbewijs vereist was. Vervolg van pagina... Om halftwee gaat 'Dubbelpor tret' weer van start en stelt Rieky Schrijver uit Lemelerveld ge- boortegebruiken centraal. Het gaat om uitwisseling van ge bruiken rond de geboorte in ver schillende culturen; vanuit Ne derland zijn diverse dingen aan wezig, en allochtonen die iets ei gens kunnen laten zien rond de geboorte uit hun cultuur kunnen dat meebrengen en er over ver tellen. Het sluitstuk van de bijeenkomst bestaat uit een bruidsshow, ver zorgd door de Molukse groep uit Nij verdal. Alle vrouwen uit de gemeente Rijssen zijn deze dag welkom. Wel zou de organisatie het pret tig vinden als men zich schrifte lijk of telefonisch aanmeldde, in verband met de lunch. Aanmelden graag voor 18 okto ber, bij Rie Weesjes, Elsener- straat 16-109, 7461 DN Rijssen, telefoon (0548) 520831. Deelna me kost twee euro, als bijdrage in de onkosten. „We hopen met deze ontmoe ting te bereiken dat vrouwen met elkaar in contact komen, ik hoop dat we een beetje in contact ko men, dat we leren van elkaar, en dat we niet langs elkaar heenle ven. En wellicht komt er een vervolg op. We hopen bovendien dat ge organiseerde allochtone vrou wen zich aansluiten bij de plaat selijke Vrouwenraad." Holten - Wethouder J. Ligten- berg heeft gisteren het eerste exemplaar in ontvangst geno men van het nieuwe lesboekje voor het verkeersexamen op de basisschool. Dat gebeurde op de Elimschool in Rijssen. Deze school had in het afgelopen schooljaar het hoogste percenta ge 'met lof geslaagden' bij de schoolverkeersexamens. Het boekje 'Kinderen in het Ver keer', uitgegeven door Wester- land te Wieringerwerf, kwam in stand in samenwerking met de politie Amsterdam-Amstelland. In het boekje wordt specifiek aandacht geschonken aan de po sitie van de leerling in het ver keer als voetganger en fietser. Ook legt het boekje duidelijk de voorrangregels en het verkeers gedrag uit op de rotonde. Onder werpen als de fietsuitrusting en belangrijke verkeersborden ko men eveneens aan bod. Het boekje wordt naar alle basis scholen in de gemeente ver stuurd. Holten - Voor kinderen die net het zwemdiploma hebben ge haald is de zwemclub ideaal om de zwemkunst bij te houden en te verbeteren. Vanaf 5 jaar en in het bezit van diploma A kunnen kinderen al lid worden van de zwemclub. Voor de meer geoefenden is er het wedstrijdzwemmen of de waterpolo in de KNZB-competi- tie. Om te kijken of de zwemclub wat is, kun driemaal vrijblijvend aan trainingen worden deelgeno men welke in Markelo worden gehouden. De contributie voor de zwem mers is al vanaf 5,67 euro per maand. Voor de waterpolo be draagt de contributie tot 18 jaar 6,58 per maand en 8,39 euro voor de senioren. Bel voor meer informatie met het secretariaat: J.Veneklaas Slots 0548-364067 Of kijk op de web-site www.twente.nl/~zpc Holten - - In het bezoekerscen trum Sallandse Heuvelrug kan men zaterdag 19 oktober een ei gen goastok of wandelstok ma ken. Ook kan er worden gekozen om iets bijzonders te doen met herfstbladeren. De activiteit duurt van 13.30 uur tot 15.00 uur en is bedoeld voor deelnemers vanaf 8 jaar De kos ten zijn 3,50 euro per persoon. Voor informatie en opgave: Staatsbosbeheer bezoekerscen trum Sallandse Heuvelelrug, Grotestraat 281, Nij verdal. Tel. 0548 -612711.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9