Muller behaalt BRC certificaat Allochtone en autochtone vrouwen Veiling en boekenmarkt Dubbelportret voor alle vrouwen in gemeente ¥OOF I11GUWG vlOGF IfGÜG Mintonette Heren 1 wint van Rivo 4 Wandelen langs mooie plekken op Holterberg HMV doet mee aan slagwerkconcert Najaarskledingbeurs kinderen en tieners ïmm Bedrijf loopt voor op nieuwe eisen Puzzelrit voor iedereen: MAC'S Nacht om Holten Accommodaties Blijspel in dorpshuis door toneelvereniging COC Aanrijding met letsel Jaarlijkse herfstexpositie Natuurdiorama Holterberg Kerstmarkt weer op Smidsbelt Aan-uit avond van NCRV HMK naar Winterberg Tango Lesson in Boschkamp Meer belasting DONDERDAG 3 OKTOBER 2002 HOUTENS NIEUWSBLAD Rijssen-Holten - 'Dubbelportret' is het thema waarmee de Rijs- sense Vrouwenraad, samen met de Vrouwenraad uit Hellen- doorn, allochtone en autochtone vrouwen uit deze beide gemeen ten bij elkaar wil brengen. De bijeenkomst wordt gehouden op vrijdag 25 oktober, en plaats van samenkomst is de stadhuishal in Rijssen. Met buitenlandse hapjes, een in leiding over 'De weg en de brug', toneel en dans, geboortegebrui- ken en een bruidsshow en uiter aard ontmoeting en discussie wil de Vrouwenraad het gesprek tussen de vrouwen uit verschil lende culturen in gang zetten en in gang houden. ,,Het project 'Dubbelportret' wil vrouwen uit verschillende culturen met el kaar kennis laten maken, het on bekende bekend maken op per soonlijk niveau, en overeenkom sten zoeken", vertelt Gerdien Ti- gelaar namens de organiserende Vrouwenraden. Het programma begint met een inloop, vanaf half tien 's mor gens; het kopje koffie of thee staat dan klaar. Gerdien Tigelaar van de Rijssense Vrouwenraad opent vervolgens om tien uur de bijeenkomst. Wethouder J. Flim-Gerritsen van Welzijn houdt eveneens een toespraak. Het geheel wordt in goede banen geleid door dagvoorzitter Fatma Güven, beleidsmedewerker van de gemeente. Dia Wilbrink van het Bureau voor training en advies intercul turele communicatie verzorgt de inleiding over het 'bruggen Dorpshuis - De Christelijke Ontspanningsclub voert zater dag 5 oktober in dorpshuis De Boschkamp het blijspel De binder van het darp op. Het stuk gaat over Albert en Jan die samen een boerenbe drijf runnen. Op een dag valt Jan in de bin der.- de oude oogstmachine van Albert. Vanaf dat moment zal het op de boerderij heel anders toe gaan dan Albert gewend was. Dit is een korte omschrijving van het blijspel in dialect ten tonele gebracht door een en thousiaste groep mensen. Het geheel staat garant voor een avondje onbezorgd genieten en lachen. De voorstelling begint om 20.00 uur in het dorpshuis aan de Tuinstraat 2 in Holten. Kaartjes kosten 4.50 euro en zijn zowel aan de kassa te koop als telefonisch te reser veren op nummer 0548-36 27 55. Holten - De Vrienden van het Hoolterpad houden zondag 20 oktober een nieuwe wandeling over onbekende voetpaden langs de mooiste plekjes van de Sal- landse Heuvelrug. Onverharde paden zijn aantrek kelijk voor wandelaars. En met hun houtwallen, dieren en bo men zijn ze belangrijk voor de natuur. De Vrienden van het Hoolterpad voelen zich zeer be trokken bij het behoud van deze oude paden. Zo is na een jaren lange inzet het eeuwenoude Scheperspad naar de Holterberg weer toegankelijk voor wande laars. De voetpaden verdienen die aandacht, want overal drei gen ze te verdwijnen. De wande lingen, die over de mooiste plek jes en de meest verborgen paad jes van de Holterberg gaan, zijn 5, 10 of 15 kilometer lang. Het is een bosrijke heuvelige route naar de heidevelden met schitte rende vergezichten. Museum Natuurdiorama Holterberg geeft die dag speciaal voor deelne mers van de wandeling een kor ting op de entree (kinderprijs), met gratis een leuke speurtocht voor jong en oud. De wandelin gen op zondag 20 oktober star ten vanaf Camping De Holter berg, Reebokkenweg 8 in Hol ten. Starten is mogelijk van 09.00 tot 14.00 uur. Voor deel name kost twee euro. Bathmen - De drumband van de Holtense Muziekvereniging HMV zal zaterdag 5 oktober deelnemen aan een slagwerk- concert dat wordt gehouden in sporthal de Uutvlog te Bathmen. Het concert dient enerzijds als promotie van de slagwerkmu- ziek en anderzijds als graadme ter voor de deelnemende vereni gingen, omdat hun optreden be oordeeld zal worden door Ivo Weijmans uit Losser. Omdat de drumband van HMV de laatste jaren niet meer aan concoursen heeft deelgenomen, is besloten op de uitnodiging van Muziek vereniging Orpheus uit Bathmen in te gaan om zodoende een vak- Zaal Vosman - Voor de negen tiende keer wordt dinsdag 8 ok tober een najaarskledingbeurs voor kinderen en tieners gehou den. De beurs wordt gehouden in zaal Vosman, Oranjestraat 38. Op maandag 7 oktober kunnen kleding worden ingeleverd op de volgende tijden: tussen 09.00 en 11.00 uur; 13.30 en 15.00 uur en 19.00 en 20.00 uur. De kleding (gewassen en gestre ken) moeten worden ingeleverd in een tas of koffer met toege voegde prijslijst waarop staat vermeld wat de brenger voor de kleding wil ontvangen. Inleve ren is op eigen risico. Wie geholpen wil worden met het prijzen van de kleding kan hiervoor een afspraak maken met Ria Grave, telefoon 361199. Dit kan vandaag al. Wat kan worden ingeleverd: herfst- en winterkleding; sport schoenen, badkleding laarzen slaan' tussen autochtonen en al lochtonen, met daarin uiteraard ervaringen uit de praktijk ver werkt. In de pauze is er voor de deelnemers koffie met buiten lands lekkers. De interculturele toneelgroep Ayna (Turks voor 'spiegel') uit Almelo speelt het stuk 'Burengeruchten' waarna men over het gebrachte kan dis- cussiren. Om twaalf uur treedt de volksdansgroep van Vrouwen van Nu op met werelddansen: mensen die zin hebben om mee te doen, kunnen zich bij de groep voegen. Tijdens de lunchpauze worden hapjes uit verschillende culturen aangeboden. En kunnen de deel nemers een kijkje nemen bij de diverse informatiestands. Lees verderop pagina 9. Holten - Een achttienjarige bromfietsbestuurder uit Nijver- dal werd zondag 29 september rond 14.00 uur op de kruising Markeloseweg - Kwintenweg aangereden door een 22-jarige automobilist uit Rijssen. De achttienjarige is met onbe kend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Almelo. Hij wilde de Markeloseweg overste ken en verleende daarbij geen voorrang aan de 22-jarige die over de Markeloseweg reed. Holten - Na het geweldig succes van vorig jaar (opbrengst 10.000 euro) houdt de kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Ge meente te Holten op zaterdag 5 oktober alweer de vijfde veiling- boekenmarktdag in en om het gebouw Irene. Elk jaar wordt weer een dóel ge kozen om extra wensen in ver vulling te laten gaan, zaken wel ke normaal uitgesteld worden. Het doel voor dit jaar is een nieuwe vloer in gebouw Irene. De grote zaal wordt intensief ge bruikt voor begrafenissen, dans lessen, toneel- en verenigings avonden. De vloer begint steeds meer te golven waardoor de kwaliteit voor gebruik niet meer gegarandeerd kan worden. Iedereen is van harte welkom op deze wel heel bijzondere dag. Voor Holten is een veiling ei genlijk iets unieks, een prachtig schouw- en koopspel om eens mee te maken. Om de kwaliteit van de veiling niet verloren te laten gaan worden er maximaal 150-175 goederen geveild. De veiling is ook bijzonder interes- sant voor handelaren. De belangstelling voor de boe kenmarkt is wel heel bijzonder. Op zich niet verwonderlijk, want alle minder goede boeken van een jaar daarvoor worden ver nietigd. Per item of serie worden de boeken voor een aantrekkelij ke prijs aangeboden. Per rubriek is alles keurig gesorteerd. Te vens is er een stand met echt ou de boeken. Velen staan al een uur in de rij voordat de deuren van gymzaal aan de Tuinstraat In Irene wordt zaterdag 5 oktober een veiling gehouden voor een nieuwe vloer in het gebouw. open gaan. Dit jaar rekent men op zeker tienduizend boeken. Het evenement draagt ook het karakter van een ontmoetings dag. Zo is er voor de kinderen speciaal oppas geregeld, worden er weer drieduizend oliebollen gebakken. En wie trek heeft aan een broodje hamburger of rook worst wordt natuurlijk ook ge- bekwame buitenstaander eens te laten beoordelen hoe men er mu zikaal voorstaat. Instructeur Erik Blom heeft met de slagwerkers van HMV een viertal werken ingestudeerd die op die avond ten gehore zullen worden gebracht. Naast HMV treden verder op, het jeugdslagwerkensemble Bat tic (combinatie van Bathmen en Lettele), de drumband van Apol lo Laren/Concordia Vorden en de drumband van Advendo Lo- chem (in Holten bekend van de taptoe op Koninginnedag). Het concert wordt besloten door een special act van Kwartslag. Het begint om 20.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt 4 euro. Holten - Müller Transport BV, specialist in internationale logis tieke dienstverlening voor de voedingsmiddelenindustrie, is sinds kort ook BRC Higher Le- vel-gecertificeerd. Het bedrijf loopt hiermee vooruit op de steeds strenger wordende kwali teitseisen die de levensmidde lenmarkt aan haar leveranciers stelt. Müller Transport bv is al vanaf 1991 in het bezit van het ISO-9002 certificaat en vanaf begin 1998 HACCP gecertifi ceerd. De BRC (British Retail Consor tium) certificering is een belang rijke stap voor het bedrijf, omdat de dienstverlening door Müller Transport grotendeels plaats vindt in de retailmarkt. Produc ten met het logo, copyright of adres van de retailer en produc ten welke ingrediënten bevatten die binnen de gebouwen van de huismerkproducten zijn gepro duceerd. vallen wettelijk onder de verantwoording van de retail er. Deze retailers hebben de ver plichting om alle mogelijke e.d.; maxi cosy's, buggies, draagzakken e.d. Wat kan niet worden ingeleverd: zomerkleding graag bewaren tot de voorjaarsbeurs in maart of april. Ondergoed. Schoenen (wel sport- en voetbalschoenen). Maximaal vijftien stuks kunnen worden ingeleverd. Bewaarloon is 0,10 euro per stuk. Van de verkoopprijs wordt 30 procent ingehouden voor zaal- huur en overige kosten. De verkoop van de kleding is dinsdag 8 oktober van 08.45 tot 10.30 uur, maar tijdens het in brengen is er ook gelegenheid om kleding te kopen. Na afloop van de beurs kunt u de overgebleven kleding ophalen en ontvangt u het geld van de verkochte kleding. Niet afge haalde kleding gaat naar de stichting Dorkas Voor verdere inlichtingen: R. Grave ter. 361199; T. Brands tel. 362351; K. Knapen tel. 361203. Holten - Natuurdiorama Hol terberg houdt van 11 tot en met 27 oktober haar jaarlijkse herfstexpositie. Anders dan alle voorgaande jaren zal Kees Bos deze keer geen exposant zijn, hij is on langs op 62-jarige leeftijd overleden. In overleg met de familie is besloten, dat rond Pasen een overzichtstentoon stelling gehouden wordt van zijn mooiste werk. Het was de uitdrukkelijke wens van Kees dat de herfst expositie 2002 door zou gaan. In zijn plaats zal zijn goede vriend en natuurschilder Tam- mo Lukkien deelnemen aan de expositie, naast de kunstschil der Léon van der Linden die zijn onderwerpen tot in detail uitwerkt en die verschillende prijzen in de Verenigde Staten heeft gewonnen. De expositie is dagelijks te be zichtigen van 09,30 tot 17.00 uur, en 's zondags van 11.00 tot 17.00 uur. Informatie: Natuurdiorama Holterberg, Holterbergweg 12. Holten, telefoon 0548 - 361979. dacht. En voor het eerst dit jaar is er muziek aanwezig. De rom melmarkt is dit jaar een volledig overdekt in een grote tent. De voorbereiding voor de vei ling en de boekenmarkt loopt al- weef als een trein. Heel positief is het dat mensen zich spontaan aanmelden met goederen om op deze manier ook een bijdrage te kunnen leveren aan de kerk. Inlichtingen: M. Koopman tele foon: 0548-362500. J.Veneklaas Slots telefoon: 0548-364067. Om 9.00 uur wordt de boeken markt (gymzaal Tuinstraat) geo pend en vanaf 10.00 uur kan men de veilinggoederen in Irene bekijken. Om 13.30 uur zal de start van de veiling beginnen. (Foto: Sander Scheperman) voorzorgsmaatregelen te treffen en om alles te doen wat redelij kerwijs wordt verwacht mag worden, om te voorkomen dat bij de ontwikkeling, productie, opslag, distributie, reclame of verkoop van voedingsmiddelen het product in gevaar wordt ge bracht. Met de certificering be wijst Müller Transport deze dienstverlening op Higher Level te beheersen. Grote retailcon- cerns in binnen- en buitenland stellen deze certificering meer en meer als eis. Holten - Het lijkt misschien wat vroeg om al aan de kerst te den ken maar voor je het weet staat het weer voor de deur. Dit jaar zal de kerstmarkt weer worden gehouden op Smidsbelt en wel op donderdag 12 december van 13.30 tot 21.00 uur. De laatste twee jaren werd deze gehouden op de Kalfstermans- weide, maar om de sfeer ten goede te laten komen, wordt de markt weer verplaatst. Mochten er nog buurt-, sportver enigingen, of hobbyisten willen deelnemen dan kunnen zij zich melden bij: S. Klein Bleumink 0548-362354 na 20.00 uur of 0548-364486 overdag. Holten - Het volleybalseizoen is weer van start gegaan en Mintonette heren 1 moest me teen een gemeente derby gaan spelen. Het altijd zeer gevreesde RIVO uit Rijssen kwam in Holten op bezoek om de volle buit weer mee terug te nemen naar Rijs sen. Mintonette heren 1 die in het begin kamt met veel bles sures in de selectie kan de eer ste wedstrijd van het seizoen maar een beroep doen op 5 van haar speler. Wel te weten Niek Rensen. Roelof van Essen-. Ronnie Evers, Hans van Thiel en Bert paalman. Om tot een zestal te komen voor de wed strijd werd er Wint Hartkamp geleend van het tweede. In de eerste set leek het een heel moeilijke wedstrijd te gaan worden. Mintonette kreeg snel wat punten om de oren door goede aanvallen en sterk verde digen van RIVO. Mintonette die nog even moest settelen door plaats wisselingen en de nieuwe speler in het team kwam op de helft van de set pas echt goed op dreef. Met zeer goed verdedigend werk van Roelof werd de aanval van RI VO zeer zwaar onder druk ge zet. RIVO kreeg geen bal meer op de grond en Mintonette wist daar zeer goed gebruik van te maken om zelf wel door te gaan met sterke aanvallen van Ronnie. De eerste set werd na een moeilijke start toch nog vrij makkelijk binnen gehaald 25- 18). De tweede set zou wat las tiger worden. Mintonette kon het spel niet vast houden van de eerste set en liet RIVO in haar spel komen. Deze set werd net verloren met 22-25. In de derde set was het weer en makkie voor Mintonette. Met een zeer goede opslag reeks van Hans werd RIVO meteen op een gro te achterstand gezet. Bert liet RIVO nog even te kakke slaan met een paar zeer geplaatste balletjes waardoor het daarna helemaal gedaan was met RI VO. De derde set werd gewon nen met 25-17. Om het seizoen toch nog goed te beginnen des ondanks alle tegenslagen moet de vierde set ook worden ge wonnen door Mintonette. De set ging redelijk gelijk op. Met zeer goed spel van beide kanten bleef de score dicht bij mekaar. Niek die met zeer goede setups van Wim veel punten scoorde op mit. moest het voor hele maal in zijn eentje opknappen omdat Ronnie in de laatste set ook nog een blessure opliep. Ronnie die uit het belang van het team toch nog in het veld bleef staan maakte toch het ver schil in de set. Met zeer goed gekozen posities in het veld maakte hij het de aanval van RIVO nog zeer moeilijk om de ballen op de grond te krijgen. Deze set werd gewonnen met 25-23. Rivo ging maar met een puntje naar huis en Mintonette hield 4 punten in eigen huis. Volgen de week wordt er weer gespeeld in Sporthal het Mos- sink. Mocht u,een mooi wed strijd willen zien van een van de teams van Mintonette er wordt gespeeld van 19.30 en vanaf 21.00 uur. Aan de hand van een tweetal videobanden met fragmenten van televisieprogramma's wil de NCRV graag met hun leden en sympathisanten in gesprek komen over het aanbod op de Nederlandse televisie. Wat vinden zij de moeite waard, waar blijven ze voor thuis en bij welk programma doet men direct dë TV uit. Datum: woensdag 16 oktober om 20.00 uur de toegang is gra tis. Locatie: SoW kerk Schelf horst Binnenhof 53, 7608 KH Almelo. Inlichtingen: C.A. Kieft, tel. 0546-815746. Holten - Het Holtens Mannen koor (HMK) vertrekt zaterdag 16 november naar de partnerge meente Winterberg om op uitno diging van het gemengd koor Der Sangerkranz 1877 deel te nemen aan het jubileumconcert. Het koor viert dan namelijk haar 125-jarig bestaan. HMK treedt afzonderlijk op maar daarnaast ook nog eens ge zamenlijk met het jubilerende koor en een koor uit het Belgi sche Bixensart. Voor dit concert is een aantal prachtige nummers ingestudeerd \an onder andere Bruckner en Haydn. Het optreden van HMK krijgt nog een vervolg op de daarop volgende zondagmorgen. Dan namelijk zal het meewerken in een kerkdienst. Het bestuur van het Holtens Mannenkoor is uiteraard zeer vereerd met deze uitnodiging van de partnergemeente Winter berg. Holten - In dorpshuis De Bosch - kamp wordt donderdag 10 okto ber de film The Tango Lesson gedraaid. De Engelse regisseuse Sally Pot ter is even gefascineerd door film als door dansen. Een tijd lang had ze zelfs een ei gen dansgezelschap. In de jaren '90 raakte ze in de ban van de tango en nam ze lessen van de Argentijnse tangovirtuoos Pablo Verron. Ze besloot van haar ei gen zoektocht naar het wezen van de tango een film te maken, met zichzelf en Verron in de hoofdrollen. Filmhuis Holten stelt iedereen in de gelegenheid kennis te maken met een ander genre films dan over het algemeen in de bio scoop wordt vertoond. De DVD- films worden afgespeeld op een grootbeeldscherm en de geluids weergave is cinemasound. Alle voorstellingen beginnen om 20.15 uur en de toegang be draagt 3,50 euro per voorstel ling. Een passe-partout voor vier films kost 10,50 euro. Vervolg van voorpagina Na harmonisatie van de honden belasting betalen hondenbezit ters voor de eerste hond 46,44 euro en voor een volgende hond 68,64 euro. De overige rechten en diensten zijn aangepast met de prijsont wikkeling van 2,25 procent. De woonforensenbelasting en de toeristenbelasting worden met ingang van 2003 in de hele ge meente geheven. Voor het sluitend maken van de begrotingen voor de komende jaren gaat de gemeente voor het eerst ook de 'geblokkeerde' re serves aanspreken. De reserves van de gemeente worden ge raamd op circa 47 miljoen euro per 1 januari 2003. Daarvan is. 15 miljoen 'geblokkeerd' dat wil zeggen dat van deze reserves tel kens weer de rente gebruikt werd. Ter Schure vertelde dat subsi dieverstrekkers bij het behande len van Rijssense subsidiever zoeken altijd verwezen naar die reserves. ..Uit strategische overwegingen denken we dat de inzet van deze reserves bespreekbaar en verant woord is bij dekking van grote investeringen in de nabije toe komst". De reserves worden ge bruikt voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis, de ver keersmaatregelen in Holten en Rijssen en voor accommodaties in Holten. Wethouder W. ter Schure gaf te kennen dat ondanks de sombere economische vooruitzichten toch gesproken kan worden van een 'redelijk resultaat'. Holten - Motor- en automobiel club MAC de Holterberg houdt in de nacht van 5 op 6 oktober voor de 33ste keer de nachtpuz- zelrit Nacht om Holten. Het is een puzzelrit eenvoucfig van op zet zodat een ieder deze rit kan rijden. De rit bestaat uit twee gedeelten. De totale lengt van de rit is zo'n 60 kilometer en de gemiddelde snelheid ligt rond de 24 kilome ter per uur. De rit, welke volgens routebeschrijving (eigen regle ment) zal worden verreden, wordt dit jaar verzorgd door Ep Klein Teeselink en Jan Vincent'. De start is vanaf 20.00 uur bij het clubhuis van de MAC Het Stuurhuus Beusebergerweg 37 te Holten (telefoon 0548- 364716), waar tevens de koffiepauze en het eindpunt is. Tot de prijsuitreiking wordt er bingo gespeeld. Bij het Stuurhuus kunt u zich ook in laten schrijven voor de nachtrit. Het inschrijfgeld bedraagt 8 eu ro 's avonds aan de start. De in schrijving is vanaf 19.30 uur open. Uiteraard zijn er ook weer prachtige prijzen te winnen. Voor eventuele nadere inlichtin gen: Ep Klein Teeselink tele foon 0548-363287 of Jan Vin cent telefoon 0548-364200. Vervolg van pagina 3 In het kader van het Kulturhus- concept zijn er mogelijkheden in aanmerking te komen voor pro vinciale subsidie. Vanuit het Kulturhusbudget wordt maximaal één kulturhus- organisatie per gemeente gesub sidieerd voor maximaal 227.000,- euro (gebouw) en maximaal 1 1.350,- euro (plan en toekomstige programmering). Daarnaast wil het college bekij ken of er mogelijkheden zijn om voor dit project in aanmerking te komen voor Europese subsidies.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5