s Henk Hogenkamp rijdt al 25 jaar voor SGPH Na twee gelijke spelen wint Blauw Wit van Eibergse SSSE h Zaalcompetitie handbal Fietstochten Zwaluwentoernooi Sponsoring kleding Erwin Autocross Veulenverkoop door Holbatheo Videoclub Shot'96 Blauw Wit '66 naar Hengelo Sport Agenda Puzzelrit Nacht om Holten is geschikt voor iedereen Bergruitertjes DONDERDAG 26 SEPTEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Maar liefst negenhonderd deelnemers deden afgelopen zondag 22 september mee aan de fietstochten van Wielervereni ging Holten in het veld op de Holterberg. Er kon een keuze wor den gemaakt uit een route van 30 of 50 kilometer. Tijdens de pauze bij de Schaapskooi in Nijverdal werd de inwendige mens versterkt en kregen de vermoeide lichamen de gelegenheid om even tot rust te komen voor men aan het laatste stuk van de tocht begon. De deelnemers waren na afloop uiterst tevreden over de mooie afwisselende routes die ze voorgeschoteld kregen. Voor al de beklimmingen spraken hierbij tot de verbeelding. De tweehonderd toerfietsers op de weg hadden de keuze tussen 80 of 110 kilometer. De rit voerde de fietsers via rustige binnen wegen naar de pauze in Bomerbroek. Hierna werd de route ver volgd via Notter en Hellendoorn tot Nijverdal. Hier begon men aan de laatste zware kilometers over de Toeristenweg naar de fi nish bij de sporthal in Holten. (Foto: Johan Bolink) Blauw Wit F1 heeft meegedaan aan het Zwaluwentoernooi in Wierden. De eerste tegenstander was Omhoog. Na een aarze lend begin wist Niek de verdediging van Omhoog te verrassen en stond het 1 -0. Dit gaf de ploeg zelfvertrouwen en snel liep de score dan ook op. De rasaanvaller Robin was super op dreef en scoorde deze wedstrijd vier keer. Omhoog wist een keer de Blauw-Wit-verdediging te passeren. Het was Leander die de eindstand op 6-1 bracht. In de tweede wedstrijd was Holten de tegenstander. Al snel werd duidelijk dat Holten niet opgewassen bleek tegen een geweldig spelend Blauw Wit. De prachtige aan vallen bleven niet zonder resultaat. Edwin was zeer goed op dreef en maakte drie prachtige doelpunten. De andere schutters waren Robin driemaal en Thom eenmaal. Holten wist twee keer te scoren waardoor het 7-2 werd. De volgende tegenstander, En ter Vooruit bleek duidelijk sterker. Na een spannend begin kwam Enter Vooruit op voorsprong. Blauw Wit liet het er ech ter niet bij zitten en het was Leander die de ploeg op sleeptouw nam en maar liefst drie keer scoorde. Enter Vooruit probeerde nog terug te komen maar de sterke verdediging met Jeroen en Tamar Floor hield goed stand. De sterk spelende Tamar Floor zorgde met een prachtig schot voor een 4-1 -einduitslag. De laat ste wedstrijd moest tegen de thuisploeg SVZW worden ge speeld. Met een goede aanval opende Leander de score: 1-0. Hierna ging Blauw Wit goed door en niet zonder resultaat. Ro bin scoorde nog twee keer en Thom trof ook nog een keer doel. SVZW wist twee keer doel te treffen waardoor deze wedstrijd eindigde in 4-2. Staand bovenste rij: Nisander Brand, Erik Reijlink, Edwin Knapen, Jan Willem Kevelam, Laurens Jan Stam en Geke Boneschansker (trainer). Middelste rij: Rik Oolbekkink (sponsor), Freek Bekkernens (leider), Bert Jan Paalman (grensrechter), Bert Strokappe (verzorger), Freek Knapen, Bas Meierman, Marco Spekreijse, Arno Knapen, Erik van Beek, Stefan Paalman, Carmen Oolbekkink, Albert Oolbekkink (spon sor), Wilco Oosterkamp (materiaalman). Zittend: Bert Reijlink, Wilfred van der Pluym, Rik Koetsier, Harrie Klein Horstman en Gerrit Klaasses. Bij de start van de nieuwe competitie werd aan de selectiespe lers van het eerste elftal van SV Holten nieuwe wedstrijdklc- ding aangeboden door Boks-Oolbekkink assurantiën. De spe lers ontvingen zowel het bekende roodzwarte tenue alsmede een nieuw, volledig zwart tenue voor uitwedstrijden. Boks-Oolbekkink. Assurantiën is inmiddels al vele jaren de hoofdsponsor van de SV Holten en zal dit ook zijn voor de ko mende driejaar. Hieruit spreekt een basis vail vertrouwen welke beide partijen in elkaar hebben. Schuppertsweg - Voor de laatste keer dit jaar werd afgelopen zondag aan de Schuppertsweg de Erwin Autocross gehouden. (Foto: Johan Bolink) V;- Henk Hogenkamp zit trots op het paard, met daarvoor zijn ouders en begeleidster. (Foto: Johan Bolink) Snorrewind - Henk Hogenkamp werd afgelopen zaterdag 14 sep tember gehuldigd in manege Snorrewind. Hij rijdt namelijk al 25 jaar bij Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten (SPGH) en dat vond het bestuur wel een waardering waard. Henk kreeg een sjerp aangebo den en een kliniclownbeeldje. Dit laatste is symbolisch be doeld, omdat de opbrengst naar het Sofia Kinderziekenhuis gaat. Zijn familie is erg belangrijk voor Henk, want zijn ouders ver gezellen hem elke week in de manege. SPGH hield zaterdag de jaarlijk se Ouderdag. De ouders, donateurs en spon soren werden op de hoogte ge houden van vorderingen van de ruiters. De ruiters gingen niet met lege handen naar huis. Zij ontvingen allemaal een diploma en een prijs. Deze werden uitgereikt door wethouder Janneke Flim- Gerritsen. Bathmen - Paardenfokvereni- ging Holbatheo houdt zaterdag 28 september om 11.00 uur een veulenverkoopdag. Dit wordt gehouden in manege 't Ruiter kamp aan de Koekendijk 20 te Bathmen. De entree is gratis. Een aantal veulens zal vanaf 11.00 uur aan het publiek wor den gepresenteerd, waarna er aansluitend een vrije verkoop zal plaats vinden. Voor meer in formatie: 0570-551378. Videograferen is een fijne hob by. Jammer is dat veel mensen na verloop van tijd toch een beetje vastlopen. Daar kunnen een heleboel oorzaken voor zijn, zoals technische problemen, wat tegenvallende resultaten en geen inspiratie. Daarom is het zinvol met collega-filmers te praten en eens te kijken hoe problemen kunnen worden opgelost. Daar kan videoclub SHOT'96 bij hel pen. Naast het maken en bekijken van eigen en andermans films zijn er ook gezamenlijke projec ten en cursussen, met het doel te leren van alle mogelijkheden van een videocamera, de belich ting, beeldkaders en uiteraard ook van de overige apparaten die nodig of nuttig zijn bij het monteren van de cameraopna mes tot een volledige videofilm. De leden van SHOT'96 komen om de twee weken samen tijdens clubavonden, die worden gehou den in de bestuurskamer van de sporthal De Haverkamp aan de Stationsstraat 30 te Markelo, van 19.30 tot 22.00 uur. De jaar lijkse contributie bedraagt 55 euro. Nadere informatie is in te winnen bij de bestuursleden, Henk Brinks telefoon 0547- 363747; Dolf Laarman telefoon 0547-362937; Herman Tillema telefoon 0547-274509. Holten - Na twee gelijke spelen heeft Blauw Wit zijn eerste zege behaald tegen SSSE uit Eiber gen. Na een voorspoedige start voor de gasten kwam Blauw Wit sterkt terug. Al bij rust stond het 3-1. Met de derde treffer was de wedstrijd beslist. Blauw Wit heeft met deze overwinning de vijfde plaats in handen een mooie notering na drie wedstrij den. De wedstrijd begon voor de gas ten voorspoedig want in de tweede minuut wisten ze al op voorsprong te komen. Bij de eer ste aanval werd de bal binnen de zestien meter op het doel ge schoten. Doelman Hans Bekker nens kon in eerste instantie de bal nog keren maar de rebound viel voor de voeten van de mid denvelder Sander Simmelink die de 1-0 kon aantekenen. Een be hoorlijke tegenslag zo vroeg in de wedstrijd. Toch pakte Blauw Wit de draad weer snel op wat resulteerde in een vroege gelijk maker. Door een overtreding op Gerben Beldman mocht Hans Stam de vrije trap nemen. Deze werd door een verdediger van SSSE verkeerd beoordeeld. De onfortuinlijke speler kopte de bal in eigen doel 1-1 Door deze vroege tegentreffer zat Blauw Wit weer helemaal in de wedstrijd. Men zette meteen meer druk wat resulteerde in een aantal goede kansen. Een goede combinatie tussen Gerben Beld man en Merijn Offringa leverde geen treffer op. Merijn kwam net een paar centimeters te kort om de bal te kunnen intikken. Ook Remon Jager kreeg nog een goede kans en ook een afstand schot van Merijn ging net over. In de vijftiende minuut kreeg Blauw Wit weer een vrije trap op ongeveer dezelfde plek als eerder. Deze werd weer door Hans Stam ingebracht en'Arjan Aanstoot kon met een mooie kopbal 2-1 scoren. Door deze voorsprong begon SSSE de druk wat op te voeren. In de zeventiende minuut was er een schot tegen de paal en in tweede instantie werd het schot gered door Hans Bekkernens. Doordat SSSE meer de aanval koos kwamen er ook kansen voor Blauw Wit. Een mooie voorzet van Remon Jager werd maar net overgekopt door Me rijn Offringa. De achterhoede van Blauw Wit kwam meer on der druk te staan maar de laatste man Dirk Jan Beldman kon de schade beperkt.houden. In de 28.ste minuut kreeg Gert Jan Ulfman, die zijn handen vol had aan zijn tegenstander, een gele kaart voor een overtreding. De vrije trap leverde weinig op. In de 35ste minuut werd Gerben Beldman in het strafschopgebied onderuit gehaald maar de goed leidende scheidsrechter zag hier geen strafschop in. Hierdoor ontstond er wel een corner die door Arjan Aanstoot op de lat werd gekopt. In de extra tijd van de eerste helft werd Gerben Beldman weer in het strafschopgebied on deruitgehaald en nu legde de scheidsrechter de bal wel op de stip. De strafschop werd door aanvoerder Arno Jager perfect r ingeschoten waardoor Blauw Wit met een mooie stand van 3- 1 kon gaan rusten. Na de rust werd Gert Jan Ulfman vervan gen door Yoeri Noorlander die het gevaar van de snelle buiten speler van SSSE moest tegen houden. SSSE begon in de twee de helft fel op de aanval te voet ballen zonder dat het goede kan sen kon creëren. De verdediging van Blauw Wit bleef goed op de been en mede ook door Gert Jan Prins en Arno Jager werd er veel werk verzet op het middenveld waardoor vele aanvallen van SS SE al vroeg werden verstoord. Aan de linkerkant moest Ton Veldhuis veel meters afleggen, maar hij bleef zijn tegenstander goed partij bieden. In de negentiende minuut werd een hoge bal door Dirk Jan Beldman verkeerd geraakt waar door een SSSE-speler alleen op doelman Hans Bekkernens kon aflopen. Hans was ook nu weer op zijn post en met een fraaie redding hield hij de gasten van scoren af. In de twintigste mi nuut werd door SSSE twee wis sels ingebracht en ging men op (Foto: Johan Bolink) jacht naar de aansluitingstreffer. Vanaf dat moment was SSSE de betere ploeg zonder dat het echt gevaar werd. In de 23ste minuut moest Arjan Aanstoot met een blessure het veld verlaten en werd vervangen door Jurrian Paalman. Aan het eind van de wedstrijd begon bij beide ploegen de vermoeidheid mee te spelen. Het hoge tempo eiste zijn tol. Uiteindelijk floot scheidsrechter Landman ruim in de blessuretijd af en had Blauw Wit een ver diende overwinning behaald. Holten - Blauw Wit speelt zater dag een lastige uitwedstrijd bij Juliana in Hengelo. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Deze ploeg speelt al jaren in de top van de derde klasse of een klasse hoger. De start van de competitie was niet zo goed. Met drie punten uit drie duels blijft men achter bij de verwach tingen. Tegen Blauw Wit zal de ploeg zeker iets recht willen zet ten. Holten - Motor- en automo bielclub MAC de Holterberg houdt in de nacht van 5 op 6 oktober voor de 33ste keer de nachtpuzzelrit Nacht om Hol ten. Het is een puzzelrit een voudig van opzet zodat ieder een deze kan rijden. De rit bestaat uit twee gedeel ten. De totale lengte van de rit is ongeveer 60 kilometer en de gemiddelde snelheid ligt rond de 24 kilometer per uur. De rit, welke volgens routebe schrijving (eigen reglement) zal worden verreden, wordt dit jaar verzorgd door Ep Klein Teeselink en Jan Vincent. De start is vanaf 20.00 uur bij het clubhuis van de MAC, Het Stuurhuus, Beusebergerweg 37, telefoon 0548-364716. waar tevens de koffie pauze en het eindpunt is. Tot de prijsuitreiking wordt er bingo gespeeld. Bij het Stuurhuus kan men zich vanaf 19.30 uur ook in la ten schrijven voor de nachtrit. Het inschrijfgeld bedraagt 8 euro. Voor nadere inlichtingen: Ep Klein Teeselink telefoon 0548-363287 of Jan Vincent telefoon 0548-364200. Holten - De eerste handbalwed strijden van de nieuwe zaalcom- petitie worden komende zondag gespeeld. Een voor Holten bij zonder seizoen, want in oktober viert de afdeling handbal name lijk haar 25-jarig bestaan. Holten kijkt echter ook met spanning naar de resultaten van haar da mes 1-team in de - nu - tweede klasse. Door een herstructurering van de zaalcompetitie in Nederland speelt dames 1 - ondanks de pro motie - wel een klasse hoger, maar die heet nu tweede klasse. Holten start dit seizoen onder leiding van nieuwe trainster Ine ke Kemper. Dames 1 treft geen eenvoudige poule, maar tussen de elf andere teams moet Holten zich wel een plaatsje in de mid denmoot kunnen veroveren. Da mes 2 van Holten start in de vierde klasse B. Holten wil dit jaar ook met het tweede team proberen een rol van betekenis in de competitie te spelen. De heren spelen dit jaar in de vierde klasse en willen zeker een gooi doen naar de top in deze klasse. Flolten neemt dit jaar met twee teams in de A-klasse deel. Het eerste team speelt in de eerste klasse; het tweede in de tweede klasse. Bij de jongere jeugd start Flolten met teams in alle catego rieën van mini's tot en met de B- jeugd. Op het veld speelden nog twee jeugdteams hun laatste wedstrij den. De C-jeugd won van HHZD met 8-2 en eindigde daardoor op een keurige tweede plaats in de competitie. Door een gelijk spel vorige week was een kampioenschap niet meer haal baar. Flolten eindigde met 1 elf 1 punten uit zeven wedstrijden. Meisjes B verloor ruim van Kla- renbeek. Holten was niet bij de les. De gasten waren op alle fronten sterker en wonnen met 0-17. Ondanks deze uitslag ein digde ook het B-team op een tweede plaats in de competitie. Schalkhaar was hier de sterkste. Blauw Wit Zaterdag 28 september Juliana '32 1 - Blauw Wit 1. 14.30 uur 12.30 uur); Oeken 2 - Blauw Wit 2. 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit 3 - SSSE 3, 14.30 uur; Blauw Wit 4 - Sp. Rijssen 3, 14.30 uur: BAS 5 - Blauw Wit 5. 13.00 uur (vertrek 11.15 uur): Blauw Wit Al - Raalte Al, 14.30 uur; Nieuw- Heeten BI - Blauw Wit BI. 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit Cl - Sp. Lemele Cl, 12.30 uur; De Hoven MB1 - Blauw Wit MB1, 9.30 uur (ver trek 8.15 uur): Excelsior '31 D2 - Blauw Wit Dl. Broekland Dl - Blauw Wit D2, 10.45 uur (ver trek 9.30 uur); Blauw Wit D3 - Rohda R. D7, 11.30 uur: ASC '62 E5 - Blauw Wit El, 9.00 uur (vertrek 7.45 uur); Blauw Wit E2 - Raalte E3, 10.30 uur; Roh da R. F5 - Blauw Wit Fl, 1 1.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit F2 - ASC '62 F2, 9.30 uur; Blauw Wit F3 - Den Ham F4, 10.30 uur. Zaalvoetbal Donderdag 26 september Blauw Wit 2 - Asturias Sport 2, 22.00 uur. Vrijdag 27 september Avanti T2 - Blauw Wit 1, 21.30 uur (vertrek 20.30 uur); CJV'ers 6 - Blauw Wit 2, 20.30 uur (ver trek 19.30 uur). Donderdag 3 oktober Blauw Wit 1 - V en K 2, 22.00 SV Holten Zaterdag 28 september Holten Al - Almelo Al, 14.30 uur; Holten B1 - AZC B112.00 uur; Diepenveen Cl - Holten Cl, 13.00 uur (vertrek 11.45 uur); HSC '21/ Brein C3 - Hol ten C2, 13.00 uur (vertrek 11.45 uur); Holten Dl - DES Dl. 11.00 uur; SVZW D2 - Holten D2, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur): Enter Vooruit El - Holten El. 11.30 uur (vertrek 10.30 uur): Holten E2 - Excelsior '31 E5, 10.00 uur; Holten E3 - Excelsior '31 E9, 10.00 uur: Twenthe G. Fl - Holten Fl, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Holten F2 - SC Rijssen Fl, 11.00 uur; GFC F3 - Holten F3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): Kon. UD MCI - Holten MCI. 9.45 uur (vertrek 8.45 uur); Ruurlo MC1D - Hol ten MC2, 10.30 uur (vertrek 9.15 uur). Zondag 29 september Holten 1 - Hanze SCI. 14.00 uur; Holten 2 - De Lutte 2, 10.00 uur; De Zweef 4 - Holten 3. 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Holten 4 - Overwetering 4. 9.30 uur; BWO 5 - Holten 5, 9.00 uur (vertrek 7.30 uur); Rijssen V. 4 - Holten 7, 11.45 uur (vertrek 10.45 uur); Holten 9 - Luctor E. 5, 9.00 uur. Handbal Zondag 29 september Dames 1 - Nijhof/ Broekland 1, 11.00 uur; Al - Nijhof/ Broek land 2, 12.05 uur; Heren 1 - HCD '97 2. 13.10 uur; Dames 2- ABS 3, 14.15 uur. Holten - Een groot aantal leden van PC De Bergruitertjes heeft afgelopen weekend in Wierden gereden. Samen brachten zij maar liefst dertien prijzen mee naar Holten. Britt Barvelink werd met Pepsi eerste in het klassiek- en progressiefspringen klasse B. categorie B. Nanette Melsen werd met Tulla tweede in het ZZ-springen. Jose Oolbekkink werd met Bontje derde in het klassiek springen categorie C klasse L. Met Delilah behaalde Elsbeth Deijk maar liefst twee prijzen tijdens het springen. In het klassiek categorie D-klasse L werd ze vijfde en in het progressief wist ze beslag te leg gen op een tweede plaats. Ulrike Oostervelt behaalde met Serona een zevende plaats in het klas siek categorie D-klasse L. Dres- suurprijzen werden er ook ge haald. Angela Snippe behaalde met Lady A in de L2-dressuur een eerste een tweede prijs. Pe ter Tijhaar werd met Kadanza eerste in de LI-dressuur en zus Laura behaalde hier een vierde prijs. Jose Oolbekkink werd met Bontje derde in de B-dressuur categorie C. En Rick Reevoort behaalde met Mon Amie een vierde plaats in de B-dressuur.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9