^3 T Afr - KORT NIEUWS Jeugd test verkeerskennis op Rail Safety Yerkeersmarkt HET WEER VACATURES BEKENDMAKINGEN Cf i Op deze pagina vindt u onder meer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Uitstel aanleg Hanzelifn is onbegrijpelijk 17.472 voor wederop bouw Roombeek Bent u de vrijwilliger van het jaar 2002? Stremming bij de Ganzensluis Systeembeheerder (1,0 fte) Adviseur beheer exploitatie systeeminfrastructuur (1,0 fte) Medewerker netwerkbeheer (1,0 fte) Medewerker webapplicatiebeheer (1,0 fte) Projectleider kantoorautomatise ring (1,0 fte) Medewerker kantooroutomatise- ringtechnologie (0,7 fte) 1 Applicatiebeheerder documentair informatiesysteem (1,0 fte) Najaarsmist Deze week 'Herfstweek' bij RTV Oost Commissaris van de Koningin op tournee door Over sselse gemeenten Thea Kroese presenteert eigen kookboek Flora- en Faunawet AANVRAGEN WEGEN EN VAARWEGEN verijssels Nieuws Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstraat 2 Zwolle 425 25 25 fox: 038 425 26 50 e-moil: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.overijssel.nl :^)veri|ssels Nieuw: Zwolle - "Een onbegrijpelijk besluit", zo luidt de reactie van de provincie Overijssel op het kabinetsbesluit om de aanleg van de Hanzelijn met vijf jaar te vertragen. Het College van Gedepu teerde Staten kwam tot dit oordeel naar aanleiding van de nieuwe rijksbegro ting. "Wij staan niet snel op onze ach terste benen, maar nu wordt ons echt groot onrecht aangedaan. Op dit moment worden er al kosten gemaakt. Wij zijn on-Overijssels boos." Volgens het college druist het besluit in tegen eerder gemaakte afspraken met de rijks overheid. Volgens deze afspraken zou er uiterlijk 2005 met de bouw moet wor den begonnen. De provincie bezint zich momenteel op vervolgstappen in de richting van politiek Den Haag. Niet alle kabinetsvoornemens vielpn overi gens in slechte aarde. Zo is het college goed te spreken over het ruimtelijk beleid van het kabinet. En kan de pro vincie zich goed herkennen in het geko zen thèma 'sterke steden en vitaal platteland'. Enschede - Oud-Commissaris van de Koningin Jan Hendrikx overhandigde vorige week een cheque met een waarde van 17.472,-- aan de burgemeester van Enschede en de programmamana ger wederopbouw mevrouw De Groot. Met het geld wordt een speelplek voor kinderen van nul tot vier jaar gemaakt. De speelplek wordt een onderdeel van de kinderopvang/peuterspeelzaal in het voorzieningencluster Roombeek. De heer Hendrikx nam op 1 juni 2002 afscheid als Commissaris van de Koning in de provincie Overijssel. Ter gelegenheid van dit afscheid hebben verschillende relaties van de heer Hen drikx een gift gedaan voor dit bijzon dere cadeau, een bijdrage aan de wederopbouw van de wijk Roombeek in Enschede. Naast de overhandiging van de cheque kreeg de heer Hendrikx zelf ook een cadeau aangeboden door kunstenaar Ton Schulte. Samen met kinderen van de basisscholen De Noordlinde en Anna van Buren onthulde hij het kunst werk. In de toekomst krijgt dit kunst werk een plaats in het voorzieningen cluster Roombeek. Tot die tijd blijft het schilderij hangen in basischool De Noordlinde. Zwolle - De jaarlijkse uitreiking van de Overijsselse vrijwilligersprijs vindt plaats op 27 september aanstaande in het provinciehuis in Zwolle. Gedepu teerde Kristen presenteert dan de prij zen voor de vrijwilliger, organisatie en meest stimulerende gemeente die zich het afgelopen jaar op een bijzondere wijze hebben ingezet voor het vrijwilli gerswerk in de regio Oost. "We hopen hiermee de waardering voor vrijwilligers extra te benadrukken", aldus Kristen, die dit jaar voor de vierde keer de uit reiking voor zijn rekening neemt. De uitreiking van de prijs maakt deel uit van een omvangrijke cyclus van vrijwil- ligersbeleid, getiteld 'maatschappelijke inzet vrijwilligers', van de provincie Overijssel. In het kader van het Jaar van de Vrijwilliger werd vorig jaar al grote aandacht besteed aan vrijwilligerswerk in het algemeen. "En dat betekent uiteraard niet dat het daarmee uit ons blikveld was verdwenen. We gaan door met stimuleren van vrijwilligerswerk waar we dat kunnen", besluit Kristen. Kampen - In verband met onder houdswerkzaamheden is de Ganzen- sluis te Kampen gesloten van maandag 7 oktober tot en met vrijdag 11 oktober 2002. Er is dan geen sluisbediening aanwezig op het complex. Zwolle - Jaarlijks gebeuren in Overijssel tal van ongelukken op en rond spoorwegovergan gen. Dit was reden voor Provinciale Staten om geld vrij te maken voor extra voorlichting om zo het aantal ongevallen terug te dringen. In het kader van extra voorlichting is de Rail Safety Verkeersmarkt voor brugklassers georganiseerd. Brugklassers zijn een risicogroep, omdat zij voor het eerst met een andere, veelal langere route van huis naar school te maken hebben. "Wij zijn er trots op dat zoveel scholen gevolg hebben gegeven aan de uitnodiging om de leerlingen van de brugklas in de gelegenheid te stellen deze Rail Safety Verkeers markt te bezoeken. Niet alleen hier maar ook in Steenwijk en Kampen en volgende week in Raalte in het gemeentehuis", aldus gedeputeerde Thijs Bennink. hoe moeilijk het is om als rolstoelgebruiker aan het verkeer deel te nemen. Ook kunnen zij een blindenparcours afleggen en fietsverlichting repareren. Een meisje van het Agnieten College vertelt: "Ik heb net het blindenparcours gelopen. Het was hartstikke moeilijk, want ik had een don kere bril op en kon niks zien. De les vond ik heel leerzaam. De film die ze lieten zien vond ik eng. Twee mensen op een brommer zagen de trein niet aankomen en opeens vlogen ze door de lucht. Dat meisje was voor de rest van haar leven gehandicapt." De spoorwegpolitie en NS-machinisten zijn erg tevreden: "Wij hebben bewust voor de harde aanpak gekozen. Als we de kinderen met fluwe len handschoenen aanpakken bereiken we ons doel, het terugdringen van het aantal spoorwe gongevallen, niet. Ze zouden het dan te licht opvatten. Door deze confronterende aanpak zijn ze vaak erg onder de indruk en zullen ze in een echte situatie beter nadenken." Eén van de begeleidsters vindt het een goed ini tiatief. "Verkeersveiligheid is een heel belang rijk item. Naar mijn mening is de les alleen te confronterend, hoewel veel van de leerlingen hier anders over denken. De markt en alles er Confronterende voorlichting Tijdens de verkeersmarkt krijgen de scholieren klassikaal een les van 45 minuten, gegeven door de spoorwegpolitie en NS-machinisten. In deze les krijgen zij informatie omtrent roekeloos ver keersgedrag op en rond de spoorwegovergan gen. Daarnaast kunnen zij op de kennismarkt diverse stands bezoeken van onder andere 3VO, de fietsersbond, de regiopolitie en het Rode Kruis. Met behulp van een opdrachten blad kunnen de jonge bezoekers zelf ervaren omheen is heel leerzaam. Ze horen allerlei nieuwe dingen waar ze over na kunnen denken. Ze worden zich daardoor bewuster van het .gevaar op en rond spoorwegovergangen." Overijssel koploper spoorwegongevallen Het aantal spoorwegongevallen ligt in Overijs sel hoger dan in andere provincies. In de afge lopen zeven jaar hebben er maar liefst 244 spoorwegongevallen plaatsgevonden in Overijs sel. In totaal waren er 44 doden en 33 zieken huisgewonden. Hoe het komt dat er in Overijssel meer ongevallen gebeuren is niet bekend. "Naar de oorzaken kunnen wij slechts gissen", zegt Wim Reuvekamp namens de ROVO, het Regionaal Orgaan voor de Ver keersveiligheid in Overijssel. "Wellicht heeft het iets te maken met de grootte van de provincie. Overijssel is namelijk de op twee na grootste provincie van Nederland. Daarnaast is Zwolle een knooppunt van spoorwegen en is Overijssel een zogeheten transitprovincie met veel trein verkeer naar Duitsland en het Noorden. Het is dus mogelijk dat er meer overgangen zijn en dat daardoor ook meer ongelukken gebeuren." Wel is het vreemd dat de meeste ongevallen plaatsvinden op bewaakte spoorwegovergan gen. "Dat komt waarschijnlijk omdat onbe waakte overgangen over het algemeen op afgelegen weggetjes liggen waar weinig gebruik van wordt gemaakt", vermoedt Reuvekamp. De markt in Zwolle is de derde Rail Safety Ver keersmarkt in een reeks van vier. Eerder deze maand waren er markten in Kampen en Steen- wijk. Van 24 tot en met 26 september kunnen de brugklassers uit Raalte hun vaardigheden testen op de laatste verkeersmarkt. Overijssel - De eerste vijf bezoeken zitten er inmiddels op voor Commissaris van de Koningin mr. Geert Jansen. Resten hem nog 21 Overijsselse gemeenten die binnen nu en januari 2003 nog met een bezoek vereerd zullen worden. Met de bezoeken wil Jansen in een kort tijdsbestek een goed beeld krijgen van de problemen en uitdagin gen waarvoor gemeenten staan, zodat deze op een effectieve manier opgelost kun nen worden. Jansen heeft inmiddels kennis gemaakt met de gemeenten Hof van Twente, Deventer, Dinkelland, Losser en Borne. Bij alle bezoeken komen tal van uiteenlopende onderwerpen ter sprake. Zo kwam tijdens het bezoek aan de gemeente Deventer onder meer de herindeling Deventer-Bathmen en de ontwikkeling van het stedelijk netwerk Stedendriehoek en de rol van de provincie daarin ter sprake. In de gemeente Dinkelland sprak Jansen met het College van Bur gemeester en Wethouders over de ambtelijke en De provincie Overijssel maakt werk van ICT! Dat is goed te merken aan het gestarte ICT-programma en de toenemende behoefte van de eenheden aan ICT- ondersteuning. Binnen de provincie zijn gegevens als primaire grondstof te zien, zeker in het licht van de hui dige (digitale) informatiemaatschappij. Invulling geven aan 'Ë-govemment1 betekent het realiseren van elektro nische archivering, stukkenstroombesturing, werkplekin formatisering, inter- en intranettoepassingen en geo grafische informatiesystemen. Kortom, het bruist van ICT-projecten binnen de provincie Overijssel. De een heid Facilitaire Dienstverlening is verantwoordelijk voor de ondersteuning van het bestuur en de ambtelijke een heden. De eenheid bestaat uit een zestal teams, te weten: Informatie - en Communicatietechnologie, Documentair Informatiecentrum, Documentproducties, Huisvesting en Inrichting, Horeca en Service en het Bedrijfsbureau. Wij zoeken Om de ICT-ambities van de provincie te kunnen reali seren, is het team FDIT op zoek naar junior en ervaren ICT-medewerkers op HBO-niveau. Voor alle functies wordt kennis en ervaring met procesmatig werken gevraagd (1TJUL/EPW). (functienummer FD/2002/03) U bent verantwoordelijk voor (een deel van) het beheer en de exploitatie van de technische infrastructuur (WIN2000, WIN-NT) en voor het uitvoeren van de relevante veranderingen hieraan. U ondersteunt in de afhandeling van incidenten en problemen en werkt gericht aan het voorkomen ervan. Daarnaast neemt u deel in projecten. Kernwoorden: pro-actief* communi catief sterk teamspeler 2 tot 4 jaar relevante ervaring. Salaris: max. 2.954,36. (functienummer FD/2002/04) U bent verantwoordelijk voor de dagelijkse coördinatie van werkzaamheden van het cluster systeembeheer. Ver der fungeert u als aanspreekpunt voor de back-office, bestaande uit de clusters netwerk-, systeem- en gege vensbeheer. Daarnaast neemt u deel in projecten. Kern woorden: daadkrachtig pro-actief* communicatief sterk ervaring met inhoudelijk coördineren van mede werkers technisch inzicht en technische ervaring 4 tot 5 jaar relevante werkervaring. Salaris: max. 3.735,87. (functienummer FD/2002/05) Als netwerkbeheerder bent u verantwoordelijk voor beheer exploitatie van de technische infrastructuur voor het onderdeel verbindingen (switches, routers, wan, lan, beveiliging) en voor het uitvoeren van de relevante veranderingen hieraan. U ondersteunt in de afhandeling van incidenten en problemen en werkt gericht aan het voorkomen ervan. Daarnaast neemt u deel in projecten. Kernwoorden: pro-actief* commu nicatief sterk teamspeler 1 tot 2 jaar relevante wer kervaring. Salaris: max. 2.954,36. (functienummer FD/2002/06) U bent verantwoordelijk voor het beheer en de exploi tatie van de technische hulpmiddelen en applicaties (content management systeem e.d.) van het inter- en intranet. Daarnaast neemt u deel in projecten. Kern woorden: innovatief gedreven communicatief sterk teamspeler 1 tot 2 jaar relevante werkerva ring. Salaris: max. 2.954,36. (functienummer FD/2002/07) U bent verantwoordelijk voor het planmatig realiseren van ICT-projecten binnen de daarvoor gestelde rand voorwaarden. Hierbij treft u ook voorbereidingen voor het uitvoeren van het beheer en de exploitatie. Verder levert u bijdragen aan het totstandkomen van Service Niveau Overeenkomsten. U bent in staat om de rol van opdrachtgever naar leveranciers te vervullen. Kernwoorden: innovatief* communicatief sterk resultaatgericht teamspeler 2 tot 4 jaar relevante werkervaring. Salaris: max. 3.442,22. (functienummer FD/2002/08) U werkt operationeel mee om planmatig ICT-pro jecten binnen de daarvoor gestelde randvoorwaarden te realiseren. Dit doet u door het opstellen van speci ficaties, gegevensmodellen, projectdocumenten, richtlijnen en door het assisteren van gebruikers bij het uitvoeren van de gebouwde applicaties. U bent in staat om de rol van opdrachtgever naar leveranciers in te vullen. Kernwoorden: innovatief* communica tief sterk resultaatgericht teamspeler 2 tot 4 jaar relevante werkervaring. Salaris: max. 2.954,36. (functienummer FD/2002/09) Daarnaast bestaat binnen het team Documentair Informatiecentrum, de vacature applicatiebeheerder DIS. U bent in deze functie verantwoordelijk voor het beheer van de documentaire informatiesystemen (DIS) en de afstemming van deze systemen op de bedrijfsprocessen. Ook neemt u deel in projecten waarbij u in staat bent ideeën te ontwikkelen voor een toekomstgerichte inzet van de informatiesyste men in de organisatie. Kernwoorden: innovatief* gedreven communicatief sterk teamspeler 1 a 2 jaar relevante werkervaring. Salaris: max. 2.657,41. Voor alle functies geldt De provincie wenst meer vrouwen, leden van etni sche minderheden en mindervaliden in haar organi satie op te nemen. Indien u tot één van deze groepen behoort, nodigen wij u nadrukkelijk uit om te sollici teren. De provincie kent een vergoedingsregeling voor kinderopvang voor kinderen in de leeftijd tot 13 jaar. De basis is een 3'6-urige werkweek. Sollicitatie en informatie Uw schriftelijke sollicitatie voorzien van uw cv leunt u vóór 12 oktober sturen naar Provincie Overijssel, Postbus 10078,8000 GB Zwolle, onder vermelding van het functienummer. Mailen kan ook: vacaturepostbus@prv-overijssel.nl. Voor meer infor matie over deze functies en de provincie Overijssel kunt u kijken op www.overijssel.nl of bellen naar 038 425 19 48. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Ton ten Hove verzorgt Als u dit episteltje leest kan het weer inmiddels best zijn omge slagen; dat neemt niet weg, dat grote delen de eerste na- jaarsmaand in het teken stonden van rust en kalmte in de atmo sfeer. In eerste aanleg ging dit ook nog gepaard met hoge tem peraturen, maar in het midden van de maand stelde zich een zwakke, maar wel hardnekkige noordwestelijke stroming in langs de oostflank van een honkvast hogedrulcgebied bij Ierland. Een dergelijke situatie is in het voorjaar berucht om z'n langdu righeid, lage wolken en lage temperaturen. In deze tijd van het jaar is door het relatief warme zeewater van kou geen sprake, maar wel van veel Noordzeebewolking. Binnen onze eigen pro vinciegrenzen heeft de Kop van Overijssel in het voorjaar door het koude IJsselmeerwater, duidelijk lagere temperaturen dan bijvoorbeeld Twente. Het IJsselmeerwater is in september met bijna 20 graden ronduit warm waardoor Steenwijk dan vaak warmer is dan Enschede. Al met al verloopt 2002 tot nu toe erg warm. Het riekt (opnieuw) naar mogelijke jaarrecords. Ik houd u op de hoogte. Ton ten Hove verwachting op Radio Oost en TV Oost bestuurlijke integratie na de herindeling. Daarna volgde er per touringcar een rondrit, waarbij alle kernen van de gemeente werden aangedaan. De kennismakingsbezoeken ervaart Jansen tot nu toe als zeer positief. "Het is heel intensief. In korte tijd maak je kennis met veel mensen die allemaal aandacht vragen voor een specifiek probleem of onderwerp. Eigenlijk is de tijd die je voor een bezoek uittrekt veel te kort, maar desondanks heb ik toch het idee dat ik een goed beeld heb gekregen van de verschillende gemeenten en de zaken die er spelen", aldus Jansen. Het begin van het najaar gaat bij RTV Oost niet onopgemerkt voorbij De omroep voor Overijssel.hult zich volgende week in herfstkleu ren. RTV Oost presenteer! dan het muzikale thema 'De Herfstweek''als derde deel van de grote publiciteitscampagne 'Jaargetijden'. Uiteraard is Radio Oost tijdens de 'Herfstweek' gewoon nieuwszender voor Overijssel, maar de programma's wórden overgoten met een rijkelijk gevulde herfstsaus. De slogan is van 23 t/m 29 september 'Houvast in stormachtige tijden'.: Radio Oost geeft daar invulling aan met sfeervolle interviews, mooie hits en;typische najaarsrecepten, Met passende jmuziek, verhalen j/an Overijsselaars over hun herfstbelevenissen en speciaal voor de 'Herfstweek' geproduceerde jingles zal Radio Oost het najaar inluiden. De vraag die RTV Oost daarbij aan Overijssel stelt is: "Wat is jouw: Herfsthit?". Je kunt je favoriete herfstmuziek en het verhaal dat er bij hoort doorgeven per e-mail (herfst@rtvoost.nl) .of via het speeiale telefoonnummer 074 245 66 66. De ingezonden 'Herfsthits' en de mooiste verhalen komen óp de radio. Elke beller maakt ook nog eens kans op een Cd-box met 100 hits. Thea Kroese is al jaren de vaste kok van het TV Oost programma Studio Oost met Dorothy Oosting. Elke vrijdag bereidt ze een smakelijk 'streekge- recht'. Thea doet dat op zo'n inspirerende en gezel lige manier dat ze een vaste schare fans heeft Binnenkort ligt haar eerste eigen kookboek in de winkel. 'Snoef d'r mar es an' is Thea's vaste uit drukking als ze bij Dorothy staat te kokkerellen, en dat is dan ook de titel van het boek geworden. Het is een jaargetijdenkookboek, wat wil zeggen dat de recepten zijn onderverdeeld per seizoen. Terwijl Thea Kroese staat te koken laat ze haar publiek steevast genieten van mooie verhalen over de oorsprong van de gerechten. In 'Snoef d'r mar es an' zijn deze verhalen'terug te vinden. Alle gerechten zijn Ooit live op TV Oost bereid en voor geproefd door Dorothy, Zij heeft het al die jaren overleefd, dus wat dat betreft hoeft men niks te vrezen. Thea's recepten zijn elke week na te lezen op tele- tekstpagina 272 van TV Oost, en op de website www.rtvoost.nl Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat zij het volgende besluit hebben genomen wat betreft aanvragen om ontheffing ingevolge de Flora- en Faunawet Verleende ontheffingen Op 9 september 2002 is ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren aan Wildbeheer eenheid de Noord-Westhoek ontheffing verleend voor het doden door geweer van zwarte kraai, roek en kauw ter voorkoming en bestrijding van schade aan maïs en aardappelen. De ontheffing voor maïs wordt verleend voor de periode vanaf heden tot met 15 november 2002. Voor aardappelen wordt de ontheffing verleend voor de periode vanaf heden tot en met 1 november 2002. De ontheffing is verleend overwegende dat er geen andere bevredigende oplossing bestaat en er geen afbreuk wordt gedaan aan een gunstige staat van instandhouding van de genoemde soorten. Mede hiertoe zijn aan de ontheffingen voorschriften ver bonden. N.B. Binnen 6 wekën ingaand op de dag na de datum van verzending van het bijgaand besluit, kunt u daartegen een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, team Juridi sche Zaken, Postbus 10078,8000 GB Zwolle (telefoon 038 425 20 68). Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en bevat ten minste: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de provincie Overijssel is geen griffierecht verschul digd. Voor inlichtingen over de bezwaarschriftprocedure kunt u zich wenden tot de provinciaal medewerker die bij het besluit is vermeld. Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de presi dent van de Sector Bestuursrecht te Rechtbank Zwolle (telefoon 038 888 44 44). In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. Bij de onderhavige sectie van de eenheid Wegen en Kanalen van de provincie Overijssel zijn de vol gende aanvragen voor een ontheffing ingediend. Oost-Overijssel Sectie Oost, Oostermaat 1,7623 CS Borne (telefoon 074 265 40 50): - Aannemingsbedrijf Morsink BV te Denekamp; voor het verplaatsen van een uitweg van km 69,065 naar km 69,076 aan de N 342 provinciale weg Flengelo-grens Duitsland. - A.F. Meulenbeld, postbus 517670 AB te Vrie- zenveen: voor het maken van een uitweg aan de N 743 provinciale weg Almelo-Hengelo, ter hoogte van ±km 55,300. De aanvraag ligt na publicatie van dit blad gedu rende 7 dagen ter inzage op het secretariaat van de betreffende sectie. Schriftelijke reacties kunnen gedurende die termijn worden ingediend. WAC-Ht TOT HET ROPE LICHT 6E" POOfPIS.ERKAW (VOO BEWTREJU AANKOMEN. I ZOU IK &JNA NOé, TÉ IMT KOMBN MOOR V& G>

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 8