Holten geniet met volle teugen van Keunefeest Activiteiten in bieb met boekenweek Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten Diefstal uit oplegger inbraken 'Goedkoop' asfalteren Bromfiets gestolen Poging tot inbraak Datum triatlon 2003 Voorstel: sportverkiezing Blauw Wit niet verder dan gelijkspel in Harfsen houden in Lucky Co Foto's van triatlon 2002 DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit F1 - Overwetering F2 Na een goede aanval scoorde Blauw Wit al snel de 1-0. Overwe tering probeerde de stand gelijk te trekken, maar Blauw Wit was sterker. Voor rust liep Blauw Wit uit naar 5-0 via Robin (2x), Tom (2x) en Niek die de bal met een fantastische 'schuiver' bin- nentikte. Na rust startte Blauw Wit te aanvallend waardoor Over wetering na een counter de 5-1 kon scoren. Hierna nam Blauw Wit de wedstrijd weer over en de verdediging - met in het hart Tama Floor en Jeroen - gaf niets meer weg. Via Robin, Tom en Leander werd er uiteindelijk met dubbele cijfers gewonnen. Uit slag: 10-1. Heeten F2 - Blauw Wit F2 Met Floris als keeper en zes veldspelers werd er in Heeten goed partij gegeven. Hard werken leverde voor rust een 2-4 voor sprong op waarbij er gescoord werd door Daniel. Thijs en Boaz. Helaas kon deze stand in de tweede helft niet gehandhaafd wor den. Heeten scoorde drie keer snel achter elkaar, zodat Blauw Wit al snel in de tweede helft leek te zijn verslagen. De Holtena ren waren nog enkele keren gevaarlijk, maar dit had geen effect op de eindstand. Uitslag: 5-4. Blauw Wit F3 - Lemele F2 In deze wedstrijd leek een belangrijke rol te zijn weggelegd voor één familie; de tweeling Daniël en Ruben zorgden namelijk in de eerste helft gezamenlijk voor de 4-0 voorsprong. Ook in de twee de helft was Blauw Wit zeer sterk. Willian, die in deze wedstrijd zeer goed speelde, scoorde het volgende doelpunt. Het team bleef scoren, waarbij Freddy de eindstand op 10-0 bracht. Uitslag: 10- 0. SWN E4 - Blauw Wit E2 Blauw Wit speelde goed tegen het sterke SWN maar kon in de eerste helft twee tegentreffers niet voorkomen. In de tweede helft was het Blauw Wit dat spanning terugbracht door te scoren. Na weer een doelpunt van SVVN waren het opnieuw de Holtenaren die de aansluiting kregen. In plaats van de verdiende gelijkmaker te maken werd nog twee keer gescoord door de ploeg uit N ij ver dal. Uitslag: 5-2. ASC'62 D3 - Blauw Wit D3 Vanaf de aftrap werd er door de Holtenaren zeer aanvallend ge speeld, waarbij vooral veel via de vleugels werd gespeeld. Dit re sulteerde in goede voorzetten en daarnaast in de zo belangrijke doelpunten. Ondanks het gevaar van Blauw Wit wist ook ASC'62 voor paniek te zorgen in de Blauw Wit defensie. Blauw Wit scoorde voor rust drie keer, terwijl ASC het doel niet wist te vin den. Na rust zakte het verzet van ASC in, waardoor Blauw Wit vrij kon spelen. Toch duurde het nog tot vijf minuten voor het eindsignaal tot de 0-5 eindstand op het bord stond. Uitslag: 0-5. Blauw Wit BI - Vilsteren BI Na een rommelig begin kwam Blauw Wit beter in de wedstrijd en nam via Rutger Grootewal de leiding. Ondanks de hevige druk van de gasten bleef de defensie onder leiding van Arian Vorkink overeind en bleef de 1-0 ruststand gehandhaafd. Na de pauze kreeg Blauw Wit het betere van het spel en scoorde uit een hoek schop de 2-0. Toen uit een aanval over links de 3-0 werd ges coord leek de wedstrijd beslist. Weliswaar kwam Vilsteren nog op 3-1maar binnen 2 minuten was het Jasper Lahuis die de Hol tenaren weer een extra doelpunt bezorgde. Vilsteren speelde ver volgens 'alles of niets' maar wist niet te scoren. Uitslag: 4-1. Blauw Wit Al - Overwetering Al Na het verlies van afgelopen week had Blauw Wit bij haar eerste thuiswedstrijd iets recht te zetten. Blauw Wit domineerde de wedstrijd en liet Overwetering lopen. Na tien minuten was het Harold die de score opende. Na rust bleef Blauw Wit de sterkere van de twee en via een zeer fraai doelpunt van Maurice Baldizzo- ne kwam eerstgenoemde op een 2-0 voorsprong. Overwetering bood hierna geen weerstand meer en de 3-0 werd al snel gescoord door Arjen Hoekstra. Uitslag: 3-0. Sc. Eefde 2 - Blauw Wit 2 Blauw Wit was met een jonge ploeg afgereisd naar Eefde. Door vroeg te storen werd de tegenstander flink onder druk gezet. Blauw Wit was heer en meester en kreeg een aantal goede kan sen. De beste kwam tot stand uit de rebound van een vrije trap, maar helaas raakte Youri de paal. In de 21e minuut was het - ge heel tegen de verhoudingen in - Eefde dat de leiding nam nadat bij een corner de laatste man vrij kon inkoppen bij de 2e paal. Blauw Wit liet zich niet uit het veld slaan en bleef aandringen. Er werd echter niet gescoord, mede doordat een doelpunt van Arjen wegens buitenspel werd afgekeurd. Vlak voor rust kon de spits van Eefde alleen richting doel toen een bal op het middenveld werd geschampt door een Blauw-Witter. Deze buitenkans liet Eefde zich niet ontnemen waardoor de ruststand 2-0 werd. Direct na rust kwam Eefde op een 3-0 voorsprong na een flinke fout in de verdediging. Eefde kon de wedstrijd hierna rustig uit- voetballen. Blauw Wit viel nog wel aan maar met te weinig over leg om echt gevaarlijk te worden. Hiermee was voor het tweede de eerste nederlaag van het seizoen een feit. Uitslag: 3-0. Blauw Wit 3 - Haarlo 2 In de eerste helft was het duidelijk te merken dat de Keunefeesten ook door de spelers van het derde bezocht waren. Al snel stond het team met 2-0 achter, maar wist zich vervolgens ook weer te rug te knokken naar 1-2. Een 'donderpreek' in de rust moest het team gemotiveerd terug brengen op het veld. Er kon gewonnen worden en iedereen wist dat. Robert Jan Schapink maakte de stand gelijk en Wouter maakte met twee doelpunten het karwei af. Een dik verdiende overwinning voor dit elftal, wat ook zeker een grote verdienste was van Gerrit Aanstoot. Uitslag: 4-2. Blauw Wit 4 - Enter Vooruit 7 Na het onnodige verlies van vorige week werd het deze week weer eens tijd om te gaan winnen. De vraag was alleen of dit wel zou kunnen lukken tegen het fysiek sterke Enter Vooruit. Aan vankelijk leek dit er zeker niet in te zitten. Blauw Wit was verde digend zeer zwak en gaf te gemakkelijk doelpunten weg. Voor rust wist John via een penalty te scoren, waarmee de ruststand op 1-3 kwam. Na rust kwam Blauw Wit weer iets terug in de wed strijd, maar gaf nog steeds teveel kansen weg. Zo werd er weder om zeer onnodige verloren. Uitslag: 4-5. Holten - Een Duitse vrachtauto met oplegger stond tussen zater dag 7 tot en met maandag 9 sep tember op parkeerplaats Struik aan de Al. Uit de oplegger wer den 72 broodjes tin gestolen. Elk broodje tin weegt tussen de 25 en 30 kilo, waardoor er in to taal dus 2000 kilo tin is wegge nomen. Door de eigenaar, een bedrijf uit Rotterdam, werd bij de politie Rotterdam - Rijnmond aangifte gedaan. De waarde van de gestolen goederen is nog niet bekend. Door Politie Twente wordt een nader onderzoek inge steld. Holten - Een bewoner van de Bessinkpasstraat deed dinsdag 10 september aangifte van in braak in de dienstauto van zijn werkgever. Deze auto stond tussen maandag 9 september van 23.00 uur tot en met dinsdag 10 september 07.00 uur geparkeerd in de Bessink passtraat. Onbekenden hebben het portierraam losgehaald en vervolgens heeft men uit de auto een mobiele telefoon weggeno men. Ook in de Gaardenstraat werd in een auto ingebroken. Uit deze auto is een radio-cd-speler weg genomen. Van de eigenaar is een aangifte opgenomen. Bij een bewoner van een woning aan de Tromopsweg waren vrij dag 13 september Engelse asfal- teerders gekomen met de aan bieding om voor 10 euro te as falteren. Uiteraard gingen de bewoners akkoord met het wel erg goed kope aanbod. Na gedane arbeid werd de rekening overhandigd en toen bleek dat het ging om 10 euro per vierkante meter. Dit had men van te voren niet afge sproken. Uiteindelijk kon door bemiddeling een redelijke belo ning vastgesteld worden. De politie verzoekt iedereen die in contact komt met deze asfal- teerders om de politie te bellen. üwfommoO «eM - wbmmos uonwif/ert JURR (Foto's: Johan Bolink) Kalfstermansweide - Voorzitter Coen van Hoevelaak is zeer te vreden over het verloop van de Keunefeesten. Deze werden van vorige week donderdag tot en met zondag gehouden in de feesttent op de Kalfstermans weide. Onder andere waren er optredens van Dario, Harry Slin ger, Ame Jansen en De Haven- zangers. Het begon donderdagmiddag met een schoolproject voor ba sisscholieren. Hier deden ook leerlingen van Rijssense scholen aan mee. Drie artiesten kwamen die avond langs in de tent. Vooral Erik Dikeb scoorde goed bij het publiek. Hij dook dan ook me teen de mensenmassa in om daar zijn liedjes te zingen. Dario mocht het vrijdagavond proberen, terwijl Flippen als showband was gecontracteerd. Met onder meer covers als Hij was maar een clown kreeg hij het publiek naar zijn hand. De tent was die avond redelijk ge vuld. Voor de Keunefeesten is de za terdag meestal de topavond. Ook dit jaar. De lent zat goed vol. Vooral de Omega Show- band liet een goede indruk ach ter. Harry Slinger viel wat dat betreft tegen. Hij had ervoor ge kozen te beginnen met onbeken de liedjes, waardoor het publiek wat ongeïnteresseerd met elkaar stond te praten. Pas met echt be kende nummers als Hee Amster dam en Je Loog Tegen Mij kreeg hij het publiek echt los. De afsluitingsdag begon al vroeg rond 11.00 uur met de Egelanderband Kleufkluppels. Het zonnetje scheen, waardoor het erg warm werd in de tent. Daarnaast zat de tent ook nog eens goed vol. Het werd dan ook feesten met acts als de Haven zangers, De 3 Plinten en Ame Jansen. Er ontstond een gezelli ge sfeer met veel polonaisege halte voor in de tent. Tony Tur ner Music and Sound verzorgde de muziek en had voor de gele genheid Sander Scheperman 'in gehuurd' om mee te helpen met het licht. Net als de organisatie is ook de politie erg tevreden over het ver loop van de Keunefeesten. Er deden zich nagenoeg geen voor vallen voor. Wel kreeg de politie twee meldingen binnen van klachten over geluidsoverlast. De politie zal deze serieus in be handeling nemen tijdens de eva luatie van de Keunefeesten. Holten - Vanuit de fietsenstal ling op het bedrijfsterrein van de Enkco werd vrijdag 13 septem ber tussen 13.30 en 20.00 uur een bromfietsscooter gestolen. Het gaat om een bromscooter van het merk Honda, type X8R, kleur zwartgeel. met verzeke ringsnummer XXL-597. Tevens is getracht een tweede brom scooter te stelen maar dat was niet gelukt. De politie Rijsser.-Holten ver zoekt iedereen die inlichtingen kan verschaffen te bellen, tele foonnummer 0900-8844. Holten - De politie nam woens dag 11 september een aangifte op van poging tot inbraak in een bedrijf op het industrieterrein Vletgaarsmaten. Men heeft getracht het toegangs hek, het bedrijf was omheind door een hekwerk, te forceren. Dit lukte niet en daarna heeft men het kennelijk opgegeven. Holten - Na een geslaagde acht tiende editie van de triatlon in juni dit jaar, is de Stichting Triathlon Holten alweer aan de slag voor het triatlonweekend van volgend jaar. De triatlon zal gehouden worden op 5 juli 2003. Voor deze datum is gekozen omdat de schoolvakanties dan net een week is begonnen, en de stichting daardoor hoopt ook volgend jaar weer op vele vrij willigers te mogen rekenen. Op nieuw zal de Elite-wedstrijd een ITU Worldpoints Race zijn, wat betekent dat de atleten punten kunnen behalen om zich te kwa lificeren voor de Olympische Spelen van 2004. Dit belooft ook voor volgend jaar weer een goed deelnemers veld. In het najaar zal de Stich ting Triathlon Holten nadere in formatie leveren omtrent de in schrijvingen voor het evene ment. Holten - De Sportraad Rijssen- Holten houdt woensdag 25 sep tember een openbare vergade ring in het Parkgebouw aan de Oosterhofweg. Aanvang 19.30 uur. Op de agenda staat onder andere een discussie over het onderscheid tussen buiten- en binnensport, meeijarenbeleids- plannen van verenigingen en de sportverkiezing. De sportverkiezing wordt een gezamenlijk evenement van de Holtense en Rijssense verenigin gen. De Sportraad stelt voor de verkiezing op 7 februari 2003 bij Lucky te houden. Ook een voor stel tot taakverdeling van de sportraadleden wordt de vereni gingen voorgelegd. Aan de orde komt eveneens de terugkoppeling van de wensen en prioriteiten van verenigingen. Elke vereniging die met wensen of een prioriteitenlijst naar de Sportraad kwam, heeft een schriftelijke reactie daarop ge kregen. Als de vereniging daar over nog vragen heeft, kunnen die deze avond gesteld worden. Aan bod komt verder de Sport verkiezing, die voor het eerst in nieuw gemeentelijk verband ge houden wordt. De Sportraad benoemt de Com missie Sportverkiezing. De Stichting Sport Promoting Rijs- sen, die deze verkiezing voor Holten De Kinderboekenweek wordt van 2 tot en met 12 okto ber gehouden. Het thema luidt: Ay, ay, kapitein: boeken over boten. In de bibliotheek wordt maandag 30 september om 15.30 uur een theatervoorstel ling gehouden over een monster- act door Thijs Goverde. Kaartjes kosten 1,20 euro per stuk en zijn te koop vanaf vrijdag 20 septem ber tijdens openingsuren van de bibliotheek. Donderdag 31 oktober geeft de schrijfster Mirjam Mous een aantal lezingen voor kinderen van groep vijf van de basisscho len. De kinderen bereiden zich voor door het lezen van boeken van deze bekende schrijfster. Verder wordt er een Lego- en Knexx-wedstrijd gehouden. Deelnemers maken een eigen ontwerp: van roeiboot tot oce aanstomer. Alle schepen en schuiten worden in de biblio theek tentoongesteld. Textielsupermarkt Zeeman gaat tijdens de Kinderboekenweek het (voor-)lezen met een folder promoten. In de brochure zitten kortingsbonnen. Daarmee kan een volwassene, die een kind bij de bibliotheek inschrijft, een gratis abonnement tot 31 decem ber verkrijgen. Boekje van de bieb: de Kinder- boekenweekQuiz. Een boekje vol onverwachte vragen over be roemde boten, zoals de ark van Noach en de Kameleon. En natuurlijk voor de biblio theek de gebruikelijke wegge vertjes: kleurplaten met daaraan gekoppeld een kleurwedstrijd, boekenleggers, quizboekjes, voorleesgidsen en kinderboe kenmolens. Meer mededelingen over de kin derboekenweek en de bekroonde boeken zijn te vinden op: www.kinderboekenweek.nl en www.obd.nl/kinderboekenweek. Rijssen organiseerde, heft zich op. ,,De zittende leden van de huidige SSPR blijven aan tot en met de komende sportverkiezing en worden aangevuld met men sen uit Holten, die nog gerekru teerd moeten worden. Op de 25e september moeten die Holtense commissieleden bekend zijn", geeft Sportraadvoorzitter Geurt Leppink te kennen. Het voorstel van de Sportraad is om de ver kiezing, voor het eerst met deel nemers uit beide kernen, te hou den op 7 februari 2003 bij Lucky Co aan de Morsweg. Na de Sportverkiezing 2002 komt er een commissie van vijf personen, die daarna de organi satie op zich neemt. Daarin zit ten in elk geval twee mensen uit Rijssen en twee uit Holten. Lep pink zelf is namens de Sportraad afgevaardigde in de Commissie Sportverkiezing. Na de pauze wordt gediscus sieerd over de harmonisatie van de binnen- en buitensport. „Mis schien moeten we als Sportraad iets doen om de zaak op een lijn te krijgen in bepaalde gevallen. Bijvoorbeeld: de binnensport kan gebruik maken van toestel len en materialen die door scho len gebruikt worden en door de gemeente aangeschaft zijn. Voor de buitensport is zoiets niet mogelijk: voor elke bal moeten ze zelf zorgen. Mis schien moet er op dat gebied iets gebeuren voor de buitensport. Dit heeft ook alles te maken met het beleidsplan waar de Sport raad mee bezig is." Holten - Stichting Triathlon Holten houdt in samenwerking met de Fotoclub Holten ook dit jaar een fotoverkoopavond. De leden van de fotoclub hebben tijdens de triatlon enkele hon derden foto's gemaakt. Op dins dag 1 oktober van 19.00 tot 20.30 uur wordt iedereen dan ook uitgenodigd in het kantoor van de stichting aan de Stations straat 17, om foto's van de triat lon 2002 te bekijken en eventu eel te bestellen. Afgelopen zaterdag speelde Blauw Wit haar 2e competitie- wedstrij d van het seizoen uit tegen Harfsen. De ploeg kon deze wed strijd niet beschikken over Jacco Schuppert die door een enkelbles sure niet inzetbaar was. Het talrij ke pubhek uit Holten en Harfsen zag een spannend eerste half uur waarin 4 maal werd gescoord en door beide ploegen een hoog tem po werd gespeeld. Hierna zakte de wedstrijd naar een minder niveau en was het Blauw Wit wat gezien het spelbeeld het meeste recht had op de overwinning. Beide ploegen speelden vanaf de aftrap op de aanval. Dit resulteer de ih de eerste minuten nog niet tot doelrijpe kansen. Totdat in de 6e minuut een aanval van Harfsen hoog voor het doel werd gebracht. De voorzet die achter leek te gaan werd door de spits van Harfsen kopsterk terug gelegd op een in komende medespeler die van dichtbij onhoudbaar binnenschoot 1-0. Blauw Wit raakte niet van slag door deze snelle tegentreffer en zocht direct de tegenaanval. Dit resulteerde een minuut later al bij na in de gelijkmaker, toen Remon Jager alleen voor keeper net naast schoot. In de 9e minuut was het Arno Jager die een bal buiten de 16 meter oppikte en een hardschot net over zag gaan. Blauw Wit bleef aandringen om de gelijkma ker te forceren. In de 11e minuut werd Hans Stam vrij gespeeld aan de rechterkant. Hij leverde een prima voorzet af op Gerben Beid- man die de bal goed aannam en met een hard schot in de rechter hoek de keeper van Harfsen het nakijken gaf 1-1. Na deze gelijk maker bleef Blauw Wit het initia tief houden maar Harfsen speelde goed mee en gaf verdedigend wei nig weg. Rond de 20e minuut luk te het Gerben Beldman om op links langs zijn vaste bewaker te glippen. Door de bal op het juiste moment vanaf de achterlijn goed terug te leggen kon Remon Jager simpel binnen tikken en een 1-2 voorsprong aanteken. De vreugde aan Blauw Wit zijde was maar van korte duur. Harfsen wist Blauw Wit vast te zetten op eigen helft en hanteerde daarbij vaak de hoge bal waaruit enkele hachelijke momenten voor het doel van Blauw Wit ontstonden. De verdediging van Blauw Wit kwam lengte te kort tegen de kop- sterke voorhoede spelers van Harfsen. Zoals in de 24e minuut toen de thuisploeg vanaf de lin kerkant een aanval opzette en een hoge voorzet losliet. Deze werd goed werd ingekopt door de spits van Harfsen. Maar Flans Bekker- nens liet zich niet verrassen en ranselde de bal uit het doel. De corner die hieruit volgde werd slim doorgekopt en van kon van dichtbij door een speler van Harf sen worden ingeschoten. Op nieuw bracht Hans Bekkemens redding door zich vol voor de bal te gooien ten koste van een 2e hoekschop. Hieruit volgde op dat moment de verdiende gelijkmaker voor Harfsen doordat de hoek schop opnieuw bij de eerste paal verlengd kon worden en door Harfsen spits Eddy Leunk hard werd binnengekopt 2-2. De thuis- Holten F2-Enter Vooruit F2 Holten had in Enter Vooruit een ge lijkwaardige tegenstander, maar al direct vanaf het begin werd de aanval gezocht. Al snel was het dan ook 1-0 door een doelpunt van Remco Jan sen. Deze voorsprong was van korte duur. Nadat Remco Holten opnieuw op voorsprong had gezet waren de beste kansen voor Enter Vooruit. Het duo Leon Spikker (keeper) en Leon Brinks konden een paar keer voorko men dat het gelijk werd. Nadat het 3- 1 was geworden mocht de tegenstan der nog wel een doelpunt maken maar door de goede inzet van het he le team kwam de eindstand van 3-2 niet echt meer in gevaar. Een compli ment voor het hele team want moe waren ze er wel van geworden. Eind- stand3-2 Hector F1 - Holten F1 Na een moeilijke oefenperiode waar in 2x ruim werd verloren, was het nu de beurt om in de eerste competitie wedstrijd van het nieuwe seizoen te laten zien waar we precies stonden. Vooral bij de 3 kersverse leiders wa ren de verwachting hooggespannen. Hector bleek al gauw een zware kluif voor onze, nog wat te kleine en licht gewicht pupillen, te worden. Het gro te veldoverwicht van Hector vertaal de zich binnen 5 minuten al in een 2 - 0 voorsprong, ondanks de kranige weerstand die door onze jongens in de verdediging werd geboden. De jongens en leider Hariy wisten de schade tot aan de rust met 4 - 0 te be perken. In de 2e helft werd niet alleen van keeper gewisseld maar werd te vens leider Remco als verse kracht ingezet. Deze tactische wissels mochten helaas-niet baten. Hector bouwde regelmatig hun voorsprong uit naar een eindstand van 9-0. Jam mer voor onze jongens want 1 tegen doelpunt was hen zeker gegund. Als kleine troost werd het penaltyschie- ten, mede door goed keeperswerk van Juijen ruim gewonnen. Eind stand 9-0 Holten E2 - Wïerden El Holten E2 is de competitie goed be gonnen, de eerste wedstrijd thuis te gen Wierden El werd met 11-0 ge wonnen. E2 is een echt team aan het worden de jongens weten elkaar soms blindelings te vinden. De doel punten werden door goed samenspel gescoord door Michel lx, Niels-2x, Koen 2x, Jur 5x en een eigen doel punt. Mark Muller El verving Bart onze keeper, hij keepte een goede wedstrijd. Eindstand 11-0. Excelsior 31E3 - Holten El De eerste competitiewedstrijd begon wat onwennig. De goed gespeelde oefenwedstrijden van de afgelopen weken beloofden veel goeds. De Rijssenaren waren echter sterker en wisten op snelheid en vooral goed sa menspel te winnen. Dat betekende dat keeper Thomas en laatste man Jard het erg druk hadden en enkele keren spectaculair ingrepen. Na drie tegendoelpunten kon gelukkig Glenn met een prachtschot het goede vooibeeld geven en scoren. Aan het begin van de tweede helft, bij de stand van 4-1, toonde het El team waar ze toe in staat waren. In 10 mi nuten tijd werd door fel en snel sa menspel teruggevochten. Doelpun ten van Max en Mickey waren het gevolg. Met Mark en Marco als be weeglijke linker en rechter midden velders konden langs de zijkant mooie aanvallen worden opgezet. Nick en Max zorgden in het midden ervoor dat de aanval van de tegen stander vroeg werd afgebroken. En met de balvaardige Mickey en Glenn in de voorhoede belooft het seizoen veel goeds. Met iets minder balver lies en een nog grotere vechtlust zul len de overwinningen vanzelf ko men. Eindstand 6-3 Usselstreek MCI - Holten MCI Na één oefenwedstrijd moest het vandaag gebeuren met de holter da mes. In het begin van de wedstrijd ging het nog gelijk op maar al snel viel de 1 - 0. De holter dames kregen hierna nog enkele kansen o.a. Jan- niek M. en Inge R. De ervaring van de tegenstander en het uitvallen van keeper Sandra, door een blessure, was bepalend voor het verdere ver loop van de wedstrijd. Onze dames lieten zich door dit geroutineerde team niet uit het veld slaan en knok ten voor elke bal. Alle begin is moei lijk en door goed te blijven trainen en het opdoen van wedstrijdervaring zit er duidelijk mogelijkheden in dit da mesteam. Eindstand 7-0 ploeg nam na de gelijkmaker iets gas terug waardoor Blauw Wit weer beter in haar spel kwam. Uit één van de tegenaanvallen van Harfsen liep Gert-jan Ulfman een gele kaart op toen hij een forse overtreding maakte op een door gebroken speler van Harfsen. De vrije trap buiten de 16 meter lever de niets op voor Harfsen. Rond de 40ste minuut zette Arno Jager zijn broer Remon met een steekbal door het midden alleen voor de keeper. Hellaas liet deze een pri ma mogelijkheid onbenut door de bal onbeheerst naast te schieten. Hierna volgende er nog wat kleine kansjes voor beide ploegen maar gescoord werd er niet tot aan de rust. Dick Brands had in de rust zijn team op enkele plaatsen omgezet om de aanvallen van Harfsen be ter te kunnen opvangen. Blauw begon sterk aan de 2e helft en nam vanaf de aftrap het initiatief. De eerste corner leverde een goede mogelijkheid op voor Merijn Of- fringa die tot 2 keer toe een enor me schietkans kreeg om de bal binnen de palen te werken. Maar de keeper van de thuisploeg redde beide keren uitstekend. De druk van Blauw Wit nam steeds meer toe maar echte doelrijpe kansen bleven uit. Harfsen bleef vooral verdedigend overeind en kwam nog maar weinig tot aanvallen toe. In de laatste 20 minuten werd Re mon Jager vervangen door Jurgen Kolkman, en maakte Merijn Of- fringa plaats voor John Paul Ak kerman. Het wedstrijd beeld werd er niet anders om. Blauw Wit bleef gaan voor de overwinning maar Harf sen gaf geen krimp. Door het uit blijven van de beslissende treffer ebde het geloof op de overwin ning bij meerde Blauwwitters weg. De wedstrijd kreeg de laatste mi nuten een grimmig beeld. In de 82e minuut kreeg Dirk-jan Beld man geel omdat hij zijn directe te genstand hard tegen de grasmai torpedeerde. Enkele minuten later was het een speler van Harfsen die met rood kon vertrekken toen hij Arno Jager onderuit haalde. Blauw Wit was niet bij machte om nog profijt te trekken uit de man meer situatie, het werd een puntendeling waarmee beide ploegen na afloop niet ontevreden Opstelling Blauw Wit Hans Bekker- nens. Gertjan Ulfman. Dirkjan Beld man, Arno Jager, Arjan Aanstoot, Hans Stam. Gertjan Prins. Ton Veld huis, Remon Jager (Jurgen Kolkman), Merijn Offringa (John Paul Akker man), Gerben Beldman.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5