College B en W wil aanpassing Scheperspad nm Actiegroep maakt zich sterk voor draadloos internetten Holtens Nieuwsblad Weekend Keunefeesten verloopt goed Nieuwe service-unit op perron van NS Station Klachtenpunt artsenzorg gaat rapport aanbieden U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! ADSL en kabelinternet blijven buiten bereik van Holten ROBERS MAKELAARDIJ! Op zoek naar een (nieuwe) baan? Kom 28 september aanstaande naar - de Banenmarkt bij CWI. Excursie naar orthodoxe kerk Collecte gehandicapten Weekendweer Caravan S Moiop met Chrysler Citroen C3 als toverbal mè Holtens Nieuwsblad Donderdag 19 september 2002 Fax: 0548 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40,42 Losse nummers 0.87 Holten - Burgemeester en wet houders hebben besloten mee te werken aan een wijziging van de Wegenlegger waarbij het Sche perspad ter hoogte van de tuin van de heer H J. Meijer over het aangrenzende perceel langs de heg wordt gerealiseerd. Een ont- werpwijziging wordt ter inzage gelegd en daarna wordt de ge meenteraad voorgesteld om de wijziging van de Wegenlegger vast te stellen. De gemeente stuurde Meijer, ei genaar van de grond waarover het Scheperspad deels loopt, op 8 mei 2002 een brief met de aan zegging dat het pad overeen komstig de beschrijving in de Wegenlegger opengesteld moet worden. Meijer stuurde diezelfde maand een brief terug, waarin hij onder andere te kennen gaf dat om het begaanbaar maken van het pad bomen gekapt moeten worden, en dat daarvoor een kapvergun- ning moet worden verleend. Het gaat om twee volgroeide eiken bomen, die al decennia in de tuin Holten - De bouw van de ser vicezuil bij het NS Station is begonnen. Begin van deze week werd hiervoor beton ge stort. De 'oude' service-unit wordt weggehaald. Deze is door de NS nog niet zo lang geleden geplaatst als testpro ject. Net als de camera's. Ook deze zullen verdwijnen. De plaatsing van de nieuwe servicezuil maakt deel uit van een uitgebreide opknapbeurt (Foto: Sander Scheperman) van 77 kleine treinstations. De Service Alarmzuil zal in oktober worden geplaatst. Reizigers kunnen zo rechtst reeks contact krijgen met NS- medewerkers. Zoals het op vragen van reisinformatie en het doorgeven van gevonden voorwerpen. Bij calamiteiten kan de alarm knop worden gebruikt. De zuil heeft speciale voorzieningen voor slechtzienden en slecht horenden. Holten - Het regionaal Klachten meldpunt Huisartsenzorg 0548- 366608 zal 18 september om 13.00 uur in het Provinciehuis te Zwolle het rapport Resultaat twee maanden klachtenmeld punt Huisartsenzorg regio Hol ten Markelo aanbieden aan ge deputeerde Nap en de L. Maus- sart directeur van de centrale huisartsenpost Salland. In het rapport geeft het klachten meldpunt inzage in haar werk wijze en zijn de klachten tot eind juli in kaart gebracht. Duidelijk is in kaart gebracht uit welke woonplaats de klacht afkomstig was, ook zijn de klachten in ca tegorieën onderverdeeld. Van de vele binnengekomen klachten zijn er negentien gerelateerd aan problemen ontstaan door, of grote ongerustheid over de af stand. Opvallend is dat in dertien gevallen sprake is van moeite om zorg en behandeling te krij gen. De belangenbehartigers ho pen met het rapport een bijdrage te kunnen leveren aan de kwali teit en continuïteit van de eerste- lijn gezondheidszorg. Het rap port is ook verzonden aan de ge meentes Hof van Twente en Rijssen Holten. Tevens is het rapport verzonden aan de in specteur voor de volksgezond heid. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr/mevr aan een ander door' i Adres: i Woonplaats BON; i Geeft op als abonnee voor bet CM ,lor, bon voorNimwabIa& liet opgeven van een J nieuwe abonnee. 1 ad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Inzenden aan:1 Holtens Nieuwsblad €41,85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 P €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede 1 (losse nummer^: €0.87) van Meijer staan. Volgens de ge meente is er echter geen vergun ning voor nodig als men voor het verwijderen van houtopstand een aanschrijving heeft gehad van B en W. In de brief verwijst Meijer ook naar een uitspraak van voor de gemeentelijke herindeling, mei 2000, waarin de rechter spreekt over twee tracé's, waarvan er een achter de haag loopt. Echter, Meijer kreeg daarna, medio de cember 2000, de aanschrijving van het toenmalig college en de ze gold voor het tracé dat niet achter de haag liep. Mei 2002 werd op basis van ge gevens van het kadaster de grens van het Scheperspad in het ter rein nauwkeuriger uitgezocht en werden er foto's van de situatie gemaakt. Toen kwam aan het licht dat twee volgroeide eikenbomen, die in de tuin van Meijer staan, gekapt moeten worden. Lees Holten - De Keunefeesten zijn afgelopen weekend goed verlopen. Naast veel muziek, werd er zaterdagmiddag een druk bezochte vrije markt van supportersvereniging HMV gehouden. Verder was er in en rondom de feesttent een Agrarische Dag. De HOT-club had voor oude agrarische machines gezorgd, die werden gedemonstreerd. Verder was er veel folklore te zien. In de tent werd die middag door vriendenclubjes een Smartlappenshow gehouden. Elk clubje beeldde een smartlap uit. Dit leverde veel hilariteit op. Zie elders in deze krant voor meer Keunefeesten. (Foto: Johan Bolink) Holten - Actiegroep WIFI Wire less Holten heeft het initiatief in eigen handen genomen en een begin gemaakt met breedbandin ternet in Holten. Het gaat om draadloos Internet, waarbij met antennes wordt gewerkt. Een te stopstelling is geplaatst op het dak van scholengemeenschap De Waerdenborch. Op initiatief van Henk Wichers werd een actiegroep opgericht om ook voor Holten breedband internet te kunnen realiseren. De keuze lag in eerste instantie voor de hand: ADSL (supersnelle In- temetverbinding via de normale telefoonlijn) of kabel. Beide le veren supersnel Internet voor een vaste prijs per maand zonder belkosten. Dat is wat de actie groep ook wil bereiken. Jacques Heijnders van de actiegroep en werkzaam op de scholenge meenschap. 'Ouders hoor ik heel vaak klagen over de hoge tele foonrekening die ze elke twee maanden binnen krijgen', vertelt hij. 'Hebben de kinderen weer elke avond uren lang zitten In ternetten.' Met breedbandinter net kan daar een halt aan toe worden geroepen, omdat er geen belkosten zijn. Slechts een vast bedrag per maand. Daarnaast le vert het ook nog eens een super snelle verbinding op, wat Inter netten stukken leuker maakt. Echter, er is een probleem voor Holten. In de nabije omgeving, zoals Rijssen en Nijverdal. wordt kabelinternet of ADSL aangelegd. Holten valt steeds buiten de boot. 'Essent wil niet meer investeren in kabelinternet en wat ADSL betreft, is Holten volgens leverancier KPN nog lang niet aan de beurt', weet Ger- rit Broekhuis van Broekhuis Au tomatisering te vertellen. Hij zit in de actiegroep voor de Holten- se bedrijven, die ook graag een snelle Internetverbinding willen. De groep wilde daar echter niet op wachten en zocht naar een De proefopstelling op het dak van scholengemeenschap De Waerdenborch is vorige week zaterdag ge goed alternatief. Dat werd ge vonden in draadloos Internet. Het Hengelose bedrijf Introweb houdt zich daarmee bezig. Op een zichtlocatie wordt een zen- dermast geplaatst. Gebruikers krijgen een antenne op het dak waarmee ze het Intemetsignaal opvangen. Omdat er geen obsta kels, zoals bomen, tussen zender en ontvanger mogen staan, krijgt ook de gebruiker een zender op het dak. Hier kunnen buren dan weer het signaal van opvangen. Zo ontstaat er een soort netwerk in Holten en buurtschappen: 'Dijkerhoek en Espelo worden zeker niet vergeten', benadrukt Jacques. 'Het hangt alleen nog even af hoeveel belangstellen den ervoor zijn.' Het signaal moet namelijk verder weg wor den getransporteerd, waardoor zwaardere apparatuur nodig is. 'Hoe meer belangstellenden zich aanmelden, hoe goedkoper het kan worden aangeboden', geeft Gerrit aan. Aanmelden kan op de website van Broekhuis Automatisering: www.bah.nl. Hierop staat onder de link Breedbandinternet een intentieverklaring. Deze moet worden geprint, ingevuld en ge faxt. Minimaal tweehonderd be langstellenden moeten zich aan melden om deze manier van breedbandinternet in Holten van de grond te krijgen. Of via het bedrijf Introweb of in eigen be heer. 'We willen zeker geen ei gen provider gaan worden', legt Jacques uit. 'Maar het opzetten van draadloos Internet blijkt erg simpel te zijn. Dat is ons wel duidelijk geworden toen we af gelopen zaterdag met de proef opstelling begonnen.' Gerrit: 'Om alles zo snel mogelijk te kunnen realiseren zouden we het eerst in eigen beheer kunnen op zetten en later over kunnen doen aan bijvoorbeeld Introweb.' Voor de gebruiker komen er wel kosten bij kijken. In de intentie verklaring staat dit duidelijk aangegeven. 'Er moet een anten ne worden geplaatst en een ont vangapparaat', legt Jacques uit. 'Deze eenmalige kosten liggen tussen de 200 en 300 euro.' Ver der kan de gebruiker nog kiezen om alles zelf te installeren (geen verdere kosten) of het te laten doen (maximale kosten rond 125 euro). 'De abonnementskosten liggen per maand tussen 50 en 60 euro. Hoe meer deelnemers, hoe goedkoper het kan worden aangeboden.' Beiden hopen dat het uit zal komen op zo'n 25 eu ro per maand. Volgens de twee is dat een bedrag waar de meeste Internetters zich in kunnen vin den. De actiegroep is van plan om over een maand een informatie avond te houden. Gerrit: 'Hier zullen wij en Introweb uitleg ge ven over draadloos Internet.' Verder zullen er volgende week folders huis-aan-huis worden verspreid. Voor meer informatie: http://wi- reless.rijssen-holten.com. Aan meldingsformulier staat op www.bah.nl. AL MEER DAN 30 JAAR HET VERTROUWDE ADRES VOOR AL UW ONROEREND GOED AANKOPEN, VERKOPEN EN TAXATIES lid: LANDELIJKE MAKELAARS VERENIGING Gaardenstraat 30, 7451 CW HOLTEN Tel. 0548-36 16 49. E-maii: Robers@tref.nl Zie voor het adres van uw CWI de advertentie elders in deze krant. Holten - De Interkerkelijke Commissie Vorming Toerus ting Holten biedt voor het ko mende seizoen weer een geva rieerd programma. Er wordt gestart met een excur sie naar de Russisch orthodoxe kerk in Deventer op dinsdag 24 september. Er wordt een rondleiding met toelichting gegeven, maar ook informatie over bijvoorbeeld het ontstaan van de kerk en rituelen en symbolen in de diensten. De bedoeling is, samen met au to's vanuit Holten naar Deventer te rijden. Wie geen vervoer heeft, kan met een commissielid meerijden. Het vertrek is 's avonds om 19.15 uur vanaf het parkeerterrein van de Kandelaar. Voor opgave en informatie: Ger ard Beldman, telefoon 36 31 93. Pagina 3 De Goossens Mountainbike Trophy begint aan populari teit te winnen. Dit bleek zon dag op de Zuurberg. Pagina 3 KNBLO gaat volgend jaar een jubileum wandeltocht houden in Holten. De bond bestaat dan 95 jaar. Pagina 5 De Keunefeesten. Suzan's Haarmode waarschuwde: knippen tijdens het weekend voor eigen risico. Holten - De Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten wordt gehouden in de week van 23 tot en met 28 september. Ook in Holten komen collectanten aan de deur. Deze collecte wordt verzorgd door de Bond van Plattelands vrouwen afdeling Holten. De opbrengst van de collecte wordt gebruikt voor projecten en acti viteiten voor verstandelijk ge handicapten, die niet onder de gebruikelijke kosten vallen die door instanties worden betaald. Een greep hieruit is: voorlich ting hulp bij opvoeding, begelei ding bij vakantie en sportactivi teiten en nood en dagopvang. Een belangrijk deel van de op brengst wordt in de eigen regio besteed. Het afgelopen jaar wer den twee organisaties in Holten verrijkt met een bijdrage als bij drage voor aanschaf van materi aal. Af en toe zon maar ook kans op een enkele bui. Vrijdag, zater dag en zondag overdag wolken velden, afgewisseld door wat opklaringen en nu en dan zon. Wel kan er wat regen of motre gen vallen. De temperatuur komt uit op zo'n 15.0 tot 17.0 graden. Een hogedrukgebied bij Ierland en Schotland blijft weersbepa- lend bij ons. Er worden veel wolkenvelden vanaf de Noord zee aangevoerd. Weerman, Freddie Paalman Auto

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1