Sportief weekendje atletiek Open Dag Boschkamp Butenboel derde in strijd DldUVV «Verieeil kampioenschap tegen teams uit regio bekertoernooi niet SportAgenda Abrahamsen beste in mixed-double D l q |ïw Wfi'é ai/a mI g\ ft 0kia richting Uitslagen Bergruitertjes Bergvliegers Blauw Wit tegen Oldenzaal De Poppe sponsort Blauw Wit met kleding Leferink Accountancy sponsor trainingspakken DONDERDAG 5 SEPTEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Warnsveld - De touwtrekcompe- titiestrijd werd zondag 2 septem ber in Warnsveld weer opgepakt voor het Oostelijk kampioen schap. Okia moest het zonder anker man Egbert Jansen stellen. Jan sen viel tijdens een thuistraining zes meter omlaag uit een touw die hij in een boom had gehan gen. De gevolgen: een verbrij zelde pols waar hij vorige week aan geopereerd is en geen laatste competitiedagen voor Jansen. Okia heeft echter nog een goedé ankerman, Johan TuiterL die al jaren in de 680B-klasse ankert. Okia kon zo zondag met een volledig eigen ploeg trekken in de 640A-klasse. De ploeg trof echter geen tegenstand. Ook Heure werd redelijk gemakke lijk verslagen en zo werd Okia ongeslagen dagkampioen. Op 15 september in Erichem kan de ploeg oostelijk kampioen wor den als zij weer zo sterk aanwe zig zijn. Met een wissel trok deze ploeg ook in de 680A-klasse goed. De strijd tegen Eibergen (nationaal team 680) was spannend en werd uiteindelijk verloren, maar de 680A-ploeg staat nog met ne gen punten voor op de nummer twee: Eibergen. Ook de 680B-ploeg had een goede dag. Met Bert ter Woert op het anker konden ze hun po sitie in de middenmoot handha ven en is er door het geringe punten verschil nog steeds de mogelijkheid om zich aan te sluiten bij de eerste drie. Holten - Veel leden van pony club de Bergruitertjes wisten in Haarle beslag te leggen op een prijs. Bij het dressuren, in de ca tegorie D-klasse B was er zowel een eerste als een tweede prijs voor Suzan van de Leur met Bill. Ook Emmalie den Heijer wist met Clarissa in de LI-dressuur beslag te leggen op een eerste plaats. Angela Snippe werd met Lady tweede in de categorie CDE L2-dressuur en Laura Tij- haar behaalde met Kadanza een tweede prijs in de 1.1 -dressuur categorie C. Door Angela van Lies werd met El Fuego een derde prijs behaald in de L2-dressuur categorie AB. Jeanine Huisman werd met Pjotr derde in de categorie D-klasse B. Ook de springers haalden diver se prijzen binnen. Marjet Drost werd eerste in het ZZ springen met Khadi Boy. Helena van Lies behaalde een eerste prijs in het progressief B categorie AB met El Fuego. Jose Oolbekkink en Bontje werden tweede bij het progressief B in de categorie C. Angela werd met Black King eerste in de klasse M en Elsbeth Deijk behaalde met Delilah een derde prijs in het L-progressief. In Vriezenveen werden er prij zen behaald door Beau Barve- link. Zij werd elfde in het B- springen met Ibor categorie CDE. Eva Hoefman behaalde met Bobbic een mooie vierde prijs in de B-dressuur. Elsbeth Deijk behaalde in het klassiek springen een tweede prijs met Delilah in de L. Laura Tijhaar werd vierde met Kadanza in het LI-dressuren categorie CDE en Emmalie den Heijer behaalde met Clarissa een derde prijs in het LI-dressuren. Holten - Gerrit Kwitenberg is winnaar geworden van de eerste natourvlucht van het seizoen. Voor Bert Jujjens en Anton ten Dam. Met nog twee duiven vluchten voor de boeg is de spanning voor de totaal eind klassering te snijden. Gerrit Koetsier heeft nog steeds de bes te op papier. De volledige uitslag is: G. Kwinten- berg, 1-2-6-7-19-24-40; B. Juijens, 3-14-37; A. ten Dam, 4-8-11-15-43; Ion werpen en ringsteken per kruiwagen. 's Middags stond iedereen klaar voor de laatste sportieve activi teit van het weekend. De helft ging mountainbiken richting de Borkeld en Friezen- berg, terwijl de andere helft een looptraining kreeg op de Beuse- berg. De weergoden hadden ondertus sen andere plannen met de zater dagmiddag. Een heuse wolkbreuk zorgde er voor dat het fietsen eigenlijk meer leek op waterfietsen en het lopen op watertrappen. G. Koetsier, 5-16-22-38; G. Juijens, 9-10-21-33-45; G. Jansen, 12-30- 36-44; H. Jansen 13-28; H, van Beek, 17-26-029-32; R. Bannink, 18-49; M. Lodeweges, 20-42; J. van Weven, 23-27-31; A. ten Dam 2, 25-34-35-46-50; E. Veneklaas, 39- 41; W. Aaflink, 47; A. Kramer, 48. Blauw Wit speelt zaterdag thuis tegen De Esch uit Oldenzaal. Deze ploeg kwam vorig jaar uit in de tweede klasse, maar had het daar vanaf het begin heel moeilijk. Een seizoen om snel te vergeten voor de ploeg van trai ner Herman Rosens. Hoe Blauw Wit de competitie begint kunt u zien vanaf 14.30 uur op sport park 't Vletgoor in Holten, Leferink Accountanfcy, belastingadvies en financiële planning is de nieuwe sponsor van de trainingspakken van het eerste elf tal van Blauw Wit '66. Leferink heeft in Holten o.a. zijn intrek genomen in het voormalige kantoor van BDO Accountants Adviseurs. BDO was tot dit seizoen verbonden aan Blauw Wit '66 voor o.a. de trainingspakken van het 1 e elftal van Blauw Wit '66. Leferink heeft niet alleen kantoren in Holten, maar is ook in Markelo gevestigd. Dit administratiekantoor maakte een enor me groei door. De heer Marti n Leferink, die zelf jaren actief was in de selectie van voetbalvereniging Markelo, was afgelo pen zaterdag te gast op sportpark 't Vletgoor. Hij ging samen met de spelers van het eerste elftal van Blauw Wit '66 op de fo to. Voor informatie zie ook www.leferink-adviseurs.nl. Staand v.l.n.r: Marco Schuiterd, Arno Jager, Hans Stam, Remon Jager, Ton Veldhuis, Arjan Aanstoot, Gert-Jan Ulfman, sponsor Martin Leferink en voorzitter Wim Klein Nagelvoort. Voorste rij v.l.n.r: Jacco Schuppert, Gerben Beldman, Maarten Kruimelaar, Gert-Jan Prins, Hans Bekkernens, Dirk Jan Beld man, Youri Noorlander en Merijn Offringa. Holten - Camping de Zuurberg op de Beuseberg in Holten was 23 en 24 augustus het toneel van het sportieve weekend voor se nioren van de atletiekvereniging Holten. Vrijdagmiddag verzamelden een achttiental atleten zich voor dit evenement. Na het opbouwen van de tenten en het nuttigen van de meegebrachte broodjes, stond de eerste sportieve activiteit op het programma. Iets wat ieder een kan en een goede manier om de spieren voor de rest van het weekend los te krijgen: hardlo pen. Ook de kaakspieren werden def tig aan de tand gevoeld tijdens een duurloop met verschillende tempo's op en rond het motor cross circuit van MAC de Hol- terberg. 's Avonds werd alle beschikbare energie gestoken in een Scandi navisch werpspel, genaamd Kubb. Het doel van dit spel was om na de ridders van de tegen partij uitgeschakeld te hebben de koning te veroveren. Een zestal ploegen met onuit spreekbare Scandinavische na men, streden op het scherpst van de snede voor een plaats in de fi nale. Na een enerverende strijd mag Gerrit Markvoort zich geduren de het komend jaar KUBB-kam- pioen noemen van de Floltense atletiek. Bij een kampvuur was er vervol gens gelegenheid terug te kijken op de gemiste kansen bij het werpspel en te genieten van al lerlei kruidenbitter of andersoor tige sappen. Na een, voor sommigen wel erg korte nacht, was er na het ontbijt alweer van alles te doen, De eerste opdracht op deze za terdagmorgen bestond uit het bouwen van een zo hoog moge lijke papieren toren die een schaar kon dragen. Ware kunst werken die op de kunstacademie niet zouden misstaan, zagen het levenslicht. Echter, toen de schaar in de buurt kwam, zegen ze als een kaartenhuis ineen. Slechts een toren kon de ultieme krachtproef doorstaan. Een voortreffelijke manier om de regenachtige mor gen de beginnen. Na de koffie was er een echte buitenactiviteit. De familie Koopman had acht opdrachten op het crossterrein verstopt waarbij ze ons de gekste dingen lieten doen, zoals boomstam werpen, spijker slaan, waterbal- Nijverdal - Tien jeu de bou- lesteams uit de regio streden zaterdag 31 augustus tegen elkaar, om de cup. De teams waren uitgenodigd door het regiobestuur op het sport complex in Nijverdal. De dag was georganiseerd met medewerking van NKC '51 uit Nijverdal. Om halftien vertrok de ploeg uit Holten vanaf Smidsbelt. Om nog even de tijd te hebben de ba nen te proberen, voordat om 10.30 uur de eerste wedstrijd in de mixed-double-strijd begon. Na het welkomstwoord door het regiobestuur werd uitgelegd, en bekendgemaakt dat er 992 deel nemers waren, en er op 28 banen zou worden gespeeld. Twee par tijen voor de pauze en twee erna. Om 10.30 uur werd gestart en na de vierde partij werd op de com puter berekend wie de beste was van deze mixed double. Dat bleek T. Abrahamsen van De Butenboel uit Holten. Een pracht resultaat uit 92 spelers. De poedelprijs ging naar een deelnemer van Boule '88 uit Dalfsen. Daarna werd bekendgemaakt, wie uiteindelijk met De Regio Cup naar huis ging. Uit de tien teams kwam Dalfsen als beste uit de bus. Enter werd tweede en de club uit Holten, die lange tijd als nummer een had gestaan werd derde. Selectie Blauw Wit '66 aan vooravond nieuw seizoen door Za lencentrum De Poppe en Leferink Administratiekantoor in het nieuw gestoken Holten - Een week voor de start van de competitie heeft de se lectie van Blauw Wit '66 van Café-restaurant-zalencentrum-re creatieoord De Poppe nieuwe wedstrijdkleding mogen ontvan- De beker werd dan met trots door A. de Ruyter van de Buten boel in ontvangst genomen. Door T. Abahamsen en de derde prijs voor de Butenboel, kan Holten trots zijn op het succes van deze dag. Volgens trainer Ton Amende zit er voor volgend jaar zeker voor Butenboel een eerste prijs in voor de regio. Trainingen worden intensief be zocht, maar enige nieuwe leden zijn van harte welkom. (Foto: Johan Bolink) Holten - Na het succesvolle optreden in het bekertoernooi vorig seizoen heeft Blauw Wit dit seizoen het pou lesysteem niet overleefd. Nadat de eerste wedstrijd door noodweer bij een 3-3-stand werd gestaakt, werd De nederlaag was echter veel minder belangrijk dan de zware blessure die aanvoerder Arno Jager in deze wed strijd opliep. Dit naast het voorlopig niet beschikbaar zijn van Gerald Jan sen en Marco Schuiterd is een aardi ge aderlating voor de start van de competitie. De laatste wedstrijd in de beker uit tegen TW uit Enschede le verde een 1-1-gelijkspel op, TW begon heel sterk en overvleugelde Blauw Wit. Het spel werd al snel maar ook langdurig onderbroken doordat een speler van TVV een arm uit de kom kreeg. Toen na ruim een half uur het spel werd hervat, keek Blauw Wit al tegen een 1-0-achters- tand aan. Na rust beet de ploeg meer van zich af. TW leek de teugels wat te laten vieren, maar schuwde de overtredingen niet. Dit leverde een speler zijn tweede gele kaart op en dus rood. Met een man meer kon Blauw Wit het laatste kwartier volle dig naar zijn hand zetten en uiteinde lijk de verdiende gelijkmaker scoren: 1 -1Het restant van de wedstrijd bij Twenthe tussenstand leverde een 1-0 nederlaag op. Hoewel het nog te spe len half uur met drie kwartier vriend schappelijk voetbal werd verlengd en de stand nog naar 1-1 getild kon wor den, leverde Blauw Wit net als afge lopen zaterdag geen goede wedstrijd af. Vrijdag 6 september Schalkhaar 5, 21.00 uur (vertrek 20.00 uur). Maandag 9 september Holten Al - Raalte Al, 18.30 uur. Handbal Zaterdag 7 september Meisjes BI - Schalkhaar, 11.40 uur; Meisjes Cl - Goosen/ Wijhe, 10.50 uur. Zondag 8 september Holten - Dorpshuis De Boschkamp heeft vorige week vrijdag Open Dag gehouden. Deze werd goed be- Zwolle - Dames 114.00 uur (vertrek 12.45 uur) [oefenwedstrijd] zocht Velen schreven zich ook in voor de aangeboden cursussen. (Foto's: Johan Bolink) De Poppe is al vanaf de oprichting van Blauw Wit '66 de hoofd sponsor. Blauw Wit speelde de eerste wedstrijden ook op het terrein van de sponsor. Later via vele omzwervingen betrok de vereniging het complex aan de Dorperdijk. Aan de vooravond van het kampioenschap van het tweede elftal, werd al duidelijk dat De Poppe beide kampioensteams in nieuwe kleding zou ste ken. Een mooi gebaar waar Blauw Wit '66 bijzonder blij mee is. Na de oprichting van Blauw Wil heeft de vereniging een aan zienlijke groei doorgemaakt. Het ledental is inmiddels weer bo ven de vierhonderd gekomen. Niet alleen de voetbalvereniging, maar ook De Poppe maakte een enorme groei door. Het bedrijf heeft een ideale ligging en trekt jaarlijks vele bezoekers. In de zaak is een muurschildering aangebracht waarop te zien is hoe het bedrijf er in de beginjaren uitzag. Inmiddels bestaat De Pop pe ruim 150 jaar. Binnen de voetbalvereniging Blauw Wit '66 is De Poppe een begrip, maar ook ver daarbuiten. Staand v.l.n.r: Bennie en Eppic Aanstoot van Zalencentrum De Poppe, Johan Stam, Johan Bolink, Hans Stam, Hans Stam, Ernst-Jan Harmsen en Wilco Reterink. Voorste rij v.l.n.r. Youri Noorlander, John Paul Akkerman, Alfred Beldman, Niek Bos man, Jurrian Paalman, Maarten PaalmanAmoud Beldman en Gijsbrecht Beldman. SV Holten Zaterdag 7 september Juliana Al - Holten Al, 14.30 uur (vertrek 12.30 uur); Be Quick Z. B1 - Holten BI, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Holten C1 - Rohda R. C2, 14.30 uur; Holten C2 - Markelo C2, 13.00 uur; Bentelo Dl - Holten Dl, 11.15 uur (vertrek 10.00 uur); Rijssen Vooruit Dl - Hol ten D2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Excelsior '31 E3 - Holten El, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur); Holten E2 - Wierden El, 11.00 uur; Hol ten E3 - Enter E4, 10.00 uur; Holten E4 - RKSV E3, 10.00 uur; Hec tor F1 - Holten Fl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten F2 - Enter Vooruit F2, 11.00 uur; Rijssen Vooruit Fl - Holten F3, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); IJsselstreek MCI - Holten MC1D, 10.30 urn- overtrek 9.30 uur). Zondag 8 september Holten 1 - Sallandia 1, 14.00 uur; NEO 3 - Holten 2, 10.45 uur (ver trek 9.30 uur); Holten 3 - Twenthe G 2, 10.00 uur; Rohda R. 4 - Hol ten 4, 11.30 uur (vertrek 10.30 uur); Holten 5 - De Tukkers 5, 9.30 uur; Bon Boys 8 - Holten 6, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 7 - La Premiere 5, 10.45 uur; Heracles AVC 7 - Holten 8, 9.00 uur (ver trek 8.00 uur); Unisson 6 - Holten 9, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur). Blauw Wit Donderdag 5 september Blauw Wit 2 - WW '34 2 (beker), 18.30 uur. Zaterdag 7 september Blauw Wit 1 - De Esch 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Avanti F. 2, 12.30 uur; AZSV 7 - Blauw Wit 3, 12.30 uur (vertrek 11.00 uur); Markvogels 2 - Blauw Wit 4, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 5 - Klarenbeek 2, 14.30 uur; Heeten Al - Blauw Wit Al. 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit BI - Vilsteren BI, 14.30 uur; Raalte C2 - Blauw Wit Cl, 10.15 uur (vertrek 9.00 uur); Blauw Wit MB1 - SHE MB1, 11.30 uur; Blauw Wit Dl - Markelo Dl, 10.30 uur; Heino D3 - Blauw Wit D2, 8.45 uur (vertrek 7.45 uur); Blauw Wit D3 - Heino D5, 11.30 uur; JCH E3 - Blauw Wit El, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Blauw Wit E2 - Kloosterhaar M E2, 10.30 uur; j§|ll De Zweef F1 - Blauw Wit Fl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): Blauw Wit F2 - DES F2,9.30 uur; SVVN F3 - Blauw Wit F3, 9.00 uur (ver- Sgi trek 8.00 uur). Maandag 9 september Blauw Wit Al - GFC Al (beker), 18.30 uur. Zaalvoetbal Donderdag 5 september Blauw Wit 1 - AZC 2, 21.00 uur. I Staand v.l.n.r: Eppie en Bennie Aanstoot van Zalencentrum De Poppe, Gerben Beldman, Arno Jager, Marco Schuiterd, Remon Jager, Ton Veldhuis, Arjan Aanstoot, Gert-Jan Ulfman en voor zitter Wim Klein Nagelvoort. Voorste rij v.l.n.r. Hans Stam, Merijn Offringa, Maarten Kruimelaar, Gert-Jan Prins, Hans Bekkernens, Dirk Jan Beldman, Youri Noorlander en Jacco Schuppert..

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5