Provinciepostzegels Overijssel te koop verrassend veelzijdig KORT NIEUWS Helden gezocht: kandidaten Yeiligheidsprijs Overijssel 2002 HET WEER RT VACATURES CS CS - CS Op deze pagina vindt u onder meer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Laat uw auto eens een dagje staan! Minder klachten over het milieu in Overijssel Tien dagen muziek tijdens Enschede Muziek Festival Informatieavond over Polder Mastenbroek Tweede nummer Overijssels Buiten verschenen IVorig ;aar waren er maar liefst drie prijzen te Overijsselse zomer Bloemencorso Vollenhove en Muziek Festival Enschede op TV Oost Radio Oost best beluisterde zender in Overijssel Medewerker dviele techniek en projecten 1,0 fte Medewerker regelgeving en vergunningen 0,7 fte Medewerker subsidiecontrole 1,0 fte Adviseur financiële planning en control 1,0 fte Programmamedewerker ICT 1,0 fte (tot januari 2004) \fó?l%omaB-uaL fOI\|K^N mm\ %J)veri|ssels Nieuws E Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 8000 GB Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstroat 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fox: 038 425 26 50 e-moil: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.overijssel.nl ^veri|ssels Nieuws Zwolle - Op zondag 22 september aan staande vindt de Europese Autovrije Dag plaats. In heel Europa wordt auto mobilisten gevraagd de auto één dag te laten staan. De provincie Overijssel ondersteunt dit idee van harte en wil ook de automobilisten van Overijssel vragen de auto op 22 september te laten staan. Op deze manier kunt u uw omgeving anders ervaren: schoner, rustiger, veiliger en leefbaarder! Binnen de provincie zullen verschillende activiteiten plaatsvinden. Zo organiseert Connexxion op 22 september een actie voor haar jaarkaarthouders. Verschil lende gemeenten organiseren activiteiten omtrent de autovrije dag. Zwolle - Vorig jaar zijn er 2094 klachten binnengekomen bij het Milieupunt Overijssel. Ten opzichte van 2000 is het aantal klachten in 2001 met een derde afgenomen. 47 Procent van de klachten gaat over stankoverlast, een klacht waarop moeilijk direct bij kan worden opgetreden. Dit staat in het jaarverslag van het Milieupunt Overijssel. In een top tien staan de bedrijven waarover in 2001 de meeste klachten binnen kwa men. Bouwens Import/Export BV staat opnieuw op nummer 1 met meer dan 50 procent van alle klachten. Naast klachten over stank- en geluids overlast kunt u nu ook bij het Milieu punt terecht voor het melden van onveilige situaties en met vragen over afval en algemene milieuzaken. In deze verbrede opzet draait het milieupunt nu sinds 1 januari 2002. Inmiddels is het Milieupunt ook voorzien van een eigen wachtdienst. U kunt het jaarverslag downloaden via www.overijssel.nl of opvragen bij mevrouw Van Jaarsveld, telefoon 038 425 23 45. Wilt u een klacht doorgeven dan kan dat bij het Milieupunt Overijssel, telefoon 038 425 24 23 Enschede - Het Orkest van het Oosten organiseert voor de tiende keer het Enschede Muziek Festival. Vanaf 30 augustus aanstaande kunt u tien dagen lang genieten van verschillende soorten muziek. Pop, klassiek en jazz: het festival heeft het allemaal. Met een bijdrage van meer dan 90.000 aan het Enschede Muziek Festival onderstreept de provin cie Overijssel wederom het belang dat zij hecht aan het stimuleren van kwalitatief hoogwaardige festivals in de regio. Voor meer informatie over het festival kunt u surfen naar www.enschedemuziekfesti- val.nl. Zwolle - De Polder Mastenbroek is aan gewezen als waardevol cultuur land schap. Samen met de gemeenten Zwolle, Kampen, Zwartewaterland en het Waterschap Groot Salland werkt de pro vincie Overijssel aan een structuurvisie voor de polder. Uw hulp en ideeén zijn hier al een aantal keren nodig geweest, bijvoorbeeld bij de scenariospellen. Op woensdag 5 september aanstaande wordt een informatie- en discussieavond gehouden. Tijdens deze avonden wor den de resultaten van het scenariospel gepresenteerd en geeft de GLTO tekst en uitleg over de enquête naar de wen sen van agrariërs in de Polder Masten broek. Verder worden de eerste ideeën voor de op te stellen structuurvisie toe gelicht. Voor meer informatie kunt u surfen naar www.poldermastenbroek.nl. De provincie Overijssel heeft voor de tweede keer het. magazine Overijssels Buiten uitgebracht. Het magazine infor meert u over de stand van zaken van de Reconstructie Safland-Twente. In dit nummer leest u onder andere het ver haal van agrariërs die een nieuwe bestemming voor hun boerenbedrijf hebben gevonden. Het magazine wordt in de weken 35 en 36 verspreid in het buitengebied van Salland en Twente cn in de randen van de steden. U kunt het magazine ook downloaden via www.overijssel.nl. Hier vindt u ook ver dere informatie over de reconstructie. Voor de derde keer op rij is de provincie Overijssel op zoek naar kandidaten voor de Over ijsselse Yeiligheidsprijs. Deze prijs kent de provincie jaarlijks toe aan mensen die zich in Overijssel op voorbeeldige wijze hebben ingezet voor een veilige samenleving. rjg WB verdelen. De winnaars van vorig jaar, de heren Bep Visscher er. blip Visscher, lijmden dankzij hun uitstekende bemiddeling de sluimerende vertrouwensbreuk in het dorp Genemuiden, na afloop van de breed uitgemeten 'brommerrel- len'. Verder waren er onderscheidingen voor de Almeloër Gerard Rutten die met zijn project 'Verf in de tunnel' een verloederde graffititun- nel met vrolijke motieven overschilderde. Tot slot viel Zwollenaar Henk Lobes in de prijzen die als buurtbemiddelaar menig geval van mr. Geert Jansen burengerucht en overlast in de kiem smoorde. LI kunt zelf dus aangeven wie er kans maakt op de prijs. Als u iemand kent die actief heeft bij gedragen aan het verbeteren van veiligheid (bij voorbeeld bij u in de buurt) of weet u iemand die kordaat optrad in een situatie waarbij iemands veiligheid in het geding was, kunt u de tip doorsturen naar het bestuur van de provin cie Overijssel. Het hoeft overigens niet om één persoon te gaan. De buurtvereniging of andere groepen of instellingen mogen natuurlijk ook in het zonnetje worden gezet. Zo willen Provinci ale Staten hun waardering uitspreken voor iedereen die zich inzet voor een veilig Overijs sel. Denk daarbij aan buurtpreventie, snel ingrijpen bij criminaliteit en het desgewenst ver lenen van assistentie. Iedereen in de provincie Overijssel kan kandidaten voordragen. De inschrijving voor de prijs stopt op 1 november van dit jaar. Superheld De Commissaris van de Koningin in Overijssel, Geert Jansen, hoopt op veel aanmeldingen. "Dat zie ik als een teken aan de wand. Het wijst mensen op hun eigen mogelijkheden: 'Wat zou ik kunnen doen voor een veilige samenleving?' Dat hoeft helemaal niet zo'n superhelden gehalte te hebben als sommigen misschien den ken. Veiligheid zit juist in kleine dingen. Een kapotte straatlantaarn melden, de politie bellen bij burengerucht. Maar ook de ogen niet sluiten bij geweld op straat. Ik hoef hier geen lans te breken voor een harde aanpak van het zinloos geweld. Een maatschappelijk fenomeen waarvan ik overtuigd ben dat het een halt moet worden toegebracht. Betrokkenheid van Overijsselaars draagt ontzettend bij aan het gevoel dat je, in geval van onraad, er niet alleen voor hoeft te staan. Als provincie moet je, zeker sinds de gebeurtenissen in Enschede, alles doen wat je kunt om dat gevoel te stimuleren." Hoewel de vuurwerkramp grote indruk heeft achtergelaten op inwoners van de provincie, gaat provinciaal veiligheidsbeleid niet alleen over de opslag van vuurwerk. Zoals wekelijks is te zien in het RTV Oost programma Alarmfase 9, controleert de provincie de veiligheid en voorschriften van diverse (grotere) bedrijven en instellingen, in een zeer divers aantal werkvel den. En dat beleid werpt vruchten af. Een ver minderd aantal klachten bij het Milieupunt is een indicator. Evenals verscherpte regelgeving voor (chemische) bedrijfsinstellingen. Aanmelden Nog even voor de duidelijkheid: de prijs is bedoeld voor mensen die zich niet op professio nele basis (politie, brandweer e.d.) inzetten voor een veilig Overijssel. De aanmelding moet betrekking hebben op een situatie in Overijssel. Kent u iemand die in aanmerking komt voor de Veiligheidsprijs Overijssel, dan kunt u tot 1 november 2002 een aanmeldingsformulier opsturen naar: Provincie Overijssel Programma Integrale Veiligheid - Veiligheidsprijs Postbus 10078 8000 GB Zwolle U kunt het aanmeldingsformulier downloaden op de site van de provincie: www.overijssel.nl (onderdeel Overijssel op veilig). Daarnaast kunt u het formulier ook telefonisch aanvragen: 038 425 18 38. Extreme droogte in delen van Scandinavië; minstens zo extreme regenval en wateroverlast in de stroomgebieden van onder andere Donau en Elbe. We hebben het allemaal meegekregen. En Overijssel? Overijssel (en wijde omgeving) heeft te maken met een weliswaar wisselvallige, maar ook tamelijk warme en vooral groeizame zomer. Voor de natuur was en is het allemaal geweldig wat niet alleen de zomer, maar ook het voorjaar heeft opgeleverd. Zeker, als rechtgeaarde Hollanders hebben we er met elkaar ook heel wat over afgemopperd, maar dat moppe ren had niet zozeer betrekking op het zogenaamde 'slechte' karakter van de zomer (de zomer was helemaal niet slecht!), maar meer op de onbere kenbare, de grillige trekjes van diezelfde zomer. En dat was wel terecht, want hoeveel situaties hebben we niet gehad met onweerscomplexen die er gewoon dagen over deden om onze regio echt te passeren? Terwijl ik deze woorden opschrijf (20 augustus) wordt het buiten opnieuw spannend. Zwaar onweer of niet? Menigeen zal toch hopen op een wat rustiger en vooral duidelijke septembermaand. Ton ten Hove Ton ten Hove verzorgt dagelijks de weers verwachting op Radio Oost en TV Oost Postzegelverzamelaars opgelet! Sinds vorige week is de provinciepostzegel voor Overijssel te koop. De heer Philip Dobberberg, directielid TGP Post, overhandigde vorige week het eerste velletje aan Commissaris van de Koningin Geert Jansen. Het ontweip van de postzegel is gebaseerd op de provinciale vlag. De kleurbanen van de vlag zijn op de postzegel opgebouwd uit tekstdelen van het provinciale volkslied. Zo zijn twee kenmerkende elementen van de provincie gecombineerd tot een ontwerp. Het postzegelvelletje is verpakt in een postzegelmapje. Hierin is informatie over de pro vincie Overijssel te vinden en de volledige tekst van het volkslied. In het velletje van twaalf postzegels zijn zes sluit- zegels opgenomen waarop typische elementen van de provincie in beeld zijn gebracht. De kunste naar Theo Wolvekamp, de otter, de Holterberg op de Sallandse Heuvelrug, de Zwolse Sassenpoort, Kniepeitjes en klootschieten staan op de sluitze- gels van de Overijsselse postzegel. De speciale provinciepostzegels behoren tot de unieke serie van twaalf verrassingszegels die TPG Post dit jaar uitgeeft. Met deze bijzondere serie wil TPG Post aandacht schenken aan de regio nale verschillen in cultuur en identiteit in Neder land. U kunt de Overijsselse postzegel kopen op de grotere postkantoren in Overijssel. Wees er snel bij, want er zijn maar 120.000 velletjes gedrukt! Zaterdag 31 augustus beleeft Vollenhove de kleurrijkste dag van het jaar als het traditionele Bloemencorso er door de straten trekt. Voor het tweede achtereenvolgende jaar is het corso, bestaande uit vijftien praalwagens met ruim een miljoen dahlia's en honderden figuranten, een dag. later te zien op TV Oost. Oene Loonstra en Esther Rikken doen verslag uit Vollenhove; Co-presentator is evenals vorig jaar Reinier Belt, uitbater van het bekende café 'De Moespot' en jarenlang betrokken bij de organi satie van het corso. De special, mede mogelijk gemaakt door programmasponsor Wetland Wonen Groep, is zondag 1 september vanaf 18.21 uur te zien op TV Oost. Een vyeek later, op zaterdagavond 7 september, verzorgt RTV Oost een uitgebreide TV-special van het Enschede Muziek Festival. Evenals de voorgaande drie jaren wordt in Enschede het culturele seizoen geopend met een groots opge zet muziekfestival. Onder de naam Enschede Muziek Festival 2002 wordt van 30 augustus tot en met 8 september een podium geboden aan professionele muziekinstellingen en regionale amateurs. Het zwaartepunt ligt op symfonische muziek, maar het aanbod is even gevarieerd als grenzeloos: van klassieke muziek, kamermuziek en opera tot popmuziek en jazz. De muziekspecial, mede mogelijk gemaakt door Holland Casino Enschede, wordt op TV Oost uit gezonden op zaterdag 7 september om 18.21 Beide specials worden de hele avond om de twee uur herhaald. De luistercijfers van Radio Oost vertonen een stijgende lijn. Over de periode mei/juni behaalde de regionale omroep een markt aandeel van bijna 19 procent, ruim twee procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee heeft Radio Oost haar koppo sitie in Overijssel versterkt. Per week bereikt Radio Oost 35,4 procent van de luisteraars van 10 jaar en ouder. Daarmee staat RTV Oost op de derde plek van de regionale zenders in Nederland. Ai met al bereikt RTV Oost met Radio, TV, Teletekst, Internet en Tekst-TV 500.000 Overijsselaars per week. Deze cijfers tonen duidelijk aan dat RTV Oost in een behoefte voorziet De eenheid Wegen en Kanalen is binnen dc provinci ale organisatie belast met het beheer, de onderhoud en de ontwikkeling van de provinciale verkeersinfrastruc tuur. Het gaat daarbij om ruim 600 km landwegen en ruim 150 km waterwegen. De eenheid bestaat uit een centrale sectie in Zwolle en drie regionale secties. Eenheid Wegen en Kanalen, sectie West in Steenwijk (functienummer: WK/2002/03) U bent verantwoordelijk voor een aantal onderwerpen op het gebied van onderhoud en instandhouding van de provinciale wegen en vaarwegen in de sectie West en u leidt projecten binnen het takenpakket van de sectie. Kernwoorden: Initiatiefrijk, leert snel en graag. Onlangs afgestudeerd, civieltechnische opleiding op HBO-niveau. Salaris max. 3.223,17. Eenheid Wegen en Kanalen, standplaats Borne (functienummer WK/2002/05) U verleent of weigert vergunningen voor de uitvoering van werken aan provinciale wegen. Ook bent u verant woordelijk voor de behandeling en afwikkeling van Wachten, claims en aansprakelijkheidsstellingen. Kernwoorden: communicatief vaardig, flexibel, team- player MBO+ of pas afgestudeerde HBO-er, admi- nistratief-juridische richting. Salaris: max. 2.644.19. De eenheid Middelen ondersteunt het bestuur en management van de provincie Overijssel bij de- ont wikkeling van haar middelentaken: financiën, bedrijfskunde, informatievoorziening en personeel organisatie. De eenheid verleent de diensten aan haar Wanten: het bestuur, de directie en het management van de eenheden op zakelijke en kwalitatieve wijze Eenheid Middelen (functienummer MI/2002/14) U leven financiële ondersteuning aan de eenheden bij de (definitieve) vaststelling van subsidies. Kernwoorden: financiële controle en beoordeling van subsidie-afrekeningen en jaarrekeningen, relevante ervaring, contactueel sterk, vasthoudend, Financiële/accountancy-opleiding op HBO-niveau. Salaris: max. 3.223,17. Eenheid Middelen (functienummer MI/2002/15) U levert op ambitieuze wijze samen met collega's een actieve bijdrage aan de planning en control binnen de provincie Overijssel. U heeft coördinerende taken bij de totstandkoming van documenten in het kader van de planning controlcyclus en stelt zelf standig onderdelen van deze documenten op. Kernwoorden: daadkrachtige en communicatieve persoonlijkheid, regisseur, gevoel voor bestuurlijke verhoudingen, Financieel-economisch deskundige. HBO+/academisch niveau. Salaris: max. 3.717,28 Eenheid Concernstaf (Functienummer CS/2002/02) U levert inhoudelijke bijdragen aan het ICT-beleid van de provincie. Het eerste jaar ligt het accent op het vormgeven van (delen van) het meerjareninfor- matiebeleidsplan van de provincie. U bent een actieve sparing partner binnen het programmateam en neemt namens het Programma ICT deel aan in- en externe projecten. Kernwoorden: affiniteit met politieke besluitvor ming, inzicht in complexe beleidsprocessen, team speler, Academisch werk- en denkniveau, bij voorkeur opleiding organisatiekunde of bedrijfs kunde. Salaris; max. 3.916,75. Het Programma ICT heeft als doel om de provincie als openbaar bestuur zichtbaarder, toegankelijker en interactiever te maken. Speerpunten zijn: digitale informatievoorziening, een digitaal provincieloket voor transacties en digitale consultatie en interactie. Dit verbetert de dienstverlening en versterkt de democratische functie van de provincie. Voor alle functies geldt: Voorkeursregeling De provincie wenst meer leden van etnische min derheden en minder-validen in haar organisatie op „te nemen. Indien u tot één van deze groepen behoort, nodigen wij u nadrukkelijk uit om te solli citeren. De provincie kent door middel van partici patie in een stichting de mogelijkheid van Wnderopvang voor Wnderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. Sollicitaties Uw schriftelijke sollicitatie voorzien van uw cv kunt u vóór 7 september aanstaande sturen naar Provin cie Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle, onder vermelding van het functienummer. Mailen kan ook: vacaturepostbus@prv-overijssel.nl. Voor meer informatie over deze functies en de provincie Overijssel kunt u Wjken op www.overijssel.nl of bellen naar 038 425 19 48. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. M/N0 <?u£ j

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9