Bedrljvenborreluurtje is een uniek evenement' Dorpsfeest in Okkenbroek Hondzwemmen in zwembad T wenhaar s veld Provinciepostzegel Eendracht viert 50-jarig jubileum Klassiekerrit MAC Zakelijk Bekeken Subsidie voor verenigingen voor maken kadervorming Geen herplanting voor Ter Steege Controle autogordel Auto brand volledig uit Inbraak school Kerk ett Humor in Bathmen Vaccinatie meningokokken Uitbreiding Haarschool Preuverieje Receptie Ontvangst food Personeel Bezoekers De Ontvangst non food Expeditie DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 Holten - Met vier vrijwilligsters en de kok van de Enkco, ver zorgt Gerard Grave het bedrij- venborreluurtje van de Keune- feesten op vrijdagmiddag 13 september. Henna Warrink, Kirsten Ban- nink, Eus Aaftink en Anjo Jan sen helpen mee om er een fees telijk en vooral ook smakelijk buffet van te maken. 'Donderdags worden inkopen gedaan bij de groothandel', ver telt Gerard. 'Garnituur en 150 ki lo salade.' De Enkco stelt de Preuverieje beschikbaar om de gerechten klaar te maken. 'De voorbereidende werkzaam heden, het klaarmaken van de garnering en het snijden van de verschillende vleessoorten be ginnen vrijdagsmorgens al om 6.30 uur', zegt hij. Er wordt veel aandacht besteed aan het uiterlijk van de salades en dat alles er perfect uitziet. 'Mel de salades zijn we zo rond 14.00 uur klaar', geeft Gerard aan. 'De salades worden dan zolang in de koeling opgeslagen bij de (Foto: Johan Bolink) tent.' Daarna begint de opbouw van de buffettafels, waarbij on der andere mee wordt geholpen door Mercedes Wegen, Magda Potman, José Hoes en Ria Gra ve. Okkenbroek - Ze zijn er weer bijna klaar voor, de Okkenbroe- kers, voor het Dorpsfeest 2002. In achteraf schuurtjes wordt nog wat getimmerd aan de optocht wagens, de laatste hand wordt gelegd aan de inrichting van de feesttent, feestcommissieleden werken zich nog een paar dagen uit de naad en revue-medewer kers repeteren hun toneelspel, zang en dans in een hectiek die nu eenmaal bij een dergelijke gebeurtenis blijkt te horen. Maar dan kan 't feest beginnen! De kinderen zijn weer het eerst aan de beurt. Vrijdagmorgen worden zij getrakteerd op het jeugdtheater van clown Arie met zijn malle fratsen. Ook peuters met ouders worden uitgenodigd, 's Middags zijn er spelletjes in en om de tent. 's Avonds draait de revue 'Doar bi'w dan wier' met eigen teksten, liedjes en dans. De volgende morgen is er de tra ditionele optocht. Nieuw is ech ter dat de stoet, onder leiding van fanfare Beatrix en mini- en majorettes, niet de route van het 'Okkenbroeks rondje' zal volgen maar deze keer vertrekt vanaf de feesttent richting Ussel de Schepperstraat en via een daar achter gelegen weiland over de Koerselmansweg weer richting feesttent gaat. Na de dorpsloop voor de schooljeugd, stoelen dans en het vogelschieten is er 's middags een nieuw programma onderdeel: Acro Byngy Jum ping. Holten - Holtense verenigin gen die in aanmerking willen komen voor subsidie voor ka dervorming, dienen hun ver zoek daartoe over het gehele jaar 2001, voor 1 oktober van dit jaar in te leveren. De verordening die de subsi die voor Holtense verenigin gen regelt geeft aan dat sport verenigingen voor de kader vormingsubsidie in aanmer king komen. Bijvoorbeeld verenigingen waarvan leden een algemene sportopleiding of een sporttechnische oplei ding gevolgd hebben, die af gesloten is met een diploma. De verenigingen dienen werk zaam te zijn in Holten en aan gesloten te zijn bij een lande lijke, provinciale of geweste lijke overkoepelende organi satie. De subsidie bedraagt 33 procent van de cursuskosten met een maximum van 91 eu ro per persoon. Meer informatie telefoon (0548)854520. Het zo hoog mogelijk springen op een enorme trampoline, ge holpen door elastieken. De mid dag wordt afgerond met spelle tjes op de evenwichtsbalk en bierfietsen. 's Avonds is er groot feest met de band High Limit. Zondagmorgen wordt er gefriihshopt met muzikale me dewerking van het Dames Dixielandorkest Alice in Dixi- land en tussen de middag is er boerenkool verkrijgbaar. Rings teken gebeurt dit jaar op een bij zondere manier met een op af stand bestuurbare trekker. De sfeer wordt verhoogd door een optreden van The High Field Country Dancers, een groep Country Linedansers die ooit hun carrière begonnen in Ok kenbroek. De entree daarvoor is gratis, er wordt gedanst op cd-muziek en in de loop van het programma mag iedereen meedoen. De mid dag wordt afgesloten met het on derdeel 'levend sjoelen'. Rond 17.00 uur is het einde van de fes tiviteiten. 'De burgemeester opent met de voorzitter van de Keunefeesten op ludieke wijze het buffet', zegt Gerard. Wat die ludieke wijze is, blijft een verrassing. 'Het bedrijvenborreluurtje is een uniek evenement', benadrukt hij. 'Andere feesten kennen dat niet. Zeker niet dat bedrijven voor het kleine bedrag van 7,50 euro per persoon aan een groot buffet kunnen gaan zitten.' Bedrijven worden via Wilco Bannink uitgenodigd om aanwe zig te zijn bij het borreluurtje. 'Wie geen uitnodiging heeft ge kregen kan zich bij Wilco aan melden.' Maximaal kan er zeshonderd man in de tent. 'Vorig waren er zo'n 540 man en toen was het al behoorlijk vol.' De tent is vrijdag 13 september om 16.30 uur open, terwijl de officiële opening van de Keune feesten door de burgemeester rond 17.00 uur plaatsvindt. Holten - Ter Steege aan de Looker Molen hoeft geen linde bomen te planten. De gemeente had de Holtenaar deze herplantplicht opgelegd omdat deze bomen had gekapt zonder dat daarvoor een vergun ning voor afgegeven was. De commissie bezwaar- en be roepschriften vond echter dat Ter Steege zijn erf dusdanig heeft heringericht dat er een 'keurig geheel' ontstaan is. 'Er is ook een aantal bomen ge plant, die weliswaar een gerin gere omvang hebben dan de in de beschikking geëiste bomen, maar ze passen wel in het beeld van de nieuwbouwwijk.", aldus de commissie. Ondertussen is ook de strafrech terlijke procedure afgerond; de kantonrechter heeft een voro- waardelijke geldboete opgelegd. 'Gelet op het advies van de com missie en op de door Ter Steege geplante bomen en groenvoor zieningen is het gerechtvaardigd de herplantplicht in te trekken', aldus de gemeente. Holten - Openluchtzwembad Twenhaarsveld sluit het sei zoen of met ontbijtzwemmen op vrijdagmorgen 30 augus tus, en met baas-hondzwem- men op zaterdag 31 augustus. Het zwembad, waar veel men sen uit de kern Rijssen ge bruik van'maken, met name vanuit de Veeneslagen, nodigt ook de Rijssenaren en Rijs- sense hondenbezitters uit aan deze activiteiten deel te ne men. Traditiegetrouw houdt Twen haarsveld aan het eind van het seizoen het ontbijtzwemmen, voor de vroege zwemmers. Krentebollen, belegde brood jes, koffie en thee gaan er na het trekken van een paar baan tjes wel in, weet badmeester Stefan Klieverik. 's Morgens van zeven tot een uur of tien wordt daar gewoonlijk door de zwemmers ook volop gebruik van gemaakt. Het ontbijt is gratis. Op zaterdag 31 augustus, de laatste dag van het seizoen, wordt het baas-hondzwemmen gehouden. Het grote familiebad is dan helemaal beschikbaar voor de viervoeter. De baas of de bazin mag er ook bij in, maar dat hoeft niet. Voor de honden hoeft geen entree betaald te worden, de begeleider(s) wel. Uiteraard kan er ook gebruik worden ge maakt van abonnement en meerbadenkaart. Deze kaarten, aangeschaft in zwembad De Koerbelt, gelden ook voor Twenhaarsveld. Het zwembad is zaterdag 31 augustus open van 10.30 tot 17.30 uur. Mensen die deze dag gewoon hun baantjes willen trekken zonder tussen de honden door te moeten crawlen, kunnen te recht in het wedstrijdbad op Twenhaarsveld. Met ingang van 1 september is het openluchtbad gesloten tot mei volgend jaar. Stationsstraat - Het verkeers- team van politie Twente heeft dinsdag 20 augustus op de Sta tionsstraat een controle op het gebruik van de autogordel ge houden. In totaal werden 36 voertuigen gecontroleerd. Tegen negen per sonen werd proces-verbaal op gemaakt voor het niet dragen van de autogordel. Keizersweg - De bestuurder van een personenauto ontdekte dins dag 20 augustus, rijdende op de Keizersweg, dat er rook van on der het dashboard kwam. Al snel bleek dat zijn auto in brand stond. De ijlings ter plaat se gekomen brandweer kon niet voorkomen dat de auto geheel is uitgebrand. Holten - De politie heeft zondag 25 augustus een tweetal jonge ren aangehouden die zich in scholengemeenschap de Waer- denborch de toegang hadden verschaft terwijl de school was gesloten. De jongens werden opgemerkt door personeel van woon- en zorgcentrum Diessenplas. Toen deze zagen dat de jongens het dak opklommen en via een raam de school in gingen heeft men de politie gebeld. Deze heeft samen met de inmiddels ter plaatse ge komen conciërge de jongens, af komstig uit Holten en Bathmen, aangehouden en overgebracht naar het bureau te Rijssen. Een passende straf zal hun deel zijn. Bathmen - In de SOW-kerk van Bathmen wordt vrijdag 30 au gustus een avond worden gehou den onder het motto Kerk en Humor. Het programma Kerk en Humor wordt gepresenteerd door de be kende streektaalpersoonlijkhe den Thea Kroese, Gerrit Kraa en André Hottenhuis. André is voorzitter van een grote historische vereniging, groot kenner van het Nedersaksisch en van Twente. Hij schreef een bundel korte verhalen onder de titel Diogenes en andere verha len. Droge, nuchtere humor, ver vat in vele lezingen. Thea Kroese woont in Daarler- veen, is directeur van hel Van Deinse Instituut, heeft een RTV- Oost programma over koken, geeft ook veel lezingen, stelde een kookboek samen (Stip in de pan) en is mede-oprichter van de Stichting Twentaai, die theater programma's verzorgt. Gerrit Kraa (Bornerbroek) schrijft (jeugd)boeken waarin de vaak onbekende geschiedenis aan deze zijde van de Ussel een rol speelt. De avond begint om 20.00 uur. In de pauze is er gelegenheid met de artiesten te praten en eventueel wat van hun werk aan te schaffen. Er zak een standje met boeken ingericht worden, van de stichting Twentaai. Holten - De tweede vaccinatier- onde tegen meningokokken C wordt vrijdag 13 september ge houden in sporthal De Stroekeld aan de Laan Oud-Indiëgangers 1 te Rijssen. Het gaat deze keer om de leef tijdscategorie van 6 tot en met 14 jaar en om degenen die tij dens de eerste ronde niet konden komen. De oproepbrieven zijn 27 augus tus verstuurd. Vanaf 29 augustus is een callcenter voor vragen in geschakeld: 053-8507055. Holten - In de commissie Pu- bliekszaken, Sociale Zaken, On derwijs en Werkgelegenheid wordt vanavond, donderdag 29 augustus, de uitbreiding van de Haarschool behandeld. De school wordt uitgebreid voor twee groepen. Burgemeester en wethouders stellen voor om zowel het bouw plan als de begroting van de aan bouw goed te keuren. Voorwaar de is dat de school de vereiste bouwvergunning krijgt, en dat de kosten niet hoger zijn dan de vergoeding die er wettelijk te genover staat. Bouwbedrijf Paalman-Tempelman zal de werkzaamheden uitvoeren. De opdracht voor de herinrichting van het schoolterrein wordt ver strekt aan de laagste aanbieder. Na de bouw van twee nieuwe lo kalen beschikt de Haarschool over twaalf lokalen. Kosten wor den bespaard door de uitbreiding van de school te realiseren zon der tussenkomst van een archi tect (volgens de gemeente is er 'voldoende deskundigheid in ei gen huis') en door de lokalen op een plek te situeren. Holten - MAC Holterberg had voor zaterdag 24 augustus een rou te uitgestippeld voor klassieke automobielen. Vele leden poetsten hun paradepaardje nog eens goed op, om deze te laten blinken door de straten. Na afloop werd er een barbecue gehouden. (Foto: Johan Bolink) Commissaris van de Koningin Geert Jansen heeft afgelopen zater dag tijdens de officiële opening van het Statenjaar het eerste vel letje Provinciepostzegels van Overijssel uit handen van de heer Ph. Dobbenberg, lid Directie TPG Post, ontvangen. De emissie van het velletje Overijssel was eerder gepland op 16 juli, maar werd vanwege een fout in het postzegelvelletje uitge steld. Het velletje werd herdrukt en nu alsnog aan de Commissaris van de Koningin in Overijssel aangeboden. De titel van het velle tje is Waar de Dinkelgolfjes fonk'/en, naar een strofe uit het pro vincievolkslied van Overijssel. De speciale Provinciepostzegels behoren tot de unieke serie van twaalf Verrassingspostzegels die TPG Post dit jaar uitgeeft. In een tiju waarin veel aandacht is voor de eenwording van Europa, wil TPG Post met deze bijzondere se rie aandacht schenken aan de regionale diversiteit, cultuur en identiteit in Nederland. Aan iedere provincie wordt dan ook sinds 12 maart een speciaal postzegel velletje met twaalf postzegels ge wijd. Dit is nog nooit in Nederland gebeurd. De Provinciepostzegels van Overijssel zijn vanaf vandaag in een beperkte oplage verkrijgbaar via de grotere postkantoren in Over ijssel én bij de speciale Provincie Postzegel Promotietruck die vanaf vandaag enkele dagen door de provincie rijdt. Ontwerpbureau Vandejong uit Amsterdam is, in samenwerking met Van GOG-ontwerpers, verantwoordelijk voor het ontwerp van de postzegel en het velletje. Het ontwerp van de Provincie postzegel is gebaseerd op de provincievlag. De kleurbanen in de vlag zijn op de postzegel opgebouwd uit tekstdelen van het pro vincievolkslied. Zo zijn twee kenmerkende elementen van de pro vincie gecombineerd tot één postzegelontwerp. Het postzegelvel letje is verpakt in een gratis postzegelmapje. Hierin is interessan te informatie over de provincie Overijssel en de volledige tekst van het provincievolkslied weergegeven. In het velletje van twaalf postzegels zijn tevens zes sluitzegels opgenomen waarop typische elementen van de provincie in beeld zijn gebracht zoals de kunstenaar Theo Wolvekamp, de otter, de Holterberg op de Sallandse Heuvelrug, de Zwolse Sassenpoort, Kniepertjes (Over ijsselse wafeltjes) en het klootschieten. - (Foto: Johan Bolink) Kalfstermansweide - Schietvereniging De Eendracht bestaat 50 jaar en houdt daarom zaterdag 31 augustus van 15.00 tot en met 17.00 uur Open Huis. Vorige week werd al een receptie voor ge nodigden gehouden. De buren maakten voor deze gelegenheid een grote boog, waar al le genodigden doorheen moesten lopen om de receptie te kunnen bereiken. De Eendracht heeft haar schietbanen onder de muziek koepel op Kalfstermansweide. Hier werd ook de receptie gehou den. Tijdens het Open Huis, komende zaterdag, is iedereen welkom langs te komen en het schieten eens uit te proberen. Er kan worden geschoten met luchtbuks, vuurbuks en luchtpistool. Schieten met de vuurbuks wordt knielend gedaan. Met de andere twee wapens wordt staande geschoten. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7