Fokveedag Espelo beleeft natte finale 'Stadskelder niet ideaal' Bresser reservekampioen SportAgenda Krediet beschikbaar voor Vletgaarsmaten 2 Nauwelijks interesse voor gratis zandzakken Eb van Schooten (GB): 'Camera's moeten blijven' Gemeente doet mee aan Rondje Salland Blauw Wit wint en verliest Uitslagen Fokveedag Uitslagen Run Bike Run Workshop Chinese gym Jaarlijkse Fietstocht Inbraak in 't Keuntje Cursus EHBO DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit Donderdag 29 augustus GFC2 - Blauw Wit 2 [beker], 18.30 uur (vertrek 17.15 uur). Zaterdag 31 augustus TW Enschede 1 - Blauw Wit 1 [beker], 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Avanti F4 - Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 4 - Avanti T5, 14.30 uur; Sp. Eefde 5 - Blauw Wit 5, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit Al - WVV'34 Al [beker], 14.30 uur; BSCunis- son BI - Blauw Wit BI [be ker], 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); WVV'34 Cl - Blauw Wit Cl [beker], 13.00 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit MB1 - Enter V. MB1, 10.30 uur; Blauw Wit Dl - Victoria D2. 10.30 uur; ASV Dl - Blauw Wit D2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Victoria D3 - Blauw Wit D3, 11.00 uur (vertrek 9.30 uur). Dinsdag 3 september Blauw Wit 2 - Enter 2 [be ker], 18.30 uur. Woensdag 4 september Blauw Wit Al - Sp. Eefde Al, 18.30 uur. Zaalvoetbal Dinsdag 3 september Blauw Wit 1 - DSVD 1 [be ker], 22.00 uur. Donderdag 5 september Blauw Wit 1 - AZC 2, 21.00 SV Holten Dinsdag 27 augustus Holten 2 - SVZW, 18.30 uur; SDOL 2 - Holten 3, 19.00 uur. Donderdag 29 augustus Holten 1 - Daarle 1, 18.30 Zaterdag 31 augustus Enter V - Holten 2, 14.30 uur; Holten Al - ABS AID, 14.30 uur; Holten BI - Sp. Lochem B2, 12.00 uur; Holten Cl - Sp. Lochem C2, 14.30 uur; Markelo C2 - Holten C2, 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); Holten D2 - SDOL D2, 11.00 uur; Holten El - SDOL El, 10.00 uur; Flolten E2 - SDOL E2, 10,00 uur; Holten E3 - Nieuw-Heeten E3, 11.00 uur; Diepenveen E4 - Holten E4, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); SDOL F1 - Holten Fl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); SDOL F2 - Holten F2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); SDOL F3 - Holten F3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Zondag 1 september Holten 1 - Nieuw-Heeten 1, 14.00 uur; Holten 3 - Markelo 3, 10.00 uur; Holten 4 - Mar kelo 4, 10.00 uur; Markelo 5 - Holten 5, 10.00 uur; Markelo 6 - Holten 7, 10.00 uur; Hol ten 6 - Markelo 7, 10.45 uur; Holten 9 - Lemelerveld 8, 10.00 uur; Markelo 8 - Holten 8, 10.45 uur. Maandag 2 september Stevo Dl - Holten Dl, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). Handbal Zaterdag 13 augustus ABS2 - Meisjes BI, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); ABS2 - Meisjes Cl, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); SDOL3 - Meisjes Dl, 10.50 uur (ver trek 9.50 uur). Zondag 1 september Oefenwedstrijden Dames Al - Nijhof/ Broek land. 12.00 uur; Dames A2 - Nijhof/ Broekland; 13.00 uur. Holten - De gemeenteraad heeft voor de ontwikkeling van het tweede deel van industrieterrein Vletgaarsmaten een bedrag van 130.000 euro beschikbaar ge steld. Er is behoefte aan nieuw industrietterrein, omdat de grond van het huidige deel hele maal uitgegeven is. De gemeente heeft voor de uit breiding van Vletgaarsmaten al contact gehad met de provincie. De provincie heeft aangegeven dat zij in principe instemt met de uitbreidingsrichting voor het be drijventerrein. Het gaat om een terrein van bruto 30,9 hectare. Inmiddels heeft de gemeente een Holten - Terwijl in Rijssen zich voor de gemeentewerf een rij wachtenden vormde om zand zakken af te halen, is de belang stelling in Holten voor de gevul de zakken niet erg groot. De zandzakken zijn nog steeds verkrijgbaar bij de gemeente- werf in Holten, tijdens opening stijden. Na de wateroverlast in Rijssen heeft de gemeente zandzakken besteld, die op de gemeentewer- ven gevuld werden. Vervolgens werden door ambtenaren brie ven rondgebracht in de meest getroffen straten, in Holten in de Holten - 'De camera's bij het sta tion in Holten moeten blijven'. Dat is de mening van Gemeente- Belang-fractievoorzitter E. van Schooten. Burgemeester J.A.H. Lonink is het daarmee eens. 'Het weghalen van de camera's is geen bijdrage een het vergroten van de veilig heid. En dat terwijl de NS als doelstelling heeft de service te verbeteren en de veiligheid te Holten - De gemeente is van plan deel te nemen aan het pro ject Rondje Salland. En stelt daarvoor 1.316 euro beschik baar. Het Rondje wordt nog bespro ken in de commissie Ruimtelijke ontwikkeling. De Recreatiegemeenschap Sal land werkt momenteel aan het project Rondje Salland. Dat gaat om bewegwijzerde fietsroutes. Met het bewegwijzeren van de groot deel van de gronden ver worven en kan begonnen wor den met de planologische voor bereiding. De gemeente wil al lereerst een structuurvisie voor het hele gebied maken die als basis van het bestemmingsplan moet dienen. Omdat de uitbrei ding hoge prioriteit heeft 'bij de gemeente en omdat de personele bezetting momenteel krap is, wil de gemeente een extern bureau inschakelen om zo de voortgang in het project te houden. Daar voor en voor het opstellen van de structuurvisie, het bestem mingsplan en het voeren van het secretariaat van het project is dat geld beschikbaar gesteld. Espelo - De Fokveedag werd af gelopen zaterdag 24 augustus gehouden in Espelo Het leek de hele dag nog goed te gaan met het weer. Alleen op het moment dat 's middags de kampioenen werden gekozen, kwam de regen met bakken naar beneden. De keuring in Espelo begon 's morgens rond halftien met de oudere koeien. Volgens de jury- waren de dieren kwalitatief van een hoog niveau. Dat beeld zette zich goed voort bij de jongere dieren (koeien die twee keer hebben afgekalfd). Ook de vaar zen (koeien die slechts eenmaal hebben gekalfd) waren van een zeer goed gehalte. 'Zeker voor een plaatselijke fokdag,' volgens een van de j uryleden. Zij beoordelen de koeien op hun vermogen om op een gezonde manier oud te worden en veel melk te geven. Belangrijk is daarbij vooral de uier, het been- werk en de algehele bouw van een koe. Wel worden de koeien voor deze keuring extra gewas sen, geschoren en vaak ook nog mee geoefend om goed aan het touw te lopen. 'Ze worden niet zomaar uit de stal getrokken hoor', aldus een deelnemer. Een extra prijs was er voor die koeien welke volgens de jury de mooiste uier bezaten. Een waar spektakelstuk voor de liefhebbers was de strijd om de beste bedrijfsgroep. De inzen ders proberen daarbij een groep koeien uit hun eigen stal samen te stellen met hun beste koeien. Volgens de jury waren al de in gezonden groepen van een zeer hoog niveau. De finale ging tus sen de groepen van Gerrit Vene klaas en die van de familie Steegink-Boode, waarbij de laatste aan het kortste eind trok. Rubriekswinnaressen Oudere koeien: Coba 40v: Vincent Mts. Rietberg; Anna 170v: Meer koet 72Mts.Scheperboer; Specht horst Dina 338v: Koerier 104 Mts, Bronninkreef; Frieda 199v: Ida's Red Orkan Mts. Steegink-Boode. Jonge koeien: Hermien 37v: Delta Sparta GJ Veneklaas; Frida 204v: Rudi Boy Mts. Steegink-Boode; Werna 15v: Subliem Tulip Mts. Steegink-Boode. Melkvaarzen Pau- lien 69v: Beverlake Nick Mts. Sche- perboer; Bertha 158v: Subliem Tu lip Mts. Scheperboer; Spechthorst Dina 374v: Broeklander Kibo Mts. Bronninkreef. Uierkampioenschappen Oudere koeien: Jeltje 29v: Beverla ke Nick Mts,Stevens. Jonge koeien: Frida 204v: Rudi Boy Mts. Steeg ink-Boode. Melkvaarzen: Marinda 14v: Kommandeur Dakota Mts. Steegink-Boode. (Foto: Johan Bolink) De Kalver Opfok Club hield rond 10.15 uur haar keuring. Normaal gesproken worden de kinderen met hun kalfjes wel een half jaar lang gevolgd. Daar bij wordt onder meer gekeken hoe de verzorging op de boerde rij is. Helaas kon dat dit jaar niet, wegens de nieuwe regels sinds de mond- en klauwzeercrisis. Op het laatste moment werd er toch nog een keuring gehouden en werden er nog acht kalveren op- Kenemansstraat. In de brieven werd geattendeerd op de mogelijkheid van het gra tis afhalen van zandzakken. Af gelopen maandagmiddag en - avond werden de eerste zesdui zend zandzakken afgehaald door burgers van zowel Rijssen als Holten. Gemeentewerkers gingen op de nacht van maandag op dinsdag door met vullen, zodat dinsdag morgen opnieuw zakken afge haald konden worden. Dinsdag middag waren er 6800 zakken uitgegeven. Er worden nog drie duizend zandzakken gevuld de ze week. vergroten." Lonink gaf verder te kennen dat de politie juist heel tevreden is met de inrichting van het station in Holten. Het station in Holten wordt door de politie ten voor beeld gesteld, juist om het came ratoezicht en de fietsenstalling zoals die daar gerealiseerd is. Lonink zegde toe een brief naai de NS te schrijven over deze zaak. landelijke fietsroute LF 26 tus sen deventer en Flolten wordt, het netwerk van bewegwijzerde fietsroutes binnen Salland ge completeerd. Dan wordt het in Salland, net zoals in Twente, mogelijk een Rondje Salland te fietsen via de LF-routes. Voor gesteld wordt om een gids uit te brengén waarin zowel het Rond je Twente als het Rondje Salland zijn opgenomen. De Regio Twente heeft inmiddels inge stemd met het project. Twee weken voor de start van de competitie heeft Blauw Wit twee nuttige wedstrijden ge speeld. In 't Harde begon de ploeg bijzonder sterk en legde daarmee de basis voor een pri ma resultaat. Dinsdag in de be ker tegen Rietvogels bleek dat de ploeg na opnieuw een sterk begin nog niet daar is waar men moet zijn. Simpele fouten wer den de ploeg fataal, waardoor Rietvogels met 1-2 de beker wedstrijd naar zich toetrok. Tegen 't Harde begon Blauw Wit zoals gezegd goed. Op nieuw mocht Jurgen Kolkman het in de spits proberen. In het eerste half uur was Blauw Wit heer en meester. De ploeg speelde fris en gedurfd. In dit soort situaties laat de ploeg zien dat het veel talent heeft en dat het verzorgd voetbal kan spelen. De thuisploeg was dui delijk verrast door zoveel macht van de tegenstander. Mcrijn Offringa, die in het veld nog wel wat brutaler mag wor den, was zeer attent bij een fou te uitworp van de doelman van de gastheren. Hij pikte de bal op en scoorde fraai. In het laat ste kwart voor de rust liet Blauw Wit de teugels vieren. Iets wat in deze wedstrijd en straks in de competitie niet kan. De thuisploeg kon hierdoor makkelijk gelijk maken. De concentratie is duidelijk een probleem om de hele wedstrijd vast te houden. Toch kan de ploeg op een fraaie eerste helft terugzien waarin prachtig voet bal vertoond werd. In de tweede helft kon Blauw; Wit de gastheren in het eerste kwartier nog goed partij bie den. De thuisploeg voerde de druk wel op, maar Blauw Wit was veel gevaarlijker in de te genaanval. Uit zo'n aanval wist de ploeg tot scoren te komen. Gert Jan Prins was op het juiste moment op de juiste plek om de re bound binnen te schieten 1-2. Hierna drong de thuisploeg sterk aan, maar liet Blauw Wit zien dat het sterk verdedigde. Met steun van het middenveld lieten de verdedigers Jacco Schuppert, Dirk Jan Beldman, Arjan Aanstoot en aanvoerder Arno Jager zien dat zij goed op elkaar ingespeeld zijn. Met een degelijke Hans Bek- kernens bleef de ploeg knap overeind, 't Flarde kreeg nog wel twee fraaie kopkansen, maar deze leverden geen treffers op. Een fraai resultaat voor de ploeg van Dick Brands. Afgelopen dinsdag speelde de ploeg thuis tegen Rietvogels. Het hoofdveld was nog niet volledig hersteld van de enor me wateroverlast, waardoor uitgeweken werd naar een bij- veld. Ook nu begon de ploeg sterk aan de wedstrijd, maar moest de ploeg ook constateren dat men lang niet zo scherp was in de afronding als enkele da gen eerder. Na dertig minuten had de ploeg met 3-0 moeten voorstaan, maar stond de teller in werkelijkheid nog,op nul. Prima veldspel was dit keer niet voldoende voor een treffer. Zonder Gerald Jansen, Marco Schuiterd en Jacco Schuppert bleek dat de jongeren zeer goed kunnen voetballen, maar dat een stukje ervaring onmisbaar is. Dat juist de wel opgestelde ervaring in de fout ging had te maken met slecht positiespel van de aan te spelen ploegge noot. Laatste verdediger Dirk Jan Beldman zocht een mede speler, maar schoof de bal in de voeten van een aanvaller. Diens voortzetting bracht de spits in stelling die fraai en on houdbaar binnenschoot. Een kater voor de thuisploeg, omdat Rietvogels tot dan toe weinig had laten zien en veel fysieke kracht gebruikte om staande te blijven in deze wed strijd. Na rust probeerde Blauw Wit de opgelopen schade recht te zetten, maar toen bleek dat de uitvoering moeilijker was dan wat men voor rust had la ten zien. Rietvogels bleef sim pel overeind en counterde naar hartelust. Werd de thuisploeg toch gevaarlijk dan greep de ploeg resoluut in. De scheids rechter liet veel te veel toe, waardoor Arno Jager met een zware enkelblessure van het veld moest. Hiervoor kreeg Blauw Wit geen strafschop, daar waar de ploeg er duidelijk wel één ver diende. In de direct hierop vol gende tegenaanval kreeg Riet vogels de terechte strafschop wel 0-2. Blauw Wit kwam nog wel te rug tot 1-2, middels een fraaie kopbal van Remon Jager, maar in het laatste kwartier was het spel te voorspelbaar en werden vooraf afgesproken taken niet uitgevoerd. Rietvogels bleef hierdoor aan de goede kant van de score 1-2. Zaterdag speelt Blauw Wit uit in Enschede tegen T.V.V. de laatste wedstrijd in de beker. Het restant van de wedstrijd te gen Twenthe wordt dinsdag a.s. gespeeld. De aanvang van dit half uur is vastgesteld op 19,30 uur. Zater dag 7 september start de com petitie met een1 thuiswedstrijd tegen De Esch. gegeven (andere jaren wel tot dertig stuks). De jury beoordeel de het voorbrengen van dieren door de kinderen, het 'toilet' (of de kalveren goed zijn gewassen en geschoren), de bouw van de dieren en de melkproductie van de moederkoe. Winnares werd Marjolein Nij- land met Elsje 136, voor Suzan ne Kotte met Gerrie 95. Na de middag werden de beste koeien gekozen uit de drie leef tijdscategorieën. En terwijl het publiek paraplu's en regenjassen opzochten, boog de jury zich over de overgebleven kandida tes. De hoogste eer van de dag was voor Spechthorst Dina 338 van de familie Bronninkreef- Bosman. Zij werd naast kam pioene bij de oudere koeien ook algemeen kampioene. Alhoewel ze de versierselen nog tegoed moest houden, daarvoor regende het te hard. Melkvaarzen (3 stuks): Mts. Sche perboer. Koeien: GJ Veneklaas; Mts. Steegink-Boode (Beste be drijfsgroep van de dag). Kampioenschap individueel Oudere koeien Kampioene: Specht horst Dina 338v: Koerier 104 Mts. Bronninkreef. (Tevens Algemeen kampioene) Reserve: Frida 199v: Ida's Red Orkan Mts. Steegink- Boode. Jonge koeien: Kampioene: Werna 15v: Subliem Tulip Mts. Steegink-Boode. Reserve: Wieke 2v: Atlas GJ Veneklaas. Melkvaar zen: Kampioene: Spechthorst Dina 374v; Broeklander Kibo Mts, Bron- nikreef. Reserve: Paulien 69v: Be verlake Nick Mts, Scheperboer. Uitslagen Kalver Opfok Club (KOC). Exterieur: Kampioene: Marjolein Nijland met Elsje 136; Reserve: Ine Steegink met Roza 241Voorbren gen: Kampioene: Suzanne Kotte met Gerrie 95. Toilet: Kampioene: Marlijn Bronninkreef met Prinses 79. Algemeen puntenkampioenschap: 1. Marjolein Nijland met Elsje 136; 2. Suzanne Kotte met Gerrie 95; 3. Marlijn Bronninkreef met Prinses 79. Holten - WD-gemeenteraadslid M. Spijker vindt de Stadskelder geen ideale oplossing voor jonge ren; volgens Spijker wordt daar ook binnen SoCuWe zo over ge dacht. Spijker gaf dat te kennen tijdens de raadsvergadering van maandagavond. Hij raadde het college aan hierover in overleg te treden met SoCuWe. Burgmees ter J.A.H. Lonink benadrukte dat de gemeente voortdurend in over leg was met SoCuWe, ook hier over. En dat SoCuWe niet aange geven had dat ze het niet eens wa ren met de door de gemeente in gezette activiteiten om onderdak voor jongeren te zoeken. „Dan heb ik een andere bron bij SoCuWe", aldus het VVD- raadslid. Lonink merkte op dat de ge meente gepraat had met het be stuur van SoCuWe en de lei ding: „Dan moet u het wel uit een héle andere bron hebben." Spijker voerde aan dat de Stads kelder afgekeurd was in verband met brandonveiligheid. „De Stadskelder is niet afgekeurd, maar er werd de zaak beperking opgelegd wat het bezoekersaan tal betreft", stelde Lonink. „We zijn op zoek naar ruimte voor jongeren die aan alle voorwaar- (Foto: Peter Bulthuis) den voldoet, en daarbij is niet al leen de Stadskelder is beeld", al dus de burgemeester, die te ken nen gaf dat het opknappen van het Paalhuus de gemeenschap gigantisch veel geld zou kostten. „Het Paalhuus is dus afgeschre ven", constateerde Spijker. Lo nink: „In overleg met de com missie is die optie voorlopig ver laten. Het college is nu op zoek naar een oplossing op de kortst mo gelijke termijn. En dat gebeurt allemaal in overleg en in over eenstemming met de stichting SoCuWe." Haaksbergen - Tijdens de Re giokampioenschappen paarden sport te Haaksbergen op 23 en 24 augustus, is Bergruiterlid Thessa Bresser reservekampioen geworden in de klasse M2-dres- suur. Met 318 punten behaalde ze hetzelfde resultaat als de kampioen. Met deze plaatsing mag Thessa nu deelnemen aan de Nederlandse Kampioen schappen in Ermelo op 13 en 14 september. Aan het regiokampioenschap deden verschillende combinaties van rijvereniging de Bergruiters deel: Marjan Noteboom met Sunshine's Jamaica in de B-dres- suur, Katja Kienzle met One Night Stand in de LI-dressuur, in de M2-dressuur Sabine de Roos met Mayamunde en in de Z2-dressuur Marie Elise Dolle- kamp met Jethro ME. Marie Eli se Dollekamp behaalde een vijf de prijs op de eerste dag en kwa lificeerde zich voof de finale. Op de tweede wedstrijddag de den acht combinaties mee aan het verenigingskampioenschap. In de dressuur Herman Lodewe- ges met Patchio, Marjan Note boom met Sunshine's Jamaica, Katja Kienzle met One Night Stand en Jenifer Pasop met Sil ver Spot. In het springen: Ida Vincent met Marios, Marjet Drost met Magie Society, Joan na Spakman met Klaverborch's Capitola en Nicole Koebrugge met Duke. Ook een Z-viertal, onder leiding van Ingrid van Dijk, en bestaan de uit Claire Galbraith met Mac- gyver, Arjen Kraayenzank met Carlos, Sabine de Roos met Mayamunde, Thessa Bresser met Goodlord en als reserve Lu- cinda Anderson met Axias Nick Otto streden om het kampioen schap. Het viertal werd derde en mag op 7 september ook deelnemen aan de Nederlandse Kampioen schappen te Ermelo. Tijdens de open wedstrijd te Haaksbergen op 25 augustus won Jenifer Pasop met Silver Spot de vierde prijs in het B- springen. Een week eerder be haalde Marjet Drost met Magie Society een eerste prijs in het L- springen. Bome - Voor de zevende keer werd afgelopen zaterdag in Bor ne een Run Bike Run gehouden. De atleten van SV Holten lieten zich door het slechte weer niet afschrikken en presteerden uit stekend. Bij deze duathlon moesten ach tereenvolgens zeven kilometer hardlopen, dertig kilometer wielrennen en een afsluitende- drie kilometerloop door Bornc worden afgelegd. Bij de senioren viel Rob de Bruin met een vierde plaats net buiten de prijzen; zijn tijd was 1 uur 26.22. Richard Beldman no teerde 1.29.18 en Chris Offringa zat daar vlak achter met 1.29.43. Bij de categorie vijftigplus haal de Gerard Beldman een tweede- plaats in 1.30.37, terwijl Egbert Beldman vijfde werd in 1.39.02. Ook topschaatser Mark Tuitert was present bij de teamwedstrijd van de prominenten. Als wiel renner wisselde hij af met hard loper Tonny Bruns en samen legden ze beslag op de tweede plaats. Holten - Onder leiding van trai ner Harry Grob wordt zondag 1 september op de dagcamping aan de Holterbergweg van 9.30 uur een workshop Tai Ji gehou den. Bij regen wordt uitgeweken naar zondag 8 september. Tai Ji is een rustgevende, Chine-^ se gym die pure ontspanning en hernieuwde energie geeft. Harry Grob laat deelnemers van de workshop kennis maken met Tai Ji en met de bijzondere omge ving op de Sallandse Heuvelrug. De workshop is zo opgezet, dat iedereen er wat aan heeft. Deel name is gratis. Wel moet er van tevoren worden opgegeven bij R. Evers, r.evers@ivn.nl of tele foon 0548-622705. Dijkerhoek - De jaarlijkse fiets tocht van buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek wordt bij droog weer en voldoende deelname zaterdag 7 september verreden. De tocht begint om 9.30 uur vanaf 't Bonte Paard en eindigt om 17.30 uur. Omdat de start verder weg is ge legen, wordt met auto's naar het beginpunt gereden. Wie niet een auto of fietsdrager bezit kan ge bruikmaken van (fiets)vervoer. Wie hier gebruik van wil maken moet dit tijdens de opgave aan geven. Onderweg zal een paar keer gestopt worden voor een aantal bezienswaardigheden. Er wordt ook een middagstop ge-r houden voor een gezamenlijke maaltijd. De kosten hiervan zijn voor eigen rekening. Bij slecht weer is zaterdag 14 september de uitwijkdatum. Op geven kan tot 5 september bij Erik Wechstapel, 0548-364034.' Andere evenementen van de buurtvereniging zijn klootschie ten op zondag 13 oktober (uit wijkdatum 20 oktober) en de playbackshow voor de jeugd op zondagmiddag 1 december. Holten - In Grand Café 't Keun tje werd in de nacht van woens dag 21 op donderdag 22 augus tus ingebroken. Via het dak werd toegang ver schaft tot een bedrijfspand. Ver volgens is een verbindingsdeur naar het naastgelegen horeca- pand geforceerd, waarna toe gang tot het pand werd verkre gen. Binnen werd een gokkast opengebroken en een onbekend geldbedrag weggenomen. Holten - EHBO Holten start dinsdag 1 oktober de nieuwe cursus EHBO, inclusief hartre- animatie. Deze cursus wordt ge geven in scholengemeenschap De Waerdenborch door een be voegde instructeur en een arts- docent. De cursus bestaat uit veertien lessen op dinsdag van 19.45 uur tot 21.45 uur. Er kun nen maximaal twaalf cursisten deelnemen. Hierdoor krijgt elke individuele cursist ruim voldoende aan dacht. De kosten van deze cur sus bedraagt 85 euro. Enkele ziektekostenverzekeraars ver goeden een gedeelte hiervan. Voor opgave en nadere inlich tingen bij het secretariaat van de EHBO, Henk Markvoort, Oude Stationsweg 8, 7451 ME Holten, telefoon 361648 (bij voorkeur bellen tussen 17.00 en 18. 00 uur)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5