Aanpassingen Kenemansstraat zo snel mogelijk BU DG ET STO R E Lous van Dijk neemt afscheid als raadslid Nieuws Holtens Nieuwsblad Rabobank, ook voor al uw verzekeringen! 4 Wateroverlast teistert nu ook Holten Opening donderdag 29 augustus om 10.00 uur Lonink: 'Jammer dat de raad een vrouw verliest' i 4 25% 50% 75% korting op de laagste prijs ROBERS MAKELAARDIJ! Aankopen, verkopen en taxaties Keunefeesten Holten BELTMAN Q Oproep oude ambachten Weekendweer Land Rover: jaarlijkse '64 Challenge' Hyundai Betz nu in de showroom Holtens Nieuwsblad IS Donderdag 29 augustus 2002 Fax:0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs c 40.42 Losse nummers Holten - Dat een commissiever gadering lang kan duren onder vonden bewoners van de Kene mansstraat. Zij waren aanwezig bij de commissie Openbare wer ken van dinsdagavond, met een agenda van in totaal achttien punten, met als elfde punt: 'uit voeren rioolverbeteringsmaatre- gelen Kenemansstraat'. En toen dat punt aan de orde was, wees de ldok tien voor half elf- Namens de bewoners van de Ke nemansstraat sprak Marcel van Assem. Hij benadrukte dat de bewoners van de Kenemans straat al 25 jaar last hadden van wateroverlast. Eerst alleen bij hevige regenval, de laatste jaren bij elke behoorlijke bui. 'Vier tot vijf keer per jaar komt de boel onder water. En dan geen schoon water, maar rioolwater met alles wat daar in drijft.' Het is na al die keren te zien en te ruiken', vertelt Van Assem. 'De onderste randen in de schu ren zijn uitgebeten en het stinkt er, ook al maak je schoon.' De angst van de bewoners van de Kenemansstraat is dat nu, na de wateroverlast in Rijssen, de Ke nemansstraat naar achter ge schoven wordt, vertelt Van As sem en stelt vervolgens een aan tal vragen. Of het gaat om een tijdelijke of definitieve oplos sing, of de verbetering van de woonwijk tegelijkertijd aange pakt wordt, en of het gemeente- groen schoongemaakt kan wor den. 'Alleen al uit hygiënische overwegingen. Wij halen het ri- oolslib wel uit onze eigen tuin, maar in de gemeentetuin blijft het liggen. En bij temperaturen als vandaag komen heel onaan gename geuren vrij.' Enorme partij dames-, heren-, kinder- en sportkledïng nü met De Galerij 1 7607 HR Almelo Als lezer van hel Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebmik deze bon voor hel opgeven van een Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad: Dhr /mevr.: Adres: Woonplaats €41.85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: €0.87) In de commissie lag het voorstel van burgemeester en wethouders op tafel; zij willen zo spoedig mogelijk rioolverbeteringsmaat- regelen uitvoeren in de omge ving van de Kenemansstraat. Het college wil de uitvoerings termijn van de maatregelen niet afhankelijk stellen van de for mele vaststelling van de beleids rapporten ten aanzien van de rio leringsplannen. De gemeente is al enige tijd bezig met het op stellen van een BasisRiolerings- Plan voor de gehele gemeente, maar wil de Kenemansstraat uit de plannen lichten en naar voren halen. Als het enigszins kan worden de werkzaamheden ter verbetering van de riolering voor de Kene mansstraat dit najaar nog uitge voerd. Wethouder J. Ligtenberg, voorzitter van de commissie, stelde nadrukkelijk dat dit pro bleem met voorrang afgehan deld dient te worden. En dat het gaat om een definitieve maatre- Lees verderop pagina 3. Holten - Niet alleen Rijssen heeft afgelopen weekend last gehad van hevige regenbuien. Ook Holten moest er dit keer aan geloven. Ve le straten, zoals de Dorpsstraat, Kenemansstraat en de Haarstraat stonden blank. Putdeksels dreven weg, terwijl 't rioolwater als kol kende fonteinen omhoog werd geduwd op de straat. (Foto: Freddie Paalman) Holten - Vrij onverwacht nam gemeenteraadslid Lous van Dijk maandagavond tijdens de raads vergadering afscheid als raadslid van Gemeentebelang Rijssen- Holten. Van Dijk was eerder lid van de Holtense gemeenteraad, en werd na de herindeling frac tievoorzitter van Gemeentebe lang in de nieuwe gemeenteraad. Haar ffactievoorzitterschap leg- der ze in maart van dit jaar al neer, wegens drukke werkzaam heden. Burgemeester J.A.H. Lonink vond het jammer dat ze vertrok. 'Hoewel de beweegredenen heel respectabel zijn. Je kunt je afvra gen wat de politiek eist van raadsleden op dit moment. Hoe richten we de maatschappij zo in dat mensen uit alle functies raadslid kunnen zijn?' Hij gaf aan dat de inzet van een Rijssens raadslid twintig uur per week bedraagt. 'Dat is van elk raadslid niet te vragen. Hét is ook jam mer dat de raad een vrouw ver liest. Het aantal mannen/ vrou wen is nu toch wel onevenwich tig', vond hij. Van Dijk wordt opgevolgd door Ab Hofhuis: en dat betekent dat de raad van de 25 raadsleden nu drie vrouwen telt. 'Vakkundig, deskundig, zeer be trokken en kritisch', waren de trefwoorden die Lonink voor Van Dijk gebruikte. 'Als geen ander sloeg je een brug tussen Holten en Rijssen. Op Het terrein van sociale zaken lag je kracht. Je kwam met oplossingen en pijnpunten. Geen stemver heffing, maar een rake constate- Raadsnestor Eb van Schooten (Gemeentebelang) bedankte Van Dijk namens de raadsleden voor haar inzet in de raad. 'Om het raadslidwerk goed te kunnen verrichten, is veel tijd nodig', er kende hij. 'En persoonlijk gaat het mij ook aan het hart, want ze is lid van onze fractie.' Zowel Lonink als Van Schooien over handigden het vertrekkende raadslid een bos bloemen. Van Dijk vond de keuze die ze moest maken niet makkelijk. 'Het wankel evenwicht tussen mijn politieke ambitie, mijn da gelijkse werkzaamheden en mijn gezinsleven raakte verstoord. De afgelopen maanden ben ik tot de conclusie gekomen dat de uren die een dag telt niet vol doende zijn om al die taken naar mijn tevredenheid uit te voeren.' Van Dijk gaf aan dat het raads lidwerk van de nieuwe raad be duidend meer tijd en energie vroeg dan dat van de raad in de voormalige gemeente Holten. Bovendien veranderde ze van baan en werd interim-manager sociale zaken en welzijn. 'In de praktijk blijkt dat de gemeenten (Foto: Harry Broeze) die mij inhuren op een moment dat de nood het hoogst is. Dat betekent dat ik binnenkom met zo mogelijk meer dan honderd procent energie, om snel rust en lijn in de organisatie te brengen. Tijd om te ontspannen en om de batterij weer op te laden ontbrak en deed uiteindelijk de emmer bijna overlopen.' In de veronder stelling dat alleen het raadswerk te combineren zou zijn met haar dagelijkse werkzaamheden droeg ze het fractievoorzitter schap enkele maanden geleden over aan Eb van Schooten. 'Die veronderstelling kwam he laas niet uit. Ik ben alleen maar meer in conflict met mijzelf ge komen met het nakomen van al mijn verplichtingen. Of ik doe de burgerij van Rijssen-Holten tekort, of ik loop vast in mijn werk. Daarom stop ik.' Ze nam afscheid met gemengde gevoe lens. 'Ik ben aan deze periode begon nen om door te gaan tot 2006, helaas list mijn Waterloo in 2002.' Het contact met de plaatselijke politiek wil ze graag behouden; de voorzitter van Gemeentebe lang heeft haar inmiddels voor gedragen als bestuurslid van de kiesvereniaina. AL MEER DAN 30 JAAR HET VERTROUWDE ADRES VOOR AL UW ONROEREND GOED lid: LANDELIJKE MAKELAARS VERENIGING Gaardenstraat 30, 7451 CW HOLTEN Tel. 0548-36 16 49. E-mail: Robers@trcf.nl 12,13,14 en 15 september Noteer alvast in uw agen da BOSS Nu Hugo Boss dealer vt Rijssen. Holten en omgeving irtllj Woonboulevard 46, Almelo De leuïcsle taty-winftel van Ne<feïTan<f.' Pagina 3 De commissie van de ge meente heeft zich gebogen over de rioolproblematiek in de Kenemansstraat. -jfeiA 9 Pagina 5 De Fokveedag ging vorig jaar door de mkz-crisis niet door. Nu wel, maar was de regen boosdoener. EI L Pagina 7 L. f< ï'-rp kvl Het bedrijvenborreluurtje is uniek een perfecte manier om met elkaar in contact te komen. i^veri|ssels Nieuws H' n m Deze week vindt u nieuws en items over ij*' de werkterreinen van de provincie Overijssel. Holten - Tijdens de Keunefees ten wordt zaterdag 14 september een Agrarische Dag gehouden. Hiervoor worden nog beoefe naars van oude ambachten ge zocht. Omdat carnavalsvereniging De Fienpreuvers het 33-jarig jubi leum viert, wordt tijdens de Keunefeesten iets extra's ge daan. Dit is in de vorm van een Agrari sche Dag. Vele oude machines zullen worden tentoongesteld. Ook zullen vele oude ambachten worden beoefend. Wie dit ook beheerst en mee wil doen aan deze activiteit kan zich opgeven bij Wilfred van der Pluijm, 0548-363624 of 364947. Perioden met zon en meest droog weer. Vrijdag, zaterdag en zondag overdag veel zon afge wisseld door wat wolkenvelden of stapelwolken. De temperatuur komt uit op 22.0 tot 25.0 graden. Dit mooie droge zomerweer hebben we te danken aan een hogedrukgebied bij de Azoren. Een uitloper daarvan strekt zicht uit boven onze om geving en de Noordzee, en zorgt voor minder onstabiel weer. Weerman, Freddie Paalman. Voor meer weer pagina 3.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1