gemeentelijke informatie L Collectes Rijssen. Reken daar maar op. Donderdag 29 augustus 2002 HO 12 ZA8 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 1930 uur Hoorzitting locatiekeuze gemeentehuis Rijssen gaat niet door Op woensdag 28 augustus bent u als inwoner van Rijssen-Holten uitgenodigd voor een hoorzitting over de locatiekeuze van het gemeentehuis Rijssen. Onze gemeente is echter meerdere malen getroffen door een wolkbreuk, met de nodige gevolgen voor velen van u. De eerste zorg van het gemeentebestuur gaat op dit moment uit naar deze getroffenen en het tijdelijk of structureel oplossen van problemen rondom de wateroverlast. De hoorzitting over de locatiekeuze van het gemeentehuis is daar om uitgesteld naar een later tijdstip. U leest daarover te zijner tijd meer in deze advertentie. R ijsser De Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelminafonds collecteert van maandag 2 september tot zaterdag 7 september 2002. De week daarop collecteert het Prinses Beatrixfonds. Voor vragen over een collecte kunt u bellen met de Publieksbalie van de sector Ruimte, telefoonnummer 85 47 74. Openbare vergaderingen De commissie Publiekszaken, Sociale Zaken, Onderwijs en Werkgelegenheid vergadert op donderdag 29 augustus 2002 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. I Opening II Taakveld Bouwen, Milieu en Vastgoed, aanvang 19.30 uur 1. Mededelingen 2. Besluitenlijst van de vergadering van 2 mei 2002 3. Milieujaarverslag gemeente Rijssen 2001 en Milieujaarprogramma 2002 4. Kredietaanvraag voor de uitvoering van de ISV bodemtaken in 2002 5. Rondvraag III Taakveld Burgerzaken, aansluitend aan vorig taakveld 1.Tarieven reisdocumenten per I januari 2003 - Besluit burgemeester en wethouders d.d. 19 juli 2002 - Info tarieven reisdocumenten bureau NVVB: resultaat eva luatie is vertraagd (ter kennisneming) 2. Straatnaamgeving doorgang tussen juwelier Geerdes en Bökkerink optiek -Voorstel burgemeester en wethouders:"Giezengang" 3.Vaststelling beheerregeling GBA (ter informatie) 4. Rondvraag IV Taakveld Sociale Zaken, aansluitend aan vorig taakveld 1Kort verslag van de vergadering van 27 juni 2002 (al verzon den) 2. Mededelingen: a. vervallen Verordening (re)integratie arbeidsgehandicapten gemeente Rijssen b. voorlichtingsmateriaal minimabeleid 2002 3. Rondvraag Bij het onderdeel Sociale Zaken zult u mondeling worden geïn formeerd over ontwikkelingen inzake de gemeentewinkel. V Taakveld Onderwijs, aansluitend aan vorig taakveld 1Kort verslag van de vergadering van 27 juni 2002 (in uw bezit) 2. Uitbreiding o.b.s. Haarschool Holten 3. Inkoop extra educatie-activiteiten ROC Twente Plus over 2002 4. Mededelingen: a. ICT-overeenkomst openbaar basisonderwijs b. jaarverslag gemeentelijke logopedist 2001 c. voortgezet gebruik oude Banisschool door Fruytierschool en DAC d. afrekening educatie en WIN 2001 e. principevoorstel inzet eenmalige WE-gelden ten behoeve van GOA/WE f. inzet 2e tijdelijke regeling WE ten behoeve van scholing peu terleidsters 5. Rondvraag VI Sluiting De commissie welzijn, personeel organisatie vergadert op maandag 2 september 2002 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. I.Opening IITaakveld P&O aanvang 19.30 uur 1verslag van de vergadering van: a. 24 juni 2002 b. I juli 2002 2. Mededelingen 3.Advies formatie 2003 op basis van het formatieonderzoek Contain 4. Rondvraag III Taakveld welzijn aansluitend aan vorige taakveld 1.Verslag van de vergadering van I juli 2002 2. Plaatsing trainingsverlichtingsinstallatie veld 4 sportpark de Koerbelt 3. Subsidieverzoek Ronde van Overijssel 4. Mededelingen a. invulling uren in het kader van verruiming openingstijden zwembad de Koerbelt in de winterperiode van september 2002 tot april 2003 b. incidenteel subsidieverzoek Thuiszorg Zuidwest Overijssel c. inzet 2e tijdelijke regeling WE voor scholing peuterleiders d. beschikbaarstelling subsidies voor voorlichtingsactivitei ten e. principevoorstel voor inzet eenmalige WE gelden voor GOA/WE f. voortgezet gebruik Oude Banisschool door onderwijs en het dag-activiteitencentrum voor mensen met een ver standelijke handicap g. kosten extra inzet Stichting Maatschappelijk Werk Noord West Twente voor Jeugdhulpteam h. verzoek om subsidie Liliane Fonds i. incidentele subsidieaanvraag van de Hoolter Daansers j. incidentele subsidieaanvraag van R:K. Jeugdwerk't Honk k. incidentele subsidieverzoek JOY I. incidentele subsidie Gemeente Hof van Twente voor Actie Hart Fietsen m. incidentele subsidieverzoek Jeu de Boulesverenigiging De Riessense Boulers 5. Rondvraag Sluiting De commissie financiën, informatisering en automatisering vergadert op dinsdag 3 september 2002 om 19.30 uur in de raad zaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. I Opening II Taakveld financiën en l&A, aanvang 19.30 uur 1. Opening taakveld financiën en l&A 2.Verslag van de vergadering van 4 juni 2002 3. Mededelingen 4. Goedkeuring begroting 2002 5. Brief aan de raad voor de financiële verhoudingen met betrekking tot het onderzoek naar de financiële gevolgen van de gemeentelijke herindeling 6. Ontwikkeling dienstverlening door de repro binnen de gemeentelijke organisatie 7. Begrotingswijzigingen 8. Rondvraag 9. Sluiting taakveld financiën en l&A III Taakveld belastingen 1Opening taakveld belastingen 2.Verslag van de vergadering van 5 februari 2002 3. Mededelingen 4. Harmonisatievoorstellen hondenbelasting, toeristenbelasting en forensenbelasting 5. Rondvraag 6. Sluiting taakveld belastingen IV Sluiting De commissie ruimtelijke ontwikkeling vergadert op donder dag 5 september 2002 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2.Verslag van de vergadering van 4 juli 2002 3.Verzoek om schadevergoeding artikel 49 WRO (Holtense muziekvereniging/Abraham berghof) 4.Verzoek om schadevergoeding artikel 49 WRO (Mengvoedergroep Holten/tankstation Waagweg 5.Vaststellen bestemmingsplan Stad Oost 1999 6. Bestemmingsplan Reggesteyn en vrijkomende schoollocaties 7.Verzoek wijziging bestemmingsplan Buitengebied Rijssen (Manege Achter 'n bos) 8.Verdeling middelen ISV-budget 9. Woningbouwprogramma en inventarisatie beschikbare bouwca paciteit 10. Bestemmingsplannen bergbezinkbassins I IStand van zaken Reconstructie 12. Mededeling, rondvraag en sluiting - Convenant NaNov-geluidschermen De stukken voor deze vergaderingen kunt inzien bij de staf afdeling Bestuurs-en managementondersteuning, kamer 214 van het gemeentehuis locatie Rijssen. U kunt deze afdeling bereiken op telefoonnummer 85 46 25. Taaischoling voor oudkomers Voor "oudkomers" binnen onze gemeente is er een mogelijkheid deel te nemen aan taaitrajecten. Oudkomers zijn inwoners van onze gemeente die ouder zijn dan 18 jaar, een etnische achter grond hebben en die een taalachterstand hebben. Doelgroepen binnen het oudkomersbeleid zijn opvoeders eerste lijns en twee de lijns) en De taalcursus is gekoppeld aan een ander traject (zogenaamd duaal traject), zoals opvoeding/gezondheid/sociale activering en voor werklozen meer een leer/werk project. De taalcursus varieert van 3 maanden tot 2 jaar. Het ROC Twente Plus in de kern Rijssen verzorgt deze cursussen. De gemeente moet dit najaar (voor I oktober 2002) aan het Rijk doorgeven hoeveel "oudkomers" vanuit de kern Rijssen aan het traject deelnemen. Afhankelijk van het aantal deelnemers bekijkt {^et Rijk of het oudkomerstraject in onze gemeente van start gaat. Gelet op de aanmeldingsdatum is het van belang dat belangstel lenden zich voor 30 augustus 2002 aanmelden het taakveld Welzijn, telefoonnummer 85 45 13. Op donderdag 29 augustus 2002 zijn er op een tweetal locaties informatiebijeenkomsten over het oudkomersbeleid. - om 19.00 uur in het gebouw van de SSR boven de gymzaal Welleweg aan de Graaf Adölfstraat I - om 20.30 uur in het gebouw van de Syrisch-orthodoxe kerk aan de Roelf Bosmastraat Belangstellenden worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Voor informatie kunt u altijd contact opnemen het taakveld Welzijn, telefoon 85 45 13. Clientenparticipatie Op grond van artikel 118, sub c van de Algemene bijstandswet (AbW) moet het gemeentebestuur voor de uitvoering van de Abw zorgen voor cliëntenparticipatie. Op deze manier worden uitke- ringsgereichtigden (en eventueel vertegenwoordiging van belan genorganisatie) bij de uitvoering van de Abw betrokken. De cliëntenraad kan het college gevraag en ongevraagd adviseren over beleidsvoorstellen, over gebruik van voorlichtingsmateriaal en over de kwaliteit van de producten over het taakveld Sociale zaken. De vergaderfrequentie is minimaal twee keer per jaar. In de gemeente Rijssen hebben vorig jaar vier bijeenkomsten plaatsge vonden. De vergaderingen van de clienteraad zijn openbaar. Samenstelling cliëntenraad - de heer J.J.A. ter Keurst (wethouder) namens de gemeente Rijssen en is ook voorzitter van deze raad; - de heer G.J. Zwoferik namens de FNV (telefoonnummer 51 76 25); - de heer H. Olthof, hamens Reggeland Thuiszorg (telefoonnum mer 51 53 99); - mevrouw S.E. Letsoin, namens de uitkeringsgerechtigden kern Rijssen (telefoonnummer 06-18 76 02 12); - mevrouw H.J. van Vliet, namens de uitkeringsgerechtigden kern Rijssen (telefoonnummer 51 33 00; - mevrouw J.M. Westera, namens de uitkeringsgerechtigden kern Holten (telefoonummer 36 20 88; - secretariaat: mevrouw G. te Winkel-Waarlo, medewerker taak veld Sociale zaken (telefoonnummer 85 47 42) Bij het secretariaat kunt u informatie krijgen over de geplande ver gaderingen. Ook kunt u bij het secretariaat uw agendapunten doorgeven. Inzameling Klein Chemisch Afval De chemokar zamelt de komende weken weer KCA in. U kunt uw KCA aanbieden in dé daarvoor verstrekte chemobox. U kunt u KCA ook van maandag tot en met vrijdag van 15:00 tot 16:00 inle veren bij de gemeentewerf in de kern Rijssen. De route die de chemokar volgende week rijdt staat hieronder aangegeven: Maandag 2 september 2002 Markeloseweg Hogepad Kruisweg De Hofstee G.A: Brederostraat Van de Broekestraat J. Reviusstraat G. ter Borchstraat Reviuspad J. Ruysdaelstraat C. Huygenstraat W. Zeeuwstraat J.van de Vondelstraat Elsenerstraat J. Luikenstraat Bouwstraat P.C. Hooftstraat Walstraat J. Catsstraat Polhoek Schild Donderdag 5 september 2002 Dinsdag 3 september 2002 Holtentorensweg A. Baanstraat Veldovenstraat P. Breughelstraat Zeven Peggenweg N. Maesstraat Baksteenstraat Mesdagstraat Lijsterbeslaan A. van Ostadestraat Sparrenlaan ■J.Vermeerstraat C.B.J. Landweerlaan Jan Steenstraat Dennenfaan Frans Halsstraat Eikenlaan R. van Rijnstraat Lindenlaan P. Potterstraat Van Broekhuizenstraat Leemstraat Woensdag 4 september 2002 Nieuwlandsweg Oranjestraat Berkenlaan Verl. Oranjestraat Adres gemeentehuis: Schild 1.7461 DD Rijssen Smidsbelt 6. 7451 BL Holten Postbus 244, 7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis is geopend op 5 maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: 1 iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Overlast overhangend groen Wie kent het probleem niet, lopend over een trottoir dat belem merd wordt door overhangend groen. Of rijdend over de open bare weg waarbij takken tegen het voertuig komen. Overhangende takken van bomen en struiken mogen namelijk geen overlast ver oorzaken voor weggebruikers. Om dit soort overlast te beperken is in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) hiervoor een artikel opgenomen. Voor de veiligheid van mens en verkeer zal als het nodig is de gemeente u hierop aanspreken of schriftelijk benaderen. Want beplanting in uw tuin mag het uitzicht niet belemmeren, wegge bruikers hinderen en geen gevaar veroorzaken, bijvoorbeeld door een opzwiepende doornenstruik.Wij adviseren u de planten in uw tuin te snoeien, te knotten, op te binden of te verwijderen als dit noodzakelijk is. Wij verzoeken u - als richtlijn - een minimale hoogte van 2.20 meter, boven het trottoir als criterium te hanteren. Hierbij moet u ook in acht nemen dat regen (doorhangen) of sterke wind (zwie- pen) hierop van invloed kunnen zijn. Parkeren caravans en aanhangers op de openbare weg Mensen die op vakantie gaan halen vaak de caravan enkele dagen voor vertrek uit de winterstalling. Zolang de caravan beladen wordt is het toegestaan om de caravan maximaal drie achtereen volgende dagen op straat te parkeren. Dit geldt ook voor een aan hangwagen. Voor een langere periode is dit niet toegestaan. Deze regeling is terug te vinden in artikel 5.1.5. van de APV (Algemeen Plaatselijke Verordening). Er worden in de gemeente Rijssen-Holten steeds meer aanhang wagens en caravans voor langere tijd op straat of op een openba re parkeerplaats geparkeerd. Dit gaat ten koste van het uiterlijk aanzien van de omgeving en de beschikbare parkeerruimte. Daarom is in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) in arti kel 5.1.5 bepaald dat aanhangwagens en caravans niet langer dan drie achtereenvolgende dagen op de openbare weg of een open bare parkeerplaats mogen worden gestald (het voertuig elders parkeren wordt niet beschouwd als een verplaatsing). Als een aanhangwagen of caravan langer dan drie dagen, of mis schien zelfs permanent, in de openbare ruimte wordt gestald zul len wij de eigenaar verzoeken zijn voertuig met spoed te verwij deren. Er kan ontheffing worden verleend voor het langer dan drie dagen parkeren van een caravan of aanhangwagen. Deze ontheffing wordt alleen verleend ten behoeve van voertuigen waarvan de aanwezigheid ter plaatse aantoonbaar noodzakelijk is. Als u het voertuig niet verwijderd kan proces-verbaal worden opgemaakt. Wegafsluitingen In verband met werkzaamheden zijn de volgende weggedeelten voor de vermelde perioden voor het verkeer afgesloten. weggedeelte De Hofstee (Rijssen), gedeelte vanaf het Hogepad tot aan huisnummer 82 Rembrandt van Rijnstraat (Rijssen) Periode 26 augustus t/m 29 november 2002 2 september t/m 31 oktober 2002 Wij wijzen u erop dat een wegafsluiting langer kan duren, als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. Werkzaamheden Parkstraat In verband met reconstructiewerkzaamheden aan de Parkstraat, wordt de Parkstraat afgesloten voor al het doorgaande verkeer. Een omleidingroute leidt het verkeer om. De route naar het Parkgebouw wordt ook aangegeven. De gehele Parkstraat wordt niet in één keer opgebroken, het is 'geknipt' in twee fasen. De eer ste fase is het wegvak vanaf de rotonde Enterstraat tot aan het Hangerad. De tweede fase betreft het wegvak vanaf het Hangerad tot aan de Wierdensestraat. De werkzaamheden starten op donderdag 29 augustus en duren tot ongeveer november 2002. Het kan zijn dat weersomstandig heden ervoor zorgen dat deze werkzaamheden langer duren. Holten: iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst-verle- ning van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secretaris, de burge meester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeesccr J.A. H.Lonink. wet houder J, FlinvGerritsen of wethou der J.J.A. ter Keurst kunt u telefoon nummer 0548-85 46 12 beJIcn.Vbor een afspraak met de gemeente secretaris D- R. van der Borg. wet houder J. Ligtenborg. wethouder W. A. J. ter Schure of wethouder W Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gomcentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 S54.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 12