Riool Kenemansstraat zo snel mogelijk aanpassen Zingende vrachtwagenchauffeur krijgt voor tweede maal kleinkind Echtpaar houdt dief aan bij fietsenstalling station Politie deelt boetes uit na verkeerscontroles Boek Tjabering Stek over Wielerklassiekers blijkt geen simpele opgave om te schrijven Thuisconcert voor Simon Garfunkel In commissie Openbare Werken Diefstal op begraafplaats Aanrijding op ÜVIarkeloseweg Subsidie voor fietsroute Hoorzitting genieentehuis Reisdocumenten gaan straks duurder kosten Gemeente: 'Kookhuis niet vervangen door woning' Nieuw logo gemeente Vervoer leerlingen Trekkersleppen Geen verhuizing Broekhuis In de sterren... DONDERDAG 22 AUGUSTUS 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 Holten - Door de diaconie van de Nederlands hervormde kerk te Holten werd vrijdag 16 augustus aangifte gedaan van diefstal van ongeveer 100 eu- Dit geld is uit een geldkistje die in de aula van de begraaf plaats aan de Oude Deventer- weg stond, weggenomen. Holten - Op de Markeloseweg vond zaterdag 17 augustus ter hoogte van de afrit van de A 1 een aanrijding met lichamelijk letsel plaats tussen een be stuurder van een vrachtauto uit Duitsland en een motorrij der uit Holten. Laatstgenoemde reed over de Markeloseweg, komende van uit de richting Holten. Ter hoogte van de genoemde afrit kreeg deze motorrijder geen voorrang van de bestuur der van de vrachtauto. Een aanrijding was het gevolg waarbij de motorrijder met hersenletsel per ambulance naar het Medisch Spectrum Twente te Enschede werd overgebracht. Onderzoek wees uit dat de motorrijder uitzicht heeft op volledig herstel al zal hij nog wel even in het ziekenhuis moeten blijven. Holten - De gemeente dient voor 30 september 2002 een subsidieaanvraag in bij de Re gio Twente voor het project Kerkstraat in Rijssen. De.Regio Twente verstrekt na melijk subsidies voor ver keersmaatregelen die de door stroming van het verkeer be vorderen. Van deze Gebundelde Doel Uitkering (GDU) wil Rijssen dit jaar geld voor fietsstroken op de N ij verdal se weg in Rijs sen en een fietsroute op de Kerkstraat in Holten. Het aanbrengen van de fiets route op de Kerkstraat kost 249.579 euro; van de regio ontvangt de gemeente daar voor 62.394,75 euro. Rijssen - De gemeente Rijssen - Holten nodigt haar inwoners uit voor een hoorzitting op woens dag 28 augustus in de hal van het gemeentehuis in Rijssen. Centraal staat de vraag op welke locatie het nieuwe gemeentehuis zou moeten komen, en waarom. Holten - De commissie Open bare Werken van de gemeente gaat zich dinsdag 27 augustus om 19.30 uur buigen over de rioolproblematiek van de Ke nemansstraat. Uit onderzoek is gebleken dat het rioolstel sel in de omgeving van de kruising Larenseweg/ Aal- tinksweg te klein is om bij grote watertoevoer alles in eens te verwerken. Een hevige regenbui heeft dinsdag 30 juli de Kenemans straat blank gezet. Putdeksels dreven-over de weg, welke in een rivier was veranderd. Verder stond het rioolwater in huizen en schuren. In de afgelopen jaren is er herhaaldelijk wateroverlast in de Kenemansstraat ontstaan waarbij ook in een aantal ge vallen water in de woningen is getreden. Op basis van klachten van be woners heeft de gemeente in 2001 en 2002 onderzoek ver richt naar de mogelijkheden om de wateroverlast in de straat te beperken. Uit dit onderzoek is gebleken dat het rioolstelsel in de om geving van de kruising Laren seweg/ Aaltinksweg te klein Om de wateroverlast te kun nen verminderen, wordt in het onderzoek voorgesteld verbe teringsmaatregelen uit te voe ren die bestaan uit de aanleg van een verbindingsriool van de Kenemansstraat naar de Aaltinksweg; het aanbrengen van een interne overstort op de kruising Larenseweg/ Lie- zenweg en het aanbrengen van een extra riool vanaf de interne overstort in de Lie- zenweg tot aan de Boterbeek. De kosten zijn geraamd op 220.000 euro. De verbete ringsmaatregelen zouden zo spoedig mogelijk moeten worden uitgevoerd, gezien het veelvuldig optreden van wa teroverlast in de Kenemans straat. De kosten zouden ten laste kunnen worden gebracht van het riool fonds. Ook wordt de commissie voorgesteld de uitvoering van de werkzaamheden een op een met een opdrachtnemer door te nemen. Zo kan er in het najaar al aan worden begonnen. Firma Reef uit Oldenzaal zou deze werk zaamheden kunnen gaan uit voeren. Deze firma heeft in het verle den diverse rioleringsprojec- tcn naar volle tevredenheid van de gemeente gerealiseerd. Vervolg van pagina 3. Het bleek een hele opgave liet Tjabering Stek bij de presentatie weten, toen het eerste exemplaar werd overhandigd aan Ruud van der Velde, voorzitter van de grootste vereniging voor toer- fietsers Le Champion. Deze ver eniging met maar liefst 3651 le den, de meeste uit Nederland maar ook een aantal Duitsers, Rijssen - Burgers die reis documenten willen aan schaffen, zijn daarvoor str aks meer geld kwijt. De gemeentelijke begro ting 2003 vermeldt voor de post reisdocumenten een tekort van 13.000 euro. De gemeente .wil het tekort opvangen door het verho gen van een aantal tarie- Het bijschrijven van kinde ren wordt duurder. Bij uit gifte van een nieuw docu ment wordt dat 6.80 euro (voorheen 3.80 euro). Latere bijschrijving door middel van een sticker gaat 15.80 euro kosten (in plaats van 9.50 euro). De Nederlandse identi teitskaart gaat 26.80 euro kosten (kostte 22.60 euro). Belgen en een enkele Fransman organiseert jaarlijks vele toerrit ten voor toerfietsers waaronder een aantal klassiekers. De leden van Le Champion komen elkaar geregeld tegen, leren elkaar tij dens of na zo'n rit goed kennen en helpen elkaar ook als het on derweg moeilijk is. ,.Na de geleverde prestatie ge nieten we echter ook heel plezie rig na, want de sfeer is altijd goed. Er is altijd van alles te vertellen want iedere klassieker is, elke keer dat je hem rijdt ook weer anders voor de deelnemers. Het weer, materiaalpech, de honger of dorst waar je mee te maken krijgt, stof genoeg om over te praten." Hoewel er veel geschreven is over het wielrennen, is het boek van Stek uniek in zijn soort. Niet eerder schreef een toerfiet- ser een verslag van alle beleve nissen opgedaan bij al deze klas siekers. Stek liet zich daarbij alleen door eigen ervaringen leiden, bang om anders te veel van anderen over te nemen. Enige aanmoediging vanuit fa miliekring werd door Stek hoge lijk gewaardeerd. „Zonder hun steun was het boek er ook nooit gekomen, net zo min als dat ik al die ritten had kunnen volbrengen zonder steun van mijn vrouw Marga", bekent Stek. Het boek is te bestellen bij de schrijver, Hexelseweg 2b in Wierden door storting van 12,50 euro en 2,50 euro verzendkosten op bankrekening 476973872. Het emailadres is: tjabering@hetnet.nl. Holten - De gemeente verleent geen medewerking aan het bouwen van een woning ter vervanging van het voormalig kookhuis aan de Deventerweg 21. De woning zou dan elders op het perceel gebouwd wor den. Bij voorkeur wilde men een twee-onder-één-kap bou wen. Het verzoek kwam bin nen van Bouwbedrijf Pinkert, namens de eigenaar van het perceel. Het kookhuis, zo stelt de ge meente in haar antwoord vast, heeft geen afzonderlijk huis nummer. De gemeente vindt het 'aannemelijk' dat het kook huis regelmatig kortdurend bewoond is. 'Daartegen is door de gemeente niet opge treden. Dat wil echter niet zeggen dat daarmee het kookhuis de juri dische status van woning heeft verkregen.' Bij het bekijken van de mee gestuurde foto van het kook huis vraagt de gemeente zich af of het kookhuis wel voldoet aan de eisen die het Bouwbe sluit aan een woning stelt. 'Be woning is jarenlang gedoogd. Van een niet aanvaardbare woonsituatie uit het oogpunt van veiligheid of gezondheid is kennelijk dus geen sprake; de bewoners hebben hierover ook niet geklaagd', aldus de gemeente. De gemeente geeft aan dat de woningen langs de Deventer weg opgenomen zijn in het bestemmingsplan Holterberg. Daarin wordt de bestaande si tuatie opgenomen: één wo ning met een aantal bijgebou wen. 'De situatie zoals die nu is geeft geen aanleiding om het kookhuis als afzonderlijke woning aan te merken. Het vervangen op een andere loca tie door een groter bouwwerk en in dit geval een volwaardi ge woning is dus uitgesloten'. De gemeente benadrukt nog eens dat bestemmingsplan waarbij het aantal woningen in het buitengebied zal toene men niet de goedkeuring zal krijgen van de provincie. Holten - De politie heeft dins dag 13 augustus een professio nele fietsendief aangehouden bij de fietsenstalling van het NS-station. Dit dankzij oplet tendheid van een echtpaar waarvan een dag tevoren twee fietsen bij deze fietsenstalling waren gestolen. Toen men de volgende dag ging kijken bij het station, zagen ze dat iemand twee fietsen uit de fietsenstalling haalde en die in een busje laadde. Het echtpaar heeft de politie laten bellen ter wijl men de man vasthield. De verdachte is vervolgens aan de ter plaatse gekomen politie overhandigd. Tijdens verhoor bekende de man de diefstal. Uiteindelijk bekende de man vijftien fietsendiefstallen, ge pleegd in Holten, Vorden, Gorssel, Deventer en Ruurlo. Enkele fietsen zijn teruggevon den en zullen worden terugge bracht naar de rechtmatige ei genaren. De man gaf aan dat hij wist dat in de fietsenstalling van Holten vaak mooie fietsen staan. De politie raadt vooral vaste treinreizigers dan ook aan geen dure fiets in de stalling neer te zetten, maar gebruik te maken van een oude fiets. Holten - Het verkeersteam Twente heeft dinsdag 13 au gustus een autogordelcontrole gehouden aan de Deventerweg. Er werden in totaal 137 voer tuigen gecontroleerd. Tegen twintig personen werd proces verbaal opgemaakt wegens het niet dragen van de autogordel. Tegen twee bestuurders werd ook proces-verbaal opgemaakt omdat men met een aanhang wagen reed waarop het kente ken van het trekkend voertuig niet aanwezig was of niet over eenkwam met die van het trek kend voertuig. Op vrijdag 16 augustus werd een snelheidscontrole gehou den op de Deventerweg en de Raalterweg. Men maakte gebruik van een laserpistool. Op de Deventerweg werden zo'n 147 voertuigen gecontro leerd waarvan er twee met een te hoge snelheid reden. Tevens werd tegen een bestuurder pro- ces-verbaal opgemaakt voor het niet dragen van de autogor del. Op de Raalterweg werden in totaal 105 voertuigen gecon troleerd waarvan er drie te snel reden. Tevens werd tegen een be stuurder proces-verbaal opge maakt voor het overschrijden van een doorgetrokken streep. Holten - Burgemeester en wet houders hebben inmiddels een keuze gemaakt uit meerdere ge meentelogo's. Deze keuze wordt bekendge maakt in de commissie Alge meen bestuurlijke en economi sche zaken van 9 september 2002. Het huidige logo is door ontwerpbureau Bloemendaal in Vorm aangepast. Alle zeven ont werpen van Bloemendaal in Vorm en het huidige logo zijn in de commissievergadering te zien. Vervolg van voorpagina De gemeente ontvangt daarvoor geen compensatie uit het ge meentefonds. De kosten van het leerlingenver voer over het afgelopen school jaar voor het voortgezet LOM- onderwijs en het praktijkonder wijs waren samen 47.747,08 eu ro. Daarvan ging er 7.610,20 euro naar het leerlingenvervoer voor het voortgezet LOM-onderwijs. De kosten voor het praktijkon derwijs bedroegen in totaal 40.136,88 euro, verdeeld over scholen van diverse richtingen: de reformatorische scholenge meenschappen Pieter Zandt te Kampen 25.768,60 euro en de Jacobus Fruytier te Apeldoorn 1.905.88 euro: de protestants christelijke De Bekke te Rijssen 2.560,40 euro; bijzonder neu traal onderwijs 't Heetveld in Al melo 8.702 euro en De Wetering te Deventer 1.200 euro. Markelo - De Auto Sport Ver eniging Markelo houdt zondag 8 september haar jaarlijkse trek kersiep wedstrijden. Aanvang 12.00 uur aan de Ensinkgoordijk in Markelo. De toegang voor het publiek is gratis. De wedstrijd is ingedeeld in di verse klassen, afhankelijk van gewicht en uitvoering. Belang stellenden kunnen zich aanmel den bij J. ter Welle, tel. 0547- 362638. (voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur). Holten - De gemeente wil het verzoek van Broekhuis om zijn landbouwmechanisatiebedrijf te mogen verplaatsen, weigeren. De gemeenteraad wordt hierover nog geïnformeerd. Het officiële verzoek werd inge diend door GLTO; het bedrijf zou dan verplaatst worden van de Deventerweg 79 naar de Ou de Deventerweg 47a. Al eerder werd een verzoek ingediend om vrijstelling van het bestem mingsplan in dezen, maar dat was een principeverzoek. Ook dat werd geweigerd, maar omdat het een principeverzoek betrof kon de verzoeker geen bezwaar en beroep aantekenen. 'Hoera' klonk het in Huize Wijngaard. De zingende vracht wagenchauffeur werd onlangs voor de tweede keer opa. De aanstaande echtgenote van Henk's jongste zoon Louis schonk het leven aan de kleine Esmay. Een blakende dochter van zes pond. De tweede keer dat ik opa word", vertelt Henk vol trots. „Ik kan je niet vertellen hoe blij ik ben met dit kleine wondertje. Het zelfde geldt voor Trijn, mijn vrouw. Het moment dat je de kleine in de armen kunt sluiten gaat er heel wat door je heen. Trijn en ik zijn echte familie mensen. Wanneer de tijd het maar even toe laat trekken we met elkaar op." Begin oktober viert Henk 'zijn' feestje. „Het is 26 jaar geleden dat ik mijn eerste platencontract tekende. De kwart eeuw is in stilzwijgen aan mij voorbij ge gaan. Reden om dit jaar de daad bij het woord te voegen. We werken aan een jubileumalbum en er wacht een gigantische feestavond. Wat dat betreft staat er heel wat op stapel. Ook met 'Sophie' mijn nieuwe single gaat het bo ven verwachting, al blijft het een loodzware opgave de single op de Hilversumse zenders ge draaid te krijgen. Dat geldt ove rigens voor alle Nederlandstali ge artiesten. Gelukkig draaien Radio Nationaal en de regionale en lokale omroepen de single re gelmatig." Henk's enthousiasme liegt er niet om. De voormalige vracht wagenchauffeur geniet met volle teugen van de optredens en wat er op zijn weg komt. „Een album met louter Grun- ningse liedjes zat al heel lang in de pen. Begin dit jaar rolde hij van de persen. "Speklappen Törf en Zoepenbrij' is echt mijn album. Luisterliedjes in het Gro nings. Dat hij goed ontvangen is doet mij alleen maar goed. Ik ben als geboren Stadskanaler onlosmakelijk verbonden met het Grunninger land en Drenthe. In een andere omgeving kan ik moeilijk aarden. Hetzelfde geldt voor Trijn." De optredens brengen Henk tot in alle uithoeken van ons land. „Feesttenten, zalen en intieme cafés. Alles heeft iets eigens. Ik merk iedere dag opnieuw dat de belangstelling voor zowel het Nederlands repertoire als de eer lijk 'uit-het-leven'-liedjes toe neemt. Het repertoire waar ik me goed bij voel. Ik ben en blijf een trucker met een passie voor mu ziek. Een muzikant met een gro te liefde voor trucks. Twee pas sies, of eigenlijk drie. Trijn, de kinderen en de kleinkinderen komen natuurlijk op de eerste plaats. Hoe trots ik ben op kleine Esmay is met geen pen te be schrijven." Willem Gunneman Henk Wijngaard: "Mijn gezin en de kleinkinderen gaan boven alles". (Foto: Henk Wijngaard WGP Platen van Simon and Garfunkel stonden eindjaren zestig, begin jaren zeventig in elk stereomeu bel. Het hoogtepunt van hun ge zamenlijke inspanningen bereik ten ze met hun 'Bridge over troubled water' in 1970. Colum bia Records vond in het archief live-opnamen van het duo en gaf ze uit in de Legacy-serie. Op 'Live from New York City, 1967' horen we Simon and Gar funkel aan het werk, thuis in hun geboortestad. Twee mannen, één gitaar in een folk-vervolg op The Everly Brothers. Greenwich Village, de artiestenwijk van New York, wemelde van de folkies die vooralsnog vooral op straathoe ken en in coffeeshops van zich lieten horen. Simon and Garfun kel in het Lincoln Center was een gebeurtenis waar heel de Village bij wilde zijn. Zelfs op het podium stonden stoelen. In 1967 moesten hun wereldhits nog komen. Het pu bliek veert op bij 'Homeward bound', 'I'm a rock' en 'The sound of silence' (de eerste hit- single), luistert met ontzag en applaudisseert keurig. Niet dat er afstand is tussen entertainers en gehoor. Het zijn New Yorkers onder el kaar die precies weten waar Gar funkel het over heeft als 'ie ver telt van de graffiti op de muren van het metrostation op 5th Ave nue (zie de lp-hoes van 'Wed nesday morning 5 a.m.)'. Min stens twee liedjes dateren van Simon's verblijf in Engeland: 'A most peculiar man' (naar aanlei ding van een krantenbericht over zelfmoord) en 'Richard Cory'. Begin jaren zeventig ging elk zijn eigen weg. Garfunkel be proefde zijn geluk als acteur en Simon ging door met muziek maken. Af en toe stonden ze nog eens samen op het podium, zoals tijdens 'Concert in Central Park' in 1981 waarvan de baten be stemd waren voor het opknap pen van de parken in de stad. RAM Thuis: blijf vooral geduldig, die roddelaars komen zichzelf straks heus wel tegen en dan ben jij de lachende derde Liefde: iemand houdt je scherp in de gaten en dat hoeft niet negatief te zijn. Geld: vage beloftes, daar koop je niks voor. Gezondheid: goed. STIER Thuis: waarom zou je je daar over opwin den.' Het gaai beter als je het even op zijn beloop laat. Liefde: veel erotisch getinte dromen en fan tasieën. Geld: er lijken nieuwe bronnen in het ver schiet. Gezondheid: sterk. TWEELINGEN Thuis: laat het maar over je heenkomen, het waait vanzelf over. Liefde: een onvervulde belofte wordt einde lijk ingelost. Geld: doe jezelfeen plezier. Gezondheid op het randje. KREEFT Thuis: je komt aan hel eind van je latijn als je geen gas terugneemt. Op deze manier gaat het niet langer. Liefde: je bent erg gevoelig voor kleine at tenties. Geld: loop je boekhouding door, je bent slordig geweest Gezondheid: beetje allergisch? LEEUW Thuis: als je je beter concentreert ontgaat je minder van wat er om je heen gebeurt. Liefde: drijf dal oppervlakkige avontuurtje niet te ver door. Geld: ga sparen, het moet nu echt. Gezondheid: geen klagen. MAAGD Thuis: je moet een afspraak maken met de persoon waar je min of meer een conflict mee hebt. Dat is de moeite waard. Liefde: probeer je gevoel voor eigenwaarde te beschermen. Geld: reserves trachten op te voeren. Gezondheid: normaal. WEEGSCHAAL Thuis: mocht je deze week toevallig een paar ideeën krijgen, wacht dan niet te lang met het op papier zetten. Liefde: je lokt een flirt uit met een collega. Niet doen. Geld: veel te vrijgevig. Gezondheid: let op je nieren. SCHORPIOEN Thuis: je staat steeds voor anderen klaar, en dat valt te prijzen, maar dat lokt ook mis bruik uit. Liefde: meer openheid zorgt voor meer ver trouwen en dat is precies watje nodig hebt. Geld: goede vooruitzichten. Gezondheid: het gaat beter. BOOGSCHUTTER Thuis: je weet het zo te draaien dat bij een lastige familiekwestie iedereen als overwin naar uit de bas komt. Liefde: iemand die je een compliment maakt, raakt helemaal hoteldebotcl. Geld: iets te nonchalant. Gezondheid: prima. STEENBOK Thuis: als je je energie doelgericht gebruikt, heb je er meer profijt van, maar dat moet je nog een beetje leren. Liefde: verheug je maar vast op een opwin dende avond Geld: er zit een aardig meevallertje aan te komen. Gezondheid: niks te klagen. WATERMAN Thuis: men vangt meer vliegen met stroop dan met azijn, dat mag deze weekje lijf spreuk zijn. Liefde: verwen je partner eens. Geld: de balans is in evenwicht. Gezondheid: letten op het gewicht. VISSEN Thuis: er wordt een beroep gedaan op je koelbloedigheid Stel ze niet teleur. Liefde: een ogenblik -letterlijk- kan de von ken eraf doen spatten en voor langdurige on rust zorgen. Geld: houd wat je hebt. Gezondheid: pas op voor verkoudheid!

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7