Angela van Lies kampioen by concours Haaksbergen Eerste Blauw Wit speelt gelijk in bekerwedstrijd tegen Twenthe Blauw Wit tegen EZC Markelo maakt zich op voor groot dorpsfeest Noodweer in Goor oorzaak staken bekerwedstrijd Restauratie collectie schilderijen Nagelhout Gemeente wijst verzoek uitbreiding Müller af Uitslagen Bergruiters Uitslagen Bergvliegers Uitslagen handbal Trainingen handbal Publieksloket gemeentehuis Open Huis muziekschool SportAgenda Wandeltocht Zuurberg wegens Groene Maand DONDERDAG 22 AUGUSTUS 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Markelo - Over twee dagen is het dan zover. De twintigste edi tie van het Dorpsfeest in Marke lo staat op punt van beginnen. Voorzitter Dinand Leferink zal aanstaande vrijdag samen met de biljartkampioen van Markelo en de Schutterskoning van vorig jaar het feest officieel openen. Daarop volgen drie dagen vol muziek en spektakel. Het is aan de band The Cherry's om als eerste in de tent op te tre den. In de loop van het weekeind zullen ook tal van andere bands hun opwachting maken in het Markelose feestgedruis. De tent is niet de enige locatie waar spektakel te verwachten is. Op de kermis kunnen mensen alles rustig overzien vanuit een reu zenrad dat twintig meter hoog is. Maar wie van meer avontuur houdt, kan natuurlijk ook kiezen voor een van de vele andere at tracties. Vanwege de grootte van dit geheel staan de meeste ker misexploitanten gestald op het terrein van de voormalige Co- berco. Alleen de botsauto's zijn nog te vinden op het parkeerter rein voor Bills Bar. Een nieuw onderdeel van het festijn in Markelo vormt de zo genaamde kinderoptocht. Zij hoeven zich niet langer te ver schuilen tussen de grote mensen, maar krijgen hun eigen plek voor de 'echte' optocht uit. De Holten - Het college van burge meester en wethouders wil een bedrag van 12.971 euro ter be- schiklang stellen voor de restau ratie van de Nagelhoutcollectie. De restauratie gebeurt in de ver gaderkamer in de kelder van het gemeentehuis in Holten, die voor deze activiteit gebruikt mag worden. De gemeente be taalt verder de 720 euro aan het Rijksmuseum Twenthe voor ge maakte kosten. Holten - Müller Transport aan de Keizersweg wil haar tankfa ciliteiten uitbreiden en ook die selolie en rode gasolie verkopen via een creditcardsysteem. Het bedrijf diende daartoe een ver zoek in bij de gemeente. Dat verzoek is niet gehonoreerd omdat in Holten de verkooppun ten voor motorbrandstoffen ex pliciet aangegeven zijn. 'Dat wil zeggen dat elders verkooppun ten niet zijn toegestaan. Bedrij- kinderen worden tussen 12.00 en 12.30 uur verwacht op het terrein bij de Haverkamp. Zij zullen dus voor de meer dan veertig overige wagens van de optocht hun opwachting maken. Bijna elke buurt zal ook dit jaar weer zijn uiterste best doen om in de prijzen te vallen. Rond het begin van de optocht op zondag is al lang bekend wie er dit jaar Schutterskoning is ge worden. Het vogelschieten vindt namelijk op zaterdag al plaats in de Schoolstraat. Onder de bezie lende leiding van commissielid Wolter Jan Kistemaker zal men proberen er met de hoogste eer vandoor te gaan. De winnaar wordt traditioneel gehuldigd in de grote feesttent na afloop van het schieten. De zondagmorgen zal weer wor den opgevuld door het Brook duo, die met hun spitsvondighe den het publiek weer zullen ver maken. Bijzonder op zondag middag is de zogenaamde snow- boardsimulator van Erik Spij kerman. Met dit apparaat wordt het ultieme wintersportgevoel nogmaals aangehaald. Om zondagavond, even voor middernacht zal ook dit jaar weer een eind gemaakt worden aan het Dorpsfeest. Maar dit gebeurt natuurlijk niet voordat het Markelose Volkslied uit de vele. schorre kelen heeft geklonken. Het gaat om de eerste Fase van de restauratie van de Nagelhout collectie. Gerestaureerd worden zes schilderijen, te weten De drie balalaikaspelers van Isaac Israels, Scheepje en schelpen van John Raedecker, Dame met hondje van Johannes Sluyters, Portret van Nagelhout van Kees Stoop, IJsselgezicht met koeien van Jan Voerman en Winter landschap van Johan de Vries. ven mogen wel voor eigen ge bruik een afleverpunt voor mo torbrandstoffen hebben. Daarbij gaat het vaak om dieselolie. Ver koop aan particulieren is niet toegestaan.' Bovendien, zo stelt de gemeente, is aan de Keizers weg al een verkooppunt voor motorbrandstoffen gevestigd, en dat geldt ook voor het plan Vlet- gaarsmaten. 'Er is in deze omge ving voor particulieren en be drijven voldoende mogelijkheid motorbrandstof te tanken'. Haaksbergen - In Haaksbergen werd afgelopen weekend gestre den om kampioenstitels bij de pony's. Vanuit heel Overijssel waren er deelnemers. Haaksber gen beet het spits af van deze eerste gezamenlijke kampioen schappen. PC de Bergruitertjes kon na een lange, vermoeiende en zeer warme dag voldaan huis waarts gaan met een kampioen erbij. Angela van Lies reed met El Fuego een dressuurproef en mag zich dressuurkampioen in klasse L2-categorie AB noemen. Holten - Blauw Wit is de oefen campagne ter voorbereiding op de competitie verdergegaan met tweemaal een gelijkspel. Afge lopen zaterdag kreeg de ploeg EZC uit Eerbeek op bezoek een lastige ploeg met een uitsteken de middenvelder in de veldbe- zetting. Op dinsdagavond speel de de ploeg de eerste bekerwed strijd. Uit bij Twenthe in Goor werd de wedstrijd voortijdig beëindigd bij een 3-3 stand. Een hevig onweer was hier debet aan. Op dinsdagavond werd in Goor de eerste bekerwedstrijd ge speeld tegen Twenthe. Deze ploeg had nogal wat omzettin gen binnen de selectie moeten doen, omdat diverse spelers de club hadden verlaten. Blauw Wil begon met opnieuw Jurgen Kolkman voorin. De Holtense formatie begon bijzonder gedre ven aan de wedstrijd. Het eerste kwartier was volledig voor de mannen van aanvoerder Arno Jager. Snel combinatiespel drong de thuisploeg ver in de verdediging. De zondag vierde klasser had moeite in haar spel te komen. Blauw Wit profiteerde een keer van het overwicht: 0-1. De thuisploeg kon het spel niet naar haar hand zetten en ging daarom uit een ander vaatje tap pen. Geiben Beldman en Gert Jan Prins werden regelmatig op onreglementaire wijze gestuit. De zeer matige leidsman trad hier onvoldoende tegenop, Holten - In het kader van Sep tember Groene Maand is er zondag 1 september een wan deling over de Zuurberg in Holten. De deelnemers wor den rondgeleid door TVN-gid- sen. De Zuurberg is een heuvel achtig bosrijk natuurgebied, dat minder bekend is dan de Holterberg, maar beslist de moeite waard is om op een an dere manier te zien en te bele ven. De wandeling start om 14.00 uur bij 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg 27 in Hol ten en duurt ongeveer twee Met een puntentotaal van 311 was ze zes punten beter dan nummer twee Elise Grotent- raast. Na afloop van het con cours was er 's avonds op het paardensportterrein de Borkeld een feestelijke huldiging. Uitsla gen van de overige deelnemers van PC de Bergruitertjes: Klasse LIPeter Tijhaar behaalde met Kadanza in de categorie C 321 punten. In de cattegorie D wer den de volgende punten behaald: Emmalie den Meijer behaalde met Klarissa 299 punten; Els- waardoor bij Blauw Wit de irri tatie toenam. Dit kwam het veldspel niet ten goede. De thuisploeg profiteerde hier optimaal van. Zij lieten Blauw Wit veelvuldig in balbe zit en counterden af en toe zeer gevaarlijk. Vooral de grote ster ke spitsen waren een probleem voor de Blauw Wit-verdedigers. Een misverstand in de verdedi ging was de inleiding tot 1-1De communicatie tussen doelman en verdedigers was niet opti maal, waardoor niemand in greep en de spits profiteerde: 1 - 1. Hierna kreeg de thuisploeg een terechte strafschop die 2-1 betekende. Hoewel Blauw Wit veel meer balbezit had en ook speltechnisch een overwicht had, resulteerde dit niet in de doelpunten. Het harde spel van de thuisploeg was hier duidelijk op van invloed. De thuisploeg kon slechts enkele malen ver in de verdediging bij Blauw Wit doordringen, maar had dan ook gelijk succes. Nog voor rust leverde dit 3-1 op. Op nieuw een lange bal op de spit sen was de Blauw Wit-verdedi- ging te machtig. Doelman Hans Bekkernens was kansloos: 3-1. In de tweede helft bracht trainer Dick Brands Merijn Offringa en Jurrian Paalman in het veld. Zij namen de plaatsen in van Gert Jan Ulfman en Jurgen Kolkman. Blauw Wit begon opnieuw bij zonder sterk. Net als voor rust overrompelde de formatie uit uur. Deelname is gratis, een vrije gift voor het werk van het IVN is welkom. September. Groene Maand wordt voor de derde keer ge houden. Diverse organisaties, actief op het gebied van recre atie, toerisme, natuur, milieu en landschap, houden ver spreid over de maan honder den groene activiteiten zoais wandelingen, excursies en be- heerswerk in de natuurgebie den. De Groene Maand biedt iedereen de mogelijkheid om natuur, milieu en landschap in Nederland op een andere ma nier te zien en te beleven. beth Deijk behaalde met Delilah 277 punten. In de cattegorie E werden de volgende punten be haald: Melissa ten Velde behaal de met Marlotte 307 punten; Carin Paalman met Romadour 292 punten: Angela snippe met Lady A 286 punten en Rianne Dijkink met Jaimy 275 punten. In de klasse M2 behaalde Laura Tijhaar met Saskia een tweede plaats met 287 punten. Bij het B- springen categorie C deed Hele na van Lies met El Fuego mee. Elsbeth Deijk met Delilah zesde Holten de Goorse tegenstander. In de vijfde en zevende minuut leverde dit treffers op van Me rijn Offringa en Jurrian Paal man. Een bijzonder goed uitge pakt tweetal wissels. Blauw Wit bleef domineren, maar kreeg te maken met een andere tegen stander. Donkere wolken pakten zich samen boven Goor en even Holten - Blauw Wit speelde af gelopen zaterdag thuis tegen EZC. Een lastige ploeg, omdat Blauw Wit geen antwoord had op uitstekend middenveldspel van de gasten. Daar waar Gert- Jan Prins normaliter een goede rol voor zich opeist op het mid denveld, had hij deze wedstrijd geen antwoord op het slimme spel van de aanvoerder van de gasten. Voordat de Holtense ploeg het wist, stond het 0-2. EZC dat de afgelopen twee sei zoenen een vrije val meemaakte en dit seizoen uitkomt in de vier de klasse, combineerde naar har telust en Blauw Wit keek ernaar. Na een kwartier spelen kwam de thuisploeg beter in haar spel. in de klasse L categorie D, Ma ry lou Holleman achtste met Sil- ke in de klasse M categorie D en wist Nanette Melse beslag te leggen op een vijfde plaats met Candy Boy in de klasse ZZ cate gorie D. Ook de verenigingsequipe pres teerde niet slecht. Malou Hoef man. Myrthe Kuipers. Michelle Willemsen, Rick Reevoort en Ulrike Oostervelt behaalden 606 punten en eindigden hiermee in de middenmoot op een twaalfde plaats. later moest de leidsman het spel onderbreken voor een hevig on weer. De wedstrijd werd niet meer uitgespeeld omdat de toe stand van het terrein en het voortdurende slechte weer ver der spelen onmogelijk maakte. Wanneer de wedstrijd wordt uit gespeeld is nog niet duidelijk. Zaterdag speelt Blauw Wit op- Langzamerhand kreeg de thuis ploeg grip op de vierdeklasser. Ondanks de vroege achterstand bleef de ploeg voetballend een uitweg zoeken naar een beter re sultaat. De prima coaching van trainer Dick Brands droeg hier zeker aan bij. EZC moest steeds verder terug en Blauw Wit ging steeds beter spelen. Hoewel het niveau van tegen Sp. Markelo niet gehaald werd. was de effectiviteit nog voor rust groot. Dirk Jan Beldman en Jur rian Paalman wisten het net te vinden, waardoor de ploeg met een 2-2 stand naar de thee ging. Het warme weer had duidelijk invloed op het spel in de tweede Holten - Tijdens het concours hippique in Barchem op 11 au gustus was een aantal Bergrui ters van de partij. Renske Deijk wist een eerste prijs te behalen in het B-springen met haar paard Pluterma. Ook Thessa Bresser viel in de prijzen met haar paard Goodlord en behaalde in de Zl- dressuur een derde prijs met 186 punten. Ook de afgelopen maanden heb ben enkele Bergruiters een aan tal prijzen behaald. Nicole Koe- brugge ging 21 april naar Mar kelo. Met haar paard Duke be haalde zij daar een derde prijs in de klasse L-springen. Tijdens de SGW op 9 mei ging Nicole Koe- brugge naar Ambt-Delden, daar behaalde zij met Duke een mooie derde prijs in de klasse L. Thessa Bresser ging 18 mei met haar paard Goodlord naar de NRPS-kampioenschappen dres suur te Ermelo. Daar was Thessa succesvol. Zij behaalde met Goodlord een tweede prijs en werd reservekampioen in de M2-dressuur. Op 15 juni ging Nicole Koe- brugge met haar paard Duke naar Ede, bij deze SGW behaal de zij in de klasse L een derde prijs. Op 16 juni ging Thessa Bresser met haar paard Goodlord naar het concours te Wijhe. Daar be haalde zij een tweede prijs in de M2-dressuur met 161 punten, en een vijfde prijs met 153 punten. Op 22 juni gingen Thessa en Goodlord naar de Almelose Rui- terdagen. Zij wist daar in de M2- dressuur een vijfde prijs in de wacht te slepen met 158 punten. Tijdens de Rijssense Paardenda gen op 28 juni waren Thessa Bresser en Goodlord weer van de partij. Zij vielen weer in de prijzen en wel met een eerste prijs in de M2-dressuur met 169 punten. nieuw een uitwedstrijd. De for matie gaat dan op bezoek bij 't Harde. De wedstrijd op de Velu- we begint om 14.30 uur. De tweede bekerwedstrijd wordt ge speeld op dinsdag 27 augustus, maar dan speelt Blauw Wit op 't Yletgoor tegen het Almelose Rietvogels. De aanvang is 18.30 uur. helft. EZC viel ver terug. Blauw Wit nam het initiatief volledig in handen. Arno Jager op het middenveld en Dirk Jan Beldman een linie terug waren tactisch prima zetten van trainer Brands. Het enorme overwicht kon Blauw Wit niet in doelpun ten omzetten. Dit was het enige minpunt van de tweede helft. Echter, veel beter veldspel en het wel creëren van kansen wa ren de positieve kanten. Al met al een nuttige oefenwed strijd, waarin enkele jonge spe lers opnieuw lieten zien dat zij nadrukkelijk in beeld zijn voor een plaats binnen de ploeg. Holten - Henk Jansen is winnaar van de laatste jonge duiven vlucht van het seizoen gewor den. Vóór Gerrit Jutjens en An ton ten Dam 2. Door de twee afgelastingen op rij en de te verwachte hitte werd de laatste vlucht met twee hon derd kilometer ingekort. Het werd een ware zegetocht voor de duiven van Henk en zoon Wou ter Jansen. Hij draaide vier dui ven bij de eerste vijf prijzen. Ook werd hij kampioen met de jonge duiven voor Anton ten Dam 2 en Anton ten Dam 1En heeft in de 831 ook nog de kam pioensduif die hij op alle vier jonge duiven vluchten wist te draaien. De volledige uitslag is: H. Jan sen, 1-3-4-5-9-13-14-22; G. Jur- jens. 2-19-25-31 -38-41 -44-49- 51-52; A. ten Dam 2, 6-15-20- 21-29-40; G. Koetsier, 7-8-25- 26-34-35-45-49-51-52; A. ten Dam 1. 10-11-12-17-29-30-32- 33-36-50; J. van Werven. 16-28- 39-42-43; B. Jurjcns 18-27-48; A. Kramer, 23-46; G. Kwinten- berg 37. Holten - De jeugdteams van de afdeling handbal speelden afge lopen zaterdag hun eerste wed strijden. De B-jeugd speelde thuis tegen Schalkhaar een goede eerste helft. De gasten waren wel ster ker maar kwamen niet verder dan een 3-5-voorsprong bij rust. Daarna kwam Holten te kort en werd toch nog ruim met 4-13 verloren. De C-jeugd startte aarzelend te gen Goosen Wijhe en keek bij rust tegen een 1-2 achterstand aan. Na de rust werd het on danks de hitte een leuke wed strijd waarin Holten keurig met 9-7 wist te winnen. De D-jeugd was nog niet gecon centreerd genoeg tegen Wesepe. In een aardige wedstrijd verloor Holten via een 1 -3 stand bij rust met 3-11. Holten - De handbaltrainingen zijn weer begonnen. Belangstel lenden zijn van harte welkom op de trainingen. Iedereen kan vier weken ter kennismaking mee- trainen. Alle trainingen zijn op de donderdag. De jongste jeugd traint in de gymzaal van De Waerdenborch (ingang fietsenstalling). De ove rige teams trainen op het verhar de handbal veld op sportpark Meermanskamp. De trainingstij den en locaties zijn als volgt: Gymzaal Haarstraat: Kabouters en mini's 4- 7 jaar): donderdag middag om 16.00 uur: D'-jeugd (8-9 jaar): donderdagmiddag 17.00 uur. Sportpark Meermans kamp: C-jeugd (10-12 jaar): 17.00 uur: B-jeugd (13-15 jaar): 17.45 uur; Dames A (16-18 jaar): 18.00 uur; Dames Recre anten- 19 00 uur; Dames Senio ren: 20.00 uur; Wie informatie wil kan contact opnemen met se cretaresse Jenneke Traanman te lefoon 364233 of bij de trainers tijdens de trainingen. Vervolg van voorpagina Holten - De spreekkamer van het publieksloket komt in de huidige spreekkamer van onder wijs. Eventueel kan er nog een andere spreekkamer als tweede spreekkamer worden gebruikt. De politie wil de politiepost ver plaatsen naar het gemeentehuis. De gemeente wil nog met de po litie onderhandelen over de huur- en verbouwingskosten. De politie zou ondergebracht kun nen worden in dat deel van het gemeentehuis waar eerder de ondertrouwkamer was en de op slag van het oude meubilair van het oude gemeentehuis. De on dertrouw kamer komt dan elders in het gebouw. Boschkamp - De muziekschool houdt vrijdag 30 augustus Open Huis in dorpshuis de Bosch kamp. Dit duurt van 19.00 tot en met 21.00 uur. Belangstellenden kunnen de mu ziekinstrumenten bewonderen en vragen stellen aan leraren. Voor alle muziekinstrumenten kan de muziekschool nog nieu we leerlingen gebruiken. In schrijven is tijdens het Open Huis ook mogelijk. Blauw Wit Zaterdag 24 augustus 't Harde 1 - Blauw Wit 1, 16.15 uur (vertrek 14.15 uur); Blauw Wit 2 WVV'34 2 (beker), 14.30 uur; Blauw Wit 3 - Den Ham 5, 14.30 uur; Den Ham 6 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit Al - GFC Goor Al (beker), 14.30 uur; Rood Zwart B1 - Blauw Wit BI (beker). 14.30 uur (vertrek 13.00 uur): Enter V' Cl - Blauw Wit Cl (beker), 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Blauw Wit Dl naar toernooi Roh- da R., 's morgens; Blauw Wit D2 naar toernooi Roh- da R., 's morgens; Blauw Wit El naar toernooi Roh- da R.. 's morgens; Blauw wit E2 naar toernooi Roh- da R., 's morgens; Blauw Wit F1 naar toernooi Enter, 's middags; Blauw Wit F2 naar toernooi Enter, 's mor gens; Blauw Wit F3 naar toernooi Enter, 's morgens. Maandag 26 augustus Enter Al - Blauw Wit Al (beker), 18.30 uur (vertrek 17.15 uur); Blauw Wit Cl - Hulzense Boys Cl (beker), 18.30 uur. Dinsdag 27 augustus Blauw Wit 1 - Rietvogels 1 (beker), 18.30 uur; Blauw Wit D2 - Blauw Wit D3, 19.00 uur. Woensdag 28 augustus Quick'20 D3 - Blauw Wit Dl, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur); Blauw Wit BI - GFC Goor BI (beker), 18.30 uur. SV Holten Zaterdag 24 augustus Holten Al - Raalte Al, 14.30 uur; Holten BI - Ex celsior B3, 12.00 uur; C'olmschate C2 - Holten Cl, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Lettele C2 - Holten C2, 13.30 uur (ver trek 12.30 uur): Holten Dl - PH D2. 11.00 uur: Holten D2 - ABS D2, 1 1.00 uur: Bornerbroek El - Holten El, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); ABS E2 - Holten E2; ABS E3 - Holten E3; Hol ten E4 - ABS E4, 10.00 uur; Holten F1 - Diepen veen Fl, 10.00 uur: Holten F2 - ABS F2,.l 1.00 uur; Holten F3 - ABS F5. 11.00 uur: JC Hellendoorn MC2 - Holten MC 1D, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Maandag 26 augustus Lettele Al - Holten Al. 18.30 uur. Handbal Zaterdag 24 augustus Wesepe - Meisjes Cl, 10.40 uur (vertrek 9.40 uur); Boerhof- Heeten - Meisjes Dl, 16.00 uur (ver trek 15.00 uur). Zondag 25 augustus Dames Al, oefenwedstrijd thuis tegen Broekland Al. 12.00 uur; Dames Al, oefenwedstrijd thuis tegen Broekland A2, 13.00 uur. Angela van Lies, de trotse Overijsselse Kampioene van PC de Bergruitertjes. (Foto: Gert Perdon) (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5