gemeentelijke informatie Rijssen. Reken daar maar op. Donderdag 22 augustus 2002 HO 10 ZA6 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - I2.I5 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Plannen voor een nieuw gemeentehuis De gemeente Rijssen-Holten heeft plannen voor een nieuw gemeentehuis. Op welke locatie is nog niet bekend: dat kan zijn op de huidige plek, maar het kan ook bij het station gebouwd wor den. U wordt als inwoner uitgenodigd over deze locatie mee te denken. Op woensdag 28 augustus is er een bijeenkomst in de hal van het gemeentehuis in Rijssen. U leest hieronder meer er over. De gemeenteraad neemt uw opmerkingen mee bij de besluitvor ming in oktober. Wilt u uw mening laten horen of heeft u vragen, vult u dan onder staande bon in of kom op 28 augustus naar het stadhuis. Uitnodiging Wij nodigen u uit voor de hoorzitting op woensdag 28 augustus 2002 in de hal van het gemeentehuis Rijssen.Vanaf 19.00 uur is de zaal open. Programma hoorzitting 19.30 uur inleiding door burgemeester J. Lonink 19.45 uur presentatie plannen door de heer E. Zweers 20.30 uur pauze 21.00 uur vervolg 22.00 uur einde formele bijeenkomst 23.00 uur einde. Wij begroeten u dan graag! „Impressie gemeentehuis in het centrum" Waarom een nieuw gemeentehuis? "We hebben toch een gemeentehuis, zowel in Rijssen als in Holten", zegt u misschien. Maar het college heeft deze plannen niet zomaar bedacht. In de loop van de jaren zijn er vele ideeën geweest om de dienstverlening aan u als inwoner te verbeteren. Een betere toegankelijkheid maar ook een verbetering van onze bereikbaarheid zodat u voor al uw vragen snel geholpen wordt. Naast de zorg voor de inwoners, is het gemeentebestuur ook werkgever van ruim 220 collega's. Ook voor hen is het met name in de locatie Rijssen niet meer prettig werken; te warm, te koud, lekkages en sinds de fusie van onze beide kernen: niet samen in één gebouw. Het nieuwe gemeentehuis komt in de gemeente Rijssen; er zijn twee locaties die daarvoor geschikt zijn; op de huidige plaats en bij het station. Het gemeentebestuur wil graag van u horen welke locatie u het beste vindt en waarom. Ook Holten houdt dienstverlening Het centrale gemeentehuis komt in Rijssen, maar ook in de kern Holten blijft een beperkte dienstverlening. Hoe en waar die dienstverlening zal komen, is op dit moment nog niet bekend. Maar zeker is dat u voor de meest voorkomende dienstverlening in de kern Holten terecht kunt. Eerst Ideeën over verbouw Natuurlijk dacht het college eerst aan verbouw van het gemeen tehuis Rijssen. Een flinke renovatie met uitbreiding voor de colle ga's die nu in Holten werken, zou erg kostbaar worden en willen we alle problemen oplossen, dan komt verbouw dicht bij de kosten voor nieuwbouw. Het college en de commissie Algemeen Bestuurlijke en Economische Zaken hebben om deze reden een onderzoek ingesteld naar de oplossing van de huisvestingsproble matiek uitgaande van nieuwbouw. Is het zoveel dat het gemeentebestuur wil? Het gemeentebestuur wil geen overdreven luxe gebouw, geen overdreven eisen en wensen. Wel een gebouw met uitstraling, dat voor iedereen goed toegankelijk is en waar het goed werken is. Een gebouw dat bij een gemeente in deze tijd past. Met een raad zaal waar u als inwoner naar toe kunt om een raadsvergadering of andere bijeenkomst bij te wonen en met een centrale publieksaf- deling op de begane grond. Waarom zo duur? 441 Donderdag Boekweitstraat Het is veel geld om uit te geven, 22 tot 25 miljoen euro. Dat rea- Nieuwbouw gemeentehuis zuiders"™* Heerstraat a liseert het gemeentebestuur zich. We zullen er dan ook alles aan JA_ jk heb een vraag of opmerking voor de hoorzitting op woens- Wilhelminastraat Roggestraat doen om de uitgaven zoveel mogelijk te beperken. Een groot deel dag 28 augustus over de locatie van het stadhuis: Tabaksgaarden Tarwestraat van het bedrag is de laatste jaren al gereserveerd voor het H.J. van Opstallstraat Gerstestraat gemeentehu,s. Dat bedrag zal nu gebruikt worden. Vraag/opmerking: M. Hobbemastraat Turfweg We gaan er van uit dat het nieuwe gemeentehuis er vele jaren zal staan en dat u met plezier ons gemeentehuis bezoekt. N< wN graag tbujs antwoord ontvangen, dus ik vul mijn naam en Melding defeCtC Straatverlichting adres in: SIS Vragen stellen? graag! Lantaarnpaal defect Bel 0548 85 48 56/.' schriftelijk naam- te voor'<omen dat de straatverlichting een lange tijd defect is, Wij willen graag van u weten welke vragen of opmerkingen u vragen wij u dit te melden bij de klachtenlijn van de gemeente, heeft. Wil u ze hieronder invullen en naar ons opsturen? Er hoeft adres- §emeente controleert de straatverlichting driemaal per jaar. geen postzegel op. Uw vraag zullen wij op 28 augustus aan de orde Daardoor kan het in het ongunstigste geval vier maanden duren stellen, zonder daarbij uw naam te noemen. postcode plaats* voor een defecte lichtmast is gerepareerd. Naast de controles wordt defecte straatverlichting maandelijks ^fonisch y kum djt formu|ier zenden aan de gemeente Rijssen-Holten, f "spareend. Hiervoor moet u de defecte lantaarnpalen melden bij U kunt ook telefonisch met ons contact opnemen. Wij noteren afdeling Bestuurs- en managementondersteuning, gemeente. Binnen een maand zijn de lichtmasten gerepareerd, dan uw vraag en als u thuis bericht wilt hebben, ook uw naam en Antwoordnummer 602, 7550 VH Rijssen. Een postzegel is mei Defecte straatverlichting kunt u tijdens kantooruren melden bij de adres. U kunt hiervoor bellen tijdens kantooruren: 85 48 65. nodj klachtenlijn van de gemeente, telefoonnummer 0548-85 48 56. U moet dan het nummer van de lichtmast (dit staat op de gele stic- per mail kers op de lantaarnpaal) en de plaats van de lichtmast (straatnaam U vindt ons ook op de site www.rijssen.nl. Uw vragen kunt u stel- en huisnummer van de dichtst bijgelegen woning) door te geven, len bij Gemeentehuis: plannen nieuwbouw. Openbare vergaderingen De raad vergadert op maandag 26 augustus 2002 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Notulen raadsvergadering 24 juni 2002 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Vaststellen van het bestemmingsplan Holten-dorp, partiële her ziening Noordenbergstraat 5. Vaststellen bestemmingsplan Holten-dorp, deelplan I en 2, her ziening ex artikel 30 Wet Ruimtelijke Ordening 6. Afwijzen van een verzoek om schade vergoeding als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (Holtense Muziekvereniging/Abraham Berghof) 7. Afwijzen van een verzoek om schadevergoeding als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (Mengvoedergroep Holten/tankstation Waagweg) 8. Afwijzen verzoeken bewoners Reigerstraat om schadevergoe ding als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening 9. Verzoek om schade vergoeding als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (bestemmingsplan Veeneslagen, fase 3) 10. Harmonisatie Wet Voorzieningen Gehandicapten en de vast stelling van de verordening voorzieningen gehandicapten gemeente Rijssen I I .Vaststellen plan van nieuwe basisscholen 2003-2006 12. Krediet ten behoeve van Publieksloketten 13. Krediet ten behoeve van industrieterrein Vletgaarsmaten 2 14.Vaststellen Verordening gemeentelijke basisadministratie per soonsgegevens 15.Vaststellen Verordening leerlingenvervoer gemeente Rijssen 2002 16.Wijzigingen van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 2002 17. Rondvraag 18. Sluiting De commissie openbare werken vergadert op dinsdag 27 augustus 2002 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. Taaischoling voor oudkomers Voor "oudkomers" binnen onze gemeente is er een mogelijkheid deel te nemen aan taaitrajecten. Oudkomers zijn inwoners van onze gemeente die ouder zijn dan 18 jaar, een etnische achter grond hebben en die een taalachterstand hebben. Doelgroepen binnen het oudkomersbeleid zijn opvoeders eerste lijns en twee de lijns) en werklozen. De taalcursus is gekoppeld aan een ander traject (zogenaamd duaal traject), zoals opvoeding/gezondheid/sociale activering en voor werklozen meer een leer/werk project. De taalcursus varieert van 3 maanden tot 2 jaar. Het ROC Twente Plus in de kern Rijssen verzorgt deze cursussen. De gemeente moet dit najaar (voor I oktober 2002) aan het Rijk doorgeven hoeveel "oudkomers" vanuit de kern Rijssen aan het traject deelnemen. Afhankelijk van het aantal deelnemers bekijkt het Rijk of het oudkomerstraject in onze gemeente van start gaat. Gelet op de aanmeldingsdatum is het van belang dat belangstel lenden zich voor 30 augustus 2002 aanmelden het taakveld Welzijn, telefoonnummer 85 45 13. Op donderdag 29 augustus 2002 zijn er op een tweetal locaties informatiebijeenkomsten over het oudkomersbeleid. om 19.00 uur in het gebouw van de SSR boven de gymzaal Welleweg aan de Graaf Adolfstraat I om 20.30 uur in het gebouw van de Syrisch-orthodoxe kerk aan de Roelf Bosmastraat Belangstellenden worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Voor informatie kunt u altijd contact opnemen het taakveld Welzijn, telefoon 854513. Inzameling Klein Chemisch Afval De chemokar zamelt de komende weken weer KCA in. U kunt uw KCA aanbieden in de daarvoor verstrekte chemobox. U kunt u KCA ook van maandag tot en met vrijdag van 15:00 tot 16:00 inle veren bij de gemeentewerf in de kern Rijssen. De route die de chemokar volgende week rijdt staat hieronder aangegeven: Opening Verslag vergadering van 25 juni 2002 Verzoek snelheidsremmende maatregelen Weijerdstraat Aanwijzing algemene invalidenparkeerplaats bij winkelcentrum De Hoge Wal Afsluiting Huttenwal en aanwijzing 30 km/u-zone gebied Huttenwal-Molenstalweg en eenrichtingsverkeer Haarzijde Invoeren parkeerregulering voor parkeergarage De Hoge Wal Snelheidsremmende maatregelen Wethouder H.H. Korteboslaan en aanwijzing verblijfsgebied als 30 km/u Mededelingen verkeer: a. aanwijzing gereserveerde invalidenparkeerplaatsen Rondvraag verkeer Reconstructie Rembrandt van Rijnstraat en afkoppeling hemel water Uitvoeren rioolverbeteringsmaatregelen Kenemansstraat Renovatie gemaal Oude Deventerweg Aanbrengen geluidwerende voorzieningen bij woningen langs het spoor in het buitengebied Inrichting uitbreiding algemene begraafplaats Holten Vervanging bestelauto en drie pick-ups Mededelingen openbare werken Rondvraag openbare werken Sluiting Maandag 26 augustus 2002 Blinde Banisweg Beatrixstraat Beatrixplein Margrietlaan Gr. Adolfstraat Pr. Mauritsstraat Gr.W. Lodewijkstraat Pr.E Hendrikstraat Woensdag 28 augustus 2002 Steenakkersweg Tasveldweg Esstraat Schild 1,7461 DO Rijssen Smidsbelt 6,7451 BL Holten Postbus 244, 7560 AE Rijsser Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis is geopend op De stukken voor deze vergadering kunt inzien bij de stafafdeling Bestuurs-en managementondersteuning, taakveld Voorlichting, kamer 214 van het gemeentehuis locatie Rijssen. U kunt deze afdeling bereiken op telefoonnummer 0548-85 46 25. n mot vrijdag van 09.00 tot Dinsdag 27 augustus 2002 Haarstraat Baankamp Van Wijngaardenstraat De Bleijdestraat Beekstraat Molenstraat Vennekesgaarden Weijerdstraat Irenestraat Korenstraat Kattenhaarsweg T. Lodderstraat Koksweg op donderdagmiddag geopend van 13.30 ui Daltonstraat 2 In Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 uur en v; Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Overlast overhangend groen Wie kent het probleem niet, lopend over een trottoir dat belem merd wordt door overhangend groen. Of rijdend over de open bare weg waarbij takken tegen het voertuig komen. Overhangende takken van bomen en struiken mogen namelijk geen overlast ver oorzaken voor weggebruikers. Om dit soort overlast te beperken is in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) hiervoor een artikel opgenomen. Voor de veiligheid van mens en verkeer zal als het nodig is de gemeente u hierop aanspreken of schriftelijk benaderen. Want beplanting in uw tuin mag het uitzicht niet belemmeren, wegge bruikers hinderen en geen gevaar veroorzaken, bijvoorbeeld door een opzwiepende doornenstruik.Wij adviseren u de planten in uw tuin te snoeien, te knotten, op te binden of te verwijderen als dit noodzakelijk is. Wij verzoeken u - als richtlijn - een minimale hoogte van 2.20 meter, boven het trottoir als criterium te hanteren. Hierbij moet u ook in acht nemen dat regen (doorhangen) of sterke wind (zwiepen) hierop van invloed kunnen zijn. Parkeren caravans en aanhangers op de openbare weg Mensen die op vakantie gaan halen vaak de caravan enkele dagen voor vertrek uit de winterstalling. Zolang de caravan beladen wordt is het toegestaan om de caravan maximaal drie achtereen volgende dagen op straat te parkeren. Dit geldt ook voor een aan hangwagen. Voor een langere periode is dit niet toegestaan. Deze regeling is terug te vinden in artikel 5.1.5. van de APV (Algemeen Plaatselijke Verordening). Er worden in de gemeente Rijssen-Holten steeds meer aanhang wagens en caravans voor langere tijd op straat of op een openba re parkeerplaats geparkeerd. Dit gaat ten koste van het uiterlijk aanzien van de omgeving en de beschikbare parkeerruimte. Daarom is in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) in arti kel 5.1.5 bepaald dat aanhangwagens en caravans niet langer dan drie achtereenvolgende dagen op de openbare weg of een open bare parkeerplaats mogen worden gestald (het voertuig elders parkeren wordt niet beschouwd als een verplaatsing). Als een aanhangwagen of caravan langer dan drie dagen, of mis schien zelfs permanent, in de openbare ruimte wordt gestald zul len wij de eigenaar verzoeken zijn voertuig met spoed te verwij deren. Er kan ontheffing worden verleend voor het langer dan drie dagen parkeren van een caravan of aanhangwagen. Deze ontheffing wordt alleen verleend ten behoeve van voertuigen waarvan de aanwezigheid ter plaatse aantoonbaar noodzakelijk is. Als u het voertuig niet verwijderd kan proces-verbaal worden opgemaakt. wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J. A. ter Kcurst kunt u telefoonnummer 0S48-85 46 12 bellen. Voor een afspraak met de gemeente- „Impressie gemeentehuis bij het station" gemeentehuis gesloten Het taakveld Burgerzaken is Voor klachten over de dienst-verlening v; Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secretaris, de burgemeester of burgemeester J.A. H. Lonink, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donder- rlng. Deze spreekuren worden gehouden vi

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 10