Voor alle zaken die over de grens gaan Kelly Family in diepe rouw na dood van vader Daniël Jerome Allerlaatste kans op 4.7 miljoen XP €25.000, Access 2002 in actie Office Nieuw telefoonnummer UWV Gak Hengelo 074 750 20 00 FrontPage 2002 EXTRA PRIJS! BON VOOR POSTCODE-MILJOENEN :'éÊÈ0 2 loten €7,50 pos,c°de: CUT]" CD POSTCODE-STRAATPRIJS Windows Winnen doe je bij... de Postcode Loterij! Stuurde bon vandaag op en win een reis naarTurJdje! Overuren Reis naar Turkije Stuur hem op! Een reis naar Turkije Donderdag 15 augustus 2002 HO 9 Microsoft Acces 2002 in actie - De Praktische gids voor iedereen!, geschreven door Ignatz Schels, en uit gebracht door Addison- WeSley in Amsterdam. Het boek behandelt de meest recente versie van deze database, waarmee duizenden mensen overal ter wereld enorme hoe veelheden informatie op slaan, sorteren en selecte ren, Wie het nog niet kent, met Access kan men de Microsoft cd-collectie in kaart bren gen. met de namen van de nummers, de albums, uit voerende artiesten, maar bijvoorbeeld ook fotocol lecties, en die op onder werp en negatiefnummer rangschikken. De moge lijkheden zijn onbeperkt, en het hangt van de creati viteit van de gebruiker af hoe het gebruik in eigen voordeel toegepast wordt. Dit boek reikt de basisken nis aan, leert Access in te delen, te gebruiken, en uit de pc te halen wat er in is gestopt. De grootste c.q. grote kracht van dit boek is de heldere tekstopzet, ge paard gaand met de vele afbeeldingen, die amper vragen over laten. Wie nog nooit met Access gewerkt heeft, en dikke handleidin gen nog even iets teveel van het goede vindt, die zal zich met dit naslag werk erbij heel wel op zijn of haar gemak voelen. Nu Microsoft Office XP z'n intrede gedaan heeft, en volgens de berichten de computers veel stabieler laat werken, neemt ook de animo voor handleidingen voor dit programma toe. Addison-Wesley in Am sterdam zette het boek 'Microsoft Office XP in 24 uur - Nederlandse versie', geschreven door Greg Per ry in de markt. Met dat boek naast de pc moet het aardig lukken om de nieuwste foefjes en trucjes die aan bekende program ma's als Word, Excel, Po werPoint, Access en Out look zijn toegevoegd on der de knie te krijgen. Uit gangspunt is dat dat in een bestek van 24 uur moet kunnen. Elke dag een paar uurtjes flink doorwerken, en de eerste voordeeltjes van het werken met dit pakket moeten boven wa ter komen. E-mailen, pre sentaties maken, budgetten uitwerken met Excel, ver zamelingen beheren met Access, de gewone dro men van de pc-gebruiker worden werkelijkheid. Een goede index, overzichte lijk gerangschikte hoofd stukken, heldere teksten, en wederom heel veel illu- straties maken deze uitga ve tot een prima leermid del en naslagwerk. Zelfs je webpagina's ma ken, de kleuren bepalen, il lustraties invoegen, ze ef fecten meegeven als de muis erop geplaatst wordt, links maken, de navigatie structuur goed laten wer ken, en eventueel een com plete database aan je web site hangen, dat is wat bij na iedere rechtgeaarde in ternetter in zijn dromen waar wil maken. Maar voordat het zover is... Ad dison-Wesley in Amster dam bracht het door Ro gers Cadenhead geschre ven boek 'Microsoft FrontPage 2002 in 24 uur' uit. Met behulp van deze handleiding moet het mo gelijk zijn om in 24 lessen van een uur FrontPage 2002 voldoende te beheer sen om er websites mee te kunnen maken. De lezer maakt kennis met sjablo nen, maakt animaties, leert over koppelingen, en slaagt er in om met behulp van frames pagina's te la ten verschijnen in vooraf bepaalde onderdelen van de webpagina. Ook het toepassen van een teller, nodig om bezoekers aan de site te registeren, is een on derwerp dat aangesneden wordt, naast het maken van knoppen met aanwijs- effecten. Wie websites In verband met de samenvoeging van onze kantoren Hengelo en Enschede krijgt ons kantoor in Hengelo een nieuwe telefooncentrale en daarmee een nieuw telefoonnummer. U kunt ons vanaf 5 augustus bereiken onder het volgende nummer: UWV Gak, Prinses Beatrixstraat 15, 7551 BK Hengelo De informatienummers voor de Werkloosheidswet en Ziektewet zijn ongewijzigd. Werkloosheidswet: 053 482 25 70 Ziektewet: 053 482 25 90 UWV betekent Uitvoering Werknemersverzekeringen en is op 1 januari 2002 ontstaan uit het samengaan van de uitvoeringsinstellingen Cadans, Gak Nederland, GUO, SFB Uitvoeringsorganisatie, USZO en Lisv. UWV voert de werknemersverzekeringen, zoals WW, WAO en ZW, uit in nauwe samenwerking met het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). fuwv gak maakt kan niet om illustra ties heen. In dit boek is daar ruim aandacht voor, want sommige afbeeldin gen zijn wel geschikt voor website's, anderen niet of veel minder. Beelden bewerken om tot optimale resultaten te ko men is nodig, dus ook de kennis daarover. Kortom, of men beginner of gevor derde is, dit boek komt al tijd van pas. Bij het Grensinfopunt kan iedereen in Neder land met vragen terecht over grensoverschrijdend wonen, werken en onder nemen. Daarbij kan het gaan om zaken als grensover schrijdende sociale ver zekeringen, aftrek van hypotheekrente, ziekte kostenverzekering, BTW, opbouw pensioen recht, werkloosheid, ar beidsongeschiktheid, kinderbijslag, teruggave inkomstenbelasting of grensoverschrijdend on dernemen. Ook in het buitenland wonende Nederlanders kunnen gebruik maken van het Grensinfopunt. Het gratis telefoonnum mer is 0800-0220145. Het krijgen van informa tie over grensoverschrij dende onderwerpen is nogal versnipperd in ons land. Bovendien is het niet al tijd gemakkelijk toegan kelijk. Wetten en regels in de Europese lidstaten zijn nogal verschillend, wat tot onduidelijkheden kan leiden. Bij het Grensinfopunt kunnen burgers, bedrij- Bij het Grensinfopunt kan iedereen informeren over zaken met een grensoverschrijdend karakter. Het infopunt moet de versnipperde infor matie over andere landen centraliseren. ven, overheden en andere organisaties antwoord krijgen op hun vraag. Als dat niet direct kan wordt men gratis doorverbon den met een specialist op het gebied van de vraag. De specialisten zijn me dewerkers van de Belas tingdienst, het Bureau voor Belgische Zaken en het Bureau voor Duitse Zaken van de Sociale V erzekeringsbank Grensinfopunt naar vele andere diensten en instel lingen met informatie over grensoverschrijden de thema's en regelgevin gen. Daarnaast verwijst het Bellers kunnen er, behal ve voor Belgische en Duitse grensoverschrij dende kwesties, ook te recht voor vragen over andere landen. Het Grensinfopunt is een onafhankelijk en lande lijk initiatief. Partners in het project zijn: het Ministerie van Binnenlandse Zaken, Fi nanciën (de Belasting dienst), Sociale Zaken Werkgelegenheid (de so ciale Verzekeringsbank) en de Provincie Limburg. lifJa ik wil kans maken op de ZomerKanjer, de reis naar Turkije en op de honderdduizenden prijzen die de Postcode Loterij verloot. Ik wil graag (aankruisen a.u.b.j. D 4 loten è€7,50* -i Ü3 loten a 7,50 1 lot a €7,50' V Inclusief JackpotVerdubbelaar D Ik wil loten zonder JackpotVerdubbelaar. Ik betaal dan 6,25 per lot. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging om voor elke trekking (13 per jaar) de inleg van onderstaande rekening af te schrijven. D de heer D mevrouw IMaam: Adres: Plaats: (Post)banknummer: Bel mij bij een prijs boven 5.000,- Tel: „Vader was een geweldige inspiratiebron", (foto: Kelly family) De Kelly Family is in diepe rauw. Vorige week sloot vader Daniel Jero me Kelly in het bijzijn van zijn kinderen voor goed de ogen. De 71-jari ge Kelly stond niet alleen aan het hoofd van de fa milie. Tot voor enkele ja ren leidde hij het Kelly- imperium met strakke hand. Afgelopen zondag nam de familie definitief afscheid met een Ge- denkmis in de Keulse Sankt Maria Himmels- fahrtkirche. Actief betrokken bi j het miljoenenbedrijf dat Da niel met zijn vrouw Bar bara en hun kinderen wisten op te bouwen was hij al jaren niet meer. Een slopende ziekte speelde hem parten. Twintig jaar reisde het gezin met hun twaalf zingende kinderen kriskras door Europa. Het prachtige 'David's Song' betekende de de finitieve doorbraak. Het gezin betrok een woon boot in de haven van Keulen. Nog altijd de thuisbasis van de succes volle band. Naast het sta tige slot Gymnich. op een steenworp afstand. Een indrukwekkend kasteel dat de familie twee jaar terug voor een slordige 6.7 miljoen euro kocht. „Vader heeft ons de lief de voor muziek bij ge bracht", vertelt dochter Maite. „Hij leerde ons verschil lende instrumenten te be spelen en leerde ons als voormalig docent aan het Gymnasium lezen, reke nen en schrijven. Naar school gaan vond vader niet nodig. Wel moesten we jaarlijks een test afleggen aan een in ternationale school." ..Het tekende vader", laat Angelo Kelly weten van uit Keulen. „Missen zul len we hem zeker. Vader is en blijft onze grootste inspirator. We zijn en blijven een hechte fami lie." Het kasteel deden de Kel ly's begin dit jaar van de hand. „We hebben in middels stuk voor stuk een eigen leven opge bouwd. Zien doe we el kaar dagelijks. Niet al leen tijdens de optredens, maar ook privé. Er gaat geen dag voorbij dat we niet met muziek bezig zijn. Ieder heeft zo zijn eigen voorkeuren. Mede daardoor spreken we. denk ik, een breed pu bliek aan. We zijn vader dankbaar voor alles w at hij bete kent heeft. Zijn inspiratie en levenslust is ook in de toekomst een stimulans voor ons allen. Natuurlijk is er kritiek geweest. Nie mand heeft echter daad werkelijk een blik achter de schermen kunnen wer pen. Ook dat is een deel van het succes", zegt An gelo Kelly. De komende dagen zijn de optredens geannu leerd. evenals de promo tionele activiteiten rond het nieuwe album 'La Pa- tata'. Een dezer dagen wordt vader Kelly in be sloten kring bijgezet in het familiegraf in Ierland. Windows XP van Micro soft is in de markt gezet, en de tendens is. naar hei zich nu laat aanzien, dat de Windows 95/98/NT en ME/2000 gebruikers vroeger of later over zul len gaan op dit stabielere besturingsprogramma. Wie nog niet toe is aan Windows XP kan zich in ieder geval al wel op de hoogte stellen van wat het in huis heeft. Het boek 'Microsoft Win dows XP in 24 uur' van Greg Perry helpt de (toe komstige) gebruiker alle nieuwtjes te doorgron den en toe te passen. De uitgave van Pearson Education Addison- Wesley bevat behalve uitleg ook oefeningen, waarmee men zich kan testen op de beheersing van het programma. De hoeveelheid tijd die nodig is om Windows XP te kunnen gebruiken is geschat op 24 sessies van goed een uur. Men dient er dan wel se rieus mee bezig te gaan, en de tijd ook echt te in vesteren. Uiteraard veel aandacht voor de nieuwste media, en wat daarmee mogelijk is. 3512 GD in Utrecht met 2 winnende loten en voor 3512 GD 006 extra: een BMW! Datum: Handtekening: Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkriigbaar bij Ledenservice, tel. 0900 - 300 1500 (20cpm). De loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer L.O. 890/0098'831.5 d.d 19/12/1997. Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) Opsturen naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 1100 VM Amsterdam. De Postode Loterij verloot deze maand de Zomer Kanjer. Een gigantische Wijkprijs van 4,7 miljoen euro! Wilt u kans maken op deze ZomerKanjer, dan moet u héél snel zijn! Het is hoogzomer, maar de Postcode Loterij draait overuren. Want deze week worden alle aanmeldings bonnen verwerkt die nog meedoen voor de Zomer Kanjer! Zorg dat u erbij bent. Stuur vandaag de bon op, dan weet u zeker dat u kans maakt op 4,7 miljoen euro! En dat is nog niet alles. Want wie zich nü inschrijft voor de ZomerKanjer, maakt ook nog eens kans op onze extra prijs: een fantastische reis naar Turkije. Lijkt u dat geen heerlijk vooruitzicht? Wanneer wij in Nederland alweer dit najaar in een dikke jas onder een paraplu lopen, kunt u lekker genie ten van de Turkse zon! De ZomerKanjer van 4,7 miljoen euro. Een vakantie reis naar de Turkse kust. Om nog maar te zwijgen Als u nu de bon opstuurt, maakt u ook kans op miljoenen én. een vakantiereis naar Turkije! Bea Post, Nationale Postcode Loterij over de Straatprijzen, de Lingoprijzen, de Jackpot en de PostcodeKanjer van 18,3 miljoen! U kunt het alle maal winnen, maar dan moet u wel meespelen! Twijfel niet langer en stuur de bon vandaag nog op!

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9