Eerste Blauw Wit maakt nieuwe start in 3 de klasse Juli eindigt met hittegolf Historische oogstdag bij openluchttheater Uitslagen Bergruitertjes Aanrijding Optreden Peter Koelewijn Dancensation en schuimparty in Lucky Co Competitie Blauw Wit SportAgenda Cursus leren masseren Kennis maken met badminton Gerrit Jurjens wint Bergerac Trainingen Mintonette Concert in gemeentehuis AutoTrack.nl Yvonne Vlogtman naar Marlboro Masters Imkers bezig met bijenstal op Haarlese Sprengenberg Zwemvierdaagse niet alleen voor jongeren DONDERDAG 8 AUGUSTUS 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD (Foto: Johan Bolink) Holten - Leden van ponyclub de Bergruitertjes wonnen de afge lopen tijd weer diverse prijzen. Op het kringkampioenschap in Bentelo behaalde Angela van Lies twee prijzen. Met El Fuego werd zij kringkampioen in de dressuur en met Black King be haalde ze een derde prijs tijdens het springen. Malou Hoefman behaalde hier met Sharim een tweede prijs, Emmalie den Heijer behaalde een eerste prijs in de LI-dres suur met Clarissa en Elsbeth De- ijk behaalde met Delilah een derde prijs, en werd derde van de kring in het L-springen. In Luttenberg wist Angela van Lies ook een eerste prijs in de wacht te slepen in de L2-dres- suur. Elsbeth D?ijk en Delilah scoor den een eerste prijs bij het klas siek springen in Laren, een eer ste prijs bij het progressief in Bathmen en een tweede prijs bij het klassiek in Hoonhorst. Op 17 augustus worden er Over ijsselse kampioenschappen ver reden in Haaksbergen. Hier zul len, naast de kringkampioeneh, ook diverse ruiters individueel, of in groepsverband deelnemen. Rijssenseweg - Er vond donder dag 1 augustus rond drie uur op de Rijssenseweg een aanrijding plaats. Een 44-jarige automobiliste uit Wierden reed onregelmatig en stopte ineens zonder aanleiding. De achter haar rijdende 71-jari ge man uit Nijverdal kon niet tij dig tot stilstand komen en reed er achterop. Bij de vrouw werd alcoholge bruik geconstateerd. De adem analyse gaf een uitslag van 2,57 promille. RIJSSEN - Peter Koelewijn is de smaakmaker tijdens de zesde editie van Lucky's Reünie, die vrijdag 18 oktober gehouden wordt. Daarnaast is de band The Heat is On te zien en te horen. Koelewijn brengt uiteraard zijn hits waaronder 'Kom van dat dak af, 'Angelina' en vele andere. Naast Peter Koelewijn zorgt de veertienkoppige band The Heat is On voor een avondje met on vervalste 60-er, 70-er en 80-er jaren muziek. Voor de jaarlijke Reünie wahr met name oud-Luckygangers el kaar ontmoeten is altijd weer veel belangstelling. ,,Op ver zoek van de bezoekers van de vorige reünie zijn er enkele nieuwe regels ingevoerd. Dit jaar wordt er een minimum leeftijd gehanteerd van 25 jaar en ouder. Ook wordt een maxi mum aantal bezoekers toegela ten. Dat betekent dat er ettelijke honderden mensen minder dan voorgaande keren naar binnen mogen. Deze mensen, dertigers, veertigers en daarboven, houden er niet opgepropt te staan; ze willen meer ruimte. En daarmee houden we de komende reünie rekening", vertelt organisator M. Körbl van Lucky. In verband met de vraag en het beperktere aantal kaarten start zaterdag 17 augustus om 10.00 uur de voorverkoop bij alle voorverkoopadressen tegelijk. Een kaart kost acht euro in de voorverkoop, en tien euro aan de kassa (indien voorradig). Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV-kantoren Rijssen, Enter, Nijverdai, Almelo, Music Shop Wierden, Café de Duizendpoot Rijssen. Rijssen - Discotheek Lucky Co houdt vrijdag 9 augustus een editie van Dancensation. Met dit keer twee absolute wereldtop pers achter de draaitafels: Cos- mie Gate en Essential DJ-Team. De Dancensation vindt plaats tussen 22.00 en 04.00 uur. De entree bedraagt 10 euro. Een dagje eerder vindt in Lucky de vierde en tegelijk laatste me ga schuimparty van deze zomer plaats. Voor iedereen die er geen genoeg van kan krijgen of voor wie net terug is van vakantie en de andere avonden heeft moeten missen. De aanvang is donderdag om 22.00 uur en de entree bedraagt 5 euro. De eerste honderd bezoe kers ontvangen een vrij entree bewijs voor zaterdag 10 augus tus. Vletgoor - Aan de vooravond van een nieuw voetbalseizoen kijkt Blauw Wit '66 al vooruit naar een hernieuwde kennisma king met de derde klasse. De af gelopen twee periodes probeer de de ploeg de opgelopen schade goed te maken. Het eerste sei zoen in de vierde klasse was bij zonder succesvol, maar voor de prijzen schoot de ploeg net te kort. Afgelopen seizoen, het tweede in de vierde klasse, le verde wel een prijs op. Het kam- Vletgoor - De competitie be gint zaterdag 7 september. Blauw Wit is ingedeeld in de derde klasse D. Deze klasse kent dertien ploegen, waar door er twee wedstrijden meer op de kalender staan en er tevens tweemaal een vrije dag is. Blauw Wit begint met een thuiswedstrijd tegen een van de drie degradanten uit de tweede klasse: De Esch uit Oldenzaal.. De tegenstanders in de beker zijn: Twenthe, Rietvogels en TVV. Het volledige oefenschema: Za terdag 10 augustus, Blauw Wit '66 - B O, 14.30 uur; Dins- dagl3 augustus, Blauw Wit '66 - Sc. Markelo, 19.30 uur; Zater dag 17 augustus, Blauw Wit '66 - EZC. 14.30 uur; Dinsdag 20 augustus, Twenthe 1 - Blauw Wit '66 1, 18.30'uur; Zaterdag 24 augustus, 't Harde 1 - Blauw Wit '66 114.30 uur; Dinsdag 27 augustus. Blauw Wit '66 1 - Rietvogels 1, 18.30 uur; Zater dag 31 augusttis, TVV 1 - Blauw Wit '66 1, 14.30 uur. Een groot deel van de maand ju li bood enigszins teleurstellend vakantieweer met wisselvallig, weinig zon en temperaturen rond of beneden het langjarig gemiddelde. Alleen vanaf de 27ste was er sprake van een lange periode met tropisch weer met veel zon, maar ook onweersbuien en windstoten. Uiteindelijk kwam de gemiddelde temperatuur in Holten uit op 18.5 graden, Espe- lo 18.2 graden en De Bilt 17.6 graden terwijl het langjarig ge middelde 17.4 graden is. Er wer den 21 warme dagen (minstens 20.0 graden) en acht zomerse dagen (minstens 25.0 graden) geregistreerd. De vijf laatste dagen verliepen allen zomers. 28, 29 en 30 Juli zelfs tropisch warm (minstens 30.0 graden). Gemiddeld telt juli twintig warme dagen, zeven zo merse dagen en twee tropische dagen. In Holten en omgeving eindigde de maand juli met een hittegolf. Hier is pas sprake van als er vijf zomerse dagen op rij worden genoteerd, waarvan er drie tropisch moeten zijn. De hoogste van de maand 33.5 graden werd in Holten op 30 juli bereikt, Espelo kwam aan 33.3 graden. De laagste temperatuur van 10.4 graden werd op 12 juli gemeten in Holten, en Espelo pioenschap was goed voor een gewenste terugkeer in de derde klasse. Blauw Wit is een zaterdagver eniging van rond de vierhonderd leden. Het afgelopen seizoen werd de grens doorbroken, maar door de opheffing van het da meselftal viel het ledenbestand terug tot net onder die grens. Het eerste en tweede elftal wisr ten het afgelopen seizoen de kroon op een degelijk stukje werk te zetten. De goede organi satie rond beide elftallen droeg bij, maar is ook een voorwaarde voor succes. Trainer Dick Brands kende en kele jaren geleden een succes volle periode bij Harfsen. Hierna kwam hij, na een seizoen Sp. Eefde, bij Blauw Wit terecht. Deze Holtense vereniging viel in het seizoen voordat Brands bij Blauw Wit kwam terug naar de vierde klasse. Een klasse waar de vereniging nog nooit in uitge komen was. Dit kwam doordat de Holtense zaterdagvereniging de laatste ploeg uit het zaterdag voetbal van de afdeling Twente was die de overstap maakte naar de KNVB. Door de herstructure ring werd dë vierde klasse over geslagen. In de afgelopen twee seizoenen was Blauw Wit '66 een van de toonaangevende ploegen in die vierde klasse. In het kampioensjaar werd na de winterstop de basis gelegd voor de titel. Daar waar de concurren tie punten lieten liggen, wist de ploeg van trainer Dick Brands de punten binnen te halen. De kleine competitie, elf in plaats van twaalf ploegen was blijkbaar een extra stimulans om goed te presteren in het beker toernooi. Onbevangen speelde het wel erg jeugdige team in de eerste wedstrijden. De resultaten leverden poulewinst op en toe gang tot de tweede ronde die ruim werd gewonnen. De vierde ronde leverde een kleine over- noteerde 9.4 graden. De zon scheen deze maand wat minder: gemiddeld over het land 180 uur tegen 201 uur normaal. Het zomerse tijdvak aan het eind van de maand verliep zonnig. Op zowel 28 als 29 juli scheen de zon zelfs gemiddeld over het land zo'n dertien uren. In De Bilt werden 184 zonuren geregistreerd, terwijl de zon daar gemiddeld 196 uren schijnt. Er kwam deze maand een zonloze dag voor in Holten. Het normale aantal is twee. Op 3, 10 en 21 juli regende het langdurig, met plaatselijk veel neerslag, Beuseberg kreeg op elk van deze dagen 14.0 mm, Dijkerhoek op de derde 13.0 mm, op de tiende 12.0 mm en op de 21ste 10.5 mm. Holten op de derde en de tiende 13.2 mm en de 21 ste 11.2 mm. Espelo op de derde 13.7 mm, de tiende 11.0 mm, de 21ste 9.4 mm. Op 30 en 31 juli was het raak: zware buien trokken van zuid oost naar noordwest over het land. Dit ging op de dertigste gepaard met veel regen, grote hagelste nen met een doorsnee van twee centimeter en zware windstoten. De hagel viel zeer plaatselijk. In een uur tijd viel er in Holten bij na 20.0 mm. In de avond van 30 op 31 juli was het weer raak, tijdens een winning op, terwijl de derde en vijfde ronde werden beslist van af de strafschopstip. Hierbij was er een hoofdrol voor de van een slepende blessure teruggekeerde doelman Hans Bekkernens. AGOVV was uiteindelijk een maatje te groot, maar Blauw Wit toonde zich tegen de bijna BVO een goede tegenstander. onweersbui viel weer veel neer- slag. In de Kenema'nsstraat ging het helemaal fout. Het riool kon zo veel water in korte tijd niet meer verwerken en putdeksels kwa men omhoog en in een ogenblik was de straat veranderd in een riviertje met alle gevolgen van dien. Holten kreeg toen over 24 uur 29.4 mm, Beuseberg zelfs 39.0 mm, Dijkerhoek 21.0 mm en Espelo 25.7 mm. De maand- sommen liepen uiteen van 134.0 mm in de Beuseberg, Holten 116.6 mm, Espelo 101.0 mm, Dijkerhoek 90.5 mm en De Bilt 97.0 mm. Onweer kwam in de maand juli op drie dagen voor. Zo eindigden de laatste dagen van juli met veel natuurgeweld. Weerman, Freddie Paalman In het spoor van het eerste elftal toonden ook de reserves hun kwaliteiten. Hoewel promotie vooraf het doel was, bleek dat ook de titel tot de mogelijkheden behoorde. Trainer John Paul Ak kerman had een gedegen plan voor de wedstrijden na de win terstop. Echter, deze groep had duidelijk meer moeite om goed Markelo - Museumboerderij Eungs Schöppe, de Folkloristi sche Vereniging Markelo en het openluchttheater de Kösters- koele houden op zondag 11 au gustus een historische oogst dag in en rondom de Kösters- koele. Er zijn demonstraties hoe in de veertiger en vijftiger jaren graan werd geoogst. Ook de oude gebruiken die traditie waren bij het oogsten van graan worden aan het publiek ge toond. Uit de rijke tradides van de deelne mende verenigingen is het initiatief genomen om een dergelijke dag te organiseren. In het najaar van 2001 is er op een stuk land nabij de koe le rogge gezaaid speciaal voor dit evenement. biet maaien met een zich is altijd Holten - Vereniging Natuurmo numenten heeft vorig jaar op de Sprengenberg een bijenstal (imenschoer) geplaatst. Een im ker is hier zondag 11 augustus van 13.30 tot 16.00 uur aan het werk. Bezoekers van de Sprengenberg kunnen er met al hun bijenvra- gen terecht. Daarnaast is er in in- formatieschuur De Pas honing te koop. De Sprengenberg is te be reiken via de N35. De bijenstal staat tegenover de parkeerplaats van informatieschuur De Pas in Haarle. Toegang is gratis. Er is al een eeuwenlange traditie van bij- enhouderij op de Sprengenberg. In de zomer als de heide bloeit staan honderden kasten op de Heuvelrug. De laatste tijd is het gebied alleen maar aantrekkelij ker geworden voor bijen. Plaat met de spanning om te gaan dan het eerste team. De ploeg verl oor met'de titel in zicht enkele belangrijke ontmoetingen. Hier door werd het nog even span nend. De ploeg won uiteindelijk toch nog ruim de titel en kon net als het eerste elftal feest gaan vieren. Binnen de jeugdafdeling heeft nog een vakmanschap en wordt nog maar door enkele mensen be heerst. Het machinaal rogge maai en wordt gedemonstreerd met een aflegger en een trekpaard. Ook het vervoer van de rogge naar de dorsplaats vindt plaats met paard en wagen. De dansers van de Folkloristische Vereniging Markelo verzorgen een aantal op treden. De verdere muzikale om lijsting wordt verzorgd door de böerenkapel De Grösmeiers. De oogstdag begint om 11.00 uur en de organisatie hoopt rond 17.00 uur alle zaad en stro droog binnen te hebben kunnen halen. De entree bedraagt 1 euro. Kinde ren tot en met 12 jaar hebben gra tis toegang. selijk zien de graanakkers blauw van de korenbloemen. Sommige bouwlanden zijn ingezaaid met een bloemrijk mengsel. Op de braakgelegde delen groeien vooral soorten als spurrie, serra- delie en boekweit. Vooral deze laatste is een bijzonder aantrek kelijke bijenplant. Bovendien zijn de vroeger aangeplante boomsoorten als acacia, linde en tamme kastanje nu rijp om hun honing en stuifmeel af te staan. Vanaf juli trekken de bijen eerst uit op voedseltocht naar de dop heide en de vossebessen en daar na in augustus en september naar de massaal bloeiende struikhei- de. Dit alles levert niet alleen een mooi plaatje op, maar ook veel honing. Blauw Wit Zaterdag 10 augustus Blauw Wit 1 - Orderbos 1, 14.30 uur. Dinsdag 13 augustus Blauw Wit 1 - Sp. Markelo 1, 19.30 uur. Woensdag 14 augustus Blauw Wit Al - Rietvogels Al, 19.00 uur. Donderdag 15 augustus Blauw Wit 2 - Sp. Markelo 2, 19.30 uur. trainer Gert Jan Harbers het werk overgenomen van de naar Harfsen vertrokken Henry Stam. De ingezette weg wordt echter nog regelmatig op informele wijze geëvalueerd. Het streven om eigen kaderleden verder op te leiden en voor de vereniging te behouden werpt duidelijk zijn vruchten af. Holten - Voor mensen die actief willen zijn met hun gezondheid en die van anderen, houdt Thuis zorg Zuidwest Overijssel een cursus Leren Masseren. Bij vol doende belangstelling start een cursus op dinsdagavond 3 sep tember en een tweede op vrij dagochtend 6 september. De cursisten leren verschillende massagetechnieken (masseren van kuiten, nek, schouders en rug) die samen een algehele massage vormen. De cursus bestaat uit tien weke lijkse lessen van anderhalf uur en wordt gehouden in het ge bouw van Thuiszorg aan de Zwolseweg 180 in Deventer. De avondcursus start om 19.30 uur en de ochtendcursus om 9.30 uur. De kosten bedragen 125 eu ro inclusief cursusmateriaal. Abonnees van het Servicepakket van Thuiszorg Zuidwest Over ijssel betalen 100 euro. Voor informatie en aanmelding tot uiterlijk dinsdag 20 augustus 2002 kan contact worden opge nomen met de Centrale Thuis zorgtelefoon: 0570-686000. Holten - De Zwemvierdaagse wordt van maandag 19 tot en met vrijdag 23 augustus ge houden in zwembad Twen- haarsveld. Starten kan tussen 18.00 en 19.30 uur. De zwemvierdaagse is een evenement voor alle leeftijden en voor het gehele gezin. Op vier van de vijf beschikbare avonden moet steeds een af stand gezwommen worden van 500 meter, dus twintig baantjes. Deelnemers van 10 jaar en jonger en van 60 jaar en ouder mogen volstaan met 250 meter per avond, dus tien baantjes. Voor de oudere deel nemers (vijftigplussers) be staat de mogelijkheid in over leg met het badpersoneel hun baantjes op een ander tijdstip op dezelfde dagen te trekken. Voor de ongetrainde zwem mers merkt de organisatie op dat een zwemvierdaagse be slist niet vergeleken kan wor den met een wandel- of fiets vierdaagse. Men hoeft geen 'waterrat' te zijn om de vereis- Mossink - Het nieuwe badmin- tonseizoen staat voor de deur. Op maandag- en woensdag avond wordt er badminton ge speeld in sporthal 't Mossink. Op maandag 12 en woensdag 14 au gustus houdt Badmintonclub Holten Open Huis waarbij uitleg en demonstraties worden gege ven. Bovendien is er de moge lijkheid het zelf eens te probe ren. Ook dit seizoen doet Badmin tonclub Holten weer met zes teams mee in de districtscompe titie, met een team in de recrean tencompetitie en met twee teams in de jeugdcompetitie. Doordat er twee teams zijn ge promoveerd wordt er op een nog hoger niveau gespeeld. Iedereen die belangstelling heeft om eens te proeven aan het bad mintonnen in de zaal is welkom in de sporthal. Holten - Bergvlieger Gerrit Jur jens is winnaar van de laatste vlucht van het oude duiven sei zoen geworden. Jan van Werven werd tweede en derde. Het werd een zware fondvlucht met een traag verloop. Door de ze vlucht winnend af te sluiten werd Gerrit tevens fondkam pioen. Tweede werd Erik Vene klaas en derde Gerrit Koetsier. Ook had Gerrit in de 439 de kampioensduif op de fond. Hi j wist deze topper als enige op al le zes fondvluchten in de prijzen te spelen. De jonge duiven werden terug gestuurd wegens het slechte weer. De volledige uitslag: G. Jurjens, 1-11; J. van Werven, 2-3-7-8; E. Veneklaas, 4; A. Kramer, 5; H. Jansen, 9; M. Lo- deweges, 10; H. Wansink, 12. Holten - De trainingen van vol leybalvereniging Mintonette gaan dinsdag 13 augustus weer beginnen. De Mini's en Meisjes B begin nen om 18.00 uur, de Dames 13 en 4 om 19.00 uur en de Dames Recreanten om 19.30 uur. De Heren Recreanten en Heren 1 starten om 20.30 uur met trai nen. Wie nog niet meespeelt maar wel belangstelling heeft in vol leyballen. is dinsdag van harte welkom in sporthal 't Mossink, Rijssen - Het laatste stadhuishal concert van het zomerseizoen 2002 wordt op woensdag 14 au gustus verzorgd door de Rijssen- se organist Arend J. Kettelarij. Medewerking verleent zijn nichtje Nadine Kettelarij uit Nunspeet. Zij bespeelt de blok fluit. Arend J. Kettelarij studeerde or gel en muziektheorie aan het conservatorium in Zwolle. In Rijssen heeft hij.een privéprak- tijk voor orgel en piano. Nadine Kettelarij werkte al va ker mee aan stadhuishalconcer ten van haar oom. te afstand per avond ruim schoots binnen het uur te vol brengen. De deelnamekosten in de voorverkoop zijn 2,80 euro per persoon, gezinnen vanaf vier personen betalen dan 2,50 euro per persoon. Op de maandag en de dinsdag tijdens de Zwemvierdaagse zijn de kosten 3,30 euro per persoon, gezinnen vanaf vier personen betalen dan 3,00 euro per per soon. In dit bedrag zijn begre pen de toegang tot het zwem bad op alle vierdaagse avon den, een zwemvierdaagse sti cker en de originele Zwem- vierdaagsemedaille. Aanmelding is mogelijk vanaf 12 augustus bij de kassa van het zwembad. Toeschouwers hebben alle avonden gratis toegang. Tijdens de Zwem vierdaagse is het bad vanaf 18.00 uur voor recreatief zwemmen gesloten. Traditiegetrouw zorgt Zwem en Poloclub Twenhaarsveld weer voor leuke randactivitei- ten. Off-road rijden, bergbeklimmen, abseilen en kanoën... VertegenwoordigjijAutoTrack.nl tijdens de 10-daagse spectaculaire Kia Sorento Driving Experience? Schrijf je snel in viaAutoTrack.nl en win! De autosite voor heel Nederland Holten - Autocoureur Yvonne Vlogtman heeft veel tegenslagen achter de rug. Eerst moet ze haar team Transscope vaarwel zeggen. Verder wil het haar dit jaar niet lukken genoeg geld bijeen te krij gen om alle geplande races te rijden. Het is haar met veel inspanning toch gelukt om genoeg geld bijeen te krijgen om komende zondag de Marlboro Masters te mogen rijden. Yvonne vertrok woensdagmorgen naar Zolder voor een vieruurs- race met een Seat en 's avonds meteen door naar Zandvoort waar donderdagmorgen om negen uur de training begint.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 3