Verkeersremmende maatregelen op kruisingen en oversteekplaatsen I Jan Lammers wint Erwin Autocross Vele attracties op 4de lommerdmarkt Proeven aan atletiek zaken over de grens Grensinfopunt, voor Zakelijk Bekeken Open Dag Peter's Farm familie Brinks-Bakhuis De Rooy bewaart beste gevoel aan laatste Tour Werkzaamheden Duurzaam Veilig starten volgende week Kerk open met braderie Markelo Buikschuiven Uitslagen Bergvliegers Zomertrein in Deventer I A3riSfc--" Houtsnijvereniging Burijn, ook voor houtbewerksters DONDERDAG 1 AUGUSTUS 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Holten - Merkvleesproducent Peter's Farm houdt woensdag 7 au gustus Open Dag op de boerderij van Brinks-Bakhuis aan de Doorlopende Dijk 3A. De Open Dag duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Bezoekers aan de Open Dag maken kennis met het Peter's Farm systeem dat afwijkt van andere bestaande huisvestingssystemen zoals box- of groepshuisvesting. Op een Peter's Farm leven de kalveren in kuddes van gemiddeld zestig dieren. Ze kunnen zelf bepalen wanneer en hoeveel ze wil len eten en of ze willen lopen, staan, spelen, liggen of slapen. Er zijn diverse attributen aanwezig in de stallen om mee te spelen zo als skippyballen, jerrycans, autobanden en borstels om lekker langs te schuren. Wie van plan is de Open Dag te bezoeken of meer informatie wil over Peter's Farm, kan kijken op www.petersfarm.com. Of bellen met de afdeling Marketing Communications, telefoon 055- 5498299. Holten - De vakanties lopen weer ten einde en dat is voor de atle tiekvereniging van Holten een reden om voorbereidingen te tref fen voor de start van de trainingen voor het seizoen 2002 - '03. Wie de Holtense triatlon heeft volbracht of wie wat aan de condi tie wil gaan doen, kan zich laten inschrijven bij de atletiekvereni ging. Of wie al langer voor zichzelf loopt en dit wel eens in groepsverband wil proberen. Dan is de start van het nieuwe sei zoen misschien wel het moment om de stap te nemen en het eens in verenigingsverband te proberen. De atletiektrainers en de leden vinden het belangrijk om op een plezierige manier met atletiek bezig te zijn. Zowel de jogger als de wedstrijdatleet worden gewaardeerd en gerespecteerd. Naast het lopen, kunnen diverse andere atletiekonderdelen, zoals hoog- en verspringen, speerwerpen, kogelstoten, discuswerpen en hor delopen worden beoefend. Iedereen wordt van harte uitgenodigd eens een keer langs te ko men op een van de trainingen die beginnen vanaf week 33 op sportpark Meermanskamp aan de Valkenweg. De eerste vier keer mag zonder verdere verplichtingen worden meegetraind om uit te vinden of het wat is. Maandag 12 augustus, 20.00 uur, Senioren loopgroep (dames en heren); Dinsdag 13 augustus, 17.00 uur, Pupillen (groep 3); 18.00 uur, Junioren 1; 19.30 uur, Junioren 2; Woensdag 14 augustus, 20.00 uur, Senioren loopgroep (heren en dames); Maandag 19 augustus, 18.45 uur, G-atleten (verstandelijk gehandicapten); Dinsdag 20 augustus, 16.00 uur, Pupillen (groep 2); Donderdag 22 augustus, 16.00 uur, Pupillen (groep 1). Voor meer informatie: Dini Teeselink (0548 363 881) of met Rob de Bruin (0548 363 537). Of: www.avholten.rijssen-holten.net. (Door Dick van der Veen) Cluses - 'Wat wil ik nog meer? Twee overwinningen in de knip, een renner in de Top Tien. Boogerd er net onder en met een com plete ploeg aankomen in Parijs! Dit is een resultaat waar ik slechts van kon dromen.' Hij heeft het niet over de kritiek dié losbarstte toen hij zijn forma tie voor het hernieuwde Franse avontuur bekendmaakte. 'Onerva ren', 'Dit wordt een fiasco', slechts enkele kreten die Theo uit de tweede hand moest vernemen. 'Och, ik weet dat sommige media elke gelegenheid aanpakken om op me te schieten. Ik laat me daar niet door beïnvloeden. Evenmin door de jubelzang die dezelfde persvertegenwoordigers aanheffen alsof zij eigenmachtig voor de fraaie score verantwoor delijk zijn.' In kringen van de Tourorganisatie, bij de meeste Ne derlandse media en zeker ook bij de buitenlandse pers, geniet De Rooy respect. Om de tactische manoeuvres die hij samen met Adrie van Houwelingen bedenkt en om zijn talenknobbel. In vloeiend Frans bijvoorbeeld tolkt hij een interview direct na de imponerende overwinning van Michael Boogerd op La Plagne. De Franse televisie daar wil weten waarom 'Le Hollandais Volant' (De Vliegende Hollander) met een extreme uiting van vreugde over de meet kwam. 'Het schijnt dat hij de zwaarste bergetappe heeft gewonnen,' antwoordt Theo laconiek. Om er, als de verslag gevers doorvragen, aan toe te voegen dat zijn schoonouders bij de streep stonden. Hij reageerde op hun kreten. 'Zo blij met zijn schoonmoeder?', was de verbaasde volgende vraag. 'Tja, dat kan toch,' wist De Rooy, die duidelijk maakte dat in het door Boogerd gekuste medaillon zich een melktand bevond, die hij zes jaar ge leden als een soort talisman van zijn moeder mee naar Frankrijk kreeg bij zijn debuut in de Tour. Toen won hij als tamelijk onbekende 24-jarige in Aix-les-Bains, niet eens zover van La Plagne. De visie die De Rooy vooraf gaf over een Boogerd die los van de druk van het kopmanschap iets moois zou kunnen doen, bleek juist. Indien het duo Leipheimer-Boogerd volgend jaar met een of twee klimmers van niveau wordt versterkt, zal Rabobank de lat hoger kunnen leggen dan een plek bij de top tien. Karakter is het wat de Raboploeg de afgelopen drie weken ken merkte. 'In de eerste dagen kregen we emmers vol kritiek over ons heen. We deden niks, we zaten maar af te wachten. Je hebt dat zelf ongetwijfeld ook herhaalde malen gehoord.' Karsten Kroon bewees dat hij wel degelijk op verantwoorde wijze de ploeg formeerde. Addy Engels deed dat op zijn manier. Min stens zo lovend is Theo over het karakter van Erik Dekker. 'Zwaar gehavend aan de start verschijnen, onmiddellijk in Luxemburg te gen de vlakte gaan en dan toch een ronde zo uitrijden. De aanwezigheid van Dekker in de ploeg is van onschatbare waarde. Hij weet de youngsters op de juiste wijze te motiveren. Van hem nemen ze alles aan.' Een Dekker die zelfs op momenten dat hij er helemaal doorheen zit, zoals op Les Deux Alpes, tijd vindt voor een grap. Als hij Hennie Kuiper vraagt of die mis schien een rondje voor hem weet. Op het moment dat Kuiper om slachtig begint uit te leggen dat hij dan achter de tribune de eerste weg links en de tweede rechts moet nemen, onderbreekt Dekker hem schielijk., 'Welnee man, dat meen ik niet serieus. Ik ben blij als ik straks op de massagetafel lig.' Grote waardering oogsten de 'bankiers' van twintig topsporters die 7200 euro bijeen fietsen voor hun gehandicapte collega's. Een bedrag dat drievoudig Olympisch kampioen op de tandem Jan Mulder in ontvangst neemt. 'Zie je die twee trofeeën voor in de bus? Heerlijk man. We hebben deze Tour echt als leeuwen gere den.' Theo de Rooy glundert. Samen njet Adrie van Houwelingen vormt hij een kwaliteitsduo achter directeur Jan Raas. Holten - Aannemer Roelofs We genbouw uit Den Ham begint volgende week met de uitvoe ring van het plan Duurzaam Vei lig Holten. Het plan voorziet onder meer in het aanleggen van inritconstruc ties, drempels en andere snel- heidsremmende maatregelen. Een aantal woonwijken wordt ingericht als 30-kilometerge- bied. Alle maatregelen in het kader van Duurzaam Veilig Holten, die ter inzage hebben gelegen, worden afgewerkt. Het is de be doeling dat de werkzaamheden duren tot half november van dit jaar. De aannemer informeert van tevoren alle directe omwo nenden over de overlast die lean ontstaan tijdens de werkzaamhe den. Gestart wordt met het realiseren van een plateau aan de parallel weg Rijssensestraat en wel op de kruising met de Dikke Steen weg. Vervolgens wordt de krui sing parallelweg/ Lookermolen voorzien van een plateau. Met de werkzaamheden in en rond de Waerdenborchstraat wordt zo snel mogelijk begon nen. Er komt een plateau op de kruising Noorderbergstraat-Wa- erdenborchstraat. Er komt een inritconstructie op de Schoolstraat-Larenseweg. Een (bus)drempel wordt aange legd op de Oranjestraat bij het begin van het 30 kilómeterge- bied. De inritconstructie van Rietmolenstraat op Oranjestraat en van Pastoriestraat op Laren- seweg wordt verbreed. Van september tot en met okto ber wordt gewerkt in de Wilhel- minastraat. Daar staan diverse maatregelen op de planning, zoals meerdere plateaus en een fïetsoversteek. Bij het Grensinfopunt kan ieder een in Nederland met vragen te recht over grensoverschrijdend wonen, werken en ondernemen. Daarbij kan het gaan om zaken als grensoverschrijdende sociale verzekeringen, aftrek van hypo theekrente, ziektekostenverze kering, BTW, opbouw pensioen recht, werkloosheid, arbeidson geschiktheid, kinderbijslag, te ruggave inkomstenbelasting of grensoverschrijdend onderne men. Ook in het buitenland wonende Nederlanders kunnen gebruik maken van het Grensinfopunt. Het gratis telefoonnummer is 0800-0220145. Het krijgen van informatie over grenso verschri j den de onderwer pen is nogal versnipperd in ons land. Bovendien is deze niet al tijd gemakkelijk toegankelijk. Rijssen - In het onderkomen van Houtsnijvereniging De Burijn, achter de Reggesteynlocatie aan de Karei Doormanstraat/Graaf Ottostraat, zijn de leden bezig aan lange tafels. Verschillende mensen, verschillende soorten hout, verschillende bewerkin gen: hier worden soms heel ei gen creatieve ideeën uitgewerkt met hetzelfde en toch nooit het zelfde materiaal: hout. De mees te houtbewerkers zijn mannen. Maar hier en daar is ook een vrouw bezig. Er zijn meerdere vrouwen lid, maar toevallig zijn er vanavond maar drie aanwe zig. Christien van den Berg uit Zuna is deze avond bezig met een beeld van een meisje, uit Yel- lington hout. ,,Deze houtsoort komt van de rubberboom. Het is zacht hout datje vrij snel kunt bewerken. Zelf hou ik meer van eiken, daar zit meer structuur in." Van den Berg is inmiddels twee jaar lid van De Burijn en maakte in die tijd onder andere een boerenkar, een barometer, een schilderij, allemaal werk stukken met veel reliëf. „Toen ik voor het eerst bij De Burijn kwam kijken dacht ik dat ze wel een hele lange boomstam zou den hebben liggen!", lacht ze. Er komt een plateaubij de krui sing Koningin Wilhelminas- traat-Nagelhoutstraat. Een drempel met oversteekplaats is gepland op de Koningin Wilhel- minastraat ter hoogte van de scholen. En er worden plateaus aange bracht op de kruisingen Konin gin Wilhelminastraat met Ver- zetstraat, Canadastraat en Chur- chillstraat. Eind oktober, naar alle waar- Wetten en regels in de Europese lidstaten zijn nogal verschillend, wat tot onduidelijkheden kan leiden. Bij het Grensinfopunt kunnen burgers, bedrijven, over heden en andere organisaties een antwoord krijgen op hun vraag. Als dat niet direct kan wordt men gratis doorverbonden met een specialist op het gebied van de vraag. De specialisten zijn medewer kers van de Belastingdienst, het Bureau voor Belgische Zaken en het Bureau voor Duitse Zaken van de Sociale Verzekerings bank. Daarnaast verwijst het Grensinfopunt naar vele andere diensten en instellingen met in formatie over grensoverschrij dende thema's en regelgevin gen. Bellers kunnen er, naast Belgi sche en Duitse grensoverschrij dende kwesties, ook terecht voor vragen over andere landen. „Het is een gezellige clubje ziet wat anderen doen, je wisselt er varingen uit." Miny Ruiter is inmiddels zo'n twaalf jaar betrokken bij De Bu rijn. Houtsnijden valt qua beno digde kracht wel mee, vindt ze. „Als de beitel scherp is hoefje niet echt kracht te zetten. Ieder een kan het. En van hout kun je veel maken, van reliëf tot beeld houwwerk. Het is niet zo dat je na één avond al een werkstuk af hebt. Je moet ook de tekening goed lezen, want het stuk hout dat je er af beitelt, heb je er nog niet weer aan. En als er nu bij voorbeeld met een bloem iets mis gaat, pas je het werkstuk aan. Maar met een gezicht is dat niet zo makkelijk." Zelf werkt ze meestal met lindehout, want het is makkelijk hout om mee te werken. „Maar eiken is mooier. Een eiken werkstuk leeft." Tini Schoemaker uit Almelo is inmiddels ook al tien jaar lid van De Burijn..,,In Almelo deed ik Fries snijwerk, maar ik wilde graag gutsen leren. Via via kwam ik terecht bij De Burijn. Ik vind dit een fantastische club, je kent iedereen ondertussen en iedereen helpt elkaar. Mensen die meer willen weten over De Burijn kunnen bellen met G.J. Brinks, (0548) 51 71 76. Schuppertsweg - Op een wei land aan de Schuppertsweg werd vorige week donderdagavond de Erwin Autocross gehouden. Jan Lammers won bij de heren deze cross met sloopauto's. Het groene weiland verdween tijdens de cross compleet in een grote zwarte modderige massa. Geheel uitgeklede sloopwagens staan voor de start om zich door deze moddermassa heen te ploe gen en proberen de snelste te zijn. Velé halen niet eens de fi- Markelo - De Nederlands Her vormde kerk in Markelo is don derdag 1 augustus van 10.00 tot 12.30 uur te bezichtigen. De kerk is tijdens de braderie op dinsdag 6 augustus ook open tussen 14.00 en 16.30 uur. Tijdens de Open Kerk uren wordt het prachtige orgel be speeld door verschillende orga nisten. Verder wordt eraan mee gewerkt door de Csurgo-com- missie, de Zendingskrans en het Nederlands Bijbelgenootschap. Markelo - De PJGO Markelo houdt vrijdag 2 augustus de Open Markelose Kampioen schappen Buikschuiven. nish, omdat ze onderweg blijven steken. Geen beweging meer in te krijgen. Een grote shovel zorgt dan voor de enige uitweg. Deze duwt het slachtoffer zo van de baan. Vooral de afvalrace aan het eind van de Erwin Autocross is altijd zeer spectaculair om te zien. De meedingende wagens crossen tot ze niet meer willen. Alles lijkt hierbij geoorloofd. Botsen en de tegenstanders zo Rijssen - De vierde lommerd- markt van deze zomer wordt ge houden op donderdag 1 augus tus, van 08.00 uur tot 13.00 uur. Kinderen tot en met vijftien jaar kunnen hier gratis hun goederen aan de man of vrouw brengen. Ten tijde van de lommerdmarkt zijn er tot 's donderdagsavonds 21.00 uur een aantal attracties opgesteld in het centrum van Rijssen, zoals een springkussen en een draaimolen. Ondernemersvereniging Habi hoopt mede door middel van de ze attracties gedurende de hele donderdag een stukje extra ge- veel mogelijk in het vaarwater zitten. Uitslag: Heren: 1. Jan Lammers, 45; 2. Dick Veneklaas, 24; 3. Ton Müller, 2. Dames: 1. J. Vrielink, 4; 2. M. Dommerholt, 28; 3. Van Aalst, 44. Veteranen: 1. Jan Kampman, 180; 2. Appie Müller, 26; 3. Gerrit Jansen, 72. Afvalrace: 1Bert Jan Pieffers. zelligheid in het centrum van Rijssen te brengen, zodat met name het publiek dat de lom merdmarkt bezoekt, langer in Rijssen blijft. Het is de bedoeling dat volgend jaar tijdens de lommerdmarkt- donderdagen een iets uitgebrei der programma aan activiteiten wordt gebracht. De lommerdmarkten worden ge houden op het terrein van de Ou de Veemarkt, de Oosterhofweg tussen Enterstraat en Spuitstraat, Enterstraat tussen Wierdens- estraat en Emmastraat/Oranje- Holten - Bergvlieger Gerrit Kwintenberg is winnaar van de laatste midfondvlucht van het seizoen geworden. Voor Henk Jansen en Gerrit Juijens. Door het mooie weer en een kal me zuidenwind was het zowel voor de duiven als de liefheb bers buiten genieten. Dat het weer een zeer vlotte vlucht werd deerde niemand. In zeventien minuten waren de prijzen verdiend. Henk Jansen werd kampioen op de midfond voor Gerrit Kwintenberg en Jan van Werven. Kampioenvogel op de midfond werd de 342 van Gerrit Kwin tenberg. Deze kanjer won tevens de laatste vlucht. Met de jonge duiven was Anton ten Dam de grote winnaar. Hij werd 1-3 en 4 met Jan van Wer ven er nog net tussenin. Ook dit werd een mooie en vlot te vlucht, zodat de dubbele afge lasting van de vorige week snel werd vergeten. De volledige uitslagen zijn: Srombeek jonge duiven A. ten Dam 1, 1-3-4-12-13-31-32- 33-34-38-46; J. van Werven 2-10- 27-47; G. Kwintenberg, 5-11-29; H. Jansen, 6-7-17-18-28-36-42;G. Jur- jens, 8-15-24-30-39-40-44-45-48- 49; G. Koetsier, 9-19-26-35-41; B. Jurjens, 14-37-43; M. Lodeweges, 16; A. ten Dam 2, 20-25; H. Wans- ink, 21; H. van Beek, 22-23; A Kra mer, 50; Reims midfond G. Kwintenberg, L8-16-17; H. Jan sen, 2-3-19-25; G. Jurjens, 4-13-20- 23; H. Paalman, 5; J. van Werven, 6-9-12-15-21; A. ten Dam 2, 7-24: E. veneklaas, 10; A. Kramer, 11; G. Koetsier, 14-18; H. van Beek, 22- 26. Deventer - In de laatste twee we ken van de schoolvakantie (29 juli tot en met 9 augustus) raast de bekende Zomertrein door Deventer met als thema een reis om de wereld. De activiteiten zijn bedoeld voor kinderen in de basisschoolleef tijd. De zomertrein vertrekt in alle zes wijken van Deventer. De activiteiten beginnen 's middags om 13.00 uur en de kosten voor deelname bedragen 1 euro per middag. Een kamelenreis naar het verre oosten, een reis in de sport- en spelinstuif, een kijkje in de wig wam en een wereldspelendag, het kan allemaal tijdens de zo mertrein weken. De Zomertrein bereikt zijn eind station op 9 augustus vanaf 12.00 uur in de Sport- en Speel tuin van de Scheg. Een spectacu laire afsluiting waarin we een reis om de wereld maken in één dag. Vijf wondere werelden geven de kinderen een fantastische mid dag met onder meer luchtkus sens, schminken, brood bakken, bungeerun, limbodansen, bal longoochelaar, computereiland en wenskettingen maken. De kinderen die mee hebben ge daan met voorgaande activitei ten krijgen hiervoor een vrij- kaartje, andere kinderen betalen de normale entree kosten. Het programma is inmiddels via de basisscholen en in alle wijken verspreid. De organisatie is in handen van Sport Service Centrum en Raster Welzijnsgroep. Informatie is te verkrijgen via het Sport Service Centrum De Scheg, telefoonnummer 0570- 659754 of bij de sportmedewer- kers en kinderwerkers in de wijk. straat, De Hagen tussen Erama- straat en Kerkstraat, Kerkstraat tussen De Hagen en de Rozen- gaarde, Rozengaarde tussen Kerkstraat en Elsenerstraat (Stadhuisplein tussen zuidgevel stadhuis en panden Rozengaar de), Rozengaarde, achter de Schildkerk (op plaats van de voormalige parkeerkuil). Voor donderdagsmorgens 07.00 uur mag men geen standplaats innemen. Men mag op de lom merdmarkt geen nieuwe goede ren verkopen; verkoop van (huis)dieren is eveneens niet toegestaan. Op de kruising parallelweg/ Dikke Steensweg komt een plateau. schijnlijkheid, worden er drie gerealiseerd in het centrum van weg, de Dorpsstraat cn dc Sta- voetgangersoversteekplaatsen Holten, en wel op de Larense- tionsstraat. (Foto: Johan Bol ink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5