Werkgroep: geen afspraken klachten huisartsen Holtens Nieuwsblad Gemeente wil Stadskelder voor jongeren en welzijn I Rijssens Leemspoor rijdt weer rondjes Extra grote optocht wegens eeuwfeest Bosschool Licht letsel wielrenner na aanrijding met auto du "il j x ./"I: Verhuurder wil niet meewerken: Henk Aanstoot krijgt kaif als huwelijkscadeau U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Controle woningen Jaarlijkse Fokveedag bij Herberg Pot in Markelo Diefstal motorzaag Uitslagen Bergruitertjes Weekendweer Schumacher kiest privé voor Alfa BMW toont Z4 aan de wereld Holtens Nieuwsblad onderdag 18 juli 2002 Fax: 0548 36S497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mailHoltens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40.42 Losse nummers 0,87 Pagina 3 De Centrale Huisartsenpost Deventer begint een eigen onderzoek naar de tevreden heid onder bezoekers. lolten - In een artikel in een egionaal dagblad stelt direc- eur A. Maussart van de Cen- rale Huisartsenpost in Deven- er dat er afspraken zijn ge naakt over de wijze waarop le klachten worden overge- Iragen en behandeld. Naar lanleiding hiervan heeft de raafhankelijk werkgroep ge- teken naar de klachtenafhan- leling door de Centrale Huis- irtsenpost. Er zijn volgens de werkgroep tooit definitieve afspraken ge maakt over de overdracht van klachten van de werkgroep aan de Huisartsenpost. De werkgroep heeft de indruk gekregen dat de klachten door de huisartsenpost te weinig se rieus genomen worden en daardoor de onrust niet weg zullen nemen. Daarom is er besloten de klachten direct door te spelen aan de inspecteur van de Volksgezondheid, zodat het aantal klachten en de ernst van Holten - Henk Aanstoot heeft van W. Markvoort een kalf van het Piemontese ras gekre gen. Hij kreeg dit tijdens zijn huwelijksfeest met Anita Oos- tervelt. Henk is 16 jaar trouwe hulp geweest op het boerenbe drijf van Markvoort en hij vond dit een waardig cadeau waard. 'Hij is bij ons komen werken toen Henk als vakantiekracht', vertelt Markvoort. 'We heb ben hem altijd behandeld als onze zoon. Hij hoorde er hele maal bij.' Henk deed veel op de boerde rij en maakte onder meer de koeien klaar voor de keuring, zoals'wassen en het voorlei den voor de jury. 'Het is gewoon een superjon gen', benadrukt Markvoorl. 'Een echte duizendpoot.' Het kalf dat Henk heeft gekre gen, heet net als zijn vrouw Anita. 'Het kalf mag zo zonder kosten bij mij in de wei blij ven', vertelt Markvoort. 'Mocht hij het dier willen ver kopen dan heb ik het eerste recht van koop.' Hoe langer de koe blijft, hoe duurder deze wordt. Holten - Op de Markeloseweg vond donderdag 11 juni een ver keersongeval plaats tussen een personenauto en een wielrenner. Een bezorger bracht zijn folders per auto rond en reed dus van huis tot huis. Op dezelfde weg fietste een wielrenner die er be hoorlijk de vaart in had. Die wielrenner had de auto wel igezien en had ook gezien dat de ze weg reed maar hij zag,niet dat deze bij het volgende huis weer stopte. Kennelijk was de wiel renner te dicht bij de stoppende auto want hij botste er tegenaan. •Daarbij sloeg de wielrenner met (zijn hoofd tegen de dakstijl ter Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr. aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: BON Geeft op als abonnee voor het Gcbi.it ho„ „wHoUem Nlmwsbhd: het opgeven van een nieuwe abonnee. I J Dhr./mevr.: Adres: UJ Woonplaats: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad €41,85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 -1 €40,42 per jaar* (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede! (losse nummers: €0.87) de klachten vastgelegd wordt. Tevens weerspreekt de werk groep het door Maussart ge melde als zouden er vanuit het Twentse gebied (Markelo) geen klachten zijn gekomen. De verhouding tussen de klachten vanuit Holten en van uit Markelo is ongeveer gelijk. Bovendien doet Maussart vol gens de werkgroep hiermee een wilde slag in de lucht aan gezien hij nog geen inzage heeft gehad in de klachten en dit, gezien de twijfels van de werkgroep aan de klachten procedure, ook niet krijgt. Inwoners van Holten en Mar kelo en omstreken kunnen nog steeds hun klacht kwijt via te lefoonnummer 0548-366608. Tevens heeft de werkgroep de nieuwe Commissaris van de Koningin G. Jansen, een uit nodiging gestuurd voor een gesprek op korte termijn over de huisartsenproblematiek: Pagina 3 Espelo - De optocht in Espelo was afgelopen zaterdag groter dan normaal. Vele vriendenclubs hadden dit jaar speciaal hun best gedaan een mooie wagen te maken. Juist omdat de Bosschool honderd jaar bestaat. De optocht werd pas 's middags gehouden, om alle deelne mers de tijd te"geven zich klaar te maken. Daarna ging het over de provinciale weg richting feestterrein aan de Espelodijk. Voor meer Sploder Feest, zie elders in deze krant. (Foto: Rimis Vrijdag) Dijkerhoeker Geert Roeter- dink gaat als kok werken in De Uitkijk. Onderdeel van Avonturenpark Hellendoom. hoogte van de achterruit van de auto en kwam via de achterruit gedeeltelijk naar binnen in de auto. De wielrenner droeg een helm en kwam er af met twee gebroken tanden, een behoorlij ke schaafwond op zijn voor hoofd en klachten over pijn in de nek. De politie constateert regelmatig dat wielrenners hun sport, waar toch behoorlijke snelheden wor den gehaald, geen helm op heb ben. Jaarlijks kunnen juist door het gebruik van de helm vele ernsti ge letsels worden voorkomen of gereduceerd. Holten - De gemeente heeft inte resse in de Stadskelder om deze te gaan gebruiken voor jeugd werk en welzijn. Voor huurder Peter Smalbrugge is dit een per fecte oplossing om uit te proble men te komen. Echter, de ver huurder wil tot op heden niet meewerken. Smalbrugge heeft grote bedra gen geïnvesteerd in de Stadskel der, maar kreeg na de ramp in Volendam te horen dat hij nog maar maximaal vijftig bezoekers tegelijk binnen mag hebben. Voor de uitbater te weinig om de zaak echt goed draaiende te hou den. Anderhalve week terug heeft hij een rechtszaak gewon nen tegen de verhuurder, waarbij hij recht van overgang krijgt. Hierdoor ontstaat een nooduit gang die in de zaak van de ver huurder uitkomt. Smalbrugge mag daardoor nu maximaal 150 bezoekers in z'n zaak hebben. 'Ik heb in Holten 2,5 jaar ge draaid en erg veel geïnvesteerd', legt hij uit. Daarvan heb ik nu zo'n 90 procent terugverdiend, maar die laatste 10 procent be ginnen me op te breken.' Nu is De Stadskelder is al een hele tijd gesloten. Een optie zou zijn deze te gebruiken voor jongerenwerk. Holten - De politie controleert woningen tijdens afwezigheid in verband met vakantie. Wie hier gebruik van wil maken, kan dit aangeven bij de politie. Hiervoor moet een formulier worden ingevuld, dat tijdens openingstijden is af te halen bij het politiebureau te Holten en Rijssen en het gemeentehuis te Holten. De politie zal dan op wisselende tijden een bezoekje brengen aan het leegstaande huis. de Stadskelder al anderhalfjaar niet meer in bedrijf en zit Smal brugge zonder inkomen. Tot overmaat van ramp ontstond er ook nog eens grote waterscha de in een van de drie cafés die de Stadskelder kent. De bierleidin gen waren namelijk niet goed aangelegd. Hierdoor moest Smalbrugge de garderobe en een groot deel van het café wegbre ken. Op zoek naar de oorzaak van de wateroverlast. De gemeente is naarstig op zoek naar een goed onderkomen voor jongeren. Eerst werd gekeken naar Het Paalhuus aan de Beuse- bergerweg. maar hier moet erg veel aan worden verbouwd. In de Stadskelder hoeft dat niet en zou uitstekend geschikt zijn voor jongerenwerk. Ook zou So- CuWe er gebruik van kunnen maken, omdat dorpshuis De Boschkamp met ruimtegebrek kampt. De gemeente wil mini maal voor twee jaar gaan huren, met een optie voor meerdere ja ren. Smalbrugge is hartstikke blij Rijssen - Het Rijssens Leem spoor rijdt weer op zaterdag 27 juli. Het treintje door de Rijssen- se bossen vertrekt tussen 13.00 en 16.00 uur ieder uur vanaf het perron bij het wachtlokaal in het bos op de hoek van de Markelo seweg en de Kruisweg. Tijdens de rij-uren worden in de kleine restauratie pannenkoeken en andere versnaperingen ver kocht. Ook rondleidingen en een videopresentaties behoren tot de mogelijkheden. De kaartver koop is bij de loods aan de Mar keloseweg. Ook zijn reserverin gen via het VVV-kantoor aan de Oranjestraat in Rijssen moge lijk. Markelo - Bij Herberg de Pot in Markelo wordt woensdag 24 juli de jaarlijkse fokveedag gehouden. Er zijn maar liefst 111 dieren aangemeld. Na de opening om 10.00 uur begint de individuele keuring van de beesten. Ook wordt voor de middag de koe met de mooiste uiers aangewezen. Als juryleden fungeren dit jaar E. Luiten uit Aalten. J. Steeg- ink uit Okkenbroek, R. Lub- berdink uit Barchem. T. de Winter uit Kring van Dorth, G. van de Kolk uit Wierden, E. Mensink uit Westerhaar en als arbiter R. Overvelde uit Beemte-Broekland. Zij zullen de beesten aan een nauwgezette keuring onder werpen Na de middag verschijnen de bedrijfsgroepen in de ring en hiervan wordt een kampioens- groep aangewezen. Tot slot van deze dag wordt een défilé gehoudeu van alle la en lb prijswinnaars, om uit te zoeken welke dieren wor den aangewezen als kampioen en reservekampioen. Daarna wordt ook nog een algemeen dagkampioen aangewezen. Ook wordt op deze dag de keuring gehouden van de kal- veropfokclub. In totaal binden 22 kinderen met hun schoon gewassen kalfjes de strijd aan. met deze mogelijk, die hem uit zijn problemen zouden kunnen helpen. Er is echter nog een pro bleem: de verhuurder wil niet meewerken. De tijd dringt nu voor Smalbrugge, want hij heeft tot 31 juli om alles rond te krij gen. 'Hopelijk komt de verhuur der snel op andere gedachten, want het is voor alle twee partij en een goede oplossing.' Holten - Een bewoner van de Menumsweg deed maandag 8 ju li aangifte bij de politie. Uit een van zijn bedrijfsruimten was een motorkettingzaag weggenomen. De motorzaag was oranjekleurig, merk Husqvarna, en heeft een zaagblad van 45 centimeter. De diefstal heeft plaars gevonden tussen vrijdag 28 juni van 10.00 uur en zondag 7 juli tot 10.00 Een ieder die inlichtingen kan verschaffen wordt verzocht de politie te Holten of Rijssen, tele foonnummer 0900-8844, te bel len. Pagina 5 Het Sploder Feest was afge lopen weekend weer een groot spektakel. Zeker de optocht. Holten - In Bentelo werden za terdag 13 juli de kampioen schappen verreden van kring Reggedal. Zowel in de dressuur als het springen waren ruiters van PC De Bergruitertjes suc cesvol. Maar liefst vijf leden van de club, allen uit Rijssen, mogen zich kampioen noemen. Helena van Lies werd met pony El Fuego kampioen in de klasse B springen, cat. AB/C en kam pioen in de klasse L2 dressuur, cat. AB. Peter Tijhaar werd kampioen met z'n pony Kadanza in de klasse LI dressuur, cat. C. Angela Snippe werd met haar Lady A kampioen in de klasse LI dressuur, cat. E. En in de klasse M2 dressuur, cat. C werd Laura Tijhaar kampioen met haar pony Saskia. Met deze goe de prestaties mogen deze ruiters deelnemen aan de Overijsselse kampioenschappen op 17 augus tus in Haaksbergen. Eerst geregeld zon. Vanaf zater dag meer bewolking en kans op wat regen of een enkele bui. Vrijdag geregeld zon, afgewis seld door wat stapelwolken. Temperatuur zo'n 21.0 a 23.0 graden. Zaterdag en zondag meer wolkenvelden en minder zon, afgewisseld door enkele buien. De temperatuur wordt zo'n 18.0 tot 19.0 graden. Door een noordwestelijke stroming wordt onstabiele en koelere lucht aangevoerd.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1