gemeentelijke informatie Vakanties onderwijs zijn op het Internet te vinden Chet Atkins: gitarist met juiste papieren Irene Moors, Barry Kroon en Rosalie dolblij met kleine Tijn scherpe tarieven het beste advies landelijk gecertificeerde adviseurs SEH*/FFP** Donderdag 11 juli 2002 HO 9 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Vervolg van pagina 12 Verleende sloopvergunningen/mededelingen (vermeld worden achtereenvolgens de datum van verzending, het num mer, de sloopplaats en de inhoud van het sloopplan) 1 juli 2002 20020639 1 juli 2002 20020636 2 juli 2002 20020640 Lichtenbergerweg 20 te Rijssen, slopen schuur/berging; Zilverzandweg 1 te Holten, gedeeltelijk verwij deren asbesthoudende dakbedekking; Vrijheidslaan 1 te Holten, verwijderen asbest houdend plaatmateriaal. Tegen een vergunning of een mededeling dat er geen bezwaren bestaan tegen een gedane melding, kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van burge meester en wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt kunt u de pre sident van de Arrondissementsrechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan zijn kosten verbonden. Voor nadere inlichtingen over de bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van de sector Ruimte van het gemeente huis, locatie Rijssen, kamer 201, telefoonnummer 854781. Wet milieubeheer kennisgeving definitieve beschikking aanvullen vergunning voorschriften Burgemeester en wethouders van Rijssen delen mee dat zij op grond van artikel 3.30, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 8.22 van de Wet milieubeheer een definitieve beschikking hebben genomen om de vergunning van Booijink Veevoerders BV, Molendijk Zuid 3 te Rijssen, te wijzigen en aan te vullen met voorschriften voor de boven grondse opslag van plantaardige grondstoffen, geuroverlast en stookin- stallatie. De beschikking komt niet overeen met de eerder bekendgemaakte ont werpbeschikking. De beschikking en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 12 juli 2002 gedurende 6 weken ter inzage bij de publieksbalie van de sector ruimte (kamer 201). De stukken kunnen worden ingezien tijdens kantooruren (buiten de openingstijden van het stadhuis na telefonische afspraak, doorkiesnummer 854781). Tot en met 23 augustus 2002 staat tegen de beschikking beroep open voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht en d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak. Postbus 20019, 2500 AE 's- Gravenhage. De beschikking wordt met ingang van 24 augustus 2002 van kracht, ten zij voor die datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het tref fen van een voorlopige voorziening. In dat geval wordt de beschikking niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het verzoek tot voorlo pige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (adres als hierboven genoemd). De beschikking en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 12 juli 2002 gedurende 6 weken ter inzage bij de Publieksbalie van de sector Ruimte van het gemeentehuis, locatie Rijssen (kamer 201, tele foonnummer 854781). De stukken kunnen worden ingezien tijdens kan tooruren (buiten de openingstijden van het gemeentehuis na telefoni sche afspraak). Tot en met 22 augustus 2002 kan tegen de beschikking bezwaar worden ingediend door belanghebbenden. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rijssen, Postbus 244, 7460 AE Rijssen. De beschikking wordt met ingang van 23 augustus 2002 van kracht, ten zij voor die datum bezwaar is ingediend en met toepassing van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. In dat geval wordt de beschik king niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Ingekomen aanvragen kapvergunning(en) (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, de perceelsaanduiding en de omschrijving van de te kappen hout opstand) U kunt deze aanvragen vanaf 12 juli 2002 voor een periode van 4 weken (tot en met 8 augustus 2002) inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Voor informatie kunt u telefoonnummer 854778 bellen. Ingekomen aanvragen (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van ontvangst en de omschrijving van de aanvraag) 1 juli 2002 20020660 Wet milieubeheer (kennisgeving beschikking naar aanleiding van kennisgeving op grond van artikel 8.19) Burgemeester en wethouders van Rijssen maken bekend dat zij van de maatschap Oosterveld een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen voor het wijzigen van een varkensfok- mestbedrijf op het perceel Vonderschottenweg 6 te Holten. De melding heeft betrekking op het bouwen van een werktuigenberging en drie voedersilo's. De melding is door het college van burgemeester en wethouders geac cepteerd. De wijzigingen van het bedrijf geven het college geen reden om de voorschriften van de aan het bedrijf verleende vergunning(en) te wijzigen of aan te vullen. Haastraat/Rietbergstraat te Holten, kappen 2 kastanjebomen. U kunt deze aanvraag vanaf 12 juli 2002 voor een periode van 4 weken inzien bij de .Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Voor informatie kunt u telefoonnummer 854778 bellen. Ingekomen aanvragen voor een inrit vergunning (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, de per ceelsaanduiding en de omschrijving van de aanvraag) 27 juni 2002 20020658 Banisweg 19D te Rijssen, verbreden inrit; 28 juni 2002 20020659 Keizersweg 32 te Holten, aanleggen 7,2 meter brede inrit. houden vrije markt door Holtense Muziekvereniging op zaterdag 14 september 2002 in Holten; houden van een buurtfeest aan de Baankamp door buurt vereniging 'Baankamp' op zaterdag 31 augustus 2002 in Rijssen; plaatsen van een tent aan de Graaf van Ottostraat op zaterdag 24 augustus 2002 in Rijssen; doorlopende collectevergunning voor de Nationale Collecte 'Hersenziekten Psychische ziekten'door Hersenstichting Nederland van 16 tot en met 22 februari 2003 in gemeente Rijssen; speelvergunning door Circus Bongo in de periode febru ari tot en met november 2003 in gemeente Rijssen; organiseren Lange-Afstand-Rit voor ruiters door Endurance Holterberg op zaterdag 7 september 2002 in gemeente Rijssen; houden kledinginzamelingsactie door Stichting Kuren Met Reuma in 2003 in de gemeente Rijssen. Deze aanvragen kunt u inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. 26 juni 2002 27 juni 2002 27 juni 2002 27 juni 2002 27 juni 2002 28 juni 2002 2 juli 2002 Melding APV 1 juli 2002 ten gehore brengen van muziek door restaurant hotel Hoog Holten op vrijdag 5 juli 2002. Deze melding is als eer ste van de maximaal vier, incidentele festiviteiten vöor het jaar 2002 voor kennis aangenomen. ,4# V' De zomervakantie is nog niet voorbij of we zijn al weer bezig met de be stemming van volgend jaar. Of waar we dit jaar in de herfst- of kerstva kantie nog met de kinde ren naar toe willen. Als u het beste plekje op de camping of het leukste huisje wilt hebben, moet vu er namelijk vroeg bij zijn. Dat kan alleen als u ruim van tevoren weet wan neer uw kinderen vrij hebben. Gelukkig liggen de schoolvakanties al tot 2005 vast. Dat geldt zowel voor de basisscholen, als voor het voortgezet onderwijs. Via de 'ouderpagina' op de website van het minis terie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen (www.minocw.nl/oude- rabc/) vindt u het volledi ge vakantieoverzicht voor elke regio. Ook vindt u daar onder welke regio uw school valt. Sinds Nederland vanwe ge de vakantiespreiding in drie regio's is ver deeld. begint de zomer vakantie namelijk in ie dere regio op een andere datum. Het ministerie stelt alleen de zomervakanties vast. Die zijn overigens voor alle scholen in Nederland even lang. Wanneer de andere va kanties beginnen en hoe lang die duren, mag een schoolbestuur zelf bepa len. De school moet de ou ders aan het begin van het schooljaar vertellen wanneer de andere va kanties zijn. Het ministerie geeft daar voor wel een advies dat ook via de ouderpagina op de site van OCenW te vinden is. De meeste schoolbesturen volgen dat advies op. Ouders moeten zich hou den aan de vastgestelde schoolvakanties. Dat geldt ook voor winter sportvakanties of familie bezoek in het buitenland. Doen ze dat niet, dan ont trekken ze hun kinderen aan de leerplicht. In heel bijzondere geval len mag de directeur van de school een leerling vrij geven om met zijn ouders op vakantie te gaan. Stichting Erkenningsregeling Hypotheekadviseurs Federatie Financiële Planners Rabobank Holten-Markelo De schoolvakanties liggen al vast tot 2005. Dat geldt zowel voor de basisscholen als voor het voortgezet on derwijs. Kunnen deze londeren tenminste al een beetje vooruit plannen! Het overlijden van Chet Atkins vorig jaar zomer haalde hooguit in enkele regeltjes de kunstpagi na's. Ook zijn platen maatschappij maakte geen ophef en sloeg er geen munt uit. Er was een overzichtsalbum in voor bereiding en dat werd rustig afgemaakt. Aan de samenstelling van 'Chet picks on the Grammys' heeft hij nog wel kunnen meewerken. Atkins maakte in 1946 zijn eerste plaat voor RCA Records. Dertig jaar lang bleef hij bij de platenmaatschappij, als uitvoerend artiest en als talentscout, producer en adviseur. Chet's disco grafie nadert de honderd titels. Zijn prijzenkast puilt uit met onderschei dingen, veelal gekregen voor de 'country instru mental' van het jaar. Hij speelde met Roy Orbison en Dolly Parton, maakte platen met George Bens on en Earl Klugh. In de studio begeleidde Atkins tal van prominente colle ga's, op gitaar en achter de knoppen De gitaar in 'Your che- atin' heart' van Hank Wil liams en in 'Bye bye love' van de Everly Brothers is van Atkins. Ook Presley werd aan zijn zorgen toe vertrouwd. Atkins is te horen in 'Heartbreak Ho tel'. Dat Nashville uit groeide tot commerciële country metropool is voor belangrijk deel Atkins zijn verdienste. Of de au todidact ooit ergens een officieel diploma gehaald heeft is twijfelachtig. Het 'cgp' ('certified guitar player') achter zijn naam ontsproot meer aan 's mans gevoel voor humor dan aan behoefte aan sta tus. Het nu verschenen 'Chet picks on the Grammy's' (Columbia/Sony) bevat dertien prijsstukken, da terend van '67 tot '96. Ze illustreren de veelzijdig heid van de gentleman- gitarist, die stijlvol iedere noot op zijn plaats zette. Of het nu jazz, country, boogie of een orchestrale ballad betrof. De helderziendheid van Albert Verlinde is breed uitgemeten. In RTL Bou levard meldde de goed lachs showbizzjoumalist de zwangerschap van Ire ne Moors. Irene reageer de ontkennend, om een week later te melden dat zij inderdaad in blijde verwachting van de twee de was. Gezinsuitbrei ding dus voor de succes volle RTL4 presentatrice. Op 27 juni was het zover. Tijn Lucas is dus nog maar net geboren. Een gezond, klein manneke van acht pond. Irene's dochter Rosalie is zicht baar trots op haar kleine broertje. Evenals Irene zelf en manlief Barry Kroon. ..Het kan raar lopen in het leven", lacht Irene. ..Het moment dat Albert het nieuws naar buiten bracht was het hek van de dam. Tot op de dag van vandaag vraag ik me af van wie hij het nieuws vernomen heeft. Zelf be sefte ik het nog nauwe lijks. Vorige week is Tijn Lucas geboren. Een stoer manneke waar Rosalie zich onmiddellijk over ontfermde als een echt moedertje." Ruim een jaar geleden straalde de kleine Rosalie tijdens de huwelijks plechtigheid van haar ou ders. Op een statig kas teel in het Gelderse Eefde gaven Irene en Barry el kaar het jawoord. Irene Moors, haar dochter Rosalie en de op 27 juni ge boren Tijn Lucas. „Het is een stoer manneke waar Ro salie zich onmiddellijk over ontfermde als een echt moedertje", lacht Irene. Foto: Nick van Ormondt. Een romantischer locatie is nauwelijks denkbaar. Een ieder genoot met volle teugen en vierde het geluk tot in de kleine uur tjes. ..Barry is de man van mijn leven", vervolgt Irene. „Hij is cameraman bij het facilitaire bedrijf Unicam. De geboorte van Tijn Lucas is opnieuw een kroon op onze lief de. "Irene belandde bij toeval in het televisievak. „Na de Havo in Alkmaar, mijn geboortestad, heb ik een opleiding tot secreta resse gevolgd en mijn Ni- ma-A gehaald. Een mar- ketingdiploma. Ik kon aan de slag op de marke tingafdeling van de Do nald Duck. Een geweldi ge tijd had ik daar. Het is de NCRV geweest die mij daar wegplukte om als presentatrice van 'Dit is Disney' aan de slag te gaan. Het moment dat ik in '93 met Carlo de eerste Telekids-aflevering mocht maken, raakte al les in een stroomversnel ling. Inmiddels zijn wc onafscheidelijk. Life Cooking, op de zondag middag blijkt eveneens een hit. Ik heb een heerlijk vak. Gelukkig kan ik alles combineren. Als ik echt vrij ben tuttel ik met de kinderen, koop ik een grote stapel tijdschriften om lekker bij weg te dro men of gaan we lekker wandelen. Het echte ge nieten dus. Samen met Snoetje, da's Rosalie's koosnaam, Barry en nu dus de kleine Tijn. Willem Gunneman

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9