Gezelligheid en plezier voor zowel jong als oud Steven en Jessica kampioenen judo Bestemmingsplannen voor gehele gemeente Informatie - avond nieuw gemeentehuis Meerderheid raad toch voor lening Radio 350 Uitslagen Diekerhooks Fees 2002 Werkloosheid Dijkerhoeks Feest Woningcontrole tijdens vakantie Fietspuzzeltocht in Dijkerhoek gemeente stijgt Geen houtvuur dichtbij bos Zomersluiting bibliotheek Haffafa Open Air Rode Kruis DAT Revue Trekker wippen Kruisboogschieten Zeskamp I DONDERDAG 27 J UN I 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD (Foto's: Johan Bolink) Kinderoptocht Eerste prijs: Tom en Lisan Ste vens (Roodkapje) Volwassenoptocht: Eerste prijs: Buurtvereniging DAT 't Bonte Paard (Willem Alexander en Maxima) Uitslagen kinderspelen: Stoelendans: Groep 0, 12: Eerste prijs: Ronald Taken Tweede prijs: Arjan Veneklaas Derde prijs: Merel Hartgerink Groep 3,4: le prijs: Rick Stegeman 2e prijs: Miranda Veneklaas 3e prijs: Leon Brinks Groep 5,6: Eerste prijs: Carlo Oude Nijewe- me Tweede prijs: Herbert Tuitert Derde prijs: Marloes Nijland Individuele spelletjes Groep 0 tot en met 4 Eerste prijs: Maik van Rijn, Me rel Hartgerink, Roy Jansen, Kristn Lodder, Merel Lodder, Arjan Veneklaas, Patrick Klaas- ses, Renske Veneman, Wille nden Weijers, Kees Golbach, Marloes Taken, Gijs Golbach, Sanne Schoneveld, Jelle Vene man, Jo-Aune Koopman, Jelme Jansen van de Sligte. Zeskamp groep 5 tot en met 8 Eerste prijs: Marieke Berends, Matthijs Krikkink, Marlijn Brönninkreef, Thijs Haarman, Ellen Aanstoot, Sjors van Ger- resheim, Francien Oude Nijewe- me, Amaud van Harmeien. Holten - De politie van Rijssen- Holten zal gedurende het vakan tieseizoen, indien gewenst, con trole gaan uitvoeren bij wonin gen tijdens afwezigheid. Daartoe moet eerst een kaart worden ingevuld die zowel bij het politiebureau te Holten als te Rijssen is te verkrijgen. De politie zal onder meer toe zien of ramen en bovenlichten goed zijn afgesloten. Holten - De plannen voor de nieuwbouwlocatie van het ge meentehuis worden donderdag 27 juni gepresenteerd. Belang stellenden kunnen daarvoor tus sen 16.00 en 20.00 uur terecht in de hal van het gemeentehuis in Rijssen. Er zijn twee locaties in beeld, namelijk de huidige plek van het gemeentehuis en het braaklig gende terrein bij het station, bei den in de kern Rijssen. De mo gelijkheden en onmogelijkheden op deze locaties zijn onderzocht. De totaalkosten, afhankelijk van locatie, variëren van circa 22 miljoen tot circa 25 miljoen eu ro. Op de huidige plek wordt voorgesteld het gemeentehuis uit te breiden met panden aan de Rozengaarde, 't Bunne en het postkantoor. Onder het nieuwe gemeentehuis moet een parkeer garage komen, zodat de parkeer- problematiek in het centrum van Rijssen deels opgelost wordt. (Foto: Johan Boliuk) Vele Dijkerhoekers kijken nu al weer vooruit naar het Dieker hooks Fees van komend jaar. Terwijl het feest van dit jaar nog maar net achter de rug is. Het is en blijft gewoon het jaarfeest van alle Dijkerhoekers, waar ie dereen naartoe leeft. Ook dit jaar werd het een groot feest. De optocht liet vakkundig werk zien, zoals een gouden koets met daarin Maxima en Alex. Verder waren er loopgroe pen zoals Asterix en Obelix, maar ook actuele wagens zoals: waarom er nog geen poepdoos is bij de molen. Na afloop van de optocht begint aansluitend de rommelmarkt en kan er in de tent al een glaasje Het gemeentehuis locatie station is gesitueerd naast de Open Hof kerk en over op een deel van de Stationsdwarsweg. Na de inloopavond zijn de plan nen in te zien bij de frontoffice van de sector Ruimte. Nadat de burgers de gelegenheid hebben gehad de plannen te be kijken wordt woensdag 28 au gustus een hoorzitting gehou den. Daarover wordt tegen die tijd gepubliceerd in de weekbla den. Burgemeester en wethou ders bespreken begin september het voorstel en de aangedragen ideeën. Vervolgens vindt behan deling plaats in een gecombi neerde raadscommissie op 9 september, waarna het besluit over de locatie genomen wordt tijdens de gemeenteraadsverga dering van 23 september. Is de locatie vastgesteld, dan wordt verder gegaan met de bouwplan nen van het gemeentehuis, dat op z'n vroegst in 2006 in gebruik kan worden genomen. worden gedronken, terwijl de jeugd zich vermaakt in de ker misattracties. Kinderen hebben 's middags een eigen zeskamp en eten na afloop bij het Bonte Paard. Op dat mo ment wordt het parcours klaar gemaakt voor de zeskamp voor volwassenen. Dolle pret levert dat op. Zowel bij de deelnemers als bij de kij kers. Als iemand in het water valt, blijft toch altijd weer een grappig gezicht. Net als wanneer een deelnemer eieren boven zijn hoofd kapot knijpt. Holten - In het gymnastieklokaal aan de Haarstraat te Holten werd zaterdag 22 juni voor de tweede keer de open clubkampioen schappen judo Holten-Rijssen gehouden. Aan de wedstrijden is deelgeno men door de Holtense judoka's Het Diekerhooks Fees begint ei genlijk 's avonds in de tent. Met Kabaal uit Bathmen die veel co vers van bekende bands speelde. De feestgangers komen los en zijn helemaal klaar voor de hoofdact van vanavond: Band Zonder Banaan. Een stel gek ge klede mannen komen het hoofd podium oplopen. En een lawaai dat die band kan produceren. De dag erna heeft iedere Dijkerhoe ker het er nog steeds over: 'Wat een lawaai hè, gisteravond! Mijn oren hebben de hele nacht liggen toeteren.' van de SV Bato, de Rijssense ju doka's van Riessen Oonderuit en gastjudoka's uit de regio. De kampioenen uit Holten zijn Steven van Riel en Jessica Rose, beiden hebben alle wedstrijden met een vol punt gewonnen. Verder zijn ereplaatsen gehaald Voor sommigen begon de zon dag alweer vroeg met het früh- schoppen om 1 1.00 uur. Het boerenkapel Grösmeijers uit Markelo zorgde voor muziek. Dit werd gevolgd door bands als Highland Valley Pipes and Drums, Vodka en Peter Beense. Buiten konden kinderen zich vermaken met Kinderland en quads. Wie het aandurfde, klom in een bakje dat door een hoog werker veertig meter de lucht in werd getakeld. Een prachtig uit zicht over Dijkerhoek was het resultaat. door Sem Muller, Iris Paalman, Martin Flores, Jessie Muller, Wouter Benschop, Philipp Rose, Kasper Stam, Andy Meester, Steven Boersma, Roy Pasman, Frank Jansen, Frank Delahaije, Timo Milz, Maarten Benschop, Mike Hoogland en Simon Tjoonk. I-Iet jaarfeest in Dijkerhoek begon vorige week vrijdag met de DAT Revue. Dijkerhoekers werden op een niet kwetsende manier op de hak gezet. Duidelijk was dat de spelers goed hadden geoe fend, want unaniem klonken bij de bezoekers lovende woorden over de kwaliteit van wat er op de planken werd gebracht. Holten - De meerderheid van de gemeenteraad toonde zich maandagavond een voorstander van het verstrekken van een ge meentelijke lening aan de Stich ting Lokale Omroep Holten en Rijssen. Het gaat om een rente dragende lening van 40.000 eu ro, tegen een laag rentetarief van 3 procent met een aflossingster mijn van tien jaar. Dat betekent dat de Lokale Om roep een structurele subsidie krijgt van 8.395 euro per jaar. Omdat het de bedoeling is dat de Lokale Omroep na de zomerva kantie begint, krijgt ze voor 2002 de helft van deze subsidie; mocht de omroep niet in 2002 van start gaan, dan dient dit be drag te worden terugbetaald. De gemeente gaat verder dien sten inkopen van de omroep voor een bedrag van 3.105 euro per jaar, mi ts dit past in het com municatiebeleid van de gemeen te. En daarnaast gaat de gemeen te ook de lening verstrekken. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam toonde zich een voorstander van deze regelingen. 'De ge meente loopt een beperkt risico.' CDA en PvdA gingen eveneens akkoord. Ook de ChristenUnie ging ak koord, maar stelde als voorwaar de dat in de overeenkomst moest worden opgenomen dat de aflos singen en de rente jaarlijks ver rekend worden met de structure le subsidie. Fractievoorzitter E. van Schooten van Gemeentebe lang Rijssen-FIolten was wel voor de overige gemeentelijke bijdragen, maar tegen de lening. Hij vond het 'verkapte subsidie'. Een ander geluid kwam er van SGP-voorman H. Voortman. Hij stelde dat subsidiëring van een Lokale Omroep geen gemeente lijke taak is. 'De gemeente subsi dieert andere media ook niet. Wat als er een nieuwsblad met een aanvraag komt?' Burge meester J.A.H, lonink vond dat er essentiële verschillen waren tussen een radio-omroep en een weekblad. Hij wees er Voortman op dat er voor een Lokale Om roep geld is vanuit het gemeen tefonds en dat er voor deze om roep een programmabepalend orgaan is ingesteld. 'Waarin zelfs op uw verzoek nog iemand van de reformatorische gezindte is opgenomen. En ik denk niet dat Tubantia en de weekbladen zo'n orgaan hebben'. De SGP bleef tegen het voorstel om de Lokale Omroep te subsidiëren vanuit de gemeente. Gemeente belang Rijssen-Holten was tegen de rentedragende lening. Dijkerhoek - Buurtvereniging schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 30 juni een Fietspuzzel tocht. De start is bij de molen en kan vanaf 10.30 tot 11.30 uur. De tocht is dit jaar extra aantrek kelijk omdat er een grandioze fïetsbingo zal worden gehouden. Iedere deelnemer speelt automa tisch mee. De hoofdprijs is een snoerloze boormachine. Inschrijfgeld is zes euro voor volwassenen en voor de basiss- schooljeugd vier euro. Kinderen tot 6 jaar kunnen gratis mee. In verband met de bingo wordt gevraagd een pen mee te bren gen. Bij slecht weer wordt de tocht zondag 7 juli gehouden. Holten - De bestemmingsplan nen binnen de gemeente worden geactualiseerd. De gemeente wil uiteindelijk komen tot vijf be stemmingsplannen binnen de hele gemeente. Door het aantal plannen te be perken tot gebieden met gelijk soortig karakter wil de gemeente bereiken dat de inwoners in de zelfde soort gebieden met de zelfde regels te maken krijgen. Het voorstel wordt behandeld in de vergadering van de commis sie Ruimtelijke Ontwikkeling, die gehouden wordt op donder dag 4 juli in de raadzaal van het gemeentehuis in Rijssen. De provincie Overijssel startte driejaar geleden met een tweetal projecten De ruimte op orde. Deze projecten zijn gericht op het actualiseren en handhaven van bestemmingsplannen. Doel daarvan is om met de Overijssel se gemeenten afspraken te ma ken tot het stapsgewijs verbete ren van de bestemmingsplannen. De gemeente Rijssen werd ver volgens gevraagd mee te werken aan het opstellen van voorbeeld plannen. De gemeente heeft haar mede werking toegezegd en inmiddels zijn de (concept)plannen klaar. Maar ze moeten nog wel door de gemeente worden vastgesteld. Het plan van aanpak actualisatie bestemmingsplannen geeft in zicht in de huidige stand van za ken en bepaald wat de wenselij ke eindsituatie is. De gemeente heeft zich als doel gesteld binnen tien jaar alle be stemmingplannen actueel te hebben, en deze plannen zullen ook digitaal beschikbaar moeten komen. De gemeente wil komen tot vijf bestemmingsplannen voor de hele gemeente. Dat zijn 1. cen trum Rijssen, 2. centrum Holten, 3. woongebieden, 4. bedrijven terreinen, 5. buitengebied. Net als vorig jaar de grasmaaierraces, stond er nu ook weer een publiekstrekker op het programma. Trekker wippen bleek toch anders te zijn dan velen vermoeden. De bedoeling was om met een tractor in evenwicht te komen op een houten wip. Een enke ling had de smaak goed te pakken en zette het werkpaard precies goed neer, zodat de wip lange tijd in evenwicht bleef staan. Zelfs springen op de wip haalde deze niet uit balans. Holten - De werkloosheid in de gemeente Rijssen-Holten is in het eerste kwartaal van 2002 ge stegen. Vorig jaar, op 31 maart 2001, waren er 426 mensen werkloos; op 31 maart van dit jaar waren dat er 501. Een stij ging van 17,6 Uit informatie van het Centraal Bureau voor Statistiek (cijfers 1997-1999) blijkt dat de be roepsbevolking van de gemeente Rijssen-Holten bestaat uit 16.000 personen. Dat houdt in dat circa 3,1 van de beroeps bevolking als werkzoekende staat ingeschreven bij het Cen trum voor Werk en Inkomen (CWI). Holten - Er mag geen snoeihout verbrand worden binnen een af stand van honderd meter van het bos. Dat stellen burgemeester en wethouders in een reactie op de brief van een inwoner van Hol ten. De Holtenaar wordt uitge nodigd voor een gesprek met de burgemeester. De Holtenaar verzocht per brief om ontheffing om snoeihout te mogen verbranden binnen een afstand van honderd meter uit de bosrand. Hij deed dat schriftelijk omdat hij eerder bij een telefo nisch verzoek te horen kreeg dat hij niets mag verbranden binnen honderd meter van bos, heide, veengronden en hoogspannings kabels. De Holtenaar is het niet eens met deze bepaling. Hij is van mening dat de betreffende regel geving vastgelegd is volgens Holtens model, en dat zou ook inhouden dat er geen nadere voorwaarden kunnen worden verbonden aan de plek van ver branding en dat dit dezelfde plek moet zijn waar hij altijd ver brand heeft. Maar de gemeente grijpt terug op de bepalingen zoals ze in de cember 2001 vastgesteld zijn door de gemeenteraad en geeft de Holtenaar geen toestemming om binnen de honderd meter van het bos iets te verbranden. Holten - De bibliotheek is deze zomer alleen gesloten op zater dagochtend in de maanden juli en augustus. Doordeweeks is de bibliotheek geopend op de nor male openingstijden. De uitleentermijn is zes weken in plaats van drie weken van 24 juni tot en met 19 juli. De leden mogen maximaal acht boeken meenemen. De bibliotheek beschikt vanaf 17 juni tijdelijk over een nieuwe website in afwachting van een fusie met de Stadsbibliotheek Rijssen. Het adres is: www.bi- bliotheekholten.nl. Via deze site kan ook materialen worden ver lengd. Dijkerhoek - Haffafa Open Air wordt georganiseerd door vrien dengroep Haffafa en het Bonte Paard. Naast een podium zal er natuur lijk ook worden gezorgd voor drank en een gezellige sfeer. Een grote partytent geeft beschutting wanneer het mocht regenen tij dens de avond. Holten - De Oad stelt gratis een bus ter beschikking voor het jaarlijkse reisje van Rode Kruis Holten. Het reisje is bedoeld voor ouderen en mindervaliden. Een vaste activiteit op het Diekerhooks Fees is toch wel de zes kamp op zaterdagmiddag. Groepen moeten een spelletjesparcours afleggen. Zo werd er met eieren gegooid en op een vlot gespron gen. Via een touw was het de bedoeling zoveel mogelijk deelne mers van de eigen groep als Tarzan met een liaan op een drijven de vlot te krijgen. Dit lukte lang niet altijd, waardoor velen een nat pak haalden. Zondag staat te boek als de familiedag bij uitstele. Activiteiten voor jong en oud. Voor kinderen een ballenbak en voor de oude ren was er kruisboogschieten. Sommigen dachten dat klusje wel even snel te klaren, maar dat bleek toch niet zomaar te gaan. Vooral bij lang geconcentreerd richten, maakt dat de schutter met de armen begint te trillen. Een schot in de roos is er dan niet meer bij. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7