'Vletgaarsmaten niet te groot laten worden' Geslaagden SG Waerdenborch Schapen scheren en garen spinnen T-shirts CIufoLID Startsubsidie Radio 350 Fietsvierdaagse geslaagd DONDERDAG 20 JUNI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Vletgaarsmaten, de Kei zer, de Flierdijk, het Opbroek, terrein Nijhuis en terreinen op de grens Rijssen/Enter staan als nieuwe mogelijkheden voor be- drijvenlocaties genoteerd in een gezamenlijk rapport van de ge meente Rijssen-Holten en SAB Arnhem. Deze 'Startnotitie toe komstig beleid bedrijventerrei nen gemeente Rijssen' werd vori ge week door de leden van de commissies Algemeen Bestuur lijke en Economische Zaken en Ruimtelijke Ontwikkeling be sproken in een gezamenlijke ver gadering. In de vergadering werd overigens aangegeven dat Tlier- dijk' niet klopte, dat moest TTier- matenweg' zijn. De opstellers van deze Startnoti tie berekenden dat de gemeente de komende tien jaar grofweg zo'n 96,3 hectare bedrijventerrein nodig heeft. Vandaar dat alle mo gelijkheden die er binnen (en deels buiten) de gemeente zijn op een rijtje worden gezet. Vervol gens moet een locatiestudie uit wijzen welke van deze terreinen het meest geschikt zijn. Het col lege wil geld beschikbaar stellen voor een aantal deelonderzoeken. Industrieterrein Vletgaarsmaten in de kern Holten is volgens de onderzoekers relatief makkelijk uit te breiden. De vraag is wel in hoeverre zich op deze locatie ook uit Rijssen afkomstige bedrijven mogen vestigen. Terrein de Kei zer zou zich kunnen gaan ontwik kelen tot een gecombineerd woon-werk gebied. De Flierdijk, ten zuidwesten van de kem Hol ten, is al aangewezen als mogelij ke bedrijvenlocatie. Maar in ver band met de woningbouwlocatie De Liezen denken de opstellers van dit rapport dat deze locatie minder geschikt is als bedrijfster rein dan Vletgaarsmaten. Een be perkt industrieterrein van tussen de 20 en 25 hectare in het zuide- Keuntje - Voorzitter Sander Scheperman van Vriendenclub Club- LID overhandigde onlangs het eerste clubshirt aan Diny van Grand Café 't Keuntje. De ClubLID-leden waren voor die tijd al in actie te zien in de nieuwe T-shirts tijdens de Familiedag van SV Holten. Sander overhandigde het eerste shirt symbolisch aan Diny, die beloofde deze ingelijst op te hangen in het café waar de leden veelvuldig zijn te vinden. Het shirt heeft aan de voorkant de vlag van Holten met daarin de naam van de club verwerkt. ClubLID is de nieuwste vriendenclub van Holten, maar kent nu al de meest bezochte website van Holten en wijde omstreken: www.clublidholten.tk. Holten - Het voorstel van burgemeester en wethouders om geen startsubsidie te verstrekken aan de Stichting Lokale Omroep voor Rijssen en Holten werd door de leden van de commissie Aleg- meen Bestuurlijke en Economische Zaken met gemengde gevoe lens ontvangen. Wel akkoord ging een commissiemeerderheid met het voorstel van het college om de Lokale Omroep een structurele subsidie van 8.395 euro te verstrekken, en dat is gelijk aan het bedrag dat de gemeente daarvoor ontvangt uit het gemeentefonds. Daarnaast wil de gemeente diensten in gaan kopen voor 3.105 eu ro per jaar, mits dat past in het communicatiebeleid van de ge meente. Maar de Stichting Lokale Omroep wil echter graag een garantstelling van de gemeente voor een aan te trekken lening. Daarbij zou een gemeentelijke garantie dat de subsidie tien jaar uitbetaald zou worden, voldoende zijn. CD A-fractievoorzitter H. Dul stelde dat als de gemeente middels het gemeentefonds geld krijgt dat bestemd is voor deze activitei ten, ook daarvoor bestemd mag worden. „En dan kan het geld dat de gemeente hiervoor in 2000 en 2001 ontvangen heeft, als startsubsidie gegeven worden." SGP-raadslid H. Voortman vond niet dat de Lokale Omroep ge- subsidieert moest worden. De gemeente subsidieert andere media ook niet, stelde hij. Bovendien wil de SGP eerst graag weten wat de omroep brengt. Waarop Dul aan Voortman vroeg waarom de SGP dan wel die 8.395 euro van het rijk accepteerde die daarvoor bestemd was. „Omdat dat geld daar niet per se aan besteed hoefde te worden", was het antwoord van Voortman. VVD-fractievoorzitter J. Kevelam vroeg of het mogelijk was om tien jaar het geld van het rijk door te sluizen naar de Lokale Om roep en dan tien jaar een overeenkomst aan te gaan. „Wat de VVD betreft kan dal gehonoreerd worden. Dan kan ook de lening gevraagd worden bij de kredietverstrekker." Burgemeester J.A.H. Lonink benadrukte dat garantstelling niet zonder risico is. Lonink constateerde dat de inzet van het bestuur van de Stichting Lokale Omroep alleen op de gemeente was ge richt. Volgens de stichting is ze bewust niet naar het bedrijfsleven gegaan, omdat ze dan wellicht te afhankelijk zou worden van het bedrijfsleven. Lonink vond dat geen goed argument. „Er zijn ook bedrijven die om ideeële redenen zoiets steunen. Het is jammer dat het bestuur op één paard heeft gegokt wat de subsi die betreft. Het college steunt de Lokale Omroep, maar we willen niet op voorhand alles toe zeggen. We willen straks ook kunnen beoordelen of de omroep de kwali teit heeft die we verwachten." Ook andere fracties gaven te kennen er niet voor te zijn dat alle ri sico's op de gemeente zouden worden afgewenteld. „De Lokale Omroep moet ook naar het bedrijfsleven toe", werd gesteld. Uitgezonderd de SGP-fractie werd het collegevoorstel ten aanzien van de Lokale Omroep gesteund, behalve het punt van de start subsidie. Een aantal fracties wenste dat er gedacht werd over garantstelling, eventueel in verband met budgetsubsidie. Lonink beloofde voor de raadsvergadering nog met een nieuw voorstel tc komen daar over. lijk deel van het Opbroek zou eveneens tot de mogelijkheden behoren. Ook locaties op grond gebied van de gemeente Wier den, bijvoorbeeld in samenhang met de ontwikkeling in Enter, dienen onderzocht te worden. VVD-raadslid M. Spijker vond dat er enige haast gemaakt moest worden met het ontwikkelen van de Keizer tot woon- en werkge bied. Schaduwfractielid R.W. Meijerink van de PvdA wilde duidelijke grenzen stellen aan het ontwikkelen van bedrijfsterrei nen. Wat de PvdA betreft zouden kleinere bedrijven uit de kern Rijssen ook op Vletgaarsmaten terecht moeten kunnen. Daarvoor zou de provincie het groene licht moeten geven. Maar, zo stelde Meijerink, die kansen moeten we zelf niet tegenwerken door Vlet gaarsmaten te groot te laten wor den in verhouding met het dorp Holten. Burgemeester J.A.H. Lonink gaf aan dat de gemeente Rijssen-Hol ten in Twente met zo'n 17.000 ar beidsplaatsen de vierde plaats in neemt qua werkgelegenheid. Rijssen wordt daarin alleen voor bijgestreefd door de grote steden. „We moeten dynamisch blijven", benadrukte hij. Lonink wilde uit gaan van de bestaande structuur visie en niet op voorhand al aller lei posities innemen. Wel vond hij dat het mogelijk moet zijn om, indien nodig, bedrijven uit de kem Rijssen te verplaatsen anar de kern Holten. De commissies gingen akkoord met de voorge stelde nadere onderzoeken. Espelo - Het is bijna weer zomer. Tijd dus om schapen van him wintervacht te ontdoen. Jong en oud kon dit afgelopen zaterdag 15 juni van dichtbij bekijken. Bij kinderboerderij Dondertman aan de Meester Bosweg 5 werd namelijk een demonstratie schapen sche ren gehouden. wel spannend te zien hoe het scheren te werk gaat. Goed werden de schapen vast gehouden, terwijl met een tondeuse de dikke vacht werd weggeschoren. Verderop werd van deze wol meteen garen gesponnen, want aan de losse haren alleen is weinig te beginnen. Velen kwamen nieuwsgierig een kijkje nemen, want het is toch (Foto: JohanBolink) Holten - Ruim 250 deelnemers deden mee met de Fietsvier daagse van de Regio VW. De laatste dag was het VW-kan- toor in Nij verdal het start- en eindpunt. Voornamelijk mensen van over de vijftig fietsten door Salland en Twente. De eerste dag met een start in Raalte was het goed fietsweer. Later in de week werd het weer minder. Absoluut dieptepunt was woensdag toen het tegen 14.00 uur begon tc plenzen en de regen niet meer ophield. Me vrouw en meneer Knol uit een plaatsje dichtbij Zwolle deden alle dagen mee. Zij zijn grote fietstochtliefhebbers en hadden in de krant over de Regio Fiets vierdaagse gelezen. „Als jullie nu eens eventjes de zon ervoor draaien", zegt meneer Knol te gen de medewerksters van de VVV 's ochtends om 9.00 uur. „Het weer is niet erg aanlokke lijk, het is knap bewolkt en een beetje druilerig. Dat is jammer", vinden de da mes achter de balie, maar toch druppelen de deelnemers ge staag binnen. „Komt u zich mel den of heeft al meegereden", is zo ongeveer de standaardvraag van achter de balie. Om dan ver volgens de deelnemers in te schrijven of alleen een routebe schrijving te geven en te wijzen op de Mars en appel, die Albert Heijn elke dag de fietsers aan bod voor meer energie. Deelne mers van buiten het dorp kregen tc horen waar ze hun auto zon der problemen konden parkeren. „Want binnen anderhalf uur red den we het niet", merkte een man met de fietsen achterop de auto op. Het bleek dat er toch wel wat mensen slechts een dag wilden fietsen. „We houden wel van fietsen, maar niet van fietsen in de regen" zegt een oudere da me. Sommige mensen wilden wel meer fietsen, maar hadden ondanks de vut geen tijd. Afdeling Vwo Joanne Aaftink, Holten Henrike Aangeenbrug, Holten Marije ter Balkt, Goor Linda Bamaart, Enter Johan Beltman, Markelo Bas Bittink, Markelo Janine Blok, Holten Maarten Boesaard, Enter Marina Bomans, Markelo Jeroen Bouwmeester, Markelo Niels Brinkman, Diepenheim Jantien Bussink,' Markelo Maarten van Dijk, Holten Mark Dolman, Heeten Chantal Ganzeboom, Bathmen Nancy Gerritsen, Nieuw Hee ten Dinant van Harmeien, Holten Arjan Helmer, Holten Susanne Hoeve, Holten Ilona Elofman, Markelo Engin Kinsiz, Rijssen Gerben Klein Teeselink, Hol ten Boukje Koebrugge, Goor Maarten Koopman, Holten Joanne Kuipers, Goor Maarten de Lange. Ruurlo Melanie Lokate, Enter Sanneke Matlung, Goor Egbert Meesterberends, Holten Max Meinders, Rijssen Marike Minnema, Holten Mariska Nijenhuis, Markelo Tom Piscaer, Holten Peter van der Plas, Markelo Sandra van den Poll, Nijverdal Marije te Raa, Markelo Karlijn Ra venshorst, Rijssen Ilse Reijlink. Holten Marina Scheepbouwer. Goor Maike Scheperman, Holten Jonanne Scholthof, Kring van Dorth Irene Schouten, Goor Hinkelien Schreuder, Goor Bob Siegerink, Rijssen Jolanda Slaats, Rijssen Philly Steendam, Rijssen Gert-Jan Veltkamp. Rijssen Jan Willem Waanders, Marke lo Miriam van der Wal, Bathmen Dirk Wanrooy, Markelo Joanne Wolters Holten Sjoerd Woltjer Holten Afdeling Havo Kim Aanstoot, Holten Sanne Alink, Goor Erwin Altena, Goor Jelle Andela, Nijverdal Lucinda Anderson, Holten Anita Arfman, Holten Skipp van den Assem, Holten Jeroen Assink, Holten Carlos Baltus, Holten Marlijn Bannink, Holten Irene Beldman, Holten Loes Bomers, Goor Maarten Brunnekreeft, Goor Peter Burggraaff, Nijverdal Harmke Dennekamp, Rijssen Karin Dijkhuis, Goor Thijs ten Eisen, Rijssen Marjon Evers, Nieuw Heeten Marlou Feer, Holten Anton Frans Gijsen, Holten Bart Groothaar, Markelo Yvette Haas, Markelo Karin ter Halle, Rijssen Ton Hoevenberg, Enter Carlies van Huffelen, Goor Alma Hulsman, Holten Koen Kessels, Markelo Gido Klein Robbenhaar, Flel- lendoom Janine Klein Teeselink, Holten Aafke Kleinmeulman, Diepen heim Wendy van der Knijff, Goor Marjolein Knopers. Markelo Mareille Koster. Goor Kirsten Krooshoop, Goor Marit Kuperus, Diepenheim Tom Lageveen. Goor Froukje Lammertsma, Nijver dal Mariëtte Lokate, Enter Jos van de Maat. Rijssen Teun Mees ten Oever, Markelo Martin Meijer, Rijssen Inge Mensink, Goor Annemiek Meussen, Goor Marloes Mulder. Goor Joop Muller, Nijverdal Nieske Nij land, Holten Jan-Henk Oldenburg, Holten Carla Oplaat, Bathmen Annemie Overmars, Holten Martijn Paalman. Holten Afdeling Havo Holten Vera Piscaer, Holten Rob Pot, Goor Jorg Regoort. Holten Remco van de Riet, Holten Charlotte Roele, Holten Josselyne Roele, Holten Paul de Rooij, Holten Sander Scheperman. Holten Lisette Scholten, Holten Karin Schreurs, Rijssen Tom Schreurs, Markelo Rob Schrijver, Nieuw Heeten Roel Schutte, Nieuw Heeten Gertjan Schutten, Hellendoom Willard Schutter, Holten Moniek Schöppers, Holten Paul Steur, Nijverdal Pleun Strik, Rijssen Meindert ten Tije, Diepenheim Annemarie Tragter, Markelo Caroline Tukker, Laren Rianne Vermeer, Goor Dennis Vlaskamp, Goor Joanne Vonkeman, Markelo Remco Vree Egberts, Haarle Eva de Vries, Goor Haico de Vries. Hellendoom Emmy Warrink. Holten Wouter van Welbergen, Goor Jord Wessels. Holten Marieke van Wijck, Holten Emma Wijts, Goor Elke Wildenborg, holten Margerita Zandjans, holten Afdeling Mavo Holten Rob Baas. Goor Gerdian Baltus. Holten Jolien Bannink, Holten Olga van Beek, Holten Wilfricd Benjamins, Goor Karlijn Berendsen, Markelo Erik Berens, Holten Geert van den Berg, Nijverdal Anita Bieleman, Holten Rob Blankhorst. Nieuw Heeten Peter Bloemendal, Rijssen Grietje de Boer, Bathmen Bas Bouman, Nijverdal Elke Bronsvoort. Bathmen Lia Bruins, Markelo Wei Cheng. Holten Amarins Denneboom. Bath men Antek Drzewiecki, Markelo Nick Ebbekink, Markelo Paul Eertink, Markelo Claire Gerfen, Bathmen Matteke Gijsen, Holten Marco Goossen. Rijssen Wim Grotenhuis, Kring van Dorth Maartje Hegeman, Nijverdal Sandra Hoevink, Markelo Bert Hukema, Bathmen Michal Jarzabkowski, Nijver dal Petrie de Jong, Holten Ivo Kestens. Hellendoom Ruben Kettelarij, Markelo Hans Klein Rouweler. Rijssen Martijn Kloezeman. Bathmen Rob Kloosterboer. Bathmen José Kolk, Markelo Janneke Kools, Bathmen Stefan Koop. Bathmen Kelly Koopmans. Nijverdal Anouk Krabbenbos, Markelo Tom Krans, Haarle Sjoerd Kunnen, Goor Rick Lammertink. Holten Shari Laus, Bathmen Dennis Leus, Almelo Nanda Leushuis. Bathmen Luuk Marissink. Holten Henrike Markvoort, Holten Kirsten Markvoort, Bathmen Marlon Marsman, Holten Serena Masela, Holten Afdeling Mavo Holten Herbert Meuleman. Laren GLD Arjan Mombarg, Markelo Stanley Muller, Holten Arjan Nijhuis, Holten Berry Nijland, Markelo Carin Nijland, Holten Leonie van Noesel, Bathmen Peter Offenberg, Nijverdal Joanne Paalman, Holten Seth Penders, Markelo Marlies Ponsteen, Rijssen Erwin Prins, Holten Margien Rensen, Hoiten Marije Ribbink, Laren GLD Fanny Rienstra, Deventer Leon Scheurwater, Holten Babke Schoneveld, Deventer Jos van Schooten, Bathmen Laurens Jan Schothans, Nijver dal Raymond Schraa. Rijssen Robert Schreurs. Markelo Pirn Severs, Bathmen Charlotte Smets, Goor Rob Steegink, Holten Jorien Steunenberg, Holten Bianca van der Straat, Nijver dal Gen-Jan Teeselink. Holten Victor Thijs. Holten Riccardo Torella. Markelo Frederieke Tromop. Holten Sander Tuitert, Holten Bas Tuitert. Holten Eline Veldhoen. Colmschate Tessa Veldhuizen. Rijssen Bernard Veltien, Hellendoom Maarten van der Wal, Holten Bram Wallenburg, Markelo Bonnv Jap, Bathmen Elske Zandjans, Holten Bas van Zon, Deventer Afdeling Mavo Goor Roy Bergsma, Goor Rick Biesemaat, Goor Daphne Boensma, Goor Suraya Bruageman. Hengelo OV Ellen Burggraaff, Diepenheim Wesley Derks, Goor Rik Elbert, Goor Danny Gabriël, Goor Famke Garritsen, Diepenheim Armen Grigorian, Goor Michiel ter Haar, Goor Ivo Hulshof. Goor Erwin Kevelham, Goor Frank Kloosterman, Goor Rob Kobes, Goor Stefan Kreulen, Goor Cheryl Lonink, Markelo Els Lunding, Goer Wendy Olthuis, Diepenheim Amber Oude Egberink, Goor Tom Overbeek. Goor Stefan Pater, Goor Kim Rouweler, Goor Edo Schmeder, Goor Ron Schomaker, Goor Ryquina Sluimer, Goor Arjen Tadema, Goor Robin Veltman, Goor Kimberley de Vries, Goor Stefan de Vries, Goor Annika Weber, Goor Ramon Welberg, Markelo Dinand Wolff, Goor Govert Wondergem, Goor Maureen ten Zijthof, Goor Laura Zwart. Goor Afdeling Vbo Dave Adrv. Nijverdal Robin van den Assem. Holten Aynur Bahar, Rijssen Harm Bakhuis, Holten Marcel Bakker, Bathmen Rowena van Beek. Goor Marloes Benes, Lochem Ernst Berens, Holten Derk Beuker. Goor Rick Blankenberg. Laren GLD Malu Blok. Nijverdal Stefanie Bobbink. Lochem Ilona Bode, Markelo Inge Boeijink, Lochem Lieke Boers, Lochem Annelie Boom. Markelo Kevin Bravenboer, Rijssen Arne Caarels, Goor Rachel van Charante, Goor Lily Comeille. Deventer Hans Coster, Holten Kim Driessen, Goor Richard Ebbekink, Markelo Leonie Eertink, Markelo Marie Louise Eijsink, Diepen heim Tim Faas. Bathmen Sanne Gieteling. Laren GLD Frank van Gorssel. Bathmen Dennis Grondhuis, Goor Sadedtin Gögen, Goor Gabi Hanna. Lochem Ramon Flazenkamp, Goor Dorethv Heinhuis, Goor Lizette Hendriks, Hellendoom Nadine Hilbrink, Diepenheim Sabine Hofman, Holten Bertine Holmcr, Bathmen Geert Holterman, Markelo Emiel Huisken. Markelo Richard Huisken, Markelo Mellanie Hunneman. Nieuw Heeten Juliette Hügel, Holten Kader Isik. Lochem Judith Jacobs. Laren GLD Claas Jager, Deventer Rutger Jager, Goor .Tob Janssen, Goor Jan-Hendrik Katerberg, Bath men Manel Kerkhoven, Goor Siyani Kerkhoven, Goor Afdeling Vbo Marleen Kevelham, Markelo Tim Koks, Lettclc Arjan Kolhoff, Nieuw Heeten Sandra Korterink, Laren GLD Krissy Kosterbok, Rijssen Marjolein van Kreij, Holten Ellen Krommendijk, Nijverdal Miranda Kuipers, Ambt Del den Ellen Lammertink, Markelo Michelle Leeftink, Goor Rudi Leutscher, Deventer Marthijn Lodewijks, Goor Patricia van de Maat, Nijverdal Elise Meijer, Laren GLD Linda Meijer, Goor Karin Meilink. Holten Bert-Jan Meuleman. Laren GLD Marlou Meijer zu Schlochtem, Holten Alwin Modderman, Bathmen Dorine Moret, Bathmen Dennie Müller, Laren GLD Daniëlle Nijenhuis, Goor Erik Nijenhuis, Markelo Arend Jan Nijland, Markelo Sevgi Okatan, Lochem Mariska Oldeboer. Rijssen Roel Oortgiesen, Enter Debbie Otte, Nijverdal Kim Otten, Lochem Karien Paalman, Holten Patrick Pas. Rijssen Fabian Plat, Goor Yvonne Podt. Holten Marloes Poppe, Nijverdal Marjolein Potman, Markelo René Potman. Markelo Remco Prinsen. Diepenheim Samantha Rijnenberg, Goor Sezen Sakar, Goor Zehra Sari. Rijssen Ivo Scholten. Markelo Raymond Schreibeld, Markelo Marleen Schreurs, Markelo Nanda Schutrups, Holten Kasja Schutte, Laren GLD Ruben Schutte, Nieuw Heeten Mark Sluiman, Goor Rutger Smits, Nijverdal Pinar Sögüt, Goor Martijn Soomers, Goor Afdeling Vbo Axel Steendam. Rijssen Karin Stegeman. Laren GLD Rudy Stoelhorst. Markelo Herbert Teeselink, Holten Ramona Tiehuis, Nijverdal Theresia Trip, Markelo Steven Ubbels, Markelo Ferdane Uz, Goor Rianne Valster, Holten Maro Vartanian, Markelo Robert Visser, Goor Nick Vowinkel, Nijverdal Thijs Vruwink. Markelo Rudy Vukkink. Markelo Mark Wagenvoort, Bathmen Rob van der Wal, Bathmen Peter van Welbergen, Goor Suzan Wemekamp, Markelo Ruud Wessels, Goor Marike Wichers, Laren GLD Peter Wijnberg, Holten Frank Wilmerink, Okkenbroek Dorien Wolberink, Markelo Mandy Wolff, Goor Ruud Wolff, Goor Erwin Wolters,Bathmen Stefan Wolters, Goor Sanne ten Wolthuis, Holten Bror van Zon, Holten

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 11