Een goede leraar heeft klas veel te vertellen Concerten Concerten Concerten Puzzelland ROVER vrijdag fietsdag afgesproken werk VOOR WERK OF INKOMEN GA JE VOORTAAN NAAR CWI wm D Donderdag 13 juni 2002 HO 11 Flip Kowlier: 12 juni in Vera Groningen en 14 juni in So What Gouda The Wailers: 12 juni in Nighttown Rotterdam, 13 juni in Paradiso Am sterdam, 14 juni in de Effenaar Eindhoven en 15 juni in de Oosterpoort Groningen Kylie Minogue: 12 juni in Ahoy' Rotterdam Habib Koite: 12 juni in Doornroosje Nijmegen. 13 juni in Tivoli Utrecht, 14 juni op Music In My Head Den Haag, 15 juni op Oerol Ter schelling, 16 juni op Fes tival Mundial Tilburg, 13 juli in de Melkweg Amsterdam en 14 juli op Werfpop Leiden Aphrodite: 13 juni in Nighttown Rotterdam, 14 juni in Tivoli Utrecht en 15 juni in Patronaat Haarlem Mostly Autumn: 13 juni in Lucky Co. Rijssen, 14 juni in de Waterput Bergen op Zoom en 16 juni in de Boerderij Zoe- termeer Tommy Cams: 13 juni in 's Limmerick Vught, 16 juni in Merckt Tiel, 17 juni in DeBuut Eindho ven, 18 juni in Alleman Gemert, 19 juni in de Fantast Valkenswaard, 21 juni in de Kroeg Arn hem, 22 juni in Wally's Place Roosendaal, 23 juni in de Gloppe Leeuwarden en 24 juni in Merleyn Nijmegen Wu-Tang Kil la Beez feat. Killarmy. Royal Fam, Sunz Of Man, Cilvaringz: 13 juni in de Melkweg Amsterdam, 15 juni in de VloerUtrecht en 27 juni in 013 Tilburg Joseph Arthur: 13 juni in de Melkweg Amster dam Rosemary's Sons: 13 juni in Braindrain Gronin gen, 15 juni in Xposure Almere, 22 juni op Indian Summer Festival Broek op Langedijk en 29 juni op het Zoksfestival Venlo Marco Borsato: 14, 15 en 16 juni in De Kuip Rot terdam Beef: 14 juni in de Azijn- fabriek Roermond. 15 juni op Mundial Til burg. 21 juni op Anywa- ve Festival Zierikzee en 22 juni in Escape Veen- endaal Dreadlock Pussy: 14 juni in Willemeen Arnhem en 15 juni in De Lantaarn Hellendoom PI8: 14juni in De Vloer/ Utrecht, 15 juni in Parad iso Amsterdam, 16 juni in de Effenaar Eindho ven en 17 juni in de Oos terpoort Groningen Skik: 14 en 15 juni in de Heineken Music Hall Amsterdam Dandee: 14 juni in Bras- koer/Terschelling Dillinger Four Durango 95: 14 juni in Waterfront Rotterdam Halifax Pier: 14 juni in Vera Groningen Lou Barlow Mark Per- re ta Steve Matthewson Steve Westfield: 14 juni in Patronaat Haarlem Procol Harum: 14 juni in de Boerderij Zoetermeer Ramon Valle: 14 juni in Rasa Utrecht en 22 juni op World Port Jazz Rot terdam Reclusion: 14 juni in De Kade Zaandam, 15 juni in Podium Hoogeveen en 16 juni in 013 Til- 033 - 422 04 50 maandag t.m. vrijdag van 10 tot 17 uur www.rovernet.nl burg Slum Village: 14 juni in Paradiso Amsterdam Aimon Ana Popovic Big Town Playboys Dr. Feelgood: 15 juni op Ri verside Blues Rotter dam Boo! El Hadj N'Diaye Lynn Miles Momo Studio Pagol: 15 juni op Festival Mundial Til burg Cruxshadows: 15 juni in de Piek Vlissingen Destroyer 666: 15 juni op Dynamo Eindhoven, 22 juni op Waldrock Ber- gum en 21 juli in de Ba- roeg Rotterdam Boppin' Steve The Playtones Cari Lee And The Sadde-Ites Lost Hound Skinny McGee The Mayhem Makers Sugar Ray Ford The Alabama Slammers: 15 juni in Cruise Inn Am sterdam Doro: 15 juni op Dynamo Eindhoven T-Bone Fisher: 15 juni in Paradox Tilburg After Forever: 15 juni op Mundial Tilburg en 21 juni in de Vrijhof En schede Brainpower: 15 juni op Mundial Tilburg en 16 juni in Xposure Almere Def P Beatbusters: 15 juni op Graspop Baflo, 16 juni in Xposure Al mere, 23 juni Op De Tof- fel Vierlingsbeek en op City Stam Purmerend Earthlings? Farflung: 15 juni in Patronaat Haar lem Relax: 16 juni op Spijk- pop Spijkenisse en op Mundial Tilburg Adewake Ayuba Alpha Blondy Ammo Drum mers Of Burundi Habib Koite Issa Bagayogo Rootless Sierra Maestra: 16 juni op Festival Mun dial Tilburg A-ha: 17 juni in Vreden- burg Utrecht Black Rebel Motorcycle Club: 17 juni in de Oos terpoort Groningen, 18 juni in Paradiso Amster dam en 26 juni in Tivoli Utrecht „Een vakbekwame leraar heeft zijn klas heel veel te vertellen. Dat is en blijft de kern van het beroep", aldus le- raar-in-ruste Hans Stuijvenberg. Met zijn betoog wil hij jongeren weer voor de klas krijgen. HORIZONTAAL: 1. Specerij, geplaag; 2. tod, eenheid van licht gevoeligheid, voor; 3. plaats in Japan, enig in zijn soort; 4. belasting over de toegevoegde waarde; 5. Griekse zuilengang, bijbels fi guur; 6. beurscrisis; 7. dierenhuid, vragend vnw.; 8. droogoven; 9. effen, pijnlijke ge wrichtsaandoening: 10. viskaar, windrich ting, mager; 11. suf, veldspaathoudend ge steente. VERTICAAL: 1. Eensklaps, gepeu pel; 2. godin van de dageraad, Trans-Euro- pa-express, goedgeefs; 3. museum in Madrid, boomloze grassteppe; 4. grote bijl; 5. rivier in Oostenrijk, overal: 6. aan gene zijde (in samenst.); 7. snel, voerbak; 8. als het wa re; 9. puntig, muziek stuk; 10. oppervlakte- maat, edel, diepte tus sen twee zandbanken; 11iemand die rookt, aureool. „Wordt een mens voor je leerlingen", is het devies dat leraar in ruste Hans Stuijvenberg zijn jonge collega's mee wil geven. Neem een voorbeeld aan de ouderwetse juf of meester die zijn klas boeide met mooie verha len en combineer het met moderne visies als zelf standig leren en adaptief onderwijs. Dan heb je volgens Stuijvenberg het recept voor een interes sante baan in het onder wijs. Stuijvenberg kent het on derwijs van haver tot gort. Drieënveertig jaar geleden begon hij als leerkracht in het basison derwijs. Later werd hij leraar en adjunct-direc teur van een lagere tech nische school (lts) en de laatste dertig jaar was hij docent pedagogiek en on derwijskunde aan de Ho geschool Brabant in Bre da. Daarnaast gaf hij ma- nagementcursussen voor schoolleiders. Leraren kunnen zelf het negatieve beeld van hun vak, dat tegenwoordig bestaat, ombuigen. „Le raren hebben in het verle den veel te weinig ge daan om hun eigen pro fessionaliteit te ontwik kelen. Een leraar kwam van de opleiding en hoef de nooit meer iets te doen om zijn vak bij te hou den. Pas de laatste jaren komt daarin verandering." Juist die bijscholing vindt hij hard nodig om het plezier in het werk te be waren of te hervinden. Natuurlijk zijn er drukke leerlingen, ongeïnteres seerde en eigenwijze pu bers waardoor ze op school niet meekomen. Maar desondanks kan een leraar voldoening hebben in zijnvak. „Denk eens aan de bij drage die jij levert aan het welbevinden van jouw leerlingen. Kijk eens naar de stappen of stapjes vooruit die leerlingen zetten, ook de zogenoemd moeilijke leerlingen," adviseert hij. En de eerste stap is volgens hem dat leraren vertrouwen moeten heb ben in leerlingen. Hans Stuijvenberg wil er met zijn betoog toe bijdragen dat jongeren weer met plezier voor het vak van leerkracht kiezen. C-W-Wie? Voor een baan of een uitkering gaat u voortaan naar CWi. Het Centrum voor Werk en Inkomen dat de taken van het Arbeidsbureau heeft overgenomen. Wilt u daar meer over weten? Ga dan gerust langs bij de CWI-vestiging bij u in de buurt. U kunt ons natuurlijk ook bezoeken op cwinet.nl of kijk op teletekst pagina 700 van uw regionale omroep. Dan hebt u zó alle antwoorden op C-W-Wie? CENTRUM VOOR WERK EN INKOMEN CWI werkt nauw samen met de gemeentelijke sociale diensten, UWV/Gak, UWV/Guo, UWV/Cadans, UWV/Uszo en UWV/Bouwnijverheid.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 11