Kennismaking Flim- Gerritsen Open Huis bij Arfman Hekwerk BV ,„mï „.bodemprijs voor apparatuur ...en voor iedere woeker een bijiondere attentie Zeewaardige songs van Jeroen Zijlstra HJ-TJ I 5795." voortman keukens >JV ROVER AANNEMERSBEDRIJF PAALMAN TEMPELMAN B.V. Donderdag 30 mei t/m zaterdag 8 juni a.s. gratis vaatwasser Degelijk, betrouwbaar, enVoortman Keukens maakt sfeer betaalbaar Senegalese kip scoort Bloem introduceert Natural Weight Plan Plezierig én gemakkelijk aisiankenmet echtendcaosule, mjddagcapsnle én amndcapsule CU CD Slank het klokje rond! UUR SLANK Kijk voor meer informatie op mww.24uurslank.nl Donderdag 6 juni 2002 HO 8 Vervolg van pagina... Wat hebt u met Honga rije? Heel veel. Het land waar ik van hou. Waar rust is. Meer ruimte met minder mensen. Het zit net tus sen de Europese en Oos terse cultuur in, heerlijk relaxed. Een volk op zichzelf. We hebben er heel goede vrienden waar we ook buiten de vakan ties om contact mee hou den. We gaan er elk jaar naar toe. Er drijft je niets. Jenny, als ik daar in een oud nachthemd de hele morgen rondloop, maakt dat niemand iets uit. Ik vind dat heerlijk. Ik moet hier zo in een vakje lo pen, zo geordend zijn. Is het nog steeds leuk om wethouder te zijn? Ik heb er op dit moment meer moeite mee. Ik vind dat er minder verdraag zaamheid is. Bijvoor beeld de uitspraak van mevrouw Tijhof dat ze zondagsmoe werd. Dat vind ik jammer. Ik heb er over nagedacht. Ik kan me niet voorstellen dat ik zo'n houding in de vorige periode aangenomen heb. Ik dacht dat ik me altijd netjes had opgesteld, ook naar de PvdA toe. Maar ik kan het ook mis heb ben. In het begin ben ik heel duidelijk in Holten tegen argwaan opgelopen. Heel veel wantrouwen. Ik heb ooit eens tegen iemand gezegd dat ik in Holten gezien werd als verper soonlijking van al 'het kwade' uit Rijssen. Dat werd ook beaamd. Het is ook een kwestie van wennen denk ik; men moet eerst in de gaten krijgen dat Rijssen er niet op uit is om alles in Hol ten onderuit te halen. Dus het eerste anderhalf jaar van de herindeling was niet makkelijk. Hebt u een beetje het idee dat alles nu in rustiger vaar water komt, of is rust nog ver weg gezien de nota's die nog op stapel staan? Er komen nog heel veel nota's. Ik denk dat Wel zijn de meest politieke commissie is. Elke frac tie kan in deze commissie echt duidelijk de eigen kleur en richting aange ven. Daar geniet ik ook van. Dat moet ook kunnen; dat hoort bij het politieke spel. Ik denk wel dat we in rustiger vaarwater ko men. De meeste harmo- nisatievoorstellen zijn achter de rug. Gewennin gen treden weer in. 't Was ook vreemd hoor, ook al doordat je bij bei de kanten totaal verschil lende werkwijzen had. Je hebt nog vier jaar om rustig door te kachelen tot er weer gemeentelijke verkiezingen zijn... (Vragend) Geloof jij dat ik ooit rustig kan doorka chelen? van 10 tot 17 uur www.rovernet.nl Holten - Arfman hek werk BV houdt vrijdag 14 juni openhuis. De di rectie en aandeelhouders verwelkomen dan ieder een die eèns een kijkje wil nemen binnen het be drijf. Het openhuis wordt gehouden ter gelegenheid van de bedrij fs verhuizing die nu helemaal voltooid is. Het pand aan de Kei- zersweg wordt ingeruild voor een plaats op het nieuwe bedrijventerrein Vletgaarsmaten. 'Op de recente luchtfoto zijn zo wel de oude- als nieuwe lokatie mooi te zien', al dus Nico Arfman en Har ry Nieuwenhuis, de hui dige directie van het be drijf. Een deel van van de oude lokatie is inmid dels verhuurd aan SOW- ECO Bouw&Groen. Arfman Hekwerk BV is in september van het vo rige jaar begonnen met de verhuizing. 'Maar zo wel de hele binnen als buiteninrichting moet eerst goed voor elkaar zijn en daar gaat nogal wat tijd in zitten', vertelt Arfman. Natuurlijk moet het bedrijf er voor het openhuis tip top uitzien. Voor de zakenrelaties is er eerder op de dag een officiële opening. Vanaf 17,00 uur is er openhuis op het nieuwe adres aan de Ondernemersweg 15. 'Een mooie gelegenheid ook voor de oud-mede werkers van Arfman om elkaar nog eens te ont moeten', zegt Arfman. Het bedrijf begon 37 jaar geleden. Henk Arfman, een boer op het Holter- broek, liep tegen een probleem op toen in het voorjaar van 1965 het vee naar de wei moest. In het kader van de ruilver kaveling werd de Boter- beek, een aangrenzende waterloop, verbreed. De betrokken aannemer had onvoldoende medewer kers om de veerasters te rug te plaatsen en uitein delijk plaatste Arfman, samen met enkele buren en tegen een redelijke vergoeding, zelf de ras ters. De aannemer was niet ontevreden en had ook op andere locaties behoefte aan rasteraars. Zo ontstond het afraste- ringsbedrijf. In 1973 werd de boerderij ver kocht en verhuisde het bedrijf naar de Keizers- weg. Vanaf dat moment legde de familie Arfman zich volledig toe op de afrasteringen. Gaande weg namen Joop en Ben Arfman de taken van hun vader over. Onder hun leiding groeide het be drijf gestaag verder. Tegenwoordig is Arfman Hekwerk BV een aanne mingsbedrijf gespeciali seerd in faunavoorzienin gen. Dat wil zeggen het ontwerp, de aanleg en het onderhoud van wildroos- ters, wildtunnels en pas sages, maar ook padden- tunnels en geleidende hekwerken. Voorzienin gen dus voor een variëteit aan diersoorten zoals edelherten, wilde zwij nen, reeën, dassen en marters, otters maar ook reptielen en amfibieën. 'Zelfs voor de korenwolf in Zuid Limburg hebben wij onlangs speciale voorzieningen aange bracht', aldus Arfman. Opdrachtgevers zijn on der andere de rijksover heid, provinciale overhe- Maneschijnsweg 30 - 7451 LK - Holten Telefoon 0548-36 13 87 Het adres voor algehele uitvoering van: NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD KEUKENS OPENHAARDEN MEUBELINRICHTING i Prijsvoorbeeld: Engelse Landhuiskeuken Incl. luxe combi-magnetron, 5-pits gaskookplaat, A-klasse koeler, duurzame wandschouw-wasemkap rvs. Voortman Keukens: Gezellig en Gastvrij Ook tijdens deze dagen zullen we u verwelkomen met een toepasselijke lekkernij en uw kinderen vermaken zich prima bij ons! Zaterdag in Rijssen met een speciaal SPRINGKUSSEN. Donderdag koopavond: Rijssen. Vrijdag koopavond: Rijssen en Oldenzaal. Oldenzaal is 's maandags gesloten. www.voortmankeiikens.nl Om een goed vergelijk te krijgen, verzoeken wij u, de offertes van andere keukenzaken mee te nemen. U kunt dan zelf oordelen wie het meest te bieden heeft. RIJSSEN: Nijverheidsstraat 40, tel. (0548) 515055. OLDENZAAL: Essenlaan 123, tel. (0541) 536275. Voortman Keukens ook in Apeldoorn, Steen wijk Emmeloord, Elburg, Eist, Zeist. den, gemeenten, diverse natuurorganisaties, maar dankzij de naamsbekend heid ook vele particulie ren en bedrijven. On danks alle ontwikkelin gen is de basis van het bedrijf onveranderd ge bleven: een goed team gemotiveerde en plezie rige rasteraars en hek werkmonteurs. Onder leiding van Wim Stevens werken zij dag in dag uit en in weer en wind in dienst van de natuur. 'We zijn trots op al onze me dewerkers, buitendienst en binnendienst!', aldus Arfman. Zoals ook wordt aangegeven in de uitno digingsadvertentie gaan alle giften die het bedrijf voor de opendag ont vangt naar de stichting Karibu. Irene en Marjan Tieberink uit Hoge Hexel gebruiken de giften om een opvanghuis te bou wen in Rwanda. Kinde ren die tijdens de volke renmoord in Rwanda wees zijn geworden vin den in dit huis een nieuw thuis. Stichting Karibu is erkend door de Wilde Ganzen en zij zorgen er voor dat het bedrag dat binnenkomt met zeventig procent wordt verhoogd. Bovendien zal de twee ling Tieberink zelf tij dens het openhuis aanwe zig zijn om wat over hun werk te vertellen. Vijftien jaar lang ver diende Jeroen Zijlstra de kost op de vissersvloot van Den Oever, aan de Hollandse voet van de Afsluitdijk. Toen ging ie aan wal, verhuisde naar Amsterdam en wijdde zich fulltime aan zijn an dere passie: muziek. Naar het voorbeeld van Miles Davis en Chet Ba ker trompetterde Zijlstra de blues in het Bimhuis. Hij zingt erover in 'Kope ren helden', op zijn nieu we album 'Tussen Den Oever en New York'. Zijlstra. Zo heet ook de band die Jeroen samen stelde en waarmee hij in 1999 zijn eerste cd maak te, toen door wijlen Jip Golsteijn van De Tele graaf omarmt als 'album van het jaar'. Pop, jazz en poëzie met een hoog zoutgehalte. Muzikaal la ten invloeden van Sting en Tom Waits zich gel den, in de teksten nog na drukkelijker de liefde voor de zee, de visserij, de havens. Zijlstra vertelt over de vistent van Jan Elalfweeg op de kade in Den Oever, waar de stamgasten op vrijdag middag met haring en veel whiskey en bier het weekend inluiden. Wie- ringers, Schotten en Ieren delen de liefde voor whiskey en bier. 'Ik hou van je handen, ik hou van je mond, ik van je heupen, jouw prachti ge kont...', zo stelde Je roen haar aan ons voor in het vrolijke openingslied je van de cd 'Kom 't maar halen' dat alles in zich heeft een zomerhit te worden. Het afkalvende kunstenaarsdorp Ruig- oord heet bij Zijlstra 'At lantis'. Nederlandstalige popmuziek met zeewaar dige teksten, om naar te luisteren, maar ook om op te swingen. Invitation Records bracht de cd uit, maar Zijlstra moet eigen lijk in levende lijve aan schouwd en beluisterd worden. Het liefst in het kleine café aan de haven waar het bij de tap stil wordt als de zeemansliederen klinken. Voor dit Senegalese kip gerecht (Yassa au poulet de la Casamance) heeft u nodig een barbecue en een oven. Ingrediënten: Twee mooie kippen (maiskippen doen het goed), een citroen, ci troensap, vier (liefst wit te) uien, peterselie, ge malen zwarte peper, twee laurierbladeren, grof ge malen zout, thijm, mais- kiemolie, basmatirijst en een theelepel gemalen ro de pepers. Bereidingswijze: Halveer de kippen, snij de citroen in tweeën en wrijf daar de vier kiphelf ten stevig mee in. Leg ze in een grote pan, snipper de ui en strooi die over de kip. Voeg dan de gehakte peterselie, de zwarte en rode peper, zout, thijm en laurierbladeren toe. Giet er een half kopje citroen sap en een half kopje maiskiemolie over en laat het een half uur marine ren. Haal dan de kippen er uit en grill deze op het houtskoolvuur. Laat ze bakken tot ze aan alle kanten bruin zijn en half gaar. Het marinademeng sel vervolgens op zacht vuur vijf minuten sudde ren en de uien glazig houden. Kieper de kip terug in de pan en bedek het met het uienmengsel. Giet een deciliter kipbouillon over de kip en braad het ge heel twintig minuten in de oven. Kook de rijst als aangegeven, doe er wat van op een bord, leg er een kiphelft op en giet er wat van het braadmeng- sel over. Garneren met peterselie of waterkers. Drink er een gekoelde beaujolais bij. Er is nieuws te melden van het afslankfront Bloem introduceert dit voorjaar Natural Weight Plan 24 Uur Slank. Een afslankproduct dat goed is afgestemd op de dagelijkse cyclus van je lichaam. Daarom bestaat deze nieuwe formule niet uit één capsule die je drie keer per dag neemt, maar uit drie aparte capsules, waarvan je er 's morgens, 's middags en 's avonds één neemt. Want de behoefte van je lichaam is op verschillende momenten van de dag anders. En daar speelt Natural Weight Plan 24 Uur Slank met de drie verschillend samengestelde capsules goed op in. Helpt het klokje rond Natural Weight Plan 24 Uur Slank van Bloem bevat plantaardige extracten en andere natuurlijke stoffen die meer energie 1 geven, de vetverbranding verhogen én een rustgevende invloed op je lichaam hebben. Deze ingrediënten zijn op n dusdanige wijze over de capsules verdeeld, dat je op het goede moment de goede werkstoffen binnenkrijgt. s Daardoor worden je spijsvertering en stofwisseling op krachtige wijze gedurende de gehele dag gestimuleerd. En deze lichaamsprocessen heb je nu juist hard nodig om overtollige vetten te verbranden. Dat verschil merk je. Want je kan het klokje rond overgewicht verliezen. ■<*-/- Natural Weight P| 24 uur slank Ochtendcapsule voor meer energie Moe en lusteloos? Dat is geen goed begin van de dag, wanneer je aan het afslanken bent. De ochtend- capsule helpt dan ook je lichaam te activeren. Je I voelt je daardoor niet alleen fit, actief en opgewekt. 1 Maar ook je stofwisseling en spijsvertering worden 1 gestimuleerd. En dit heeft een gunstige invloed op I de vetverbranding. Deze ochtendcapsule bevat l dan ook de energiekruiden Rhodiola en Siberische f ginseng. Grapefruit, Bromelaïne en Lactobacillen I om je spijsvertering te bevorderen. En Koninginne- gelei om je stofwisseling te stimuleren. I Met andere woorden: alle belangrijke processen van I je lichaam komen 's morgens goed op gang. Middagcapsule verhoogt de vetverbranding Gedurende de middag en het begin van de avond verhoogt de middagcapsule de vetverbranding. Dit doen de kruidenextracten Damiana, Artisjok en Garcinia combogia. De Chroom en Guargom helpen om dat vervelende hongergevoel rond 16.00 uur goed te verminderen. De energiekruiden Rhodiola en Siberische ginseng zorgen ervoor dat je ook 's middags fit, actief en alert blijft. Avondcapsule geeft je rust Uiteraard bevat de avondcapsule ook de vetverbranders Artisjok en Garcinia combogia. Maar ook Chitosan, een 'vetmagneet' die wordt gewonnen uit de schaal van schelpdieren. Deze vezels hebben een aantrekkings kracht op vetten. Ze worden gekoppeld en afgevoerd via je ontlasting. De Guargom en Chroom verminderen je hongergevoel, omdat ze zorgen dat je het verzadigingsgevoel goed vasthoudt. Een belangrijk ingrediënt in de avondcapsule is Hop. Dit kruid heeft een ontspannende invloed op lichaam en geest en bevordert een natuurlijke én gezonde nachtrust. Dit helpt je om 's morgens uitgerust wakker te worden. Er wacht immers weer een nieuwe afslankdag! Natural Weight Plan 24 Uur Slank is verkrijgbaar bij: Drogisterij Wedda Dorpsstraat 10 Holten

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 8