gemeentelijke informatie I Wat mist u op de gemeentelijke pagina? R9# gemeente Rijssen. Reken daar maar op. informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur De gemeente wilt haar burgers zo volledig mogelijk op de hoogte houden via de gemeentelijke informatiepagina. Dit vereist ook de medewerking van u natuurlijk. Via onderstaand ant- woordstrook kunt u aangeven wat u mist of wat verandert moet worden op onze gemeente lijke pagina. Wij zijn erg benieuwd naar uw suggesties. ijssen Suggesties Naam-Adres Postcode .Woonplaats U kunt deze antwoordstrook sturen in een envelop zonder postzegel naar de gemeente Rijssen, stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, antwoordnummer 602, 7440 VH Rijssen. Mededelingen Het Holtens Informatiepunt (HIP) is geopend op de volgende tijden: maandag woensdag vrijdag 9.00 uur - 12.15 uur 9.00 uur - 12.15 uur 9.00 uur - 12.15 uur De sector Ruimte is vrijdag 7 juni 2002 gesloten. Maandag 10 juni 2002 kunt u weer gebruik maken van hun diensten. Met ingang van I juli 2002 verandert het aanvragen van huursubsidie. Het Ministerie van VROM gaat met ingang van 1 juli 2002 een belangrijke wijziging van de huursubsidie uitvoeren. De wijziging gaat over de manier waarop de huursubsidie kan worden aangevraagd. Wat wijzigt er precies? Huursubsidie wordt telkens voor een periode van een jaar toege kend. Zo'n periode wordt het subsidiejaar genoemd. Een subsidie jaar begint altijd op 1 juli en eindigt een jaar later ook weer op 1 juli. Vroeger moest voor het nieuwe subsidiejaar een papieren vervol- gaanvraag worden ingediend. Het Ministerie van VROM stuurde de vervolgaanvragen elk jaar automatisch naar de huurder, maar vaak ook naar de verhuurder. De verhuurder of de gemeente hielp bij het invullen van de aan vraagformulieren. De manier van indienen van de vervolgaanvragen gaat dit jaar ver anderen. Voortaan hoeft u geen papieren vervolgaanvraag meer in te die nen! Het Ministerie van VROM zorgt ervoor dat u automatisch bericht krijgt over de huursubsidie voor het nieuwe subsidiejaar. Dit is geregeld in een nieuwe procedure: Automatisch Continueren. Wat betekent Automatisch Continueren? Automatisch Continueren betekent dat u automatisch bericht krijgt over uw huursubsidie voor het nieuwe subsidiejaar. Dit jaar is dat het subsidiejaar 1 juli 2002 tot 1 juli 2003. Het Ministerie van VROM probeert zoveel mogelijk om de huur subsidie automatisch te continueren. Dit lukt echter niet altijd. Lukt het wél dan heeft u in april 2002 een brief van VROM gekregen. In die brief staat dat de huursubsidie voor het nieuwe subsidiejaar automatisch wordt geregeld. U hoeft dan zelf niets te doen. Na ongeveer één maand krijgt u weer een bericht. Dat bericht heet een Huursubsidiebericht. Daarin staat informatie over uw nieuwe huursubsidie. Wat moet u doen als u geen automatisch bericht over de nieuwe huursubsidie krijgt? Heeft u op 1 mei 2002 geen brief van VROM gekregen over de huursubsidie voor het nieuwe subsidiejaar? Dat betekent dat het automatisch continueren bij u niet is gelukt. U moet dan zelf wat doen. Vanaf 15 mei 2002 kunt u terecht bij uw verhuurder of uw gemeen te. De verhuurder of de gemeente heeft dan een formulier Eerste Aanvraag voor u. Dat formulier moet u gebruiken als u weer huur subsidie wilt vanaf 1 juli 2002. Vaccinatie Meningokokken C De landelijke vaccinatiecampagne meningokokken C gaat in juni van start. Het gaat hierbij om kinderen in de leeftijdsgroep van 14 maanden tot en met 5 jaar en kinderen van 15 tot en met 18 jaar. In september vinden vaccinaties bij kinderen in de tussenliggende leeftijdsgroep plaats. Alle kinderen van 14 maanden tot en met 18 jaar worden gefaseerd gevaccineerd voor 2003. Oproep Eind mei/begin juni ontvangen alle ouders/verzorgers van kinde ren van 12 maanden tot en met 5 jaar en van 15 jaar tot en met 18 jaar een oproep thuis, waarin plaats, datum en tijdstip van de vac cinatie vermeld staan. Ouders van kinderen van 6 tot en met 14 jaar ontvangen in augustus een oproepbrief. Meer informatie Omdat de GGD veel telefoontjes verwacht voor deze vaccinatie, hebben zij een speciaal callcenter ingeschakeld. Als u vragen hebt over de oproep kunt u op werkdagen van 3.00 uur tot 21.00 uur het callcenter bereiken op telefoonnummer 053-8507055. Collectes Vanaf maandag 3 juni tot en met zaterdag 8 juni collecteert het Nationale Epilepsie Fonds. De week daarop collecteert de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (ANGO). Hebt u vragen over een collecte? U kunt dan bellen met def Publieksbalie van de gemeente Rijssen, telefoonnummer 85 47 74. Openbare vergaderingen De commissie Algemeen Bestuurlijke en Economische Zaken en de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling vergaderen gezamenlijk op donderdag 13 juni 2002 om 19.00 uur tot 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt: 1. Op.ening 2. Kantoorvestiging op bedrijventerreinen 3. Bedrijventerreinenvisie 4. Rondvraag 5. Sluiting Aansluitend vergadert de commissie Algemeen Bestuurlijke en Economische Zaken. De agenda hiervoor luidt als volgt: 1. Opening 2. Mededelingen - invoering nieuwe gemeentenaam 3. Lokale omroep 4. Benoeming leden programmaraad Castel Twente en wijziging verordening programmaraad Gastel Twente 5. Bestuursopdracht integrale veiligheid 6. Intergemeentelijke aangelegenheden -wijziging gemeenschappelijke regeling RegioTwente 7. Rondvraag De stukken voor deze openbare vergadering kunt u inzien bij de stafafdeling Bestuurs-en managementondersteuning, kamer 214 van het gemeentehuis, locatie Rijssen. U kunt deze afdeling berei ken op telefoonnummer 85 46 25. Tijdelijke verkeersmaatregel Oosterhofweg In verband met de uitvoering van het vaccinatieprogramma tegen meningokokken C in het Parkgebouw zijn op maandag 10 juni 2002 tijdelijke maatregelen van toepassing om de verkeersstroom in goede banen te leiden. Het betreft de volgende maatregelen: op de Oosterhofweg tussen Parkstraat en Albertsdijk wordt een richtingsverkeer ingesteld, uitgezonderd voor fietsers; gemotori seerd verkeer mag alleen in de richting van de Albertsdijk rijden. de Oosterhofweg tussen Albertsdijk en uitrit parkeerplaats Parkgebouw wordt voor alle verkeer afgesloten. de toegang tot het Parkgebouw wordt afgesloten voor gemotori seerd verkeer; op het terrein van het Parkgebouw worden dus alleen fietsers en voetgangers toegelaten. Het kan zijn dat door de sterke toeloop van verkeer er enige ver- keershinder zal ontstaan Hiervoor wordt begrip gevraagd. Bestemmingsplan Stad Noord 1998 Vanaf 14 juni 2002 kunt u voor vier weken het bestemmingsplan Stad Noord 1998, correctieve herziening, inzien. De raad heeft dit plan op 27 mei 2002 vastgesteld. Het bestemmingsplan gaat over het aanpassen van de voorschrif ten waaraan goedkeuring is onthouden. Dit ontwerp is ongewij zigd vastgesteld omdat niemand bij de raad zijn reactie over het ontwerp heeft bekend gemaakt. Alleen belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij redelijker wijs niet in staat zijn geweest hun reactie aan de raad kenbaar te maken, kunnen bij Gedeputeerde Staten schriftelijk hun bedenkin gen indienen. Het bestemmingsplan kunt u inzien op de Publieksbalie van de sec tor Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis te Rijssen. Dit kan op de openingstijden van het gemeentehuis en na afspraak buiten de werkuren. Ontwerpbestemmingsplan Holten Dorp Vanaf 7 juni 2002 kunt u voor vier weken het bestemmingsplan Holten Dorp, deelplan 1 en 2, herziening ex artikel 30WRO inzien. Het bestemmingsplan gaat over het opnieuw bestemmen van de onderdelen waaraan door gedeputeerde staten goedkeuring is onthouden (regeling LPG afstandcirkels). Daarnaast zijn herzieningen opgenomen die bij de eerdere vast stelling ten onrechte niet opgenomen waren (hoogte Hoftestraat 41, industrieterrein de Haar II, bouwkavel Oranjestraat 43, bouw hoogte industrieterrein). Ook is de bestemming van een perceel tussen de N332 en de Keizersweg opnieuw bestemd. Het bestemmingsplan kunt u inzien op de Publieksbalie van de sec tor Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis locatie Rijssen. Dit kan gedurende de openingstijden van het gemeentehuis en na afspraak buiten de werkuren. In de periode dat u het bestemmingsplan kunt inzien, kunt uw mening schriftelijk bekend maken aan de gemeenteraad. Bestemmingsplan Veeneslagen West, herziening 2002-1 Vanaf 7 juni 2002 kunt u voor zes weken het besluit van Gedeputeerde Staten inzien van 16 mei 2002, nummer RWB/2002/1172. Bij dit besluit is goedkeuring verleend aan het besluit van burgemeester en wethouders van 23 april 2002 tot vaststelling van het bestemmingsplan Veeneslagen West, herzie ning 2002-1. Het bestemmingsplan gaat over een wijziging van enkele bebouw ingsklassen van bouwpercelen aan de Veeneslagen en de Kolenbrander. In de periode dat u dit besluit kunt inzien, kunnen belanghebben den beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Het goedkeuringsbesluit treedt in werking op de dag na afloop van de beroepstermijn. Tenzij binnen deze termijn een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het bestemmingsplan kunt u inzien op de Publieksbalie van de sec tor Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis locatie Rijssen. Dit kan gedurende de openingstijden van het gemeentehuis en na afspraak buiten de werkuren. (Concept) subsidieverordening Op dit moment werkt de gemeente aan een nieuwe subsidieveror dening voor de gemeente Rijssen. Het is de bedoeling dat deze nieuwe verordening in werking treedt met ingang van het subsidiejaar 2003. Aan de nieuwe subsidiever ordening zijn een aantal deelverordeningen toegevoegd. In de deelverordeningen is een aantal specifieke zaken geregeld over onderwerpen als subsidiëring koren, subsidiëring ouderenor- ganisaties, subsidiëring gehandicaptenorganisaties, jeugdleden subsidies, deskundigheidsbevordering vrijwilligers en jubilea-acti viteiten, subsidiëring evenementen, sportsubsidie en startsubsi die. De subsidieverordening wordt aanvullend genoemd omdat het. aanvullend is op de Algemene Wet Bestuursrecht. De nieuwe (con- cept)subsidieverordening en de deelverordeningen zijn uitgewerkt in een subsidienota. De nota geeft een beeld van het subsidiebe leid in de nieuwe gemeente. Ook geeft deze nota aan welke afwe gingen zijn gemaakt bij de totstandkoming van de nieuwe (con cept) subsidieverordening. De subsidienota piet de verordening en deelverordening kunt u krijgen bij het taakveld Welzijn, gemeentehuis locatie Holten. Dit kan tegen een bedrag van 3,50. Inspraakprocëdure De gemeenteraad moet de Algemene aanvullende subsidieveror dening nog vaststellen. U kunt dan als belanghebbende, uw mening nog kenbaar maken. Dit moet schriftelijk! Uw schriftelijke reactie kunt u sturen naar burgemeester en wet houders, postbus 244, 7460 AE Rijssen. Dit moet voor 27 juni 2002. Tot 27 juni 2002 kunt u namelijk de subsidienota inzien. U kunt hiervoor terecht bij de afdeling Ontwikkeling, taakveld Welzijn gemeentehuis, locatie Holten. In de kern Rijssen kunt de nota inzien bij de Stafadeling Bestuurs-en managementondersteuning, kamer 214 van het gemeentehuis. Na 27 juni 2002 zijn de schriftelijke reacties verwerkt. Deze reacties worden behandeld in een vergadering van de commissie welzijn, personeel en organisatie. De Algemene aanvullende subsidiever ordening gemeente Rijssen zal naar verwachting op 23 september 2002 door de gemeenteraad vastgesteld worden. Clientenparticipatie Adres gemeentehuis: Schild 17461 DD Rijssen Smidsbelt 6,7451 BL Holten Postbus 244, 7560 AE Rijssen e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis is geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak 1 elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Bun artil ReggelandThuiszorg:de heer H. Olthof telefoonummer 51 53 Uitkerinsgerechtigden :mevrouw S.E. S.E. Letsoïn kern Rijssen telefoonnummer 06-18 76 02 12 mevrouw H.J. van Vliet telefoonnummer 51 33 00 Uitkeringsgerechtigden:mevrouw J.M. Westera kern Holtentelefoonnummer 362088 v Secretariaat: mevrouw G. te Winkel-Waarlo, ambtenaar sociale las> zaken, telefoonnummer 85 47 42 De Cliënten die geen zitting hebben in de cliëntenraad kunnen agen- van dapunten aandragen voor de vergaderingen Hiervoor kunnen zij contact opnemen met een van bovenvermelde telefoonnummers. Het De eerstvolgende vergadering is op woensdag 26 juni 2002. wek Daarna volgen er nog vergaderingen op 28 augustus, 23 oktober karr en 18 december 2002. Mogelijkheid tot het indienen van subsidie-aanvragen 2002 Ü'f, (voor instellingen werkzaam binnen de ouderenzorg in de kern n Rijssen) Instellingen, die werkzaam zijn op het terrein van de ouderenzorg (ver binnen de kern Rijssen, kunnen vóór 1 juli 2002 aanvragen in te nun dienen subsidie uit het jaarlijkse budget Extramuraal flankerend Ouderenbeleid 23.780,—). Het gemeentebestuur moet voor de uitvoering van de Algemene bijstandswet (Abw) zorg dragen voor clientenparticipatie. Dit is op grond van artikel 118, sub c van de Abw. Wat is clientenparticpatie? Door cliëntenparticipatie worden uitkeringsgerechtigden (en even tueel vertegenwoording van belangenorganisatie) bij de uitvoering van de Abw betrokken. Een cliëntenraad kan het college gevraagd en ongevraagd advise ren over beleidsvoorstellen, over gebruik van voorlichtingsmateri aal en over de kwaliteit van de producten van sociale zaken. De vergaderingen vinden minimaal twee keer per jaar plaats. In de gemeente Rijssen is vorig jaar vier keer vergaderd. De vergaderin gen van de cliëntenraad zijn openbaar. Burgemeester en wethouders brengen jaarlijks verslag uit aan de gemeenteraad over de werkzaamheden van de cliëntenraad. Het verslag maakt deel uit van het beleidsverslag Abw, omdat artikel 118 van de Abw bepaalt dat het beleidsplan en beleidsverslag onder meer in dienen te gaan op de .realisatie en de vormgeving van cliëntenparticipatie. De cliëntenraad De samenstelling van de cliëntenraad voor de nieuwe gemeente Rijssen ziet er als volgt uit: gemeente Rijssen: de heer J.J.A. ter Keurst, wethouder sociale zaken, onderwijs en werkgelegenheid, tevens voorzitter; FNV: de heer G.J. Zwoferink, telefoonnummer 51 76 25 In het kader van de gemeentelijke herindeling is in de harmonisa- tievoorstellen subsidiebeleid vastgelegd dat de verschillende wij zen van subsidie toewijzing in de voormalige gemeenten Holten en Rijssen gecontinueerd zullen blijven tot 2003. Dit heeft tot gevolg dat instellingen, die in Holten werkzaam zijn op het terrein van ouderenzorg, geen beroep kunnen doen op het budget voor extramuraal flankerend ouderenbeleid. De besteding van het geld voor het extramuraal flankerend beleid vindt plaats op basis van de ingediende aanvragen. In het wel- zijnsplan gemeente Rijssen zijn regels opgesteld voor de totstand koming, de hoogte, de aanwending en de verdeling van het jaar lijkse budget voor extramuraal flankerend ouderenbeleid. Dit wel- zijnsplan wordt als leidraad gebruikt bij de beoordeling en toeken ning van de in te dienen aanvragen om een financiële bijdrage voor flankerend ouderenbeleid. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de sector Dienstverlening, taakveld Welzijn, telefoonnummer 85 45 11. U kunt deze afdeling vinden op kamer 5 van het gemeentehuis, locatie Holten. Ingekomen bouwaanvragenlmeldingen (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan) 16 mei 2002 20020527 Burgemeester Knottenbeltlaan 13 te Rijssen, tijdelijk plaatsen caravan met aan bouw; 16 mei 2002 20020532 Middeldijk 19 te Rijssen, bouwen woning; 16 mei 2002 20020525 Zuiderstraat 3G te Rijssen, vergroten woning en plaatsen dakkapel; 21 mei 2002 20020534 Arend Baanstraat 55 te Rijssen, bouwen carport; 21 mei 2002 20020533 Witmoesdijk 33 te Rijssen, gedeeltelijk ver nieuwen woning; 22 mei 2002 20020535 Watersnip 28 te Rijssen, bouwen serre aan de woning. Bovenvermelde bouwaanvragen/meldingen kunt u inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeente huis, locatie Rijssen. Alleen voorzover voor de bouwaanvragen vrijstelling van het bestemmingsplan is aangevraagd (zie onder bouwplannen) kun nen belanghebbenden binnen twee of vier weken na deze publica tie hun schriftelijke reactie kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Rijssen. Deze zijn in principe openbaar. Bouwplan (artikel I9WRO en/of artikel 50 WW) (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan) Van per bij gen Het wet plai Ore In c het wel prir Bi nur 16 i 16 i Var de Rui ner We In sch Rijs ba< Vi d( i 27 27 2 april 2002 20020390 naast Kerkhofsweg 18 te Holten, plaatsen van een silo t.b.v. paneermeelopslag. Vanaf 7 juni 2002 kunt u voor 4 weken (tot en met 4 juli 2002) het 27 bouwplan inzien. Dit kan bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, 27 kamer 201 van het gemeentehuis, locatie Rijssen. 27 Burgemeester en wethouders zijn van plan medewerking te verle nen aan dit bouwplan met toepassing van artikel 19, lid 3 WRO I 27 en/of artikel 50 WW. I 27 In de periode van 7 juni tot 4 juli 2002, kunt u uw schriftelijke reac- 27 tie sturen naar het college van burgemeester en wethouders van Rijssen, Postbus 244, 7460 AE Rijssen. Deze zijn in principe open- 27 baar. 27 27 I 27 Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. Adres gemeentewerk Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen Openingstijden gemeentewerk Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 t en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst-ver- lening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secre taris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeester A. H. Lonink, wethouder j. Flim-Gerritsen of wethouder J. J. A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. Voor een afspraak met de gemeentesecretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, -wethouder W.A. J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoon nummer 0548-85 46 13 bellen. 27 27 28 29 29 29 29 .29 29 29

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 12