Ondanks regen verliep Knijff Toernooi goed Joke Reuser: 'Kwaliteit lever je met elkaar' zorg Roba Triatlon Rijssen Fietsen gestolen ÏS - Afscheid bij Diessenplas na ruim zeventien jaar Motocross en zijspan op Herikerberg in Markelo Evaluatiebijeenkomst over Centrale Huisartsenpost Theater in Natuurdiorama Uitslagen handbal Blauw Wit doet mee aan toernooi Markvogel Cup Uitslagen Bergruitertjes Uitslagen TTV Okia Uitslagen Bergvliegers Erik Veneklaas wint Orleans DONDERDAG 30 MEI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 Markelo - Erik Davids heeft afgelopen zondag goed gereden tij dens de NK Motocross in Markelo. De eerste manche reed hij behoudend achter de voorste rijder. 'Ik wilde later m'n slag slaan. Als je meteen voorop gaat rijden zorgt dat voor teveel stress, omdat ze je dan steeds proberen in te halen.' De achter blijvers reden later steeds voor de kopgroep en Erik kon deze maar niet inhalen. Hierdoor eindigde hij in de eerste manche als derde. De tweede manche ging voor hem een stuk beter. 'Al bij de start kwam ik meteen goed los', geeft hij aan. Hij sloeg dan ook direct een gat. Hij kwam deze manche als eerste over de streep. Voor de zijspancombinatie Erwin Jansen en André Vincent was het een totale pechdag. Erwin Jansen: 'Het was conditioneel een zeer zware wedstrijd. De baan was heel erg zwaar.' De eerste manche werd niet uitgereden en ook de tweede manche kwam de combinatie al in problemen. Erwin: 'We vlogen meteen al over de kop en moesten vanaf het eind weer beginnen.' Zijspancombinatie Haan/ Dijk bracht het er beter vanaf. Erik Haan: 'De baan was aan het eind smaller, zodat inhalen daar moeilijker was. Daarom kwamen we bij de eerste manche als veertiende over de streep.' De tweede manche ging het voor de ze Holtense combinatie beter af. Toen kwamen ze als elfde over de streep. Holten - Stichting Welzijn Ouderen Holten houdt donderdag 30 mei om 15.00 uur in zaal Vosman in samenwerking met de plaatselijke huisartsen een evaluatiebijeenkomst over de sinds 4 maart bestaande Centrale Huisartsenpost te Deventer. Onderwerpen die daarbij ter sprake komen, zijn onder meer: - Aanrijden van dienstdoende artsen en ambulances; Telefoni sche bereikbaarheid van de huisartsenpost; Het oprekken van de "dagzorg" tot 20.00 uur en daarna door het draaien van het Holtense huisartsennummer doorgeschakeld worden naar Deventer. Uit landelijk onderzoek is namelijk gebleken, dat de meeste spoedeisende gevallen zich voordoen tussen 16.00 en 20.00 uur; Een wat minder streng afschermende instelling van degenen die in eerste instantie de telefoon beantwoorden is wenselijk, omdat daardoor bescheiden mensen het risico lopen ten onrechte van contact met een arts te worden afgehouden: Het opleidingsniveau van hierboven genoemde functionaris; De noodzaak om te komen tot wijziging in dc polisvoorwaarden van sommige ziekenfondsen, omdat deze niet allemaal ver voerskosten naar en van de huisartsenpost vergoeden; Eén apo theekvoorziening in dc buurt van de centrale huisartsenpost. Ongetwijfeld is deze opsomming niet volledig, maar dat zal dan blijken tijdens de bijeenkomst, waarvoor u van harte wordt uit genodigd. Dc laatste tijd worden mjuiet NS station weer vrij veel fietsen gestolen. Veelal gaat het om nieuwere en duurdere fietsen. Het is natuurlijk te gek voor woorden dat. in onze woonplaats derge lijke fietsen niet gestlad kunnen worden zonder dat deze worden gestolen. Desondanks adviseert de politie geen nieuwere c.q. duurdere fietsen daar te stallen omdat u dan een gerede kans loopt dat u uw fiets kwijtraakt aan een ander. Holten - In het Natuurdiorama Holterberg wordt woensdag 14 augustus. Deelname is gratis, maar kinderen dienen zich wel vooraf op te geven. Dit kan op nummer: 0548 - 361979. Koen Korhoen gaat kamperen op de Sallandse Heuvelrug. Maar dat doet hij niet alleen: Snoet, Sproet gaat met hem mee. Ze hebben er erg veel zin in, maar Snoet Sproet en Koen Korhoen zijn het lang niet altijd met elkaar eens. Bob de boswachter moet er zelfs aan te pas komen om de ruzie bij te leggen. Maar hoe gaat hij dat doen? En welke avonturen beleven Snoet en Koen allemaal op de Sallandse Heuvelrug? Kinderen die houden van verhalen, voorlezen en de natuur, kunnen Actief Koen Korhoen en Snoet Sproet helpen met hun voorbereidingen. De voorstelling is spe ciaal ontwikkeld voor Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug en is bestemd voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Er zullen dit sei zoen drie voorstellingen gegeven worden. De eerste voorstel ling is woensdag 5 juni om 19.00 uur bij het bezoekerscentrum Sallandse Heuvelrug van Staatsbosbeheer in Nijverdal. (Foto: Johan Bolink) Holten - De jeugdcommissie van Blauw Wit kan terugzien op een goed verlopen negende editie van het Meester Knijff Toer nooi. Het jeugdtoemooi begon met regen, maar na verloop van tijd verscheen de zon. De laatste wedstrijden speelden zich af op de zonovergoten speelvelden van 't Vletgoor. De organisatie van het Meester Knijff Toernooi was afgelopen zaterdag al vroeg in de weer om alles op rolletjes te laten verlo pen. Toen de eerste teams zich bij het wedstrijdsecretariaat meldden, kon men de dag met vertrouwen tegemoet zien. He laas werkte het weer niet geheel mee. Een deel van het ochtend programma viel in het water. De jonge voetballers lieten zich hierdoor echter niet uit het veld slaan. Doordat er in poules gespeeld werd, was het wedstrijdschema kort en overzichtelijk. Slechts een team moest verstek laten gaan. De poulewinnaars werden: Pou le F1 W.H.c.Z. F2; Poule F2Blauw Wit F2; Poule F3W.H.C.Z. F4; Poule F4Blauw Wil F4; Poule EINieuw Heeten El; Poule E2Blauw Wit E2; Poule D1A.B.S. Dl: Poule D2Heeten D2; Poule D3Blauw Wit D3: Poule CISp. Wesepe C1Poule MBJuventa MB 1 De laatste prijsuitreikingen wer den verzorgd door medeorgani sator Paul de Vrijer in samen werking met de heer M. Knijff. Met dank aan de EHBO Holten, de scheidsrechters en alle vrij willigers werd een mooie negen de editie van dit jeugdtoemooi besloten. Holten - De voorronden van het Nederlands kampioenschap be- achhandbal werden afgelopen weekeinde gespeeld. Holten nam met maar liefst zes teams aan de wedstrijden deel. Handbaldamesteam 1, dat vorig jaar de voorronden wist te win nen, zat dit jaar in een zware poule. Holten deed het goed won tweemaal en speelde een keer gelijk, maar moest zijn meerdere erkennen in de beide divisie team in de poule BWO (tweede divisie) en Overwetering (derde divisie). Het Dames 1 team ein digde daardoor als derde. Dames 2 werd vierde in haar poule. Eenmaal winst (tegen Wesepe) en een keer gelijk (te gen CVO 2) en drie nederlagen waren de resultaten. Dames 1 was tot de laatste wed strijd tegen Broekland 2 in de race om een plaats bij het Neder lands kampioenschap. Door winst op Raalte en een gelijkspel tegen FICW werd de wedstrijd tegen Broekland 2 doorslagge vend. Flolten speelde gelijk waardoor Broekland eerste werd. De heren wisten met twee gelijke spelen twee punten te pakken. Tegen HCD en VIOS werd het een gelijk spel. Van Minerva en Blauw Wit werd verloren. Holten werd daardoor vierde. De beide B-teams deden voor het eerst mee. BI verloor slechts een keer, maar speelde verder drie keer gelijk. Dat le verde een derde plaats op. B2 won twee keer en speelde een keer gelijk. Competitie Holten - Handbalmeisjes B won van ABS 2. Na een gelijke stand bij rust (7-7) wist Holten in een goede tweede helft de volle winst te pakken met 18-12. Meisjes C won ook van ABS. Holten was veel sterker. Bij rust leidde Holten al met 9-2. De eindstand werd 17-2. Het D- team verloor van SDOL. Lutten- berg won met 4-14. Holten - 'Kwaliteit van zorg le ver je met elkaar' staat er op de uitnodigingskaart voor haar af scheidsreceptie. Die tekst staat er niet voor niets: het was de lei draad van Joke Reuser in de ja ren dat ze werkte in de Diessen plas. Reuser neemt vandaag, donderdag 30 mei, afscheid. Ook de dag van gisteren stond al in het teken van haar vertrek uit dit Holtense zorgcentrum. Reus er gaat in de OBU, zeg maar de 'vut' voor de zorg. 'Tot vorig jaar werkte ik nog veertig uur per week. Maar langzamerhand kreeg ik iets van 'cr is meer dan werken'. Vandaar dat ik gebruik maak van deze regeling.' Ruim zeventien jaar werkte ze in de Diessenplas. Ze kwam er als hoofd welzijn. 'Het toenmalig bestuur had het idee dat aan dat welzijn nog wel het een en ander schortte', lacht ze. In die zeven tien jaar veranderde er veel. Heel frappant is wel dat in de tijd dat Reuser haar werkzaam heden in Holten begon, de kan didaatbewoners getest werden of ze wel gezond genoeg waren. 'En nu wordt gekeken of ze wel voldoende mankementen heb ben', schetst ze deze ommekeer. In de jaren die volgden werd een begin met het flankerend beleid, nu biedt de Diessenplas de mo gelijkheid tot zestig tijdelijke opnames per jaar; toen startte ook het substitutieproject, of in gewoon Nederlands: aanvullen de verpleeghuiszorg. Reuser werd zorgmanager, deed de wachtlijstbegeleiding en de plaatsing in De Diessenplas, ze had te maken met opleidingen, personeelsbeleid, kwaliteitsbe leid, wet- en regelgeving om maar eens een aantal zaken te noemen. En een aantal jaren ge leden werd de hele Diessenplas gerenoveerd. Reuser probeerde de voorwaar den te scheppen zodat er goede zorg kon worden geleverd. 'Er is een heel stel medewerkers nodig om zo'n huis draaiende te hou den. De Diessenplas telt 51 ver zorgingshuisbewoners, 19 ver pleeghuisbewoners, een dagver zorging die vijf dagen per week draait, de aanvullende verpleeg huiszorg voor bewoners die meer zorg nodig hebben, en daarnaast wordt ook zorg gele verd bij bewoners van de aan leunwoningen en bij zelfstandig wonende ouderen. Je hebt niet alleen medewerkers nodig, maar ook vrijwilligers. Zorgen doe je samen', benadrukt ze. Ze heeft het idee dat Holtenaren de Diessenplas echt weten te waarderen. 'Dat blijkt ook. De Holtense gemeenschap bracht het geld voor het dagverblijf bij de ziekenafdeling bij elkaar, en vorig jaar het geld voor de rol stoelbus. Bovendien zijn de cir ca honderd vrijwilligers meren deels afkomstig uit Holten. Dat zegt wel iets.' Vooral mooi aan haar werk vond ze het werken vanaf de beginfa se tot de realisatie van een pro ject. 'Je maakt een plan. Hoe start je een dagopvang. Hoe (Foto: Harry Broeze) krijg je een verpleegunit in Hol ten. En dat is met de huidige bu reaucratie niet eenvoudig. Je steekt er veel energie in. En ten slotte hebben de bewoners er weer een voorziening bij. Dat geeft veel voldoening.' Ze ge noot van de mogelijkheid om telkens iets nieuws aan te kun nen pakken. 'Als er niet zoveel uitdagingen waren geweest, was ik hier geen zeventien jaar blij ven hangen. En je werkt niet al leen in zo'n mooi huis, want dat is de Diessenplas toch, maar ook binnen een goede organisatie. 'Ik heb in Holten een fijne tijd gehad. Het dorpse heeft me al tijd aangesproken, een beetje dat informele.' Zelf woont ze in Deventer. Overwogen om naar Holten te verhuizen? 'Holten is een prachtig dorp. Maar ik had zo het idee dat ik toch beter in Deventer kon blijven wonen. Als ik hier in Holten een bosje bloemen haalde, kon het zijn dat ik zomaar twee uur onderweg was', lacht ze. 'Ik denk dat ik de collega's wel zal missen, en dat geldt ook voor de bewoners. Het contact wordt natuurlijk beduidend minder. Ik zal heus nog wel een keertje kof fie komen drinken, maar verder moet ik me er ook niet mee be moeien. Anderen, met andere ideeën, moeten het maar overne men. En dat zal ook wel lukken'. SV Markvogels houdt komen de zaterdag 1 juni voor de 22e keer het toernooi om de Mark vogel Cup. Het is dit jaar, door verplich tingen in de nacompetitie en familiedagen, niet gelukt een toernooi met acht ploegen te organiseren. Bovendien wordt de organisatie steeds vaker ge confronteerd met afzeggin gen. Toch denken de organisatoren een aantrekkelijk programma te hebben samengesteld. Er zijn in elk geval twee kam pioenen aanwezig, namelijk Sportclub Markelo en Blauw Wit uit Holten. Het toernooi wordt gespeeld in een halve competitie zodat alle tegenstanders elkaar ont moeten. Om toch tot een fina le te kunnen komen zijn er twee poules van drie ploegen samengesteld waarbij alle punten tellen. In de finales spelen dan vervolgens de nummers drie en de nummers twee om de plaatsen drie tot en met zes. De nummers een van elke poule spelen vervol gens om de Markvogelcup. Het toernooi begint om 10.00 uur. Rijssen-Holten - De inschrijving voor de tiende editie van de Ro ba Triatlon, die gehouden wordt op zaterdag 15 juni, loopt heel voorspoedig. Dat vertelde voor zitter Anton Janssen. 'Vooral wat betreft de achtste triatlon. We zitten op dit mo ment al boven de 125 deelne mers. Gezien de ervaring dat veel mensen op het laatste mo ment inschrijven, denken we dat in dit onderdeel meer deelne mers aan de start komen dan vo rig jaar. We zitten twee weken voor de Triatlon Flolten, dus we hopen ook veel Holtenaren te kunnen inschrijven die de triatlon in Rijssen als testc^e gebruiken.' Vorig jaar deden aan de achtste triatlon honderdveertig sportie- velingen mee. Hoe groot het aantal4eams is dat meedoet kon Janssen nog niet zeggen. 'Meer dan de helft van de teams schrijven pas echt op het allerlaatst in.' Vorig jaar de den 45 teams mee. Ingeschreven kan er nog worden tot 1 juni. Nieuw is dit jaar het Kampioen schap van Rijssen-Holten. dat gehouden wordt onder de deel nemers aan de achtste triatlon, de individuele Sprint Triatlon. Deelnemers uit de hele gemeen te Rijssen, Holtenaren en Rijsse- naren, komen hiervoor in aan merking. Voor zowel de eerste dame als de eerste heer stelt de organisatie, in sapienwerking Holten - Het clubkampioen schap van PC de Bergruitertjes werd dit keer al in mei verreden. Opnieuw voorzien van stralend mooi weer traden ruiters en amazones aan om te strijden om de clubtitel. Bij het springen was de einduit slag als volgt. 1Angela van Lies met Black King, zij kreeg hiervoor de Jaap Spakman Be ker: 2. Elsbcth Deijk met Polly: 3. Michelle Willemsen met Sha dow: 4. Marylou Holleman met silke; 5. Jose Oolbekkink met Bontje. De dressuur werd gewonnen door Malou Hoefman met sha- rim, zij kreeg de Vosman Beker: 2. Eva Hoefman met Bobby: 3. José Verhoeven met Esto: 4. Britt Barvelink met Pepsi; 5. Angela van Lies met Black King; 6. Michelle Willemsen met Shadow; 7. Myrthe Kuipers met Silvester. De meest veelbelovende groene ruiter werd Jorrit Willemsen met Okidoki, naast twee eerste prij zen kreeg hij hiervoor de Her man Vincent beker. De beste drie van de club: 1Angela van Lies met Black King; 2. Malou Hoefman met Sharim; 3. Mi chelle Willemsen met Shadow. met hoofdsponsor Roba, een aantrekkelijke prijs beschikbaar. Evenals in voorgaande jaren wordt de wedstrijd gehouden op en rond zwembad De Koerbelt. 's Morgens om 10.00 uur is de start van de traditionele kwart Trio Triatlon, waaraan door veel Rijssense teams wordt deelgeno men. Om 13.00 uur start de indi viduele Sprint Triatlon, de acht ste triatlon. Hiervoor moet 500 meter worden gezwommen, 20 kilometer worden gefietst en 5 kilometer worden gelopen. Deelnameformulieren zijn af te halen bij het VVV-kantoor aan de Oranjestraat te Rijssen. In lichtingen zijn te verkrijgen via www.stratos-rijssen.nl of telefo nisch bij Flerma Wessels, tele foon 0548-541616. fe Doetinchem - Touwtrekkers van Okia moesten afgelopen nabij Doetinchem werd afgelopen zondag de vierde competitiedag het Gewest Oost getrokken. Okia werd zowel dagkampioen in de 640A als in de 680A-klas- se. Dit werd beiden gedaan met maar liefst 638 kilo. Het ging dc ploeg gemakkelijk af, waarbij wel gezegd moet worden dat de concurrent Eibergen afwezig was. Uitslag 640-klasse: Okia, 21 punten; Heure en Vios Bisons, 16 punten. De 680B-ploeg zat mooi op ge wicht 676 kilo en begon de wed strijden met zes gewonnen par tijen. Het 680B-team van OKIA. dit jaar aangevuld met enkele nieu we leden, trok in Doetinchem ui termate goed. Alleen tegen de nummer een 'n Borg werd verlo ren en er werd alleen gelijkspel getrokken tegen Olden Eibergen en het Corradoteam. Zo werd de 680B-ploeg met enkele nieuwe leden uitstekend derde. Holten - Gerrit Jurjens van de Bergvliegers is winnaar van de laatste Vitesse vlucht van het seizoen geworden voor Gerrit Koetsier en Jan van Werven. Met een snelheid van tegen de 110 kilometer per uur huis waarts vleigen, is een voorspel ling maken onmogelijk, maar de ware kampioen staat er dan toch. Gerrit Koetsier kwam van twee en ging naar een prachtig kam pioenschap. Tweede werd Jan van Werven die van de vierde plek kwam, derde werd Henk Jansen die van een naar drie zak- De kampioensvogel op de Vites se werd de 047 van Gerrit Jur jens, deze kanjer begon met een kleine voorsprong aan de laatste Vitesse-vlucht, maar liet er geen gras over groeien en liet zich als eerste op de laatste Vitesse- vlucht afvlaggen. De volledige uitslag is: G. Jurjens, 1-19- 21-22; G. Koetsier, 2-3-4-18-32-33-37; J. van Werven, 5-23-26; A. ten Dam2,6- 7-16-38; H. van Beek. 8-9-20-25; G. Kwintenberg, 10-14-24; H. Paalman, 11: M. Lodewegens, 12; H. Wansink, 13-27; G. Jansen, 15-17-36-39; A. Kramer, 28: W. Aaftink. 29-34-35; E. Veneklaas. 30; H. Jansen, 31-40. Holten - Erik Veneklaas van duivenvereniging De Bergvlie gers is winnaar van de eerste fondvlucht (boven 500 kilome ter) geworden voor Gerrit Koet sier en Marinus Lodewegens. Ook op deze Orleans (584 kilo meter) ging het boven de 100 ki lometer per uur huiswaarts, wat inhield dat de prijzen in twintig minuten verdiend waren. De volledige uitslag is: E. Vene klaas, 1-9; G. Koetsier, 2-6-11-14- 16; M. Lodewegens. 3; G. Jurjens, 4-12; J. van Werven, 5-10-15-17- 19; A. Kramer. 7-20; R. Bannink, 8- 21: H. Jansen, 13-18.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9