1 Ter Keurst wil zich inzetten voor computerproject minima Gezelligheid troef tijdens afgelopen voorjaarsfeest buurtschap Beuseberg Regio Fietsvierdaagse Eerste steen huisjes park Twenhaarsveld Voetbalwedstrijden om gemeentebokaal Kennismakingsinterview met PvdA'er Hans ter Keurst till ssil Yanniek wint tractor Zakelijk Bekeken Muziekexamens in Regenboog Poolse auto onderzocht Foto-expositie in gemeentehuis Sallandse Heuveltocht Diefstal reep Inloopgroep SV Holten mnm ia» jaag - DONDERDAG 30 MEI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Het heeft heel lang moeten duren, maar eindelijk was hét vorige week vrijdag zover. De eerste steen werd gelegd van de nieuwe bungalows die worden gebouwd op bungalowpark Twen haarsveld. De plannen voor de bouw van extra bungalows liggen al jaren op tafel, maar door strikte wetgeving werd de eigenlijke steeds weer vooruitgeschoven. (Foto: Johan Bolink) Holten - Met ingang van het jaar 2002 is de opzet voor de wed strijden om de gemeentebokaal gewijzigd. In Holten speelden Blauw Wit en Holten de laatste jaren een onderlinge wedstrijd, ook in Rijssen werd er toernooi gespeeld. Vorig jaar werd een aanzet gegeven om tot een nieu we opzet te komen. Door na- competitieverplichtingen bleek een nederlaagtoernooi niet te werken. Er was weinig belang stelling en wedstrijden op een veld achteraf spoorden niet aan tot extra inzet. De verenigingen kwamen niet met hun eerste elf tal etc. Allemaal redenen om het dit jaar anders te doen. Vorig jaar werd al afgesproken dat het toernooi in 2002 in Holten zou plaatsvinden. Beide Holtense verenigingen kozen voor een to taal andere opzet. De plannen werden voorgelegd aan de Rijs- sense verenigingen die enthou siast reageerden. De opzet was eenvoudig. Eén avond alle pou lewedstrijden afwerken, waar door alle verenigingen op één sportpark aanwezig zijn en op een andere avond kort na de poulewedstrijden een finale spe len tussen de beide poulewin naars. Doordat Excelsior in de nacompetitie speelde moest het gehele programma een week worden opgeschoven. Echter, bij de bespreking met alle vereni gingen was hierin voorzien. Op dinsdag 4 juni treden alle eerste elftallen aan op sportpark "t Vletgoor in Holten. De na- competities zijn dan afgewerkt, waardoor elke vereniging ook met het eerste team kan verschij- Voor de kinderen was de zater dagmiddag ingeruimd met onder meer paardrijden en een spellen- circuit. Zo moest er met ballen worden gegooid, was er een con- centratiespel en werd gemeten hoe lang iemand een sclvil kon schillen van een appel. Verder was er een skelterracebaan in de nen. In het overleg tussen de verenigingen is hier ook nadruk kelijk op gewezen. Om de wed strijden om de gemeentebokaal glans te geven is dit ook noodza kelijk. De nieuwe Sportraad van de gemeente Rijssen-Holten on derstreept dit. De grote wissel bokaal is door hen beschikbaar gesteld en voorzitter G. Leppink zal de beker op donderdag 6 juni aan de winnaar op de middenstip uitreiken. De toegang tot de wedstrijden is gratis, wel is er ccn verloting. Op dinsdag 4 juni beginnen de poulewedstrijden om 19.00 uur. De finale op don derdag 6 juni begint om 19.30 uur. Hieronder de poule-indeling en het wèdstrijdschema. Poule-indeling: Poule A: 1Ex celsior '31; 2. Sp. Rijssen; 3. Rijssen Vooruit; Poule B: 1. Blauw Wit '66; 2. SV Holten; 3. RKSV; Programma wedstrijden poule A op dinsdagavond 4 juni, (veld 2): 19.00 uur, 1. Excelsior '31 -2. Sp. Rijssen; 19.55 uur, 2. Sp. Rijssen-3. Rijssen Vooruit; 20.50 uur, 3. Rijssen Vooruit-1. Excelsior "31. Programma wedstrijden poule B op dinsdagavond 4 juni, (veld 1): 19.00 uur, 1. Blauw Wit '66 - 2. SV Holten; 19.55 uur. 2. SV Holten - 3. RKSV; 20.50 uur, 3. RKSV - 1. Blauw Wit *66. Finale op donderdagavond 6 ju ni (veld 1): 19.30 uur. Winnaar poule A - Winnaar poule B. (Foto's: Johan Bolink) tent opgesteld. De begin van de avond was ook voor de kinderen, namelijk een elastiekbaan. Vastgebonden aan een lange elastiek was het de be doeling een estafettestok zover mogelijk weg zien te krijgen. Holten - Hans (J.J.A.) ter Keurst is met zijn 38 jaar de jongste wethouder van de gemeente Rijssen-Holten. Aan bestuurlij ke ervaring ontbreekt het hem niet: op z'n 24ste werd hij afde lingsvoorzitter van de PvdA en twee jaar later zat hij in de scha- duwfractie. Raadslid is de gebo ren en getogen Rijssenaar sinds 1994. In januari van 2000 volg de hij de plotseling overleden PvdA-wethouder Waander Companje op. Ter Keurst werkte voordat hij wethouder werd als adviseur informatie-manage- ment bij Mistral. Als wethouder is hij voorzitter van de commis sie Publiekszaken, Sociale Za ken, Onderwijs en Werkgele genheid. Waarom Partij van de Arbeid? Dat kwam eigenlijk door mijn vader. Hij had een bredere kijk op de maatschappij, en was een aanhanger van Den Uyl. Hij keek veel naar actualiteiten, ka merdebatten en van lieverlee krijg je daar dan ook zelf inter- resse voor. Grootvader van moe ders kant zat in het NVV, dat ging later op in het FNV. Die aard een beetje: de werkende klasse en daar voor opkomen. Op z'n zeventiende werd ik lid van de Jonge Socialisten, twee jaar later van de PvdA. Nog een jaar later vroeg men of ik be langstelling had om in het be stuur te komen. Dat heb ik ge daan. Ik begon met partijpro gramma's uit te tikken, en van lieverlee mocht ik ook wat gaan schrijven. En ja, nog steeds PvdA, en na de Holten - Regio VW Sallandse Heuvelrug/ Reggeland heeft af gelopen donderdag 23 mei de Fietsvierdaagse Sallandse Heu velrug/ Reggeland gepresen teerd. Het is de eerste keer dat er in regioverband zo'n fietsevene- ment wordt gehouden. De Fietsvierdaagse duurt van 11 tot en met 14 juni en bestaat uit vier dagroutes met verschillende startplaatsen. De eerste route be gint in Raalte en gaat via Heino en Hellendoom. De tweede be gint in Vriezenveen en gaat via Den Ham en Vroomshoop. De derde start in Rijssen en komt verder door Wierden en Enter. Deelnemertjes moesten daar voor zover mogelijk lopen, maar door de elastiekband om hun middel was dit behoorlijk zwaar. De estafettestok was voorzien van klittenband die aan de rand van de baanjcon worden vastge- laatste verkiezingen meer dan ooit. Doet deze gemeente bet goed of slecht wat het onderhouden van de contacten met haar burgers betreft? Ik vind dat we een grote sprong voorwaarts hebben gemaakt. We leggen heel veel voor aan de burgers. De plannen zijn niet de finitief; de burger kan nog van alles aandragen. Neem nou de afsluiting van de Oude Deven- terweg. Vanuit Dijkerhoek kwam daartegen veel weerstand. Je moetje standpunt durven, te herzien als bewoners zwaarwe gende argumenten hebben, en dat is ook gebeurd. Alleen jammer dat bij de inloop avonden in het Parkgebouw de burger zo slecht vertegenwoor digd was. De infoavond over Reggesteyn werd daarentegen wel druk bezocht. Er is sprake van stijgende werk loosheid, wordt gezegd. Is dat merkbaar in de gemeente? Dat is (nog) niet merkbaar in Rijssen-Holten. Vooralsnog zijn er signalen dat het om een tijde lijke werkloosheid gaat. Straks wordt het duale stelsel. Blijft u wethouder? We hebben het er laatst in de fractie over gehad en ja, ik blijf wethouder. Dat betekent dat er een PvdA- raadslid bijkomt. Wordt dat ie mand uit Holten? Dat durf ik niet te zeggen. Jan- neke Rouwé uit Holten is eerst opvolgende, maar hoe de fractie De vierde route start in Nijver dal en loopt over de Sallandse Heuvelrug via Holten. Regio VVV-directeur Theo Kra- jenbrink over de nieuwe samen werking van lokale VVV's: 'Het is niet makkelijk om tot een een heid te komen, maar er wordt hard aan gewerkt en ook naar buiten toe.' Waarmee hij doelt op de nieuwe Fietsvierdaagse, die regionaal is opgezet. Ook regiomanager Inge Hend riks is 'Trots op de nieuwe Fiets vierdaagse', die van 11 tot en met 14 juni wordt gehouden. 'De lokale kantoren vonden het idee plakt. Hoe verder weg, hoe be ter. Voor alle leeftijdsgroepen, speelde 's avonds Boh Foi Toch de tent plat. Uitslagen Koningsschieten: Kop, 84 schote^i, Gerda Wibbe- (Foto: Harry Broeze) dat in gaat vullen weet ik niet. Weet u al een beetje de weg in Holten? Ik kan de weg redelijk vinden. De scholen weet ik te staan. Ik ga ook bewust naar bijeenkom sten of activiteiten in Holten, als die daar zijn. Waar ergert u zich aan Aan besluiteloosheid. Dat men oeverloos kan discussiëren over details en daarbij de hoofdzaken erg leuke maar hadden het te druk voor de organisatie ervan. Daarom heeft de Regio VVV dit opgepakt.' Hiervoor is een in ventarisatie gemaakt van fiets- evenementen in Nederland. 'El ke keer wordt in een andere plaats gestart. Wie alle dagen wil gaan fietsen kan eventueel overnachtingen boeken.' Vol gens haar is het ook mogelijk bijvoorbeeld maar een route te fietsen. Verder is de zestig kilo meter lange route in te korten tot veertig kilometer. 'Er zijn onder weg genoeg horeca en beziens waardigheden onderweg. Ook is er rekening gehouden met plaat selijke evenementen.' link; linkervleugel, 137 schoten. Broer Pekkeriet; rechtervleugel, 187 schoten, Bert Aanstoot; staart, 305 schoten. Bolle Jan Aanstoot; kop en dus Schutters- koning, 648 schoten, Arjan Vas tere. vergeet. Ik snap best bijvoor beeld dat voor een aantal raads leden de zondag principieel is, dan vind ik dat je je kunt uitspre ken waar je principieel staat, dan kun je dat laten rusten en verder gaan met waar het eigenlijk om gaat, namelijk beleid. Had u liever een andere porte feuille gehad? Ik heb een hele brede portefeuil le, heel divers, ook pittig. Maar als je jong bent kun je veel aan. 'k Heb een aantal zaken bij moe ten leren, over milieu, bouwen, handhaving. Ik heb daarbij veel steun aan het ambtenarenkorps, heel toegewijd. Ondanks de vrij krappe bezetting doen ze het goed. En je vraagt nooit teveel. Kunt u een paar pluspunten noe men van het wethouder zijn? Geen dag is hetzelfde. Soms zijn er wat minder prettige gesprek ken, soms hele goede gesprek ken. Je hebt dagen dat je niet door het werk heenkomt. En soms heb je een dag dat je even tijd hebt om over de afdeling te lopen, even kijken, een praatje maken. En een paar minpuntjes? Je denkt dat je nu een keer een avond of middag vrij hebt, en je hebt je nog niet omgedraaid of je kunt weer aan de bak. Maar oud- PvdA-wethouder Jansen zei al tijd 'Je bent wethouder 24 uur per dag, zeven dagen in de week'. Vorig jaar stond in de krant dat wethouders onderbetaald wer den, gerekend naar het aantal uren dat ze draaien en de verant woordelijkheid die ze hebben. Deelt u die mening? Je moet dit werk niet doen voor het geld. Dan ben je verkeerd bezig. We hebben een goed sala ris, zeker na de bijstelling van minister De Vries. Natuurlijk, als je dan kijkt naar het bedrijfs leven. daar verdienen ze bij een gelijkwaardige functie eens zo veel. Maar je gaat de politiek in omdat je denkt een bijdrage te kunnen leveren aan de samenle ving, niet voor het geld. Lees verderop pagina 7. Holten - Onder auspiciën van de Koninklijke Federatie van Mu ziekverenigingen (KNFM) houdt de Holtense Muziekver eniging HMV zaterdag 1 juni muziekexamens in de Prote stantse Christelijke Basisschool de Regenboog. Een achttal examinatoren zal de hele dag meer dan honderd leer lingen het examen voor het lan delijk erkende A-, B-, C- of D- diploma afnemen. De deelnemers zijn leerlingen van muziekverenigingen uit de gehele regio en doen examen op diverse blaasinstrumenten en slagwerk HMV brengt zelf acht tien kandidaten in. De douane heeft donderdag 23 mei langs de A 1 een Poolse au to onderzocht met daarin twee slapende Poolse mannen. Er werden diverse goederen aange troffen, die mogelijk van diefstal afkomstig zijn. In de auto werden tevens vier paspoorten aangetroffen. Twee waren van de aanwezige man nen en twee van heren die niet aanwezig waren. Beide aanwe zige verdachten, een 21- en 23- jarige, werden door de politie aangehouden. De twee ontbre kende Poolse mannen, een 18- en 42-jarige, werden even later aan de overkant in een restaurant aangetroffen en aangehouden. De 42-jarige man bleek een on herroepelijk vonnis van veertig dagen te hebben openstaan. De vier verdachten zijn opgesloten. Bekend is inmiddels dat een van de GSM's die zijn aangetroffen in de Poolse auto, afkomstig is uit een auto, waarin begin deze week in Lieren is ingebroken. Bij de politie in Apeldoorn werd hiervan aangifte gedaan. Nader onderzoek volgt. Gemeentehuis - Zes leden van Fotografencollectief De IJssel- groep exposeren elk zes van hun favoriete foto's in het gemeente huis te Holten. De expositie is tijdens openingstijden nog te zien tot en met donderdag 25 ju li. Vanwege het al jarenlange con stante hoge niveau neemt dit collectief binnen de Fotobond een vooraanstaande positie in. De basis voor de leden van de IJsselgroep ligt in de analoge zwartwitfotografie, door enke len nog steeds beoefend en door anderen handmatig ingekleurd. Maar ook digitale bewerkingen, zowel in kleur als zwartwit heeft in het collectief zijn intrede ge daan. Deze elementen dragen er toe bij dat een zeer gevarieerde expositie is ontstaan. De IJssel groep bestaat uit Frank Boots (Voorst), Bert Hanekamp (Epe), Rudy Leukfeldt (Assen), René Nieuwenhuis (Apeldoorn), Juul dc Vries (Zwolle) en Hans Wis- sink (Holten). Holten - Wandelsport Haarle houdt zaterdag 8 en zondag 9 ju ni de Sallandse Heuveltocht. De ze tocht komt in de plaats van de eerdere tweedaagse. De verzorging is echter wel ge lijk gebleven, dus dat betekent thee met krentenbrood onder weg voor de 30 en 40 kilometer. Alle deelnemers ontvangen ook een appel. De route van de lange afstanden gaat via een mooie tocht naar de 'rust' bij Café De Biester te Holten. Op de terugweg wordt het ge bied van de Schotse Hooglan ders bezocht. Dus geen honden mee, ook niet aangelijnd. Ook kan nog even worden uitge rust bij de traditionele legertent. De afstanden en starttijden zijn: 40 en 30 kilometer tussen 8.30 en 9.30 uur, 15 en 7,5 kilometer tussen 10.00 en 14.00 uur. De start is bij Café Vloedgraven, Kerkweg 14, Haarle (bij Nij ver dal). Voor meer inlichtingen kan worden gebeld naar familie Ren- sen, telefoon 0548-656380 of Paul van Os, 0548-623399. Holten - Bij de Aldi werd dins dag 21 mei een jongeman be trapt bij het stelen van een reep chocolade. De jongen is aange houden en overgedragen aan de politie. Omdat het de eerste keer was dat hij werd betrapt zal hij, gezien zijn leeftijd, doorge stuurd worden naar bureau HALT. Beuseberg - Het Beusebergse Feest van buurtvereniging de Beuseberg werd afgelopen vrij dag en zaterdag gehouden aan de Evertjesweg. Vorig jaar werd het feest afgelast door de toen heersende mkz-crisis. Het werd een groot feest voor de buurtbewoners. Geheel in Oos tenrijkse stijl kwamen velen in Oostenrijkse outfit naar de tent. Hier speelde de Edelweisskapel- le uit Gelselaar toepasselijke nummers. Buiten werd geschoten om de eer van Schutterskoning 2002. Echter, de vogel bleef maar han gen en hangen. Zelfs zolang, dat de organisatie op een bepaald moment een pau ze ging inlassen om de rest van de programmering niet meer in de weg te staan.Er stond name lijk nog cabaret en de revue van Dieks en Mans op het program ma. In een grote uitkijktoren in de tent vertelden zij verhalen over menige escapades van Beusebergers. De organisatie vond echter dat het konings schieten toch maar weer door moest gaan en dat er beslist niet gewacht moest worden tot de volgende ochtend. 'Dan krijg je de schutters nooit meer op de been.' Door de tent werd dan ook omgeroepen: 'Wie nog wil schieten moet zich gaan melden, anders gaan we ervan uit dat je niet meer mee wilt doen.' Velen gaven hieraan toch gehoor. Binnen zette de Edelweisskapel- le weer in. Holten - Tweemaal per seizoen start SV Holten met een inloop- groep om spelertjes vanaf vijf jaar de basisregels van het voet bal bij te brengen. Deelname is geheel vrijblijvend en alleen be doeld om de kinderen te enthousiasmeren en te kijken of zij ple zier beleven aan het voetbal. Ook voor de betreffende ouders een periode om te kijken of voetbal wel de meest geschikte sport is voor hun kroost. Afgelopen zaterdag was het weer zover dat een achttal spelertjes werden verwelkomd door Egbert Wis- sink en Wim Mollink van de jeugdcommissie SV Holten. De kinderen werden in de kantine van Meermanskamp toegespro ken en voorzien van een welkomstpakket bestaande uit allerlei bruikbare voetbalspullen en andere attributen. Deze kinderen zullen in het nieuwe seizoen als F3 de competitie ingaan. Klavertje - Bij Bestaria 't Klaverlje werd onlangs een prijsvraag gehouden waar een tractor was te winnen. De trotse winnaar Yanniek kreeg uit handen van Annemie Kamphuis de tractor uitgereikt. Let op de maandfolders van bestaria 't Klavertje. Daarin zijn regelmatig leuke prijzen te winnen.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5