mapj© Lekker lange zomeravonden aan tafel Kiezen voor licht DSAFFIER r oto Henk Mulder CHUl^ERD Het Bonte paard fotografie henk mulder BLOEM- EN BRUIDSWERK T ^^lles voor de bruidegom op onze speciale trouwafdeling KLEIN BOONSCHATE DONDERDAG 30 MEI 2002 RUIDSPA bonnen die bi) dez Regel je trouwdag in één keer gemak zekerheid én duidelijkheid alle belangrijke trouw zaken: do notaris- bruidsmodt aden-trouwdrukwerk n yldei>re|)ortaaes-hriiidsl)oekellen huwelijks lekerinycn lel.: (lyl 53X6000, rax: !l5?. 5160755 li-mail: Bolidc-m h lisile: www.wcddinggallcry. nl Party-centrum De pertecte lokatie voor de mooiste dag van uw leven. Wij hebben flexibele sfeervol ingerichte zalen van 20 tot 400 personen. Fam. Paalman Holten-Deventerweg 87-Dijkerhoek-tel. 0548-36 12 02 Oranjestraat 29, 7451 CB Holten telefoon 0548-36 18 89 telefax 0548-36 47 84 Haarstraat 26, Rijssen. Tel. 0548-51 93 33 Grotestraat 115, Nijverdal. Tel. 0548-61 30 87 OMEGA Korloff itqiK Bloemenboetiek Iris voor al uw bruidsbloemen Zoalfiy Bruidsboeketten Corsages Au tos tuk ken Kerkversieringen Kom vrijblijvend informeren naar de diverse mogelijkheden Bloemenboetiek Iris, Kerkstraat 32, 7451 BM Holten, Tel. 0548--368 078 Bloemsierkunst vi-- Oranjestraat 27 - Holten Telefoon 0548-36 16 11 II Aft II SfeftJi Almelo Enschede Hengelo vAMI. Groteslraal 39-41 De Heurne 4b Brink 174 p Oranjestraat 29, 7541 CB Holten. Tel. 0548 - 36 51 C Holten Markepad 3 tel./fax: 0548 - 36 67 11 7451 DK Holten mobiel: 06-51 70 73 50 Groenbemiddeling - Hoveniersbedrijf - Groothandel Het aanbod tuinmeubelen wordt ieder jaar weer groter. Hoewel het principe hetzelfde blijft een tafel met enkele comfortabele stoelen komen er telkens nieuwe materia len, vormen en combinaties bij. Teakhout blijft onverminderd populair. Daarnaast zien we dat steeds meer verschillende ma terialen worden gecombineerd. Een van de trends van dit moment is teak in combina tie met staal. Heel apart, deze combinatie van warm en koud materiaal. Ook formaten veranderen. De eettafel bin nen was al groter geworden, zodat er veel mensen gezellig kunnen meeeten. Deze trend zet zich buiten door. De lange eetta fels met massieve bladen zijn uitermate ge schikt om met veel vrienden lange zomer avonden aan te dineren. Comfortabele stoelen zijn daarbij wel een vereiste. Af hankelijk van de grootte van de tuin kun je bij de lange tafel bijzettafels, serveertrol leys en voetenbankjes zetten. Wie een beetje creatief is, kan een oude tuinset eenvoudig omtoveren tot een ge heel nieuwe set, aangepast aan de laatste trends en kleuren. Met kussens, parasols, tafelkleden, servetten en placemats is in een handomdraai een eigentijdse stijl te creëren. Tuintextiel is in vele kleuren en dessins verkrijgbaar. Dit jaar valt het grote Heel trendy: combinaties van materialen! (Foto: Valeur) aanbod van kleuren en dessins op. Van klassieke brede strepen tot kleurige bloem en bladdessins en dierenprints. Donker bruin, marineblauw, groen en ivoorwit zijn de zomerkleuren. Sommige kussenstof is ook los verkrijgbaar. Leuk om zelf bijpas sende tafelkleedjes, servetten en placemats van te maken. Wat we veel zien is een geïntegreerd hoofdkussentje of nekrol. Heel comfortabel en uiterst decoratief. Verlichting is een sfeermaker, ook in de tuin. Inmiddels hebben we niet meer een enkele buitenspot om onze tuin te verlichten, maar is verlichting ook als decoratie bedoeld. Buitenverlichting heeft echter ook een andere functie: veiligheid. Inbrekers worden immers niet graag gezien. Het juiste licht op de juiste plaats, daar gaat het om bij goede tuin- verlichting. Daarbij wordt onderscheid gemaakt tussen sfeerver lichting, functionele verlichting en preventieve verlichting bij de voor en achterdeur. Sfeerverlichting is vooral bedoeld voor terras en om bepaalde plekjes in de tuin te benadrukken. Denk aan ver lichting bij een vijver of een sfeervolle lamp in een mooi hoekje. Functionele verlichting wordt toegepast bij bijvoorbeeld de oprit en looppaden. Tot slot de preventieve verlichting. Eigenlijk gaat van alle tuinverlichting een preventieve werking uit, maar je kunt hier zelf ook extra aandacht aan besteden. Veel inbrekers komen via de achterdeur naar binnen, voornamelijk vanwege de slechte verlichting. Er is buitenverlichting die je zelf kunt inschakelen, verlichting die automatisch aangaat als het donker wordt, of verlichting die aan gaat zodra er iemand aan komt. Deze zogenaamde sensorlampen hebben een ingebouwde lens. Zodra iemand zich binnen het bereik van de sensor komt, schakelt de verlichting automatisch aan. Erg vervelend voor inbrekers, handig voor jou. Er is altijd wel een armatuur dat qua stijl harmonieus aansluit bij je huis en tuin. Het aanbod is groot en varieert van ouderwetse hang en tuinlantaams van koper of smeedijzer tot trendy halogeenspots. Verlichting mag uiteraard niet verblinden. De huidige lampen ver spreiden het licht dan ook meestal op een dusdanige manier datje er gerust in kunt kijken. Vooral de bekende bollen van melkglas of kunststof geven een zacht schijnsel. En er zijn ook lampen met verstelbare kappen die het licht in een bepaalde richting sturen. De serie buitenverlichting Globo kenmerkt zich door eenvoud en een modem design. Info: 0263893794 (Foto: Visopec Benelux)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 4