Kennismaking Programma triatlon met Ligtenberg zoRGriranD Kraamzorg Twente Kraamzorg: een prachtig vak! ShowFlitsen ShowFlitsen Peuterspeelzaal is geen school... KRAAMVERZORGENDE M/V Concerten Concerten Concerten K DONDERDAG 2 MEI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD j Vervolg van pagina 5. 1 Weet u al een beetje de weg in Holten? Ik kom er regelmatig. Ze ker elke maandag voor de wekelijkse besprekingen op het gemeentehuis. We hebben contacten met meerdere Holtense ver enigingen, je krijgt bur gers op bezoek. Je moet belangstelling tonen. Soms moet ik het nog even uitzoeken op de kaart: hoe steekt Holten in elkaar geografisch. Je moet je er steeds in ver diepen, regelmatig rond rijden, en gaandeweg raak je er steeds beter in thuis. En collega Ter Schure is altijd bereid om me bij te praten. U zit als SGP-wetbouder in een college waarin de SGP niet bepalend is. Uw voorgangers hadden het wat dat betreft een stuk makkelijker, toen de SGP nog een macht was, zo wel in het college als in de raad. Benijdt u hen soms niet een beetje? Ja, ik kan hen soms wel benijden. Maar ik ben nuchter, ook relativerend. Mijn voorgangers hadden te maken met een andere politieke samenstelling. Dat is duidelijk. Maar je moetje wel op de huidige situatie instellen. In het collegeprogram is overi gens ruimte geboden om een principieel minder heidsstandpunt in te ne men. Voelt u zich thuis in dit college? In het college zitten men sen met ieder een eigen achtergrond en ervaring. Je moet met elkaar in ge sprek, samen werken aan een goede samenwer king. Ook investeren in elkaar. Dan kun je samen de kar trekken en ook daadkracht tonen. Kunt u twee pluspunten noemen van het wethou derzijn? Een scala aan contacten. Het levert een duidelijk netwerk op. Je verbreedt zelf ook je kennisniveau. Soms kun je de burger een oplossing bieden, en dat is ook leuk. Dat neemt niet weg dat je geen 100 procent tevre denheidsscore kunt ha len. Altijd wordt het zo wel het algemeen belang als het persoonlijk belang tegen elkaar afgewogen. En een paar minpuntjes? Als ik het een minpuntje moet noemen: de hectiek. Hel is een hectisch be staan. Vergaderen, veel bezoeken. Je bent heel wat uren bezig, wekelijks zo'n 60 tot 65 uur. Een avond zomaar thuiszitten is een zeldzaamheid ge worden. Ik klaag niet, hoor. Maar het geeft wel een druk op het gezin. Je moet een bepaald even wicht vinden. Vorig jaar juli stond in het AD dat wethouders onderbetaald werden. Ze krijgen te weinig betaald en maken aanzienlijk lan gere dagen dan waar hun salaris op gebaseerd is. Deelt u dïe mening? Op zich deel ik die me ning. De manier waarop je bezig bent, ook de aard van het werk, de daarbij behorende verantwoor delijkheid. Naast je dag taak ben je heel wat avonden bezig en ook za terdags. Het komt voor dat je za terdags drie keer ergens bent. Als je dat bekijkt vanuit het bedrijfsleven, qua functieniveau en sa larisverhouding, ja, dan gaat die mening wel op. Waar wilt u zich tijdens de komende jaren abso luut voor inzetten Op bestuurlijk niveau is het belangrijk om een goed politiek klimaat te creeëren. ook binnen een culturele verscheiden heid. Daarbij moeten we scherp opletten hoe we met het aspect verdraag zaamheid omgaan. Ver der kwalitatief goede ba sisvoorzieningen voor de burger, zoals wegen, ver lichting, veiligheid, groen en de zaken goed voor elkaar hebben op het gebied van de riole ring. Goede serviceverle ning naar de burger. En goede huisvesting van het ambtelijk apparaat. Waar ergert u zich aan? Aan de gejaagdheid in de samenleving. Het kan kennelijk niet snel ge noeg. Ook in het verkeer; als ik kijk naar het ver keersgedrag van velen vind ik dat zorgelijk. Het respecteren van gezags verhoudingen is verdwe nen, kijk maar eens hoe bijvoorbeeld de politie bejegend wordt. Respect is belangrijk, en ook het willen inzien dat er ge zagsverhoudingen zijn. Wat doet u graag? De vraag is, waar kom je nog aan toe? Ik wandel af en toe. De vakanties brengen we door aan de Zeeuwse stranden, heer lijk ontspannend. De zee, dat trekt. Ik hou van le zen, dat is dan ook veel vakliteratuur. Ik vind het belangrijk om veel te we ten, over allerlei zaken. Wat is de mooiste plek in de gemeente Rijssen- Holten? Kasteel Oosterhof en de tuin, de directe omgeving daarvan. Een schitteren de plek, die pure rust uit straalt. Vroeger ging ik veel naar de Oosterhof, toen woon de ik in de buurt van het park. De Oosterhof heeft op mij indruk gemaakt, toen al en zeker hoe het er nu bij ligt, een plaatje. Vervolg van voorpagina Holten - Tenslotte moe ten zij nog tien kilometer hardlopen. Een parcours dat de triatleten in vier rondes vier keer door het centrum van Holten voert en eindigt in het mini-sta dion op de Smidsbelt. Voor de recreanten ziet het parcours er iets an ders uit. Zij starten niet vanuit de Schipbeek, maar zwemmen hun baantjes in Recreatiebad Twenhaarsveld, naast Landal Greenparks aan de Rijssenseweg. Wel fi nishen de recreanten net als de Elite op de Smids belt en fietsen zij over de Holterberg. Tijdens de inschrijfavond voor de recreanten in ja nuari was het dit jaar on gekend druk. Met negen honderd inschrijvingen was de 18e editie van de recreatieve triatlon in één keer volgeboekt. Er wa ren echter nog veel meer gegadigden en er ont stond een lange wacht lijst. Door het wegvallen van het NK en een uitge kiend startschema, vond de organisatie tijd in het wedstrijdschema voor twee extra startgroepen. Een voor de achtste en een voor de kwart triat lon. Op zaterdag 29 juni staan hierdoor meer dan duizend deelnemers aan de start. Maar ook dit jaar blijft het niet bij de zaterdag alleen. De triatlon is een meerdaags evenement. Donderdagavond opent de triatlon met een groot feest op de Smidsbelt. De landelijk bekende Her mes House Band, bekend van de hit 'I Will Survive1 en hun huidige single 'Country Roads', zal het publiek vanaf 20.30 uur opwarmen voor de hoofdact van de avond: het optreden van One Two Trio. Na drie kwar tier springen, zingen en swingen zal de Hermes House Band het dan weer overnemen. Uiteraard is aan de verschillende be hoeften van de mens ge dacht. Op vrijdag vinden de eer ste gebeurtenissen al wat eerder op de avond plaats. Vanaf 19.00 uur strijden jeugdige atleten voor de eer in de Jeugd Run-Bike-Run. Dit door hoofdsponsor Rabobank ingestelde Holtens Scho lierenkampioenschap is bedoeld voor de kinderen uit groep zes, zeven en acht van de Holtense ba sisscholen. De kinderen starten, in tegenstelling tot andere jaren, niet van af het Vletgoor, maar op sportpark Meermans kamp. Ook de Triatlon Balloo ning vindt plaats op Meermanskamp. Tussen 19.30 uur en 20.00 uur zullen, na de gebruikelij ke voorbereiding, een tiental ballonnen opstij gen. Zoals elk jaar. kie zen ook nu weer een aan tal spectaculaire 'specials' het luchtruim. Slot van de avond is een vriendschappelijke voet balwedstrijd tussen Ex celsior en het Holtense elftal. Het laatste team is samengesteld uit selectie spelers van de beide plaatselijke voetbalclubs: Blauw Wit '66 en SV Holten. De aftrap vindt om ongeveer 20.15 uur plaats en nog steeds geldt dat de toegang gratis is. Ook op de wedstrijddag zelf is voor het publiek genoeg te doen naast het volgen van de triatlon. In het dorpscentrum en op het Kerkplein is geduren de de hele middag een groots opgezette sport en promotiemarkt. Vele sponsors van de triatlon presenteren zich hier, wat natuurlijk zorgt voor de nodige koopjes en spe ciale triatlonaanbiedin gen. Voor de wat kleinere fans is er de McDonalds kin derspeelstraat. Vanaf 14.30 uur is de Kerk straat een heus speelpara- dijs voor de jeugd van 2 tot 14 jaar. Voor de klein tjes zijn er een draaimo len, een suikerspinkraam, een kruiptunnel, een zweefmolen en nog heel veel andere attracties. De wat oudere kinderen kun nen terecht bij de klim wand van meer dan zes meter hoog. Na de finish van de laat ste deelnemer zal Top 40 showorkest Flightcase optreden voor deelne mers, vrijwilligers en pu bliek. Rond 22.00 uur brengt Harry Slinger (van Drukwerk) een bezoek aan de Smidsbelt. Zijn bekendste hit 'Je loog te gen mij' zal ongetwijfeld voor enige rauwe kelen zorgen. Ook hier geldt dat de toegang gratis is. Zaterdag 29 juni starten de Elite-dames om 12.45 uur in de Schipbeek, een kwartier later gevolgd door de heren. De dames en heren die meedoen aan het Holtens Kam pioenschap op de kwart triatlon verschijnen om 15.45 uur aan de start. Om 18.20 uur is het de beurt aan de dames die op de achtste triatlon wil len proberen kampioen van Holten te worden, om 18.45 uur gevolgd door de heren. De laatste deelnemer wordt om on geveer 20.30 uur ver wacht. Vervolg van pagina 3. 'Is een kinderdagverblijf vooral gericht op opvang, een peuterspeelzaal richt zich vooral op de optima le ontwikkeling van de peuters. Het is geen school. Door spelen moet het gebeuren. Spelend de ontwikkeling te stimule ren en deze ontwikkeling te volgen.' Alhoewel het niet wette lijk verplicht is, wordt het toch gezien als goed en met veel waarde voor de kinderen. 'Er is goed overleg met de leraren van de groepen 1 en 2 van de basisscho len', legt Inge uit. 'Daar mee proberen we de overgang voor de kleu ters naar deze groepen zo naadloos mogelijk te ma ken.' Hiermee wordt nu proef gedraaid, maar de meningen zijn enthou siast. Ook worden alle nieuwe ontwikkelingen gevolgd en krijgen leidsters cur sussen. Zo zijn de eisen van de inrichting van de zaal strenger geworden. 'Hier mee wordt geprobeerd het ziekteverzuim onder het personeel terug te dringen. De stoeltjes voor de peuters zijn na tuurlijk klein. Als een leidster langdurig met de kinderen bezig is, kan dat rugklachten opleveren. Daarom moet het meubi lair hiervoor hoger zijn.' Om het 30-jarig bestaan te vieren werden er fees telijke activiteiten gehou den, zoals een optreden van Dolf Moed. Verder werd er een cd uitge bracht vol met peuter liedjes. Hét transferpunt van de zorgsector in de regio Twente/Oost-Achterhoek Ben je op zoek naar een boeiende baan? Kom dan werken als voor het verrichten van partusassistentie Inzetbaar tussen 17.00 uur en 24.00 uur of tussen 17,00 uur en 05,00 uur op basis van een oproepcontract. Een interessante baan! Als kraamverzorgende breng je de kraam- en babykamer in gereedheid en ondersteun en assisteer je bij de bevalling. Tevens verzorg, observeer en controleer je de pasgeborene en de kraamvrouw tot minimaal 2 uur na de geboorte van de placenta en heb je eventueel de bereidheid tot het verrichten van een 'opstart' overdag. Onze wensen Natuurlijk stellen we als organisatie wel een aantal eisen aan jou, zoals: een diploma kraamverzorgende of MDG0-vz - je bent in staat zelfstandig te werken - je hebt een flexibele en cliëntgerichte houding - je bent bereid om binnen het gehele werkgebied van Kraamzorg Twente jouw werkzaamheden te verrichten - je hebt goede communicatieve vaardigheden. Jouw wensen een prima salaris verdienen conform de CAO Thuiszorg. Wij bieden je minimaal 1.310,40 tot maxi maal 1.804,32 per periode van vier weken. Omgerekend per maand, minimaal 1.424,16 tot maxi maal 1.960,69. Allemaal uitgaande van een fulltime dienstverband, een uitstekende reiskostenvergoeding opname in het pensioenfonds PGGM - een uitgebreid inwerkprogramma aangepast aan jouw voorkennis en ervaring goede (bij)scholingsmogelijkheden en coachingsgesprekken eens per maand werkoverleg in een klein vast team regelmatig informele activiteiten met het team een mobiele telefoon, een werktas, uniformen en een wasvergoeding een gezellige personeelsvereniging en jaarlijks een medewerkersfeest. Interesse? Voor meer informatie kun je contact opnemen met mevrouw I. Paus, manager kraamzorg, telefoon (074) 367 76 12 of met het secretariaat van Kraamzorg Twente, telefoon (074) 367 76 11. Kraamzorg Twente is een moderne organisatie met een breed pakket aan kraam zorgdiensten. Onze thuis zorgachtergrond staat garant voor professiona liteit, vakkennis en een jarenlange ervaring op het gebied van kraamzorg. Hoog in het vaandel van Kraamzorg Twente staan: - cliëntgerichtheid - kwaliteit, doelmatigheid en doeltreffendheid - een goed werkklimaat - samenwerking met aan verwante organisaties. Kraamzorg Twente is een onderdeel van Carint, Thuis zorg Noord West Twente en Thuiszorg Enschede-Haaks- bergen. Aan het programma van het Drum Rhythm Festi val, dat op vrijdag 24 en zaterdag 25 mei aan staande wordt gehouden op het Kop Java Eiland in Amsterdam, zijn toege voegd: Royksopp. Re- cloose, Pepe Bradock. Kirk Degiorgio en Oxide Neutrino. Eerder wa ren al bekendgemaakt: Lamb, Macy Gray, Gotan Project, Orishas, Relax, Bauchklang en The New Mastersounds. Nieuwe namen op zaterdag 25 mei zijn Wyclef Jean - ter vervanging van de eerder aangekondigde Ja Rule -, De La Soul, Anti Pop Consortium, Koop, Don- nie, Tasha's World en drie DJ's van Favela Chic, het hipste club-res taurant in Parijs. Voor de zaterdag waren al bekend het G-Stone Recording package met Kruder Dorfmeister fe at. Sugar B Stereotyp feat. Tikiman Ceasar en Lootpack feat. Quasi- moto. Met Wyclef Jean, De La Soul en Anti Pop Consortium heeft het Drum Rhythm Festival een ijzersterk hip hop pro gramma op het hoofdpodium. Als lid van de Fugees was Wyclef Jean al eens eerder op het Drum Rhythm, maar nu komt de zan ger/ rapper/ mu sicus/producer met zijn eigen formatie naar Amsterdam. De La Soul geldt nog steeds als een van de meest in vloedrijke hip hop forma ties en staat bekend om haar energieke live shows. Anti Pop Consor tium komt voort uit de New Yorkse underg round scene. Hun rauwe, stekelige rapstijl gaat ge paard met weirde beats en samples. Speciaal voor het Drum Rhythm Festival komen drie van de beste Favela-DJ's naar Amsterdam: Gringo da Parada, Mister Zero en Tchiky al Dente. Voor het gezelligste fes tival van ons land, te we ten het Oerkracht Festi val, is de programmering vrijwel rond. Het Oer kracht Festival vindt plaats van vrijdag 5 tot en met zondag 7 juli aan staande op het terrein van 'de Schans' bij Lichten voorde. Het festival ken merkt zich door de goede sfeer op het campingter rein, waar de meest lu dieke voortuigen, cara vans en campers staan. Net als afgelopen jaar wordt de programmering verdeeld over twee po dia. De arena biedt plaats aan ongeveer 1.500 toe schouwers. In deze arena vinden zowel zaterdag als zondag de meest uit eenlopende spelen plaats met onder andere vrouw sjouwen, buikschuiven en touwtrekken voor vrouwen. Naast de spelen zijn er optredens van Biohazard, The Sweet, Australian Nirvana en Piledriver, de beroemde Status Quo co verband uit Duitsland. Natuurlijk ontbreekt Nor maal niet. dit jaar in de huidige en in de oude be- tflLli LMINA zetting. Verder maken ook Jovink de Voeder bietels en de Sjonnies hun opwachting. De titel van het nieuwe album van Zijlstra is 'Tussen Den Over New York', een cd met prach tige stukken als 'Kom 't maar halen', 'Tot slot', 'Halfweeg', 'Een Wierin- ger in New York' en 'Waar is de paling?'. Alle handelend over oerhol- landse thema's en toch zo universeel. De zingende visser wordt hij wel ge noemd. Na vijftien jaar lang gevaren te hebben op de vissersvloot van Den Oever, trok Jeroen Zijlstra naar Amsterdam om zich fulltime aan de muziek te wijden. Hij formeerde de band Zijls tra en bracht in 1999 zijn eerste cd uit: 'Olie rook', waarmee hij direct zijn visitekaartje afgaf. Popgoeroe Jip Golsteijn bestempelde dit debuut gelijk tot 'Album van het Jaar'. Met zijn nieuwe cd 'Tussen Den Oever New York' gaat Zijlstra weer een stap verder. De muziek is nog krachtiger. Invloeden van Sting en Tom Waits zijn onmis kenbaar aanwezig. Prachtige ballads zijn op genomen, onder meer over het pittoreske vis sersdorp Durgerdam en over de liefde 'Iedere kus is een openingslied'. Zijl stra brengt een menge ling van pop, jazz en poe- zie met een hoog zoutge halte. De top DJ's van de spet terende Chesterfield La- belland feesten komen op zaterdag 22 juni aan staande nog een keer sa men tijdens het Chesterfield La- belland Gold in de Heineken Mu sic Hall in Am sterdam. Label- land Gold zal in het teken staan van vooraan staande lanels als Plus 8, Skint, EC, Respect. Nova- mute en Soma. De labels worden onder meer verte genwoordigd door Richie Hawtin, Speedy J, Slam, Michel de Hey en DJ Deep. Het intieme clubgevoel dat Chesterfield Labelland kenmerkt, zal in de Hei neken Music Hall behou den worden door de prachtige aankleding en de sfeervolle indeling van de ruimtes. Zoals gebruikelijk zal een van de ruimtes de Aquarius Lounge be slaan, met onder andere Aura-readers, I-Ching, mini massage, salon, par ty kappers, henna tattoos, brain machines en astro logen. HOE JE KUNT REAGEREN Je schriftelijke sollicitatie kun je o.v.v. vacaturenummer 3806 richten aan de heer J. Stubbe van ZorgSelect, postbus 259, 7550 AG Hengelo, telefoon (074) 255 66 55. ALLES OVER DE ZORG IN ONZE REGIO EN MEER VACATURES VIND JE OP W W WZ O R G S E L E CT. N L Concerten... Concerten... Vonda Shepard: 22 mei in Vredenburg/Utrecht Destiny's Child: 22 en 23 mei in Ahoy'/Rotterdam Danko Jones/Sahara Hot- nights: 22 mei in de Melkweg/Amsterdam, 29 mei in Vera/Groningen, 30 mei in Waterfront/Rotterdam 31 mei in Doornroosje/Nijmegen. 1 juni in Ekko/Utrecht en 2 juni in de Effenaar/Eind hoven The Dirtbombs: 22 mei in de Melkweg/Amster- dam en 23 mei in LVC/Leiden Gluecifer: 22 mei in de Melkweg/Amsterdam Epidemie: 22 mei in de Vloer/Utrecht L'Altra: 22 mei in Vera/Groningen Switchblade: 22 mei in OCCII/Amsterdam en 23 mei in Vera/Groningen Boris The Sprinkler/'Mummy The Peepshow: 23 mei in Wa terfront/Rotterdam Keelhaul: 23 mei in Vera/Groningen, 24 mei in OCCII/Amsterdam en 25 mei in Willem II/Den Bosch Kittie: 23 mei in de Effe naar/Eindhoven en 1 juni in de Goffert/Nijmegen Locomotive: 23 mei in Doornroosje/Nijmegen. 24 mei in Bazart/Den Haag, 25 mei in Esca- pe/Veenendaal en 26 mei in 013/TiIburg Spigot: 23 mei in het B luescafe/Apeldoorn Will Power: 23 mei in Paard Op Hol/Den Haag. 24 mei in LVC/Leiden en 29 mei op Breakin' Wal ls/Amsterdam Knut: 23 mei in Vera/Groningen, 24 mei in OCCII/Amsterdam en 25 mei in Willem II/Den Bosch Arno: 23 mei in Para'Breda. 24 mei in Pa tronaat/Haarlem en 25 mei in LVC/Leiden Chris Robinson: 23 mei in Nighttown/Rotterdam. 24 mei in De Lantaam/Hellendoom. 25 mei in de Melkweg/Amsterdam en 26 mei in de Ooster poort/Groningen Dreadlock Pussy: 23 mei in Doornroosje/Nijme gen, 24 mei in Willem II/Den Bosch, 25 mei in Donkey Shot/Heems kerk. 31 mei in de Boer- derij/Zoetermeer. 7 juni in de Azijnfabriek/Roer- mond. 8 juni in Jera '70/IJsselsteyn en 9 juni in de Melkweg/Amster dam Zomik: 23 mei in 013/Tilburg, 25 mei in Fenix/Sittard, 27 mei in Paradiso/Amsterdam en 29 mei in Ekko/Utrecht Acid Junkies: 24 mei in De Vloer/Utrecht en 1 ju ni in de Gigant/Apel doorn Doves: 24 mei in de Melkweg/Amsterdam Natalie Merchant: 24 mei in Paradiso/Amsterdam Uriah Heep: 24 mei in Plato/Helmond, 25 mei op Borstrock/Nieuw Vossemeer en 26 mei in de Boerderij/Zoetermeer Bauchklang/Gotan Pro- ject/Lamb/Macy Gray/New Master- sound/Orishas/Pepe Bra- dock/Recloose/Royks- opp: 24 mei op Drum RJiythm Festival/Amster dam Carl Palmer Band: 24 mei in de Boerderij/Zoe termeer Earl Okin Will Power: 24 mei in LVC/Leiden Yonderboi. 24 mei op de TU Delft en 31 mei in Hedon/Zwolle Youngsters: 24 mei in Tagrijn Hilversum De La Soul Koop/Don- nie/Anti Pop Consorti- um/Kruder Dorfmcis- ter/Lootpack feat. Quasi- moto. Wyclef Jean: 25 mei op Drum Rhythm Festival/Amsterdam Dukes Of Nothing: 25 mei in Willem II Den Bosch Eleyo/Sezen Aksu/Sin Palabres/Youssou N'- Dour: 25 mei op Dunya Festival/Rotterdam Le Tigre: 25 mei in Wa terfront Rotterdam Little Victor Miss Sop hie Kav Rockin' Lulu: 25 mei in NIX Bbblues Club/Enschede Naab: 25 mei in Rasa/Utrecht Piledriver: 25 mei op Borstrock/Nieuw Vosse meer en 7 juli op Oer kracht Festival/Lichten voorde Preston School Of Indus try: 25 mei in Tivoli/Utrecht en 26 mei in de Melkweg/Amster dam Spearmint: 25 mei in de Koornbeurs/'Delft en 27 mei in Nighttown/Rotter dam Wilco: 25 mei in Ti voli/Utrecht en 26 mei in de Melkweg/Amsterdam After Forever: 25 mei op Borstrock/Nieuw Vosse meer, 26 mei op Breda Barst/Breda en 8 juni op Beeckestijn Pop/IJmui- den Flip Kowlier: 25 mei in Ekko/Utrecht en 30 mei in Doornroosje/Nijme gen Relax: 25 mei op Splash Festival/Zeewolde. 1 juni in de Melkweg Amster dam, 8 juni op Wantijp- op/Dordrecht en op Beeckestijn Pop/IJmui- den Rosemary's Sons: 26 mei op Breda Barst Breda en 7 juni in Spoorzicht Eer beek Abdel Gadir Salim/Mi- nyeshu Chewata Wal- demar Bastos: 26 mei op het Dunya Festival Rot terdam Astrid Young: 26 mei in Ridderhof Kouderkerk aan den Rijn Kim Wilson: 26 mei op Dongen Blues Promo- tie Dongen Perry Wing: 26 mei in de Katoenclub/Amhem Jack Drag/Saybia: 27 mei in Paradiso/Amsterdam

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7