Jan Ligtenberg: 'Je kunt geen 100 tevredenheid behalen' Baanwedstrijd pupilatletiek HMV doet mee aan wedstrijd Open Dag Blauw Wit voor basisscholieren Grote griezels bij Staatsbosbeheer Finale jeugdteam judogroep SV Bato Meester Knijff Toernooi zaterdag bij Blauw Wit Voorjaarsfeest Beuseberg met optreden Boh Foi Toch Trainingen zwemclub Klassiekerrit MAC Holterberg Man onwel en overleden Verkeersongeval Midfondvlucht Bergvliegers Hoge opkomst verkiezingen Vaccinatie meningokokken Stichting Straatvoetbal heft zich na 25 jaar op DONDERDAG 23 MEI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD De groep Boh Foi Toch treedt zaterdags op. Het Voorjaarsfeest van buurt vereniging Beuseberg wordt vrijdag 24 en zaterdag 25 mei gehouden in de feesttent op de hoek Evertjesweg/ Langstraat. De vrijdagavond is helemaal in Oostenrijkse stijl. De tent is speciaal ingericht en er zal menig Oostenrijks geklede buurtbewoner te bewonderen zijn. De avond wordt geopend door het traditionele Konings- schieten. Het eerste schot wordt gelost door Jan-Albert van de Grieze, de gekroonde schutterskoning van 2000. Vorig jaar ging het buurtfeest niet door wegens de mkz-cri- sis.Voor al het zangtalent uit de buurt is er een playback- show waarvoor zelfs al spe ciale trainingskampen zijn op gezet. Hierop volgt de revue, waarbij onder andere door Dieks en Mans menige esca pade van de Beuseberger op Holten - Wel eens een kriebelige spin voor je neus gehad of een pissebed in een loeppotje ge schept? In de maand juni neemt Staastbosbeheer, speciaal voor de jonge bezoeker, 'enge' beest jes onder de loep. Ook in en om het bezoekerscen trum van de Sallandse Heuvel rug kunnen kinderen, maar ook volwassenen, een maand lang griezelend genieten van slijmen de slakken, kruipende kevers, wurmende wormen en spinnen de spinnen. Vanaf 5 juni is er langs het speelbospad een op- drachtentocht te volgen. Het bij behorende werkboekje is in het Mossink - Het jeugdteam van SV Bato Judo heeft zaterdag 18 mei deelgenomen aan de finale ronde van de districtskampioen schappen voor jeugdteams van de Judobond Oost-Nederland. Het team bestaat uit Axel Schro- tenboer. Dennis Garritsen, Na- diem Kamel, Robbert van Riel. Bas Hofman, Wouter van Aken, Jeffrey Kuipers, Glenn van Coe- verden en Wesley Vierhouten. Vletgoor - Bij Blauw Wit wordt zaterdag het negende Meester Knijff Toernooi gehouden. Op dit jeugdtoernooi komen 44 teams van veertien verenigingen tegen elkaar uit. Elk team komt uit in een poule van vier en spe len derhalve drie wedstrijden. De organisatie is in handen van de jeugdcommissie van Blauw Wit. Zij hebben dit jaar het deel nemersveld vooral vanuit het de hak wordt genomen. De avond wordt muzikaal omlijst door de Edelweisskapelle uit Gelselaar die vele Oostenrijk se nummers ten gehore zullen brengen. Voor alle kinderen wordt zaterdagmiddag een kermis gehouden met een draaimolen, tal van attracties en de mogelijkheid om eén ponyritje te maken. De actieve jeugd kan zich uitleven met de skelterrace. Hiervoor staan skelters ter beschikking. De zaterdagavond wordt begon nen met een wedstrijd op de elastiekbaan. Met een speciaal harnas wordt men aan een elastiek verbonden en wordt er in tweetal een zo groot mo gelijke afstand afgelegd. Het feest wordt in volle gang gezet door een optreden van Boh Foi Toch. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de tent voor 8 euro. bezoekerscentrum te koop (2 eu ro). De benodigde onderzoeksat- tributen zijn tegen een kleine borgsom te leen. Op Woensdag 5 en 19 juni kan er 's middags tus sen 14.00 tot 16.00 uur in het be zoekerscentrum gratis meege daan worden aan een IVN-kin deractiviteit over en met (leven de) insecten en spinnen. Op za terdag 29 juni kan er 's middags van van 13,30 tot 15.00 uur gra tis, onder leiding van een gids, aan een enge beestjeszoektocht worden meegedaan. Voor meer informatie kan contact op wor den genomen met het bezoekers centrum. Grotestraat 281, Nij- verdal, telefoon 0548 - 612711 Door in de voorronden te win nen van Losser, Almelo en En schede werd voor de eerste keer een plaats in de finaleronde be-- reikt. Het niveau in de finaleron de was echter een stuk hoger dan in de voorronden. Mede door de loting tegen de latere kampioen uit Apeldoorn werd hierdoor winstpartijen van met name Axel Schrotenboer en Robbert van Riel een gedeelde vijfde plaats gehaald. Gelderse bijeen weten te krijgen. Het toernooi is negen jaar gele den voor het eerst gehouden en vernoemd naar een van de op richters van de vereniging. Knijff was altijd bij vereniging Blauw Wit betrokken. Als onderwijzer kende hij vele spelers. Zaterdag beginnen de eerste wedstrijden om 9.00 uur. De laatste wedstrijden beginnen om 15.55 uur. Rijssen/ Holten - Jan Ligten berg (54) is inmiddels anderhalf jaar wethouder voor de SGP. In '98 kwam hij in de gemeente raad. Daarvoor was hij vier jaar schaduwfractielid. Ligtenberg zat in meerdere besturen, waar onder dat van de Jacobus Fruy- tierscholengemeenschap, van de landelijke steungroep sociale zekerheid voor de SGP-tweede kamerfractie, van de Neder landse Patiënten Vereniging Rijssen, van de SGP-kiesver- eniging Rijssen. 'Toen ik wet houder werd heb ik alles waar ik nog inzat als bestuurder, op gezegd. Ik concentreer me nu alleen op het wethouderschap', vertelt hij desgevraagd. Ligten berg beheert de portefeuille Openbare werken. Waarom koos u voor de SGP? Holten - Zwem- en poloclub Twenhaarsveld houdt deze zo mer voor de tweede maal de trai ningen voor zwemvaardigheid 1, 2 en 3. Tot en met het jaar 2000 kon men alle soorten zwemdiploma's behalen via de reguliere trainingen van het zwembadpersoneel (gemeente). Vanaf 2001 kan men voor het zwemdiploma A, B en C nog steeds terecht bij de gemeente. De overige diploma's worden verzorgd door de plaatselijke zwemclub. Door zomerlid te worden van ZPC Twenhaarsveld kan men wekelijks (maandag- en woens dagavond) deelnemen aan de trainingen waarin ook ruim aan dacht wordt besteed aan zwem vaardigheid 1, 2 en 3. Tevens maak je dan kennis met alle voordelen van een zwemclub. Zwemkamp clubkampioen schappen, feestavonden zijn ty pische voorbeelden hiervan. Je kunt natuurlijk ook direct jaarlid worden. Wie geïnteresseerd is, kan contact opnemen met secre taris. J. Veneklaas Slots telefoon 0548-364067. Ook mailen kan: zpc.twenhaarsveld@planet.nl. Holten - MAC de Holterberg houdt zondag 26 mei de jaarlijk se Vooijaars Klassiekerrit, een tourtocht voor veteraan - en klassieke motoren. De rit heeft een lengte van zo'n 90 kilometer en de route is goed aangegeven. Uiteraard zijn er ook routebeschrijvingen aanwe zig. Vanaf 10.00 uur zullen de moto ren voor bezichtiging worden opgesteld bij clubgebouw 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37, Holten. Gestart wordt er van 11.00 tot 12.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt 3.50 euro. Voor informatie kan men terecht bij Ap Vukkink, telefoon 0548- 361298 of bij Dirk Jan Schooien, telefoon 0548-362528. Holten - De politie kreeg vrijdag 17 mei de melding dat een manspersoon in de auto op de Rijksweg A 1 onwel was gewor den. De auto stond op dat moment al bij het BP benzinetankstation. Ter plaatse bleek de man bewus teloos. Zowel door aanwezigen, de politie en ambulanceperso neel is nog reanimatie toegepast, maar de man kon niet meer wor den gered en is overgebracht naar het mortuarium van het Twenteborgziekenhuis te Alme lo. Dc man kwam uit het voor malige Oost-Duitsland, werkte in Nederland en was met zijn collega onderweg naar huis om daar de pinksterdagen door te brengen. Aaltinksweg - Een 16-jarig meisje uit Holten reed met haar bromfiets op de Aaltinksweg en verleende op bovengenoemd kruispunt geen voorrang aan de voor haar van rechts komende 65-jarige automobilist uit Hen gelo. Hierdoor ontstond een aanrij ding. waarbij de 16-jarige letsel opliep. Zij werd per ambulance naar het ziekenhuis overge bracht. Dat is historisch gegroeid; van huis meegekregen. Het is de partij die me het meest aan spreekt. Ook door de standpun ten die ze inneemt ten aanzien van euthanasie, abortus, de be- scherwaardigheid van het le ven. En haar principes, waaron der de positie van de zondag. We leven in een politiek bestel waar partijen meningen ventile ren, en dat is plaatselijk ook zo. Hoewel de mening van de SGP niet altijd in dank afgenomen wordt. Bij de eigen achterban toch wel? Door de achterban zal dat zeker gewaardeerd worden. Maar po litiek merk je wel eens dat men aangeeft dat dat al gezegd is. Maar het moet voortdurend ge zegd worden. Maar u zit er natuurlijk niet al leen voor uw eigen achterban? Nee, nee. Maar met name wat betreft de principiële zaken re deneer je toch vanuit de partij achtergrond. Anderhalfjaar geleden verruil de u uw baan als wetstechnisch medewerker van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid voor een wethouderschap. Bent u nog steeds blij dat u dat gedaan hebt? Ik had net een kwart eeuw op het wetstechnische en juridi sche vlak gewerkt, en met veel plezier. Maar ik heb geen mo ment spijt van gehad van de stap die ik anderhalf jaar gele- Holten - Vijftien majo- en mini- rettes van de Holtense Muziek vereniging (HMV) hebben za terdag 11 mei deelgenomen aan een Nationale Federatieve Majo rette Solisten en Twiriwedstrijd in de Pathmoshal te Enschede. Door de HMV werd op drie on derdelen deelgenomen. Trio, Kleine Groep en Basic Strut. Als eerste trad op het Trio, gevormd door Sonja Bult, Lian Reijlink en Samanthika Ulfman. Zes atleten van de SV Holten gingen afgelopen zaterdag naar Nijverdal om bij de atletiekver eniging Atletics deel te nemen aan een meerkamp en eventueel aan de 1000 meter. Voor de jongste pupillen was het hun eerste baanwedstrijd. De jongens pupillen B werkten de volgende onderdelen af: 40 me ter/ balwerpen/ ver en 1000 me ter. Sander Foks: 7.6 seconden/ 14.39 meter/ 2.59 meter/ 7.58 (Foto: Harry Broeze) den nam. In de keuken van de gemeente staat heel wat op het aanrecht. Je gaat de in en outs zien qua beleidsuitvoering en daar zit nog wel wat aan vast. En als wethouder ga je dat alle maal nog breder zien. Je komt veel in contact met de locale sa menleving. Mijn portefeuille was een volslagen nieuw werk- Zij kwamen uit in de derde divi sie van de afdeling Majorette A en behaalden met hun optreden, met 80,1 punten, een eerste prijs. Op het onderdeel Basic Strut marcheerden de tien jongste deelneemster van de HMV het uitgezette figuur op de muziek van de Eurovisiemars, met als resultaat de volgende prijswin naars: eerste prijs: Daniëlle Oos- terveld, tweede prijs; Meghan ten Berge en Sharon Deten, der de prijs; Ramona Deten, Janieke nnn. Wouter Jansen: 7.4 seconden/ 14.88 meter/ 2.75 meter/ 4.42 min. Stef Schots: 7.3 seconden/ 13.21 meter/ 2.99 meter en werd met deze uitslagen een goede derde op de meerkamp bij de jongens pupillen B. Op de 1000 meter won hij met een tijd van 4.14 minuten het zilver. Ilonka Beltman en Janneke Paal man beiden A pupil, gingen 60 meter sprinten, kogelstoten en veld voor me. Dossierkennis en argumenten zijn de twee dingen die ook hier enorm belangrijk zijn. Het is een baan waar je ontzet tend veel tegenkomt, werk dat interessant is en je kunt wat be tekenen voor de burgers. Lees verderop pagina 7. Steutenberg en Nienke Wissink. Als laatste trad de Kleine Groep van de HMV op in de afdeling Majorette A, derde divisie. De acht majorettes in James Bond outfit behaalden met hun optreden een tweede prijs. Met dit goede resultaat op zak maken de dames zich, onder lei ding van hun erg tevreden in- structrice Jeannet Bosschers, op voor een volgende wedstrijd in oktober dit jaar. hoogspringen. Ilonka's resultaten waren: 10.9 seconden/ 4.48 meter/ 1.00 me ter (PR). Op de 1000 meter liep ze 4. 40 minuten. Janneke deed alleen mee aan de driekamp waarvan: 9,45 secon den/ 5,16 meter/ 1,05 meter (PR) de uitslagen waren. Tenslotte Marije Dangremond, junior D. liep de 60 meter sprint in 8,8 seconden (PR). Bij het ko gelstoten 8,01 meter en ook weer een nieuw PR bij hoog: Holten - Jan van Werven is de winnaar van de eerste midfond vlucht (350 kilometer) van het seizoen geworden voor Anton ten Dam en Gerrit Koetsier. Na twee afgelastingen door het slechte weer waren de weergo den de duiven zeer goed gezind met 100 kilometer per uur werd het een zeer snelle en vlotte vlucht. De volledige uitslag is: J. van Wer ven, 1-15-17-37-44-45-48: A. ten Dam 2, 2-7-20-46; GJ Koetsier, 3-9- 11-14-23-30-32-38-43-50-52: G. Kwintenberg, 4-22-47-49-57; H. Jansen, 5-25-28; E. Veneklaas, 6- 18-34-39; R. Bannink, 8; G. Jurjens, 10-24-36-40-42; M. Lodeweges. 12-16: G. Jansen. 13-51; H. Wans- ink, 19-33-54: H. van Beek, 21-26- 27; B. Jurjens, 29; A. Kramer, 31- 35-53-55-56; W. Aaftink. 41. 1,30 meter. Rob Marissink. junior C, had graag deelgenomen aan dc 1500 meter, maar doordat het pro gramma een uur inliep was hij helaas te laat aanwezig. Op de atletieklocatie van SV Holten wordt donderdag 23 mei een werpdriekamp gehouden, met onderdelen als kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen voor alle junioren en senioren. Holten - Het was druk in het ge meentehuis van Holten tijdens de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Hier brachten velen hun stem uit. Het stembureau in het gemeen tehuis in Holten scoorde met 97,63 het hoogste opkomst percentage van alle stembureaus in de gemeente Rijssen-Holten. Het laagst (wat heet in dit geval laag) was het stemnbureau in De Parkstede met 88,72 Kortom, de opkomst was, zoals voor speld, goed te noemen: 90,9 Grote winnaar in Rijssen-Holten was het CDA, dat met 32,51 bijna één op de drie kiezers trok. Lijst Pim Fortuyn scoorde 8,14 De verkiezingen zijn in Holten goed verlopen: er kwamen geen stemcomputers zonder stroom te zitten en de sfeer was gemoede lijk. De politie kwam bij elk stembureau even een kijkje ne men. In de hal van het gemeentehuis in Rijssen werd woensdagavond vanaf half tien de uitslag afge wacht. Koffertje na koffertje met de uitslag van een stembureau werd binnengebracht. De stem men werden ingevoerd in de computer, en weigerden vervol gens op het scherm in de stad huishal te verschijnen. Gelukkig stond er ook een televisie, waar de landelijke uitslagen en reac ties op te volgen waren. Er trad een storing op in de verwerking van de stemgeheugens. Later in de avond werden de plaatse]ijke uitslagen op een stencil uitge reikt. In de gemeente Rijssen-Holten werden voor de Tweede Kamer verkiezingen 2002 25721 bur gers opgeroepen, daarvan brach ten er 23372 een geldige stem uit, en dat is 90,9 Vier jaar geleden, bij de verkie zingen voor de Tweede Kamer, werden in de gemeente 25074 mensen opgeroepen en brachten er 21713 een geldige stem uit, en dat was 86,64 Hoe stemden de burgers uit de gemeente Rijssen-Holten verge leken met de Tweede Kamerver kiezingen van 1998? Het CDA steeg ook in deze ge meente fiks en kreeg 7599 stem men, 32,51 (in '98: 4992, 22,99 De SGP daalde licht naar 5104 stemmen, 21.84 (in '98: 4784, 22,03 De ChrU kwam uit op 2711 stemmen, goed voor 11,60 (in '98: 2936, 13,52 De PvdA kreeg vorige week 2305 stemmen, 9,86 (in '98: 4116, 18,96 De VVD kreea 2113 stemmen. 9,04 (in '98: "3194, 14.71 De Lijst Pim Fortuyn behaalde 1903 stemmen, 8,14 Groen Links haalde 512 stem men, 2,19 (in '98: 450, 2,07 De SP steeg naar 476 stem men, 2,04 (in '98: 247, 1.14 D'66 scoorde 417 stemmen. 1.78 (699 stemmen, 3,22 in '98). De overige partijen haalden elk nog geen één procent van het stemmenaantal. Holten - De 44 GGD's in Neder land zullen vanaf juni 2002 kin deren van veertien maanden tot en met achttien jaar vaccineren tegen meningokokken C. Dit heeft minister Borst van VWS besloten op advies van de Ge zondheidsraad. In totaal gaat het om ruim drie miljoen kinderen, waarvan 150 duizend kinderen in Twente. Omdat er op korte termijn geen 3 miljoen vaccins geproduceerd kunnen worden, moet de doelgroep in twee fasen worden gevaccineerd. Voor de zomer, in juni, worden eerst jongeren, peuters en kleu ters gevaccineerd. Bij deze groe pen komt meningokokken C va ker voor. Het gaat hierbij om jongeren van 15 tot en met 18 jaar en peuters en kleuters van 12 maanden (in tegenstelling tot eerdere berichten waarin gespro ken wordt over 14 maanden) tot en met 5 jaar. Na de zomer, in september, wordt de midden groep gevaccineerd: kinderen vanaf 6 tot en met 14 jaar. Voor het einde van het jaar zijn alle kinderen gevaccineerd. Eind mei begin juni ontvangen alle ouders en verzorgers van kinderen van 12 maanden tot en met 5 jaar en van 15 tot en met 18 jaar een oproep thuis, waarin plaats, datum en tijdstip van de vaccinatie vermeld staan. Ou ders van kinderen van 6 tot en met 14 jaar ontvangen in augus tus ccn oprocpbricf. Dc GGD Twente heeft in samenwerking met gemeenten locaties gevon den waar de vaccinaties kunnen plaatsvinden. Gezien het aantal te vaccineren kinderen zijn dit vooral sportzalen. Locatie: Maandag 10 juni: Rijs sen en Holten. Parkgebouw te Rijssen. Holten - Het straatvoetbal gaat dit jaar niet door. De Stichting Straatvoetbal heeft na een staat van dienst van 25 jaar be sloten te stoppen met de orga nisatie van dit jaarlijkse toer nooi. Inmiddels heeft de stich ting zichzelf opgeheven. Het jaarlijkse toernooi, dat elk jaar na afloop van de reguliere voetbalcompetities eind mei' begin juni plaatsvond, voor de vele voetballers in de Holten- se gemeenschap ccn afsluiting van genoemde competitie en uit sportief/ sociaal oogpunt een evenement was, hebben beide Holtense voetbalvereni gingen SV Holten en Blauw Wit gemeend om het straat- voetbal in de toekomst bij toerbeurt te organiseren. Uit beide verenigingen zal een commissie worden gefor meerd welke zich met de voorbereiding zal gaan bezig houden. Het voornemen is om de oor spronkelijke opzet van het toernooi als basis te gebrui ken, waarbij er een indeling op straatniveau zal worden ge maakt en er zoveel mogelijk gelijkwaardige teams zullen worden geformeerd. Omdat organisatie van het evenement op korte termijn niet mogelijk is, zal cr dit jaar geen straat- voetbal worden gehouden. In 2003 zal het straatvoetbal in z'n volle omvang worden ge organiseerd op het sportcom plex van SV Holten. Vervol gens zal het evenement jaar lijks bij toerbeurt op het Vlet goor en op Meermanskamp worden gehouden. Vletgoor - Een groep vrijwilligers van Blauw Wit heeft afgelopen zaterdag voor de derde maal een Open Dag voor de kinderen uit de groepen twee en drie van de basisscholen uit Holten. De organisatie had alles in het werk gesteld om er een mooie dag van te maken en de kinderen veel te bieden. Toen even na 12.00 uur de ochtend erop zat, gingen de kinderen en hun ouders moe maar zeer tevreden naar huis. Om 9.00 uur werden de deelnemers voor de Open Dag op sportpark 't Vletgoor in Holten opgevangen door de organisatie. De dag begon met een openingsact door vijf clowns, die een gevaarlijk ballenmonster hadden gevangen. Het gevaarlijke dier kon door een paar heldhaftige leerlingen worden losgelaten en de dag kon gelukkig echt beginnen. Eerst was er warming-up op muziek, waarbij ook luid werd gezongen. Dit was het moment waarop de kinderen alle schroom van zich afwierpen en zich volledig uitleefden. De kinderen werden in groepjes ver deeld. Onder leiding van twee begeleiders werd eerst een training afgewerkt, met afronden en een echte partij. Daarna werd er een spannend en uitdagend spelcircuit afgewerkt. Zo was er het boe- venspel in een echte Saloon, een brandweerspel met water en vuur en kon penalty's worden geschoten op echte keepers.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5