Gemeente gaat Scheperspad zelf vrijmaken Triathlon Holten dit jaar groter dan ooit tevoren Holtens Nieuwsblad Voorleesontbijt boeit peuters Kakelbont Rabobank, ook voor al uw verzekeringen! ml. Meer dan duizend recreanten aan start Week van het huisdier hij speciaalzaak Zanting Veulens krijgen naam Espo en Tessa UTCH SATELLITE N RAALTi Internationaal TopTennis iffcATIS INTREE U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft! bon! FBKÏCJGAMES Koningsschiefen aan Aalpolsweg Benzine gestolen Litouwers aangehouden Weekendweer IE Kylie Krijgt het warm van StreetKa Holtens Nieuwsblad Donderdag 23 mei 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 363803 Advertentie: 0548 368295 E-mailHoltens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs40,42 Losse nummers0,87 Holten - De Holtense burger die een deel van het Scheperspad vrij moest maken zodat daarop weer door belangstellenden ge wandeld kan worden, heeft niet het correcte tracé vrijgemaakt. Gebleken is dat hij een terrein vrijmaakte dat deels op grond van derden ligt. De Holtenaar heeft niet voldaan aan de eisen die hem gesteld werden in een gemeentelijke brief, ten aanzien van het begaanbaar maken van het Scheperspad. Dat betekent dat de gemeente nu zelf het pas vrij gaat maken. Het scheperspad moet uiterlijk 15 april begaanbaar zijn ge maakt. Het gemeentebestuur heeft dit middels een brief op 12 februari 2002 meegedeeld aan de Holtense burger die eigenaar is van de percelen Holten A (nummers 1719 en 1800). Dit is overeenkomstig de brief van burgemeester en wethouders van Holten van 19 december 2000. Deze brief is onherroep- lijk geworden door de uitspraak van de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State van 28 december 2001. De eigenaar van de percelen Holten - Dierenspeciaalzaak Zanting heeft volgende week als thema: Week van het Huis dier. Klanten kunnen knaag dieren laten controleren op ziekten en bij honden en katten een chip laten inbrengen. 'De drempel om naar een die renarts is vaak te hoog', geeft Arjan Kramer van dierenspeci aalzaak Zanting aan. 'Iedereen komt echter wel makkelijk over de vloer bij de dierenwin kel.' Daarom heeft Kramer met Dierenartsencombinatie Hol ten besloten een spreekuur te houden bij Zanting voor knaagdieren. Juist deze dieren zijn vaak het ondergeschoven kindje. 'Kinderen mogen hun knaagdieren woensdag 29 mei tussen 13.30 en 14.00 uur langs komen brengen. Dieren arts K.J. Coppoolse controleert ze dan.' Verder geeft Kramer aan dat konijnen die bij Zan ting worden gekocht meteen zullen worden ingeënt. 'Er zijn hier in Holten veel wilde ko nijnen die ziektes kunnen overbrengen.' Donderdag 30 mei zal Cop poolse honden en katten gaan voorzien van een chip. Hier mee kunnen deze huisdieren worden geregistreerd en kun nen ze snel bij eigenaren wor den terugbezorgd, mochten ze zijn weggelopen. Voor het chippen is aanmelding nood zakelijk wegens het bestellen van de chip. Dit kan in de win kel of bij Coppoolse, telefoon 0548-362004. Espelo - Espo en Tessa, zo zijn begin deze week de twee veulen tjes op kinderboerderij Dondert- man gedoopt. Espo, een afkor ting van Espelo, is het hengstje van pony Corrie dat op 7 mei werd geboren. Tessa is de merrie van minipaardje Simone dat het levenslicht zag op 13 mei. Tijdens de drukbezochte Tweede Pinksterdag ontvingen de bezoe kers bij de kassa een kaartje waarop ze twee namen mochten invullen. Uit de talloze inzendin gen zochten medewerkers van de kinderboerderij de leukste eruit. De naam Tessa voor een merrie scoorde direct hoog. Evenals Es po voor een hengst. Het waren Lieke en Renske Temmink uit Bathmen die tekenden voor de originele naam Espo. Roel Hiet- brink uit Diepenheim leverde de naam Tessa in. De prijswinnaars nemen binnen kort hun prijs in ontvangst op de kinderboerderij. Tot 1 juni is kin derboerderij Dondertman nog uitsluitend 's middags tussen 13.00 en 17.00 uur te bezoeken. In juni, juli en augustus is de paart dagelijks geopend vanaf 10.00 uur. in uw eigen regio (dames en heren)10.00 - 21.00 uur Tennispark Ramele Hammerweg 8 - Raalte - telefoon (0572) 35 63 08 www.dutchsat.nl Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr /mevr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: Geeft op als abonnee voor bet - Grbrmkiezebonmor, Hotm f)ieawsbIad: het opgeven van een J nieuwe abonnee. I Dhr.'mevr P Adres: Dj Woonplaats: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad 1 €4 i ,85 per jaar (betaalwi jze: per acceptgiro Antwoordnummer 97 i €40,42 per jaar (betaalwijze automatisch) 7500 VB Enschede 1 (losse nummers: €0,87) Holten A heeft op 2 april 2002 een brief gestuurd aan het ge meentebestuur. In deze brief staat dat het Scheperspad door hem is vrijgemaakt. Dit houdt in dat de gemeente het onderhoud kan uitvoeren. De gemeente heeft de uitgevoerde werkzaam heden van de eigenaar getoetst. Hieruit bleek dat het Schepers pad niet over het juiste tracé is vrijgemaakt. Om hierover zeker heid te krijgen, is het kadaster in Zwolle ingeschakeld om de oos telijke en noordoostelijke grens van de percelen A 1719 en A 1800 in het veld uit te zetten. Het Kadaster heeft op 25 april 2002 de (noord-)oostelijke grens van de percelen in het terrein aangegeven. Uit deze kadastrale meting blijkt dat het tracé dat vrijgemaakt is, niet klopt. Volgens de Wegen legger en de brief (van 19 de cember 2000) van het college van Holten moet het Schepers pad vrijgemaakt worden langs de oostelijke grens van het per ceel A, nummer 1800 en langs de noordoostelijke grens van het perceel Vletgoor - Bij kinderdagverblijf Kakelbont op sportpark 't Vletgoor heeft woensdag 15 mei een voorleesontbijt gehouden. Auteur Mar- greet Strijbosch las verhalen uit eigen werk voor tegenover 27 kinderen. Illustrator Charles Michels maakte er tekeningen bij op grote vellen papier welke aan de muur waren geplakt. Beiden hebben het boekje Japie Apenkop en Matrozenkoos gemaakt. Hieruit en uit hun nieuwste werk werd voorgelezen. Strijbosch had hiervoor onder meer belletjes en een leeuw meegenomen om het verhaal te verleven digen. (Foto: Harry Broeze) Holten - De triatlon is dit jaar groter dan ooit. De achttiende editie van dit grootse sporteve nement heeft deze keer twee pri meurs. Niet alleen staan zater dag 29 juni voor het eerst meer dan duizend deelnemers aan de start, ook is de triatlon in Holten dit jaar opgenomen in het ITU- circuit. Het Points Race Circuit van de International Triathlon Union omvat wereldwijd ongeveer 45 wedstrijden. Met de tien wed strijden in het ITU World Cup Circuit is dit circuit de enige wedstrijdenreeks waarin triatle ten punten kunnen verzamelen voor de wereldranglijst. Deze lijst is mede bepalend voor de Olympische Spelen in Athene. Daardoor mag de triatlon in Holten zich dit jaar Olympic Qualifying Event noemen. Uiteraard is Holten, samen met Zundert en Almere, weer onder deel van het nationale ELITE- circuit van de Nederlandse Triathlon Bond (NTB). Na drie jaar in Holten te hebben gestaan, moet het toneel voor het Neder lands Kampioenschap dit jaar verplaatst worden. De spon soren verhuizen echter niet mee met het NK. Binnen het gefor muleerde sponsorbeleid, drie hoofdsponsors, twaalf co-spon- sors en een aantal object-spon- WAAROM DUUR LENEN ALS HET NOG GOEDKOPER KAN! niet vergeten zijn en zal zaterdag 29 juni proberen zich met de grote jongens te meten. Natuurlijk wordt ook dit jaar weer gestreden om het Holtens Kampioenschap. Een prestigieu ze titel, die zowel op de kwart als de achtste triatlon te behalen valt voor Holtense dames en he ren. Voor recreanten zijn er meerdere mogelijkheden op een andere manier deel te nemen aan de triatlon. Ook de sponsor teams zijn dit jaar weer sterk vertegenwoordigd. Het parcours is ten opzichte van vorig jaar on veranderd. De dames en heren uit het Elite-circuit gaan van start met 1500 meter zwemmen in de Schipbeek, een riviertje bij de tv-toren van Markelo. Vanuit het water stappen de atleten dan op de fiets om in veertig kilome ter twee keer de Holterberg te beklimmen. Lees verderop pagina 7. De Triatlon Ballooning wordt dit jaar op sportpark Meermanskamp gehouden. (Foto: Johan Bolink) Zie onze advertentie op pag. 4 sors, kan de Stichting Triathlon Holten het proces van beheerste en beheerbare groei van de afge lopen jaren voortzetten. Met de blik op de.toekomst gericht zijn er met de hoofdsponsoren Rabo bank, Saxion Hogeschool en Oad Reizen meerjarige contrac ten afgesloten. Ook heeft de triatlon steun van de gemeente Rijssen en de provincie Overijs sel. Om de financiering van het evenement gezond te houden heeft accountantbureau BDO na zeven jaar de sponsoring stopge zet. Samen met de sponsoren en de organisatie zorgen de vrijwilli gers ervoor dat het credo van de Stichting Triathon Holten ge waarborgd blijft: 'De atleet hoeft alleen maar zijn prestatie te le veren, onze organisatie zorgt voor de rest'. Dit jaar zullen ruim 750 vrijwilligers ervoor zorgen dat het de sporters aan niets ont breekt. De organisatie van dit sportevenement verwacht ook dit jaar weer de complete Neder landse top aan de start. Omdat het circuit dit jaar drie wedstrijden telt, zullen alleen at leten die aan alle Elite-circuits deelnemen in aanmerking ko men voor het eindklassement. Erik van der Linden, vorig jaar winnaar van de Holtense triatlon en jong talent Sander Berk (vo rig jaar derde) zijn dit jaar zeker van de partij, net als de nummer twee van vorig jaar Raymond Lotz. Ook de buitenlandse top laat echter niet verstek gaan. De Australiërs Robert Harris (vorig jaar vijfde) en Luke Colthup (achtste in 2001) zijn dit jaar op nieuw aanwezig. De winnaar bij de mannen in 1999 en houder van de tweede plaats in 2000, Martin Krnavek en de Duitse Anja Heil zullen waarschijnlijk ook aanwezig zijn. Bij de elite dames zal in elk geval Wendy de Boer (vorig jaar derde) acte de présence geven. Ook de Nieuw- Zeelandse Evelyn Williamson (vorig jaar tweede) is er weer bij. Bovendien zal de gehele Belgische nationale ploeg aan de start staan. Dit betekent dat Kathleen Smet, in 2000 Europees kampioene en in datzelfde jaar winnares van de Triatlon in Holten, dit jaar op nieuw haar beste beentje voor zal zetten. Ook voor plaatselijke trots Jan Manenschijn zal de komende triatlon een spannende zijn. Hij doet dit jaar voor het eerst mee in het Elite-circuit, dus niet lan ger bij de junioren. Manenschijn zal zijn kampioenschap bij de junioren in zijn eigen dorp nog GRAND P R1X ATLETIEK Fanny Blankers-Koen Games Hengelo; wwwtbk-piMS.nl Aalpolsweg - Wie wordt Schut- terskoning 2002 van Holten? Dit jaarlijks evenement wordt ge houden op zaterdag 8 juni op het terrein aan de parallelweg Mar- kloseweg/ Aalpolsweg te Hol ten. Inschrijving voor deelname is dezelfde dag vanaf 18.00 uur op het schietterrein. Aanvang van het schieten is om 19.00 uur. De kosten bedragen 15 euro per schutter. De huldiging van de nieuwe Schutterskoning(in) 2002, vindt na afloop van het schieten plaats in de tent op het schietterrein. Premie is 100 euro voor de nieuwe koning. Holten - De bestuurder van een personenauto tankte woensdag 15 mei bij de Esso aan de Oran jestraat. Na het tanken ging de bestuurder er vandoor zonder de getankte brandstof af te rekenen. In het dorp hinderde deze be stuurder kennelijk andere auto mobilisten om zijn vlucht met succes mogelijk te maken. De pomphoudster heeft het kente ken van de auto genoteerd. De politie heeft de zaak in onder zoek. Pagina 3 De peuterspeelzaal bestaat in Holten dertig jaar. Dit wordt gevierd met feestelijke acti viteiten. Pagina 3 De Hoolter Daansers zijn in Frankrijk geweest voor op tredens. Zij deden daar mee aan de Hollandse Dag. Pagina 5 Blauw Wit heeft voor basis scholieren een Open Dag ge houden, Deze werd goed be zocht. Holten - De douane controleerde zaterdag 18 mei op de Rijksweg A 1 te Holten een personenauto met daarin personen uit Litou- In de auto trof men inbrekers werktuigen aan alsmede een aantal autoradio's en andere voorwerpen waarvan de inmid dels verdachte personen de her komst niet konden aangeven. Ze zijn vervolgens aangehouden en overgegeven in handen van de politie. De politie stelt een nader onder zoek in. Wisselvallig met van tijd tot tijd buien. Vrijdag, zaterdag en zondag overdag enkele buien, afgewis seld door opklaringen en af en toe zon. Dit mindere weer heeft te maken met een depressie bij Ierland, daarom heen circuleren randsto- ringen, deze zorgen bij ons voor regen en buien.Temperatuur rond de 16.0 a 18.0 graden als er voldoende zon is. Weerman, Freddie Paalman Voor meer weer pagina 3.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1