Vernieuwd toernooi trekt maar liefst 46 jeugdteams Concours Hippique trekt veel publiek Akor ABN-AMRO Jeugdtoernooi Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten Succesvol Allard van Bruggen Toernooi SV Holten 8 kampioen na wedstrijd Omhoog Jim Klinge wint laatste ronde Fischertoernooi Rabo Toertocht 2e Pinksterdag Open Dag Blauw Wit EO-Jongerendag in Gelredome Open Huis hockeyclub DONDERDAG 16 MEI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD CERINGEN rEGEMfih Juliana 10 - Blauw Wit 4 Juliana was dejaatste tegenstander voor Blauw Wit 4. Het enige wat nog te behalen was voor het vierde elftal was een waardig af scheid van enkele spelers en begeleiding. Dit was echter geen ge makkelijke opgave. Juliana kwam in de eerste helft op een 2-0 voorsprong. Blauw Wit streed voor de 2-1 en uiteindelijk werd deze ook gescoord door Henk Oolbekkink, de vertrekkende mid denvelder. Blauw Wit wist hierna niet meer te scoren en via twee snelle uitbraken van Juliana werd het vervolgens 4-1. Een eind stand die helaas niet kon leiden tot een waardig afscheid. Einduitslag: 4-1. Blauw Wit 5 - Gazelle Nieuwland 5 Het vijfde van Blauw Wit kon opnieuw verre van volledig aantre den. De groep moest met twee veteranen worden gecompleteerd. Blauw Wit had eerst een groot veldoverwicht. De bal ging als in het begin van de competitie goed rond. Tijdens één van de scher mutselingen op links raakte één van onze tegenstanders gebles seerd en moest hij het veld verlaten. Tegen-tien man lukte het wel een bal via de lat achter de keeper te krijgen. Het was echter on duidelijk of die ook voorbij de doellijn was gestuiterd. Tot aan de rust golfde het heen en weer, waarbij geen van beide partijen tot scoren wist te komen. Na de rust ging onze tegenstander er stevig tegen aan. Frans Stam kon tijdens een counter tot scoren komen. Via scheen en teen krulde de bal over de keeper 1 -0. Voor onze tegenstander was dat het sein om het tempo op te schroeven. Bij na iedereen toog mee naar voren en was als een haas terug bij bal verlies. Dat kon van het vijfde niet gezegd worden. Hoewel ge talsmatig in de meerderheid, leek de achterhoede regelmatig over lopen te worden. Met moeite kon de bal keer op keer worden weg getrapt. Een doelpunt hing in de lucht. Schwalbes werden uitge probeerd, maar tot oplopende ontevredenheid van de gasten door de goed leidende scheids niet gehonoreerd. Vijf minuten voor het einde echter, kon een strakke voorzet van rechts niet worden voorkomen. Een lichte kopstoot van de tegenstander was vol doende om de bal onhoudbaar voor de goed keepende André Aan stoot in de korte hoek te doen belanden. De teleurstelling was he vig. De vreugde bij de tegenstanders evenzeer. Zij konden nog derde worden. Het vijfde sloot met deze gelijke stand het seizoen af op een zesde plaats met veertig punten, wat bij een negatief doelsaldo niet zo gek is. Eindstand 1-1. Allard van Bruggentoemooi Holten F1 Nu de competitie erop zit is het de tijd van de toernooien. Het eer ste toernooi begon op ons eigen Meermanskamp te weten het Al lard v. Bruggentoemooi. Voor het toernooi waren zeer goede team's aangeschreven Raalte, Lochem en Colmschate om in onze poule te spelen. De eerste wedstrijd was tegen Raalte, door goed samen te spelen wonnen we met 3-0. Colmschate had laten zien een zeer goed team te zijn, door hun wedstrijd tegen Lochem te winnen. Dus wisten we wat ons te wachten stond, dat we de wed- strijd uiteindelijk verloren met 1-0 was geen schande Colmschate was uiteindelijk de winnaar van de poule. Tegen Lochem verloren we dan ook door vennoeidheid omdat we twee keer 25 minuten achter elkaar moesten voetballen. Maar we hebben een beker ge wonnen de derde prijs en onze leiders hadden het doelschieten ge wonnen en kregen een taart. Rohda Raalte D2 - Holten Dl In de wetenschap dat er géén verbetering mogelijk was kwam Holten Dl te rustig uit de startblokken. Een feller Rohda maakte het onze achterhoede moeilijk. Een ongelukkige stuit zorgde dat Rohda met 1 -0 voorkwam. Holten ontwaakte en deed iets terug helaas een fout achterin en het stond 2-0. Na de rust enkele om zettingen en een aanvallender Holten, een vrije trap werd door Rohda net uit het doel gewerkt. Een mooi opgezette aanval van Holten werd door Koen R. beheerst ingetikt. Helaas lukte het niet om nog één van de vele opgeiegde kansen doeltreffend af te ron den met uiteindelijk een verlies als resultaat. Ondanks de 3e plek van onderen kon degradatie niet worden voorkomen vanwegè een herindeling van de D poule. Al met al echter een pluim op de hoed voor het keurige stand houden in deze zware klasse. Eindstand 2-1. Holten - Voor het vierde jaar houden de Twentse wielerverenigin gen en de Twentse Rabobanken op 20 mei samen twee unieke toer tochten door het Twentse landschap. Bijzonder is enerzijds de mo gelijkheid om de tocht in verschillende dorpen te starten en ander zijds de gezelligheid en sfeer die de runners tijdens de tocht bij de pauzeplaatsen tegen komen. Renners hebben de keuze uit twee routes van elk 110 kilometer. De routes hebben een goede bewegwijzering en de verzorging onder weg is met voldoende eten en drinken uitstekend geregeld. Bij de westelijke route kunnen renners starten in Holten (Keizers- weg 22). in Hellendoom (Dorpsstraat 50) of in Wierden (Rijssens- estraat 8). Bij de route die door het oosten van Twente leidt, kunnen renners starten in Haaksbergen (Watermolenweg 3), in Saasveld (centrum, bij de Rabobank), Oud Ootmarsum (Laagsestraat 56) of in Losser (aan de Brinkstraat 2). Starten kan men tussen 8.00 en 10.00 uur. Fietsers kunnen voor 3 euro deelnemen, te voldoen bij de startplaats. De opbrengst van deze tocht wordt door de Rabobanken verdubbeld en gaat naar een goed. doel: 'Revalidatiecentrum 't Roessingh'. Voor meer informatie kunnen renners kijken op www.rabotoer- tocht.nl of contact opnemen met Henk Noordkamp, 0541-586666. Vletgoor - Na het grote succes van de vorige twee edities, houdt Voetbalvereniging Blauw Wit '66 op zaterdag 18 mei weer een Open Dag op sportpark 't Vletgoor. Meer dan veertig vrijwilligers van Blauw Wit staan vanaf 9.00 uur klaar om alles in goede banen te leiden. Vanaf dan zijn alle kinderen uit de groepen twee en drie van de basisscholen welkom op 't Vlet goor voor een ochtend vol spel, voetbal, gezelligheid en vooral heel veel lol. Een intensief programma vol met verrassingen zorgt ervoor dat het een Open Dag wordt om niet meer te vergeten. Ook ouders die willen meegenieten van de belevenissen van de kin deren, zijn van harte uitgenodigd. Het einde van de open dag is ge pland rond 12.15 uur. Via de basisscholen in Holten hebben de kin deren zich voor de Open Dag kunnen opgeven. Aanmelden kan ook nog op de Open Dag zelf, om 9.00 uur bij het toegangshek van Blauw Wit. Meer informatie is te verkrijgen bij Dirk Jan Beldman en Frederique Oolbekkink 0570-516446. REGIO - De 28ste EO-Jongercndag vindt dit jaar plaats op zaterdag 8 juni in Gelredome in Arnhem. De toegang tot de Jongerendag is gratis, maar het is wel noodzakelijk vooraf te reserveren. Dit kan ie dere werkdag van 15.00 tot 20.00 uur via tel. 0900-300 22 00 (0.70 euro per minuut) of 24 uur per dag op www.eo.nl/jongerendag. De jongerendag begint om 09.30 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Het thema dat centraal staat is: 'Stay Qlose'. Henk Binnendijk en Pe ter Schcele spreken over dit thema. De artiesten dit jaar zijn: Delirious?, Normal Generation en Jaci Ve lasquez. Meer informatie is te vinden op de website of via lel. 035- 647 44 50. Vanuit het hele land rijden er op 8 juni bussen naar Gel redome. Jongeren uit deze regio kunnen zich daarvoor opgeven bij n -rif ar. F' Cr. RaUr.,, tal OS 1 All AA on1 Holten - Holten 8 in kon afgelo pen zondag de laatste wedstrijd van het seizoen kampioen wor den. Omhoog uit Wierden was de tegenstander die op basis van de klassering geen probleem mocht zijn. Mede gezien het feit dat slechts een punt voldoende zou zijn, was de champagne al koud gezet. Moederdag en vakanties gooi den bijna roet in het eten zodat Omhoog niet voldoende spelers zou hebben. Mede door enkele jeugdspelers van Omhoog kon er toch gespeeld worden, waar voor grote dank van Holtense zijde. Holten kwam goed uit de start blokken en wist binnen vijf mi nuten al 0-1 te scoren. Het was Arjan ter Stal die op snelheid de verdediging en de kccpc-r wist te verschalken. Hol ten dacht al aan een monstersco re. maar dit was zeer voorbarig. Omhoog liet zich absoluut niet van de mat spelen en bood goe de weerstand. Benno Vincent zag zijn afstandsschot in het net verdwijnen en hierdoor werd en voor rust nog 0-2. Langs de leant waar ook menig Holten 8-s^ipporter stond, zag alle voorbereidingen te treffen. De rust. normaliter een moment om tot rust te komen, werd door de spelers niet adequaat ge bruikt. Na rust werd het spel onrustiger en Omhoog dat meer druk wist uit te oefenen op het doel van Bert Wissink. Uit een corner wist Omhoog dan ook te scoren: 1-2. Plolten 8 keek steeds vaker naar de klok van de scheidsrechter in de hoop dat hij snel zou afflui ten. Echter Omhoog kreeg nog meerdere kansen waar men niet uit wist te scoren. Holten wist vlak voor het einde, wellicht een beetje met hulp van een niet op lettende keeper van Omhoog de eindstand op 1-3 te brengen. Het kampioenschap was een feit en na het laatste eindsignaal barstte dan ook de feestvreugde los en vlogen de kurken door de lucht. De eerste dorst kon worden ge lest en iedereen werd gefelici teerd met dit zwaar bevochten kampioensschap. Holten 8 wist met zeventien ge wonnen wedstrijden, een ver- liespartij, en Pjvee gelijke spelen Malou Hoefman met haar pony Sharim. (Foto: Johan Bolink) Rijssen - Op sportpark de Koer- belt wordt zaterdag 25 mei het jaarlijkse jeugdtoernooi voor Betaald Voetbal Organisatie ge speeld. Deze dag gaat het Al- elftal van SV Excelsior '31 het opnemen tegen 9 BI-elftallen van professionele clubs. De toer- nooicommissie van SV Excelsi- or'31, bestaande uit Gert-Jan Beltman en Harald Dannenberg, is al vanaf september vorig jaar bezig om een perfecte toemooi- dag te organiseren. Al in een vroeg stadium worden diverse clubs benaderd om te komen spelen in Rijssen. In aan merking komen BI-elftallen, die spelen op het hoogste niveau. Dit jaar is de toernooicommissie er in geslaagd cfe volgende elf- Heerenveen, ..Vitesse. FC Zwol le, FC Twente, Go Ahead Eag les. Emmen, FC Volendam. ADO Den Haag en MSV Duis burg. Een jeugdtoernooi van dergelij ke omvang heeft geen kans van slagen zonder de bijdrage van sponsoren. Dit jaar zijn Akor Bouw Rijssen en ABN-AMRO bereid gevon den het toernooi financieel te ondersteunen. Harald Dannen berg: 'Een toernooi van deze omvang brengt aardig wat kos ten met zich mee. Denk alleen nog maar aan de prijzenpot, die dit jaar bestaat uit 500 euro voor de winnaar, 375 euro voor de verliezend finalisten 250 euro digt. We zijn Akor en ABN- AMRO dan ook zeer dankbaar voor hun bijdrage.' Onder bijkans ideale omstandig heden w erd vorig jaar het jeugd toernooi afgewerkt op de Koer- belt. Net als dit jaar waren ook toen tal van topclubs vertegenwoor digd. De finale werd gespeeld door Ajax tegen Heerenveen. Een enerverend duel. dat uitein delijk met 1 -0 door de Amster dammers werd gewonnen. Helaas kon Ajax dit jaar wegens andere verplichtingen de titel niet komen verdedigen. Daaren tegen is het de toernooicommis sie gelukt om een Duitse deelne mer vast te legger'; MSV Duis- nooi een enigszins internationaal karakter gekregen. Harald Dan nenberg: 'Na een goede start vo rig jaar was ons streven dit jaar naar een buitenlandse deelne mer. Dat is ons nu gelukt. We hopen dan ook de buitenlandse inbreng volgend jaar verder uit te kunnen breiden.' Het toernooi begint 's ochtends om 10.00 uur. De tien clubs zul len in twee poules van vijf strij den om een plaats in de finale, die om 16.25 uur gespeeld zal gaan worden. Gert-Jan Beltman; 'We gaan een aantal prachtige wedstrijden zien. Het is alleen nog hopen op goed weer en veel publiek. We hebben een sterk deelnemersveld en de toegang is evenals vorig jaar.yweer geheel De 25e editie van het Allard van Bruggen werd zondag 12 mei gehouden. Dit jaarlijks terugke rende toernooi voor de F-, E- en D-jeugd is vernoemd naar een van de jeugdleiders van de SV Holten, die op weg naar de ope ning van het sportveldencom plex Meermanskamp in 1973, overleed op de leeftijd van 29 jaar. Dit jaar had de organisatie, de VOJAC, gekozen voor een an dere, grotere opzet dan voor gaande jaren. Dit omdat het van daag de dag steeds moeilijker wordt de complete jeugd van een bepaalde club aan te kunnen schrijven. Daarom heeft de VO- JAC ervoor gekozen meerdere clubs aan te schrijven om zo van een relatief klein toernooi een groot toernooi te maken. Dit al les met een oog op de toekomst. In totaal hebben 46 teams van 20 verschillende clubs zich aange schreven op het vernieuwde Al lard van Bruggen toernooi. Voetbalclubs komende van de Veluwe tot diep uit Twente kwa men afgelopen zondag naar sportpark Meermanskamp om te strijden om de eerste plaats. De organisatie had naast de wedstrijden voor de jeugd ook enkele randactiviteiten geregeld. De leiders moesten punten schieten op het hoofdveld. De gene die de meeste punten had gehaald, kreeg hiervoor een taart uitgereikt. Voor de kinderen stond een springkussen paraat. Het toernooi was opgedeeld in drie verschillende groepen, 's Ochtends was het de E-jeugd die mocht gaan strijden om de eerste plek. 's Middags kwam de F- jeugd en vanaf 14.00 uur begon nen de D'tjes met hun wedstrij den. Wij, als VOJAC, weten uit eigen ervaring.dat je naar een toernooi komt om het hoogst haalbare te halen en om natuur lijk een beker mee naar huis te nemen om trots aan je ouders te kunnen laten zien. Daarom heeft de VOJAC ervoor gezorgd dat elk team aan het eind een beker mee naar huis kreeg. Gelukkig hielden we het de ge hele dag droog waardoor het een lekker voetbal weer was en er veel mensen op het toernooi af kwamen. Dit kwam weer ten goede voor de sfeer van het toer nooi. Gezien de reacties van lei ders, spelers, vrijwilligers, toe schouwers kan de organisatie te rugzien op een uiterst geslaagd .toernooi. Als aandenken aan dit geslaagde toernooi kregen alle spelers voordat ze naar huis gingen in plaats van een vaantje een mooie rode voetbal mee naar huis. Dit was een geslaagde actie gezien de vele positieve reacties van ouders, leiders en spelers. Holten - Hockeyclub Holten houdt zaterdag 18 mei open huis voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar op haar terrein aan de Molenbelterweg. Onder deskundige begeleiding kan de jeugd van 10.00 tot 12.00 uur kennismaken met hockey. Spelenderwijs wordt de jeugd de beginselen van het spel bijge bracht middels een uitgebreid spelletjescircuit. Tevens biedt de hockeyclub aan geïnteresseer den de gelegenheid tot het einde van het seizoen gratis mee te trainen. Voor nadere inlichtingen kan worden gebeld met Pieter ten Veen, telefoon 0547-361762. Het terrein van de hockeyclub is gelegen tussen het station en flatgebouw de Molenbelt. Holten - Met een honderd pro cent score in de vijfde ronde van het Fischerkampioenschap gaf schaker Jim Klinge afgelopen maandag 13 mei extra glans aan zijn kampioenschap. Het was zijn derde overwinning. Tweede werd Ben van de Griendt die hiermee zijn tweede plaats veilig stelde. Dinant van Beek klom, mede door afwezigheid van een paar concurrenten, op naar de derde plaats in het eindklasse ment. Uitslag Fischer ronde 5: 1 Jim Klinge, 11: 2. Ben van de Griendt, 9,5; 3. Henk Jongman, 8.5: 4. Dinant van Beek. 7: 5. Karl Heinz Leisten. 7: 6. Gerrit Stevens, 5,5; 7. Bas van Beek, 5; 8. Roelf de Jonge, 4,5; 9. Rob Gervedink Nijhuis, 4,5; 10. Erik Bosman, 4; 1 IRick Romp, 4: 12. Ronald Klein Teeselink, 3,5; 13. Berlus van Beek, 3. Eindstand: 1. Jim Klinge 198, 2. Ben van de Griendt 188, 3. Di nant van Beek 171,4. Flenk van Beek 167. 5. Gerrit Luggenhorst 162, 6. Henk Jongman 154, 7. Bas van Beek 141, 8. Dick van der Knaap 139, 9. Bertus van Beek 137, 10. Gerrit Stevens 130, 11. Ton van Oijen 124, 12. Erik Bosman 112, 13, Ronald Klein Teeselink 111, 14. Karl Heinz Leisten 99, 15. Rob Ger vedink Nijhuis 95, 16. Alrik Baltus 92. 17. Rick Romp 91, 18. Roelf de Jonge 89, 19. Johan Klein Teeselink 80. 20. Cees Olij 63 en 21Teun Scheurwater 41. Het schaakseizoen duurt nog twee weken. Over twee weken is de laatste competitieronde en de finale van de interne bekercom petitie tussen Jim Klinge en Henk Jongman. Opgemerkt kan worden dat het kampioenschap inmiddels al zo goed als beslist is in het voordeel van Jim Klin ge.Over drie weken vindt de tra ditionele thuiswedstrijd tegen Lochem plaats. Borkeld Paardensportterrein De Borkeld werd op Hemel vaartsdag bezocht door vele rui ters en amazones, maar ook door publiek. Er waren maar liefst vierhonderd starts. Begonnen werd met dressuren en springen voor beginners. Op de foto is Malou Hoefman te zien met haar pony Sharim. 's Ochtends was het weer nog niet zo mooi maar tegen het eind van de ochtend liet de zon zich zien. Er werd gestreden in de klassen B(eginners), L(icht). M(iddel) en Z(waar). Waarbij de leeftijd van de berijders varieert van on geveer zes tot en met zeventien jaar. Ook de parade bleek een grote publiekstrekker. Onder leiding van Erik Vincent reden de rui ters twee aan twee over het springterrein. Ook werden de winnaars uil de verloting bekend gemaakt. De dvd-speler ging naar de familie van Gelder; gsm-telefoon, H. Aaftink: elektrische barbecue. Elsemiek Leijenaar: rieten lig stoel R. Jongman: friteuse. Zwartjes: scheerapparaat. B. Zo mer; koffiezetapparaat. C. van Stokkem: beauty case, Paalman: koelrugzak, H'uslage; Disney- schooltas, Preuter; krultang, Helmer; speelgoed, Kappert; be renrugzak, van Lies; gereed schap. Reevoort; peper en zout- stel, Palstra; servethouder, H. Rietman: babyspeelgoed. Twentrac; schoenpoetskit. Smit uit Rijssen; sportschoenen, fam. Goorman. De mensen van de EHBO waren deze keer slechts een keer nodig. Mirjam van Pol uit Putten kwam bij een val van haar paard wat ongelukkig terecht. Bij controle in het ziekenhuis bleek zij haar rug zwaar gekneusd te hebben. De Bergruitertjes kunnen terug zien op een geslaagd concours. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7