pasgeboren veulentje? na Grand Prix Bulgarije Vrielink Makelaardij opent laatste vestiging in Holten Wie bedenkt naam voor Kinderboerderij voorziet in behoefte BleSSUTe BlOm MeillderS Slecht einde voor eerste team van SV Holten Fietsvierdaagse over Heuvelrug/ Reggeland Gezondheidsonderzoek onder volwassenen Jongen komt ten val met fiets Nieuwe bewoners voormalige kaaswinkel Kloas in 't Hof Volleyballen buurtvereniging Verkeersongeval bedrijfsbusje Ongeval op A 1 met autobus Autobrand aan Oranjestraat Autobrand Landeweerd Tuinhuisje in brand DONDERDAG 16 MEI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Holten - Het veulentje dat vorige week werd geboren op kinder boerderij Dondertman is nog steeds'naamloos. Net als twee jaar geleden bij de geboorte van de toen Donja gedoopte ezel, no digen de medewerkers bezoe kers daarom uit mee te denken over een geschikte naam voor de jonge hengst. Wie de kinderboerderij op Tweede Pinksterdag bezoekt, ontvangt bij de kassa een kaartje waarop behalve naam, adres te lefoonnummer en leeftijd, een naam voor het ranke diertje mag worden ingevuld. Degene die de winnende naam inlevert, ontvangt naderhand een leuke attentie. Overigens is de kinderboerderij zondag Eerste Pinksterdag ge sloten. Maandag 20 mei - Twee de Pinksterdag - kan men er te recht tussen 10.00 en 17.00 uur. Tot 1 juni is de boerderij elke dag van 13.00 tot 17.00 uur geo pend. In juni, juli en augustus vervolgens dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Dat kinderboerderij Dondertman in een behoefte voorziet is lang zamerhand wel duidelijk. De ho ge bezoekersaantallen liegen er niet om. Sinds de seizoensstart begin vorige maand, werden ruim tienduizend bezoekers ge registreerd. De spelmiddag bleek vorige week ook een groot succes. Naast een puzzelroute over het terrein konden kinderen zich la ten schminken, moesten ze het gewicht raden van een Vlaamse reus (konijn), waren er oud-Hol landse spelletjes en zat het speelhonk telkens tjokvol met kleintjes voor de poppenkast. Een compliment voor Nicole Lammertink, Helen Parr en Re- nate Prins, de drie studentes van het ROC Oost in Twello die de middag hadden voorbereid. Als onderdeel van hun driejarige studie Dierverzorging moesten ze in het examenjaar een activi teit organiseren op het bedrijf of instelling waar ze eerder stage liepen. Met medewerking van de kinderboerderij gingen de drie enthousiast aan de slag. En met succes, want de reacties op de spelmiddag waren unaniem po sitief. Ook de lerares die een kijkje kwam nemen reageerde positief. Holten - De regio Sallandse Heuvelrug/Reggeland houdt van 11 tot en met 14 juni een fietsvierdaagse. Dag één is de start vanaf Raalte, richting Heino, Luttenberg en Hellen- doorn. Dag twee begint in Vriezenveen en gaat via Wes- terhaar, Vroomshoop, Den Ham en terug naar startpunt. Dag drie begint in Rijssen en via Wierden en Enter wordt weer richting Rijssen ge koerst. De laatste dag gaat de tocht •vanaf Nij verdal naar Holten door het Nationaal Park Sal landse Heuvelrug en terug. Per dag is de keus om een rit van 40 of 60 kilometer te vol gen. De starttijd ligt tussen 9.00 en 12.00 uur. Kosten zijn bij voorinschrijving (tot 25 mei), 9,00 euro volwassenen en 7,00 euro kinderen. Nader hand komt er 1.50 euro bij. Deelname voor één dag is ook mogelijk. Dan zijn de kosten voor vol wassenen 3,50 euro en kinde ren 2,50 euró. Aanmelden kan bij de volgende VVV's in de regio. Elolten - De GGD Twente voert in de maanden mei en juni 2002 een grootschalig gezondheidsonderzoek uit onder Twentse vol wassenen van 20 tot en met 64 jaar. Door een steekproef te trek ken uit het bevolkingsregister van alle Twentse gemeenten ont vangen zesduizend personen een dezer dagen een vragenlijst. Het doel van het onderzoek is inzicht te krijgen in de lichamelij ke en geestelijke gezondheid van Twentse volwassenen, zodat gemeenten en zorginstellingen in Twente waar nodig maatrege len kunnen treffen die de gezondheid van de bevolking ten goe de komen. Het onderzoek bestaat uit het invullen van een vragenlijst die de personen uit de steekproef wordt toegestuurd. De vragenlijst gaat in op diverse aspecten van gezondheid. De lijst bevat, naast vragen over de aan- of afwezigheid van ziekte, ook vragen over leefstijl (sporten, roken, alcoholgebruik), sociale contacten, het gebruik van zorgvoorzieningen en de veiligheid van de woon omgeving. Ook wordt naar enkele persoonskenmerken gevraagd zoals ge slacht en opleiding. Het onderzoek is anoniem. De resultaten van het volwassenenonderzoek zullen naar verwachting begin 2003 bekend worden gemaakt. Het inzicht in de gezondheid van Twentse volwassenen wordt beter naarmate meer mensen aan het onderzoek meedoen. Dit is van belang voor het gezondheidsbeleid van gemeenten en zorg instellingen in Twente. Voor ondersteuning bij het invullen van de vragenlijst kunnen deelnemers bellen met de coördinator van het onderzoek. Daarnaast kunnen mensen die moeite hebben met het invullen van de vragenlijst vanwege taalproblemen contact opnemen met een Turkse of Arabische Voorlichter Eigen Taal en Cultuur van de GGD Twente. Om inzicht te krijgen in de gezondheidstoestand van bewoners in Twente, voert de GGD Twente regelmatig gezondheidson derzoeken uit. Het gaat bij dit onderzoek om de laatste van een cyclus van ge zondheidsonderzoeken onder jeugdigen, volwassenen en oude ren. De onderzoeken onder ouderen en jongeren zijn inmiddels afge rond. Dit onderzoek betreft de middengroep. Met de gezondheidson derzoeken wil de GGD een nauwkeurig en gedetailleerd beeld geven van de gezondheidssituatie in Twente en zaken die aan gezondheid zijn gerelateerd. Holten - Een achtjarige jongen fietste donderdag 9 mei rond 15.00 uur samen met zijn ouders op de Nijverdalseweg. Doordat hij in de afdaling een enorme snelheid bereikte, verloor hij de macht over het stuur. Hij sloeg over de kop en kwam hard op het wegdek neer. De jongen werd met een been breuk per ambulance naar het ziekenhuis in Zwolle overge bracht. (Archieffoto: Johan Bolink) Bulgarije - De verre reis van zij- spancoureur Björn Meinders naar de Grand Prix in Bulgarije is voor hem op een teleurstelling uitgelopen. Tijdens de eerste manche crash te de combinatie Schrijver- Meinders bij een sprong over een van de schansen, waarbij de vering van de motor het begaf. Op dat moment reden ze in acht ste positie met uitzicht op een prima klassering. Het gevolg van deze ongelukkige landing voor Björn was een gebroken hak. Maandag is hij per vliegtuig naar Amsterdam teruggereisd en onmiddelijk doorgegaan naar Nijmegen voor een operatie door zijspan-dokter Van Norel. Björn zal door deze blessure waarschijnlijk geruime tijd zijn uitgeschakeld. Larenseweg - Aan de voormali ge kaaswinkel aan de Larense weg 1 in Holten is druk getim merd en geverfd. Maar nu is het dan zover. Vanaf 15 mei is de nieuwe vestiging van Vrielink Makelaardij uit Diepenveen ge opend. Makelaar en vestigings manager Barry Bobeldijk vormt, samen met officemanager Joyce Wesselink, hét gezicht van het nieuwe NVM-kantoor. 'Ja, we zijn enthousiast over de nieuwe locatie en blij dat we nu -echt zijn begonnen', zegt alge meen directeur John Vrielink. 'We zijn in 1996 met de makel aardij in Diepenveen gestart. Dat is inmiddels uitgegroeid tot een volwaardig makelaarskantoor met een flinke naamsbekendheid en een groeiend marktaandeel. Vorig jaar mei vond de officiële overname plaats van het geren ommeerde Makelaarskantoor Scarlett Ankersmit in Gorssel,' zegt Vrielink Met het nieuwe kantoor in Holten staat het aan tal vestigingen dus op drie. 'En daar laten we het bij', voegt hij hier direct aan toe. 'We hebben onze regionale doelstelling be reikt. We bedienen een uiterma te aantrekkelijk woongebied waarvoor veel interesse bestaat. Het kantoor in Holten sluit als het ware de 'groene' regionale driehoek die we altijd voor ogen hadden.' Dat er flink aan de weg wordt getimmerd, wordt mede onder streept doordat Vrielink Makel aardij onderdeel uitmaakt van de Domain Makelaarsassociatie. Een landelijk samenwerkings verband van een select aantal NVM makelaars die - naast hun reguliere woningaanbod - de aan- en verkoop van exclusief onroerend goed tot een speciali satie verheffen. De Domain Ma kelaars hebben een bijzondere expertise op het gebied van ex clusief wonen. De Domain Col lectie biedt een uitstekende en tree tot het actuele aanbod van woningen in de hogere prijsklas se. Barry Bobeldijk is er helemaal klaar voor. Hij is een jonge, dy namische makelaar met een flin ke portie ervaring, die de regio kent en grote plannen heeft met het nieuwe kantoor. 'We gaan zeker niet zitten afwachten.' Laat hij alvast weten. 'Integen deel. Persoonlijke aandacht voor de klant staat bij mij hoog in het vaandel. Hierbij speelt commu nicatie uiteraard een cruciale rol. Dat betekent vooral eerst luiste ren naar de klant. Je moet weten wat er speelt in de regio en je re laties op een goede manier on derhouden.' De afgelopen maan den heeft Barry Bobeldijk vanuit de vestiging in Diepenveen op volle kracht geopereerd en de nodige contacten gelegd in en rond Holten. 'We hebben afspra ken kunnen maken met banken, woningbouwverenigingen en projectontwikkelaars. Voor het komende jaar staat nu al een groot aantal taxaties gepland.' John Vrielink: 'We zijn continu bezig de kwaliteit van onze dienstverlening op een zo hoog mogelijk plan te brengen. Be langrijk hierbij te vermelden is dat we sinds enige tijd een verre gaande samenwerking hebben met het gerenommeerde vermo gensadviesbureau Kool Busink Bosgra, gevestigd in Olst, Gorssel en Holten. We maken zeer regelmatig gebruik van el kanders expertise en dienstverle ning. De onderlinge communi- Joyce Wesselink en Bany Bobeldijk: 'Persoonlijke aandacht is belangrijk. Vooral goed luisteren naar klanten.' catielijn is kort en direct. Wat grote voordelen biedt voor men sen die geïnteresseerd zijn in de combinatie van enerzijds het verwerven van een woon- of be- drijfsobject en anderzijds een adequate, gedegen behandeling van alle daarbij behorende fi nanciële aspecten. Op de internetsite van Vrielink M ake 1 aard ij www.vrie-link.nl) zijn uiteraard alle nieuwe ont wikkelingen te volgen. Daar naast wordt informatie gegeven over taxaties, nieuwbouwprojec ten, bedrijfsobjecten, hypothe ken en nog veel meer. Barry Bo beldijk merkt op: 'We weten dat onze website veelvuldig wordt bezocht, vooral ook ons uitge breide woningaanbod. De actu aliteit hiervan werkt servicever- hogend voor onze klanten, en dat is natuurlijk een goede zaak.' Tot slot benadrukt hij met merk bare trots: 'En natuurlijk zal van af 15 mei ook het woningaanbod van ons kantoor in Holten op de Vrielink-site staan.' Dijkerhoek - Het jaarlijkse vol leybaltoernooi van buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek wordt zondag 26 mei in de wei bij het Bonte Paard gehouden. Bij slecht weer wordt het evene ment verschoven naar zondag 9 juni. Een team bestaat uit drie dames en drie heren eventueel met re serves. Van een team moeten minimaal drie spelers lid of huisgenoot van een lid van de buurtvereniging zijn. Ook zijn er weer speciale wedstrijden voor de jeugd tot 14 jaar. Een jeugdtcam bestaat uit zes personen. Voor de jeugd worden er ook weer extra prijzen be schikbaar gesteld. Aanmelden als team kan bij Henk Haverslag, telefoon 362457. Meerdere teams per straat is natuurlijk mogelijk. Op gave kan tot 16 mei aanstaande. De fietspuzzeltocht is voor dit jaar vastgesteld op 30 juni. Hier over krijgt u nog nader bericht. Larenseweg - Een 38-jarige man uit Holten reed maandag 13 mei rond 6.00 uur in een bedrijfsbus je op de Larenseweg. Het busje is in de berm beland en via twee bomen op de kant geraakt. De man zat bekneld en is door de brandweer uit het voertuig gehaald, waarna hij per ambu lance voor onderzoek naar het ziekenhuis is overgebracht. Holten - Een 31-jarige bestuur ster uit Hamburg (BRD) reed za terdag 11 mei rond 15.00 uur met een bus vol passagiers over de Rijksweg A 1 in de richting van Hengelo. Ze reed hierbij op de linkerrijstrook om een vracht auto in te halen. Op het moment dat de bus zich naast de vracht auto bevond, bestuurd door een 33-jarige Pool, stuurde laatst ge noemde naar links. Om te proberen een aanrijding met die vrachtauto te voorko men stuurde de buschauffeur ook naar links, waarbij deze in de linkerberm terechtkwam. Hierdoor raakte de buschauffeur de macht over haar stuur kwijt en raakte de vangrail. Na driemaal de vangrail te heb ben geraakt, belandde de bus weer op de rijbaan en kwam in tegengestelde rijrichting tot stil stand. Een 34-jarige passagier uit Hamburg liep een gebroken lin kerhand op en werd behandeld in het ziekenhuis. Oranjestraat - Bij de politie kwam zondag 12 mei een mel ding binnen van een autobrand aan de Oranjestraat. Ter plekke bleek dat een 85-jari- ge man uit Markelo met zijn vrouw een eindje aan het rijden was. toen er plotseling een vlam onder de motorkap vandaan kwam. Een slecht seizoen met een slecht einde, dat was de conclu sie die, zaterdagavond om tien voor acht, getrokken kon wor den. Het al gedegradeerde Sportlust Vroomshoop bleek een te zware tegenstander voor de roodzwarte equipe, die dit seizoen vooral tegen de klein tjes de punten liet liggen. Een week later dan gepland moest het treffen tegen de Sportlust plaatsvinden, omdat een week eerder het veld. dat er voor het eerst sinds een half jaar weer redelijk bij lag, om onbegrijpelijke redenen was af gekeurd. Hierdoor zou de wed strijd eigenlijk op sportpark 't Vletgoor gespeeld worden, om dat er bij Holten het jaarlijkse Allard van Bruggen-toernooi werd georganiseerd en er om bepaalde redenen niet op het hoofdveld meer gespeeld mag worden. Het gebaar van de collega's van Blauw-Wit werd natuurlijk zeer gewaardeerd, maar men kon natuurlijk niet verwachten dat ook de kantine nog eens ter be schikking werd gesteld door de zaterdagvereniging. De gasten uit Vroomshoop zouden het dus zonder koffie en een overdekt ontvangst moeten doen en ook het publiek zou in de rust aan hun duim moeten zuigen en op een houtje moeten bijten. Zo kwam het dus dat er op za terdagavond om 18.00 uur werd afgetrapt op veld drie van Mcermanskamp, Holten wou aan het, toch nog in redelijke getale op komen dagen, publiek laten zien dat het wel degelijk doelpunten kon maken. En kan sen waren er dan ook in over vloed, voor Holten wel te ver staan, want de eerste twintig minuten had keeper Koetsier net zo goed thuis Duits voetbal kunnen kijken er was namelijk geen bal in zijn buurt geweest. Het jonge Holtense team, er de den twee A-spelers mee i.vm. schorsingen en dergelijke, speelde vol op de aanval en wist ook aardig wat kansen te forceren, zo was Edwin knapen dicht bij een doelpunt, maar ook Klein Horstman, Muller en van Beek zagen hun kansrijke inzetten niet in het doel belan den. Na veertig minuten was er voor het eerst gevaar van de bezoe kers en moest Spekreijse aan de noodrem, een ingreep die tot ie ders verbazing onbestraft bleef. Kansen voor de thuisploeg ble ven onbenut, twaalf in aantal werden er maar liefst door het publiek geteld. Na de rust kwamen beide elftal len in dezelfde formaties het veld op en ging Holten door met aanvallen, dit resulteerde in een grote kans voor Muller, Knapen had ook een goede mo gelijkheid en Erik van Beek loste het mooiste schot van de wedstrijd waarop tevens de mooiste save van de doelman van de gasten op volgde. Na zo'n vijventwintig minuten kreeg Holten een vrije trap op twintig meter van het doel. ach ter de bal ging Marco Spekreij se staan, die de bal mooi om de muur heen achter de keeper curvde. Nog geen vijf minuten na de voorsprong werd de bal via de kluts vekeerd weggewerdt en schoot de spits van Vrooms hoop de bal met een boogje voorbij Koetsier. Bas Tuitert verving vervolgens Muller en Holten ging nog meer op de* aanval spelen, hoewel dit niet resulteerde niet in grote kansen. Ook Sportlust wisselde en bracht de look-a-like van Rick Hoogendorp binnen de lijnen, deze snelle man zorgde voor erg veel onrust in de Holtense verdediging. Hij was het ook die de. eerst zo onwaarschijn lijk lijkende, voorsprong voor de gasten inleidde. Een schot van de beste man werd door Koetsier nog wel gepareerd maar in de rebound werd de bal simpel door een collega-spits binnengetikt. Twee minuten voor tijd strooiden de gasten nog meer zout in de wonden bij de Holtenaren door de 1-3 te la ten aantekenen via een counter afgerond door Hoogendorp II. Na de wedstrijd werd nog af scheid genomen van twee spe lers Thomal Lemstra en Mark Nijland zoeken volgennd jaar hun heil elders in verband met verhuizingen. Dit is op sociaal en voetballend vlak een verlies voor de S.V.. Was het dan alleen maar kom mer en kwel zaterdagavond, nee een nieuw talent meldde zich nadrukkelijk door de beste man op het veld te zijn. te we ten Ruud Egberts. Nu is het aan Holten hier zuinig mee om te gaan, zodat er nog vele jaren van zo'n jongen genoten kan worden. De man kon de auto tot stilstand brengen, waarna de brandweer de brand bluste. Landeweerd - Aan Het Lande weerd stond afgelopen maandag 13 mei een Mercedes in de brand. De brandweer heeft de brand ge blust, waarna de auto is afge- sleept. Eigenaar van de auto is een 36- jarige man uit Holten. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Keizersweg - Achter een woning aan de Keizersweg bleek vrijdag 10 mei rond 22.00 uur een tuin huisje in brand te staan. De brandweer kon niet voorko men dat het huisje volledig af brandde. Getuigen hadden vlak voor de brand een persoon bij het huisje waargenomen die ervan door ging toen getuigen hem zagen. Bleek dat de brand was aange- ctnlrpn

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5