Uitzicht voor Okia op kampioenschap blijft Marco van Menum wint Oranjedarten Run-Bike-Run op Meermanskamp Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten SportAgenda Derde ronde in oostelijke kampioenschap Bijeenkomst over veilig skaten en skeeleren Kinderverjaardag vieren kan bij Natuurdiorama Open Huis G-atletiek Uitslagen Bergruiters Uitslagen Bevrijdingsloop Ongeval fietser en bromfietser VRIJDAG 10 MEI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD ABS F7 - Blauw Wit F4 In de regen speelde Blauw Wit de laatste competitiewedstrijd. Twee aan elkaar gewaagde teams maakten er een spannende wedstrijd van. Blauw Wit deed vanaf het begin goed zijn best om de overwinning binnen te halen. Daniël die goed op dreef was zorgde voor veel gevaarlijke situ aties voor het ABS-doel. Echter, alle pogingen ten spijt het leverde geen treffer op. Ook ABS deed er alles aan om te winnen. Bouwdewijn speel de in de verdediging bij Blauw Wit zeer sterk Samen met doelman Lars en met William voorkwamen ze een tegendoelpunt. Hierdoor eindigde de wedstrijd in 0-0. Eindstand 0-0. Nieuw Heeten F1 - Blauw Wit F2 Blauw Wit begon de wedstrijd na het kampioenschap zonder Tamar Fl oor. Dit was in verdedigend opzicht goed te merken. Daniel en Jeroen zetten alles op alles om al niet vroeg in de wedstrijd op achterstand te komen. Kort voor rust gebeurde dit toch; Nieuw Heeten scoorde de 1-0. In de tweede helft liet Blauw Wit zien waarom het kampioen geworden is en drukte Nieuw Heeten ver terug. Niels kon na een lange rush de 1 -1 scoren en het team geloofde weer in haar kansen. Blauw Wit bleef druk zetten en het was Michel die op zijn bekende wijze de 2-1 binnenschoot. Blauw Wit gaf hierna niets meer weg en scoorde vlak voor tijd nog de 3- 1. Blauw Wit F2 werd zo de ongeslagen kampioen. Einduitslag: 1-3. Rhoda Raalte E7 - Blauw Wit El Blauw Wit heeft de competitie verdienstelijk afgesloten met een 5-1 overwinning en heeft daarmee de tweede plaats veilig gesteld. Na een corner van Timo sloeg de keeper de bal in eigen doel wat al snel de 0-1 opleverde. Kort daarna scoorde Joris vanuit de draai. Blauw Wit was dus duidelijk de sterkere ploeg. Na rust was het Patrick die de keeper fraai omspeelde en scoorde (0-3), en via een afstandschot van Dirk werd het zelfs 0-4. Rhoda had één lange gevaarlijke spits die uiteindelijk te- genscoorde. Tenslotte was het Kevin die. zoals een echte spits 't bet aamt, een terugkaatsende bal keurig wist af te ronden. Kortom: een mooie afsluiting van een succesvol seizoen. Einduitslag: 1-5. Rhoda Raalte E9 - Blauw Wit E2 Blauw Wit E2 werd zaterdag kampioen. Na een goed gespeelde wed strijd won Blauw Wit E2 zeer verdiend met veelzeggende cijfers. Zo kon het kampioenschap, na enkele moeilijke wedstrijden, toch verdiend met een doelpuntenproductie van 103 uit 10 wedstrijden worden bin nengehaald. Hulde aan deze beloftevolle mix van talent en harde wer kers! Einduitslag: 3-17. Blauw Wit 4 - SVZW 6 De wedstrijd van zaterdag was er één die niet zozeer erg goed was, maar wel zeer spannend. Hoewel Blauw Wit steeds de beste kansen had, werd er niet gescoord. Pas in de zeventigste minuut werd er gescoord, maar helaas niet door Blauw Wit. Het team nam hier uiteraard geen genoegen mee en zette alles op alles om toch in ieder geval gelijk te maken. Dit lukte via Henk Oolbekkink. Hierna waren er wederom veel kansen voor Blauw Wit, waarbij Kasper en Gerben Elbersen hun kansen op de on derkant van de lat zagen belanden, maar niet over de doellijn zagen val len. Na een vrije trap van Gerrit-Jan v/d Pol viel dan eindelijk de ver diende winnende treffer. Einduitslag: 2-1. Blauw Wit 5 - Prins Bemhard 6 Blauw Wit 5 mist de laatste weken door blessures nogal een aantal vas te basisspelers. Hierdoor is de balans wat uit het team. Tegen Prins Bemhard kon het team voetballend een overwicht opbouwen. Echter, voorin ontbrak het aan vernuft. Rust 0-0. Na rust wilde de ploeg teveel. Er werd teveel ondoordacht aangevallen. Prins Bernhard profiteerde met een scherpe tegenaanval 0-1. Hierna kon Blauw Wit niet echt een vuist maken. Henk Bolink raakte nog wel de lat, maar hiermee was het op. De gasten kwamen zelfs nog op 0-2 en daarmee was de wedstrijd gespeeld. Eindstand 0-2. Holten E2 - Excelsior E5 Het was Holten daT na het fluitsignaal direct ferm van start ging en na enkele minuten stond het dan al ook door Glenn met 2-0 voor. Dit ging zo gemakkelijk dat achterin iets makkelijker gedacht werd, waardoor er een vrije schop situatie ontstond, welke door Excelsior uitstekend werd benut. Plierna ontstond een periode van mooie passes en goed samen spel, doch zonder doelpunten maar hierin kwam verandering nadat Sjors er 2 in gewerkt had. Ook de verdedigers van Holten hadden de za ken goed voor elkaar en wisten de Rijssenaren van de goal weg te hou den. Een enkele keer dat dit toch lukte was daar de uitstekend keepende Thomas, die er voor zorgde dat het net niet geraakt werd. Nadat Sjors, Glenn en Mare er nog 1 in hadden weten te schieten, kon de wedstrijd afgesloten worden met een verdiende 7-1 eindstand. Prima gedaan man nen ondanks het slechte weer en het vroege tijdstip van voetballen. Einduitslag 7-1. GFC El - Holten El De laatste wedstrijd van de competitie moest Holten aantreden tegen GFC E1De jongens van GFC gingen vanaf de eerste minuut er hard te genaan, wat al snel leidde tot het eerste doelpunt. Holten hervond zijn spel echter snel; in de 17e minuut was het Sjors die met een afstands schot Holten weer op gelijke hoogte bracht en kort daarna wist Tom v. B. met een prachtige trap van 20 m. afstand Holten op voorsprong te zetten. Helaas wisten de jongens van GFC in de laatste minuten van de eerste helft nog twee maal tegen te scoren. Russtand: 3-2. Na de rust ging Holten El harder de duels in en kon daardoor goed stand houden tegen GFC. Mede door de middenvelders Daan en Nick bleven de bal len goed komen voor de spitsen Glenn, Tom en Sjors, waardoor Tom de gelijkmaker op zijn naam kon brengen. Doordat de verdedigers Mark B., Coen en Mark S. en keeper Kevin goed hun werk bleven doen, kwam GFC niet meer tot scoren. Mede door de goede en prettige wijze van trainen van dhr. Edwin Knapen zijn de jongens van Holten El er dit seizoen sterk op vooruit gegaan. Waarvoor bij deze onze welgemeende dank. Einduitslag 3-3 Raalte Al - Holten Al Op de laatste speeldag van deze competitie moest Holten Al naar Raal te om het daar op te nemen tegen de plaatsiijke SV, een middenmoter in deze klasse. Na de goede overwinning tegen Go Ahead zou dit klusje ook geklaard moeten kunnen worden. In de eerste twintig minuten van de wedstrijd speelde Holten uitstekend voetbal. De tegenstander werd bij tijd en wijle volledig dol gedraaid. Na een aantal kleine kansjes was het Bas, die met zijn zoveelste doelpunt de 0-1 score op het bord zette. Na deze treffer dacht Holten dat het klusje nu wel geklaard was en nam— gas terug. Het gevolg was dat Raalte het idee kreeg dat er misschien wel iets te halen viel in deze wedstrijd. De Blauw-Witten gingen scherper en harder voetballen. Met een aantal harde overtredingen werd Holten uit haar spel gehaald. De zwak leidende scheidsrechter trad hiertegen nauwelijks op. Uitein delijk leverde dit soort spel toch de gelijkmaker op. Toen de Róód- Zwarten beseften dat er meer gedaan moest worden, werd er weer een tandje bijgeschakeld en vloeiden de combinaties weeer over het. overi gens zeer slechte,veld. Eén van deze aanvallen leverde uiteindelijk een tweede Holter doelpunt op. Het was Jan die met links een aanval goed afrondde. Hierna bleef Holten tot aan de rust de betere ploeg en kreeg het nog een tweetal zeer goed kansen, die echter niet aan de spitsen be steed waren. Na rust leek de wedstrijd langzaam naar het einde te sud deren. Echter het steeds hardere spel van Raalte en het slappe optreden van de scheidsrechter hier tegen, haalde Holten volledig uit haar spel. Nadat al een aantal goede kansen door de Raalter voorwaarsten om zeep waren geholpen, lukte het hen toch om zowel de gelijkmaker, als de 3-2 te scoren. Dit was voor Holten de genadeslag. Al was helaas niet meer instaat om deze klap op te vangen. Nadat in de eindfase ook nog een buitenspeldoelpunt van Raalte werd goedgekeurd ging de 4-2 einstand de boeken in. Holten sloot met deze wedstrijd een uitstekend seizoen af. Het heeft laten zien dat het zeer goed kan spelen. Helaas moeten de Rood-Zwarten nog te vaak afhaken als er fysiek ste vig of hard gespeeld wordt zoals in Raalte. Toch moet er ook voor het volgend seizoen weer een goed resultaat inzitten. Einduitslag 4-2. Holten 8 - Nijverdal 4 Holten moest de resterende 65 minuten van het gestaakte duel tegen Nijverdal op donderdag 2 mei uitspelen. De beginstand was dit maal geen 0-0, maar 1-1Holten wist dat dit geen gemakkelijke wedstrijd zou worden, de druk die opgelegd werd vanwege een aanstaand kampioen schap was groot. Uit een hachelijke situatie voor het doel van Nijverdal wist een speler van Nijverdal niets anders dan de bal tegen te houden met de hand, waardoor de scheidsrechter terecht een penalty gaf. Henk F. wist deze strafschop koelbloedig te benutten. 2-1 Na rust was zichtbaar dat Nijverdal de wedstrijd niet uit handen gaf en vocht tot het einde. Holten liep op de tenen te voetballen en het was op karakter dat Holten overeind bleef. Ondanks de druk kreeg Holten enke le prachtkansen op basis van snelle uitvallen. Nijverdal wist echter 10 minuten voor het einde wel te scoren. 2-2. Holten 8 kreeg kriebels dat het wel eens mis zou kunnen gaan. In een uiterste poging in de slotmi nuten was het zowaar de 'hand van god' die Holten in staat stelde om de 3-2 aan te laten tekenen. René L. mocht zijn handtekening zetten onder deze treffer, welke zéér uitbundig werd gevierd. Holten 8 heeft na deze overwinning 50 punten uit 19 wedstrijden en kan met één punt uit de laatste wedstrijd van dit seizoen (12 mei, uit tegen Omhoog) officieel kampioen worden. De champagne mag stilletjes worden koud gezet. Eindstand 3-2 Blauw Wit Zaterdag 11 mei Blauw Wit 3 - Excelsior'31 13, 14.30 uur; Juliana '32 8 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); SVZN MB 1 - Blauw Wit MB1, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur). SV Holten Zaterdag 11 mei Holten BI - WHCZ B3, 12.00 uur; Rohda R. D2 - Holten Dl, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur). Zondag 12 mei D-, E- en F-pupillen, Allard van Bruggen toernooi. Woensdag 15 mei Holten BI - Gazelle Nieuwland B3, 19.15 uur. Handbal Zondag 12 mei Voorwaarts - Dames Al, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Nijhof/ Broekland 2, 11.15 uur (vertrek 10.15 uur). ROVER is de vereniging van reizigers in het openbaar vervoer. Steun ROVER en word nu lid. :l 033 -46 5541 4 of bezoek www.rovernet.nl schadededaratieformulieren. STAP OVER OP ROVER Vletgoor - Tijdens de derde ron de van het oostelijke kampioen schap dat in Holten werd afge werkt, op het goed verzorgde veld van Okia, heeft het Okia 640-team nog uitzicht op het kampioenschap Door de extreme buien was het veld erg nat en glad, hierdoor kwam er in het begin nogal eens een gelijkspel uit de bus rollen. Hiervan had ook Okia hinder, zodat ook zij tegen Heure een gelijkspel trokken. De Holtena ren werden weer met beide be nen op de grond geplaatst en zo doende werd verder alles ge wonnen. De 680B-pIoeg had ook veel last van het water. Hierdoor werd er hier ook her er der wel eens een puntje in het water gegooid. Maar in de loop van de morgen kreeg de ploeg van Henk Pekke- riet toch nog een voet aan de wal zodat ze toch nog op een zesde plaats eindigden. Met een beetje drogere omstandigheden had de ze ploeg bij dc top drie gezeten. Bij de 680A-ploeg verliep het weer perfect. Bij de weging wa ren de jongens 35 kilo te licht. Het was de bedoeling om de op gebouwde voorsprong niet te veel in te laten krimpen. Dit is perfect gelukt want Okia moest alleen Eibergen voor laten gaan. Uitslagen 640 kiloklasse: 1. Okia, 19 punten; 1. Heure, 19 punten; 3. Bisons, 13 punten; 3. Ei bergen, 13 punten; 5. Vorden, 9 punten; 6. Koffiejongens, 4 punten; 6. Erichem, 4 punten; 8. Bekeveld, 0 punten. 680A-klasse: 1. Eibergen 1, 15 punten; 2. Okia, 12 punten; 3. Heure, 7 punten: 3. Bi sons, 7 punten; 5. Vorden. 3 punten; 6. Eibergen 2, 0 punten. 680B-kIasse: 1. Corrado, 30 punten: 2. Vrijbui- Rijssen - Er wordt in het Parkge bouw van Rijssen op 16 mei een bijeenkomst gehouden over vei lig skaten. Veel mensen die deze sport be oefenen beseffen niet hoe be langrijk net is voldoende be scherming te hebben tijdens het skaten of skeeleren. Daarnaast kan er op deze wijze meer be kendheid worden gegeven aan deze sport. Vanuit de sportbond SBN (Skeeler Bond Nederland) wordt over dit onderwerp avonden ge houden. De bijeenkomst in het Parkge bouw te Rijssen wordt mede ge organiseerd door de gemeente Rijssen en de skeelerverenigin gen Rijssen en Holten. Tijdens deze avond zal voor de pauze aandacht worden gegeven aan de geschiedenis van het skeeleren, skaten en de verschil lende materialen. Holten - Het vieren van kinder verjaardagen gebeurt steeds meer buitenshuis. Sinds enige tijd biedt ook Natuurdiorama Holterberg met succes een aantal aantrekke lijk geprijsde arrangementen voor kinderpartijtjes. Daarvoor wordt samengewerkt met diverse recreatiebedrijven in Holten: res taurant de Wielen, Landal Green- Parks Twenhaarsveld en Kinder boerderij Dondertman. De basis van ieder arrangement vormt de entree van het museum, waar de kinderen een leuke speurtocht wacht. Voor de jarige is er een cadeautje. In combinatie met restaurant de Wielen gaan de kinderen na het bezoek aan het Natuurdiorama naar het restau rant, waar ze getrakteerd worden op een pannenkoek met stroop of Tosti-ijzer gaat niet in de oven Per jaar gaan er in ons land 3,2 miljoen kleine electrische apparaten de deur uit. Versleten, verouderd, kapot. Dat is nogal wat. Al die tosti-ij zers, baardtrimmers, radiowekkers en handmixers kwamen tot voor kort op dc stortplaats terecht. Of in een verbrandingsoven. Voor het milieu is dat natuurli|k een zware belasting. Daarom doen we dat niet meer. Kleine elec trische apparaten kunt u vanaf 1 januari 2000 inleveren. Bij uw gemeente, of, als U een nieuw apparaat koopt, in de winkel. Net zoals bij de grote appara ten dus. Alle voowerpen worden vakkundig uit elkaar gehaald. Bruikbaar matenaal dient weer als grondstof en de rest wordt op verantwoorde wijze vernietigd. Oude apparaten! Lever ze in! V ilt u meer informatie over recy cling? Bel dan voor een gratis brochure: 0900-8052 (0,40 ct p/m). (Foto: Johan Bolink) ters, 25 punten; 2. Koffiejongens, 25 punten; 4. Halfwegboys, 23 punten: 5. Erichem, 22 punten; 6. Okia, 16 punten; 7. Oosterwijk, 14 punten; 7. Olden Eibergen 1,14 punten; 7. 9. 'n Borg, 11 punten; 10. Olden Eiber gen 2, 8 punten; 11Ehtc, 3 punten: 12. Treklust, 0 punten. Bierlokal am Bahnhof - Voor de vijfde keer werd op Koninginne dag 30 april gestreden om de Bierbokal am Bahnhof. Deze wisselbokaal werd beschikbaar gesteld door de directie van Bierlokal am Bahnhof. Acht deelnemers gingen door naar de winnaarsronde, de overi ge twaalf deelnemers maakten nog een kans in de verliezers ronde. In de eerste halve finale van de winnaarsronde won Marco van Menum met 3-1 van Marcel Wa- etjen en in de tweede halve fina le was Rik Deijk te sterk voor Seino Voortman (3-2). Marcel won met 3-0 van Seino om de derde/ vierde plaats. In de spannende finale wist Marco met 3-1 te winnen van Rik. In de finale van de verliezersronde won Dieter Huisken met 2-0 van Remon Muller. De hoogste fi nish was voor Marcel Waetjen (108). Jan Deijk en Wim Stam gooiden de hoogste score: 180. De totaaluitslag ziet er als volgt uit: Eerste prijs en Bierbokal am Bahnhof, Marco van Menum Tweede prijs, prijsRik Deijk Derde prijs, Marcel Waetjen Vierde prijs, Seino Voortman Eerste prijs in verliezersronde, Dieter Huisken Hoogste finish, Marcel Waetjen Daarna zal er aandacht worden geschonken aan het skaten en skeeleren op de openbare weg. In de pauze zijn ër diverse stands waar meer informatie is te krijgen. Na de pauze zal er aandacht worden besteed aan het skate- vaardigheidsbewijs en verzeke ringstechnische aspecten. De avond wordt afgerond met de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Deze avond is bedoeld voor kin deren en volwassenen en de toe gang is gratis. De avond begint om 19.15 tot 22.00 uur. Voor de pauze zijn de thema's gepland die voor kinde ren aantrekkelijk zijn zodat deze eventueel tijdens de pauze naar huis kunnen gaan. Bij vragën kan Van de Maat worden gebeld. Telefoonnum mer 0548-854520. suiker en natuurlijk een glas li monade. Bij kinderboerderij Dondertman krijgen kinderen pa tates frites en ijs en genieten ze in de periode tussen april en novem ber van een ritje met een pony wagen (iedere woensdag en za terdagmiddag). Een en ander kan naar keuze worden uitgebreid met een consumptie en of een kroket of frikandel. De Speurtocht in het museum kan tevens gecombineerd worden met een bezoek aan Landal Gr- eenparks Twenhaarsveld. Daar varieert het verblijf van bowlen of midgetgolf, schminken en di verse andere onderdelen. Wie meer informatie wil over inhoud en prijzen van de tien arrange menten, Natuurdiorama Holter berg bellen, telefoon 0548- 361979. Winnaar Marco van Menum met de wisselbeker: De Bierbokal am Bahnhof. Meermanskamp - De G-atletiek houdt maandag 13 mei Open Huis. Alle belangstellenden zijn dan van harte welkom en kun nen zien hoe de gehandicapte at leten bezig zijn op een trainings avond. De training wordt van 18.45 tot 19.45 uur gehouden op sport veld de Meermanskamp aan de Valkenweg in Holten. Na afloop is er, onder genot van een kopje koffie of thee de gelegenheid na te praten. Het groene seizoen voor LR de Bergruiters is weer begonnen. Enkel leden zijn met succes van start gegaan. Zo ging de Familie Vincent 5 mei naar het concours te Raalte. Daar behaalden broer en zus Vincent succesvolle prijzen. Erik behaalde met het paard Milton een vierde prijs in het B- springen met 48,5 punten op stijl. Een succesvolle overwin ning was er voor Ida met haar paard Marios, zij behaalde een eerste prijs in de klasse L-sprin- gen. Thessa Bresser ging 13 april met haar paard Good Lord naar Vor den. Daar behaalde zij een twee de prijs in de M2-dressuur met 163 punten. Jennifer Pasop ging 28 april met haar paard Silver Spot naar het concours te Almelo. Daar be haalde zij een eerste prijs in de B-dressuur met 179 punten. Enkele leden zijn de afgelopen tijd nog succesvol geweest tij dens de indoorconcoursen. De uitslagen zijn: Thessa Bres ser met Good Lord een derde prijs in de M2-dressuur met 157 punten; Marjan Noteboom met Jamaica een derde prijs in de B- dressuurmet 161 punten; Thessa Bresser Good Lord een tweede prijs in de M2-dressuur met 163 punten; Marjet Drost met Magie een vijfde prijs in de klasse B- springen; Esther Lammers met Julliët een achtste prijs in het progressief springen, klasse B; Jennifer Pasop net Silver Spot een vierde prijs in de B-dressuur met 165 punten en een derde prijs in de B-dressuur met 173 punten. Vervolg van voorpagina Jongens groep 8 1. Jaap Huisman, Haarschool, derde plaats; 2. Jasper Kamp man, de Regenboog, zesde plaats; 3. Sander Paalman, Hol- terenk, achtste plaats. G-atleten mannen 1Simon Bontius, Holten, eerste plaats. G-atleten vrouwen 1Lotte Aa, Holten, zesde plaats. Uitslagen 10 kilometer Heren senioren 1. Hussein Amregeele, Arnhem; 2. Dirk Hoekman, Bathmen; 3. Erik Jansen. Holten. Heren veteranen 1. Gerard Hendriks, Ruurlo, tweede plaats; 2. Jan Poortman, Rijssen, derde plaats; 3. Gerard Veldhuis, Nijverdal, vijfde plaats. Dames 1. Joanneke Schulenburg, Rijs sen, 38e plaats; 2. Dinie Pasman, Holten, 43e plaats. 3. Henny Markvoort, Holten, 52e plaats. Uitslagen 5 kilometer Heren 1. Werner Wessels, Markelo, eerste plaats. Dames 1. Sabine Schulenburg, Rijssen, negentiende plaats. Holten - Een 68-jarige fietsster uit Holten reed over de Tuin straat en wilde op de kruising Larenseweg - Tuinstraat linksaf Zij sorteerde voor en fietste naar het midden van de weg. Een 17- jarige bromfietsster uit Markelo die haar van rechts naderde over de Larenseweg, sloeg op de kruising linksaf, de Tuinstraat Daarbij nam zij de bocht zo klein dat ze in aanrijding kwam met de fietsster. Zij verklaarde later dat zij door de laagstaande zon was verblind en daardoor de fietsster niet had opgemerkt. De fietsster is voor onderzoek naar het ziekenhuis overge bracht. Holten - De jeugd Run-Bike- Run die traditiegetrouw vrijdags voor de triatlon wordt gehouden, zal dit jaar plaatsvinden op Meermanskamp. De Stichting triatlon heeft met beide sportpar ken in Holten afgesproken dat de evenementen zich afwisse lend op het Vletgoor en het Meermanskamp afspelen. Dit jaar is het de beurt aan het Meer manskamp. De kinderen starten vanaf 19.00 uur op het hoofdveld en lopen daar ongeveer een kilometer. Op de weg wordt er dan gewisseld en via villapark De Look komen de scholieren na 3,5 kilometer fietsen dan weer terug op het sportpark om nog eens een kilo meter te lopen. De finish is mid den op het hoofdveld. De nummers een, twee en drie bij de jongens en meisjes uit el ke klas krijgen een beker. 'En natuurlijk krijgt iedereen een herinnering, het T-shirt', zegt Jo ke Nijland, een van de organisa toren van het evenement. De prijsuitreiking is op de dag van de triatlon, direct na de huldi ging van de winnaars. 'Er wordt dan ook een gezamenlijke foto gemaakt met de winnaars van de triatlon', legt Nijland uit. De fietsen moeten de scholieren zelf regelen. Ze mogen op elke fiets meedoen, maar voor de start is er wel een keuring om te zorgen dat alle fietsen veilig zijn. Ook op het parcours is aan de veiligheid gedacht: de route is verkeersvrij gemaakt en grint dat voor gevaarlijke bochten zou kunnen zorgen is verwijderd. 'Een helm is niet verplicht, maar we raden het wel sterk aan', zegt Nijland. De scholieren kunnen zich opge ven voor de Run-Bike-Run via hun gymleraar. Afgaande op vo rige jaren verwacht de organisa tie zo'n 50 deelnemers.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7