'Advies sportcommissie door college en raad overgenomen' April zacht, zonnig en toch nat Bloemlegging Canadese Begraafplaats Blauw Wit 2 kampioen Verloting Amazing Holten 5 schopt het tot kampioenschap Verkeersborden gestolen Muziekfestival in koepel Amazing in Winterberg Container gestolen Ongeval bromfietser Jeugdoverlast Bevrijdingsconcert in Rijssen Vernielingen aan schuur Jeugd blokkeert Dorperdijk Koninginnedag goed verlopen Kapotte band Verkeersongeval tussen motor en speelgoedauto Vrachtwagen door berm Fietsen gestolen Autoschade VRIJDAG 10 MEI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD In de laatste wedstrijd van het seizoen kon Blauw Wit 2 in Nij- verdal tegen SWN 3 kampioen worden. Door een overtuigende 1-4-overwinning kon een goed seizoen op een waardige manier worden afgesloten. Doelstelling was promotie afdwingen naar de derde klasse, door vanaf het begin de koppositie in te nemen en deze tot het einde van het seizoen weten vast te houden is de genoemde doelstel ling overtuigend behaald. Trainer J.P. Akkerman kon beschikken over een fitte selectie. Vanaf de aftrap was het duidelijk dat Blauw Wit de sterkste was en mede door de aanmoediging van de veel meegereisde suppor ters ging Blauw Wit furieus van start. Eerst was het Hans Stam die van afstand op de lat schoot en even later was Youri Noorlander dicht bij een doelpunt maar zijn inzet ging net over het doel. Kort daarop schoot dezelfde Hans Stam de 0-1 binnen via een strafschop omdat even daarvoor de goedspelende Johan Bos- schers binnen de beruchte lijnen was neergehaald. In de daarop volgende periode had Blauw Wit de voorsprong verder uit moeten bouwen maar vele kansen werden wel ge creëerd maar niet verzilverd. Toch wist Blauw Wit voor rust nog tweemaal te scoren. Topscorer Hans Stam bewees wederom zijn waarde door nog maals via een strafschop te scoren. De mooiste doelpunten van deze middag kwamen op naam van Johan Bosschers, vlak voor rust wist hij via een enorme knal in de kruising de 0-3 te scoren. Na rust wist SWN wat terug te doen en kwam op 1-3. In de fase die hierop volgde, kwam Blauw Wit even onder druk te staan. Doordat de scheidsrechter al twee strafschoppen aan Blauw Wit had toegekend dacht hij er ook aan eentje SWN ca deau te moeten doen. Het was doelman Maarten Paalman die op miraculeuze wijze de strafschop wist tegen te houden. Dit was tevens het laatste wapenfeit van de gastheren. Blauw Wit had in de resterende tijd meerdere malen kunnen en moeten scoren maar de teller bleef uiteindelijk op vier staan. De wedstrijd en het seizoen werd op een waardige manier afge sloten omdat Johan Bosschers via een fantastische lob vlak voor tijd de 1-4 binnenschoot. Hierna was het wederom feest voor Blauw Wit. Een uniek seizoen omdat zowel het eerste als het tweede team van Blauw Wit het kampioenschap wisten binnen te halen en ook beiden volgend seizoen uitkomen in de derde klasse. Eindstand 1-4. De begeleiding van Blauw Wit 2 was dolgelukkig met het be haalde kampioenschap. De leiders Dasselaar en Rietberg vallen elkaar in de armen. (Foto Johan Bolink) Voor SV Holten 5 viel afgelopen zondag in Beckum de beslis sing in de zesde klasse district Oost (van Holten tot Rekken en terug). Nadat Holten 5 enkele weken geleden al op meesterlijke wijze het Goorse Hector had beroofd van de al reeds geplande kampioensreceptie (met prachtig Kung Fu Voetbal werden de Hectorianen met een overtuigende 1-0-zege verslagen), mocht TVO 3 proberen Holten 5 van de tweede titel in driejaar tijd af te houden Holten had daarbij de betere papieren omdat zelfs bij een kleine nederlaag de titel bij Holten 5 terecht zou komen. Maar zover zouden de Holtenaren het niet laten komen. Nadat om 7.30 uur een sportief ontbijtje was genuttigd bij sponsor Ger- da in Bierlokal am Bahnhof, vertrok de Spitax met de complete selectie en Gerda naar Beckum. Omdat de grote supportersehare wat verlaat was. werd besloten niet om 9.30 uur maar om 10.00 uur af te trappen. Op het zware maar goed te bespelen veld wer den de TVO'ers al snel hun laatste hoop op de titel ontnomen, toen Tox een hoekschop feilloos binnenkopte. Door een slipper tje van de verdediging kon TVO nog wat terugdoen en werd het nog even spannend (1-1). Via een paar prachtige aanvallen voet balde Holten zich echter al vlot naar een comfortabele I-3-voor- sprong door doelpunten van Rob Somer en Erik Wegstapel. De Dijkerhoekers vonden toen dat de halffitte reserves er ook maar iets voor moesten doen en lieten zich nog voor de rust wisselen. Voordat de wissels en de rest van het elftal wisten wat er ge beurde, maakten de Voorwaartsen van TVO listig gebruik van de situatie en trakteerden de uitstekende keepende Rene op zijn laatste tegendoelpunt in dienst van Holten 5 (2-3). Na de rust bleek al snel dat Hollen de wedstrijd onder controle had. De levensgevaarlijke spitsen werden lamgelegd en op het middenveld was de situatie geheel onder controle. Uit een van de vele vlijmscherpe counters werd door Bart Soer na uitstekend voorbereidend werk van Bert Jansen, de 2-4-eindstand op het scorebord gebracht. Na het eindsignaal van de goed leidende ar biter werden de felicitaties enthousiast in ontvangst genomen en kon het feest beginnen. Na de grandioze intocht op Meermans kamp, werd per carnavalswagen een rijtour door Holten ge maakt. Tussentijds werd nog even Boer Biet aangedaan, alwaar de dorstige kelen van het nodige gerstenat werden voorzien. Daarna ging de tocht verder naar Bierlokal am Bahnhof waar het feest in alle hevigheid losbarstte en waar de hongerige magen konden worden gevuld met een heerlijke stampotmaaltijd. Het feest werd om 18.00 uur even onderbroken voor de receptie in de kantine van sportpark Meermanskamp. Vele roodzwarten waren in groten getale op komen dagen om Holten 5 te felicite ren. Holten - Koor Amazing heeft tij dens de markt op Koninginne dag loten verkocht. De prijswinnaars zijn: eerste prijs (antieke dekenkist) M.A. Ferrari uit Wateringen, tweede prijs (serie gevulde bloempot ten) Ria Bieleman uit Loo-Bath- men en derde prijs (kratje voor jaarsbloemen) Saskia Kamper man uit Almelo. Postweg - Aan de Postweg zijn tussen zaterdag 6 en donderdag 18 april twee verkeersborden ge stolen. Een blauw bord afmeting dood lopende weg en een rechthoekig bord met als opschrift eigen weg. Holten - Koor Amazing houdt 21 juni een midzomerfestival in de muziekkoepel op Kalfster- mansweide. De toegang hier voor is gratis. Winterberg - Het Holtense koor Amazing heeft 27 en 28 april onder leiding van dirigent Juliet te Dumore meegedaan aan het Stadtmusikfest in Niedersfeld bij Winterberg. Naast de zang avond, zong het koor ook tijdens het frühshoppen. Stationsstraat - Aan de stations straat werd tussen 24 en 25 april een grijze afvalcontainer wegge nomen. Kozakkenstraat - Er vond op 28 april een verkeersongeval plaats tussen een personenauto en een bromfietser. De brommer reed over de Kolweg toen voor hem van rechts een personenauto uit de Kozakkenstraat kwam. De bestuurder van de bromfiets ging naar zijn huisarts waarna deze hem naar het ziekenhuis in Deventer doorverwees. De bromfiets is technisch onder zocht waarbij bleek dat de ach terband niet voldoende profiel had en er sprake was van teveel vermogen. Vletgoor - Met name met mooi weer hangt er woensdagmiddags en -avonds jeugd rond bij de vij ver het Vletgoor. Veelvuldig komen er klachten dat de jeugd de vogels verstoren die aldaar aan het broeden zijn op het broedterrein. De politie wijst erop dat dit deel verboden is. Rijssen - In de Ontmoetingskerk aan de Boomkamp 4 te Rijssen wordt zaterdag 11 mei een be vrijdingsconcert gegeven door het Christelijk Jong Mannen koor Soli Deo Gloria uit Urk. Het concert begint om 19.30 Dit koor zal onder leiding van hun dirigent Jaap Kramer een af wisselend programma brengen begeleid door organist en pianist Jacob Schenk. Ook het Vocaal Ensemble Rijs sen verleend medewerking als mede de panfluitiste Liselotte Rokyta-Fennema. Een belangrijk onderdeel van het programma is samenzang. Ook samenzang van vaderlandse liederen. Liselotte Rokyta-Fen nema zal de presentatie verzor gen en enkele panfluitsoli ten gehore brengen, begeleid door Jacob Schenk aan orgel of piano. Een collecte zal worden gehou den voor het Shaare Zedek Zie kenhuis te Jeruzalem. Toegangsbewijzen, kosten 7.00 euro voor volwassenen en 2,00 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Deze zijn op de avond van het concert aan de kerk verkrijgbaar. Dorperdijk - Aan een schuur aan de Dorperdijk zijn vrijdag 26 april zijn tussen 13.00 en 16.30 uur vernielingen gepleegd. Er is een ruitje vernield. Verder werd de uitlaat van een tractor gehaald en een plank van een wagen vernield. Dorperdijk - Schoolgaande jeugd die 's middags fietsen van Holten naar Bathmen. zorgen voor erg veel overlast op de weg. De fietsers zouden de hele Dorperdijk blokkeren. Holten - Er werd een gezellige Koninginnedag gevierd in Hol ten. Ondanks het mindere weer was er sprake van een gezellige sfeer, met name op de rommel markt en bij de karaoke in de middag. Al met al verliep een en ander zonder problemen. Holten - Een vrachtauto reed in de nacht van 30 april op 1 mei op de Noordbaan van de A 1 richting Deventer met vermoe delijk een kapotte achterband. Korte tijd later kwam de mel ding van schade aan een perso nenauto. Dit werd veroorzaakt door een stuk vrachtautoband dat op de weg lag. Door de poli tie werd verderop een Zweedse vrachtwagencombinatie aange troffen met een kapot gereden rechterachterwiel. Holten - Jan Schuchard nam on langs afscheid van de Holtense sportcommissie. Twintig jaar was hij betrokken bij deze com missie. Hij werd kandidaat ge steld door de Tennis Club Hol ten; in '90 werd hij voorzitter en bleef dat tot aan de nieuwe Sportraad. Deze maand wordt hij 73 jaar. Vier jaar geleden gaf hij te kennen te willen stoppen, maar in varband met de aan staande gemeente herindeling werd hem gevraagd om daarom nog even te blijven zitten. In die twintig jaar miste hij nooit één vergadering. „In al die jaren heb ik twee keer een receptie ge mist; toen kon ik echt niet. En er waren me een recepties: jubilea, nieuwjaar, kampioenen. Heel gezellig, hoor. Je sprak mensen, hoorde wat." Wat vond u prettig aan deze baan? Datje van alles wat de sportver eniging betreft op de hoogte bleef, dat je initiatieven uit kon werken. Het overleggen met de verenigingen, die met allerlei plannen kwamen; die plannen werden door de sportcommissie bekeken qua financiën en veilig heid. Wat was er vervelend? Ten tijde van het samengaan van de sportcommissies van Rijssen en Holten heb ik me wel ge stoord aan reacties die niet op z'n plaats waren. Wat is er onder andere bereikt door de sportcommissie Holten? De realisatie van Het Vletgoor. Het is hartstikke leuk als je die ontwikkelingen vanaf het begin meemaakt tot en met het eindre sultaat. De renovatie van het zwembad. In de machinekamer van het zwembad was er toentertijd een gevaarlijke situatie; wat ik daar zag kon gewoon niet. Dat kwam ter sprake in de sportcommissie en er werd anderhalf miljoen gulden geïnvesteerd. Het geld werd grotendeels gebruikt voor de zuivering en de pompinstalla- Van welke sport houdt u zelf? Vroeger voetbalde ik bij de Vo- lewyckers in Amsterdam. Tafel tennissen heb ik gedaan. Het honkbal hebben we erg intensief beoefend. Ik heb veel getennist. Doordat ik last van mijn heup kreeg ben ik daarmee gestopt. Maar mijn vrouw en ik zwem men nog wel twee keer per week in zwembad De Koerbelt. En toen moest er geharmoni seerd worden. Zag u er niet te genop? In het begin niet. Ik vond het wat minder toen het wat vergaderu ren betrof een beetje de spuiga ten uitliep. Zeker in het begin wisten we zelf nog niet waar we stonden. Het is altijd zoeken ge weest naar de juiste verhouding. Dat wat in Holten kon en mocht en in Rijssen niet, en andersom. Vooral de tarieven waren het srote struikelblok. Jan Schuchard. (Foto: Johan Bolink) Alles overziende, bent u dan te vreden met de uitkomst van deze harmonisatie? Ja. In Rijssen was men met het resultaat puur gelukkig. In Hol ten wist men wel dat er water bij de wijn gedaan moest worden. En die slok water was minder groot dan we in eerste instantie dachten. Achteraf bezien ben ik heel tevreden over de uitkomst. Het advies van de sportcommis sie is door college en gemeente raad overgenomen. Met een gemiddelde tempera tuur van 10.0 graden in Holten, Espelo 9.5 graden, De Bilt 9.3 graden tegen het langjarig ge middelde van 8.3 graden was de maand zacht. Het grootste deel van de maand werd het weer be paald door krachtige hogedruk- gebieden en was het droog, rus tig en vaak zonnig weer. Alleen rond het midden en einde van de maand was het weer wisselval lig. De eerste dagen van de maand en het tijdvak van 21 tot 25 april verliepen zeer zacht, de rest van de maand lag de tempe ratuur rond of net iets beneden het langjarig gemiddelde. Op 2 april werd het in Holten 21.8 graden, Espelo 21.4 graden de eerste warme dag (maximum 20.0 graden of hoger) van het jaar genoteerd. Het was tevens de hoogste waarde van de maand. In totaal kwamen er in Holten vier warme dagen voor tegen twee normaal. Holten no teerde in deze maand op twee dagen vorst tegen vier dagen normaal. De laagste temperatuur werd gemeten op 7 april in Es pelo met -1.9 graden, Holten - 1.2 graden. Op de vliegbasis Twenthe daalde de minimum temperatuur zelfs naar -4.0 gra den. Het meest aanmerkelijk wa ren echter de vele uren zon. Met landelijk gemiddeld 192 uren zon tegen 162 normaal was de maand zonnig. Alleen al de eer ste tien dagen leverde in De Bilt 106 uren zon op. Zoveel zon had De Bilt in zeker in honderd jaar in deze periode niet geregis treerd. Het oude record stond op 99 uren in 1906. Normaal (ge middeld 1971-2000) schijnt de Molenbelterweg - Er vond op 6 mei rond 16.30 uur een ver keersongeval plaats tussen een motorrijder en een speelgoed autootje. Iemand speelde met zijn radiografische autootje op de Molenbelterweg te Holten. De motorrijder kwam uit de richting van de Holterbergweg aanrijden. Hij zag het autootje te laat en kon deze niet meer ontwijken. Het gevolg was een aanrijding. De motorrijder kwam ten val en schoof op de vizier van zijn helm over het asfalt. Beide betrokkenen zijn zich het hoedje geschrokken. De motorrijder had wat pijn aan zijn rechterarm. Voor de rest gelukkig geen verwondin gen. De speelgoedauto is to taal vernield.De motorfiets is rondom beschadigd. Hieruit bleek vooral hoe belangrijk het is dat je als motorrijder een helm en een pakt draagt. Dit heeft de motorrijder voor let sel behoed. zon in de hele maand 158 uur. nu kwam De Bilt uit op 197 uur. Op slechts twee dagen liet de zon zich in het geheel niet zien in Holten; normaal is dat op drie dagen het geval. Het meest was de zon in het zuidwesten van ons land te zien; in Zeeland maar liefst 235 uren. Het grootste deel van de maand w^s het zeer droog; pas vanaf 15 april begon het weer te regenen. De droogte was al op 23 maart begonnen en vooral de eerste tien dagen van april droogde de natuur door het zonnige weer sterk uit. Daarna ging het roer om en de laatste dagen van april leverden zoveel regen op dat de maand uiteinde lijk iets te nat was. Een zeer nat te dag was 27 april toen er over het etmaal veel neerslag viel. Hier komen de cijfers; Beuse- berg 20.0 mm, Espelo 19.3 mm. Holten 17.2 mm, Dijkerhoek 17.0 mm. De maandsommen la gen deze keer dicht bij elkaar. Holten noteerde 56.2 mm, Espe lo 56.6 mm, Beuseberg 58.5 mm, Dijkerhoek 57.0 mm, De Bilt 49.0 mm. Daar mogen we als commissies best een beetje trots op zi jn. U hebt afscheid genomen van de sportcommissie. Verveelt u zich nu? Nee, absoluut niet. Ik tuinier graag. We hebben een caravan op Callantsoog. En we kunnen nu gaan en staan waar we willen; zit ik op de camping dan hoef ik niet terug voor een vergadering van twee uur. Het geeft iets meer rust. Als u in de gemeenteraad zat, wat zou u dan direct aanpakken? Ik zou De Haar aanpakken zoals deze wijk aangepakt moet wor den. Hier staat elk jaar twee keer de schuur onder water en dan zit het toiletpapier tegen de muur. Men zegt dat dat nu over is, de tijd zal het leren. Er moet iets gebeuren aan het to tale onderhoud van de wijk. De voormalige gemeente Holten heeft daar te weinig aan gedaan. Wijk De Kol is bijvoorbeeld heel mooi opgeknapt, zoiets zou voor De Haar ook moeten. De plannen die de gemeente voorgelegd heeft op de informa tieavond lossen het echte pro bleem niet op, vind ik. Maar voor de rest: we wonen hier gelukkig en we hopen nog lang ook. Oude Deventerweg - Een be stuurder sloeg op 3 mei rond 12.00 uur op de Oude Deventer weg ter hoogte van de Ooster veldweg rechtsaf. De bestuurder van de trekker met oplegger combinatie bemerkte niet dat de benodigde weg onvoldoende bleek. De achterzijde van de combinatie reed door de berm en zakte vervolgens met de rechter- wielen van de oplegger in de sloot, waardoor de berm en de slootkant averij opliepen. Stationsstraat - Er werden afge lopen week twee fietsen wegge nomen uit de stalling van het station. Holten - De auto van een perso neelslid van een pompstation werd tussen 3 mei 21.45 uur en 4 mei 06.30 uur aangereden. De rechter voorportier werd inge deukt en de spiegel ingeklapt en beschadigd. De deuk loopt van voor naar achter op het portier, waarschijnlijk door een bestel auto of vrachtwagen. Holten - Ondanks de regen waren velen zaterdagochtend 4 mei der meer burgemeester Jan Lonink een krans legde. De HMV aanwezig op de Canadese Begraafplaats. Hier werden toespraken zorgde voor de muzikale begeleiding. Ook waren vele Canadezen gehouden. Scholieren legden bloemen bij de graven. Terwijl on- aanwezig om deze herdenking bij te wonen. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5