eel oranjeplezier voor jong en oud in Holten Holterbergtoertocht gaat over Sallandse Heuvelrug Nieuwe Sportraad houdt informatiebijeenkomst Veteranenwegrace Tweeling, dubbel leuk, dubbel vermoeiend? Blauw Wit F2 pakt najaarstitel Nieuwe opzet Koninginnedag valt in goede aarde Campanella zingt koffielied bij caravan Wereldwinkel Laatste competitiewedstrijd Blauw Wit tegen Sp Haarlo Aanrijding Waerdenborch besmeurd Dauwtrappen Bijeenkomst NBvP Espelo Liberaalcafé in De Wielen DONDERDAG 2 MEI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Beuseberg - De wegrace voor klassieke motoren op de Beuse- bergerring is afgelopen Koninginnedag een succes geworden. Velen kwamen een kijkje nemen om de oude beestjes aan het werk te zien. (Foto: Johan Bol ink) Op meer dan tweehonderd plaatsen in heel Nederland klonk af gelopen zaterdag om 12.00 uur het koffielied 'Mi Corazón'. Ook Wereldwinkel Holten en het koor Campanella voerden dit lied uit. Het was een initiatief van de gezamenlijke Wereldwinkels met honderden koren. Zij vroegen hiermee aandacht voor de miljoenen gezinnen in de wereld die leven van de koffie. Door de huidige koffiecrisis, krijgen zij een zeer lage prijs voor hun koffie-oogst en kunnen ze niet meer rondkomen. (Foto: Johan Bolink) Holten - Blauw Wit speelt de laatste competitiewedstrijd tegen Sp. Haarlo. Voor Blauw Wit staat er zoals bekend niets meer op het spel. Haarlo is zo goed als zeker van het spelen van nacompeti- tie. In een moeilijke wedstrijd wonnen zij uiteindelijk nipt van Markvogels. De nacom- petitie zal waarschijnlijk door de volgende ploegen gespeeld gaan worden Sp. Denekamp, Sp. Haarlo, Drienerlo of B.Z.S.V. de Blauwwitters. De competitie kende slechts twee periodes. De derde periodeti- tel wordt vergeven aan de ploeg met de meeste punten zonder titel op zak. In enkele wedstrijden zal het er nog om spannen. Voor Blauw Wit is de prestatie van het tweede elftal van belang. Bij winst za terdag in Nijverdal kan de ploeg van trainer Akkerman de kampioensvlag hijsen. Een gelijkspel volstaat. De wed strijd in Nijverdal begint om 12.30 uur. De wedstrijd in Haarlo begint om 14.30 uur en staat onderleiding van scheidsrechter B.L. Eekma. Holten - De nieuwe opzet van Koninginnedag leverde onder de Holtense bevolking positieve re acties op. Vooral de Oranjebrun- ch werd zeer goed bezocht. De aubade was dit jaar een uur tje later. Vele bezoekers waren hier wel blij om. Meteen aansluitend volgde in het gemeentehuis de Oranje- brunch. Dit bleek een grote hit, want velen pikten een broodje mee. De bedoeling was eerst de brun ch op de Dorpsstraat te houden. Wegens de slechte weersver wachtingen is toch gekozen deze te verkassen naar in het gemeen tehuis. De rommel- en de verenigingen- markt leverde veel gezelligheid op. Terwijl ouderen richting Ire ne gingen voor een toneelvoor stelling van OCH, vermaakten Thuiszorg Zuidwest Overijssel houdt in Deventer een bijeen komst voor ouders/ verzorgers van kinderen tussen 1 en 4 jaar met als thema: twee- of meer ling, dubbel leuk - dubbel ver moeiend? Veel ouders ervaren het hebben van een twee- of meerling als iets heel bijzonders. Voor som mige ouders is het eerst wel even wennen. Anderen kunnen vanaf het begin hun blijdschap niet op. Vast staat dat er veel op je af komt als je een twee- of meerling hebt. Daarom organi seert Thuiszorg Zuidwest Over ijssel een bijeenkomst voor ou ders van meerlingen in samen werking met de Nederlandse Vereniging voor Ouders van Meerlingen. De avond wordt begeleid door een wijkverpleegkundige ouder en kindzorg en wordt gehouden op dinsdag 14 mei 2002 van 20.00 tot 22. 00 uur in het Thuis zorggebouw aan de Zwolseweg 180 te Deventer. De kosten voor deelname bedragen 2,50 per persoon. Voor nadere inlichtingen en aan melding kunt u zich wenden tot de Centrale Thuiszorgtelefoon (0570)686000. Kees Bos laat tijdens de wande ling de mooiste plekken van dit gebied zien en vertelt over de flora en fauna van deze unieke streek. Dc tocht begint om 07.00 uur. Na afloop van de anderhalf uur durende wandeling staat er een uitgebreid ontbijtbuffet klaar bij Restaurant de Wielen, tegenover het museum. Daarna brengt men een bezoek aan het Natuurdiorama. De all-in prijs voor dit arrange ment bedraagt 11,50 euro per persoon. Daar maximaal 35 per sonen kunnen deelnemen, is re servering gewenst. Inlichtingen en reservering: Natuurdiorama Holterberg, tel.: 0548 - 361979. Rijssenseweg - Op de parallel weg van de Rijssenseweg vond dinsdag 23 april een aanrijding plaats tussen een fietser en een voetganger. De fietser reed tegen de voet ganger aan en kwam daarbij ten val. Na de val was de fietser kennelijk even buiten bewust zijn geweest. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis. Vermoede lijk heeft de fietser een gebroken kaak opgelopen. Holten - Het gebouw van scho lengemeenschap De Waerden borch is in de nacht van donder dag 25 op vrijdag 26 april be smeurd met verf. De indruk bestond dat dit een onderdeel was van de zoge naamde stuntdag die jaarlijks door de eindexamenkandidaten van de Waerdenborch wordt ge organiseerd doch dit was niet het geval. Helaas voor de daders is hun identiteit bekend geworden en kan men kiezen voor een on derlinge afhandeling of een be zoek aan het politiebureau. Blauw Wit F2 dat naar Lemelerveld reisde in de wetenschap dat het aan één punt voldoende had om zich kampioen te mogen noemen begon goed uitgeslapen aan het duel. De ploeg speelde vol op de aanval en kreeg in de eerste minuten al enkele fraaie mogelijkheden. De afronding was echter nog niet zoals het moest, waardoor er geen doelpunten op het scorebord genoteerd konden worden. De eerste counter van Lemelerveld was meteen raak 1-0. Blauw Wit liet het er niet bij zitten en zocht direct weer de aanval. Michel scoorde de verdiende gelijkmaker 1-1. Hierna ging de wedstrijd in hoog tempo op en neer. Beide ploe gen kregen enkele kansjes. Michel maakte 1-2 tot grote opluch ting van de vele meegereisde supporters. Kort voor tijd werd het nog 2-2, maar het kampioenschap kwam niet meer in gevaar. Namens de jeugdcommissie deel Paul de medailles uit en kwam sponsor Marjo de kampioenen in de bloemen zetten. F2 werd ongeslagen kampioen! Een mooie prestatie! Op de foto van Jo han Bolink staand v.l.n.r. de uitgebreide technische staf: Johan Bolink, Hans Stam, Wim Tulier, Sponsor Henk Lammers, Ger ald Meijerink en Henry Stam.. Middelste rij v.l.n.r. Michel Stam, Leander Stam, Jeroen Baltes en Edwin Bolink. Voorste rij v.l.n.r. Tama Floor Verveda, Niels Meijerink, Joey Koning, Daniël Nijkamp en Niek Stam. Tijdens deze avond zal Thijs Bennink een lezing verzorgen. Bennmk is namens de VVD ge deputeerde in de Provinciale Staten van Overijssel. Hij zal een inleiding over de provinciale politiek en eventuele andere ac tuele onderwerpen geven. Indien er belangstellenden zijn met vra gen aan een gedeputeerde, dan zijn die in de gelegenheid deze avond vragen te stellen. Natuurdiorama - Natuurdiorama Holterberg houdt op Hemel vaartsdag een natuurwandeling met ontbijt voor vroege vogels. Espelo - De inzameling van oud ijzer in Espelo vindt ook dit jaar plaats in het najaar. In 2000 werd deze inzameling in oktober gehouden vanwege de MKZ-cri- sis in het voorjaar. Velen dachten dat er dit jaar weer een ronde zou worden ge houden in mei. De organisatie die ligt bij Het Trefpunt heeft echter besloten deze opnieuw te houden in oktober. De datum is op dit moment nog niet bekend. Espelo - De Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen Vrou wen van Nu Espelo hield 22 april hun laatste afdelingsavond van dit seizoen. Uitgenodigd was Marry Foekel uit Beekbergen. Zij vertelde over het gebruik van kruiden in de voeding en de geneeswijze van kruiden. Marry heeft een kruidentuin en een winkel die men kan bezichtigen. Het jaarlijkse reisje van de plat telandsvrouwen werd 23 april gehouden. Via een toeristische route ging de bus van Espelo naar Haselüne in Duitsland waar een bezoek werd gebracht aan het distilleerbedrijf Berendzen- Hof. Eerst werd de lunch ge bruikt en gelijktijdig kon men alcoholische dranken proeven. Na deze gezellige lunch werd een rondleiding gegeven. Hierna ging de reis terug naar Overdin- kel waar bij Restaurant Saksen- stal Gerrit eerst een rondleiding werd gegeven in een museum met weefmachines. Daarna werd genoten van een diner en ging de reis weer terug naar Splo. De Wielen - WD Rijssen-Hol- ten houdt 8 mei een liberaalcafé voor haar leden en andere be langstellenden. De bijeenkomst begint om 20.30 uur en wordt gehouden in restaurant De Wie len aan de Holterbergweg 11. Rijssen - De Sportraad houdt dinsdag 7 mei een informatiebij eenkomst voor de sportvereni gingen van Rijssen en Holten. Deze wordt gehouden in het Parkgebouw in Rijssen en begint om 19.30 uur. De sportverenigingen kunnen op deze bijeenkomst kennis maken met de nieuwe Sportraad. Deze informeert de verenigingen over haar taken en bevoegdheden en over de manier waarop ze deze wil uitvoeren. Daarnaast krijgen de verenigingen deze avond de gelegenheid hun prioriteitenlijst in te leveren. Een Sportraad is voor Rijssen is geheel nieuws. Geurt Leppink is de nieuwe voorzitter van deze raad en hij geeft antwoord op onderstaande vragen. Het is niet zo dat verenigingen lid zijn van de raad. Er is in het verkiezingsreglement Sportraad opgenomen dat alle verenigin gen die in principe zijn aange sloten bij een overkoepelende bond en deze is aangesloten bij NOC*NSF aan de verkiezingen kunnen deelnemen en derhalve ook worden uitgenodigd voor al le bijeenkomsten van de Sport raad. Dus de konijnenfokvereni- ging zien we niet direct als een sportvereniging. Het voordeel is dat ook in het kader van de sportverkiezing al deze verenigingen thans partici peren. Dat was eerder niet het geval; toen moesten de vereni gingen die deelnamen aan de sportverkiezing een soort contri butie afdragen. Dat is nu niet meer zo. Het budget voor de sportverkie zing is in het budget van de Sportraad opgenomen. Er is aan de verenigingen het verzoek gedaan om een wensen,7 prioriteitenlijst samen te stellen. Daarnaast is aangegeven om ook, indien men dit heeft, een meerjarenbeleidsplan/visie te overhandigen. Als je beleid wilt maken als Sportraad zul je moe ten weten wat er leeft binnen een vereniging, wat het verwach tingspatroon is op langere ter mijn. Stijgt of daalt het ledenaantal, voldoet de inrichting van het on derkomen nog op langere ter mijn. Een voorbeeld is bijvoor beeld Rijssen Vooruit met één veld. Als deze vereniging door blijft groeien dan zal er planolo gisch iets moeten gebeuren. Verenigingen kunnen te allen tijde rechtstreeks met de ge meente communiceren. Er is wel een duidelijke afspraak dat de verenigingen altijd eerst met de Sportraad dienen te praten. Dus B&W zullen zeer terughoudend zijn om een gesprek aan te gaan. Het kan inderdaad van het plaat sen van een schrikhekje tot de lange termijn visie. Dus ook de al door jouw genoemde zaken. Echter de Sportraad heeft zich ten doel gesteld om de uitvoe rende taken (het schrikhekje plaatsen) over te laten aan de ambtenaren en niet zelf een handtekening voor akkoord te moeten plaatsen. Dit was wel het geval in Holten destijds waar de voorzitter voor ieder uitvoerend wissewasje de handtekening moest zetten. De Sportraad van nu is een beleids maker geworden. Holten - Wielervereniging Hol ten houdt 4 mei de Holterberg- toer. Het is een toertocht die zich al jaren mag verheugen in een meer dan normale belangstel ling. De tocht is, samen met onder meer Duitse en Belgische ritten, dit jaar ook geselecteerd als In- terlandtrofeetocht. Dit zijn toch ten die absoluut de moeite waard zijn om aan deel te nemen. Het hoge kwaliteitsniveau van de tocht betekent dat de Holter- bergtoer ook dit jaar weer vol doet aan de twee sterrennorm van de Nederlandse Toer Fiets Unie. Er kan gekozen worden uit een 110, 150 of 200 kilometer lange gepijlde route. De langste af stand telt wederom mee voor het "Klimmersbrevet", hierin zijn de belangrijkste 'bergen' van de Sallandse Heuvelrug opgeno men. Door de MKZ-crises van het afgelopen jaar, is de tocht destijds afgelast aangezien grote delen van de route door natuur gebieden lopen. Vanaf 7.30 uur kan er worden gestart bij sport hal 't Mossink aan de Keizers- weg in Holten. De 200 kilometer rijders kunnen tot 8.30 uur van start gaan, de overige afstanden tot 10.00 uur. De beide langste afstanden ma ken eerst een lus richting Marke- lo en Rijssen waar de benen op de verschillende heuveltjes op temperatuur gereden kunnen worden. De 100 kilometer voert mers van deze afstand de benen eerst kort door het buitengebied los kunnen rijden. van Holten zodat ook de deelne- De drie afstanden gaan vervol gens samen over de Holterberg. Rond Nijverdal wordt men over een aantal verharde fietspaden geleid waarbij men door het hei degebied van Notterveen komt. Bij "de Beuk" in Den Ham kan men op adem komen van de ge leverde inspanningen. Vlak na deze controle komt de splitsing tussen de routes van 200 kilome ter en 100/ 150 kilometer. De kortste afstanden gaan de Le- melerberg over die de inleiding vormt van een pittige finale. Over de heuvelrug rijdt men te rug richting Holten waarbij men over de Sanatoriumlaan, de Hel- Iendoornse- en Holterberg komt. De 200 kilometer voert de ren ners vanaf Den Ham door de boswachterij Ommen. Over zeer afwisselende wegen wordt een lus richting Dalfsen gemaakt waarbij gestopt kan worden in het sfeervolle café in het station van Dalfsen. Na deze laatste stop voert de route naar de Le- melerberg waar men aan dezelf de finale begint als de andere af standen. Na afloop is er in sporthal 't Mossink voldoende gelegenheid tot douchen. Uitgebreidere informatie is te vinden op de homepage van de Wielervereniging Holten: www.wvholten.nl Voor nadere inlichtingen kan men verder te recht bij J. Scheperman (tele foon 0548-361809) of G. Pas man (telefoon 0548-361011) (Foto's: Johan Bolink) jongeren zich met de karaoke. taptoe op Smidsbelt. Velen 's Avonds werd de dag afgeslo- zochten daarna nog het café op, ten met een indrukwekkende om de dag door te praten.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5