Onderzoek: te - '1 weinig woningen voor jongeren Goederen zijn in goede staat en verkoopbaar Holtens Nieuwsblad Koninginnedag verloopt naar verwachting boekpj Ssgjü Enkele plaatsen vrij bij jaarreisje ouderensoos Leegverkoop kringloopwinkel en opslagloods HMV In dit nummer In deze uitgave Stream 'Sport'; coupé-achtige MPV Buren verhuizen Pinkert- Koopman naar nieuw pand -INKERT KOOPMaN i I V v 1 Competitiedag TTV Okia Vijftigste Ronde Overijssel glipt ook even door Holten Weekendweer Kaartverkoop Boh Foi Toch m Holtens Nieuwsblad Donderdag 2 mei 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40,42 Losse nummers t 0,87 Pagina 3 Albert van de Maat. Herman Beltman en Charles Vogely hebben een koninklijke on derscheiding gekregen. Roetgerinkeens.. Zie de advertentie elders in deze krant! BOUWBEDRIJF Pagina 3 Vijf leden van de marktcom- missie nemen na vele jaren afscheid. Ze werden bedankt voor hun inzet. p Pagina 5 Wie van toerfietsen houdt, komt 4 mei goed aan z'n trekken. Dan wordt namelijk de Holterbergtoer gehouden. Voor meer weer pagina 3. Caravan Motor 1 "fff ZONDAG 5 ME, 1 0.00 TOT 17.00 UUR Rondom Hotel 't Lonsink wijk Tuindorp Grandioze BOEKEN-EN TUINPLANTENMARKT boeken tuinplanten horeca entertainment muziek clown Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens Dhr./mèvr.: aan een ander door'i Adres Woonplaats Gebruik deze bon voor i liet opgeven van een nieuwe abonnee. 1 Geeft op als abonnee voor bet Holtens Nieuwsblad: Dhr. .mevr: Adres. U[ Woonplaats Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Q €41.85 pet jaar (betaalwijze per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €40.42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede ('osse nummers: €0.87) WAAROM DUUR LENEN ALS HET NOG GOEDKOPER KAN! Zie onze ^7; advertentie (ij op pag. 14 Holten - Eind 2001 is een wo ningmarktonderzoek uitgevoerd in Rijssen en Holten. De eind rapportage is inmiddels klaar. Bureau Companen geeft woens dagavond 8 mei in de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling een presentatie van het rapport. Een aantal conclusies uit het rapport staat hieronder genoteerd. Eén van de belangrijkste conclu sies van het onderzoek is dat er wezenlijke verschillen zijn tus sen de woningmarktsituatie van Rijssen en die van Holten. In Rijssen is er een hoog geboor teoverschot en vestigen zich meer mensen dan dat er vertrek ken. In Holten is het geboorteover schot beperkt en vertrekken er meer mensen dan er komen wo nen. In Rijssen zijn het juist mensen in de leeftijd van 25 tot 34 jaar die vertrekken, in Holten vestigen zich meer mensen uit deze leeftijdsgroep dan er ver trekken. In Holten komen relatief veel mensen uit Markelo wonen. De onderzoekers komen tot de conclusie dat de bevolkingsont- Kaarten voor zaterdagavond 11 mei in voorverkoop bij de Haverkamp Muzieklore speelt zich afin en rond De Haverkamp, Stationsstraat 28, Markelo. Kerkhofsweg - Met een huif kar zijn de buren van aanne mersbedrijf P inkert-Ko opman aan de Kerkhofsweg, afgelo pen zondag naar nieuwe pand van het bedrijf gegaan. Deze staat op het industrieterrein Vletgaarsmaten. Het bedrijf zit al jaren aan de Kerkhofsweg. Op dit moment wordt er hard gewerkt om het nieuwe pand aan de Onderne- rriersweg 19 klaar te krijgen. De buren mochten alvast een kijkje gaan nemen en werden verwelkomd met een hapje en een drankje. De rest van Hol ten is welkom op 3 mei tussen 16.00 en 19.00 uur, want dan wordt er een open dag gehou den. Burgemeester Jan Lonink zal dan rond 17.00 uur.de offi ciële opening verrichten. wikkeling in Holten marginaal zal zijn; tot 2006 groeit de be volking totaal nog met 150 per sonen, daarna blijft de bevol kingsomvang stabiel tot 2021. Verwacht wordt dat de bevol kingsontwikkeling in Rijssen doorgaat: van 27.800 in 2006, en van 28.800 in 2011 naar 31.000 in 2021. Het aantal huishoudens is Rijs sen stijgt ook, maar het aantal personen dat gemiddeld in een woning woont, daalt. Zowel in Rijssen als in Holten treedt een verschuiving op in de samenstel ling van de huishoudens. Het aantal gezinnen neemt af en het aantal één- en tweepersoons huishoudens neemt toe. In Hol ten gaat dit proces veel sneller en verder dan in Rijssen. Vletgoor - Op het terrein van Okia wordt zondag 5 mei de der de competitiedag van gewest oost gehouden. Dit gebeurt aan de Larenseweg van 11.00 tot en 16.00 uur. Deze competitiedag is voor de plaatselijke touwtrekvereniging weer een spannende strijd om de eerste plek vast te houden in de 680 kiloklasse. En om in de 640 kiloklasse de strijd aan te gaan voor de eerste plek. 's Ochtends is trekken de klassen jeugd, dames en heren senioren, 's Middags trekken alleen de he- Holten - Burgemeester Lonink was dinsdag 23 april te gast bij de ouderensoos. Lonink vertelde over hoe hij in Rijssen - Holten terechtkwam. Volgens de burgemeester wordt er in de gemeente Rijssen meer aan groenbeplanting gedaan dan in Holten. Bijvoorbeeld op ro tondes. Alhoewel in Holten weer meer geld wordt uitgege ven aan sportaccommodaties zo als kantines. Er kwamen enkele vragen over: hoe het gaat met het drukke ver keer door het centrum van Hol ten en hoe lang duurt het voor de ziekenwagen er na een telefoni sche oproep is. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus voor het jaarreisje van de soos. Wie zin heeft mee te gaan op dinsdag 21 mei. kan zich opgeven bij een van de be stuursleden van de Soos. Holten - Eigenlijk had de jubi leumronde vorig jaar plaats moeten vinden. Alleen kwam er toen de MKZ-crisis tussen. Vandaar dat dit jaar, 2002, de vijftigste editie van Wieler klassieker Ronde van Overijs sel wordt jaar verreMen. Traditiegetrouw gebeurt dat op de eerste zaterdag van mei. en dat is zaterdag 4 mei. Om dat deze dag ook de slacht offers van dé Tweede Wereld oorlog herdacht worden, wordt het startschot een uur eerder gegeven, en wel om 11.00 uur. De ronde start en finisht zoals gebruikelijk in Rijssen. Lees verderop pagina 7. sten aan de muziekvereniging. De vrijwilligers van de Suppor tersvereniging helpen mee bij concerten en halen donatiegel- den op. Dinsdag 25 juni staat, begeleid door muzikale klanken, een grote donateursactie op sta pel. Die wordt die dinsdagavond gehouden van 18.30 tot 20.00 uur. Verder is de organisatie van de vrije markt die in september gehouden wordt in handen van de Supportersvereniging. De Supportersvereniging kan nog vrijwilligers gebruiken die van aanpakken weten en suppor ter zijn van HMV. Belangstel lenden kunnen zich melden bij de voorzitter van de Supporters vereniging, Gert Vorkink. tele foon 361590. ren senioren. Er worden 350 deelnemers ver wacht, die hoofdzakelijk uit Twente, Salland, Achterhoek en de Veluwe komen. Wisselvallig met geregeld zon. Vrijdag, zaterdag en zondag overdag veel wolkenvelden met van tijd tot tijd wat regen of bui en, afgewisseld door opklarin gen en geregeld zon. Tempera tuur rond 13,0 a 14.0 graden. In de nachten rond de 5.0 a 6.0 gra den. Een depressie boven Schot land houdt ons weer in zijn greep. Dit betekent aanhoudend wisselvallig weer en te koel voor begin mei. Weerman, Freddie Paalman. Holten - De supportersvereni ging HMV houdt zaterdag 11 mei een totale leegverkoop van de kringloopwinkel aan de Oude Deventerweg 7 en van de op slagloods even verderop, aan de Jeurl inks weg 7. 's Morgens om tien uur gaan de deuren open; ie dereen is tot 16.00 uur van harte welkom. De jeugd tot twaalf jaar kan zaterdag 11 mei bij de kringloopwinkel meedoen aan een ballonnenwedstrijd en daar zijn leuke prijzen mee te win nen. De ballonnen gaan om 14.00 uur de lucht in. Er is van alles te koop. Bankstel len, kasten, serviesgoed, boeken, langspeelplaten, lampen, pan nen, naaimachines, glazen, kof fiekannen in allerlei soorten en maten, dienbladen, krantenbak- ken, spelletjes en puzzels en nog heel veel meer. Na redelijk over leg bepaalt de koper zelf de prijs. De bedoeling is dat er veel, heel veel verkocht wordt. 'Leeg verkoop' betekent overigens niet dat de kringloopwinkel stopt; na deze actiedag gaat de Suppor tersvereniging er gewoon mee door. De supportersvereniging van HMV bestaat al ruim dertig jaar en zet zich al zo'n twintig jaar in Herman Bouwman, Hans Meijerink, Andries van de Noort, Jan Schuppert, Gerrit Vorkink en Gerrit Willems van de supportersvereniging van HMV. (Foto: Johan Bolink) voor de kringloopwinkel. Zo'n 25 vrijwilligers werken daar aan mee. Wekelijks is er een groep van deze mensen te vinden in de kringloopwinkel aan de Oude Deventerweg. Dan wordt er op geruimd en gesorteerd. De win kel is elke week open op vrij dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur en op zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Iedere zater dagmorgen is er een ploeg on derweg om gebruikte goederen op te halen. De goederen moeten in goede staat zijn en verkoop baar. Voor het ophalen van de goederen kan gebeld worden met Gert Vorkink. telefoon 361590. Hans Meyerink, tele foon 364070, Gerrit Schooien. telefoon 363583 en Jan Mege- link, telefoon 363370. De laatste tijd komt het nogal eens voor dat er goederen voor de deur worden gezet die rijp zijn voor de gemeente werf. Sinds de invoering van de ge meente dat men stort moet beta len, gaat de op die manier ge brachte oude troep, als de bren ger achterhaald wordt, retour af- zender.Gelukkig brengt niet ie dereen oude troep. Vandaar ook dat de winkel volstaat met goede gebruikte goederen. En daartus sen zitten soms hele typische dingen. Zaken waarvan de vrij willigers denken 'dat verkopen we nooit', maar dan blijkt er naar dat artikel juist iemand op zoek. De goederenvoorraad wisselt wekelijks. De vrijwilligers doen het werk graag. „Het lijkt soms wel of we er voor ons zelf staan", grappen ze. Het is een hechte en gezellige groep. De opbrengst van de kringloopwin kel komt in zijn geheel ten goe de aan de Holtense Muziekver eniging. Die kan dat geld goed gebruiken; voor een beetje ins trument betaald men tegenwoor dig al gauw 4.500 euro. De Supportersvereniging drijft niet alleen de kringloop, maar verleent ook hand- en spandien- Tijdens dit onderzoek is een en quête gehouden naar de woon wensen in Holten en Rijssen. Ruim tweeduizend inwoners zijn vragen gesteld. Lees verderop pagina 3. Holten - De nieuwe opzet van de Koninginnedag is goed verlopen. Het weer zat onverwachts toch goed mee. Toch werd de goedbe zochte Oranjebrunch niet op de Dorpsstraat gehouden, maar in het gemeentehuis. Verder was er de rommelmarkt en waren er clowns die mooie figuren maakten van ballonnen en konden kinderen worden geschminkt. Meer over Koninginnedag, verderop in deze krant. (Foto: Johan Bolink) Beuseberg - De voorverkoop voor het concert van Boh Foi Toch gaat vanaf 6 mei van start. Het wordt gehouden in de feest tent in de Beuseberg op zaterdag 25 mei. Dit ter afsluiting van het voor jaarsfeest 2002 op het feestter rein op de hoek Langstraat/ Evertjesweg. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Grand Café het Keuntje en bij de familie Aan stoot, Erve Wiegmannink 7. De kaarten voor Boh Foi Toch kos ten in de voorverkoop 7 euro. Aan de tent 8 euro. Voor verdere informatie: Telefoon 0548- 362709.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1