Europa loket jt R T VjSoost c# E v r a n v i j d i g KORT nieuws Europese subsidies scheppen kansen voor iedereen! HET WEER MR. G.J. JANSEN NIEUWE COMMISSARIS VOOR OVERIJSSEL BEKENDMAKINGEN Op deze pagina vindt u onder meer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Vakantie in Overijssel moet nog aantrekkelijker De Staten op stage Geen nieuw provinciehuis Laat je stem gelden Voorjaarsregen Unanieme beslissing vanuit de Staten Kampioenswedstrijd FC Zwolle live op TV Oost RTV Oost feliciteert kroonprins met speciaal programma 0NTWERPN0TA BELEIDSREGELS FAUNABESCHERMING Bekendmaking beleidsregels Jaarprogramma Zorg 2002 NATUURPRODUCTIEBETALING WEIDEVOGELS IN 2002 VOORTGEZET m rr'e i mm... X) v. s vernsseis Nieuws Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 8000 GB Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstraat 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fox: 038 425 26 50 e-moil: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.overijssel.r l^veri|ssels Nieuws Zwolle - Het dagelijks bestuur van Overijssel en Provinciale Staten heb ben ingestemd met een nieuwe subsi dieregeling die zich richt op toerisme en recreatie in Overijssel. Dit betekent dat ondernemers een beroep kunnen doen op deze regeling. De afgelopen jaren is er al veel geïnvesteerd in het verbeteren van de kwaliteit van het toerisme in Overijssel. Zo is door en in opdracht van de provincie gewerkt aan het verbeteren van fietspaden en is er ook aandacht besteed aan de kwaliteit van de toeristische bedrijven, zoals horecaondernemingen, kanoverhuur ders, kampeerboerderijen en hotels. De nieuwe subsidieregeling richt zich ook op deze bedrijven. Ondernemers kunnen met de subsidie hun bedrijf aanpassen, verbouwen of nieuwe ele menten toevoegen, zodat het voor u nog aantrekkelijker wordt om in Over ijssel de vakantie of dagje uit door te brengen. Overijssel - Vanaf volgende week kunt u de provinciale Statenleden in een heel andere hoedanigheid tegenko men. Het begint namelijk een aardige traditie te worden dat Statenleden vrij willigerswerk doen bij diverse organi saties, bedrijven en maatschappelijke instellingen in Overijssel. Zo kan het bijvoorbeeld zijn dat de brug door een fractielid wordt bediend, of dat Staten leden meelopen bij de school de Ambelt en bij de begeleiding van min derjarige asielzoekers. De stages zijn bedoeld om de Statenleden kennis te laten maken met zaken waar ze vanuit hun reguliere werksituatie niet dage lijks mee worden geconfronteerd. Zo staan stages in de zorg, de publieke sector, de rampenbestrijding en het bedrijfsleven op de agenda. "Op deze manier versterken we de antenne functie van onze politici, beleid maak je tenslotte nog altijd in het veld", aldus de organisatie van de stagereeks. Zwolle - Het provinciehuis in Zwolle wordt gerenoveerd. Dit besluit hebben Gedeputeerde Staten van Overijssel onlangs genomen. Uit het onderzoek dat is gehouden naar de haalbaarheid van de nieuwbouwplannen, bleek dat renovatie van het huidige bestuursge- deelte en nieuwbouw van het kantoor gedeelte een te groot financieel en tijdsrisico met zich meebrengen. Om een extra vertraging in het 42 miljoen euro kostende project te voorkomen, hebben Gedeputeerde Staten daarom besloten de 'jas' van het provinciehuis intact te laten en alleen de binnenkant grondig te renoveren. De uitvoeringstijd van de renovatie is niet alleen beduidend korter, maar past ook beter in het beschikbare bud get. Het dagelijks bestuur van de pro vincie wil het programma van eisen eind dit jaar afronden met een voorlo pig ontwerp. Naar verwachting zal medio 2006 de renovatie gerealiseerd zijn. Provinciale Staten van Overijssel bespreken het nieuwe voorstel van Gedeputeerde Staten tijdens hun openbare vergadering op woensdag 22 mei. U bent van harte welkom bij deze vergadering in het provinciehuis. Overijssel - Bij de verkiezingen telt elke stem. Dus die van u mag daarom bij de Tweede-Kamerverkiezingen op 15 mei 2002 niet ontbreken. Over een maand heeft u dus de kans om voor een periode van vier jaar indirect 'mee te kunnen, regeren'. Laat uw stem daarom niet ongebruikt! Geef aan in welke richting de BV Nederland zich de komende jaren moet ontwikkelen. Wij zien u graag op 15 mei 2002 bij de stembus. Zwolle - De provincie Overijssel roept bedrijven, organisaties, verenigingen, instellingen en stichtingen op projecten in te dienen die in aanmerking komen voor Europese subsidies. De projecten moeten, naast de mogelijke bijdrage uit Brussel, meerdere financiers hebben. Hierbij kunt u denken aan minimaal één overheidsinstantie, zoals een gemeente of provin cie en een eigen bijdrage of bijdrage vanuit het bedrijfsleven. Projecten die in aanmerking komen voor subsidie richten zich met name op de groei van de werkgelegenheid en de kwa liteit van de leefomgeving. U heeft nog tot 1 juni aanstaande de tijd om uw projecten in te dienen. Zorg dat u erbij bent, want met Europese subsidies zijn zaken te realiseren die direct van invloed zijn op uw woon- en leefomgeving. STIMULANS VOOR OVERIJSSEL Surf n, r het europaloket op zvtvw.overijssel.nl Heeft Overijssel geld uit Europa nodig? Is Overijssel dan een onontwikkeld achterstands gebied? Gedeputeerde Bennink, portefeuille houder voor Werk en Bereikbaarheid in Overijssel, vindt van niet: "Overijssel is geluk kig bepaald geen onontwikkeld gebied. Dat neemt niet weg dat overheden en bedrijfsleven op een aantal terreinen best wel een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Ik denk daarbij aan verbetering van het vestigingsklimaat voor bedrijven. Bijvoorbeeld door aanleg van bedrij venterreinen of het opknappen van bestaande terreinen en het investeren in technologie en ICT. Maar ook het platteland heeft een extra injectie nodig door het wegvallen van een deel van de agrarische bedrijvigheid. We maken Overijssel klaar voor de toekomst." Wat kan de gewone man met dat geld? Is het niet alleen weggelegd voor bedrijven en grote projecten? "In principe kan iedereen, ook een individuele inwoner, een aanvraag indienen", vertelt Bennink. "Maar de praktijk is eigenlijk dat alleen bedrijven, overheden, stichtingen en verenigingen aan alle Brusselse eisen kunnen voldoen. Als je vervolgens kijkt naar de beste dingen van dat geld, dan profiteren daar weer heel veel mensen van: werkgelegenheid, verbe teringen van dorps- en buurthuizen, schoner milieu, een betere bereikbaarheid en verkeers veiligheid, meer natuur en landschap, meer recreatiemogelijkheden. Uiteindelijk doen we het dus voor iedereen." "Neem bijvoorbeeld het fietspad dat door het dorp Beerze loopt", zegt Bennink. "Het pad was de ontbrekende schakel in een route die loopt van de bron tot de monding van de Vecht. Omdat het een lang en duur traject was, is het jaren blijven liggen. Met behulp van Europese subsidie genieten de inwoners van Beerze nu dagelijks van het pad dat ook nog bijdraagt aan de verkeersveiligheid in de kern." Ook de observatie-unit in De Auken bij Giet hoorn is een goed voorbeeld van een project dat zijn meerwaarde in een gebied heeft bewe zen. In deze unit kunnen bezoekers de uitge breide vogelwereld van het natuurgebied De Auken van dichtbij bekijken. Daarnaast wordt met Europees geld ook onder zoek gedaan en projecten uitgevoerd om streek eigen agrarische producten te promoten. Europaloket De verschillende Europese programma's (zeg maar de verschillende potjes met subsidiegeld) hebben ieder een eigen doel en richten zich vaak op verschillende gebieden binnen de pro vincie. Dat klinkt vrij breed en het lijkt alsof je alleen al met een goed idee geld kunt krijgen. Bennink, lachend: "Dat is ook weer niet het geval. Er zijn allerlei criteria opgesteld waaraan de projecten moeten voldoen. Gelukkig zijn die redelijk ruim en goed toe te passen. Uiteinde lijk moet je heel simpel een aanvraagformulier invullen en indienen bij het Europaloket van de provincie. Meestal gaat daar natuurlijk het nodige overleg aan vooraf; over de vraag of een project kansrijk is, over de uitvoeringsvoor- waarden en zo verder. Ook voor dit soort voor overleg en voor andere vragen kan men het beste contact opnemen met het Europaloket van de provincie. Dat kan via telefoonnummer 038 425 26 27 of kijk op www.overijssel.nl/europaloket of mail je vragen naar europaloket(«,prv-ovenjssel.nl. Ton ten Hove verzorgt dagelijks de weers verwachting op Radio Oost en TV Oost Het is lang geleden dat twee dagen miezerregen met zo weinig gemopper is ontvangen als vorige week. Na een periode van drie weken droog weer en ook nog een sterk drogende noordooster had iedereen het gevoel dat die regen welkom was. We ondergingen het gelaten, in de wetenschap dat onze boompjes en heesters langzamer hand dorst kregen. De 22 dagen met droog weer, een periode die begon op zaterdag 23 maart, vormden wel een unieke fase in dit voor jaar. Vanaf 1911 was het 'Nederlandbreed' in deze tijd van het jaar niet zo droog. Bovendien scoorde De Bilt ook nog eens een record op het gebied van de zonneschijn: nog niet eerder scheen de zon in de eerste decade van april meer dan 100 uur. Weerkundig gezien kunnen we nu al spreken van een markant voorjaar. Een voorspellende waarde voor de lange termijn heeft het mooie lenteweer niet. Er wordt wel gezegd, dat de natuur geen geheugen heeft. De 'moraal' van dat gezegde: de natuur volgt altijd weer z'n eigen weg. Gelukkig maar. Laten we hoop dat die weg ons voorlopig goed gezind is. De 'route' richting meimaand is in ieder geval veelbelovend. Ton ten Hove Provinciale Staten van Overijssel hebben op 17 april unaniem besloten om (in volg orde van voorkeur) de heren mr. G.J. Jansen en mr. H.J.E. Bruins Slot, bij de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties aan te bevelen als kandida ten voor de functie van Commissaris van de Koningin voor Overijssel. Beide heren zijn lid van het CDA. De heer mr. G.J. Jansen is hiermee de beoogde opvolger van mr. J.A.M. Hendrikx, die eind mei zijn functie als commissaris neerlegt. De heer Jansen is op dit moment werkzaam als voorzitter van het regionaal openbaar lichaam Knooppunt Arnhem-Nijmegen (het KAN). In de heer Jansen heeft de provincie haar bestuurder met een open instelling, gezag en een ambassadeur en pleitbezorger van de Overijs selse belangen gevonden. De heer Jansen heeft in het recente verleden een brede ervaring opge bouwd op het terrein van de regio-ontwikkeling. Daarnaast beschikt hij over de nodige ervaring rond de thema's die zich manifesteren bij lands- delige ontwikkelingen. Bij de keuze voor de uiteindelijke aanbeveling heeft de vertrouwenscommissie de verschillende suggesties uit de Overijsselse samenleving nadrukkelijk betrokken. Bij de minister van BZK zijn zes sollicitatiebrie ven binnengekomen voor de vacature van het commissarisambt in Overijssel. De aanbeveling van de provincie wordt nu voor gelegd aan minister De Vries. Ondanks het demissionair worden van het kabinet gaat de provincie er vanuit dat de daadwerkelijke benoe ming van de nieuwe commissaris geen vertra ging zal oplopen. Naar verwachting zal het kabinet nog deze maand de aanbeveling omzet ten in een definitieve benoeming, zodat de heer Geen Jan Jansen op 3 juni 2002 geïnstalleerd kan worden in Provinciale Staten. Vrijdag 26 aprii kan FC Zwolle kampioen in de Gouden Gids Divisie worden. De succesvolle Zwolse voetbalploeg speelt dan in het eigen Oosterenksfadion tegen medetitelkandidaat Excelsior Mocht de situatie voor FC Zwolle op 26 april nog steeds zo zijn dat de club die dag kampioen kan wor den, dan zendt TV Oost deze voetbalkraker vanaf 20.00 uur live uit. Ook de eventuele huldiging van FC Zwolle komt dan live op de buis. Deze extra sportuitzending van TV Oost wordt mede mogelijk gemaakt door programmasponsor Groene Land Achmea. Groene Land kwam dit voetbalseizoen al eerder positief in het nieuws omdat ze de tv-uitzen- dingen van alle sireekderby's tussen de Overijsselse eerste divisieclubs FC Zwolle. Heracles Almelo en Go Ahead Eagles mogelijk maakte. Tijdens het kennismakingsbezoek dat kroonprins Willem Alexander en prinses Maxima in oktober vorig jaar aan Overijssel brachten bleek dat veel mensen in de provincie zich nauw betrokken voelen bij het koningshuis. Niet alleen was de publieke belangstel ling op de bezochte locaties erg groot, het televisie- verslag van het bezoek trok in Overijssel méér tv-kij- kers dan in de overige provincies. Tijdens het kennismakingsbezoek was slechts een beperkt aantal mensen in de gelegenheid het paar te spreken. In de aanloop naar het huwelijk van Willem Alexander en Maxima op 2 februari jongstleden, heeft RTV Oost daarom de inwoners van Overijssel de gele genheid geboden zich via een videoboodschap tot het paar te richten. Dat resulteerde in originele, humor volle en hartverwarmende opnamen die de hele maand januari op TV Oost zijn vertoond. De omroep voor Overijssel heeft de betreffende opna mes én de opnames van het kennismakingsbezoek verwerkt tot één programma, dat zal worden uitgezon den op zaterdag 27 april, de verjaardag van Willem Alexander. De band van het programma zal die dag als verjaardagscadeau worden aangeboden aan de prins. De Willem Alexander en Méxima 'Special' is op TV Oost te zien om 19.39 uur en wordt daarna de hele avond om de twee uur herhaald. Gedeputeerde Staten van Overijssel (GS) maken het volgende bekend. TERINZAGELEGGING Per 1 april 2002 is de Flora- en Faunawet in wer king getreden. Deze wet kent een heel aantal bevoegdheden aan de provincie toe, in het bijzon der ten aanzien van de bestrijding van schade ver oorzaakt door bij de wet beschermde diersoorten. De wijze waarop de provincie haar bevoegdheden wil uitoefenen, is aangegeven in de provinciale nota beleidsregels faunabeheer. Het ontwerp van deze nota heeft het college van GS op 26 februari jl. vastgesteld en is aansluitend behandeld in de vergadering van de Provinciale Commissie Lan delijk Gebied van 15 maart jl. en de Adviescom missie Sterke steden en vitaal platteland van 25 maan jl. De nota wordt in de periode van 24 april tot en met 7 juni 2002 ter inzage gelegd zodat belang hebbenden van hun zienswijzen blijk kunnen geven. U kunt hiertoe de nota in voornoemde periode tijdens kantooruren inzien in de biblio theek van het provinciehuis te Zwoile, in de gemeentehuizen van de gemeenten in Overijssel of via de provinciale internetsite www.overijssel.nl (rubriek natuur milieu). ZIENSWIJZEN KENBAAR MAKEN Binnen de hierboven genoemde periode kunt u schriftelijk uw zienswijze indienen bij Gedepu teerde Staten van Overijssel, t.a.v. dhr. R. Hoeve, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Mocht u mondeling uw zienswijze wensen te geven, kan dit tijdens een hoorzitting in het pro vinciehuis te Zwolle op 27 mei 2002; voor een afspraak hiertoe kunt u voor 17 mei 2002 con tact opnemen met dhr. P. Hcndriksma 038 425 14 67. Uw zienswijze wordt betrokken bij de te nemen beslissing over de definitieve vaststelling van de nota. Degene die hebben gereageerd zullen in kennis worden gesteld van de genomen beslissing. INLICHTINGEN Voor inlichtingen over het voorgaande kunt u op werkdagen tussen 9.00 en 10.00 uur contact opnemen met de provincie Overijssel, dhr. R. Hoeve 038 425 17 30, dhr. W. Wolbers 038 425 24 24 of dhr. P. Hendriksma 038 425 14 67. Op 12 maart 2002 hebben Gedeputeerde Sta ten van Overijssel het Jaarprogramma Zorg 2002 vastgesteld, besluit met kenmerk ZC/2002/299. In dit Jaarprogramma Zorg hebben Gedeputeerde Staten de prioriteiten op het terrein van de zorg voor het jaar 2002 bepaald. Deze zijn onder andere zorg en wonen, zorg en vervoer, de versterking van de positie van zorgvragers. De prioriteiten in het Jaarprogramma Zorg vormen de basis voor de subsidieverlening in het jaar 2002. Subsidie kan worden verleend aan projecten indien deze passen binnen de opgenomen prioriteiten en de geldende Subsidieverordening Zorg Over ijssel 2002. Het Jaarprogramma Zorg 2002 ligt ter inzage in de bibliotheek van het provincie huis. U kunt ook een exemplaar opvragen bij mevrouw J. Stolte 038 425 17 19. Voor meer informatie kunt u ook contact opnemen met de heer P.J. Offenberg 038 - 425 12 19. In 2002 wordt het project natuurproductiebe- taling voortgezet. Voor uitbetaling van succes volle legsels is voor 2002 maximaal 63.580,— beschikbaar, volgens het principe 'wie het eerst komt, het eerst maalt'. In tegen stelling tot voorgaande jaren wordt het project in 2002 uitgevoerd door Landschap Overijssel. Natuurproductiebetaling is mogelijk in alle JHWtöa*?' y tjOMT BBNS VJÉTHV W/MP •ze in Brussel suesii?/fc ufcLP-£EfV 1 "|TPÉ fOKKEpj ONTSNAPTE OLIFANT NEÊNIÖ-T, begrensde Ruime Jas-beheersgebieden voor weidevogels. Dit betreft de Ruime Jas- beheersgebieden weidevogels: Mastenbroek, Kampen, Kamperveen, Blankenhammerpol- der, Baarlingerpolder, Leeuwterveld, Barsbe- kerbinnenpolder, Zwarte Water, Tolhuislanden, xMarshoek, Laag Zuthem, Wijnvoorden, Damhoek, Dalmsholte, Leme- lerveld, Schanenbroek, Munnikenmaten, Fliermaten, Daarlerflier, Veeneleiding, Wester- en Oosterbouwlanden en Noordoost- Twente. Doelstelling van het wcidcvogclbclcid van de provincie is het minimaal handhaven van de weidevogelstand, met een sterke nadruk op de soorten die het moeilijk hebben (o.a. grutto, tureluur). Deze doelstelling wordt niet gehaald. Met name de stand van soorten als grutto en tureluur neemt al jarenlang af. Daarom heeft de provincie in de begrensde Ruime Jas-beheersgebieden voor weidevogels, naast het aanvragen van beheerssubsidies (Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer), natuurproductiebetaling mogelijk gemaakt. Dit houdt in dat agrariërs een vergoeding van 68,— kunnen krijgen voor elk succesvol leg- sel van de weidevogelsoorten die het moeilijk hebben (grutto, tureluur, wulp, slobeend, zomertaling, watersnip en kemphaan). De animo voor het project is groot. In 2000 wer den bij 175 agrariërs 670 succesvolle legsels gehonoreerd. Door de MKZ-crisis is de deel name in 2001 gehalveerd. Voor nadere informatie en aanvraagformulie ren kunt u door de week tussen 9.00 en 12.00 uur terecht bij het Groenloket Overijssel 0900-2021492 0,34 per gesprek). Aan dit bericht kunnen geen rechten worden ont leend.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9