DUES Gratis naar de Floriade! Veneklaas Slots over Tweede Wereldoorlog 1.95 Zwembad open Ben van de Griendt gehuldigd voor Wie Spoort Nie wint honderdste externe schaakwedstrijd duel om plaats vijf tijdelijk..... Bevrijdingsloop dit jaar 6 mei Werpdriekamp atletiek Vrieskoop Diepvrieshal BOSMAN Voor al uw woonwensen KARPETTEN Laminaat Zonwering Vloerbedekking Overgordijnen Lamellen Vitrage Luxaflex Vouwgordijnen Dorpsstraat 62, 7451 BW Holten Tel 054?-2 6? 2 00 GEHAKTE SPINAZIE AANNEMERSBEDRIJF PAALMAN TEMPELMAN B.V. Postcode Loterij steunt natuur en milieu op de Floriade Word deelnemer JUBILEUM-STRAATPRUS Winnen doe je bij... de Postcode Loterij! BON VOOR POSTCODE-MILJOENEN Uitslagen beker en competie DONDERDAG 25 APRIL 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 6 grote zonneweide. Liter aard is er een terras en een Holten - In zwem- en restaurcttc. recreatiebad De Koer- belt wordt niet alleen gezwommen. Naast het zwemgedeelte in de bin nen- en buitenbaden en de 65 meter lange glij baan wordt ook aan dacht besteed aan het recreatieve aspect. Op de weide van De Koerbelt is een betegeld basketballveld aangelegd. Bovendien kan men ge bruik maken van het voet balveld en de beachvollcv- balvelden. En er is een De openingstijden van zo wel De Koerbelt als Twenhaarsveld zijn maan dag tot en met vrijdag van 07.00 tot 20.00 uur, zater dag van 10.30 tot 17.30 uur en zondag van 12.00 tot 17.30 uur. Daarnaast zijn er op bepaalde tijden doelgroepen en zwemles sen en is er 'beschermd zwemmen', voor mensen die rustig een baantje wil len trekken. Voor infor matie daarover kan men bij de zwembaden terecht. Holten - Ben van de Griendt werd afgelopen maandag gehuldigd om dat hij vorige week maandag zijn honderdste externe wedstrijd voor de Holtense schaakvereni ging speelde. Daarmee is Ben de dertiende speler die dit memorabele feit op zijn erelijst kan bij schrijven. Nog een memorabel feit van vorige week: Ton van Oijen won zijn laat ste wedstrijd en werd daarmee extern topscorer van het seizoen 2001/ 2002. Met een score van acht uit elf (72,7 procent) behaalde hij een ratingre sultaat van +68,16. Daar mee ging Ton op het laat ste moment nog Cees Olij voorbij. maandag niet zo'n suc cesvolle avond. In de kwartfinale van de inter ne beker verloor hij van Jim Klinge nadat het er lange tijd uitzag dat Ben met de winst zou gaan strijken. Jim stond mis schien beter maar had nog maar een paar minu ten op de klok. Voor Ben was afgelopen Doordat Ben een toren Frikandellen Horeca, 40x85 gr, 7.-95 6.95 Gehaktballen Favoriet, 15x100 gr.r&ss 7.95 Kipnuggets, doos a 40 stuks, 635, 5.95 Patat frites, Belgisch topmerk, 2'/> kilo 2.45 Hollandse snijbonen, 2% kilo, «ss. 3.95 Kipkrokantschnitzels, 10 stuks, 795 6.95 Raket-ijslolly's, doos a 24 stuks, 550. 4.95 Slagroomperziktaart, 12 pers, bss 5.45 Deze aanbiedingen zijn geldig van 22 april Urn 4 mei 2002 Uitgebreid assortiment, groente, vlees, snacks, soepen, ijs, gebak, Elite salades, in grooten kleinverpakking. EXTRA VOORDELIG deelblokjes, zak 2% kilo Levering aan huis v,a. 25 EUROBei voor een GRATIS prijslijst Tel: 0548-364546 Fax: 0548-362696 Keizersweg 50 Holten (Industrieterrein De Haar) Geopend: woensdag 9-12 uur en van 13-17 uur donderdag en vrijdag van 9-12 uur en 13-20 uur zaterdags van 9 tot 17 uur Maneschijnsweg 30 - 7451 LK - Holten Telefoon 0548-36 13 87 Het adres voor algehele uitvoering van: NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD KEUKENS OPENHAARDEN MEUBELINRICHTING Op de Floriade heeft de Postcode Loterij, samen met twaalf van haar samenwerkende natuur- en milieuorganisaties, twee paviljoens ingericht. Op Biotopia en Terra Futura kunt u zien hoe we werken aan natuurbéschermingén een gezondere bodem. Ook heeft de Postcode Loterij een speciale wandelkaart ontwikkeld, mét een span nende prijsvraag! Alle deelnemers van de Postcode Loterij maken in de zomermaanden kans op gratis toegangskaartjes voor de Floriade. Kijk in april naar Eén tegen 100, elke zondag om 21.55 bij de TROS op Nederland 2 en vul nu de bon in! Natuurlijk maakt u dan ook gelijk kans op alle andere prijzen van de Postcode Loterij, waar onder de ZomerKanjer van 4,7 miljoen euro! Bea Post, Nationale Postcode Loterij Speel mee met de Postcode Loterij en maak kans op een vol ledig verzorgd Floriade-arrangement! Vorige week stond Gaston weer elke dag klaar met een JubileumStraatprijs. In totaal deelde hij 650.000 {f 1.432.411,-) uit. 25.000 212.500 37.500 175.000 200.000 .Bergentheim: 7691 PL Dordrecht: 3315 AB Ede (GLD): 6718 ZB Wintelre: 5513 BX Rotterdam: 3076 CE en voor 3076 CE extra: ✓Ja, ik wil kans rfiaken op een Floriade-arrangement, de Zomer Kanjer van 4,7 miljoen euro en de honderdduizenden andere prijzen van de Postcode Loterij! Ik wil graag (aankruisen a.u.b.): jfjfa 'oten 3 loten a €7,50* 2 loten 7,50 1 lot a €7,50 Inclusief JackpotVerdubbelaar il loten zonder JackpotVerdubbelaar. Ik betaal dan 6,25 per lot. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging om voor elke trekking (13 per jaar) de inleg van onderstaande rekening af te schrijven. de heer (Post)banknummer: Datum Handtekening: Bon uitknippen en in een enveloj (zonder postzegel) opsturen naai Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 1100 VM Amsterdam L.O. 890'0098'831.5 d weggaf, kreeg Jim echter de zege in de schoot ge worpen. De andere kwartfinale die op het programma stond werd gewonnen door Dick van der Knaap die Bas van Beek aan zijn zegekar bond. Ook werd een aantal in terne partijen gespeeld. Het meest interessante duel was de ontmoeting tussen Henk van Beek en Ton van Oijen. Ton had zich in deze partij danig in de nesten gewerkt, bo vendien was hij nogal scheutig geweest met zijn bedenktijd. Kortom hij stond verlo ren. Toen begon Henk van Beek met het uitspe len van zijn meestal sterkste punt, het treite ren van de tegenstander. Echter deze keer pakte het totaal verkeerd uit. Ton wist tegenkansen te creëren en nadat de kruit dampen waren opgetrok ken werd tot remise be sloten. Uitslagen interne beker Jim Klinge- Ben van de Griendt 1-0 (replay): Dick van der Knaap - Bas van Beek. 1-0. Interne competitie Henk van Beek - Ton van Oijen, 1/2-1/2; Gerrit Luggen- horst - Ronald Klein Teeselink, 1-0; Bertus van Beek - Henk Jongman, 1/2-1/2; Gerrit Stevens - Rick Romp, 1-0; Karl Heinz Leisten - Teun Scheurwater, 0-1Erik Bosman - Alrik Baltusl-0; Johan KI. Teeslink - Rob Gervedink Nijhuis, 0-1; Gees Olij - Dinant van Beek, 1/2-1/2. Bierlokal am Bahnliof - Wie Spoort Nie moest de laatste wedstrijd spelen bij de Bierlokal am Bahnhof, de thuisbasis van Wie Spoort Nie. Er moest tegen Roadhouse 007 gegooid worden. De ze waren ook nog in strijd voor de vijfde plaats. De opstelling van de avond was Gebrand Huisken, Rik Deijk, Jan Deijk, Bert Paalman. Gerbrand mocht de spits afbijten. Dit leek ook zeer voorspoedig te gaan met grote scores liep hij hard weg van zijn tegen speler. Helaas bleef het steken op het uitgooien, dit is toch de grootste kwelling geweest van Wie Spoort Nie in het be gin van dit seizoen, de te genstander kroop dichter bij met goede scores. Ge brand kon hem helaas niet uitgooien en de spe ler van Roadhouse wel. Dit was het geval in twee van de drie legs. Hier door had roadhouse het eerste punt binnen ge haald van de avond. Dit bleek ook een van de weinige punten te zijn die ze mee zouden nemen naar huis. Rik, Jan en Bert die ook in deze volgorde aan de beurt waren haalden met zeer grootse vertoning de pun ten binnen voor Wie spoort Nie. In deze drie partijen vlo gen de trippels 20 je om de oren. Ze volgen dus het gooien van Gerbrand uit de eerste partij. Al leen werd er door deze drie de dubbels wel uit gegooid. Na de singels was het 3-1 in het voor deel van Wie Spoort Nie. De punten die in de dub bel partijen gehaald kon den worden werden eer lijk verdeeld onder de twee teams. Wie Spoort Nie die een lichte terug gang kende in de hoge scores moest het dan ook hebben van uitgooien en het verzuimen van de te genstander op dit punt. 5- 3 was de stand na de dub bels. De vijfde plaats was inmiddels veilig gesteld door Wie Spoort Nie die aan een 6-3 nederlaag ge noeg zou hebben om vijf de te eindigen. De druk was er helemaal van af in de Bierronde de laatste leg van het sei zoen. Deze werd met overduidelijke cijfers ge wonnen door Wie Spoort Nie. Eindstand 6-3 voor Wie Spoort Nie. De vijf de plaats viel Wie Spoort Nie dan ook ten deel in het eerste seizoen dat ze actief waren. Wij kunnen concluderen dat dit geen slechte prestatie is ge weest. Het volgend jaar zullen er dus hogere eisen wor den gesteld en zal er voor het kampioenschap wor den gegaan. Volgend jaar kun de kunsten van Wie Spoort Nie weer worden bewonderd in Bierlokal am Bahnhof. Het was een en al chaos op de weg naar Rhenen. De artillerie was op weg in daverend galop. Te gelijkertijd moest de be volking van Renende geëvacueerd worden. Verschrikkelijk! Maar het was oorlog, wat wij nog niet kenden. Pas toen een van onze luite nants en vier collega's sneuvelden, wisten wij wat ons te wachten stond. Velen volgden nog. Het meest heeft mij ge troffen toen een plaatsge noot van mij met vier of vijf anderen een voltreffer kregen op de bunker waar hun geschut in stond. Vijf minuten geleden had ik nog een gesprek met hem over de gruwel van de oor log. Zoiets vergeet je nooit weer! Ik wil verder niet ingaan op de vijf dagen oorlog die wij moesten doormaken. Een verschrikking waar velen gewond en gesneu veld zijn, getuige het oor logskerkhof op de Greb- benberg en op veel andere plekken elders in ons land. Ook velen zijn in krijgsge vangenschap afgevoerd naar Duitsland onder er barmelijke omstandighe den. Nooit meer oorlog was een kreet die veelvul dig gehoord werd. Maar helaas men hoeft dc tv maar aan te zetten. Die kreet is niet in vervulling gegaan. In de loop van de zomer toen wij, die gespaard mochten blijven, weer naar huis gekomen waren en ook zij die in krijgsge vangenschap hadden ge zeten weer thuis waren, waren het enkele vooraan staande personen die ons ook in de mobilisatietijd het wel en wee wat in de gemeente gebeurde op de hoogte hielden. In de loop van de zomer was het ds. Jebbink (hervormd predi kant ter plaatse) die ons bijeen riep in gebouw Ire ne om de balans op te ma ken van de vijf dagen oor log De vraag rees hoe nu verder? Ruim 110 gede- mobiliscerdcn hadden aan de-oproep gehoor gege ven. Er werd een commis sie benoemd die maar moest bezien wat er ge beuren moest. Een ding waar men het unaniem over eens was: Er moest een monument komen! Voor diegenen die in de oorlog het leven lieten. Zeven militairen, een groot aantal voor een klei ne gemeente als Holten (4500 inwoners). Met voortvarendheid ging men aan de slag. Wijlen Ger- ritsma (destijds huisarts in Holten) stelde een stukje grond ter beschikking van zijn huis aan de Molenbcl- terweg. Hand in hand, bouwvakkers en mensen die de schop konden han teren. Allen onder leiding van oud militair Hoeve (architect) voor een waar dige gedenksteen. Een van de eerste monumenten in den lande, als een blijven de herinnering aan hen die sneuvelden. De namen van de gesneu velden uitgebeiteld in de zuil die voorzien is van een vinger naar boven. Een teken dat er meer is dan oorlog en geweld. In een kerkdienst in dc dorpskerk werd afgemar cheerd naar de plek waar het monument was verre zen. Het werd onthuld door de burgermeester van Holten: Baron van de Bosch van Verwoolde (in de bezettingsjaren overle den). Ter plaatse werd on der doodse stilte de namen van de gesneuvelden ge noemd. Er mocht verder niet worden gesproken, geen vaderlandse liederen werden gezongen. Alles op last van de Duitse be zetter. Sindsdien, ruim ze stig jaar geleden, wordt nog steeds na een kerk dienst afgemarcheerd naar de Molenbelterweg op de avond van 4 mei. Om on ze doden te gedenken. Ook gedenken wij diezelf de morgen onze bevrijders op het Canadese Kerkhof. Op een later tijdstip wer den ook de namen van hen die sneuvelden in Ne derlands Indië, alsmede onze Joodse dorpsgeno ten die ver van huis de marteldood stierven. Te vens zij die het verzet had den gediend of tijdens de bezetting waren omgeko men. Van de groep van 1940 zijn er nog vijf in le ven (oorspronkelijk 110) Als club van militairen (ja ren '40) zijn wij, in de jaren '80 samen met de Indië- gangers verder gegaan on der de naam: Club van oud-militairen en verzet (voorzitter Hr Beldman). Wij hopen dan ook dat de ze herdenking zal blijven voortbestaan en dat WO II niet in de vergetelheid zal raken. Dé offers di'e destijds gebracht zijn wa ren hiervoor te groot. Wij dienden Land en Volk, in opdracht van dc Koningin en vaderland. Nog is de kreet Nooit meer oorlog" een harten- J.H.Veneklaas Slots De eerste wedstrijd van de Holtense jeugdatleten werd afgelopen woens dag 17 april een werp driekamp (Goor, Holten en Nijverdal) op het atle- tiekveld van AV Goor. Van SV Holten atletiek namen Jette Wielaard, Marije Dangremond, Trienke IJmker en Han IJmker aan deze wed strijd deel. Er werden bij de junioren D op de onderdelen ko gel, speer en discus goe de resultaten behaald door Jette, Marije en Han, namelijk: kogelspeerdiscus: Jette 7,23 meter, 20,60 meter, 14,58 meter; Marije 7.90 meter, 16,93 meter, 14,93 meter; Han 5,67 meter, 21,42 meter, 14,89 me ter; Trienke deed het bij de junioren B ook goed bij kogel (8.45 meter) en speer (22,64 meter), maai bij discus was ze niet drie ongeldige worpen niet erg gelukkig. De volgen de keer beter, zullen we maar zeggen. Voorrondes C/ D - com petitie Poule 524 Op de atletiekbaan De Wesselerhoek te Ensche de werd zaterdag 20 april de eerste voorronde ge houden van de Cl D- competitie. Door twee ploegen (meisjes D en jongens D) van SV Hol ten en een combinatie- ploeg SV Holten/ Rijssen (meisjes C) werd aan de ze wedstrijd deelgeno men. De verwachtingen waren gespannen, omdat er en kele atleten meededen die geen of weinig wed strijdervaring hadden en om de vraag of de meis jes C weer zulke goede resultaten zouden beha len als vorig jaar toen zij als meisjes D een zeven de plaats behaalden in de landelijke finale in Heer- li ugo waard. Er werden door de meis jes D (Jette Wielaard, Marij Hoekman, Marije Dangremond, Reneé Os- sewaarde), de jongens D (Bram Schots, Han IJm ker, Remco ter Brake, Stefan Pekkeriet) en meisjes C (Bernadette Ja cobs, Floortje van Eijk, Kim Kolthoef en Sanne Baldizone) echter zeer goede"resultaten behaald. Maar liefst zeven per soonlijke records (pr) werden behaald en in de einduitslag werden de meisjes C eerste, de jon gens D derde en de meis jes D zevende. Hieronder volgt een uit slag van de diverse on derdelen. Bij de meisjes D liepen Jette, Marij, Marije en Reneé allereerst op de viermaal 60 meter een tijd van 38,1 seconden. Vervolgens werden door hen de volgende onder delen met het daarachter vermeld resultaat afge werkt. Jette; 60 meter horden in 13,2 seconden pr), kogel 8,01 meter (derde en pr), Marij: hoog 110 meter, 60 me ter in 10,1 seconden, Ma rije: speer 20.79 meter (tweede en pr), 1000 me ter in 3.30.0 minuten (derde en pr). Bij de jongens D werd begonnen met discus en daarna werd dc viermaal 60 meter gelopen. Op dit onderdeel liepen Bram, Han. Remco en Stefan een tijd van 49,9 sec. Op de overige onder delen waren de resultaten als volgt: Bram: 80 meter horden in 18,8 seconden en bij ver 3.37 meter; Han: bij discus 15.07 me ter (pr) en kogel 5.95 me ter (derde en 3 centimeter tekort voor een pr); Rem co; bij ver 3.47 meter en de 80 meter in 11,8 se conden; Stefan sprong bij hoog 1.20 meter (pr) en finishte bij de 1000 me ter, met een voorsprong van 6 seconden op de tweede atleet, in een for midabele tijd van 3.20.0 minuten, wat een eerste plaats en een pr oplever de. Bij de meisjes C werden zeer goede resultaten ge haald. De viermaal 80 meter werd door Bernad ette, Floortje, Kim en Sanne in 45.1 seconden afgelegd. Op de andere onderdelen werden door hen de vol gende resultaten gehaald: Bernadette: gooide de speer 26.04 meter, wat haar een eerste plaats en een pr opleverde. Ook bij kogel was ze suc cesvol met een afstand van 8.76, waarmee ze ook eerste werd. Floortje liep bij de 80 m horden naar een tijd van 14,8 seconden (tweede) en op de 1000 meter naar 3.26.8 minuten (eerste). Kim (van SV Rijssen) sprong bij hoog 1.30 me ter en wierp de discus 19.85 meter (derde). San ne sprong 4.32 meter en liep op de 80 meter een tijd van 11,2 seconden (gedeeld tweede). Holten - De atletiekafde- ling van S V Holten houdt wegens de bevrijding, op maandag 6 mei haar jaar lijkse bevrijdingsloop. De start en finish van dit loopevenement zijn op het sportpark Meermans kamp aan de Valkenweg in Holten. Een belangrijk onderdeel van dit evene ment is de scholieren loop. Aan deze scholierenloop zullen zich waarschijnlijk net als in voorgaande ja ren zo'n 350 jeugdige at leten van de Holtense ba sisscholen inschrijven. Natuurlijk is ook de schooljeugd van buiten Holten van harte welkom om mee te doen aan dit evenement. Het zou ove rigens ook goed in deze tijd passen, als de school jeugd uit Rijssen in gro ten getale langskomt op de Meermanskamp. De jeugd zal starten in meerdere groepen, afhan kelijk van geslacht en leeftijd en de afstanden bedragen 700 meter voor de jongste groepen tot 1400 nieter voor de oud ste groepen. Voor de G- atleten (verstandelijk ge handicapten) is cr dc mo gelijkheid om onderling de krachten te meten in een prestatieloop over een afstand van 400 me ter. Verder zijn er een prestatieloop van vijf ki lometer voor dames en heren en een wedstrijd loop van 10 kilometer voor dames, heren senio ren en heren veteranen. De prestatie- en wed strijdloop gaan afwisse lend over verharde, hal f- verharde en onverharde wegen en paden in dc na tuurrijke omgeving van de Meermanskamp. Bij de wedstrijdloop over 10 kilometer zijn cr voor de eerste drie gefinishtcn in elke categorie geldprij zen beschikbaar. Vanaf 18.00 uur is de inschrij ving geopend en er is voldoende kleed- en dou chegelegenheid voorhan den. De start van de eer ste scholierengroep is om 18.30 uur. De start van de G-atleten is om 19.30 uur en de start van de 10 km wedstrijdloop is om 19.45 uur. De 5 kilometer prestatieloop start vijf minuten daarna om 19.50 uur. Mocht u nog aanvul lende informatie willen hebben, dan kunt u con tact opnemen met dhr. J. Teeselink. Telefoon: 0548 363881. Kapotte bandrecorder blijft spelen Een jaar of vijftien gaat een bandre corder mee. Maar dan bcgeeft-ie het waar schijnlijk wel. Gelukkig is er tegenwoordig heel veel keus in muzickap- paratuiir en kunt u voor weinig geld een prima cassetterecorder, cd- spclcr ot mini hifiset kopen. Gaat u op zoek naar een nieuwe casset terecorder? Lever dan meteen die oude band recorder in dc winkel of bij dc gemeente in. Wie weet kan cr iets van worden gebruikt voor een nieuwe cd-spelcr, en zo komt van 't één 't ander. Versleten appa raten? Lever ze in! Wilt u meer informatie over recycling? Bel dan voor een gratis brochu re: 0900-8052 (0,40 et p/m). EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 6