Aanvullende hulp uitkomst voor cliënt en familielid welkom in onze nieuwe behuizing... unicef C§l Wat heeft Thuiszorg Zuidwest Overijssel te bieden? Gratis zonnebril op sterkte is min isi mjii tii'J INKERT DUS OOK DE MOOISTE VERKOOPSTERS VAN NEDERLAND* Clemy Voortman dagelijks steun voor mevrouw De Jong Astelv Vragen? DONDERDAG 25 APRIL 2002 HO Jty ZA IQ Zonder U geen Unicef. Giro 121. Zonder U kunnen we de kinderen van Ethiopië geen voedselhulp geven om hun leven te redden. Help hen met deze basisbehoefte en wordt vandaag nog donateur van Unicef. GEEFT KINDEREN EEN TOEKOMST Ouder- en kindzorg: zwangerschapsbegeleiding zwangerschapsyoga kraamzorg AGS/PKU/CHT-screening huisbezoek consultatiebureau babymassage inentingen gehooronderzoek opvoedingsondersteuning Verzorgingen verpleging: huishoudelijke verzorging persoonlijke verzorging en verpleging medisch technisch handelen aanvullende hulpverlening hulp via persoonsgebonden budget gespecialiseerde verzorging video-hometraining voedings-en dieetadvies dagopvangvoorouderen De Keppelerhof Voorlichting en preventie Hulpmiddelencentrum: uitleen van hulpmiddelen verkoop/verhuur van hulpmiddelen personenalarmering Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg: Vrijwillige thuiszorg Steunpunt mantelzorg Maatschappelijk werk: persoonlijk gesprek en advies groepsbijeenkomsten sociaal raadslieden Servicepakket Advertorial Oppassen Margreet Holtman is bij Thuiszorg Zuidwest Overijssel de leidinggevende van de afdeling aanvullende hulp. Ze zegt dat er nu elk jaar enkele tientallen cliënten van thuiszorg aanvullende hulp krijgen. En ditaantal groeit. De laatste tijd komen er steeds vaker verzoeken van familiele den van verstandelijk gehandicapte men sen, die aanvullende hulp vragen om op te passen. Op deze manier kan dezorgdiezij bieden aan hun gehandicapte familielid een beetje gespreid worden en krijgen zij even tijd voor iets anders. Tevens kunnen we nachthulp bieden waarbij dan bijvoor beeld wordt opgepast bij ouderen, zieken of gehandicapten. Ook nachthulp ontlast de zogeheten mantelzorgers, zoals we de helpende familieleden en kennissen noe men." Team Volgens Margreet Holtman is er voor de aanvullende hulp die thuiszorg biedt een speciaal team van ongeveer vijftien me dewerksters. Meestal hebben zij een ach tergrond als verzorgende of verpleeg kundige. Margreet vertelt dat de aanvul lende hulp een uitstekend middel is om mensen langer thuis te laten wonen. Door de reguliere hulp van thuiszorg en daar bovenop de aanvullende hulp zijn mensen vaak in staat veel langer huis te functioneren dan anders het geval zou zijn." De aanvraag voor de aanvullende hulp verloopt via Thuiszorg Zuidwest Overijssel, telefoon (0570) 686000. Margreet Holtman is leidinggevende van het team dat aanvullende hulp verzorgt. Thuiszorg Zuidwest Overijssel Postbus 583,7400 AN Deventer DEVENTER - Naast de reguliere hulp die thuiszorg biedt - de wijk verpleegkundige, de kraamhulp, de ziekenverzorgster, het maatschap pelijk werk, de huishoudelijke hulp - is het mogelijk om aanvullende hulp te krijgen. Wordt de reguliere hulp betaald uit de awbz of de ziek- tenkostenverzekering, de aanvul lende hulp moet door de cliënt zelf worden betaald. Het geld kan ook uit het persoonsgebonden budget komen dat cliënten krijgen. Vaak wordtde aanvullende hulp gegeven in aansluiting op de 'gewone', reguliere hulp die kan bestaan uit het helpen bij het aantrekken van steunkousen, douchen of bijvoorbeeld wassen van cliënten. De aanvullende hulp kan dan bestaan uit bijvoorbeeld begeleiding naar huisarts of bezoek bij familie of licht huishoudelijk werk. /DE\ WOON .WINKEL, Transportweg 4, Tel. 0548-61 88 88, Donderdag en Vrijdag koopavond. Volg de borden naar industrieterrein 't Lochter en ga op het industrieterrein de tweede straat links. C Iedere klont krijgt een leuke korting (Waardebon) www.grenenhuis.nl Ons nieuwe adres: Ondernemersweg 19 7451 PK Holten Telefoon: (0548) 361 259 Fax: (0548) 364 708 Internet: www.pinkert.nl E-mail: info@pinkert.nl Bouwbedrijf Pinkert Een nieuwe naam en een nieuw bedrijfspand. Dat moet gevierd worden! Op 3 mei a.s. tussen 16.00 en 19.00 uur. Met een feestelijk'open huis' en om 17.00 uur de officiële opening door burgemeester J.A.H. Lonink. Daarom willen wij u graag uitnodigen. Voor een hapje en een drankje. En om een kijkje te nemen in onze nieuwe behuizing. Dus graag tot ziens! Bij aankoop van een complete bril (montuur en glazen), ontvangt u een GRATIS zonnebril op sterkte of naar keuze een passende clipon. Vraag gerust in de winkel naar de voorwaarden TWELLOVan Ghentscraac 15 HOLTEN Dorpsstraat 4 Telefoon (0571) 27 32 71 Telefoon (0548) 36 35 01 -ÜJ DEVENTER - Mevrouw De Jong uit Deventer is bijna vijfentachtig jaar. Ze is dus niet meer een van de jong- sten. Elke ochtend krijgt mevrouw De Jong hulp van Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Er komt een verzorgende die haar helpt met het aantrekken van steunkousen en schoenen. Ook zet deze zuster me dicijnen klaar voor mevrouw De Jong, die reuma heeft. De verzorgende komt ook op zaterdag en zondag 's morgens vroeg rond een uur of acht. Het bezoekje duurt een minuut of tien. Aanvullend op deze dagelijkse hulp van thuiszorg krijgt mevrouw de Jong el ke middag vanaf half drie tot half zeven bezoek van iemand van het speciale team voor aanvullende hulp van de thuiszorg. Meestal is dit Clemy Voortman, soms ie mand anders van de thuiszorg. „Maar meestal proberen we dezelfde personen de hulp uit te laten voeren. Voor de cliënt is dat het makkelijkste, want als dezelfde hulp komt, hoeftde cliënt niet steeds het zelfde verhaal te doenlegt Clemy uit. Vriendin Mevrouw De Jong, die voor haar pensio nering twintig jaar geleden in het onder wijs werkte, ziterintussen ontspannen bij. Voor haar op de bank zit Clemy Voortmannaast haar haar beste vriendin die ze al een slordige vijftig jaar kent. „Als Clemy komt, maken we meestal eerst een praatje"legt mevrouw De Jong het pro gramma uit. „We gaan er eerst eens op ons gemak voorzitten, drinken koffie en praten wat. Soms blijven we thuis maar vaak gaan we wat doen. Ik heb zelf een auto maar vanwege mijn reuma mag ik niet rijden. Soms rijdt Clemy me naar de kapper. Ik word naar de kapper gebracht in mijn eigen auto. Wat wil je nog meer? Het gebeurt ook wel dat we een eindje in de omgeving gaan rijden. Langs de IJssel bijvoorbeeldDeze hulp is een grote steun voor mijHet is belangrijk dat djt gebeurt, want dankzij de aanvullende hulp van de thuiszorg kan ik nog eens ergens naartoe. Op bezoek of naar de winkel. Dankzij de hulp van thuiszorg kan ik ook zelfstandig blijven wonen, wantik weet nietof datan ders nog zou kunnen. Van mijn familie kan ik geen hulp verwachten want die woont ver weg in Zeeland. Lachen Clemy Voortman vindt dat ze in het halve jaardatze bij mevrouw De Jong komt, een goed contact heeft opgebouwd „We hebben een leuk contact samen en we kunnen samen lachen. Voor mij is het leuk omteervaren hoejeeen band metiemand kunt opbouwen. Heel belangrijk voorde thuiszorg is ook de rol van mevrouw De Jongs vriendin. In het jargon heet zij een mantelzorger. Zij begeleidt mevrouw De Jong en toen mevrouw De Jong een half jaar geleden uit het ziekenhuis kwam na een operatie, legde haarvriendin het con tact met thuiszorg. Het was namelijk al snelduidelijkdatmevrouwDeJongalleen thuis kon blijven wonen met reguliere hulp van thuiszorg en met aanvullende hulp." Foto: Clemy Voortman stapt op deJiets op weg naar mevrouw De Jong (Om redenen van privacy is de ni De Jong gefingeerd) Heeft u nog vragen naar aanleiding van de artikelen op deze pagina? Dan kunt u tussen 8.00 en 18.00 uur altijd bellen met de Centrale Thuiszorgtelefoon (0570)686000. Bezoek ook onze website: www.thuiszorgzwo.nl

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 14